Odsud z CFIG Areny v Pardubicích je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště u dalších přenosů na počtenou. Hezký zbytek večera a mějte se fajn.

Češi nakonec dokráčeli k vítězství 3:0, které zajistil dvěma góly v první půli Sejk a v 78. minutě se pak prosadil ještě obránce Halinský, který levou nohou usměrnil centr Ševčíka z přímého kopu do branky. Ve druhé půli měli hosté i štěstí, když trefil Koželuh tvrdou ranou zpoza vápna tyč. Češi se tak vítězně naladili na pokračování kvalifikace o postup na ME, ve kterém přivítají 26. března v Hradci Králové tým Islandu. Kinský a Horníček se podělili o čisté konto, navíc Horníček musel ve druhé půli vytáhnout bravurní zákrok proti teči Taylora.

90+1

Sestava Česko
Kinský – Chaloupek, Koželuh, Prebsl, Labík – Vydra, Icha – Višinský, Karabec – Sejk (C)
Náhradníci: Horníček, Vágner – Vitík, Křičfaluši, Šín, Křišťan, Kabongo, Slončík, Halinský, Alijagič, Ševčík
Trenér: Jan Suchopárek

Sestava Severní Irsko
Barnsley – McClelland, McConville, Stewart – Allen, Archer, Casey, Devenny, Johnston (C) – McGuckin, Taylor
Náhradníci: McMullan, Charles – Fogarty, E. Magee, Farquhar, Sloan, Annett, Robinson, B. Magee, Lindsay
Trenér: Tommy Wright

89

Křišťan chtěl najít svého spoluhráče ve vápně, ale místo toho našel jenom obránce Severního Irska.

87

Po faulu na domácí přichází další volný přímý kop domácích. Centr do pokutového území ale nikoho v bílém nenašel.

86

Alijagič neprošel na branku, míč se mu pak ještě snažil vrátit Halinský, ale neuspěl.

85

Slončík nabil Alijagičovi, jehož pokus zpoza vápna trefil pouze bránícího hráče soupeře.

83

Češi kombinují a dostali se až k pokutovému území, odkud chtěl pálit Slončík, ale k míči se nedostal.

81

O míč se teď bojuje hlavně ve středu pole.

78

Střídání v týmu Severní Irsko:
ze hřiště odchází Justin Devenny, přichází Rhys Annett.

78

Česko právě vstřelilo branku! Češi zvyšují vedení! Domácí zahrávali volný přímý kop a centr Ševčíka přiletěl do pokutového území, kde si ho našel DENIS HALINSKÝ, který míč škrtnul levou nohou a poslal ho k tyči. Pardubický obránce se tak trefuje na domácím trávníku.

Dnešní utkání sleduje 2892 diváků.

75

Česku odmáván ofsajd.

74

Benjamin Magee poslal centr do vápna, kde se k míči sice dostal Stewart, ale česká obrana jeho pokus zblokovala a odkopla míč do bezpečí.

72

Hezký centr do vápna si našel na úrovni penalty Slončík, který to zkusil volejem, ale bránu těsně překopl.

71

Irský protiútok, který táhl střídající Lindsay, zastavila česká obrana a domácí vyráží dopředu.

71

ze hřiště odchází Carl Johnston, přichází Charlie Lindsay,
ze hřiště odchází Charlie Allen, přichází Ethan Magee,
ze hřiště odchází Dale Taylor, přichází Benjamin Magee.

70

Střídání v týmu Česko:
ze hřiště odchází Albert Labík, přichází Michal Ševčík.

67

Koželuh dostal nabito a zpoza vápna to zkusil. Jeho tvrdá rána orazítkovala tyč Charlesovy brány!

66

Faul odpískán Čechům. Severní Irové budou rozehrávat ze své poloviny.

66

Po ojedinělém protiútoku soupeře skončil míč vedle Horníčkovy branky.

66

Češi jsou nadále lepším týmem, ale skóre nenavýšili. Hrají více s míčem na kopačkách.

64

ze hřiště odchází Josh Archer, přichází Dylan Sloan.

63

ze hřiště odchází Sam McClelland, přichází Tommy Fogarty.

59

Alijagič dostal hezkou nahrávku do běhu a dostal se až před Charlese. Míč mu ujel a ocitl se ještě na zemi, ale o penaltový zákrok se nejednalo.

58

Další nepřesná Allenova nahrávka končí v zámezí. Aut pro Čechy.

57

Allen hledal přihrávkou Stewarta, ale tomu míč uskočil do zámezí, takže Horníček bude odkopávat od své branky.

56

Snažil se to změnit Kabongo, který se hnal za míčem, ale brankář Charles byl rychlejší a získal ho do své moci.

56

Hraje se aktuálně více ve středu hřiště a oba týmy si míče dlouho neužijí.

54

Slončík našel Koželuha, jehož centr do vápna ale odvrátila hostující obrana.

53

Češi rozehrávali po faulu Severního Irska.

52

Teď s míčem kombinují hosté před svou bránou.

51

První větší šance hostů. Z pokutového území to zkusil Taylor, ale Horníček předvedl bravurní zákrok.

51

Devenny rozehrával po faulu na svou osobu. Rozehrál nakrátko.

50

Češi kombinují před hostující bránou, ale Křišťan se nakonec do zakončení vůbec nedostal.

47

Češi jsou stále aktivnější a v úvodu druhé půle si vytvořili tlak.

ze hřiště odchází Daniel Fila, přichází Christophe Kabongo,
ze hřiště odchází Marek Icha, přichází Jakub Křišťan.

46

ze hřiště odchází Fraser Barnsley, přichází Pierce Charles,
ze hřiště odchází Ciaran McGuckin, přichází Darren Robinson.

46

První půle je za námi. Češi zatím dominují v držení míče, ve střelbě, ve vytvořených šancích, ale hlavně gólově. Oba góly obstaral kapitán Václav Sejk. V 17. minutě dostal nahrávku na pravou stranu vápna a zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Ve 34. minutě se trefil podruhé. Jeden z českých hráčů mu poslal balon, Sejk nahrál Karabcovi, který mu míč vrátil a Sejk pod padajícím Barnsleyem poslal míč do sítě. Češi měli další dvě velké šance, ale v obou případech hosty zachránil Barnsley. Druhá půle začne v 18:30.

45+1

43

Další neúspěšný český útok. Centr do vápna zblokoval jeden z obránců.

42

Češi mají míč na své polovině a kombinují. Do kombinace zapojují i Kinského.

41

Autové vhazování pro Čechy zahraje Labík.

39

Višinský v další velké šanci! Zevnitř pokutového území z bezprostřední blízkosti zakončoval, ale Barnsley předvedl výborný reflexivní zákrok.

38

Standardku rozehrával Karabec, jenže jeho centr byl příliš dlouhý a skončil v zámezí, takže bude Barnsley odkopávat od své brány.

37

Višinský si dobře kryl míč před soupeřem a byl faulován. Volný přímý kop pro Česko.

34

Allenův centr do pokutového území byl přetažený, následně se Češi vydali dopředu a jeden z nich byl faulován. Rozehrávka pro Čechy.

34

Česko právě vstřelilo branku! VÁCLAV SEJK je v dobré střelecké formě! Jeden z hráčů poslal míč dopředu na Sejka. Sejk poslal balon Karabcovi, který mu hezkou narážečkou míč vrátil a český kapitán pod padajícím Barnsleyem poslal míč do sítě. Druhý gól v zápase pro českého útočníka.

32

Češi mají více míč na kopačkách a nyní budou znovu házet aut.

32

Další aut pro Čechy. Prebsl na nic nečekal a okamžitě ho zahrál.

31

Jeden z českých hráčů se ocitl na zemi, ale podle rozhodčího se jednalo o dovolený zákrok.

29

Míč v zámezí. Barnsley bude vykopávat od své branky.

28

Na druhé straně rychlý kontr Čechů, ale centr do vápna skončil v rukách Barnsleyho.

27

Rychlý Johnston se dostal k míči a centroval. Kinský si ale poradil a sebral míč do rukavic.

27

První faul proti Severnímu Irsku. Hosté budou rozehrávat.

26

Po faulu se na zemi ocitl Sejk a píská se faul. Češi budou rozehrávat.

26

Míč za postranní čarou. Autové vhazování pro hosty.

25

Sejk to zkusil z dálky, ale jeho střela nebyla vůbec přesná a skončila vysoko nad brankou.

24

Vydra hledal svým centrem Labíka, ale na toho se míč nedostal.

23

Po centru z rohového praporku následovalo zakončení hlavou, ale Kinský má míč v rukavicích.

23

Allen chtěl z vápna zakončovat, ale jeho ránu srazil Prebsl. Bude z toho roh pro Iry.

22

Češi vedli rychlý kontr po pravé straně, ale centr jednoho z hráčů do vápna sebral do rukavic Barnsley.

20

Severní Irsko poprvé výrazněji ohrozilo českou branku, ale obrana zablokovala střelu a byl z toho roh, který po hlavičce Taylora skončil nad Kinského brankou.

19

Velkou šanci spálil Višinský, který z bezprostřední blízkosti pálil jenom do Barnsleyho, který předvedl výborný zákrok.

18

Je tu další autové vhazování, tentokrát pro hosty.

17

Česko právě vstřelilo branku! Je tady první gól utkání! Teď už se ale kapitán VÁCLAV SEJK dočkal. Poté, co dostal nahrávku od Karabce na pravou stranu pokutového území, zamířil přesně ke vzdálenější tyči Barnsleyho brány.

15

Sejk v další velké šanci. Napřáhl se zpoza vápna, ale bránu o kousek minul. Stadionem to jen zahučelo.

14

Míč v zámezí. Prebsl rychle zahrál aut a míč poslal Kinskému, který ihned nakopává balon dopředu.

13

Na hrací ploše zůstal ležet Višinský a píská se faul.

13

Centr do vápna od českých hráčů odvrátila hostující obrana.

12

Dlouhý nákop se snažil doběhnout Višinský, ale míč nakonec skončil u brankáře Barnsleyho.

12

Chaloupek před dotírajícím soupeřem vrátil míč Kinskému. Pomezní rozhodčí zvedl praporek, takže by to stejně byl ofsajd.

11

Češi budou rozehrávat po dalším nedovoleném zákroku hostů.

11

Aut se hostům příliš nepovedl. K míči se dostal Prebsl.

10

Labík posílal míč dopředu na Sejka, ale na něj byla nahrávka příliš prudká, takže míč kolem něj pouze projel.

9

Na zemi se ocitl Labík a je pískán faul na českého záložníka. Rozehrávat budou čeští hráči.

9

V dobré šanci se ocitl Vydra, ale střela mladého sparťana zpoza vápna skončila nad brankou Barnsleyho.

8

Višinský se dostal na levé straně k balonu, jenže nedokázal odcentrovat do vápna a obránce hostů odehrál míč do zámezí, takže je z toho alespoň roh, který byl rozehrán nakrátko.

7

Češi kombinují na své polovině a vymýšlí další akci.

6

Další šance českého týmu. Sejk se dostal ve vápně k odraženému balonu, jenže ho netrefil ideálně, a tak míč mají hosté.

5

Další autové vhazování, tentokrát pro Iry.

5

Po autu nakopl balon dopředu Labík, ale nákop získal soupeř.

4

Allen se dral dopředu, ale byl zastaven dovoleně a míč skončil v zámezí.

3

Poprvé měli míč Irové, ale ten šel za čáru, takže je z toho aut pro Čechy.

3

Míč se znovu dostal do zámezí a Barnsley odkopává od své branky.

2

Míč propadl do vápna na Labíka, jehož ránu ale zblokoval jeden z obránců Severního Irska.

1

Dlouhý nákop mířil na Sejka, který se ale k míči nedostal. Vykopávat bude brankář Barnsley.

1

Po prvním nákopu už se k míči dostali Češi a Chaloupek raději vrací Kinskému.

1

Po státních hymnách obou států se blíží start utkání. Češi nastoupí v bílém, Severní Irové v zeleném.

Oba týmy už nastupují na hrací plochu.

Česko: Kinský – Chaloupek, Koželuh, Prebsl – Karabec, Vydra, Labík, Icha – Fila, Višinský, Sejk (C)

Severní Irsko: Barnsley – McClelland, McConville, Stewart – Allen, Archer, Casey, Devenny, Johnston – McGuckin, Taylor

Rozhodčí: Peter Kráľovič – Tomáš Vorel, Tomáš Straka.

Zdravím všechny příznivce fotbalu a českého fotbalu! Další reprezentační přestávka nabízí další přípravná a kvalifikační utkání. Česká reprezentace do 21 let má před sebou dva zápasy. Ve čtvrtek od 17:30 přivítá v přípravném utkání Severní Irsko a o pět dní později čeká svěřence trenéra Suchopárka v Hradci Králové v rámci kvalifikace na ME v důležitém utkání Island. Čeští hráči do 21 let sehráli se Severním dvě vzájemná utkání, která se konala v roce 2009 a oba zápasy vyhráli Češi, 4. září 2009 doma po trefách Dočkala a Gecova 2:0 a 17. listopadu na hřišti soupeře 2:1. V obou případech šlo o zápasy kvalifikace o ME. Zápasy se tehdy hrály v Jablonci nad Nisou a v Ballymeně.

Nominace české reprezentace do 21 let na přípravné utkání se Severním Irskem a utkání kvalifikace s Islandem

Brankáři: Lukáš Horníček (SC Braga), Antonín Kinský (FK Pardubice), Matyáš Vágner (FC Sellier a Bellot Vlašim)

Obránci: Michal Černák (FK Jablonec), Štěpán Chaloupek (FK Teplice), Josef Koželuh (FC Zbrojovka Brno), Filip Prebsl (FC Slovan Liberec), Denis Halinský (FK Pardubice), Martin Vitík (AC Sparta Praha)

Záložníci: Marek Icha (FK Pardubice), Adam Karabec (AC Sparta Praha), Ondřej Křičfaluši (FK Teplice), Jakub Křišťan (FK Teplice), Albert Labík (FK Teplice), Tom Slončík (FC Zlín), Michal Ševčík (AC Sparta Praha), Matěj Šín (FC Baník Ostrava), Denis Višinský (FC Slovan Liberec), Patrik Vydra (AC Sparta Praha)

Útočníci: Denis Alijagič (FC Zbrojovka Brno), Daniel Fila (FK Teplice), Christophe Kabongo (FK Železiarne Podbrezová), Václav Sejk (Roda JC Kerkrade).

V nominaci nechybí stoper Sparty Martin Vitík, který se vrací do nominace, naopak Michal Ševčík je nováčkem, stejně jako například zlínský Slončík. Góly se budou čekat hlavně od kapitána Václava Sejka, který aktuálně působí v nizozemské Rodě Kerkrade. Utkání v Pardubicích v CFIG Areně startuje ve čtvrtek v 17:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.