To je pro dnešek úplně vše! Přeji vám dobrou noc a u dalších textových přenosů naviděnou.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 10:14.

Zápas 2.kola základní skupiny Ligy mistrů skupiny E mezi Celticem a Laziem je u konce! Po šíleném závěru si tři body odváží římský celek. Cesta nebyla snadná, jelikož se ve 12.minutě prosadil domácí Furuhaši. Lazio se zvedlo a ve 29.minutě po rohu skóroval Vecino. Do druhé půli naskočio ze zabezpečné obrany. Za což bylo potrestráno v 81.minutě, když se trefil Palma, jenže radost mu pokazil VAR. Proto v 96.minutě rozhodl dnešní duel Pedro, který hlavou uklidil do sítě Harta.

Celtic FC(4-3-3 )

1 Hart
Hart
Johnston
Phillips
62. min Carter-Vickers
Hatate
72. min Bernardo
38 Maeda
Maeda
Furuhaši
86. min O Hjon-gju
Jang Hjon-jun
62. min Palma

S. S. LazioS. S. Lazio(4-3-3 )

Provedel
29 Lazzari
Lazzari
84. min Marušić
Luis Alberto
68. min Guendouzi
Anderson
68. min Isaksen
Immobile
72. min Castellanos
Zaccagni
84. min Pedro

Rozhodčí: Rumšas – Radius, Sužied?lis (LTU)

90+7

Závěrečný nákop Celticu svůj úspěch nenašel, proto zápas bude ukončen.

90+6

Lazio právě vstřelilo branku!
Šílený závěr utkání a smutek pro domácí!
Matteo Guendouzi po přihrávce ze středu hřiště naběhl na pravou stranu vápna. Odsud vyslal nadýchaný centr na hlavu PEDRA RODRÍGUEZE, který přesnou hlavičkou na zadní tyč překonal Harta. Střídající hráč tedy rozhoduje zápas a u hostů vypukává obrovská radost. – 1:2.

90+5

Luis Palma si nabíhal na dlouhou přihrávku, kterou před čárou nestihl. Vykopávat bude Provedel.

90+4

Marné nákopy domácích stoperů pacifikuje zadní řada Lazia. Zejména Romagnoli.

90+3

Za zmaření nadějné akce domácího celku vidí žlutou kartu Matias Vecino.

90+2

O'Riley vedl balón po pravé straně, když už chtěl centrovat k zemi ho povalil hostující hráč. Faul se nepíská.

90+1

Matt O'Riley rozehrával volný kop, po kterém ve vápně fauloval domácí hráč.

90

Ve středu hřiště fauloval Romagnoli. Standartní situace pro domácí.

89

Domácí se i nadále snaží zvrátit duel na svou stranu. Lazio se ale hodně zatáhlo a Skotové se nemohou dostat k vážné šanci.

88

Útočná akce také zastavena na druhé straně. V ofsajdu se obejvil Taty Castellanos.

87

Velké boje ve středu hřiště ovládl Celtic. Jenže Kamada následný sled událostí nezvládl.

86

Střídání v týmu Celtic FC:
ze hřiště odchází Kjogo Furuhaši, přichází O Hjon-gju.

85

Luis Palma rychle napadal rozehrávku Provedela. Alespoň skluzem poslal balón do autu. Za oslavu u gólu uviděl také žlutou kartu.

84

Po neuznané brance rozehrává ve vápně Provedel. Lazio bude kombinovat.

84

Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Manuel Lazzari, přichází Adam Marušić,
ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Pedro Rodríguez.

83

Sudí Rumšas zvedá ruku, což signalizuje ofsajdové postavení Palmy, branka neplatí.

82

Pozor VAR ještě situaci prozkoumává kvůli ofsajdu.

81

Celtic právě vstřelil branku!
Celtic Park v extázi, domácí vedou! Po rychlém protiútok centroval z pravé strany Alistair Johnston. Jeho centr proskákal na zadní tyč, kde se zjevil LUIS PALMA. Ten střelou na přední tyč překonal Provedela, který se marně natahoval. – 2:1.

80

Lazio kombinovalo na levé lajně, ale zde byla připravena pevná obrana skotského celku.

79

Centr na úroveň malého vápna mířil na Furuhašiho, který trefuje jen připraveného Provedela.

79

Dnešní utkání sleduje 56 063 diváků.

78

Rohový kop domácí zahráli nakrátko. Jejich signál nebyl ideální, proto míč míří do zámezí.

77

Paulo Bernardo si našel dlouhou přihrávku Scalese. Osamocen chtěl pálit uvnitř pokutového území. Riskantním skluzem ho ovšem zastavuje obránce římského celku.

76

Po rozehrávce domácího brankáře drží balón na svých kopačkách Celtic.

75

Carter-Vickers byl mírně otřesen, ale po ošetření bude v utkání pokračovat. Rozehrávat může Joe Hart.

74

Taty Castellanos se pokoušel o nůžky ve vápně, ty se mu nepovedly a navíc vidí od rozhodčího žlutou kartu.

73

Matt O'Riley rozehrával přímý kop z pravé poloviny hřiště. Po odrazech pálil Bernardo, ale skákavá střela končí mimo bránu Provedela.

72

ze hřiště odchází Reo Hatate, přichází Paulo Bernardo.

ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Valentín Castellanos.

71

Po menším faulíku Maedy bude rozehrávat volný kop Lazio.

70

Ofsajd právě zastavuje útočné snažení hostujícího celku.

69

Daichi Kamada vedl balón od středu hřiště až se dostal neatakován na velké vápno. Odsud střelou k levé tyči protáhl Joea Harta, který musel na zem a balón zachytit do své moci, což se zkušenému brankáři povedlo.

68

ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Gustav Isaksen,
ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Matteo Guendouzi.

67

Matias Vecino zbytečně fauloval na polovině hřiště. Od rozhodčího dostává důrazné napomenutí.

66

Hostující křídelník bude v pořádku. Lazio může pokračovat v dnešním zápase.

65

Daizen Maeda se dostal ke střele levou nohou na hranici vápna. Ostrou střelou trefil před sebou stojícího Zaccagniho, který blokuje. Přitom inkasoval střelu do choulostivých míst.

64

Jenže Callum McGregor odvedl dobrou práci ve středu pole a získal tak kulatý nesmysl pro svůj tým.

63

Lazio Řím je i nadále aktivnější v držení balónu, ale musí si dát velkého bacha na domácí napadání.

62

ze hřiště odchází Jang Hjon-jun, přichází Luis Palma,
ze hřiště odchází Nathaniel Phillips, přichází Cameron Carter-Vickers.

61

Za výrazné simulování vidí žlutou kartou Luis Alberto.

60

Tyto slova bere zatím vážně, jelikož drží balón v blízkosti branky domácích.

59

Důrazné varování pro Lazio! To bude muset výrazně zabrat.

58

O'Riley rozehrál chytře tuto standartku! Po jeho příklepu střílel po zemi na zadní tyč Reo Hatate. Skrytou střelu si pohlídal Provedel, který vyráží mimo tři tyče. O chvilku později střílel z první jeden z domácích, ale vysoko přestřelil.

57

Hyun-Jun Yang se rychlou kličkou zbavil jednoho bránce. Následně chtěl kličku udělat Kamadovi, který ho sundal k zemi v nadějné situaci pro domácí.

56

Po opravdu dlouhé době měli míč na svých kopačkách hosté. Jenže Romagnoli pokazil dlouhý nákop, který zpracovává na druhé straně Hart.

55

Po skrumáži ve ve vápně zůstal na hrací ploše ležet Patric. Za mohutného pískotu rozhodčí přerušuje hru.

54

Anderson se včas vrátil do defenzivy. Svou činnost splnil, ale domácí budou mít rohový kop.

53

Překvapivý průběh druhé půle. Kombinuje totiž Celtic a hosté z Říma si na míč dlouho nesáhli.

52

Maeda podnikl rychlou akci po pravé lajně. Centrem hledal na malém vápně Furuhašiho, před kterým hosté odvrací na roh.

51

Felipe Anderson dostal výbornou přihrávku na levou část vápna. Místo toho aby střílel, tak kličkoval, což hostující obrana očekávala.

50

Hyun-Jun Yang předvedl rychlý dribling. Centrem z pravé strany hledal Furuhašiho, ale nenachází ho.

49

Mattia Zaccagni nenačasoval svůj náběh, proto nemohl zužitkovat samostatný únik, protože byl v ofsajdu.

48

Greg Taylor vyslal špatnou přihrávku do středu hřiště. Tu okamžitě vystihli hosté a mířil do útoku. Jenže centr Andersona neměl dobré parametry.

47

Do druhé půle aktivněji vstoupil celek z Říma. Dlouhý nákop neměl šanci na úspěch, a tak ho lapí Hart.

46

První poločas zápasu mezi Celticem a Laziem je u svého konce! Po úvodním dějství se jde do kabin za nerozhodného stavu 1:1. Jako první šli do vedení domácí, když se po skvělé přihrávce za obranu prosadil Furuhaši. Ve 29.minutě bylo ovšem srovnáno, po rohu se totiž prosadil Vecino. Zbytek půle byl spíše opatrnější.

Druhý poločas začne zhruba ve 22:03.

45+2

45+2

Za ostrý faul nakonci první půle vidí žlutou kartu domácí Nathaniel Phillips.

45+1

A i na závěr první půle je v kombinační hře silnější skotský celek, který bezpečně drží kulatý nesmysl.

45

Alessio Romagnoli si v souboji o balón pomohl moc rukama, proto sudí píská nedovolený zákrok.

44

Daizen Maeda si naběhl na dlouhý a přesný pas Johnstona. Celou krásnou akci zastavuje zvednutý praporek rozhodčího.

43

Callum McGregor táhne přízemní převahu domácích, kteří dobře kombinují.

42

Mattia Zaccagni nedokázal adekvátně zpracovat přihrávku svých střeďáků. Proto velmi lacino ztrácí balón.

41

Neúspěšná kombinace Zaccagniho a Immobileho končí v zámezí. Rozehrávat se bude od branky Harta.

40

Matias Vecino se po centru do vápna dostal ke střele z první. Do střely se moc opřel a ta míří na tribuny Celtic Parku.

39

Daichi Kamada dostal výbornou přihrávku doběhu od Alberta. Záložník hostů poté hledal pod sebou své spoluhráče, jenže našel jen kopačky domácích.

38

Po menších trablích v defenzivě hostů se římský celek dostává znovu do hry.

37

Matt O'Riley se dostal k velké možnosti na hranici velkého vápna. Vůbec neváhal se střelou, která mířila tvrdě při zemi na zadní tyč. Pozorný Ivan Provedel pacifikuje balón do svých rukavic.

36

Alistair Johnston se suprově vymotal z těžké rozehrávky. Rychlá útočná akce pro domácí.

35

Okamžitý presink skotského celku znovu nadělal hostujícím hráčům problémy. U míče Celtic FC.

34

Celtic to přehání s agresivitou. Všimnul si toho hlavní sudí, který píská jasné prohřešky.

33

Skotský celek fauluje v pravém rohu hřiště. Rozehrávku volného kopu bude mít na starost Ivan Provedel.

32

Daizen Maeda si nabíhal na dlouhý pas na pravou lajnu, ale před hostující obranou se nedostal k míči.

31

Riziko se hostům nevyplatilo. McGregor rychle napadal a získal balón pro své barvy, ty teď mají přízemní převahu.

30

I po vstřelené brance zůstává Lazio aktivním celkem, když na hraně rizika kombinuje na polovině hřiště.

29

Italský celek po zásluze vyrovnává! Luis Alberto od rohového praporku našel hlavu Alessia Romagnoliho. Ten prodloužil na úroveň malého vápna, kde stál MATIAS VECINO, který nikým nehlídán z velké blízkosti překonává Joe Harta. – 1:1.

29

Obrana Celticu si na centrovaný balón na zadní tyč počkala a odklízí na další standartku.

28

Elseid Hysaj se skvěle dostal před bránicícho hráče a vybojoval rohový kop.

27

Lazio i nadále dominuje na míči a zakládá postupné útoky smšrem k brance domácích.

26

Ciro Immobile se po krásné souhře hostujícího celku dostal uvnitř vápna ke střele z voleje. Jeho pokus řádně protáhl Joe Harta, který míč skvěle vytěsnil. Případná branka by neplatila, jelikož kanonýr hostů byl načapán v ofsajdu.

25

Liam Scales musel rychlostí blesku vystartovat proti brejku hostů. To se úspěšně povedlo, aut bude ovšem házet soupeř.

24

Daichi Kamada si zpracovával těžkou přihrávku od Alberta. Pomohl si rukou, což viděl sudí a píská.

23

Po špatné přihrávce římského celku bude rozehrávat od brany Joe Hart.

22

Jeden z hráčů domácích je ošetřován. Hra ovšem pokračuje, jelikož kombinuje Lazio.

21

Matias Vecino byl nejdůraznějším v odrazech míčů. Po tomto zisku nahrával na Immobileho, ale ten jeho záměr nepochopil.

20

Lazio mělo k dispozici standartní situaci. Tu si vzal na starost Luis Alberto. Svým rohlíkem našel pouze obranu Skotů.

19

Španělskému záložníkovi se rozehrávka nevydařila, a tak za mohutného potlesku míří do brejku Celtic.

18

Lazio se oklapalo. Po dobré práci Zaccagniho bude rohový kop zahrávat Luis Alberto.

17

Po náběhové přihrávce McGregora dostal od hostující obrany hodně prostoru Daizen Maeda. Ten hned střílel, ale nepřesná střela končí vedle branky.

16

Po delší čas momentálně drží míč domácí tým.

15

Celtic trápí Lazio v rychlém napadání, to se znovu potvrdilo, když byl o míč okraden Vecino.

14

Manuel Lazzari se pokoušel o náběhovou přihrávku na své útočníky, ale přihrávku nedokázal přesně umístit.

13

Po brance se italský celek snaží okamžitě o vyrovnání, ale domácí se zatahují.

12

Skotský celek jde do vedení!
Matt O'Riley po rychlé akci domácího týmu našel přízemní přihrávkou v náběhu KYOGA FURUHAŠIHO, který se uvnitř vápna rychle zorientoval a tvrdou ranou prostřelil bezmocného Provedela. – 1:0.

11

Lazio je znovu nepřesné, a tak se dopředu ženou domácí hráči.

10

Rohový kop se domácím nezdařil, proto se k míči dostávají hosté z Itálie.

9

Celtic se po delší době dostal k balónu a hned z toho byla střela, která je blokována na roh.

8

I nadále se hostům daří držet balón, což domácí fanoušci oceňují pískotem.

7

Rozhodčí překvapivě žlutou kartu nevytahuje, což se hostujícímu celku moc nelíbí.

6

Domácí celek ztratil v ofenzivní části balón, proto musel ostře faulovat Johnston.

5

Luis Alberto dlouhým křížným pasem hledal v náběhu Andersona. Pro něj byla přihrávka dlouhá, proto končí v zámezí.

4

Kamada odvedl skvělou práci tělem v defenzivě. Celticu je pískán faul.

3

Joe Hart si pohlídal dlouhou přihrávku. Proto může kombinovat Celtic v útoku.

2

Domácí tým rychle napadl rozehrávku hostů. Felipe Anderson dostal rychlý pas dopředu, ale jeden z obránců domácích se stačil vrátit.

1

O úvodní výkop dnešního zápasu se postarali hráči Lazia. Duel začínají kombinací v defenzivní části hry.

1

Oba kapitáni mají za sebou los. Za pár chvilek vypukne dnešní zápas.

Všichni aktéři dnešního duelu právě nastoupili na hrací plochu. Po hymně Ligy mistrů nás čeká los o míč a stranu.

Oba celky mají za sebou právě rozcvičku. Právě míří do kabin, kde se naposledy připraví na start dnešního zápasu.

Celtic FC: Hart – A. Johnston, N. Phillips, Scales, Taylor – O'Riley, McGregor (C), Hatate – Maeda, Furuhaši, Jang Hjon-jun.
Náhradníci: Bain, Morrison – Palma, Turnbull, O Hjon-gju, Carter-Vickers, Iwata, Bernardo, Forrest, Ralston, M. Johnston.
Trenér: Brendan Rodgers

S. S. Lazio: Provedel – Lazzari, Gabarrón, Romagnoli, Hysaj – Kamada, Vecino, Luis Alberto – F. Anderson, Immobile (C), Zaccagni.
Náhradníci: Sepe, Margo – Pellegrini, Guendouzi, Rodríguez, Casale, Isaksen, Castellanos, Cataldi, Gila, Rovella, Marušić.
Trenér: Maurizio Sarri

Rozhodčí: Rumšas – Radius, Sužiedėlis (LTU).

CELTIC FC

Skotský velkoklub nemusel díky vítězství v minulém ročníku tuzemské soutěže podstupovat předkola. V letošním ročníku se Celtic ze sedmi odehraných zápasů nachází na první pozici s 19 body. Jenže první utkání skupinové fáze Ligy mistrů nezvládl. Na Feyenoordu padl výsledkem 0:2, navíc v duelu inkasoval dvě červené karty.

S. S. LAZIO

Římský celek se v minulé sezóně stal v Serii A vicemistrem, proto také nemusel hrát žádná předkola. Letos je na tom o poznání hůř, když sedmi kolech okupuje 16.místo s pouhými 7 body. První střetnutí ve skupině Ligy mistrů odehrálo Lazio doma s Atléticem Madrid. S ním uhrál remízu 1:1, zachraňoval ji až v nastavení brankář Provedel, který se prosadil hlavou.

Koho sledovat?

Matt O'Riley
(Celtic FC)

Dvaadvacetiletý dánský záložník je výrazným členem v kádru skotského soka. V domácí soutěži odehrál sedm zápasů, ve kterých vstřelil pět branek a dvě asistence. Z posledních třech utkání v tuzemské lize vsítil stejný počet gólů. Nastoupil i do prvního střetnutí v Lize mistrů na hřišti Feyenoordu, zde se neprosadil.

Luis Alberto (S. S. Lazio)

Jednatřicetiletý španělský záložník je obrovskou oporou římského celku. Zkušený "plejer" letos odehrál v Serii A sedm utkání. Ve všech zaznamenal plný počet minut. Zatím se letos dvakrát prosadil a na jednu trefu asistoval. Nechyběl ani v prvním zápase Ligy mistrů proti Atléticu Madrid, kde asistoval na vyrovnávací gól.

Historické okénko

Dnešní vzájemný zápas mezi oběma týmy bude teprve třetím v historii. Ve dvojzápase základní skupiny Evropské ligy se setkaly v roce 2019. Oba duely ovládl skotský celek, tedy Celtic. V prvním zápase tento tým otáčel až ve druhé půli, rozhodující branka padla těsně před koncem zápasu. Na půdě Lazia opět Celtic otáčel a díky tomu znovu vyhrál poměrem 2:1.

Krásný středeční večer ze skotského Glasgow! Od 21:00 se zde odehraje druhé kolo skupiny E v rámci Ligy mistrů mezi Celticem a Laziem.