S konstatováním, že ani hattrick Joäo Silvy a vedení 3:0 po poločase nestačilo Benfice k první výhře v základní skupině Ligy mistrů 2023/24, naopak Inter ve druhém poločasu vyrovnal na konečných 3:3 a to ještě trefil v nastavení spojnici břevna a tyče, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 4:3. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:9.

Zápas mezi Realem Sociedad San Sebastian a Salzburgem skončil 0:0. Na prvním místě je tak Real Sociedad s Interem, oba dva celky mají 11 bodů a Milánští budou moct v derniéře skupiny doma urvat první místo pro sebe.

Salzburg je na třetím místě se čtyřmi body a v posledním kole hostí Benfiku doma. Portugalský tým má jeden bod a navíc doma prohrál s rakouským celkem 0:2. Aby šel alespoň do Evropské ligy, bude muset na placu Red Bullu vyhrát právě 2:0 nebo více.

Florentino
79. min Kökçü
Silva
90+9. min Gouveia
87 Neves
Neves
Di María
89. min Araújo
Tengstedt
79. min Musa
João Mário
90+9. min Chiquinho

Inter MilánInter Milán(3-5-2)

77 Audero
Audero
31 Bisseck
Bisseck
de Vrij
77. min Mchitarjan
15 Acerbi
Acerbi
36 Darmian
Darmian
67. min Cuadrado
Frattesi
21 Asllani
Asllani
Klaassen
68. min Barella
30 Augusto
Augusto
Arnautović
68. min Thuram
Sánchez
79. min Martínez

• 50Stanković

Zápas je u konce. Po prvním poločasu vedla Benfica Lisabon jasně 3:0 po hattricku Joäo Maria, který tak svému bývalému týmu vstřelil tři góly. Naopak když v Interu působil, dal v necelých sedmdesáti zápasech čtyři branky.

Ale druhý poločas přinesl opačný průběh. Ve 53. minutě snížil po dobrém zákroku Trubina u branky připravený Marko Arnautović a VAR potvrdil, že se o ofsajd nejednalo. Za dalších pět minut byl náskok Benfiky už jen jednobrankový, když Acerbiho centr usměrnil z první levačkou k tyči Davide Frattesi. O vedení přišli domácí penaltou po zákroku Otamendiho na Sáncheze a sám faulovaný Alexis Sánchez pokutový kop proměnil.

To ale nemuselo být vše. V 83. minutě vytáhl Audero klíčový zákrok proti střele Di Maríy a Benfica tak do vedení nešla. Navíc po této střele se sudí vrátil k faulu Antonia Silvy na Barellu, který viděl po intervenci VAR červenou kartu. Inter v samotném devítiminutovém nastavení mohl i vyhrát, ovšem radost Barelly překazila spojnice břevna a tyče – 3:3.

90+10

90+9

Střídání v týmu Benfica Lisabon:
ze hřiště odchází Rafa Silva, přichází Tiago Gouveia,
ze hřiště odchází João Mário, přichází Chiquinho.

90+9

Zřejmě poslední střela na branku. Asllani se opřel do míče, ale Anatolije Trubina nedonutil k zákroku, mířil totiž hodně vedle.

90+7

Inter je nadále v tlaku, bude se v závěrečných minutách ještě snažit rozhodnout.

90+6

Benfica se opravdu brání celými zbytky sil, tohle domácí fanoušci po prvním poločasu opravdu nečekali.

90+5

Inter skutečně mohl jít do vedení a Benfica mohla mít naopak letos v pohárech hotovo. Nicoló Barella totiž napálil utěšenou střelou spojnici břevna a tyče! Další střela Dimarca už nebyla tak nebezpečná.

San Sebastian doma remizoval 0:0 proti Salzburgu a tenhle výsledek dává dvě jistoty – Inter bude mít před posledním utkáním situaci opravdu ve svých rukou a bude moct útočit na první místo, pokud se na něj v závěrečných minutách vítězným gólem nedostane. Salzburg má naopak oproti Benfice tři body k dobru a zatím i lepší vzájemný zápas, takže doma mu bude stačit neprohrát o více jak dvě branky.

90+3

Centrovaný míč si ve vápně našel Lautaro Martínez, ovšem nedokázal ho usměrnit mezi tři tyče.

90+1

V první nastavené minutě nebyl roh Interu nebezpečný, Dimarco nedal do provozu před brankou dobrý centr.

90

Ve druhém poločasu se bude hrát o devět minut navíc, což asi odpovídá.

90

Během velkého deště vyslal Petar Musa do útoku Rafa Silvu. Jeho střela se do branky nevešla a byla lehce tečována Bisseckem, ale o roh se nejedná. Lotyšští asistenti dnes nepodávají přesvědčivý výkon úrovně Ligy mistrů.

89

Angel Di María mohl před chvílí rozhodnout zápas, ovšem otázka, zda by gól přes intervenci VAR platil. Argentinec jde z placu a na poslední minuty ho nahradí Tomás Araújo.

88

Inter tak má ještě jedinečnou šanci otočit stav z 0:3 na 4:3, hraje proti deseti hráčům Benfiky.

86

Je to tak. VAR v podání Ivana Bebeka se vrátil k zákroku Antónia Silvy na Nicolu Barella a po této intervenci ukazuje Andris Treimanis dvacetiletému portugalskému obránci červenou kartu.

84

VAR opět v permanenci. Emil Bebek řeší případnou červenou kartu za předcházející zákrok na Nicoló Barellu.

83

Angel Di María mohl rozhodnout zápas umístěnou střelou do levé šibenice, kam ale vytrčil Emil Audero svou ruku a výborně udržel Inter na remíze.

83

Domácí ztratili míč, Rafa Silva ho neudržel. Po levé straně zahobloval Nicoló Barella. Přes ponechanou výhodu se ale nadále neprosadil, nepřišla dobrá přihrávka.

82

Rafa Silva se ve vápně dral k míči a poté hledal Petara Musu, jenže neúspěšně.

81

Rozbíhá se posledních deset minut základní hrací doby. Joäo Mario ztrácí míč pro Benficu, neboť fauloval Dimarca.

79

Střídají také hosté, dnes naposled. Úspěšný střelec penalty Alexis Sánchez jde z placu a místo něj si zahraje postrach posledních minut, další argentinský mistr světa Lautaro Martínez.

Odešel také domácí záložník Florentino a nastupuje turecký zadák Orkun Kökçü.

79

První střídání Rogera Schmidta možná přichází později, než by bylo zdrávo. Bývalý slávistický forvard Petar Musa jde na plac místo první poločas skvěle hrajícího Caspera Tengstedta.

78

Morato navíc dostává za zbytečně zakopnutý míč před autovým vhazováním žlutou kartu.

77

Moratova střela byla nepřesná, ve druhém poločasu se domácím nedaří prakticky nic.

77

Simone Inzaghi posiluje útok, Stefan de Vrij jde z placu a na něj se dostane forvard Henrik Mchitarjan.

76

Juan Cuadrado po devíti minutách na hřišti kasíruje žlutou kartu za jasný faul na Joäo Maria.

Pamatujete si na zápas čtvrtfinále Ligy mistrů loňského ročníku? Inter na stadionu Benfiky vyhrál 2:0 a poté doma zápas skončil velkou přestřelkou, která má jednoho společného jmenovatele s dnešním zápasem – konečným výsledkem 3:3.

72

Joäo Mário ještě dostává za protesty žlutou kartu.

72

Inter Milán právě vstřelil branku!
Benfica ztrácí vedení 3:0 a v 72. minutě je stav 3:3. ALEXIS SÁNCHEZ rozhodně nekopl penaltu tak, jak by chtěl, jeho střela totiž nebyla příliš usměrněná k levé tyči. Ale Anatolij Trubin šel na druhou stranu a je srovnáno.

69

Pokutový kop je potvrzen, Inter bude mít šanci snížit pokutovým kopem, ke kterému se staví Alexis Sánchez.

69

V permanenci bude opět zřejmě VAR. Otamendi ve vápně škrtl o levou nohu Marcuse Thurama a sudí nekompromisně ukazuje na penaltu. A tu bude opravdu potvrzovat videoasistent, kterým je dnes zkušený Chorvat Ivan Bebek.

68

Střídání v týmu Inter Milán:
ze hřiště odchází Marko Arnautović, přichází Marcus Thuram,
ze hřiště odchází Davy Klaassen, přichází Nicoló Barella.

67

Prvním střídajícím hráčem Interu je Matteo Darmian. Obránce přepouští místo Juanu Cuadradovi, také defenzívnímu hráči.

65

Ještě před ním rozhodčí Andris Treimanis uklidňuje situaci v pokutovém území Interu.

64

A Benfica šla rázem do protiútoku. V situaci dva na jednoho se do míče kousek za vápně opřel Tengstedt, jeden z hrdinů prvního poločasu, ale Bisseck míč srazil na roh, kterého se ujme Angel Di María.

64

Inter se dobře prokombinoval až před vápno Benfiky, ovšem přihrávka na Klaassena byla nepřesná.

63

Nadále čekáme na nějaké střídání, již je odehráno 63 minut a sestavy jsou stále stejné, jako při úvodním výkopu.

61

Po dlouhé době si Emil Audero opět sáhl na míč, aniž by ho lovil ze sítě. Ale střela Angela Di Maríy byla hodně propagační.

60

Benfica musí rozhodně ve druhém poločasu něco změnit, jinak také může být tento zápas její poslední v rámci letošních evropských pohárů.

58

Kdo by byl po prvním poločase řekl, že v 58. minutě bude ztráta Interu už jen jednobranková. Acerbi poslal z levé strany krásný centr do vápna pro DAVIDE FRATTESIHO, který neméně hezkou hlavičkou usměrnil míč mimo dosah natahujícího se Trubina. Asistence: Francesco Acerbi.

55

Benfica se po inkasované brance rozhodně nezatáhla a pokračuje v aktivním fotbalu.

53

Asistent rozhodčího Aleksejs Spasennikovs dnes nemá svůj den, i jeho druhý verdikt v podobě ofsajdu je opraven na branku. A video opravdu potvrzuje, že se muž s praporkem mýlil. MARKO ARNAUTOVIĆ snižuje na 1:3 a druhý poločas může být ještě hodně zajímavý. Bisseck se trošku vykoupil za chyby při dvou brankách Benfiky, vyhraným hlavičkovým soubojem usměrnil míč k levé tyči, kde ho sice vyškrábl koncem ruky Anatolij Trubin, ale na dorážku pohotového Arnautoviće už nedosáhl. Asistence: Yann Aurel Bisseck.

52

Marco Arnautović po rohu Alexise Sáncheze z pravé strany získal míč a zblízka jej dostal do branky. Jeho radost ale přes asistenta Aleksejse Spasennikovse trvala jen chvilku. Rakouský forvard se hodně zlobí a uvidíme, co na to VAR.

51

Míč si ihned vzal sám faulovaný Alexis Sánchez. Jeho střela sice mířila přes zeď pod břevno, ale doprostřed branky, kde byl připravený Anatolij Trubin.

50

Alexis Sánchez před vápnem inkasoval direkt od Joäo Nevese a zhruba pětadvacet metrů od branky bude mít Inter přímý volný kop z dobré pozice.

49

Inter přenesl míč na levou stranu vápna pro Carlose Augusta, který se opřel do balonu a cpal ho k bližší tyči, kde byl velmi dobře připravený Anatolij Trubin a dobře zasáhl.

48

Bisseck byl poblíž velkého vápna odstaven od míče Joäo Nevesem, který mu dal lehčí kosu a klidně se mohlo pískat. Hraje se ale dále a bek Interu už je na nohou, byť byl chvíli otřesen.

46

Inter jde překvapivě do druhého poločasu beze změn. Uvidíme, co s týmem v kabině provedl Simone Inzaghi.

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:05.

První poločas je minulostí a Benfica, která v dosavadním průběhu skupiny dala jen jednu branku a nezískala ani bod, všechny překvapila. Hned třikrát se prosadil Joäo Mario, kterému prakticky ve všech případech nahrával dánský forvard Casper Tengstedt. První branka padla v šesté minutě a byla potvrzena VARem, jelikož nejprve asistent Spasennikovs mával ofsajd. Podruhé se třicetiletý Portugalec s angolskými kořeny prosadil o sedm minut později, kdy se k němu ve vápně odrazil míč. Po šancích na obou stranách padl další gól ve 34. minutě a opět u toho byl Joäo Mario, jenž si počkal na míč po tom, co na něj hlavou nedosáhl Silva a dotloukl ho do sítě – 3:0. Inter působí hodně bezradně, ale i kdyby dnes prohrál ještě více, v posledním utkání doma proti San Sebastianu bude mít situaci ohledně prvního místa ve svých rukou.

45+4

45+3

Dobrá průniková přihrávka na levou stranu pro Acerbiho, po jehož centru si našel míč pětatřicetiletý bek a vůdce Benfiky Nicolás Otamendi, další argentinský mistr světa.

45+2

Joäo Mario byl tentokrát od míče odzbrojen, Benfica nebude mít ani roh. Ale to jí vadit nemusí, důležitější pro svěřence Rogera Schmidta bude udržet nulu do konce poločasu.

45+1

Tengstedt pocítil u lajny tvrdost kolíků Darmiana, který mohl inkasovat žlutou kartu, ale nakonec odešel ze zákroku bez napomenutí.

45

V prvním poločasu se bude hrát nakonec o čtyři minuty navíc. Možná jde o zdržení při zkoumání ofsajdu u první branky a faulu-nefaulu Bissecka z devětadvacáté minuty.

45

Všechno domácím v prvním poločasu vyjít nemůže. Dlouhý centr Silvy z pravé strany minul nabíhající hráče a Audero tak neměl žádnou práci.

45

A Benfica si opět naprosto v klidu kombinuje na polovině soupeře.

45

V prvním poločasu nebude moc důvodů k nějakému velkému nastavení, právě se rozběhla poslední minuta úvodní půlky.

43

Následný centr z pravé strany od Darmiana propadl do vápna na Carlose Augusta. Měl dostatek prostoru, ale zkusil střelu z první, která mu ovšem vůbec nesedla a na míč si sáhl některý fanoušek na tribuně.

42

Z jeho podání šel nebezpečný centr přímo na brankáře Anatolije Trubina, který balon vyboxoval mimo vápno. Po chvilce následuje roh i z druhé strany a dle opakovaného záznamu se mělo jednat spíše o odkop od brany, neboť míč uvedl za čáru těsně Davy Klaassen.

42

António Silva si opět výborně poradil, tentokrát u rohového praporku odstavil soupeře a Alexis Sanchez bude kopat jen roh.

40

António Silva ve vápně odvrátil centrovaný míč Carlose Augusta, hosté budou mít pouze autové vhazování.

39

Davy Klaasen sice měl míč před vápnem ale opět neměl komu nahrát. Pozměněná sestava Interu se hodně hledá.

Joäo Mario, který během kariéry působil i v Interu, vstřelil za tento tým celkem čtyři branky v 69 utkáních ve všech soutěžích. Nyní sám vsítil bývalému chlebodárci tři branky za 29 minut.

34

Benfica právě vstřelila branku!
Čistý hattrick během 34 minut. Rafa Silva opět výborně posunul míč na Tengstedta, který se nacházel na pravé straně vápna. Dán si povodil obránce Acerbiho a poslal míč na hlavičku Silvy. Ten na něj nedosáhl, ale míč propadl k JOÄO MARIOVI, jenž se prosazuje potřetí během 29 minut. Asistence: Casper Tengstedt.

33

Nyní domácí kombinují na polovině soupeře a hledají další okénka v obraně soupeře, kterých je dneska více než dost.

31

Benfica má míč ve své moci a vůbec si nekomplikuje dvoubrankový náskok.

29

Domácí fanoušci se možná oprávněně zlobí, protože před vápnem přišel faul na hraně na pronikajícího Caspera Tengstedta a myslím si, že od obránce Bissecka přišel faul volající po žluté kartě, za kterou by mohl být rád. Ale sudí nechali pokračovat ve hře. Ačkoliv se i domácí trenér Roger Schmidt s tímto výrokem moc nespokojil, lotyšký rozhodčí ho nezměnil a hra pokračuje míčem rozhodčího.

27

Rázem mohlo být sníženo. Marko Arnautović přebral míč na hranici ofsajdu od Frattesiho, vyhnul se kapitánovi Otamendimu a mířil sám na Trubina, který jeho zakončení skvěle přečetl a vyrazil na roh. Možná klíčový zákrok bývalého brankáře Šachtaru Doněck.

26

Ačkoliv je Benfica na posledním místě tabulky bez bodů, rozhodně si během čtyř utkání nějaký ten bodík zasloužila. Povětšinou nehraje špatně, ale dnes zatím korunuje svůj dobrý výkon i brankami.

24

Ani Matteo Darmian neměl na lajně, komu by nahrál dopředu. Také on musel dát míč na své zadáky a přichází další nepřesný nákop Interu.

23

Mistr světa Angel Di María dostal velmi dobrý míč od Joäo Maria, který je opravdu dnes při chuti. Výborné sklepnutí přímo proti noze Argentince, který je v Benfice na hostování z Juventusu. Do míče se opřel z první, ale mířil těsně nad břevno.

22

Prakticky na půli uvede míč do hry Asslani. Neměl dopředu komu, musel tak volit autové vhazování na vlastní beky.

20

Prudký centr z vlastní hloubi pole do vápna v podání Interu byl nepřesný, balon mají opět domácí.

19

Simone Inzaghi se snaží aktivním projevem probudit zatím spící svěřence, ale bude to mít těžké. Už jen z toho důvodu, že během 13 minut dala Benfica ve skupině více branek, než v předešlých čtyřech utkáních dohromady.

17

Hosté se hodně divili, že nebudou mít autové vhazování, vzápětí navíc přišel faul Frattesiho na Joäo Nevese.

15

Inter působí velmi zakřiknutě. Italský tým má sice jistý postup, ale chce bojovat i o první místo. Tak jako tak, i kdyby dnes prohrál 0:10, má situaci ve svých rukou.

13

Gólman si ještě ani nestihl pořádně sáhnout na balon a už ho podruhé loví ze sítě. Za hranicí velkého vápna chtěl popoběhnout s míčem Kristjan Asslani, ale šel do zbytečného rizika. Tengstedt díky dobrému napadání se spoluhráčem Rafa Silvou sebral míč a prošel do vápna, kde ho nacentroval právě na parťáka z napadání. Od něj se míč odrazil přes Bissecka pro JOÄO MARIA, který se trefil prakticky do stejného místa. Tohle je studená sprcha pro hosty. Asistence: Casper Tengstedt.

11

Tengstedt je při chuti. Po dobrém sklepnutí se dostal k míči na hranici vápna, ovšem i on střílel přesně tam, kde byl připravený brankář. U Interu je to Emil Audero.

9

První přímá střela hostí na branku. Ze zhruba třiceti metrů se uvolnil Kristjan Asllani, ovšem mířil pouze do míst, kde byl připravený ukrajinský brankář Anatolij Trubin.

8

Inter jde hned do útoku, postupnou kombinací se ale zatím daleko nedostal.

6

Domácí tým jde do vedení po hezké akci. Z pravé strany přišel načechraný centr do vápna od Antónia Silvu na Tengstedta. Dánský útočník sklepl i zády k brance míč hlavou na JOÄO MARIA, který se trefil z prostoru u penaltového puntíku přesně k tyči. Asistence: Casper Tengstedt.

5

Benfica dosáhla první branky, ze které se raduje ale jen chvíli. Je máván ofsajd a pokud byl, tak vskutku milimetrový. Jde se na VAR.

4

Angel Di María na pravé straně před vápnem výborně rozpohyboval soupeře. Uvolnil se k dobrému centru, který ale odvrátila obrana Interu.

3

Hosté zatím mají míč více na svých kopačkách. Dále než před vápno Benfiky se ale nedostali.

1

Úvodní výkop obstarali hráči hostí, vedení trenérem Simonem Inzagim, méně slavnějším z bratrské dvojice bratří Inzaghi.

1

Záložník David Jurásek je dnes na lavici náhradníků a uvidíme, zda se na plac ve velké konkurenci dostane nebo ne.

Benfica Lisabon: Trubin – Aursnes, Ant. Silva, Otamendi (C), Morato – Florentino, R. Silva, Neves – Di María, Tengstedt, João Mário.
Náhradníci: S. Soares, Kokubo – Cabral, Kökçü, Jurásek, Chiquinho, Musa, João Victor, T. Araújo, Gouveia.
Trenér: Roger Schmidt

Inter Milán: Audero – Bisseck, de Vrij (C), Acerbi – Darmian, Frattesi, Asllani, Klaassen, Augusto – Arnautović, A. Sánchez.
Náhradníci: Sommer, Di Gennaro – Cuadrado, Thuram, La. Martínez, Çalhanoğlu, Mchitarjan, Barella, Dimarco, Stabile, Kamate, Stanković.
Trenér: Simone Inzaghi

Rozhodčí: Andris Treimanis – Haralds Gudermanis, Aleksejs Spasennikovs.

Inter Milán:
Je naprosto jasné, že Inter má jistotu postupu do další fáze Ligy mistrů, ale to jistě není cílem Nerazzurri. Ti v dosavadním průběhu základní části získali 10 bodů za tři vítězství a jedinou remízu, shodou okolností hned v prvním kole na stadionu San Sebastianu 1:1. A právě se španělským celkem budou bojovat o vítězství ve skupině, vzájemný zápas je čeká v posledním kole v Miláně. Inter má skóre 5:2, nastřílel tedy o dvě branky méně než právě San Sebastian. Nejlepším střelcem týmu v Lize mistrů je argentinský forvard Lautaro Martinez, který v prvním utkání vyrovnal v San Sebastianu v 87. minutě a rozhodl také doposud poslední zápas v Salzburgu gólem z penalty o dvě minuty dříve.

Benfica Lisabon:
Zatímco v portugalské nejvyšší soutěži se Benfice daří a po posledním kole se dostala na první místo před městského arcirivala Sporting, který ve vzájemném zápasu doma porazila 2:1, v Lize mistrů je to jiná písnička. Benfica je totiž na posledním místě tabulky, když ve čtyřech zápasech nezískala ani bod a vstřelila jen jednu branku (v posledním zápasu na stadionu San Sebastianu mírnil Rafa Silva porážku na 1:3). A také dílčí cíl v podobě postupu do Evropské ligy se týmu začíná vzdalovat, vždyť doma se Salzburgem prohrála 0:2 a rakouskému týmu tak stačí jakékoliv tři body nebo výhra Interu v tomto utkání. O postupujících ze skupiny do jarní fáze Ligy mistrů je totiž rozhodnuto – dál jde San Sebastian a Inter.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u nejlepší evropské klubové soutěže světa – Ligy mistrů. Ta se pomalu blíží do svého závěru a v rámci 5. kola zavítá ve skupině D druhý a desetibodový Inter Milán na hřiště doposud nejhoršího celku skupiny, ale spolu s Antverpami i nejhoršího celku celé skupinové fáze – bezbodové Benfiky Lisabon. Zápas začíná ve 21 hodin.