To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 10:5. Rohy: 14:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:14.

Utkání je u konce a Sevilla se raduje z pohodlného vítězství a tří bodů do tabulky. Ve druhé půli jsme už neviděli takovou útočnou podívanou, dlouho se čekalo na nějaký kloudný fotbalový moment, ale nakonec se diváci dočkali. Navas sice nejprve trefil obloučkem břevno, ale v 83. minutě se k pokutovému kopu postavil Wissam Ben Yedder a zkompletoval hattrick. Sevilla je po dvou odehraných kolech na prvním místě skupiny se čtyřmi body, Maribor je čtvrtý s jedním bodem.

Banega
86. min Pizarro
15 N'Zonzi
N'Zonzi
Vázquez
79. min Sarabia
11 Correa
Correa
Ben Yedder
24 Nolito
Nolito
67. min Navas

Kabha
74. min Hotič
Bohar
71. min Kramarič
Tavares
88. min Mešanović

Rozhodčí: Alexej Kulbakov – Dmitrij Žuk, Oleg Maslyjanko (všichni BLR)

90+3

To se nakonec nepovedlo. Hosté ještě vymysleli jednu akci po levé straně, zakončení v podání Vilera ale nemohla Rica ohrozit. Pro něj to byl jednoduchý zákrok na závěr.

90+2

Dle očekávání nebyl k vidění centr, ale rozehrávka po zemi, domácí už chtějí do konce utkání hrát na půlce soupeře.

90+1

Tak ještě jeden rohový kop pro Sevillu, ten rozehraje Pablo Sarabia.

90

Rozhodčí přidá tři minuty.

89

Domácí kombinují u půlky, už není kam pospíchat.

88

Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Tavares, přichází Jasmin Mešanović.

87

Z něj už nebezpečí pro Maribor nehrozilo, míč je mimo pokutové území. Ale stále v držení domácích.

86

Míć se od rohového praporku kroutil přímo do branky a Handanovič se musel vymrštit k břevnu, aby mu míč nezapadl za záda. Další roh.

86

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Éver Banega, přichází Guido Pizarro.

85

Přihrávka za hostující obranu našla Navase, jeho ránu z úhlu gólman Handanovič srazil na roh.

84

A na stadionu se už slaví výhra a tříbodový zisk.

83

Sevilla právě vstřelila branku!
Míč si na penaltový puntík postavil WISSAM BEN YEDDER a poslal k tyči prudkou střelu. Handanovič sice vystihl směr, na ránu ale dosáhnout nezvládl. Domácí střelec tak zkompletoval hattrick!

82

Penalta pro Sevillu! Hosté předvedli hodně nešikovný zákrok na pronikajícího Corchiu a rozhodčí neměl jinou možnost, než odpískat pokutový kop.

81

Sevilla se snaží v poklidu kontrolovat utkání, dopředu se nežene, ale drží míč.

80

Sevilla byla blizoučko definitivnímu rozhodnutí. Po chybě hostů v rozehrávce se najednou před gólmanem zjevil Navas a vytasil se s obloučkem. Překonal sice Handanoviče, ale trefil břevno!

79

Malá domů od Billonga na Handanoviče, od něj zahajuje Maribor postupnou akci.

79

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Franco Vázquez, přichází Pablo Sarabia.

77

Domácí obrana nechala až příliš volný prostor na levé straně a málem toho využil Viler, Ten si ovšem v rozhodujícím okamžiku dal míč daleko od nohy a následný centr poslal Ricovi přímo do rukavic.

76

Druhý poločas nám zatím nepřináší mnoho fotbalových okamžiků, převládají nepřesnosti.

74

Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Marwan Kabha, přichází Dino Hotič.

74

Z dálky to zkusil Vázquez, ale ani tohle se do dějin utkání nezapíše jako zrovna povedená akce. Střela skončila vysoko nad.

73

Corchia a jeho centr z pravé strany, to nebylo to pravé ořechové. Přihrávka skončila u obrany Mariboru.

71

Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Damjan Bohar, přichází Martin Kramarič.

70

Je to teď urputný boj o míč u vápna Mariboru, hosté se zuby nehty brání.

68

Banega byl poslán k zemi celkem ostrým způsobem, rozhodčí však situaci jako proti pravidlům neshledal.

68

Rychlá narážečka hostů na pravém křídle nepřinesla úspěch, Ahmedi nezastihl míč na hrací ploše.

67

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Nolito, přichází Jesús Navas.

66

Domácí zatím v poklidu pokračují v kombinaci, míč je u Escudera.

65

Na lavičce Sevilly se chystá první změna, zatím se musí počkat na přerušení.

63

I zde se konaly rohy dva a po druhé rozehrávce se do míče opřel Corchia. Vymyslel nečekanou a táhlou ránu, se kterou měl Handanovič trochu problémy a pouze ji vyrazil před sebe. O zbytek se pak postarali jeho obránci.

62

Další roh pro Sevillu, rychle rozehrává Corchia.

60

Banegova střela zpoza vápna byla sražena na roh. Ten však dopadl pouze mírným závarem v pokutovém území. Na Handanoviče nic nešlo.

59

Maribor začíná být nebezpečný, zatímco domácí jsou v posledních minutách docela ospalí. A z hlediště se už ozývá pískot.

58

Nakonec byly dva a nebezpečnější byl ten druhý. Po přizvednutém centru sek hlavičce na zadní tyči cpal Kabha, míč ovšem netrefil a Rico už druhou šanci nedal. Sám míč zalehl a vše tak ukončil.

57

Na následný centr si naskakoval zejména Ahmedi, domácí svým zákrokem ale odvrátili na roh.

56

První žlutou kartu utkání obdržel za nedovolený zákrok domácí Sergio Escudero.

54

Rico si připsal první zákrok, po kličce doprava na střed na něj pálil Viler. Střela po zemi však pro gólmana Sevilly byla lahůdkou.

53

Ve velice dobré pozici na zakončení byl Nolito, počkal si na centr z pravé strany a zkusil volej. Moc mu to ovšem nesedlo, prakticky vrátil míč do míst, odkud přilétl.

51

Escudero se nyní předvedl i v obranné fázi, skvěle zablokoval hosty při pokusu o centr z pravého křídla.

49

Po centru zakončoval Escudero, Handanoviče ale vůbec neohrozil. Ten se už chystá k rozehrávce od vlastní branky.

48

Tohle už vypadalo lépe, Corchia se ale po prudké přihrávce k míči nedostal, hosté uklidili pas na rohový kop.

47

První akce druhé půle skončila neúspěchem, domácím nevyšla kombinace na levém křídle. Míč skončil v zámezí.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.

Je za námi první půle, která by se s klidem dala nazvat poločasem jednoho týmu. Domácí mužstvo bylo už od úvodu tím aktivnějším, nebezpečnějším a také úspěšnějším. První dvě šance sice vychytal gólman Handanovič, ale přesto dvakrát inkasoval. Poprvé jej překonal Wissam Ben Yedder po parádní Correově individuální akci a poté stejný hráč využil oblouček za obranu Mariboru a křížnou ranou poslal druhý míč do hostující branky. Sevilla v poklidu vede 2:0 a kráčí za tříbodovým ziskem.

45

45

Z dálky pálil hostující Kabha, mířil však zcela mimo...

44

I když se Maribor snaží napadat soupeřovu rozehrávku už na polovině Sevilly, domácí se v poklidu zvládají uvolnit a dostat míč do poklidnějších vod.

42

Sevilla rozehrála přímý kop z pravé strany, na vysoký centr si vyskakoval Lenglet, pouze ale hlavou lízl míč, který poté skončil u pomezní čáry.

41

Na trávníku nyní existuje pouze jediný tým, a to ten domácí.

39

V další šanci byl Correa, jeho střelecký pokus byl ale ještě před vápnem zblokován.

38

A už je to o dvě branky. Vázquez skvěle vysunul WISSAMA BEN YEDDERA za hostující obranu a ten uspěl přesnou křížnou střelou k tyči. Handanovič byl bez šance a je to 2:0.

36

Po levé straně potáhl akci Escudero, nízký centr se odrazil k Nolitovi a ten zkusil technickou střelu ke vzdálenější tyči. Handanovič byl na zemi včas a připsal si další zákrok.

35

Momentálně sledujeme velkou územní převahu Sevilly, ta soupeře prakticky nepouští k míči.

33

Celé to bylo pojato jako rozehrávka nakrátko, na konci akce pak stál Vázquez, vystřelil však vysoko nad.

32

Další rohový kop pro Sevillu, Handanović si už koordinuje obranu před sebou.

31

Jeho rozehrávka pouze prolétla vápnem a domácí tým bude pokračovat v útočení pěkně zeširoka.

30

Už to vypadalo, že rozhodčí píská penaltu za faul na Corchiu, nakonec je z toho pouze rohový kop pro Sevillu.

29

A Sevilla je vedoucí brankou velmi povzbuzena, opět se tlačí do útoku.

27

Domácí jdou do vedení! Velký kus práce odvedl Correa, který po zisku míče předvedl parádní průnik do vápna, kde předložil neméně skvělou přihrávku na WISSAMA BEN YEDDERA a ten už pouze doklepl do prázdné branky.

25

Rychlý průnik Mariboru skončil u Tavarese, který se kličkou posunul na střed a vystřelil. Bohužel pro hosty vedle.

23

Hosté začínají při průnicích Sevilly sahat k nedovoleným zákrokům, rozhodčí s nimi má zatím trpělivost.

21

Po dalším zákroku na Escudera rozehráli domácí přímý kop z levé strany, tohle ale branku Mariboru příliš neohrozilo.

20

Handanović se vytáhl proti hlavičce Ben Yeddera z bezprostřední blízkosti, tohle byla zatím největší šance Sevilly na otevření skóre!

20

Tavares v souboji o míč trefil rukou Escudera do obličeje, ten chvíli ležel otřesený na trávníku. Už ale pokračuje.

19

Podobně dopadl i Ahmedi. Ten pálil z větší dálky a také o poznání výše.

19

Slušnou ránu předvedl Vázquez, ke kterému se odrazil míč, pohotová střela z první prosvištěla nad břevnem branky Mariboru.

18

Neuspěl ani Correa, Handanović v poklidu odkopl ze svého vápna.

17

Sevilla se v posledních minutách trochu zmítá v neschopnosti se dostat blíže k brance.

15

Zahrozit umí i hosté. Zleva vyslal střelu po zemi Tavares a Rica dokázal protáhnout. Gólman domácích sice zasahovat nemusel, ale určitě mu trochu zatrnulo, když míč prolétl těsně vedle jeho branky.

13

Po krátkém závaru u pokutového území vystřelil po zemi Nolito, Handanović jeho pokus pouze kontroloval pohledem, do akce nemusel.

11

Signál hostů nevyšel, pokus Bohara o oblouček a vysunutí spoluhráče selhal.

10

Rohový kop pro Maribor.

9

Obrana Mariboru společně s gólmanem trochu podcenila přihrávku do vápna a Handanović byl zajisté rád, že když trefil dotírajícího hráče, šel pak míč mimo jeho branku.

8

Nyní už zase Sevilla, sledujeme akci levým křídlem.

7

Začalo se hrát nahoru dolů, nyní zaútočili i hosté, vše ovšem skončilo nepřesným centrem.

6

Teď už musel Handanović na zem, neboť po rychle rozehrané akci od rohového praporku se k zakončení dostal Ben Yedder a vykouzlil rychlou otočku se střelou po zemi. Ta šla ale přímo doprostřed branky.

5

Ben Yedderův centr z levé strany mířil do vápna, kde si naskočil Correa, jeho zakončení ale postrádalo razanci a skončilo u Handanoviće.

4

Málem jsme viděli první rohový kop utkání, hostující obrana však stihla míč ještě na hrací ploše.

3

Domácí Sevilla zatím hraje trpělivě a nikam se nežene. Sledujeme tak kombinaci na půlce.

2

Útok hostů. Na pravé straně měl trochu prostoru Pihler, pokusil se o centr, míč mu ale nesedl a vysoký oblouček skončil na horní síti Ricovy branky.

1

O výkop se postarali hráči Sevilly.

1

Sevilla FC: S. Rico – Corchia, Pareja (C), Lenglet, Escudero – Banega, N'Zonzi, F. Vázquez – Correa, Ben Yedder, Nolito.
Náhradníci: Soria – Pizarro, Navas, Sarabia, Ganso, Muriel, Mercado.

NK Maribor: Handanovič – Milec, Rajčevič, Billong, Viler – Kabha, Vrhovec – Pihler, Ahmedi, Bohar – Tavares (C).
Náhradníci: Obradović – Hotič, Bajde, Derviševič, Mešanović, Palčič, Kramarič.

Rozhodčí: Alexej Kulbakov – Dmitrij Žuk, Oleg Maslyjanko (všichni BLR).

Oba týmy již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán začne ve 20:45, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání je Alexej Kulbakov, kterému budou na pomezí pomáhat Dmitrij Žuk a Oleg Masljanko. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Jurij Chomčenko a u branek budou číhat Denis Ščerbakov a Viktor Šimusik. Všichni pánové jsou z Běloruska

NK Maribor

Mariborští v prvním utkání přivítali na svém stadionu Spartak Moskva a ani v tomto případě neměl zápas vítěze. Spartak vedl od 59. minuty po gólu Samedova, domácí stadion se pak rozburácel radostí v 85. minutě, kdy srovnal na konečných 1:1 Bohar. Dnes jede Maribor do Španělska v roli outsidera, nemá ale co ztratit, tudíž může hrát uvolněně a pokusit se o překvapivý export bodů.

Sevilla FC

Domácí tým vstoupil do základní skupiny zápasem na půdě Liverpoolu a byla to dramatická bitva, která nakonec nepoznala vítěze. Anglický tým prohrával už po pěti minutách po gólu Ben Yeddera, ale ještě do přestávky otočil průběh trefami Firmina a Salaha. Náskok mohl být dvoubrankový, jenže Finmino neproměnil pokutový kop. Ve druhé půli padla už jen jediná branka, v 72. minutě skóroval Correa a ustanovil konečný výsledek 2:2.

Dobrý večer u Ligy mistrů. Dnes se společně podíváme na utkání skupiny E, ve kterém se utkaní Sevilla FC a NK Maribor.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.