Pátek 23. července 2021, svátek má Libor
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 23. července 2021 Libor

Online reportáž

To je ode mě pro dnešek vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu!

Na stadionu Ljudski vrt v Mariboru se odehrál velmi útočný a pohledný zápas, který končí spravedlivou remízou 1:1. Domácí byli Spartaku více než vyrovnaným soupeřem, ale po trefě Alexandra Samedova z 59. minuty museli dotahovat. Zvýšená aktivita přinesla mnoho šancí, z níž se ujala ta v 85. minutě, kdy vyrovnal krásnou brankou Damjan Bohar. Oba týmy tedy získávají jeden bod do tabulky skupiny, v níž i druhý zápas mezi Liverpoolem a Sevillou skončil remízově.

90+4

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

NK Maribor(4-2-3-1)

Handanovič
22 Milec
Milec
Rajčevič
4 Šuler
Šuler
28 Viler
Viler
8 Kabha
Kabha
Vrhovec
79. min Pihler
20 Bajde
Bajde
69. min Kramarič
7 Ahmedi
Ahmedi
69. min Mešanović
39 Bohar
Bohar
Tavares

FK Spartak Moskva(3-5-2)

32 Rebrov
Rebrov
Bocchetti
Kutěpov
Džikija
Ješčenko
Pašalić
Fernando
Glušakov
29. min Samedov
Kombarov
90. min Melgarejo
12 Adriano
Adriano
10 Promes
Promes
85. min Popov

Rozhodčí: Deniz Aytekin – Guido Kleve, Mark Borsch (všichni Německo)
Počet diváků: 12.566

Náhradníci
NK Maribor
 • 69Obradović
 • 21Derviševič
 • 10Hotič
 • 97Kramarič
 • 27Mešanović
 • 29Palčič
 • 6Pihler
Náhradníci
FK Spartak Moskva
 • 57Selichov
 • 25Melgarejo
 • 3Petković
 • 71Popov
 • 99Rocha
 • 19Samedov
 • 22Ščerbakov
90+3

Spartak se ještě snaží založit poslední útočnou akci, ale času mu už moc nezbývá.

90+2

Domácí obrana si teď nepočínala zrovna přesvědčivě při odklízení míče z vlastní šestnáctky, ale Luiz Adriano si následně pomohl útočným faulem.

90+1

Nastavují se tři minuty. U balónu jsou momentálně hosté, kteří za pískotu domácích příznivců kombinují na útočné polovině.

90
Střídání

Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Dmitrij Kombarov, přichází Lorenzo Melgarejo.

89

Nebezpečný míč z levé strany nakonec jen prolétl šestnáctkou Mariboru a doputoval až k jednomu z obránců.

87
Důležité

Damjan Bohar se opět dostal ke střele z levé strany, ale tentokrát přízemní ranou z úhlu těsně míjí! Domácí jsou při chuti!

85
Střídání

Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Quincy Promes, přichází Ivelin Popov.

85
Góly

Maribor právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Domácí se zaslouženě prosazují pět minut před koncem. Kramarič posunul míč na DAMJANA BOHARA, který se zasekávačkou směrem dovnitř vápna zbavil bránícího hráče a následně vypálil přesně do šibenice. Asistence: Martin Kramarič.

83

Bohar rozehrál rohový kop na hlavu Šulera, jehož zakončení nemělo dostatečnou razanci. Rebrov si připisuje svůj šestí zákrok v zápase a stále drží nulu.

81

Boharova střela z první míjí hostující bránu. Převaha Mariboru ovšem sílí! Domácí teď svého soupeře pořádně zatlačili a hosté se musí hodně usilovně bránit.

80

Tavares se dostal s balónem až hluboko do šestnáctky, v níž proti němu neúspěšně vyběhl brankář Rebrov. Tavares se nenechal připravit o míč, ale v úhlu už nemohl zakončovat, a tak marně hledal vysokým míčem někoho ze spoluhráčů.

79
Střídání

Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Blaž Vrhovec, přichází Aleks Pihler.

78
Důležité

Ke slovu se na druhé straně dostal opět Promes, k němuž obrana Mariboru poněkud trestuhodně propustila míč. Hostující fotbalista mířil k pravé tyči, ale Handanovič jeho přízemní pokus zneškodnil.

77

Do útoku se následně opět vrhli domácí, ale Vrhovec napálil balón jen do jednoho ze soupeřů.

76

Hostující Promes se pokusil ohrozit bránu z přímého kopu. Rána z velké dálky sice mířila přesně pod břevno, ale zároveň doprostřed brány, takže měl Handanovič poměrně snadnou práci.

74

Na druhé straně se snažil Tavares vyslat do dobré příležitosti Bohara, ale celou akci zastavil odpískaný ofsajd.

72
Důležité

Hostující Fernando mohl navýšit vedení Spartaku, ale z dobré pozice ve vápně nedokázal střelou z první trefit bránu! Přízemní střela končí vedle levé tyče a Handanovič si může oddechnout.

71

Hra teď není vůbec svázaná taktikou a neustále se přesouvá z jedné strany na druhou. Zajímavý úkaz za tohoto stavu v Lize mistrů.

69
Střídání

Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Gregor Bajde, přichází Martin Kramarič.
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Valon Ahmedi, přichází Jasmin Mešanović.

68
Důležité

Viler vyslal zpoza šestnáctky nebezpečnou přízemní střelu, která prolétla jen těsně vedle vzdálenější tyče hostující brány!

66

Hráči Spartaku teď poklidně kombinují s míčem na svých kopačkách a snaží se zklidnit hru. Tohle jim teď naprosto vyhovuje.

64

Tavaresova přízemní střela mířila přímo na brankáře Rebrova, který měl snadnou práci. Hosté přežili velký tlak domácího týmu a mohou rozehrávat od své brány.

63

Následně se do zakončení ještě dostal Ahmedi, jehož střela byla sražena do zámezí. Rohový kop pro Maribor!

62
Důležité

Mohlo být vyrovnáno! Na centrovaný míč si ve vápně Spartaku naskočil Bohar, jehož hlavička končí na tyči hostující brány!

59
Góly

Spartak právě vstřelil branku!
Tohle je pro domácí trochu kruté! Maribor hrál hodně aktivně, ale gólově se prosazují hosté. Fernandovu střelu zpoza šestnáctky vyrazil Handanovič jen k ALEXANDRU SAMEDOVI, který z úhlu uklidil míč dorážkou přesně pod břevno. Asistence: Fernando.

58

Hráči Mariboru se snaží střílet ze všech možných pozic! Tentokrát se do míče opřel Kabha, ale tomu rána příliš nesedla.

56
Důležité

Damjan Bohar si tentokrát vyzkoušel roli střílejícího hráče a jeho přízemní rána zpoza šestnáctky nebyla vůbec špatná! Balón prolétl jen těsně vedle bližší tyče hostující brány.

54

Bohar poslal z přímého kopu nebezpečný míč před bránu, kde se nezorientoval nikdo z útočících hráčů. Zmatený Šuler dokonce neúmyslně zakončil patičkou, ale míč bránu minul.

54

Domácí budou mít k dispozici přímý kop z nebezpečné pozice vedle šestnáctky Spartaku.

52

Hostující Luiz Adriano se teď rovněž pokusil prodrat do střelecké pozice, ale pomohl si útočným faulem, takže rozehrávat bude Maribor.

50
Důležité

Obrovská šance hostů! Samedov dostal balón do vápna, v němž se vyhl bránícímu hráči, ale následně v úhlu nedokázal v dobré šanci uklidit míč pod břevno. Jeho střela letěla nad bránu.

49

Kabha si krásně přehodil míč přes napadajícího protihráče a následně hledal kolmicí Ahmediho, ale ten se k míči nedostal.

47

Oba týmy vstoupily do druhého poločasu bez změn v sestavě a na úvod se prezentovaly na obou stranách nepřesnými centry, které skončily v zámezí.

46

Začal druhý poločas.

Zaplněný stadion Ljudski vrt se v prvním poločase branky nedočkal. Domácí Maribor vstoupil do zápasu hodně aktivně a několikrát ohrozil bránu Spartaku, ale bez gólového efektu. Hra se po 15 minutách vyrovnala a na trávníku se odehrával naprosto rovnocenný souboj. Potěšující je, že zápas má dobré tempo, takže i přes chybějící góly si fanoušci hru jistě užívají. Doufejme, že branky přijdou ve druhém poločase, který začne přibližně ve 21:48.

45+4

První poločas skončil.

45+3

Hosté se dostali až k šestnáctce, do níž poslali nebezpečný balón, ale domácí obrana nakonec situaci zvládla a nepustila Spartak do zakončení.

45+2

Mitja Viler se tentokrát ocitl v roli centrujícího hráče, ale jeho balón nenašel ve vápně nikoho z hráčů ve fialových dresech.

45
Důležité

Nastavovat se budou tři minuty.

44

Domácí drží míč na svých kopačkách a kombinují na útočné polovině hřiště. První poločas se pomalu blíží ke konci, ale lze očekávat nastavení způsobené přerušením hry v 15. minutě, kdy se na hřišti objevila světlice a dýmovnice.

42
Důležité

Domácí roztáhli hru centrovaným míčem na Vilera, který skoro od autové čáry překvapil, když se z voleje opřel do balónu a jeho tvrdou ránu zastavila boční síť hostující brány.

41

Kombarov se na levé straně s míčem krásně vyhnul protihráči, ale jeho následný centr byl hodně nepřesný a skončil v zámezí.

40

Promesovu ránu zablokoval jeden z domácích obránců, ale Spartak pokračuje v útočné snaze.

38

Bohar se v pokutovém území dostal do zakončení, ale střela z první mu vůbec nesedla. Domácí hráč poslal míč v rychlosti jen vysoko nad bránu.

36
Karty

Hostující Georgij Džikija je prvním žlutě napomínaným hráčem zápasu. Domácí budou rozehrávat na útočné polovině.

35

Maribor se snaží podržet míč na útočné polovině a trochu utnout začínající tlak ze strany hostů.

33

Džikija se podobně jako Promes pokusil o střelu z větší vzdálenosti, ale tenhle pokus byl hodně nepovedený.

32

Spartak začíná v posledních minutách přebírat iniciativu a je častěji na míči. Domácí předvedli sympatický úvodní tlak, ale nyní se začínají hlavně bránit.

30

Promesova střela jen těsně minula domácí bránu. Technický pokus z dvaceti metrů donutil Handanoviče k pozornosti, ale zasahovat nemusel.

29
Střídání

Hostující kapitán Denis Glušakov má s největší pravděpodobností nějaké zdravotní potíže, které mu nedovolí pokračovat ve hře. Spartak je tak nucen střídat již ve 29. minutě a na hřiště přichází Alexandr Samedov.

28

Spartak kombinoval na útočné polovině, ale nepřesnou přihrávkou se sám připravil o balón. Míč navíc hledal hráče, který byl v době přihrávky v ofsajdu.

26
Důležité

Hosté nacentrovali do vápna na volného Ješčenka, který se snažil trefit horní roh brány u bližší tyče, jenže tvrdou ránu poslal jen nad břevno.

25

Hosté z rohu vůbec nic nevytěžili a o míč brzy přišli. Následný útok domácích skončil slabou střelou Ahmediho, který zpoza šestnáctky spíš jen odevzdal balón Rebrovovi.

24

Na druhé straně předvedl obranný zákrok domácí Šuler, který rázně odhlavičkoval míč do zámezí. Následuje rohový kop Spartaku.

23

Viler poslal z levé strany nebezpečný centr do vápna, který se dobře točil proti nabíhajícímu spoluhráči, ale ten na balón nakonec nedosáhl.

22

Maribor se zpětnými přihrávkami zahnal až k vlastnímu brankářovi, který však konstruktivně rozehrál a domácí se prokombinovali zpět na útočnou polovinu.

21

Fernando rázně zastavil postupný útok Mariboru, ale domácí zůstanou u míče, jelikož budou vhazovat na útočné polovině.

20

Maribor teď dobře bránil svou polovinu hřiště a nepustil soupeře na dostřel. Domácí nakonec vybojovali míč a budou vhazovat.

18

Hřiště je stále trochu zahaleno dýmem, ale hra již pokračuje a míč mají na svých kopačkách hráči Spartaku, kteří kombinují ve středu pole.

17

Hra je stále přerušena a troufám si tvrdit, že tohle se neobejde bez pokuty od UEFA. Domácí fanoušci si však chtějí Ligu mistrů užít se vším všudy.

15
Důležité

Domácí fanoušci předvádí na tribunách krásné choreo, jenže hostující fans o sobě dali rovněž vědět, když na hřiště vhodili světlici, která dolétla těsně vedle rozhodčího, takže se hra musí na chvíli přerušit.

14

Kombarov se inspiroval domácím Rajčevičem, který střílel před chvílí vysoko nad bránu. Ruský fotbalista si na druhé straně nyní počínal úplně stejně.

12

Ahmedi rozehrával během chvilky dva rohové kopy, ale nic nebezpečného z toho nevzešlo. Domácí jsou však nadále u míče. Maribor je v úvodu aktivnějším týmem.

11

Ahmedi se nerozpakoval a z těžké pozice zkusil vystřelit, jenže Rebrov byl připravený a jeho ránu vyrazil na roh.

11
Důležité

Domácí Bajde vběhl s míčem do vápna Spartaku a přihrávkou před bránu hledal Tavarese, který by měl hodně snadnou pozici pro zakončení! Hostující obrana k němu však míč nepustila.

9

Boharův rohový kop byl odvrácen hostující obranou, ale z velké dálky se následně pokusil vystřelit Kabha, jehož rána ovšem nebyla nebezpečná.

8

Domácí měli k dispozici přímý kop, který Spartak ubránil pouze za cenu rohového kopu pro Maribor.

7

Zatím se hraje ve vysokém tempu a fanoušci na tribunách dávají hlasitě najevo, že je úvod zápasu baví.

5

První střela hostujícího týmu! Pašalić se opřel do míče na hranici šestnáctky a jen těsně přestřelil domácí bránu.

3

Rohový kop se Mariboru příliš nepovedlo a dopředou mohou jít hosté z Moskvy.

2

Domácí Milec je prvním hráčem, který se dostal do zakončení, ale jeho rána mířila přímo doprostřed brány, takže Rebrov dokázal vyrazit míč na roh.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

NK Maribor: Handanovič – Milec, Rajčevič, Šuler, Viler – Kabha, Vrhovec – Bajde, Ahmedi, Bohar – Tavares (C).
Náhradníci: Obradović – Derviševič, Hotič, Kramarič, Mešanović, Palčič, Pihler.

FK Spartak Moskva: Rebrov – Bocchetti, Kutěpov, Džikija – Ješčenko, Pašalić, Fernando, Glušakov (C), D. Kombarov – L. Adriano, Promes.
Náhradníci: Selichov – Melgarejo, Petković, I. Popov, Pedro Rocha, Samedov, Ščerbakov.

Rozhodčí: Deniz Aytekin – Guido Kleve, Mark Borsch (všichni Německo).

Spartak Moskva se stal poněkud překvapivě mistrem ruské ligy, čímž si zajistil přímý postup do LM. V té naposledy startoval v sezoně 2012/2013. Letos už se však týmu v domácí lize příliš nedaří, když je s 12 body po devíti odehraných zápasech až na osmém místě. Nyní však moskevský celek čeká nová výzva v podobě Ligy mistrů, do které vstoupí venkovním zápasem, v němž bude hájit roli favorita. Trenér Spartaku Massimo Carrera si uvědomuje, že zápasy s Mariborem budou klíčové, neboť cílem Spartaku je třetí místo, které zaručuje jarní fázi Evropské ligy.

Maribor se ve skupinové fázi Ligy mistrů objevil naposledy v sezoně 2014/2015, kdy z toho nakonec byly tři body za tři remízy a poslední místo v tabulce. Letos bude Maribor opět jedním z největších outsiderů v celé soutěži, ale dnes ho čeká papírově nejpřijatelnější soupeř ve skupině E, v níž jsou kromě Mariboru a Spartaku ještě Liverpool a Sevilla. Maribor se do skupinové fáze dostal přes mistrovskou kvalifikaci, ve které nejprve vyřadil islandský Hafnarfjördur a následně přešel také přes izraelský Hapoel Be'er Sheva. Slovinský celek si plně uvědomuje své možnosti a účast v hlavní fázi LM si chce hlavně užít. V dnešním zápase však Maribor cítí největší šanci na úspěch.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Slovinský Maribor se potřetí v historii probojoval do nejprestižnější fotbalové soutěže v Evropě. Liga mistrů tedy letos zavítá i na stadion Ljudski vrt, na němž dnes slovinský mistr přivítá ruský Spartak Moskva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.