Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.

Rozhodčí Taylor naposledy foukl do píšťalky a ukončil dnešní utkání, ve kterém domácí Porto svému soupeři z Turecka překvapivě podlehlo. Besiktas se dostal do vedení už ve 13. minutě, když se přesně trefil Talisca, ale domácí tým ve 21. minutě vyrovnal na 1:1, avšak gól zaznamenal Tošić, který tak vlastňákem Portu pomohl. Hosty tento inkasovaný gól nakonec mrzet nemusel, protože ve 28. minutě už znovu vedli, přesně se trefil Tosun a jeho gól byl opravdu výstavní. Porto se snažilo, ale odpovědět už do konce zápasu nedokázalo, nepomohlo ani dvojí střídání v poločase. To Besiktas se z branky ještě jednou radoval, přesně to bylo v 81. minutě, kdy síť rozvlnil Babel.

Corona
46. min André
10 Torres
Torres
46. min Otávio
Pereira
82. min Hernâni

Adriano
87. min Uysal
Özyakup
65. min Medel
Quaresma
73. min Negredo

90+3

Hernâni se snažil získat míč pro Porto, ale pomohl si faulem a rozhodčí mu nedovolený zákrok odpískal. Balon do hry uvedou hosté.

90

Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.

90

Kontaktní gól mohl vstřelit v závěru druhého poločasu Tiquinho, ke kterému se ve velkém vápně dostal míč a útočník Porta okamžitě střílel, ale branku minul.

89

Talisca se zapomněl v ofsajdu a rozhodčí musel hru přerušit.

87

Adriano si míří odpočinout na lavičku a na hřiště se dostává Uysal.

86

Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
Fotbalisté v šedých dresech přenesli hru na pravou stranu a poté se kombinačně dostali až do vápna soupeře, kde Álvaro Negredo našel přesnou přihrávkou RYANA BABELA, který technickou ránou poslal míč za záda Casillase.

84

Hernâni se dostal k odraženému míči, ukázkově si ho zpracoval a poté ze své levačky vyslal jedovatou ránu, ale ta branku těsně minula.

83

Medel zahrál za hranicí pravidel a rozehrávat bude Porto.

82

Máme tu avizované střídání: dnes dohrál Danilo Pereira, místo kterého se na trávník dostal Hernâni

81

Proti pravidlům se teď provinil André a byl potrestán žlutou kartou. Za malou chvíli provede Porto poslední změnu v sestavě.

78

Brahimi teď mohl celou situaci změnit, ale ve finále se jen chytil za hlavu, co to vlastně provedl. Brahimi totiž dostal do vápna přesnou přihrávku a měl prostor na střelu, ta mu ale vůbec nesedla a míč skončil mezi diváky.

77

Pokud chce dnes Porto získat ze zápasu alespoň bod, tak bude muset zabrat, protože zatím to na žádný úspěch nevypadá.

76

Ve druhém poločase toho k vidění moc není a s přibývajícími minutami dochází hráčům síly, navíc nepřesnosti jsou na obou stranách, a tak hra zajímává není.

75

Sudí však píská do píšťalky, protože faulovaný je Pereira a domácí tým bude rozehrávat.

75

Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.

74

V tomto momentě je hra přerušena, ošetřit potřebuje jeden z hráčů Besiktase.

74

Medel teď celou akci uspěchal a svým spoluhráčům se omluvil, vsadil totiž na střelu z velké dálky, která mu ani trochu nesedla. Odkop od brány provede Casillas.

73

Besiktas měl výhodu rohového kopu, ale ze standardní situace nic nevytěžil. Hosté však u míč zůstávají.

73

Hrací plochu opouští Quaresma, kterému tleská celý stadion. Místo něj na zelený pažit naskakuje Negredo.

69

Nepřesnou střelou se teď prezentoval André, takže stav skóre se nemění ani v 69. minutě.

68

Žlutou kartou byl potrestán Erkin.

65

Prvního střídání využili hosté: hrací plochu opustil Özyakup a místo něj přišel Medel.

64

Rohový kop si vzal na starost Telles, který ze své kopačky vyslal nadýchaný centr do pokutového území, kde se do zakončení prodral Marcano a nevypadalo to vůbec špatně. Marcano mířil přesně k tyči, ale tam číhal Özyakup, který střelu úspěšně zablokoval a míč odehrál do bezpečí.

63

Pepe teď dobře přečetl hru soupeře, připsal si obranný zákrok a v nelehké situaci odehrál míč na roh. Porto tedy bude zahrávat rohový kop.

61

Porto se ve druhém poločase dostalo poprvé do zajímavé šance, ale proměnit ji nedokázalo. Parádní kolmici do vápna obdržel Tiquinho, který měl před sebou už jen gólmana, ale ve stoprocentní šanci proti němu neuspěl. Gólman Fabri si připsal důležitý zákrok a v těžké chvíli svůj tým podržel.

57

Porto zahrávalo hned dva rohové kopy v řadě za sebou, ale ani jedna standardní situace nebyla vydařená, a tak se v 57. minutě stav skóre nemění. Domácí stále prohrávají 1:2.

56

Na druhé straně pálil Pereira, ale do jeho pokusu se vložil Tošić a úspěšně ho zablokoval.

55

Quaresma zahrával rohový kop a centrem našel Tosuna, ale ten se prezentoval pouze nepřesnou střelou, proti které Casillas zasahovat nemusel.

54

Jeden z domácích hráčů se dostal ke střele asi z 23 metrů, ale k míči se pak ve vápně dostal ještě Tiquinho, ale proti gólmanovi neuspěl.

53

Porto získalo míč pro sebe a rychle vyrazilo na soupeřovu polovinu. Do vápna přilétl z pravé strany zajímavý centr, ale obrana Besiktase míč odvrátila na roh.

53

Faulovaný byl Talisca a hosté budou rozehrávat.

52

Fotbalisté Porta byli toho názoru, že jeden z jejich protihráčů zahrál ve vápně rukou, sudí však nic neviděl a hru nechal pokračovat.

51

Porto na polovině soupeře setrvalo a vybojovalo rohový kop, avšak standardní situace nebyla dobře zahraná a hosté nemuseli nic řešit.

50

Fabri dostal riskantní zpětnou přihrávku od spoluhráče a ve skluzu musel balon odehrát mimo hrací plochu.

49

Brahimi obdržel přihrávku, zpracoval si míč a pálil zpoza vápna, avšak balon napálil do jednoho z obránců, který střelu zablokoval.

48

Talisca si zpracoval míč na prsa, ale pomohl si rukou, takže hra byla přerušena, protože sudímu tento prohřešek neunikl. Rozehrávat bude domácí Porto.

46

Míč do druhého poločasu uvedli hosté, které však hráči v pruhovaných dresech okamžitě začali na padat a získali míč pro sebe. Porto ale z úvodního tlaku nic nevytěžilo.

46

Porto udělalo do druhého poločasu dvě změny v sestavě. Na trávník už se nevrátil Corona s Torresem, místo nich přišla dvojice André a Otávio.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:47.

Máme za sebou zajímavý první poločas, ve kterém byly k vidění hned 3 góly. Do vedení šli už ve 13. minutě hosté, když se přesně trefil Talisca, ale ve 21. minutě už bylo srovnáno, protože nešťastnou vlastní branku si dal Tošić. Besiktas však tato inkasovaná branka nakonec mrzet nemusela, protože Tosun ve 28. minutě vyslal ze své kopačky nádhernou střelu a poslal hosty znovu do vedení. Do konce první půle už se nic vážného nestalo, a tak Porto po prvním poločase prohrává 1:2.

45+2

45+2

Faulovaný byl na vlastní polovině hřiště Tosun, a tak budou hosté teď rozehrávat.

45

První poločas bude nastaven o 2 minuty.

44

Besiktas však teď získal míč pro sebe a rychle vyrazil do protiútoku. Finální přihrávku obdržel Quaresma, který však proti Casillasovi neuspěl.

44

Hráči Porta jsou u míče a pohybují se s ním na soupeřově polovině, rádi by se dočkali vyrovnávací branky, protože za stavu 2:2 by se jim do šaten odcházelo pochopitelně lépe, než za stavu 1:2.

42

Centr do pokutového území nebyl zrovna špatný, ale obrana Besiktase byla pozorná a míč odvrátila do bezpečí.

41

První poločas se blíží ke konci a Porto bude v jeho závěru zahrávat rohový kop. Uvidíme, jak se domácím hráčům standardní situace povede.

39

Besiktas je dnes při chuti. Teď dostal přihrávku Talisca, který se s ničím nepáral a okamžitě střílel, avšak nepřesně.

38

Kapitán Özyakup si došel s míčem až do velkého vápna, kde si ho připravil na levačku, ale pak se prezentoval jen nepřesnou střelou, která trefila boční síť. Rozehrávat bude Casillas.

36

Domácí fotbalisté ze standardní situace vůbec nic nevytěžili, k vidění byl pouze nepřesný centr.

34

Pepe fauloval protihráče a domácí Porto bude zahrávat volný přímý kop.

32

Na druhé straně se střelou z větší dálky prezentoval Tiquinho, ale jeho pokus branku o kousíček minul. Brankář Fabri vše musel jistit, protože to vypadalo nebezpečně a taky to nebezpečné bylo, chyběl opravdu kousek a mohlo být znovu srovnáno.

28

CENK TOSUN teď vzal veškerou zodpovědnost sám na sebe a nádhernou střelou vrátil hostům vedení. TOSUN si navedl míč na pravačku a vystřelil asi z 30 metrů, Casillas byl na tuto střelu krátký, míče se dotkl jen konečky prstů a nevěřícně kroutil hlavou.

27

Pepe teď dobře zablokoval střelu, snažil se totiž Torres, ale zkušený Pepe mu nic nedovolil.

25

V pokutovém území se ke střele prodral Corona, ale z dobré pozice gólmana nepřekonal. Fabri svůj tým v těžké chvíli úspěšným zákrokem podržel.

23

Babel chtěl vrátit hostům vedení, ale nepodařilo se mu to, protože se prezentoval jen nepřesnou střelou, která skončila vysoko nad brankou. Casillas teď bude rozehrávat.

21

Porto právě vstřelilo branku!
Míč k rohovému praporku si položil Telles a vsadil na centr na přední tyč, což se ukázalo jako ta nejlepší možná varianta. Na přední tyči totiž číhal Marega, který chtěl hlavičkovat, ale nakonec se hlavou míče dotkl DUŠKO TOŠIĆ a nechtěně si dal vlastní gól.

20

Hosté teď musí být pozorný, protože Porto bude zahrávat rohový kop a standardní situace jsou vždy nebezpečné.

19

Domácí Porto bylo velmi blízko vyrovnávacímu gólu! Hráči v pruhovaných dresech vytvořili na soupeře určitý tlak, dostali se před bránu a chvíli tam operovali. Ve velkém vápně se pak dostal odražený míč k Torresovi, který však z dobré pozice trefil jen tyčku!

13

Na pravém křídle si míč zpracoval Quaresma a poté poslal na malé vápno učebnicový centr, ke kterému se protlačil přes bránícího protihráče TALISCA a přesnou hlavičkou nedal domácímu brankáři šanci. Hosté jdou překvapivě do vedení.

11

Ricardo Pereira fauloval svého protihráče a za nedovolený zákrok byl potrestán žlutou kartou.

10

Fotbalisté Porta zahrávali ještě dva rohové kopy, ale ani jedna standardní situace jim vytoužené ovoce nepřinesla. V 10. minutě je stav skóre stále bezbrankový.

9

Tiquinho se dostal k centrovanému míči a prezentoval se jedovatou střelou, kterou však jeden z bránících protihráčů zablokoval a Porto bude zahrávat další rohový kop.

8

Domácí tým tlačil míč před branku svého soupeře, ale centr byl sražen na rohový kop.

6

Hráči v šedých dresech měli výhodu rohového kopu, ale ze standardní situace vůbec nic nevytěžili, protože největší přehled ve vápně měl brankář Casillas a v pohodě si stáhl míč do náruče.

5

Vypadá to, že hosty první střelecký pokus nakopl, a tak se pokusili zaútočit podruhé a tentokrát to bylo znatelně zajímavější. Ve velkém vápně obehrál dva protihráče Babel, kterému se podařilo i zakončit, avšak jeho rána byla sražena na rohový kop. Pro Casillase to bylo velmi nepříjemné, protože gólman Porta už šel k zemi, zatímco střela změnila směr a skončila jen kousíček nad břevnem.

4

Besiktas pro sebe získal míč a chvíli se s ním mazlil. Poté dostal na pravém křídle přihrávku Quaresma, který si připravil míč na levačku a vystřelil, avšak jeho rána byla nepřesná a gólman zasahovat nemusel.

1

O úvodní výkop se postarali domácí fotbalisté, kteří do dnešního zápasu nastoupili v pruhovaných bílomodrých dresech a hned na úvod o sobě dali svému soupeři vědět. Corona totiž sklepl ideálně míč a Marega se do něj pohotově opřel. Nicméně střela mířila přesně do těch míst, kde se vyskytoval Fabri, který tak v pohodě míč ukryl do rukavic a připsal si první zákrok.

1

-3

Hlavní rozhodčí Taylor přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.

-7

Obě základní jedenáctky jsou již nastoupeny v tunelu.

FC Porto: Casillas – R. Pereira, Felipe, Marcano (C), Telles – J. M. Corona, Ó. Torres, D. Pereira, Brahimi – Marega, Tiquinho.
Náhradníci: J. Sá – Hernâni, H Herrera, Layún, A. André, D. Reyes, Otávio.

Besiktas Istanbul: Fabri – Adriano, Pepe, D. Tošić, Erkin – Hutchinson, Özyakup (C) – Quaresma, Talisca, Babel – Tosun.
Náhradníci: Zengin – Mitrović, Negredo, Pektemek, Medel, Lens, Uysal.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.

Tyto dva celky se v Lize mistrů naposledy střetly před deseti lety a úspěšnější tehdy bylo Porto, které zvítězilo nejprve na půdě Besiktase 0:1 a gól zařídil Quaresma, který dnes obléká právě dres Besiktase a jistě bude chtít uspět. Odvetné utkání, hrané v Portu, zvládli domácí na jedničku, když zvítězili 2:0. I v tomto duelu se trefil Quaresma a jeden gól přidal také jeho bývalý spoluhráč González. Za tu dobu se v obou klubech změnila řada věcí a stránky knihy jsou čisté, připravené na nový příběh.

Úspěšný start do sezóny udělal i turecký Besiktas, který v domácí soutěži ztratil zatím pouze jednou, když remizoval na půdě Kasimpasy, v ostatních třech zápasech vždy zvítězil a v tabulce mu patří druhá příčka. Také Besiktas musí nechat být ligu ligou a dnes večer se zaměřit pouze na Ligu mistrů, ve které bude chtít jistě uspět.

FC Porto jde do dnešního zápasu s čistou hlavou, protože v portugalské lize se mu daří skvěle a uspět bude chtít i dnes večer. Porto vyhrálo všech pět zápasů, vede tabulku a ještě neinkasovalo jediný gól. Liga mistrů je však úplně jiné sousto, a tak se musí Draci dnes večer soustředit jen na ni a všechno ostatní hodit za hlavu.

Kromě Porta a Besiktase budou ve skupině G bojovat o postup ještě Monako a Lipsko.

Hezký večer všem fanouškům Ligy mistrů. Nejsledovanější fotbalová soutěž na světě dnes večer nabízí 1. kolo skupin, ve kterém se společně podíváme na zápas skupiny G, kdy na sebe narazí FC Porto a Besiktas Istanbul. Veškeré dění se bude odehrávat v Portu, na stadionu Estádio Do Dragão.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.