Máme za sebou naprosto strhující závěr zápasu. Především domácí prožívají mimořádné pozitivní emoce, když dokázali v úplném závěru zápasu otočit výsledek z 0:1 na 2:1 a postupují tak do finále Ligy mistrů! Dlouhé minuty byl hrdinou zápasu gólman Manuel Neuer, který předvedl několik skvělých zákroků, avšak právě on v 88. minutě chyboval a Real srovnal na 1:1. Jen o pár minut později pak dokonal obrat svým druhým gólem v zápase Joselu a Estadio Santiago Bernabeu slaví.

90+15

90+14

Velké věci i v podání rozhodčích. Hlavní rozhodčí Marciniak totiž po signalizaci pomezního asistenta odpískal ofsajd, který dost možná ani nebyl. Hosté pak dopravili míč do brány, ale v podstatě až po odpískání. Gól tedy nemůže platit, i kdyby se o ofsajd nejednalo.

Valverde
81. min Joselu
8 Kroos
Kroos
70. min Modrić
Tchouaméni
70. min Camavinga
11 Rodrygo
Rodrygo
81. min Díaz
Bellingham
90+10. min Militão

Sané
76. min Kim Min-čä
42 Musiala
Musiala
85. min Müller
7 Gnabry
Gnabry
27. min Davies
9 Kane
Kane
85. min Choupo-Moting

90+13

Stále se hraje a Bayern se zoufale tlačí do útoku.

90+11

Hodně neortodoxním způsobem nyní rozhodčí Marciniak ukázal dvěma prsty na ruce celému stadionu, že nastaví ještě dvě minuty.

90+11

Eduardo Camavinga fauloval a dostává žlutou kartu.

90+10

Je jasné, že kvůli průtahům při gólu na 2:1, při přezkumu VAR a také kvůli polehávání hráčů Realu se nastaví ještě něco navíc.

90+10

Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Éder Militão.

90+9

Hosté se zoufale tlačili do útoku, jenže Alphonso Davies byl teď v ofsajdu.

90+8

Konec zápasu je totálně živelný a nedá se říct, že by měl Real závěrečné vteřiny zápasu úplně pod kontrolou.

90+7

Thomas Tuchel dostal žlutou kartu za protesty.

90+7

Domácí jsou u balonu a skoro se zdá, jako by hosté neměli síly s vývojem zápasu cokoliv udělat.

90+5

Konec zápasu se rychle blíží a teď jsou to domácí, kdo šikovně kouskuje hru. Hosté teď hrají bez vystřídaných ofenzivních hráčů a to bude pro Bayern složité.

90+4

Za stavu 0:1 polehávali hosté, teď se vše zase otočilo a polehávají domácí.

90+2

Real Madrid právě vstřelil branku!
Neuvěřitelný závěr zápasu! Domácí dokonávají obrat, ale jejich gól musel ještě posvětit VAR. Po obrovském tlaku to byl Rüdiger, kdo byl na levé straně u balonu a jeho střílenou přihrávku usměrnil do brány hrdina JOSELU, který dává i druhý gól domácího celku!

88

A je srovnáno! Dost možná nejlepší hráč zápasu Manuel Neuer udělal velkou chybu, když neudržel střelu Viníciuse a dorážející JOSELU poslal míč do sítě!

87

Domácí se zoufale tlačí do útoku, ale nedaří se jim vytvořit tolik potřebný tlak.

86

Pavlović ale zůstal sedět na trávníku a i když domácí chtějí hrát, hra je přerušena.

85

Po rohu Realu šli hosté do rychlého protiútoku, jenže skvěle se vrátil Modrič a rodící se šanci Aleksandara Pavloviće přerušil.

85

Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Thomas Müller,
ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Eric Choupo-Moting.

84

Teď tady bude ještě roh pro domácí celek.

83

Na přihrávku za obranu si skvěle zaběhl Vinícius, jenže z plného běhu zakončil mimo a rozehrávat bude gólman Neuer.

82

Kimmich poslal rohový kop na hlavu Kima, který hlavičkoval do břevna. Vzrušení je ale zbytečné, protože byl pískaný útočný faul.

82

Hosté se nikam neženou a teď hodně zdržují před zahráváním rohového kopu.

81

ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Brahim Díaz,
ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Joselu.

79

Eduardo Camavinga fauloval Harryho Kanea a hosté samozřejmě nebudou nikam spěchat s rozehrávkou.

78

Domácí teď utahují ofenzivní šrouby, ale do dalších šancí se ne a ne dostat.

76

ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Kim Min-čä.

76

Rozhodnout mohl nyní Harry Kane, který se dostal k balonu ve vápně Realu, jenže jeho rána šla jen do boční sítě.

75

Emoce se samozřejmě zvyšují a domácí začínají hrát vabank.

73

Přezkum i videa byl velmi rychlý, tento gól neplatí, protože před rohem Nacho evidentně rukama do obličeje zasáhl Kimmicha.

72

Domácí teď dali gól, ale ten patrně nebude platit. Protože Nacho před rohovým kopem postrčil Kimmicha a hlavní rozhodčí se jde podívat na video.

71

Domácí se samozřejmě tlačí do vápna soupeře a hned mají k dispozici roh.

70

ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Luka Modrić,
ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Eduardo Camavinga.

68

Bayern právě vstřelil branku!
A je zaděláno na pořádnou zápletku! Harry Kane dlouhým nákopem na levé křídlo našel ALPHONSA DAVIESE, který měl před sebou moře prostoru. Udělal kličku Rüdigerovi a následně krásnou ranou na zadní tyč překonal gólmana Lunina!

66

Jamal Musiala dokázal ve vápně obejít Carvajala a následně tvrdě vystřelil. Gólman Lunin byl ale také pozorný a míč vyrazil na roh.

65

Byl to takový hodně zkrácený rohový kop, po kterém bylo ve vápně Bayernu pořádné horko. Jenže domácí nakonec prakticky nezakončili a střela přišla až po chvilce, kdy po pasu od Kroose střílel z voleje Carvajal. Míč ale netrefil čistě a zamířil vysoko nad.

64

Vinícius Júnior elegantně obcházel Kimmicha, ten ale míč zastavil rukou a bude z toho přímý kop pro domácí.

62

Domácí mají nadále značnou územní převahu, skóre zápasu je ale nadále bezbrankové.

60

A ještě lepší zákrok předvedl teď znovu Neuer, který bravurním skokem vyrazil střelu Viníciuse!

59

Přímý kop zahrával trochu nečekaně Rodrygo a jeho střela měla výborné parametry. Jenže Neuer předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil.

58

Konrad Laimer fauloval kousek za vápnem Bellinghama a je z toho velmi zajímavý přímý kop pro domácí.

57

Domácí jsou více na balonu a Bayern se musí teď bránit.

55

Výborný Vinícius Júnior teď další přihrávkou do vápna vyzval ke skórování Rodryga, ten ale ve velké šanci zakončil těsně mimo!

54

Následně se po nákopu z hloubi pole chyboval Nacho a poté ani Mendy nedokázal zastavit Harryho Kanea, který vypálil tvrdě k tyči – gólman Lunin byl ale pozorný.

53

Přímo po rohu domácí bránu soupeře neohrozili, do odraženého míče se snažil opřít Valverde, který ale zamířil hodně mimo.

53

Vinícius Júnior obešel teď Kimmicha a jeho přihrávku byla znovu zblokovaná na rohový kop.

52

Teď už je ale bílý balet znovu u míče.

51

Domácí sice vhazovali na polovině soupeře, sami se ale o balon vlastními nepřesnostmi připravili.

50

Hra se již opět trochu zklidnila a opět sledujeme hlavně boj ve středu pole.

48

Alphonso Davies kopal následně i rohový kop, centr Daviese ale již tolik nebezpečný nebyl.

47

Ještě zajímavější akci předvedli hosté a z levé strany pálil tvrdě Alphonso Davies. Jeho pokus lehce tečoval Carvajal a míč prolétl těsně nad břevnem Realu.

46

Vinícius Júnior krásně vnikl do vápna soupeře a jeho zpětná přihrávka mířila na Valverdeho. Přihrávka ale nebyla přesná a míč odehrál Eric Dier.

46

Oba týmy nastoupily do druhého poločasu beze změn.

46

Skončil nám první poločas zápasu mezi Realem Madrid a Bayernem Mnichov. Sledujeme spíše taktický boj, ve kterém ani jeden z týmů nechce udělat sebemenší chybičku. Na každé straně jsme viděli jednu velkou šanci, to největší měl hned ve 13. minutě Vinícius Júnior, který svou ranou nastřelil tyč hostující brány.

45+1

45+1

Přihrávku za obranu teď dostával Harry Kane, výborně ale vyběhl gólman Lunin, který balon přibližně z hranice vápna odvrátil do bezpečí.

45

Již se rozeběhla poslední minuta normální hrací doby prvního poločasu. U balonu byli sice domácí, avšak Carvajal o míč přišel a teď se budou muset domácí bránit.

44

Zpoza vápna zkoušel technicky zakončovat Nusajr Mazráwí, gólman Lunin byl ale pozorný a míč v pohodě pokryl.

43

Pozvolné kombinace hostů ale k ničemu nevedly a balon se dostal až k Neuerovi.

42

První poločas spěje ke svému konci. Domácí fotbalisté se teď musí bránit, protože u balonu jsou hosté.

40

Domácí nakonec kopali Kroosem rohy dva, defenziva Bayernu byla ale nyní pevná.

39

Z přímého kopu domácí nezahrozili, ale hodně nebezpečný byl střílený centr Viníciuse, který mířil do brány a gólman Neuer musel balon vytěsnit na roh.

39

Po faulu de Ligta na Viníciuse budou kopat přímý kop domácí.

38

Defenzivy zatím dnes jednoznačně dominují. Především ofenziva Realu zůstává zatím za očekáváním.

36

Do vápna Bayernu se dostal na levé straně Vinícius. Skoro až od brankové čáry mohl přihrát Mendymu, ale zvolil složitější variantu přihrávky do ohně a to nebyl nejlepší nápad.

36

Další zblokovaná střela Realu. Jude Bellingham poslal svůj pokus jen do Laimerovi.

34

Kroos poslal křížný pas na pravou stranu na Valverdeho, jeho další pas do vápna ale již tak přesný nebyl a hosté se ubránili.

32

Domácí se snaží zakončovat, jenže již poněkolikáté střelu zpoza vápna zblokovala defenziva Bayernu. Tentokrát to bylo při střeleckém pokusu Rodryga.

31

Domácí dlouze kombinovali na polovině hřiště, ale pak balon ztratili a okamžitě přišel nákop na rozběhnutého Saného. Sprinterský souboj ale nakonec vyhrál Nacho, který byl u míče dříve než Sané.

29

Následný rohový kop zahrával Kimmich, pro balon si ale ve vápně došel domácí gólman Lunin.

28

První velké šance pro hosty! Přibližně na hranici vápna se balon odrazil ke Kaneovi, jehož pohotové zakončení šlo patrně těsně vedle tyče, přesto Lunin míč raději konečky prstů vytěsnil na roh!

27

ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Alphonso Davies.

27

Problém pro hosty. Na trávníku zůstal sedět bez cizího zavinění Gnabry a zdá se, že bude muset střídat.

26

Vinícius Júnior byl na levé straně u balonu, dostat se přes de Ligta ale nedokázal.

25

I když jsme zatím viděli jen jednu velkou šanci, sledujeme zápas hraný ve velké intenzitě.

23

Rodrygo se dostal za obranu soupeře a z pravé strany centroval po zemi do vápna na Viníciuse, který si ale balon nestihl připravit na střelu.

22

Hosté kombinují na vlastní polovině a tentokrát je domácí útočníci nechávají hrát a nenapadají je.

21

Jude Bellingham se pokoušel posílat dlouhý balon za obranu Bayernu, jenže Vanícius a ani Rodrygo jeho myšlenku nepochopili a za míče nevyrazili.

20

Federico Valverde poslal k zemi Konrada Laimera a je pískaný faul.

19

Mendy se dostal do lehké potyčky s Laimerem a vše musel řešit hlavní rozhodčí Marciniak.

19

Tempo hry se pomalu zvyšuje a začínáme sledovat velmi zajímavou podívanou.

17

Střelecký pokus Juda Bellinghama byla zblokovaná a gólman Neuer teď zasahovat nemusel.

16

Na druhé straně to byli hosté, kdo se tlačil do vápna Realu, jenže ani tato akce nebyla úspěšná a domácí balon odvrátili.

15

A Vinícius byl nyní v další velmi zajímavé šanci. Ve vápně se k němu opět dostal balon, avšak Vinícius vystřelil hodně mimo.

13

Real rychle rozehrál rohový kop a hned z toho byla první velká šance dnešního zápasu! K balonu se ve vápně dostal Vinícius a svou ranou trefil tyč hostující brány! Míč se navíc odrazil k Rodrygovi, který mohlo dorážet, jenže balon trefil špatně a Neuer v pohodě zasáhl.

11

Domácí fotbalisté napadají rozehrávku Bayernu hodně vysoko a hosté se jen těžko dostávají do nebezpečných prostorů na polovině Realu.

9

Hosté jsou znovu s míčem na kopačkách a teď se pokoušejí hráči Bayernu o útočnou kombinaci.

8

Musiala poslal do vápna velmi dobrý pas na Gnabryho, ten ale vystřelil hodně nepřesně. Následuje odkop od Luninovy brány.

6

První náznak šance domácích. Do vápna posílal přízemní centr z pravé strany Carvajal, jenže jeho povedenou pobídku nikdo ze spoluhráčů do brány neusměrnil.

5

Harry Kane posílal skvělou průnikovou přihrávku na Saného, ještě lepší defenzivní zákrok předvedl nezvykle Toni Kroos, který ve skluzu zastavil Kaneovu přihrávku.

5

Domácí fotbalisté jsou hodně na balonu a teď je jejich útočné snažení hodně postupné.

3

Mendy na hranici vápna přidržel Saného, který okamžitě přestal hrát. Faul se ale nepískal a balon mají fotbalisté Los Blancos.

2

Domácí ale prakticky okamžitě získali zpět balon a již kombinují na vlastní polovině.

1

Centr do vápna posílal Toni Kroos. Míč mířil na Antonia Rüdigera, který byl ale tentokrát pokrytý.

1

O výkop se postarali v tmavých dresech hrající hosté. Okamžitě přišli o balon a Vinícius dokonce vybojoval roh pro Real.

1

Stadionem zní hymna Ligy mistrů a na všech účastnících je vidět obrovské odhodlání a soustředěnost.

Hráči obou týmů za doprovodu rozhodčích nastupují na hrací plochu. Odveta semifinále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Bayernem Mnichov za pár minutek startuje!

Real Madrid: Lunin – Carvajal, Rüdiger, N. Fernández (C), F. Mendy – Valverde, Kroos, Tchouaméni – Rodrygo, Bellingham, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Courtois, Arrizabalaga – Militão, Modrić, Camavinga, Joselu, Vázquez, Ceballos, F. García, B. Díaz, Güler.
Trenér: Carlo Ancelotti

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Kimmich, de Ligt, Dier, Mazráwí – Laimer, A. Pavlović – Sané, Musiala, Gnabry – Kane.
Náhradníci: Ulreich, Peretz – Upamecano, Kim Min-čä, Goretzka, Choupo-Moting, Zaragoza, Davies, Müller, Tel.
Trenér: Thomas Tuchel

Rozhodčí: Marciniak – Listkiewicz, Kupsik.

Oba celky prožívají odlišnou sezonu. Zatímco Real Madrid letos dominoval španělské lize a minulý víkend oslavil s předstihem zisk mistrovského titulu, fotbalisté Bayernu marně stíhali nedostižný Leverkusen. Již před několika týdny se rozhodlo o tom, že mistrovský titul v Německu získá Leverkusen a Bayern bude muset po víkendové porážce se Stuttgartem v Bundeslize ještě hodně zabrat, aby v posledních dvou kolech uhájil druhou příčku tabulky.

První vzájemný souboj obou soupeřů přinesl velmi zajímavou podívanou, která nakonec skončila remízou 2:2. V Mnichově hostující Real Madrid se dostal do vedení ve 24. minutě, kdy se prosadil Vinícius Junior. Domácím se dlouho nedařilo, pak ale v rozmezí čtyř minut skórovali Leroy Sané a Harry Kane a vypadalo to, že Bayern první semifinále vyhraje. Avšak necelých deset minut před koncem byl faulovaný Rodrygo a z penalty srovnal svým druhým gólem v zápase Vinícius Junior.

Hezký středeční večer všem fanouškům špičkového evropského fotbalu při sledování online reportáže z odvety semifinále Ligy mistrů mezi domácím Realem Madrid a hostujícím Bayernem Mnichov.