Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Sobota 18. září 2021 Kryštof

Online reportáž

Lionel Messi sice svůj jubilejní 100. gól na evropské scéně nevstřelil, Barcelona přesto odváží z Lisabonu všechny tři body. O osudu utkání mezi Sportingem Lisabon a Barcelonou rozhodl jediný gól, když si krátce po přestávce vstřelil vlastní gól Sebastián Coates. Barcelona podruhé v řadě udržela čisté konto a po dvou zápasech základní skupiny D má plný počet šesti bodů. Sporting odehrál skvělý druhý poločas, vyrovnat se mu ale i přes jednu obrovskou šanci nepodařilo. Konečný výsledek. Sporting Lisabon 0 FC Barcelona 1.

90+4

Konec zápasu.

90+4

Bruno Fernandes byl na levé straně zbořen Sergio Busquetsem a Rui Patrício se vydal do šestnáctky. Sporting může vyrovnat ze standardní situace. Podaří se mu to? Ne!

Sestavy a rozestavení

Sporting Lisabon(4-2-3-1)

Patrício
92 Piccini
Piccini
4 Coates
Coates
22 Mathieu
Mathieu
Coentrão
74. min Silva
Carvalho
Battaglia
77 Martins
Martins
Fernandes
9 Acuňa
Acuňa
73. min César
88 Doumbia
Doumbia
44. min Dost

FC Barcelona(4-3-3 )

ter Stegen
2 Semedo
Semedo
3 Piqué
Piqué
23 Umtiti
Umtiti
18 Alba
Alba
Rakitić
Busquets
20 Roberto
Roberto
87. min Gomes
10 Messi
Messi
Suárez
89. min Vidal
Iniesta
80. min Paulinho

Rozhodčí: Ovidiu Haţegan. Asistenti: Octavian ?ovre, Sebastian Gheorghe. Čtvrtý rozhodčí: Radu Ghinguleac. Brankoví rozhodčí: István Kovács, Sebastian Colţescu (všichni ROU)

Náhradníci
Sporting Lisabon
 • 18Salin
 • 3Silva
 • 10Ruiz
 • 11César
 • 25Petrović
 • 28Dost
 • 55Figueiredo
Náhradníci
FC Barcelona
 • 13Cillessen
 • 6Suárez
 • 14Mascherano
 • 15Paulinho
 • 19Digne
 • 21Gomes
 • 22Vidal
90+3

Sporting z nouze vypálil zpoza šestnáctky, táhlý projektil byl ale zablokován. Barcelona sahá po třech bodech.

90+2
Karty

Vidal Aleix viděl žlutou kartu před autovém vhazováním Sportingu. Zřejmě za zdržování hry.

90+2

Sebastián Coates hledal dlouhou kolmou přihrávkou Gelsona Martinse, hráči Barcelony ale pas skvěle vystihli.

90+1

Rodrigo Battaglia na levé straně obranné poloviny Sportingu předvedl parádní skluz, kterým zastavil útok Barcy.

90

Nad rámec zápasu byly nastaveny tradičně 3 minuty.

89
Střídání

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází Aleix Vidal.

88

Bruno Fernandes se po několikáté v zápase po centru ze strany dostal k podraženému míči a opět zpoza šestnáctky pohotově vypálil, skákavá střela ale zamířila pouze doprostřed brány a náruče brankáře Marca-Andrého ter Stegena.

87
Střídání

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází André Gomes.

86
Důležité

Ivan Rakitić ve středu hřiště vybojoval míč a kolmou diagonální přihrávkou našel v šestnáctce rozeběhnutého Paulinha, který se snažil po zemi zamířit mezi nohy vybíhajícího Ruie Patrícia, brankář Sportingu ale míč levou nohou fantasticky zastavil!

86

Rozeběhla se 86. minuta druhého utkání základní skupiny D, ve kterém Barcelona drží v Lisabonu těsné vedení 1:0.

85

Jordi Alba na levém křídle obstaral autové vhazování, za míčem se ale nehnal nikterak rychle a z hlediště se ozýval pískot.

84

Nélson Semedo přihrál od pravé postranní čáry před šestnáctku, kde našel Lionela Messiho. Argentinský mág si míč zpracoval a napřáhl ke střele zpoza šestnáctky, která byla zablokována.

83

Střídající Paulinho se nerozpakoval a zpoza šestnáctky napřáhl k táhlé střele, která zamířila vysoko nad bránu.

82

Sporting vyrazil po levém křídle do nadějného protiútoku, jenže než se stačila akce rozvinout, Barcelona útok zastavila.

81

Andrés Iniesta odešel ze hřiště za potlesku fanoušků a nahradil ho čerstvý Paulinho. Do konce zápasu zbývá odehrát deset minut a především zásluhou Marca-Andrého ter Stegana Barcelona stále vede na stadionu Sportingu těsně 1:0.

80
Střídání

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází Paulinho.

78

Sporting před pár okamžiky rozehrál na pravé straně rohový kop a centr zamířil do rukavic Marca-Andrého ter Stegena.

77

Barcelona před Gelsonem Martinsem odvrátila centr z levého křídla a zpoza šestnáctky poté napřáhl k pohotové střele Bruno Fernandes, jehož rána byla zablokována.

76

Sergi Roberto si na pravé straně naběhl na komou přihrávku a od postranní čáry přetaženým centrem hledal na vzdálenější levé tyči Luise Suáreze, ten měl ale k míči hodně daleko. Následovalo autové vhazování Sportingu Lisabon.

75

Gelson Martins si na pravé straně šestnáctky pěknou patičkou ze vzduchu hodil míč do běhu kolem Samuela Umtitiho, vzápětí ho ale tělem pokryl Jordi Alba a vybojoval odkop od brány.

74

Střídající Bruno César se uvedl centrem z levého křídla, který byl přetažený a zamířil do území nikoho.

74
Střídání

Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Fábio Coentrão, přichází Jonathan Silva.

73
Střídání

Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Marcos Acuňa, přichází Bruno César.

72

Hra byla přerušena a Sporting přichystal dvojité střídání.

71
Důležité

Bas Dost už mohl na značce pokutového kopu po přihrávce z levého křídla pálit, ještě ale patou přiklepl míč za sebe na ze druhé vlny nabíhajícího Bruna Fernandese, který bez přípravy napřáhl k jedovaté střele, jenže pouze do místa, kde stál Marc-André ter Stegen! Brankář Barcy míč vyrazil a připsal si skvělý zákrok!

70

Do konce zápasu zbývá odehrát 20 minut a Sporting nikterak nepropadá. Naopak vyráží do rychlých protiútoků, jenže ve finální fázi vázne kombinace. Marc-André ter Stegen drží čisté konto.

69
Karty

Nélson Semedo se hnal na pravé straně útočné poloviny Barcelony jako tank za ztraceným míčem a zřejmě Sebastiána Coatese skopl ostře k zemi. Obránce Sportingu nemá šťastný den. Vlastní gól mluví za vše.

68

Bas Dost podstoupil v šestnáctce po krásném centru z levého křídla vzdušný souboj s Marcem-Andrém ter Stegenem, který byl úspěšnější a míč vyboxoval do bezpečí.

66
Důležité

Jen, co Rui Patrício odkopl od brány, přišla prudká střela Barcelony zpoza šestnáctky, brankář Sportingu šel ale rychle k zemi a ukryl míč pod sebou.

65
Důležité

Lionel Messi se rozhodl ze standardní situace blíže k pravé straně hřiště pro přímou střelu na bránu a jeho pokus levačkou nebyl špatný, nakonec ale skončil nad bližším pravým horním rohem brány.

64

Lionel Messi v blízkosti šestnáctky podstoupil dva ostré osobní souboje a během druhého ho nabral na vidle Jérémy Mathieu. Domácí obránce kartu neviděl, je tu ale standardní situace pro Barcelonu.

62

Marcos Acuňa se snažil prosadit podél levé postranní čáry, kde byl zezadu držen Nélsonem Semedem, faul se ovšem obránci Barcelony nepískal a hráči katalánského klubu se ubránili.

61

Gelson Martins posílal do pokutového území z pravé strany hřiště střelu nebo spíše centr, který skončil na vzdálenější levé tyči v náručí Marca-Andrého ter Stegena.

60

Sporting získal před vlastní šestnáctkou míč a vyrazil středem hřiště do protiútoku, ze kterého nakonec nic nebylo.

59
Karty

Sebastián Coates před střídačkami u postranní čáry zezadu sestřelil Luise Suáreze a stal se dalším potrestaným hráčem, který v průběhu utkání viděl kartón žluté barvy.

58

Jérémy Mathieu mohl ze středového kruhu vyrazit do rychlého protiútoku, jenže se rozhodl pro přihrávku doprava, která byla velmi špatná.

57

Rohový kop Barcelony žádné nebezpečí nepřinesl. Fotbalisté Sportingu na přední pravé tyči míč odhlavičkovali.

56
Důležité

Lionel Messi se na pravé straně šestnáctky po krásné kolmé přihrávce ocital ve velmi slibné příležitosti a už se chystal z úhlu vypálit pravačkou, jenže Jérémy Mathieu přispěchal se senzačním skluzem, po kterém míč odvrátil na rohový kop!

55

Sporting rozehrál rohový kop nakrátko a do šestnáctky poté přilétl centr, po kterém Bas Dost svedl ve vápně souboj s Jordim Albou a obránce Barcelony zůstal ležet na hřišti.

54

Fotbalisté Barcelony jsou při každém doteku s míčem doprovázeni hlasitým pískotem. Jakmile ale Sporting vybojuje míč, následují bouřlivé ovace. Na stadionu začíná být hodně dusná atmosféra.

53
Karty

Cristiano Piccini ve středu hřiště zatáhl před střídačkami za dres Andrése Iniestu a správně viděl žlutou kartu.

52

Ivan Rakitić neposílal do šestnáctky špatný centr, jenže skončil pouze v rukavicích Ruie Patrícia, který míč stáhl nikým neatakován ve výskoku ze vzduchu.

51

Sporting Lisabon se daleko nedostal a Barcelona na levém křídle vybojovala rohový kop, který rozehraje Ivan Rakitić.

50

Marcos Acuňa se snažil prohnat podél pravé postranní čáry kolem Andrése Iniesty, který ho zatáhl za dres.

49
Góly

Barcelona právě vstřelila branku!
Luis Suaréz si na přední tyči udělal prostor před SEBASTIÁNEM COATESEM, který ho nechal být, a útočník Barcelony po centru Gerarda Piquého ze standardní situace z blízkosti poslal míč k pravé tyči! Tak nakonec ne, byl to sám obránce Sportingu, od něhož se míč odrazil do sítě!

48
Karty

Nélson Semedo si u pravé postranní čáry krásně hodil míč kolem Marcose Acuňi, který ho stáhl k zemi a viděl kartu.

48

Andrés Iniesta se sice podél levé postranní čáry prosadit nedokázal, Jordi Alba ale mohl vzápětí vhazovat.

47

Gelson Martins se netroufl ve středu hřiště vydat mezi dvojici protihráčů a rozdal míč rychle doprava, odkud centroval do šestnáctky Bruno Fernandes. Jeho přízemní centr ale trefil prvního hráče Barcy.

46

Barcelona rozehrála druhý poločas, před jehož výkopem Rodrigo Battaglia u postranní čáry dostal taktické pokyny od trenéra Jorgého Jesuse. Zřejmě se jednalo o změnu v rozestavení.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.

Barcelona byla během úvodního poločasu na hřišti Sportingu podle předpokladů lepším týmem, jenže domácí tým třikrát podržel Rui Patrício. Brankář portugalského klubu v největší šanci vychytal Luise Suáreze. Na opačné straně pálil těsně nad Cristiano Piccini, zatímco Seydou Doumbia se snažil v závěru poločasu nasimulovat penaltu a odměnou mu kromě žluté karty bylo také zranění, kvůli kterému těsně před přestávkou přepustil místo Basovi Dostovi. Skóre po prvním poločase. Sporting Lisabon 0 FC Barcelona 0.

45+2

První poločas skončil.

45+2

Barcelona na levém křídle po rychlém protiútoku nic nevymyslela a Bas Dost zřejmě fauloval ve středovém kruhu, nakonec se ale faul nepískal a hra pokračovala dále.

45+1

Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.

45

Seydou Doumbia se během snahy nasimulovat penaltu zranil natolik vážně, že ho musel nahradit Bas Dost.

44
Střídání

Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Seydou Doumbia, přichází Bas Dost.

43

Lionel Messi začal na pravé straně šestnáctky hrát na noty a z ostrého úhlu napřáhl ke střele, kterou zablokoval včasným skluzem Fábio Coentrão, který má o motivaci postaráno.

42

Lionel Messi nasadil v blízkosti šestnáctky jednomu z hráčů Sportingu jesličky, Ivan Rakitić ale akci zazdil.

41

Nélson Semedo si na pravé straně šestnáctky nabíhal na krásnou kolmou přihrávku, jenže Rui Patrício rychle vyběhl ze své brány, aby míč odpálil za postranní čáru do autu.

40
Karty

Seydou Doumbia byl po nešťastném leteckém dni ošetřován v šestnáctce Barcelony a poté ještě viděl žlutou kartu.

39
Důležité

Gelson Martins od pravé postranní čáry našel krásnou přihrávkou nabíhajícího Seydoua Doumbiu, který si při průniku do šestnáctky míč levačkou nešťastně ukopl a poté se snažil nasimulovat faul, když před Gerardem Piquém vyskočil do vzduchu a hodil "placáka" do šestnáctky!

38

Andrés Iniesta se snažil opět něco vymyslet na levém křídle, jenže u postranní čáry ho zastavil Gelson Martins, který se stáhl do obrany, aby vypomohl svému týmu a vybojoval autové vhazování.

37

Luis Suárez se na pravé straně v blízkosti šestnáctky dostal k centru, který byl domácí fotbalisty odvrácen.

36

Lionel Messi na levé straně rozehrál standardní situaci a do šestnáctky poslal nebezpečný centr, po kterém Gerard Piqué hlavičkoval ke vzdálenější levé tyči. Pokus obránce Barcelony byl ale příliš prudký a obránci Sportingu míč odkopli do bezpečí.

35

Andrés Iniesta snad poprvé v zápase udělal výrazný sprint, i přes velkou snahu ale na levé straně míč nedostihl. Po nepřesné kolmé přihrávce mohou hráči Sportingu vhazovat.

34

Fábio Coentrão na levém křídle přihrávkou podél postranní čáry vysunul Marcose Acuňu, kterého zastavil Nélson Semedo.

33

Gelson Martins se po několikáté v zápase rozeběhl podél pravé postranní čáry, kolmá přihrávka ale byla příliš prudká a fotbalisté Barcelony mohli v klidu vhazovat.

32

Fanoušci Sportingu začali jednolitě tleskat, Bruno Fernandes ale napálil po rozehrání standardní situace zeď.

31

Barcelona během pár okamžiků dvakrát faulovala na vlastní polovině hřiště a ve druhém případě z toho bude nepříjemná standardní situace.

29
Důležité

Bruno Fernandes se po rohovém kopu a odvráceném centru dostal ke střele, která z levé strany hřiště po zemi mířila k přední tyči, Marc-André ter Stegen byl ale na zemi včas.

28
Důležité

Luis Suárez poté z ostrého úhlu poslal do šestnáctky parádní centr, na který si naběhl Lionel Messi, ze značky pokutového kopu ale hlavičkoval pouze do náruče Luise Patrícia!

28
Důležité

Sergio Busquets krásnou kolmou přihrávkou našel na levé straně šestnáctky rozeběhnutého Luise Suáreze, který si míč pustil do prostoru a z úhlu napřáhl bez přípravy levačkou k přízemní střele, kterou na bližší tyči Rui Patrício skvěle vyrazil!

27
Karty

Fábio Coentrão, bývalý obránce Realu Madrid, dobře napadal rozehrávku Barcelony, jenže to přehnal s důrazem a ostrým faulem skopl k zemi rozehrávajícího Nélsona Semeda.

26

Rohový kop Barcelony žádné vzrušení nepřinesl, jelikož se útočného faulu v šestnáctce dopustil Samuel Umtiti.

25

Andrés Iniesta si na levé straně šestnáctky naběhl na kolmou přihrávku a z ostrého úhlu vracel míč před bránu, Cristiano Piccini ale rychle přispěchal se skluzem, po kterém se bude kopat rohový kop.

24

Jérémy Mathieu působil v dresu Barcelony od roku 2014 a letos přestoupil do Sportingu, ve kterém během sedmi vystoupení vstřelil jeden gól.

23

Jordi Alba hledal rychle kolmou přihrávkou rozeběhnutého Luise Suáreze, kterého skvěle pokryl Jérémy Mathieu, který se dnes přestavuje proti svému bývalému zaměstnavateli.

22

Sporting Lisabon zatím hraje s Barcelonou překvapivě vyrovnanou partii, i když směrem dopředu jsou hosté nebezpečnější. Rui Patrício ale zatím drží čisté konto.

21

Bruno Fernandes je hodně aktivní a zpoza šestnáctky napřáhl k jedovaté střele, kterou na značce pro penaltu zablokoval zřejmě Samuel Umtiti.

20

Hra se přelévá během posledních okamžiků ze strany na stranu a na bránu domácího celku se nyní valil další útok, kolmý pas Andrése Iniesty ale tentokrát mířil do ofsajdu.

19
Důležité

Lionel Messi si naběhl na zpětnou přihrávku z levého křídla a na hranici šestnáctky bez přípravy vypálil, jeho přízemní střela ale byla příliš slabá a navíc zamířila doprostřed brány, kde byl Rui Patrício.

18
Důležité

A šance také na opačné straně! Lionel Messi si narazil míč v šestnáctce s Luisem Suárezem a druhý jmenovaný hráč mohl skórovat do prázdné brány, jeho střela ale zamířila po zemi nepochopitelně vedle pravé tyče a navíc se zřejmě pískal a mával ofsajd!

17
Důležité

Cristiano Piccini to udělal nádherně a málem z toho byl úvodní gól zápasu! Obránce Sportingu si u pravé postranní čáry zpracoval kolmý pas krásně na hruď a po navedení míče do středu hřiště napřáhl zpoza šestnáctky k parádní střele, která skončila těsně nad břevnem!

16

Před šestnáctkou Sportingu došlo k několika odrazům míče a po nepovedené kombinaci Barcelony se nakonec dostal do zakončení Luis Suárez, jehož pohotová střela zpoza šestnáctky minula o hodně levý horní roh brány. Každopádně jsme zaznamenali první střelecký pokus.

15

Bruno Fernandes se po krásné kolmé přihrávce od Gelsona Martinse ocital na pravé straně šestnáctky ve slibné šanci a už se chystal z otočky vypálit, nakonec se ale do zakončení nedostal, protože pomezní rozhodčí odhalil ofsajd.

14

Po autovém vhazování domácího týmu fauloval Sergio Busquets a Sporting rozehrával standardní situaci, po které jeden z jeho hráčů na vzdálenější levé tyči vracel míč před bránu, našel ale pouze hráče Barcy.

13

Gelson Martins se rozeběhl podél pravé postranní čáry na dlouhou kolmou přihrávku, k míči měl ale blíže Jordi Alba, který ho ve skluzu poslal za postranní čáru. Autové vhazování pro Sporting.

12

Barcelona se netypicky rozhodla pro dlouhý nákop směrem do šestnáctky, který skončil v rukavicích Ruie Patrícia.

11

Sporting Lisabon se ujal míče, na pravé straně obranné poloviny byla ale jeho rozehrávka nepříjemně napadána a úspěšně.

10

Ještě je třeba k centru Lionela Messiho potřeba dodat, že si na něj nabíhal Luis Suárez, na vzdálenější levé tyči ho ale podběhl a do zakončení se jen o vlásek nedostal.

9
Důležité

Lionel Messi na pravé straně rozehrál standardní situaci a z ostrého úhlu poslal do šestnáctky parádní centr, který se stáčel nebezpečně do brány, nakonec ale těsně minul vzdálenější levou tyč!

9

Lionel Messi rozehrál na pravé straně rohový kop nakrátko se Sergi Robertem, kterého zezadu nepříjemně dojel Bruno Fernandes.

8

Sergi Roberto rozjel na pravé straně hřiště v blízkosti šestnáctky pěknou kombinační akci, po které bude Barca zahrávat rohový kop.

7

Bruno Fernandes na pravé straně obranné poloviny Sportingu překazil kombinaci mezi Andrésem Iniestou a Luisem Suárezem, který se snažil míč po špatné zpětné přihrávce rychle vybojovat zpět a fauloval.

6
Karty

Gelson Martins ve středovém kruhu vlétl během hlavičkového souboje ostře do Sergia Busquetse a viděl první žlutou kartu.

5

Sergio Busquets hledal na levé straně šestnáctky dlouhým kolmým pasem Lionela Messiho, který byl pokryt a jeden z obránců Sportingu Lisabon míč odkopl za postranní čáru.

4

Bruno Fernandes se pochopitelně hodně rozčiloval a osobně sám nevím, proč v postupu směrem na bránu nemohl pokračovat. Z hlediště se ještě nyní ozývá hlasitý pískot.

3

Sergio Busquets udělal před vlastní šestnáctkou po autovém vhazování Barcelony obrovskou chybu a Bruno Fernandes se málem řítil sám na bránu, jenže hra byla přerušena a autové vhazování se opakovalo.

2

Barcelona se ujala míče a na levém křídle hledal cestu směrem vpřed Samuel Umtiti, obránce hostů ale neměl komu přihrát a zvolil přihrávku zpět. Španělský klub držel míč ve středu hřiště a poté se rozhodl pro dlouhou kolmou přihrávku, kterou hráči Sportingu vystihli.

1

Zraky všech fanoušků se upíraly směrem ke středovému kruhu, kde právě Sporting obstaral výkop zápasu. Favoritem zápasu je samozřejmě Barcelona, ale portugalský klub proti Olympiakosu ukázal, že ve svém týmu nemá žádná ořezávátka a je konkurence schopný.

1

Utkání právě začalo.

Fotbalisté obou týmů právě vychází na hrací plochu a po zaznění tradiční znělky UEFA Champions League bude moci utkání mezi Sportingem Lisabon a Barcelonou začít! Atmosféra je v hledišti úžasná.

Úvodní sestavy:

Sporting Lisabon: Patrício (C) – Piccini, Coates, Mathieu, Coentrão – W. Carvalho, Battaglia – G. Martins, B. Fernandes, Acuňa – Doumbia.
Náhradníci: Salin – J. Silva, Alan Ruiz, B. César, Petrović, Dost, Figueiredo.

FC Barcelona: ter Stegen – Semedo, Piqué, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets, Roberto – Messi, L. Suárez, Iniesta (C).
Náhradníci: Cillessen – Denis Suárez, Mascherano, Paulinho, Digne, A. Gomes, Aleix Vidal.

Rozhodčí: Ovidiu Haţegan. Asistenti: Octavian Șovre, Sebastian Gheorghe. Čtvrtý rozhodčí: Radu Ghinguleac. Brankoví rozhodčí: István Kovács, Sebastian Colţescu (všichni ROU).

FC BARCELONA

Před výkopem zápasu na Estádio José Alvalade se obrovská pozornost upírá na Lionela Messiho. Fenomenální argentinský fotbalový virtuóz je jeden jediný gól od toho, aby v rámci soutěží UEFA vstřelil jubilejní 100. gól. Lionel Messi nastřílel v UEFA Champions League 96 gólů a další tři v UEFA Super Cupu. Barcelona je tradičně jedním z největších favoritů na zisk trofeje a úvod se katalánskému klubu povedl, když na Camp Nou rozdílem třídy porazil v repríze letošního finále Juventus. Přidá další tři body?

SPORTING LISABON

Sporting Lisabon vykročil do základní skupiny UEFA Champions League 2017/2018 působivým vítězstvím 3:2 nad Olympiakosem, na jehož hřišti rychle vedl 3:0 a po přestávce už si zisk tří bodů i přes dva inkasované góly vzít nenechal. Portugalský klub se kvalifikoval do hlavní části soutěže poté, co doma remizoval bez branek s týmem Steaua Bucurešť a v Rumunsku zvítězil vysoko 5:1. Sporting se účastní základní skupiny během posledních čtyř let potřetí a loni v ní skončil na posledním čtvrtém místě za trojicí týmů Borussia Dortmund, Real Madrid a Legia Varšava. Svěřenci trenéra Jorgeho Jesuse prohráli na evropské scéně tři z posledních pěti domácích zápasů a jednou vyhráli.

Sporting Lisabon a FC Barcelona se ve středu večer budou snažit navázat na vítězství z úvodního zápasu základní skupiny D. Portugalský klub zvítězil zásluhou fantastického začátku utkání dvou rozdílných poločasů na hřišti Olympiakosu těsně 3:2, zatímco Barcelona na Camp Nou v repríze letošního finále z Cardiffu porazila 3:0 Juventus. Barca prohrála v UEFA Champions League tři z posledních čtyř venkovních zápasů, v roce 2008 ovšem v obou zápasech proti Sportingu byla úspěšná a vyhrála – doma 3:1 a venku dokonce 2:5.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Mohlo by vás zajímat