To je pro dnešní večer vše z Ligy mistrů, u dalších zápasů se budu těšit napočtenou. Pěkný zbytek večera a dobrou noc.

Utkání výsledkově otevřel Forsberg, ale o minutu později vyrovnal Tielemans, asi nejlepší hráč Monaca. Ve druhém poločase hrozili především domácí, ale jedna gólová šance střídajícího Augustina byla málo. Takže si oba celky rozdělují po bodu. Ve druhé skupině prohrálo domácí Porto s Besiktasem 1:3 a turecký tým jde do čela skupiny G.

Je za námi první zápas skupiny G mezi Lipskem a Monacem, oba týmy si dělí po bodu. O něco lepším týmem bylo německé družstvo, jenže nedokázalo využít své šance a hlavně finální fáze vázla. V prvním i ve druhém poločase Lipsku dařilo ohrozit bránu Benaglia, ale že by to byly tutové šance, to se říct nedá.

Forsberg
63. min Kampl
Poulsen
80. min Augustin

Sidibé
84. min Ghezzal
Tielemans
Diakhaby
74. min Baldé Diao
9 Falcao
Falcao
89. min Carrillo

Rozhodčí: Michael Oliver (ENG) – Stuart Burt (ENG), Simon Bennett (ENG).

90+3

Werner v dalším ofsajdu, vypadá to, že už se v zápase nic nestane. Blíží se konec.

90+1

Tak Monaco přeci jen v závěru chtělo zahrozit, mělo k dispozici další roh, po něm už má míč Gulácsi.

90

Domácím se vůbec nedařilo uklidit míč do bezpečí, po rohu neustále poskakoval na velkém vápně a snad na třetí pokus se Orbanovi podařilo uklidnit situaci.

90

Rohový kop pro AS Monaco. Nastavovat se budou tři minuty nad rámec zápasu.

89

Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Radamel Falcao, přichází Guido Carrillo.

88

Lipsko chce ze sebe dostat poslední zbytky sil a dělá co může, aby se dostalo do šance, obrana hostů i s pomocí faulů hlídá výsledek.

87

Žlutou kartu dostává Jemerson (AS Monaco FC).

85

Hraje se ve středu hřiště, u míče jsou stále domácí. Ale je jasné, že ani jeden z týmů nechce udělat fatální chybu, která by znamenal ztrátu bodu.

84

Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Djibril Sidibé, přichází Rachid Ghezzal.

83

A ohrozili tak, že to byla gólová šance. Střídající Jean-Kevin Augustin vystřelil a Benaglio se musel vyznamenat výtečným zákrokem. Celá akce vznikla po rohu a odrazu míče. Augustin dostal prostor a mohl celý duel rozhodnout. Švýcarský mág byl ovšem proti.

82

Sidibe fauloval a domácí mohou ohrozit bránu soupeře.

81

Žlutou kartu dostává Djibril Sidibé (AS Monaco FC).

80

Něco přes deset minut do konce zápasu a budeme sledovat další standardku Lipska.

80

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Jean-Kévin Augustin.

78

Benaglio dokázal perfektně číst hru a vyběhl v pravý moment. Už se k míči dostával Poulsen, nakonec jej jen těsně minul. Hosté měli štěstí.

77

Vypadá to, že se bude opět střídat. U laviček už postávají další hráči, zatím se ale nepřerušuje.

75

Marná snaha o překonání obrany Monaca. Lipsku nelze upřít snaha rozhodnout tento zápas, ale pořád tomu něco chybí. Především lepší finální přihrávka. Na druhé straně hosté toho také mnoho nevymysleli, ve druhém poločase ani jedna střela na bránu.

74

Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Adama Diakhaby, přichází Keita Baldé Diao.

74

Dlouho jim útočné rejdění nevydrželo, píská se faul a poté se bude střídat.

73

Centr z pravé strany vyslal Tielemans a hosté se mohou na chvíli usadit na útočné polovině.

72

Žlutou kartu dostává Marcel Halstenberg (RB Lipsko).

71

No a Sabitzer jen vytloukl bloky Kamilu Glikovi.

70

To na druhé straně Touré fauloval Halstenberga a bude se kopat trestný kop ze zhruba pětadvaceti metrů.

69

Něco změnit se pokusil nejprve centrující Werner, ale jeho pokus byl zablokován a do rychlého spurtu se na druhé straně vydal Falcao. I když byl dva metry před vápnem drobně přidržen, faul se nepíská.

68

Divákům se vůbec nepozdává kouskování hry, která se drolí přímo na kusy o vzruch se stará pouze tančící domácí kotel.

66

Diakhaby to zkusil z velké dálky a statistici si mohou zapsat do svých poznámek střelu mimo. Diváci pro změnu přímé ohrožení v horní části tribuny za bránou Gulácsiho.

65

Střílený centr Moutinha pohotově zablokoval Sabitzer. Ohrožení brány se nekoná.

64

Autor první branky zápasu Emil Forsberg dohrál po hodině hry a nahradil jej Kampl. Ten se musí spolu s týmem bránit trestnému kopu protivníka.

63

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Kevin Kampl.

62

Poulsen a diváci se už radovali z druhé branky v Benagliově síti, jenže píská se jasný ofsajd.

61

Dlouhé, příliš dlouhé. Sidibé hledal Falcaa, ten je sice slušně běžecky disponovaný, ale na míč dosáhnout nedokázal.

60

Po hodině hry zazlobilo i Monaco, aktivní Tielemans operuje na pravé straně hřiště, chybí mu ale podpora spoluhráčů. Takže centr nenašel adresáta.

59

Roh nebyl vůbec špatný. Míč letěl do ohně, kde byl připraven hlavičkující Forsberg a obrana hostů musela pomoci svému gólmanovi dostat míč z brankového prostoru.

58

Werner dokázal vybojovat roh, po jeho centru musel zasáhnout Fabinho.

57

Škoda, hra se nám začíná zbytečně kouskovat. Nemá už tak velké tempo a kupí se chyby v rozehrávce.

55

A Diakhaby je znovu na hřišti. Co se vrátil po ošetření, tak do něj zajel další protihráč. I z tohoto souboje ale vyvázl bez zranění a může pokračovat ve hře.

54

Po krátké pauze je zpět na hřišti. Byl to ostrý souboj s Iisankerem, který jej dohrál.

53

Na hřišti zůstává ležet Diakhaby a musí být ošetřen.

51

Tentokrát nebyl Werner v ofsajdu, byť to bylo znovu těsné. Po pravé straně se snažil dostat ke gólovému zakončení, ale nakonec jeho střela prosvištěla zhruba metr vedle pravé tyče Benagliové brány. Každopádně slušná a především nebezpečná šance Lipska.

50

Zkušený rakouský reprezentant hledal Timo Wernera, ten se ale dostal do ofsajdu a v tuto chvíli je po šanci německého účastníka Ligy mistrů.

49

Další přestupek proti pravidlům na hostující straně a chystá se standardka, kterou bude rozehrávat Sabitzer.

48

Francouzský tým spoléhá na rychlé brejky, opět u jednoho z nich mohl být Tielemans a Falcao, tentokrát se píská faul. Nicméně hosté jsou na začátku druhé půle nebezpečnější.

47

A tak to zkusil domácí hráči, Sabitzer však rozehrál velmi nepřesně a mohl se urodit slibný brejk. Tielemans se ocitl v těsném ofsajdu a vůbec se mu to nepozdává.

46

U míče byli hosté, Touré hledal dlouhým centrem své spoluhráče ve vápně, tam ovšem nikdo.

46

Vypadá to, že oba trenéři ponechali základní jedenáctky.

Hráči se pozvolna trousí na hrací plochu, za několik málo vteřin bude zahájen druhý poločas.

Statistiky prvního poločasu:

Držení míče: 57:43
Střely na bránu: 1:2
Střely mimo: 1:0
Rohy: 2:1
Fauly: 6:10

Máme za sebou první poločas, který končí nerozhodně 1:1. Domácí měli více ze hry, hlavička Orbana byla prvním varováním, skončila těsně vedle. Ve 33. minutě vyslal na hranici ofsajdu parádní přihrávku Poulsen a rychlík Forsberg prokázal kvalitu i v souboji jeden na jednoho a překonal Benaglia.

Radost nováčkovi Ligy mistrů vydržela pouze minutu, byť Tielemansovu hlavičku dokázal Gulácsi vyrazit, s dorážkou si už neporadil. Takže poločas 1:1.

Druhý poločas začne přibližně v 21:48.

45+1

45

Rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.

44

Aktivita německému týmu nelze upřít. Určitě bude Lipsko mrzet podcenění situace a brzké vyrovnání.

43

Potvrzuje to jen nebezpečný centr Demmeho. Míč proplachtil kolem Glika a jen to v hledišti zahučelo. Marně se po míči natahoval Werner.

42

Stejně tak pokračuje první poločas, který nabídl od třicáté minuty kvalitní podívanou.

40

Na hřišti zůstává ležet Moutinho, ale po krátkém ošetření bude pokračovat.

38

Pro fotbal jen dobře, že padají góly, utkání je v těchto momentech pohledné a stále se něco na hřišti děje.

37

Gulácsi si zatím připsa jeden zákrok, Benaglio ani jeden, skóre prozatím 1:1.

36

Lipsko šlo po rychlé akci do vedení, ovšem to vydrželo jen minutu. Monaco se poté prosadilo na malém vápně a s notnou dávkou štěstí vyrovnalo.

35

Pakliže se třicet minut mnoho věcí nedělo, tak poslední minuty přinesly zajímavé momenty.

34

Monaco právě vstřelilo branku!
Jenže radost domácím vydržela pouze minutu. YOURI TIELEMANS se dostal k míči po hlavičce Diakhabyho, nejprve mířil do brankáře, ale z následné dorážky se už dokázal prosadit. To byla rychlá reakce Monaca na nepříznivý výsledek a důrazné zakončení znamená vyrovnání.

33

Lipsko právě vstřelilo branku!
Parádní akce v podstatě na dva doteky. Z obranného území dostal přesný pas na levou stranu EMIL FORSBERG a pelášil co to jen šlo. Nakonec se dostal až před bránu a s naprostým přehledem zakončil. Celá situace byla hraniční, švédský fotbalista stál na úrovní posledního obránce, ale sudí celou hru pustili a je z toho úvodní gól duelu.

31

Na příležitosti je stále skoupé utkání, jedinou tutovku měla prozatím domácí sestava, Orbanova hlavička ovšem jen těsně minula cíl. A pak už vše skončilo u náznaků.

30

Začala třicátá minuta hry a Gulácsi si musel dávat opět pozor na špatnou malou domů od svých spoluhráčů. Nakonec vše ustál bez úhony.

28

Benaglio může rozehrávat od své brány, před jeho svatyní se totiž dopustil Poulsen faulu.

27

Na karty máme vyrovnáno, ve středu hřiště fauloval domácí Demme a dostal ihned žlutou kartu. Pak se AS dostalo ke standardce, ale naložila s ní špatně.

26

Žlutou kartu dostává Diego Demme (RB Lipsko).

24

Po něm přichází největší šance dnešního mače. Po rohovém kopu se dostal k hlavičce na malém vápně domácí kapitán Orban a jeho pokus jen těsně míjí bránu Monaca.

23

Rakouský legionář Sabitzer posílal střílený centr před bránu a bude z toho rohový kop.

21

Ani teď se to nepovede. Moutinho se neprocpal přes obránce a zároveň kapitána Orbana. Ten je dost možná překvapivě německého rodu. Vůbec rodáků a hráčů z Německa je na soupisce včetně náhradníků pouze šest.

20

Máme za sebou dvacet minut hry a stále je to čekání na pohlednou akci, která by moha ohrozit jednu nebo druhou bránu.

18

A teď už ke hře. Tielemans přihrával z pravé strany a už už se tlačil k míči Falcao, ale Gulásci si pro míč s velkou dávkou štěstí došel.

17

Škoda jen, že nemá zastoupení Česká republika, ale hráčů z různých zemí světa je dnes v Lipsku k vidění skutečně dost.

16

Už jsem to naznačoval, v sestavě obou týmů nalezneme mezinárodní mix zahraničních fotbalistů. Konkrétně: Švédsko, Polsko, Švýcarsko, Brazílie, Francie, Rakousko, Kolumbie, Portugalsko, Maďarsko, Belgie a samozřejmě domácího Německa.

15

Domácí Forsberg vybojoval rohový kop. Po něm se Lipsko usadilo na své útočné polovině, ale zakončení se nekoná.

14

Na větší šanci stále čekáme, vypadá to, že více ze hry má prozatím Lipsko, ale musí si dávat pozor na kvalitní ofenzivní tým, kterým Monaco disponuje.

13

Zatím je to taková oťukávaná, fotbalu ale nechybí tempo a samozřejmě na německé poměry panuje na stadionu tradičně perfektní atmosféra.

12

Opět to byl Timo Werner, o kterém dnes ještě určitě uslyšíme. Nyní se rozběhl po pravé straně a spíš stříleným centrem hledal někoho ze svých spoluhráčů, ale to se nakonec nepovedl. Kamil Glik s brankářem Benagliem nemuseli řešit velký problém.

11

Prvním potrestaným hráčem zápasu je belgický fotbalista Tielemans, jehož stažení na dres bylo až příliš okaté. Nebylo co řešit.

10

Žlutou kartu dostává Youri Tielemans (AS Monaco FC).

9

Poté centroval z pravé strany Moutinho a německá obrana si musela dávat velký pozor na dotírajícího Falcaa.

8

Což o to, pěkná přihrávka to byla, ale Werner se znovu chytil do ofsajdu a jeho snaha vypálit na bránu byla v tuto chvíli zbytečná.

7

Iisanker si tvrdě vyšlápl na kanonýra Falcaa, zatím se jeho přestupek obešel bez karetního trestu.

6

Na opačném konci hřiště zahrál špatnou malou domu Touré a švýcarský gólman Benaglio měl plné ruce a nohy práce, aby stihl vše ustát a míč odkopnout do bezpečí.

4

Byl z toho velmi nepříjemný a hlavně nebezpečný roh, po kterém se k míči dostal Diakhaby a domácí měli velké štěstí, že tento francouzský fotbalista ani nedvakrát neprostřelil dobře blokující obranu Lipska.

3

A Timo Werner se teď musí se svým týmem bránit, protože o slovo se poprvé v duelu hlásí Monaco.

2

Velmi kvalitním útočníkem je bezesporu Werner, který by měl dělat pořádný vítr v hostující obraně. Teď se pokoušel o rychlý výpad, ale dostal se do ofsajdové pozice.

1

Duel odstartoval, Poulsen hned zahrával standardní situaci po faulu na svou osobu, ale nic z toho nebylo. Pokračuje se dál.

1

Na obou stranách registrujeme řadu zahraničních hráčů, na hostující straně hned tři brazilské fotbalisty. Na hřišti mimo jiné uvidíme i rakouského reprezentanta Sabitzera nebo Poláka Glika.

Právě zaznívá něco, co v Lipsku ještě nikdy nemohli fanoušci slyšet přímo na stadionu, tedy znělka Ligy mistrů. Interesantní začátek pro nováčka této soutěže.

Ještě jednou hezký večer přeji u sledování úvodního kola Ligy mistrů. Za pár chvil nastoupí oba týmy na hrací plochu a můžeme se těšít na, doufejme, kvalitní kopanou.

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Orban (C), Upamecano, Halstenberg – Sabitzer, Demme, Ilsanker, Forsberg – Y. Poulsen, Werner.
Náhradníci: Mvogo – Bernardo, Bruma, Kaiser, Augustin, Laimer, Kampl.

AS Monaco FC: Benaglio – A. Touré, Glik, Jemerson, Jorge – Fabinho, Moutinho – Sidibé, Tielemans, Diakhaby – Falcao (C).
Náhradníci: Sy – R. Ghezzal, Jovetić, Carrillo, Baldé Diao, Meïté, Raggi.

Pro Lipsko je Liga mistrů úplnou novinkou. Díky druhému místu v Bundeslize se do hlavní soutěže kvalifikovali přímo. Jenže, nakonec to nebylo tak snadné po administrativní stránce. Evropská fotbalová unie UEFA musela později oficiálně schválit start Lipska a také Salcburku.

Komise oba kluby totiž prověřovala kvůli pravidlu, podle nějž nemohou hrát v jedné soutěži dva týmy se stejným vlastníkem. Nakonec ale UEFA uznala, že společnost Red Bull vyřešila své vztahy k oběma klubům tak, aby pravidla neporušovaly.

RB Lipsko:

Německý účastník Bundesligy má za sebou o dva zápasy méně, tedy tři. Pouze takový počet zápasů se v tuto chvíli v Německu odehrálo. Nic to nemění na faktu, že ani Lipsko nezačalo sezónu špatně. Dvě výhry a jedna prohra je aktuálně řadí na čtvrté místo tabulky a pouze bod chybí na bezchybný Dortmund.

Poslední zápas odehrálo Lipsko na půdě Hamburku. O osudu duelu se rozhodlo ve druhém poločase, prosadil se v 67. minutě Naby Keïta a v
75. minutě Timo Werner. Generálku tedy účastníci Ligy mistrů zvládli na výbornou.

Sestava z posledního utkání: Péter Gulácsi, Willi Orban, Dayot Upamecano, Marcel Halstenberg, Bernardo (59. Lukas Klostermann), Naby Keïta, Diego Demme, Marcel Sabitzer, Bruma (70. Kevin Kampl), Jean-Kévin Augustin (78. Yussuf Poulsen), Timo Werner

AS Monaco FC:

Francouzský celek vstoupil do své ligové soutěže velmi dobře. Z pěti odehraných zápasů hned čtyřikrát vyhrál a jednou prohrál. Celkově má dvanáct bodů a na první Paris Saint-Germain ztrácí tři body. A pokud jsem hovořil o tom, že Monaco jednou prohrálo, tak to bylo v posledním kole, kdy se odehrála generálka na Ligu mistrů. V Nice dostali hosté slušný výprask 4:0.

Sestava z posledního utkání: Danijel Subašić, Djibril Sidibé, Kamil Glik, Jemerson, Jorge, Rony Lopes (46. Guido Carrillo), João Moutinho, Fabinho, Thomas Lemar (46. Rachid Ghezzal), Falcao (69. Stevan Jovetić), Adama Diakhaby.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký středeční večer u sledování nového ročníku Ligy mistrů. V rámci prvního zápasu skupiny "G" sehrají vzájemný duel týmy RB Lipsko a AS Monaco. Tuto skupinu ještě doplňují turecký Besiktas a portugalské FC Porto. Že to nebude lehká skupina, to už je na první pohled patrné. Navíc se dá očekávat, že všechny mužstva budou hodně vyrovnaná a dá se jen těžko odhadnout, které dva kluby nakonec postoupí do další fáze.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.