Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu a třeba zase někdy na počtenou.

Kdo dnes určitě neměl svůj den, tak to byli oba gólmani. Jak Mark Flekken v bráně Brentfordu, tak Emiliano Martínez v dresu Aston Villy si dnes nepřipsali dle statistik ani jeden zákrok a oba ze tří střel třikrát kapitulovali. Výsledkem tak je remíza 3:3.

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 8:5. Rohy: 12:4. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 14:11.

Digne
90+1. min Moreno
31 Bailey
Bailey
90+1. min Diaby
7 McGinn
McGinn
6 Luiz
Luiz
27 Rogers
Rogers
69. min Zaniolo
Tielemans
90+1. min Durán

Damsgaard
81. min Jarmoljuk
27 Janelt
Janelt
8 Jensen
Jensen
86. min Onyeka
Reguilón
76. min Lewis-Potter
19 Mbeumo
Mbeumo
86. min Maupay
11 Wissa
Wissa
81. min Toney

• 23Lewis-Potter

Je konec! Zápas 32. kola mezi domácí Aston Villou s Brentfordem končí po gólové přestřelce ve druhém poločase výsledkem 3:3.
V prvním poločase byli výrazně lepší domácí, kteří se také jako první prosadili, a to zásluhou přesné hlavičky Ollieho Watkinse po centru od kapitána Villans McGinna.
Svěřencům kouče Emeryho skvěle vyšel vstup do druhé půle, neboť hned v první minutě překonal brankáře Flekkena Morgan Rogers a svou první brankou v Premier League zvýšil vedení Villy na 2:0. Poté však přišel velký obrat Včel. Nejprve se v 59. minutě prosadil obránce Mathias Jørgensen, který do sítě tečoval nástřel Damsgaarda. O dvě minuty později už bylo vyrovnáno, zásluhou Bryana Mbeuma, který do sítě usměrnil centr Reguilóna. A právě španělský obránce Brentfordu sehrál výraznou roli i u třetí branky svého týmu, když parádním pasem vybídl ke třetímu gólu Yoana Wissu. Aston Ville se ale přeci jen podařilo vyrovnat, a to v 80. minutě, když přehlavičkoval Ollie Watkins obránce i brankáře a svou druhou brankou. utkání vyrovnal na konečných 3:3.

90+9

90+8

Brentford ještě rozehrál standardku, po které ještě došlo k menšímu zmatku před brankou Martíneze, vše ale ukončuje píšťalka hlavního rozhodčího.

90+7

Žlutou kartu vidí Douglas Luiz, který místo míče nakopl nohu stopera Jørgensena.

90+7

Moussa Diaby si navedl míč až na centr, který ale poslal jen do rukavic Flekkena. Čas už se velmi rychle krátí.

90+6

Navíc je pískán faul na Madse Roersleva, takže Brentford může hru zase trochu uklidnit.

90+6

Obrana Brentfordu ale v posledních minutách působí jistě a nenechává soupeře zakončit.

90+5

Centr z pravé strany odvrací Roerslev, po další pobídce z druhé strany bude vhazovat Álex Moreno.

90+4

Hosté však získali balon a chtěli podniknout rychlý brejk, který ale zastavil za cenu autu John McGinn.

90+4

Aston Villa rozehrála další rohový kop, který sice Včely odvrátily, ale i tak zůstávají domácí u míče.

90+3

Álex Moreno nechá míč v klidu doputovat do zámezí, poté bude rozehrávat zase brankář Martínez.

90+2

Akci domácích zastavuje faul ve středu hřiště, rozehrávat bude brankář Včel Flekken.

90+1

Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Lucas Digne, přichází Álex Moreno,
ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Moussa Diaby,
ze hřiště odchází Youri Tielemans, přichází Jhon Durán.

90

Z rohu se domácí neprosadili, avšak zůstali a po dalším centru zakončoval z akrobatické pozice Lucas Digne, těsně však branku Flekkena minul!

90

Po sražené přihrávce Tielemanse uvidíme rohový kop pro domácí fotbalisty.

89

Domácí akci nezahrál špatně, Luizův centr však poté nenašel žádného v dresu Villy.

89

Na začátku 89. minuty kombinuje s míčem na útočné polovině domácí favorit zápasu Aston Villa.

88

Konsův centr byl zblokován obráncem Brentfordu do autu, sám obránce domácích poté míč vhodil, ale akce Aston Villy neměla dlouhého trvání, neboť si poté McGinn pomohl nedovoleně.

87

Na druhé straně neprošla Baileyho přihrávka na Watkinse, Villa ale zůstává v držení balonu.

86

Standardku rozehrál Keane Lewis-Potter, který nevyslal do šestnáctky hostů špatný centr, avšak žádný z jeho spoluhráčů jej netečoval.

86

Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Frank Onyeka,
ze hřiště odchází Bryan Mbeumo, přichází Neal Maupay.

84

Diego Carlos nedohlavičkoval míč do bezpečí a poté byl nucen faulovat Roersleva. Žlutá karta.

82

A Aston Villa stále nemá dost, závěr zápasu ještě nabídne drama.

81

ze hřiště odchází Mikkel Damsgaard, přichází Jegor Jarmoljuk,
ze hřiště odchází Yoane Wissa, přichází Ivan Toney.

80

Aston Villa právě vstřelila branku!
Gólové hody ve Villa Parku pokračují! Baileyho centr byl lehce tečovaný, avšak i tak našel hlavu OLLIEHO WATKINSE, který přehlavičkoval obránce Jørgensena i brankáře Flekkena a vyrovnal na 3:3! Asistence: Leon Bailey.

80

Aston Villa obehrávala šestnáctku soupeře, ale nakonec stejně Bailey míč neudržel a střídající Lewis-Potter jej mohl odpálit do bezpečí.

79

Douglas Luiz byl na hraně pravidel zastaven u šestnáctky soupeře, Brentford zamířil do rychlého brejku, ale gólman Villy nakonec do akce nemusel.

78

Nicolò Zaniolo byl čistě zastaven Jørgensenem, zajímavý protiútok pak vedl Yoane Wissa, ale míč mu nakonec utekl.

77

Aston Villa chytila při rozehrávce všechny hráče soupeře do ofsajdové pasti, takže bude moci odkopávat gólman Martínez.

76

ze hřiště odchází Sergio Reguilón, přichází Keane Lewis-Potter.

76

A akci Brentfordu na druhou stranu zastavuje faul na Wissu, bude se střídat.

75

Konsa se štěstím prošel kolem hráče soupeře, následně si narazil míč s Baileym, ale poté už se dál nedostal.

74

Brentford dokázal rohový kop ubránit, u míče sice zůstala Aston Villa, ale po chvíli jen odevzdali svěřenci kouče Emeryho balon k Flekkenovi.

74

Hostující Mads Roerslev teď svou drobnou chybou daroval Ville rohový kop.

72

Na trávníku teď zůstal sedět Sergio Reguilón. Uvidíme, jestli bude moci španělský fotbalista, který dnes asistoval u dvou branek svého týmu, pokračovat v zápase.

71

Ani Sergio Reguilón míč na hrací ploše nestihne, odkopávat bude gólman Martínez.

70

Střídající Nicolò Zaniolo se hned snažil o vyrovnání, avšak při své útočné snaze si pomohl faulem.

69

ze hřiště odchází Morgan Rogers, přichází Nicolò Zaniolo.

68

Brentford právě vstřelil branku!
A obrat z 0:2 na 3:2 je dokonán! Hosté rychle rozehráli standardku, Damsgaard svým přenesením našel přesně Reguilóna, jehož následnou přízemní pobídku usměrnil do poloodkryté branky YOANE WISSA – 3:2. Hezká fotbalová akce Brentfordu. Asistence: Sergio Reguilón.

67

Aston Villa je po dvou brankách opařená, v posledních minutách hraje hlavně Brentford.

67

Opakovaný centr ze značky rohu dokázal vyboxovat brankář Emiliano Martínez.

66

Mbeumův centr mířil na přední tyč, kde se snažil zakončit střelec první branky Mathias Jørgensen, ale míč k brance neprotlačil. Následovat ale bude další roh.

65

K exekuci standardky se postavil Mikkel Damsgaard, jeho pokus ale tečoval jeden z obránců na rohový kop.

63

Zejména Bryan Mbeumo je dnes docela při chuti, jeho další akci zastavuje za cenu faulu Pau Torres. Zajímavá standardka pro hosty.

62

A hosté stále nepolevují, tentokrát ale se svou akcí Martíneze neohrozili. Brankář Villy mimochodem stále čeká na první zákrok.

61

A pozor, ve Villa Parku máme vyrovnáno! Hosté dobře zakombinovali na levé straně, následný centr Sergia Reguilóna našel přesně kopačku BRYANA MBEUMA, který svým zakončením překonal brankáře Villy – 2:2. Čisté svědomí u gólu asi nebude mít obránce domácích Pau Torres, za kterého centr Reguilóna propadl. Asistence: Sergio Reguilón.

60

Brentford začne další akci u svého brankáře Flekkena.

59

Je sníženo! Jensenův centr proletěl celou šestnáctkou až k Damsgaardovi, jehož následný nástřel tečuje mimo dosah brankáře Martíneze MATHIAS JÖRGENSEN – 2:1! Asistence: Mikkel Damsgaard.

58

Obrana domácích ale dokázala míč odvrátit až na svou útočnou polovinu.

57

Wissa dobře obešel obránce a nacentroval, jeho nepříjemnou pobídku ale dokázal srazit na roh obránce Diego Carlos.

56

Další střelu na branku Brentfordu chtěl vyslat Leon Bailey, ale trefil jen blokujícího obránce.

55

Aston Villa zahrávala rohový kop, ale nejvýše ze všech se dostal gólman Flekken a míče vyboxoval.

53

Žlutou kartu vidí Yoane Wissa, který zastavil možná brejk Aston Villy už v zárodku.

52

Standardku rozehrál kapitán Mathias Jensen, jenže jej zradila technika a míč poslal jen přímo do autu.

51

Průnik Mbeuma po pravé straně zastavuje o postranní lajny faulem Pau Torres, hosté budou kopat standardku.

50

Rychlý brejk k brance Brentfordu vedl Leon Bailey, který nakonec i vystřelil, ale z úhlu brankáře Flekkena nenachytal.

49

Torresova přihrávka na nabíhajícího Divného nebyl přesná, balon končí u gólmana Flekkena.

48

A Aston Villa nadále pokračuje v aktivitě, Brentfordu se vstup do druhého poločasu nepovedl.

46

Skvělý start do druhé půle! Tielemans hezkou průtokovou přihrávkou našel MORGANA ROGERSE, který si nejprve zaseknul Ajera, poté ještě povedl balon a následnou střelou na přední tyč nedal brankáři Flekkenovi šanci – 2:0. Pro anglického fotbalistu jde o první branku v Premier League. Asistence: Youri Tielemans.

46

Villa se svým prvním útokem neuspěla, Watkins byl ubráněn.

46

Úvodní výkop dod druhé půle provedla Aston Villa.

46

Po první půli je stav mezi domácí Aston Villou a hosty z Brentfordu příznivější pro svěřence kouče Emeryho, kteří vedou 1:0.
Do zápase lépe vstoupili hosté, blízko otevření skóre byl Bryan Mbeumo, ale ze standardky trefil jen boční síť. Od té doby už přebrali otěže zápasu hráči Aston Villy. První příležitost měl John McGinn, který se snažil nachytat Flekkena z rohového kopu, ale nizozemský brankář se včas vrátil na své místo u bližší tyče. Ve 39. minutě už se ale stav duelu měnil, neboť obléhání šestnáctky Včel ukončil po centru McGinna Ollie Watkins, který vsítil svůj sedmnáctý gól v sezoně a stále tak může pomýšlet na korunu pro krále střelců.
Druhý poločas začne přibližně v 17:05.

45+3

45+2

Na centr z druhé strany si vyskočil Flekken a v pohodě zasáhl. Protiútok na druhou stranu trochu nešetrně přerušil svým poločasovým hvizdem Michael Salisbury.

45+2

Rohový kop z levé strany Brentford ubránil, avšak po sraženém nástřelu Baileyho uvidíme roh i na druhé straně.

45+1

Avšak nemuseli jsme čekat dlouho, Aston Villa znovu získala míč a následně i rohový kop.

45+1

Ani z druhého rohu Villa nezahrozila, neboť se míč odrazil od Rogerse do zámezí.

45

Roh rozehráli domácí nakrátko, po zákroku Bryana Mbeuma se bude celá situace opakovat.

45

V pětačtyřicáté minutě uvidíme další rohový kop pro domácí fotbalisty.

44

Dlouhý nákop gólmana Martíneze zpracoval Morgan Rogers, domácí mohou pokračovat v akci.

44

Villa se ale dlouho u balonu neudržela, následně je jim navíc pískán také faul.

42

Za faul na unikajícího Douglase Luize vidí první žlutou kartu utkání Mikkel Damsgaard.

42

Jeden z hostujících fotbalistů zůstal po zákroku obránce v pokutovém území Villy ležet na trávníku, sudí Salisbury ale penaltu neodpískal.

41

Centr do pokutového území domácích nebyl špatný, ale obrana Villans si poradila.

40

Brentford bude chvíli po inkasované brance rozehrávat standardku na druhé straně.

39

Domácí jdou do vedení! Aston Villa dlouho obehrávala pokutové území soupeře, první centr McGinna z pravé strany byl odvrácen, míč se dostal znovu ke kapitánovi Villans, který poslal do šestnáctky Brentfordu druhý centr, ten už byl výrazně přesnější a našel hlavu OLLIEHO WATKINSE, jenž i s pomocí tyče překonal Flekkena – 1:0. Asistence: John McGinn.

37

Stoper domácích Pau Torres si troufl na kličku proti Mbeumovi, která však vyšla a španělský obránce si vysloužil potlesk z tribun.

36

A chvíli na to je znovu pískáno, a to po zákroku Ajera na Watkinse, který byl za hranicí pravidel.

35

Po nedovoleném zákroku kapitána hostů Jensena rozehrává Digne u středové čáry.

34

Po zahrání rohu skonči na zemi Diego Carlos a obránce hostů Mathias Jørgensen, sudí Salisbury ale píská faul brazilskému fotbalistovi Aston Villy.

33

Bailey kolem Damsgaarda neprošel, Villa však zůstává u míče. Po další akci jamajského křídelníka uvidíme roh pro domácí.

32

Douglas Luiz dobře povedl míč středem, jeho spoluhráči ale poté otočili hru zase dozadu. Pomalu se začíná ozívat i pískot diváků.

31

A z následné akce Villa také nezahrozila, centr z levé strany totiž končí jen v rukavicích Flekkena.

30

K exekuci standardky se postavil Lucas Digne, ale trefil jen hráče soupeře, od kterého se balon odráží až k brankáři Martínezovi.

29

Rozhodčí Michael Salisbury píská asi metr od hrany šestnáctky faul Ajerovi na Watkinse, obránce Brentfordu sice nesouhlasí, ale rozhodnutí sudího už nezmění.

28

Reguilónův centr z levé strany pouze prolétl celou šestnáctkou soupeře.

27

Favorit utkání ve většině času míč soupeři nepůjčuje, ale brankář Flekken mnohokrát do akce nemusel.

26

Rychlý brejk na druhou stranu zastavil zákrokem na hranici pravidel Diego Carlos, sudí Salisbury ale nepíská.

25

Rohový kop se snažil zakroutit McGinn přímo na branku, a málem nachytal Flekkena, ten se ale nakonec zvládl vrátit a míč vyrazit.

24

Po hezké Tielemansově přihrávce centroval Bailey, ale hostující stoper Ajer dokázal odvrátit míč na roh.

23

Na druhé straně se snažil něco vymyslet Leon Bailey, ale Flekkena neohrozil. Villans však zůstávají u balonu.

22

Hosté teď podnikli rychlý brejk, situaci dvou proti dvěma řešil Mbeumo hezkou přihrávkou na Wissu, jenže na poslední chvíli skvěle zasáhl vracející se Konsa a znemožnil útočníkovi Brentfordu zakončení. Parádní obranný zákrok.

21

Sergio Reguilón sice prodloužil hlavou míč za sebe, tam však byli jen hráči konkurenční Villy.

20

Brentford se tentokrát pokusil trochu zrychlit hru, ale nakonec se svou akcí i tak neuspěl.

20

Wissa po přihrávce Damsgaarda neobešel obránce Villy, domácí mohou zase kombinovat.

19

Následnou standardku rozehrál Douglas Luiz, ale jen do rukavic brankáře Flekkena.

18

Kristoffer Ajer si tentorkát pomohl nedovoleně proti McGinnovi, i tady je pískáno.

17

Yoane Wissa si lehkým přidržením pomohl proti Konsovi, což neušlo oku hlavního sudího Salisburyho.

15

Nepřesnost v kombinaci domácího celku, hosté budou vhazovat na vlastní obranné polovině.

15

Aston Villa v posledních minutách obehrává šestnáctku soupeře, naopak Brentford docela polevil na aktivitě a jen brání.

13

Centr ze značky rohového kopu doplachtil jen do rukavic Flekkena, který byl po zákroku nepříjemně dohrán Carlosem. Doufejme, že bude nizozemský gólman v pořádku.

12

Bailey napoprvé z pravé strany neuspěl, napodruhé už to bylo lepší, neboť po odrazu od Damsgaarda bude Villa kopat roh.

11

Ollie Watkins míč u svých kopaček neudržel, rozehrávat může znovu obrana Včel.

10

Po nákopu brankáře hostů vyhrál hlavičkový souboj nad Wissou Diego Carlos, Brentford ale bude vhazovat.

10

Po pasu Divného utekl míč Rogersovi do autu, odkopávat bude brankář Flekken.

9

A akci Včel na druhou stranu zastavuje ofsajd a v něm v úvodních minutách aktivní Mbeumo.

8

Hostující Roerslev prodloužil míč příhodně pro Rogerse, po jehož přihrávce centroval Douglas Luiz, avšak míč poslal jen ke gólmanovi Flekkenovi.

7

Aston Villa v úvodních minutách nepotvrzuje roli favorita, naopak hosté jsou o poznání nebezpečnější.

6

Ke standardní situaci se postavil sám faulovaný Bryan Mbeumo, který vypálil, avšak trefil jen boční síť!

5

Na hraně šestnáctky Aston Villy byl nedovoleně poslán na zem Bryan Mbeumo, Brentford bude rozehrávat hodně nadějnou standardku.

4

Tielemansův nákop po přiťuknutí Watkinse měl směřovat na Lucase Digneho, který však zůstal stát a k míči se tak nedostal.

3

Torresův nákop sice skončil u kopaček hráčů soupeře, Brentford ale u hracího předmětu také dlouho nezůstal.

2

Další akci Včel zastavuje hvizd rozhodčího, k míči se dostává Aston Villa.

1

Hned v první minutě podnikl Brenford rychlou akci, na jejímž konci byl hraniční zákrok na Reguilóna v pokutovém území soupeře, avšak rozhodčí zůstal v klidu.

1

Hlavní rozhodčí Michael Salisbury přivedl hráče obou celků na hrací plochu Villa Parku, kde se dnešní duel odehraje.

Aston Villa FC: E. Martínez – Konsa, Carlos, Torres, Digne – Bailey, McGinn (C), Luiz, Rogers – Tielemans – Watkins.
Náhradníci: Olsen – Moreno, C. Chambers, Kesler-Hayden, Zaniolo, Iroegbunam, Kellyman, Diaby, Durán.
Trenér: Unai Emery

Brentford FC: Flekken – Jørgensen, Ajer, Collins – Roerslev, Damsgaard, Janelt, Jensen (C), Reguilón – Mbeumo, Wissa.
Náhradníci: Strakoša – Kim Či-su, Onyeka, Baptiste, Jarmoljuk, Maupay, Ghoddos, Toney, Lewis-Potter.
Trenér: Thomas Frank

Rozhodčí: Salisbury – Wood, Eaton.

Tento tým z Londýna se nachází po jedenatřiceti odehraných duelech na patnácté pozici tabulky Premier League se ziskem 28 bodů. Včely se musí ohlédat hlavně za sebe, neboť na osmnáctý Luton mají náskok jen šesti bodů. Mezi těmito dvěma týmy se nachází ještě Everton a Nottingham Forest. Brentford nevstoupil do letošního ročníku špatně, avšak ve druhé polovině se svěřenci kouče Thomase Franka se sbíráním bodů zasekli. Od začátku prosince si připsali pouhé tři výhry a tři remízy. Ze zbylých utkání odcházeli hráči Brentfordu poraženi.
V posledním zápase, který se hrál v průběhu tohoto týdne, narazily Včely na Brighton, který se nachází na deváté příčce tabulky se ziskem třiačtyřiceti bodů. V celém utkání byl aktivnější hostující Racci, avšak žádnou ze šancí neproměnili a nakonec se body dělily po remíze 0:0. Největší šanci spálil na konci prvního poločasu hostující záložník Adam Lallana, v závěru se pak neprosadil ani Danny Welbeck. Naopak domácí Brentford podržel hlavně brankář Manuel Flekken, který si připsal šest zákroků a čisté konto. Včely tak na výhru znovu musejí počkat.

Aston Villa
Domácí celek je plní v letošní sezoně roli asi největšího překvapení. Po jedenatřiceti odehraných zápasech se totiž drží na čtvrté příčce, která zaručuje přímý postup do základní skupiny Ligy mistrů. V dosavadním průběhu ligy nasbírali svěřenci kouče Unaie Emeryho 59 bodů. O vstupenku do milionářské soutěže zabojují „Villans“ ještě s pátým Tottenhamem, který ztrácí jen dva body a navíc má zápas k dobru.
V posledním střetnutí narazila Aston Villa ve venkovním utkání na Manchester City, který stále bojuje s Liverpoolem a Arsenalem o mistrovský titul. Trenér Citizens Pep Guardiola sice nechal odpočívat největší hvězdy týmu Erlinga Haalanda či Kevina de Bruyneho, i tak se ale jako první prosadili domácí, zásluhou španělského záložníka Rodriho. Villa však dokázala zanedlouho odpovědět, když vyrovnal v 20. minutě kolumbijský útočník Jhon Durán. Dlouho to vypadalo, že oba týmy se rozejdou do kabin nerozhodně, jenže v první minutě nastavení první půle vrátil vedení City Phil Foden. A anglický záložník byl ústřední postavou i ve druhém poločase, neboť nejprve zvýšil na 3:1 a poté v 69. minutě sám dokonal svůj hattrick. Aston Villa už se na vyrovnání nezmohla a s Manchesterem City prohrála 1:4.

Příjemné sobotní odpoledne při zápasu 32. kola nejvyšší anglické fotbalové soutěže. Do Birminghamu přijede Brentford, který se zde od 16 hodin utká s domácí Aston Villou. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.