Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 1:5. Rohy: 0:7. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 11:12.

Je konec! Lens poráží Sevillu 2:1 a na jaře si zahraje Evropskou ligu. Sevilla naopak v letošním pohárovém ročníku končí. Mnohem aktivnější byla hostující Sevilla, jenže si vypracovala pouze ránu Rakitiče, kterou Samba vyškrábl. Kromě tohoto momentu měli hosté řadu rohových kopů, ale z nich branku neohrozili. Domácí byli v první půli směrem vpřed naprosto bezzubí. Po změně stran hostující Pedrosa trefil břevno. Domácí udeřili po faulu Soumarého. Penaltu s přehledem proměnil Przemysław Frankowski. Také hosté udeřili ze značky pokutového kopu. Ramosovu penaltu sice Samba vyrazil, ale jelikož porušil pravidlo a byl před brankovou čárou, penalta se opakovala. Ramos na podruhé krásnou střelou vyrovnal. V závěru už Sevilla vrhla síly do útoku, což z brejku potrestal Fulgini.

90+10

Racing Club de LensRacing Club de Lens(3-4-3 )

30 Samba
Samba
24 Gradit
Gradit
90+8. min Chusanov
Mendy
24. min El Ajnawí
Wahi
72. min Guilavogui
10 Costa
Costa
72. min Fulgini

Torres
70. min Mir

90+9

Žlutá karta pro tým Racing Club de Lens (Kevin Danso).

Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Rafa Mir).

90+8

Střídání v týmu Racing Club de Lens:
ze hřiště odchází Jonathan Gradit, přichází Abdukodir Chusanov.

90+6

Lens právě vstřelilo branku! Je hotovo! Domácí celek v závěru využil rychlý protiútok. Sotoca vybojoval míč na polovině hřiště, poslal jej na střed, kde byl volný ANGELO FULGINI, který bez problémů obstřelil bezmocného brankáře!

90+4

Marko Dmitrović se vysunul vysoko za hranici velkého vápna a nakopl míč na polovinu soupeře. Hosté ale míč dlouho na kopačkách neudrželi.

90+3

Salas přihrávkou po křídle hledal rozběhnutého Pedrosu, jenže druhý jmenovaný míč na trávníku neudržel. Samba s rozehrávkou spěchat nebude.

90+2

Domácí se usadili poblíž rohového praporku, kde domácí nasbírali cenné sekundy. Nakonec z toho ale byl jen odkop od branky Sevilly.

90

Pedrosa z levé strany odcentroval na malé vápno, jenže tam opět zasáhl skvěle postavený Gradit, který v posledních minutách drží domácí defenzivu.

89

Rakitič hledal kolmicí rozběhnutého Salase, jenže domácí obránce Gradit vynikajícím skluzem odehrál míč do zámezí.

88

Ruben Aguilar dostal přihrávku na pravé křídlo, jenže si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.

87

Žlutá karta pro tým Racing Club de Lens (Angelo Fulgini).

86

Rakitič diriguje rozehrávku Sevilly na polovině soupeře. Fotbalisté ve žlutém už prakticky pouze brání v pevném defenzivním bloku.

85

Exekuce přímého kopu se tradičně chopil Ivan Rakitič. Chorvatský šikula odcentroval na malé vápno, kde zasáhl obránce Gradit.

84

Salas centroval z levé strany a trefil ruku domácího hráče. Španělský celek bude zahrávat přímý kop v blízkosti velkého vápna soupeře.

83

Samba už je zpátky na nohou a pokračuje se ve hře. Sevilla stále může pomýšlet na účast v evropských pohárech i pro jarní fázi. Potřebuje ale ještě jeden gól.

81

Samba se po pokutovém kopu srazil s Ramosem a musí být ošetřován.

80

Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Sergio Ramos).

79

Sevilla právě vstřelila branku! Je vyrovnáno! SERGIO RAMOS po předchozím nezdaru ukázal neskutečné sebevědomí a penaltou ve stylu Antonína Panenky nedal gólmanovi nárok!

79

Tak pozor! Penalta se bude opakovat! Samba nezůstal na brankové čáře a po zásahu VARu dostane Ramos šanci na reparát!

78

Hosté zahodili obrovskou možnost! Sergio Ramos dlouho čekal na pohyb brankáře Samby, ale ten vytáhl vynikající zákrok a zneškodnil i dorážku Ivana Rakitiče!

76

Žlutá karta pro tým Racing Club de Lens (Facundo Medina).

75

Tak jsem to zakřikl! Penalta také pro Sevillu! Po centru Rakitiče byl faulován Júsuf en-Nesírí.

75

Fulgini si pohlídal hlavičkový souboj na polovině hřiště a poslal míč do zámezí. Domácí prakticky nepouštějí Sevillu do blízkosti velkého vápna.

74

Nemanja Gudelj ve středovém kruhu tvrdým zákrokem doslova zboural soupeře, což neuniklo zraku rozhodčího. Domácí mohou pokračovat v kombinaci.

73

Salis Abdul Samed táhl útok Lens po levém křídle, ale Pedrosa jej nedovoleným zákrokem zastavil. Domácí celek má duel pevně v rukou.

72

ze hřiště odchází Elye Wahi, přichází Morgan Guilavogui,
ze hřiště odchází David Costa, přichází Angelo Fulgini.

70

Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Rafa Mir.

70

Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a vypadá to, že v letošní sezóně Sevilla nebude mít možnost zopakovat své tradiční tažení Evropskou ligou.

69

Nemanja Gudelj potáhl míč na pravou stranu hřiště, kde bez problémů na rozběhnutého Sáncheze. Po závaru dokonce zakončil Rakitič, ale trefil prostor, kde stál Samba.

68

Soumaré poslal pobídku na polovinu soupeře, jenže jeho pomalá přihrávka skončila v moci obránce. Středopolař Sevilly dnes nehraje povedené utkání.

67

David Costa udržel míč na levé straně, jenže následně jej nedokázal přesně poslat na pravé křídlo. Do prostoru se včas stáhl Kike Salas.

66

Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Kike Salas).

66

Domácí jsou rázem mnohem aktivnější. Hráčům Lens narostla křídla. Sotoca dokonce na polovině hřiště skvělým skluzem zastavil akci soupeře.

65

Hostující celek potřebuje okamžitě vrhnout veškeré síly do útoku. Lens je hodně blízko k setrvání v pohárové Evropě i pro jarní měsíce.

63

Lens právě vstřelilo branku! Domácí celek se ujímá vedení! K penaltě se postavil PRZEMYSLAW FRANKOWSKI, který tvrdou ránou nekompromisně rozvlnil síť!

61

Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Boubakary Soumaré).

61

Pokutový kop pro domácí! Wahi potáhl míč do vápna, přihrál pod sebe, kde byl Facundo Medina a Boubakary Soumaré jej podkopl!

60

Je za námi hodina hry a domácí celek stále drží vytouženou remízu. Sevilla si ale i po změně stran dokázala vypracovat obrovskou příležitost.

59

Rakitič se hnal středem hřiště do blízkosti velkého vápna, jenže v klíčovou chvíli nechal míč za sebou a už se nedostal do zakončení.

58

Hosté z ojedinělé akce málem otevřeli skóre! Po přihrávce z pravé strany zakončoval dobíhající Adria Pedrosa a jeho rána orazítkovala břevno!

57

Adria Pedrosa se dostal k odraženému míči na polovině hřiště a rychle otočil těžiště hry na pravou stranu. Sevilla potřebuje útočit.

56

David Costa upadl po kontaktu v pokutovém území, nicméně sudí měl situaci přímo před očima a rozhodl se pokutový kop neodpískat.

55

Znovu se do rozehrávky Sevilly musel zapojit brankář Dmitrovič. V Lens se během úvodních minut druhého poločasu hustě rozpršelo.

54

Florian Sotoca centroval z pravé strany na malé vápno, ale hostující brankář Marko Dmitrović si pobídku pohlídal a míč zalepil do rukavic.

53

Ivan Rakitič uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště a sklepl míč přímo k nohám domácího hráče. Sevilla potřebuje zvýšit důraz v soubojích.

52

Przemysław Frankowski dohrál soupeře ostrým šlapákem a může být rád, že za svůj prohřešek nevyfasoval žlutou kartu. Pokračuje bojovný duel.

51

Samba se v úvodu druhého poločasu častokrát zapojuje do rozehrávky francouzského mužstva. Sevilla se snaží hrát vysoko, ale nedostává se s míčem do vápna.

50

Brice Samba se musel zapojit do rozehrávky domácího celku. Jeho přenesení hry na pravou stranu oslovilo jen Sameda.

49

Na stadionu panuje fantastická atmosféra. Domácí příznivci si užívají pohádkovou éru svého klubu a ženou jej za postupem do jarní fáze evropských pohárů.

48

Júsuf en-Nesírí na levé straně udržel míč, jenže nikdo v modrém dresu mu nepřišel pomoci. Skvělou práci naopak odvedl Przemysław Frankowski.

47

Wahi se dostal do úniku, jenže si v době přihrávky nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti. Praporek asistenta rozhodčího vyletěl nahoru.

46

Domácí Lens obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Francouzský celek potřebuje udržet alespoň remízu, aby si na jaře zahrál evropské poháry.

46

První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme na úvodní branku čekali marně. Mnohem aktivnější byla hostující Sevilla, jenže si vypracovala pouze ránu Rakitiče, kterou Samba vyškrábl. Kromě tohoto momentu měli hosté řadu rohových kopů, ale z nich branku neohrozili. Domácí byli v první půli směrem vpřed naprosto bezzubí.

45+3

45+2

V závěru nastavení ještě sprintoval na pravé křídlo Juanlu Sánchez, ale domácí hráč jeho pohyb vystihl a odkopl míč za postranní čáru.

45

Óliver Torres si při průniku vpřed pomohl útočným faulem. Lens bude v závěru poločasu rozehrávat a může uklidnit dění na trávníku.

44

Florian Sotoca si na vlastní polovině pomohl držením soupeře za dres, což sudí okamžitě ocenil přímým kopem pro španělský celek.

43

Juanlu Sánchez dostal přihrávku na pravou stranu, nicméně důrazný Przemysław Frankowski mu zatarasil cestu vpřed. Sevilla bude vhazovat.

42

Domácí v posledních minutách dokázali srovnat obraz hry a chtějí dohrát první půli minimálně za bezbrankového stavu.

41

Przemysław Frankowski se pustil do hlavičkového souboje. Polský fotbalista sice míč sklepl do volného prostoru, jenže balón proskákal do zámezí.

40

Florian Sotoca táhl útok po pravé straně, nicméně jeho následná pobídka na hranici šestnáctky nenašla nikoho v dresu Lens.

39

Rakitič si musel poradit s napadajícím Sotocou. Chorvatský fotbalista situaci vyřešil jednoduchým nákopem a získal pro Sevillu vhazování.

38

Sevilla zahrávala přímý kop z dobré pozice. Rakitičův centr přiletěl na malé vápno, ale Ramos ani Júsuf en-Nesírí na pobídku ve výskoku nedosáhli.

37

Žlutá karta pro tým Racing Club de Lens (Níl El Ajnawí).

37

Po špatně sehraném rohovém kopu se domácí hnali do protiútoku, ale David Costa nakonec neutekl Pedrosovi.

36

Ivan Rakitič střílel zpoza velkého vápna. Chorvatské hvězdě zakončení sice příliš nesedlo, ale po teči obránce budou hosté zahrávat už sedmý roh.

35

Kevin Danso chyboval při odkopu na vlastní polovině, ale dokázal včas zrychlit a před rozběhnutým Pedrosou uklidnil rozehrávku.

34

Rakitič dostal mnoho prostoru poblíž velkého vápna, ale tentokrát si míč nevzal do střelecké pozice. Lens brání v kompaktním bloku.

33

Kevin Danso chtěl rozjet útok Lens po pravé straně hřiště, jenže ani tentokrát se domácí nedostali na polovinu španělského celku. Hodně hluboko se zatáhl Torres.

32

Hosté se krásnou kombinací probili až do pokutového území, kde mohl střílet Sow, ale obránce ve žlutém jeho ránu skvělou poziční hrou vykryl.

31

Skvělé čtení hry předvedl Sánchez, který vystihl přihrávku na rozběhnutého Sotocu. Domácí se připravili o možnost jít do vyložené šance.

30

Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme zajímavé utkání. Sevilla je od úvodních minut aktivnější a domácí k ničemu nepouští.

29

Sevilla měla první obrovskou šanci! Do odraženého míče se zpoza vápna opřel Ivan Rakitič, jehož ránu Samba efektním zákrokem vyškrábl nad břevno!

28

David Costa dostal pod tlak Rakitiče, jenže zkušený záložník Sevilly si míč skvěle pokryl tělem a udržel jej na trávníku.

27

Sevilla domácí celek prakticky nepouští za středovou čáru. Za ojedinělým nákopem se hnal Wahi, ale Ramos mu vystavil důraznou stopku.

26

Sevilla zahrávala už pátý rohový kop. Rakitič opět hledal důrazného Ramose, jenže tomu ve vzdušném souboji nedal nárok Danso.

25

Sergio Ramos se pustil do menší slovní potyčky s Costou, nicméně sudí oba kohouty okamžitě uklidnil. První poločas je hodně emotivní.

24

ze hřiště odchází Nampalys Mendy, přichází Níl El Ajnawí.

23

Sergio Ramos se s míčem u nohy vydal do blízkosti velkého vápna, jenže následně se utopil v moři vlastních kliček.

22

Mendy zůstává za postranní čárou, kde probíhá jeho ošetření. Uvidíme, zda bude schopen zasáhnout do hry.

21

Zdravotní problémy také na straně domácího mužstva. Středopolař Nampalys Mendy zůstává ležet na trávníku a drží se za levé stehno.

20

Lens se drží s míčem na vlastní polovině, nicméně nikdo z ofenzivních hráčů domácího celku se zatím nedokáže prosazovat.

19

Sotoca uspěl v hlavičkovém souboji na křídle, jenže míč prodloužil jen do míst, kde neměl nikoho v dresu domácího celku.

18

Po souboji na hranici velkého vápna zůstává na trávníku ležet otřesený Sergio Ramos, který schytal tvrdý úder do obličeje. Bojovník ale bude schopen pokračovat.

17

Djibril Sow si v souboji u postranní čáry pomohl rukou a žduchnutím poslal soupeře k zemi. Rozehrávat bude domácí brankář Samba.

16

Júsuf en-Nesírí se chtěl uvolnit na pravé straně hrací plochy, ale obětavý Medina se mu skluzem položil pod nohy a vypíchl míč do zámezí.

15

Ivan Rakitič si počtvrté během úvodní čtvrthodiny vyzkoušel rozehrávku rohového kopu. Domácí brankář Samba vyrazil ven z branky a míč vyboxoval.

14

Stopeři Lens se snaží uklidnit dění na trávníku postupnou kombinací, jenže zatím se musejí potýkat s aktivním napadáním ze strany Sevilly.

13

Sevilla zahrávala další rohový kop. Exekuce se tradičně chopil Rakitič, jenže centrem na hranici velkého vápna nebezpečí pro domácí Lens nepřinesl.

12

Na pravé křídlo dostal přihrávku Juanlu Sánchez, jenže ve sprinterském souboji si míč předkopl příliš daleko před sebe a už jej nedohnal ve hře.

11

Do rozehrávky Sevilly se musel zapojit brankář Marko Dmitrović. Gólman Sevilly rozehrál na Ramose. Hosté tentokrát nikam nespěchají.

10

Óliver Torres dohrál souboj na polovině hrací plochy, jenže podle rozhodčího si počínal čistým způsobem. Bude z toho jen vhazování pro Sevillu.

9

Hosté následně zahrávali další rohový kop. Rakitič poslal centr na přední tyč, kde s přehledem zasáhl domácí křídelník Sotoca.

8

Po nepřímém kopu zakončoval Gudelj, ale domácí David Costa proti němu výborně vystartoval a srazil míč na rohový kop.

7

Pozor! Hodně zajímavá situace. Po malé domů z kopačky Dansa nařídil sudí nepřímý kop na rohu malého vápna!

7

Výborné čtení hry předvedl ve středu hrací plochy hostující Boubakary Soumaré, který před rozběhnutým Sotocou odkopl míč na tribunu.

6

Hostující celek zahrával úvodní rohový kop dnešního souboje. Ivan Rakitič centrem našel Sergia Ramose, jenže ten z těžké pozice minul branku o několik metrů.

5

Elye Wahi se hnal za přihrávku k rohovému praporku, ale zkušený Sergio Ramos si jeho pohyb pohlídal a bez problémů míč nechal propadnout do autu.

4

Juanlu Sánchez vhazoval na pravé straně, jenže Sevilla v rozehrávce chybovala a odevzdala míč soupeři. Hosté mají velké problémy s aktivním pohybem Lens.

3

Sergio Ramos si dal pozor na nákop na polovinu Sevilly a bez problémů míč odehrál hlavou do bezpečí. Hosté kombinují v zadních řadách.

2

Nampalys Mendy napadal rozehrávku Sevilly na její polovině. Domácí hráč ale nedovoleným zákrokem poslal k zemi Sowa.

1

Hostující Sevilla obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned vydali vpřed, jenže hosté si nevěděli rady s vysokým presinkem soupeře.

1

Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí Lens bude hrát v béžovém, zatímco Sevilla oblékne tmavě modré dresy.

Racing Club de Lens: Samba (C) – Gradit, Danso, Medina – Aguilar, N. Mendy, Samed, Frankowski – Sotoca, Wahi, Da. Costa.
Náhradníci: Leca, Pandor – Diouf, Fulgini, El Ajnawí, Guilavogui, Haïdara, Chusanov, Maouassa, Sishuba, Saïd, Thomasson.

Sevilla FC: Dmitrović – Ju. Sánchez, Gudelj, S. Ramos, Salas, Pedrosa – D. Sow, Soumaré, Rakitić (C) – Ó. Torres, en-Nesírí.
Náhradníci: Árbol, Flores – Bueno, Mir, Gattoni, Bueno, Benavides.

Domácí celek je na tom mnohem lépe. Po pěti odehraných duelech má na kontě pět bodů a drží třetí místo zaručující účast v pohárové Evropě i pro jarní fázi. Lens si výrazně pomohlo domácím triumfem 2:1 nad Arsenalem. Doma navíc vybojovalo i remízu s PSV. V posledním kole Ligy mistrů ale schytalo debakl 0:6 na hřišti Arsenalu. V Ligue 1 drží Lens sedmou pozici se ziskem dvaceti tří bodů. Naposledy remizovalo 0:0 na hřišti Montpellier.

Sevilla FC

Hostující Sevilla v letošním ročníku Ligy mistrů neprožila dobré časy. V pěti duelech získal celek z jihu Španělska pouze dva body a krčí se na poslední čtvrté pozici skupiny B. Body získala Sevilla za remízu 1:1 s Lens na domácí půdě a za nerozhodný výsledek 2:2 na půdě PSV. V posledním kole Ligy mistrů však doma s PSV prohrála 2:3. Seville se nedaří ani v lize. Po patnácti kolech má třináct bodů a je až šestnáctá. O víkendu navíc prohrála 0:1 na Mallorce.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Ligy mistrů mezi Racing Club de Lens a Sevillou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.