Zápasový kolotoč Premier League se neúprosně točí dál. Cherries se na dnešní úspěch o víkendu pokusí navázat na půdě Lutonu, zatímco trápící se Palace bude na jihu Londýna hostit giganta z Manchesteru City.

Dnešní utkání sledovalo 11 207 diváků.

Máme hotovo, tři body zaslouženě zůstávají na Vitality Stadium! Domácí po vyrovnaném prvním poločase po přestávce postupně převzali iniciativu a po rychlé akci jim pár minut před koncem zařídil vítězství Kluivert. Crystal Palace dnes na pobřeží doplatilo na hodně bídnou koncovku, Neto za celých devadesát minut neměl moc práce a řešil jen naprosto rutinní situace.

BournemouthBournemouth(4-2-3-1)

1 Neto
Neto
15 Smith
Smith
90. min Aarons
Zabarnyj
5 Kelly
Kelly
Ouattara
64. min Kerkez
29 Billing
Billing
64. min Kluivert
4 Cook
Cook
Tavernier
14 Scott
Scott
46. min Semenyo
Christie
Solanke
90. min Ünal

Crystal Palace FCCrystal Palace FC(4-3-3 )

Hughes
70. min Ozoh
8 Lerma
Lerma
20 Wharton
Wharton
86. min Édouard
10 Eze
Eze
14 Mateta
Mateta
9 Ayew
Ayew
70. min Schlupp

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 3:1. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 13:14.

90+5

90+5

Domácí uklidili míč do rohu vedle Hendersona a odpovědně odkrajují vteřinky ze zbytku nastavení.

90+4

Všechny body dnes večer zůstanou na jižním pobřeží, orlům se nepodařilo v šanci přetavit ani Ezeho nadějný rohový kop. Bournemouthu už výhru nic nesebere.

90+3

Lloyd Kelly (BTH) fauloval za středovou čarou, hosté získávají volný kop. Čas na vyrovnání se krátí.

90+2

Naopak na druhé straně mohl vítězství svého klubu pojistit Kluivert, jehož dalekonosnou ránu ale výborný Henderson nataženýma rukama skvěle vytěsnil mimo nebezpečí!

90+1

Bezzubost Palace v útoku pokračuje i v nastavení. Svěřenci kouče Glasnera sice úspěšně drží míč na polovině svých soků, střela ale ne a ne přijít.

90

Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Adam Smith, přichází Max Aarons,
ze hřiště odchází Dominic Solanke, přichází Enes Ünal.

89

Ne ne, pokutový kop to nebude! Schlupp se v šestnáctce svalil na zem velmi ochotně, na Vitality Stadium bylo jasno celkem rychle.

88

Pozor, tohle může být ještě hodně zajímavé! Schlupp padl na trávník v domácím vápně po souboji se Smithem a hosté pochopitelně chtějí penaltu, která prozatím nařízena nebyla! Uvidíme, co na to muži u videa...

87

Press Bournemouthu na středu hřiště ovoce nepřinesl, Palace přeci jen může zkusit vyrazit dopředu.

86

Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Adam Wharton, přichází Odsonne Édouard.

84

Londýnskému celku se stále nedaří zlomit neúprosný černočervený nápor. Tavernier pro svůj tým vybojoval další kop od praporku, zásah visí ve vzduchu.

83

Muñoz zblokoval míč za svou svatyni, Henderson se musí připravit na další domácí rohový kop.

82

Henderson je pod tlakem, hra Palace se rozpadá! Kerkez z posledních sil procedil míč šestnáctky na volného Semenya, proti jehož následné nebezpečné střele gólman zakročil včas!

81

Svěřenci kouče Iraoly získali rohový kop, k praporku míří Tavernier. Bude v Bournemouthu hotovo?

80

Bournemouth zvládl následné ofenzivní tažení soupeřů, pokus o rychlou odpověď hostům nevyšel dle přestav. Černočervení následně vyráží zpět do útoku.

79

Bournemouth právě vstřelil branku!
Když už se zdálo, že se na jižním pobřeží rýsuje bezbranková remíza, přišel bleskový výpad Cherries a první gól byl rázem na světě! Semenyo po rychlém brejku z křídla narýsoval pěkný pas na nedostatečně střeženého JUSTINA KLUIVERTA, jehož krásná rána do horní části branky prošla za Hendersona – 1:0!

78

Palace se stále snaží, v útoku mu ale nevychází vůbec nic. Glasnerův tým se dopředu vysloveně trápí.

77

Zabarnyj uhlídal vysunutého Ezeho a při plnění defenzivních povinností si zřejmě nějak ublížil. Sudí zastavuje dění, Neto bude za chvíli odkopávat.

75

Eze si nerozuměl s Matetou, do dráhy balónu vložil nohu Kelly. Bournemouth startuje do ofenzívy.

74

Přetaženou přihrávku protihráče na křídlo zachytil Smith, který následně ubránil míč před dotěrným Mitchellem a včas jej odehrál do bezpečí. Skvělá práce.

73

Hosté potřebují trochu oživit svou hru, teď je to z jejich strany slabé. Obrana Bournemouthu moc práce nemá, soupeři si totiž sami kazí akce nepřesnostmi.

72

V ochozech to zašumělo! Dosud nepříliš viditelný Solanke se protáhl vpřed po křídle a pokusil se posunout balón skrz obránce na Taverniera, který si jej ale nedokázal pořádně zpracovat!

71

Posledních dvacet minut základní hrací doby je tu. Palace se po trochu slabší pasáži dostalo k míči a nyní se snaží se prokousat před Neta.

70

ze hřiště odchází Will Hughes, přichází David Ozoh,
ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Jeff Schlupp.

68

Sudí Scott nakonec vytahuje žlutou kartu a ukazuje jí Antoinemu Semenyovi (BTH), který byl pravděpodobně tím, kdo před malou chvílí fauloval Ezeho.

67

Eze klečí na trávníku, zřejmě po souboji s protihráčem. Mezitím vidíme malou strkanici mezi Lermou a Semenyem, atmosféra pomalu houstne.

66

Tomu říkám nástup na trávník! Nebezpečný brejk Bournemouthu táhl Kerkez, jehož dalekonosnou ránu Henderson jen vyrazil před sebe! Dobíhající Semenyo se pak postaral o dorážku, která ale zasáhla jen stranu hostující svatyně!

64

ze hřiště odchází Philip Billing, přichází Justin Kluivert,
ze hřiště odchází Dango Ouattara, přichází Miloš Kerkez.

63

Londýnský protiútok v samotném zárodku okatě zastavil Marcus Tavernier (BTH), další žlutá karta.

62

Tak to byla velká škoda. Semenyo se krásně protáhl skrz hostující obránce, finálová fáze mu ale vůbec nevyšla dle představ a Henderson nemusel zasahovat.

61

Defenzívy kralují i nadále, Ward srazil nákop určený pro Taverniera za postranní čáru. V zámezí se mezitím rýsuje první střídání Palace, a to dvojnásobné.

60

Máme za sebou skoro hodinu hry, stále čekáme na úvodní zásah. Sledujeme velmi vyrovnanou podívanou, které aktuálně chybí jakékoliv střely.

59

Trochu statickou podívanou na pobřeží nyní okořenila žlutá karta pro Willa Hughese (CRP), který doběhl Smitha a nekompromisně jej stáhl na trávník.

58

Billing to proti Whartonovi přehnal s důrazem a po chvilkovém přetahování jej srazil k zemi, čímž hostům nabídl volný kop kousek od středové čáry.

57

Rychlý výpad Crystal Palace vyhořel na natažené noze Kellyho, který na hraně svého vápna nastřelený míč úspěšně zblokoval mimo nebezpečí.

56

Dění se nyní proměnilo v něco, co bychom mohli popsat jako zákopovou bitvu. Hra se usadila na středu hřiště, neposedný míč často střídá majitele.

55

Na straně se o letící míč přetlačovali Muñoz a Smith, ani jeden z nich se k němu ale nakonec nedostal. Byl totiž moc vysoký, vhazovat budou domácí.

54

Bournemouth s hosty srovnal krok. Brankář Palace výborně přečetl domácí akci, vyběhl až za vápno a nohou vytěsnil přetažený nákop do zámezí.

53

Černočervení ze svého prvního ofenzivního tažení nic nevytěžili, Henderson rozehrává nakrátko.

52

Semenyo dle mého názoru spíš ztratil balanc na provlhlém trávníku, rozhodčí v tom ale viděl faul Mitchella. Bournemouth získává standardku.

51

Henderson se musel v prvních pěti minutách druhého poločasu nudit, takřka celou dobu se totiž hrálo před Netem. Ani ten ovšem nemusel zasahovat.

50

Hosté to znovu zkusili přes levé křídlo, opět se stejným výsledkem. Ayew pasem vyslal dopředu Ezeho, bránící Zabarnyj byl ale i tentokrát v pozoru.

49

Domácí jsou stále pod mírným tlakem. Na straně jim nyní znepříjemňoval život Eze, který Zabarného donutil pro jistotu nakopnout míč za postranní čáru.

48

Pressující Mitchell Cookovu rozehrávku srazil do zámezí, Bournemouth vhazuje na své polovině.

47

Palace do poločasu vstoupilo aktivně, přesunulo hru dopředu a kombinuje na pravém křídle.

46

ze hřiště odchází Alex Scott, přichází Antoine Semenyo.

46

Máme za sebou úvodní poločas, oba celky se po intervenci VARu v samotném závěru přesouvají zpět do kabin za bezgólového stavu. Sledovali jsme vesměs vyrovnanou podívanou se šancemi na obou stranách, o jejímž osudu se bude muset rozhodnout až po pauze – Ezeho zásah totiž nebyl uznán pro postavení mimo hru. Uvidíme, co nám nabídne další dějství.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 4:0. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 11:13. Fauly: 4:7.

Druhý poločas začne přibližně v 21:51.

45

45+3

Crystal Palace se drží v útoku, velmi mírný tlak se mu ale nedaří přetavit v další střelu. Pauza se blíží.

45+2

Radost hostujícího sektoru ovšem byla jen chvilková, do situace se totiž nakonec vložilo video! Hostující ostrostřelec pálil z ofsajdové pozice, jeho gól platit nebude!

45+1

Crystal Palace právě vstřelil branku!
Do přestávky za bezgólového stavu nepůjdeme, úvodního gólu jsme se nakonec dočkali ještě před přestávkou! Bournemouth si nepohlídal předbrankový prostor a nechal v něm úplně volného EBERECHIHO EZEHO, který těsně před svatyní zachytil krátkou přihrávku a přetavil jí v přesné zakončení – 0:1!

44

Henderson mohl nakonec zůstat v klidu, Billing totiž nařízený kop nasměroval jen do postavené zdi.

43

Mateta do souboje se Scottem naskočil neohrabaně, červenočerní budou v závěru kopat standardku ze solidní pozice jen metr dva před šestnáctkou.

42

Ward skluzem zastavil Outtaru, který tak ze svého výpadu pro Bournemouth získal aspoň roh.

41

Anderson na středovém kruhu stáhl k zemi Solankeho a následně se ostře utrhl na rozhodčího. Klidně mohl jít předčasně do sprch, ale druhá žlutá se nekoná.

40

První část se pomalu chýlí ke konci. Bournemouth teď měl pár minut více ze hry, hosté s ním ale už srovnali krok a pomalu proráží na jeho stranu hřiště.

38

Smith se za hostující obranu neprodral, Londýnští se dostávají k míči a zkouší přejít do ofenzívy.

37

Červenočerní spálili zatím největší šanci zápasu! Na ideálně narýsovaný centr si ve vápně naskočil právě Billing, jehož nebezpečnou hlavičku pod břevno ale Henderson rukou vytěsnil nad svou bránu! Krásný zákrok gólmana Palace!

36

Exekuce nařízeného kopu se ujal Billing, jehož zakončení k tyči připravený Henderson vyrazil.

35

První žlutá karta je na světě. Joachim Andersen (CRP) si špatně načasoval svůj skluz a poslal na trávník útočícího Christieho, Bournemouth tak čeká standardka.

33

Hosté mají více ze hry. Eze po rychlém výpadu přes střed nasměroval míč na pravou stranu na Ayewa, jehož následný centr přistál přímo v rukavicích Neta.

32

Výborný Zabarnyj! Eze agresivním pressem na straně obral o míč Cooka a zamířil před branku, kde jej naprosto čistým zákrokem parádně odzbrojil právě ukrajinský zadák.

31

Mateta tentokrát v útoku nepochodil. Dříve než on se k ujíždějícímu míči dostal Kelly, který jej bez váhání zahrál dozadu do bezpečí na svého brankáře.

30

Bournemouth drží míč na středu hřiště a krátkými přihrávkami se teď snaží dění trochu zklidnit.

29

Hra se v posledních minutách hodně otevřela. Hosté nyní vyrazili do slibného brejku, jenže Hughesův pas do vápna na Ezeho zachytil bránící Smith.

28

Šance pro změnu na druhém konci hřiště. Otevřít skóre se prudkou střelou pokusil Billing, který ale balón nasměroval pár čísel vedle zadní tyče.

27

Neto si během následného rohu Londýnských udržel přehled o dění, skvěle si počíhal na Ezeho centr na zadní tyč a vlhký balón stáhl do svého náručí.

26

Bournemouth je pod mírným tlakem, Palace vystrkuje drápky. Ezeho nyní ve vápně jen tak tak doběhl jeden z obránců a odkopl míč za postranní čáru.

25

První střela na branku je na světě. Hughes skvělým pressem vybojoval míč těsně před černočervenou brankou a po krátké kombinaci na levou stranu brány zakončil Mateta, jehož pokus Neto vykryl.

24

Hraje se nahoru dolu, sledujeme svižnou a vyrovnanou podívanou. Na míči jsou momentálně hráči v bílém, kteří krátkými přihrávkami přesouvají hru zprava nalevo.

23

Dobrá práce obrany Bournemouthu. Eze mohl vyrazit za ujíždějícím míčem, jenže po drobném kontaktu se Zabarným ztratil balanc na vlhkém trávníku.

22

Domácí ani z dalšího rohového kopu, který jim svým blokem nadělil Lerma, nevytěžili střeleckou příležitost. Z obou stran je to dnes zatím v útok slabé.

21

Bournemouth se drží před hostující svatyní, stále se mu ale nepodařilo Hendersona prověřit.

19

Muñoz si v souboji s Kellym počínal až moc ostře, hostující tažení do útoku je po hvizdu u konce.

18

Londýnští jsou po krátkém oslabení znovu v plném počtu. Eze se připojil do hry těsně předtím, než Mitchell provede outové vhazování na pravé straně.

17

Poprvé dnes večer na hrací plochu vyrazil zdravotník, který se věnuje Ezemu. Nevypadá to vážně, zřejmě jde jen o křeč, a tahoun Palace by měl pokračovat.

16

Takřka identická akce teď byla k vidění i na druhé straně, a to s naprosto stejným výsledkem. Hughes se přes soka k prudkému míči v šestnáctce nedostal.

15

Pořád jsme dnes neviděli ani jednu střelu na branku. To chtěl nyní změnit vysunutý Solanke, dlouhý pas na něj ale zastavil jeden z obránců Palace.

13

Hostující akce vypadala slibně, ale nakonec vyšuměla. Eze prokličkoval k vápnu a pokusil se míč posunout na Matetu, kterého ale bedlivě hlídal protihráč.

12

Ward na křídle nekompromisně odtlačil Bilinga do zámezí a přerušil další výpad Bournemouthu. Londýnští jsou v obraně dobří, v ofenzívě to ale zatím vázne.

11

Eze si vynutil ofenzivní faul, orli budou mít klid na rozehrávku a po delší době mohou zkusit zaútočit.

10

Prvních deset minut je skoro minulostí, lepším týmem jsou zatím Iraolovi svěřenci. V jejich prospěch hovoří i statistika držení míče – 57 % : 46 %.

9

Billing odtlačil Hughese od míče a přerušil kombinaci Palace, kterému zatím dopředu nic nevyšlo.

8

Lerma za půlicí lajnou viděl pressujícího protihráče a v panice balón nakopl dopředu, čímž Bournemouthu daroval vhazování. Domácí mohou dopředu.

7

Henderson má za sebou první složitější chvíle. Po rohovém kopu míč nejdřív vyboxoval do vzduchu a po pár odrazech jej lapil do svého náručí.

6

Muñoz na křídle ubránil rychlého Ouattaru a srazil vzdušný pas, který na něj mířil, za čáru. Bournemouth tak vhazuje na londýnské straně hřiště.

5

Stále čekáme na nějaký první výraznější ofenzivní výpad. Ani jednomu celku se v úvodních minutách hry nedaří zlomit defenzívu soupeřů.

4

Dění se nyní usadilo na středu hracího pole, domácí kombinují a pátrají po nějaké cestičce dopředu.

3

První dlouhý nákop nevyšel ani Bournemouthu, Ouattara na levém křídle balón dobíhal marně.

2

Přetažený centr londýnského klubu spadl až za Neta, který bude za malou chvíli rozehrávat.

1

Utkání otevírá domácí faul, na půl cesty mezi vápnem a středovou čarou během souboje o míč spadl na trávník Ayew. Hosté si tak hned zkraje vyzkouší volný kop.

1

Úvodní výkop obstará Palace, jdeme na věc!

Oba celky nastupují na pažit, domácí v pruhovaných černočervených a hosté v bílých dresech.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný úterní večer, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

AFC Bournemouth: N. Neto (C) – Smith, Zabarnyj, Kelly, Ouattara – Billing, Cook – Tavernier, Scott, Christie – Solanke.
Náhradníci: Travers – Kerkez, Hill, Aarons, Faivre, Adams, Kluivert, Semenyo, Ünal.
Trenér: Andoni Iraola.

Crystal Palace FC: Henderson – Muñoz, Ward (C), J. Andersen, Mitchell – Hughes, Lerma, Wharton – Eze, Mateta, Ayew.
Náhradníci: Matthews – Tomkins, Clyne, Schlupp, Ahamada, Ozoh, Édouard, Umeh-Chibueze, Mathurin.
Trenér: Oliver Glasner.

DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního duelu bude Graham Scott, jenž nedávno pokořil metu rovných 100 odpískaných utkání v anglické nejvyšší soutěži. Na stranách mu budou asistovat Harry Lennard a Shaun Hudson.

PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Bournemouth bude do utkání vstupovat v roli favorita, což potvrzuje i první vzájemné střetnutí dnešních soků v této sezóně. Vítěznou trefu v prosincové bitvě vsítil už v 25. minutě Senesi, přičemž úspěch červenočerných pak v samotném závěru pojistil ještě Moore.

6. 12. 2023: C. Palace – Bournemouth 0:2 (0:1)

Branky: 25. Senesi (Sinisterra), 90+2. Moore (Biling).

Žluté karty: 45. Édouard (CRP) – 53. Senesi (BTH), 63. Zabarnyj (BTH), 83. Outtara (BTH).

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:4.
Rohy: 3:9. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:17.

Crystal Palace FC: Johnstone – Ward (C) (69. Ahamada), Andersen, Guéhi, Mitchell (29. Clyne) – Richards, Lerma (86. Mateta) – Olise, Schlupp (69. Hughes), Ayew – Édouard.
Hlavní trenér: Roy Hodgson.

AFC Bournemouth: Neto (C) – Smith, Zabarnyj, Senesi, Kerkez – Cook, Christie – Semenyo (62. Tavernier), Kluivert (62. Biling), Sinisterra (79. Outtara) – Solanke (88. Moore).
Hlavní trenér: Andoni Iraola.

CRYSTAL PALACE FC (14. místo)
29 Z, 7–9–13, 34:49 (-15), 30 bodů

Únorová výměna na postu trenéra klubu z jihu Londýna nepřinesla kýžený impulz. Glasner sice na lavičce Palace začal úspěšně a porazil Burnley 3:0, od té doby ale jen dvakrát remizoval a jednou prohrál. Pokud to takhle půjde dál, není úplně vyloučeno, že croydonský celek v závěru sezóny čeká i boj o udržení, ale to je nutno podotknout ten úplně nejčernější scénář.

Pouhou dělbu bodů přineslo i sobotní měření sil na hřišti trápícího se Nottinghamu, který se stává žhavým adeptem na sestup a již přes měsíc a půl nevyhrál. Za orly se prosadil Mateta, na jehož ránu po přestávce odpověděl Wood. Sečteno, podtrženo – 1:1.

29 Z, 10–8–11, 43:53 (-10), 38 bodů

Drama se šťastným koncem: tak nějak bychom mohli popsat víkendové vystoupení Bournemouthu, který na své půdě hostil trápící se Everton. Domácí tehdy měli dlouho nakročeno k výhře díky šestnácté sezónní trefě Solankeho, jenže v samotném závěru srovnal Beto. Všechny body ovšem přeci jen zůstaly na jižním pobřeží, a to díky vlastnímu zásahu Colemana v nastavení.

Svěřenci trenéra Iraoly tak potvrdili skvělou formu, ve které se posledních několik týdnů nachází. Od vyřazení z FA Cupu na konci února si na své konto v Premier League připsali tři výhry a jednu remízu, čímž si v tabulce vytvořili pohodlný polštář na svého dnešního soupeře. Prodlouží dnes svou kvalitní sérii?

Justin KLUIVERT – 23 Z, 4 branky

Příjemné úterní u sledování anglického fotbalu! Vložené kolo Premier League nám nabídne mimo jiné i souboj mezi Bournemouthem a Crystal Palace.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.