Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:8.

Zápas je u konce. Arsenal byl od začátku do konce lepším týmem, rozhodl už třemi brankami v úvodním dějství. PSV předvádělo kvalitní výkon, sympatický výkon, kdy chtělo hrát fotbal, nezatáhlo se v jedenácti hráčích do vápna, ale nebylo mu to nic platné. Arsenal se do Champions league velkolepě vrátil a to asi nejlépe, jak mohl. Zapisuje tři body a ujímá se vedení ve skupině.

Zinčenko
59. min Tomijasu
Ödegaard
41 Rice
Rice
76. min Jorginho
29 Havertz
Havertz
7 Saka
Saka
69. min Vieira
9 Jesus
Jesus
69. min Smith Rowe
Trossard
58. min Nelson

PSV Eindhoven(4-2-1-3)

Benítez
3 Teze
Teze
Bella-Kotchap
76. min Ramalho
Saibari
66. min Tillman
Bakayoko
66. min Lozano
de Jong
90. min Pepi
7 Lang
Lang
77. min Vertessen

90+2

V Londýně stále hustě prší. Trenér PSV vypadá, že se již chystá do kabin. Zatím se ale ještě stále hraje, přestože už je zřetelné, že ani jeden z týmů už nechce nikam spěchat.

90+1

Sudí nastavil ještě tři minutky nad rámec základní hrací doby. Je pravda, že se zápas opravdu moc neprotahoval. Navíc je dávno rozhodnuto.

90

Střídání v týmu PSV Eindhoven:
ze hřiště odchází Luuk de Jong, přichází Ricardo Pepi.

89

Roh Arsenalu byl velice špatný. Domácí ho rozehráli na krátko, ale znovu míč pouze zatáhli k půlce. Tam byl Hirvingem Lozanem podražen Martin Ödegaard.

88

Smith-Rowe naběhl do obrany proti unavenému Tezemu. Míč ale nakonec předal Nelsovi, který pálil do obrany. Arsenal vytěžil alespoň roh.

87

Žlutá karta pro tým PSV Eindhoven (Jerdy Schouten).

86

Gunners drží míč na kopačkách a kombinují si, v poklidu, odzadu. V posledních minutách už soupeři míč skoro nepůjčují a Nizozemci o něj ani moc nebojují.

85

Fabio Vieira dostal parádní centr od Reisse Nelsona, který ho našel obloučkem. Vieirova hlavička ale letěla hodně daleko od pravé tyče.

84

White znovu v útoku! Tam mu to očividně zachutnalo. Tentokrát ho ale zastavil pomezní rozhodčí, který odpískal postavení mimo hru.

83

Ben White se pokusil přihrát do vápna, ale jeho ofenzivní snaha tentokrát nevedla k úspěchu.

82

Arsenal za podpory fanoušků hraje při chuti. Tentokrát si zkusil zaútočit Ben White. Ten nakonec ze své ofenzivní snahy získal alespoň autové vhazování blízko soupeřova vápna.

81

Ztráta míče PSV znamenala další rychlý brejk Arsenalu. Nelson nevypálil, Smith-Rowe si míč na ránu chytal, ale taky to nezvládl.

80

Poslední desetiminutovka řádné hrací doby je tady. Arsenal už má na kontě o víc než sto přesných přihrávek, než PSV.

79

Žlutá karta pro tým PSV Eindhoven (Guus Til).

77

ze hřiště odchází Noa Lang, přichází Yorbe Vertessen.

76

ze hřiště odchází Armel Bella-Kotchap, přichází André Ramalho.

76

Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Declan Rice, přichází Jorginho.

75

Díky Haverztovi Gunners získali rohový kop. Ten ale nebyl rozehrán dobře. Po rozehrávce nakrátko Arsenal míč stáhl na půlící lajnu.

74

Ödegaard byl znovu trestuhodně volný. Jeden z jeho spoluhráčů, který měl zrovna míč, to ale zbystřil až příliš pozdě. Nakonec tak kapitán Arsenalu pálil pouze do bloku.

73

Arsenal hraje v opravdovém klidu a hru si užívá. Fanoušci mocně povzbuzují a zpívají mohutné chorály. Toto je pro Gunners opravdu parádní návrat do milionářské soutěže.

70

Arsenal právě vstřelil branku! Gunners přidávají další branku. Chvíli se zdálo, že už snad akce přijde vniveč. Nelson a předtím ani Smith-Rowe se ke střele neměli. Jenže míč si vyžádal MARTIN ÖDEGAARD, který si ho ještě předkopl aby se zbavil obránce, a následně po zemi krásně uklidil k pravé tyči. Asistence: Reiss Nelson.

70

Arsenal si opravdu zahrává a vše řeší na lehkou váhu. Ne že by se snad měli strachovat o výsledek, ale některé přihrávky v předbrankovém prostoru jsou opravdu ležérní.

69

ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Emile Smith Rowe,
ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Fábio Vieira.

68

Rozehrávka rohového kopu nebyla z nejlepších. Veerman míč poslal na hranici vápna, odkud někdo z jeho spoluhráčů vypálil o několik metrů mimo.

67

Arsenal už chystá další střídání. Mezitím se ale ještě PSV dostalo k rohovému kopu, který za chvíli provedou.

66

ze hřiště odchází Johan Bakayoko, přichází Hirving Lozano,
ze hřiště odchází Isamel Saibari, přichází Malik Tillman.

64

Saibari zkusil vypálit ze střední dálky. Zamířil ale pouze doprostřed svatyně Arsenalu, kde byl opět připravený Raya.

62

Kai Havertz mohl prolomit svou střeleckou smůlu, kterou si očividně s Chelsea přenesl i do Arsenalu. Jesus mu narýsoval parádní kolmici, ale Němec pálil mimo.

61

Arsenal si vybojoval rohový kop. Ten si vzal na starost Bukayo Saka, který ho nasměroval do hloučku hráčů v šestnáctce, kde byla ovšem úspěšnější soupeřova obrana.

60

A znovu se snaží zavařit Bakayoko. Tentokrát už otestoval nového muže na hřišti, Takehira Tomiyasua. Nakonec však volil centr, který zneškodnil Raya.

59

ze hřiště odchází Olexandr Zinčenko, přichází Takehiro Tomijasu.

58

ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Reiss Nelson.

Dnešní utkání sleduje 58860 diváků.

56

Na druhou stranu upaloval za dlouhou přihrávkou vzduchem Trossard. Ten si ale při přebíhání za obranu nepohlídal postavení a nakonec mu byl odpískán ofsajd.

55

A právě Bakayoko znovu zavařil obraně Arsenalu. Tentokrát dokázal vypálit, a to docela nebezpečně. S míčem si ale poradil gólman Raya.

54

Bakayoko se zkusil uvolnit po pravé straně, což mu ale nevyšlo. Ben White ho riskantním zákrokem (již jednu žlutou kartu inkasoval), ale zcela čistě zastavil.

52

Arsenal v druhém poločase nikde nespěchá. Chtějí si s míčem vyhrát, měli totiž na kopačce už snad další dvě branky, ale místo okamžité střely, která by měla velkou šanci na úspěch, zvolili zkusit jiné řešení.

51

Sergino Dest dnes nehraje vůbec špatně. Nyní kombinoval se spoluhráčem před vápnem, nakonec se mu ale neotevřela žádná možnost přihrávky či centru.

50

Ödegaard krásně přenesl míč za obranu na Jesuse. Ten byl před brankou sám, ale místo střely si chtěl s brankářem technicky pohrát a obrana soupeře ho dohnala.

49

Gabriel Jesus dostal přihrávku od Trossarda a kličkoval v šestnáctce. Pak už mu to ale nevyšlo a PSV rychle otočilo hru na druhou stranu.

48

Žlutá karta pro tým PSV Eindhoven (Olivier Boscagli).

47

Druhý poločas je v plném proudu. Docela překvapivě ani jeden z trenérů nesáhl ke střídání. Pokračuje tak White se žlutou kartou, i celá ofenzivní trojice gunners.

46

První poločas skončil. Arsenal jasně ovládl úvodní dějství a celé útočné trio dokázalo vstřelit jednu branku. Prosadil se nejdříve Saka, následně Trossard a naposledy Jesus. První dva zmiňovaní navíc mají na kontě i asistenci. Přesto ale PSV nehrálo úplně špatně, snažilo se o aktivní fotbal, snažilo se útočit a dostávalo se do šancí. Nizozemci nezalezli v jedenácti do svého vápna. Zatím se ale utkání vyvíjí značně v jejich neprospěch.

45+2

45+1

Sudí k tomuto poločasu nastavil ještě dvě minutky. Míč nyní má na nohách Zinčenko, který se do předu nehrne. Ten mimochodem v PSG několik let zpět hostoval.

45

Na dlouhý centr si po pravé straně nabíhal Bukayo Saka. Ten byl v souboji sražen k zemi. Sudí to ale jako faul Sergina Desta neposoudil.

44

Declan Rice nádherně obral soupeře, který si nebezpečně naběhl do vápna a už už se chystal střílet. Po chvíli to zase zkoušel Luuk de Jong, který ale pouze trefil Gabriela.

43

Žlutá karta pro tým Arsenal FC (Ben White).

42

Sudí teď nyní přehlédl jasný faul na Gabriela Jesuse, kterého jeden ze soupeřů podrazil asi metr od prostoru, kde už nyní skáče rozezlený Mikel Arteta.

41

Raya si naběhl na dlouhý centr soupeře z pravé strany. Následně opět fantasticky a přesně poslal míč přímo na Jesuse.

40

Arsenal chtěl po zisku míče rychle přečíslit hru, ale sudí odpískal faul. A to bylo správné rozhodnutí, Havertz totiž stáhl rukama jednoho z protihráčů k zemi.

38

Arsenal právě vstřelil branku!
Další fantastická akce domácích. Trossard unikl ofsajdu, následně si naběhl na levé křídlo a poslal parádní centr na druhou stranu. Tam už byl připraven GABRIEL JESUS, který po parádním zpracování z prvního doteku pálil do levého horní části branky. Asistence: Leandro Trossard.

36

Hra se v posledních minutách dost zpomalila, alespoň tedy když má na kopačkách míč Arsenal. Gunners hodně zapojují brankáře Rayu, který míč často drží.

35

Zinčenko míč poslal do hry. Soupeř ho pak rychle zahrál zpět do autu. Po další rozehrávce si nerozuměl Raya s Ricem, který pak míč málem poslal do prázdné branky Gunners.

34

A znovu hraje Raya. Ten v posledních chvílích drží míč hodně na noze a snaží se vyprovokovat hráče Eindhovenu, aby se pro balon vysunuli.

33

Lang ztratil míč po souboji se Sakou. Všichni hráči očekávali odpískáni faulu a na chvíli tak přestali hrát. Arsenal pak rychle zbystřil a míč sebral, ale zatáhl ho až k Rayovi.

32

White měl velké problémy na levé straně. Soupeř ho jednoduše obešel a posílal přihrávku před branku. Gabriel ji ale zbrzdil a Raya si s pomalým míčem už poradil.

31

Bakayoko si to před vápnem dlouho chystal na silnější nohu. Nakonec vypálit dokázal, a byla to razantní střela. Jenže bohužel pro PSV o něco vedle pravé tyčky.

30

Půl hodina hry je za námi. Arsenal jasně utkání ovládá, přesto se jedná o velmi pohledný duel. Když jsou u míče hostí, snaží se hrát fotbal a útočit. Bojují o snížení.

29

Gabriel Jesus byl přidržený ve vápně, ale o faul, který by měl zapříčinit penaltu, se rozhodně nejednalo. Arsenal drží míč blízko šestnáctky.

28

Raya parádně změnil směr hry a rozehrál přesným obloučkem přes půl hřiště. Arsenal pak ale svou kombinaci zadrhnul na půlící lajně.

27

Eindhoven hraje dost sympaticky. Snaží se hrát fotbal, snaží se útočit. Vysunuje zadní linii vysoko. Žádný hluboký blok s jedenácti hráči ve vlastním vápně.

26

Arsenal se následně dostal k rohovému kopu. Ten nebyl vůbec špatně zahraný. Přetažený centr mířil k tyči na Gabriela, ten si ho našel, ale nakonec nechtěně zahrál rukou.

25

Trossard dostal míč na levé křídlo, tam si dvakrát vymíchal Schoutena. Následně přihrál Jesusovi, kterého ale fantasticky zneškodnil Benítez.

24

K Bakayokovi se odrazil předchozí střela. On sám už ale neměl prostor pálit a tak centroval. Raya nakonec jednoduše míč pokryl.

22

Havetz se po delší době dostal k míči, ale ten poslal po střele špičkou až někde do dvacáté řady sedadel. Dnes se mu opět zatím nedaří.

20

Arsenal právě vstřelil branku! Útočnou akci PSV přerušila nepřesná hlavička. Domácí okamžitě otočili hru. Následně se po přihrávce od Saky do středu dostal k míči LEANDRO TROSSARD, který okamžitě vypálil přímo k pravé tyči. Asistence: Bukayo Saka.

19

Trossard vymyslel parádní přihrávku na Ödegaarda, který vypálil po zemi z první z hranice vápna. Soupeřův gólman Benítez ale předvedl velice dobrý zákrok.

19

Zinčenko rozjel akci po levé straně. Neměl ale komu nahrát, tak stáhl míč před vápno a Arsenal ho nyní obléhá.

18

Jesus dostal od Trossarda dlouhý centr, který ale hlavičkou nedokázal kontaktovat tak, aby nějak ohrozil branku, kterou střeží Benítez.

17

Arsenal soupeře přečíslil na pravé straně, ale soupeř byl rychlejší a dobře se zatáhl. Nakonec ještě přišla přihrávka na volného Trossarda, která ovšem byla přetažená.

16

Zinčenko to úplně neodhadl. Míč pustil kousek od rohového praporku málem do autu. Dokázal ho ale ještě šťouchnout do protihráče a nakonec tak aut vybojoval pro sebe.

15

White, který šel do souboje u postranní lajny, nakonec fauloval. Eindhoven dostal míč k dispozici a rozehrává další akci.

13

Zinčenko zahrál ve vlastním vápně rukou. Sice zvětšil svůj objem těla, ale ruku dával jasně za sebe a snažil se míči vyhnout. Sudí se zkontaktoval s videorozhodčím, nakonec se ale pro penaltu nerozhodl.

12

Bella-Kotchap si musel narazit s brankářem, dostal se pod velký tlak skvěle napadajícího Ödegaarda. Brankář nakonec dokázal ještě míč vykopnout a poslat do hry.

11

Velká šance pro Jesuse! Po nahrávce od Saky se mu míč dostal na pravačku, ale vzhledem k tomu že je na stadionu mokro, z kopačky mu herní pomůcka sjela.

10

PSV už má na kontě třetí střelecký pokus. Tentokrát pálil Bakayoko, který ovšem branku vůbec netrefil.

8

Arsenal právě vstřelil branku! Gunners se dostávají do vedení! Po střele Declana Rice míč vyrazil brankář Benizez. Jenže BUKAYO SAKA se dostal k odraženému míči a pravačkou ho odrazem o zem dostal do branky. Asistence: Martin Ödegaard.

8

Dest obral soupeře ve svém vápně o míč. Fanoušci začali okamžitě hučet a i hráči se koukali po rozhodčím, jestli nenařídí penaltu. Ten ale o ničem takovém ani nechtěl slyšet.

7

Kanonýři se zatím tolik dopředu nehrnou. Ale míč mají hodně na kopačkách. Zatím si ťukají mezi sebou.

6

Dlouhý pas na Gabriela Jesuse byl vydařený. Brazilec ale posouval míč na Bukaya Saku, který už ho ve hře nedokázal udržel.

4

Arsenal se dostal do drobných potíží. Nakonec je ale vyřešil Saliba společně s Benem Whitem.

2

Bukayo Saka se hnal dopředu. Už už to vypadalo, že něco vymyslí, ale Boscali ho na poslední chvíli dokázal odzbrojit.

1

Arsenal FC: Raya – White, Saliba, Magalhães, Zinčenko – Ödegaard (C), Rice, Havertz – Saka, G. Jesus, Trossard.
Náhradníci: Hein, Ramsdale – C. Soares, Alnaní, Jorginho, Kiwior, Nelson, Nketiah, Smith Rowe, Tomijasu, Vieira.
Trenér: Mikel Arteta

PSV Eindhoven: Benítez – Teze, Bella-Kotchap, Boscagli, Dest – Schouten, Veerman – Saibari – Bakayoko, L. de Jong (C), Lang.
Náhradníci: Drommel, Waterman – Babadi, Lozano, Pepi, Ramalho, Sambo, Til, Tillman, van Aanholt, Vertessen.
Trenér: Peter Bosz

Rozhodčí: F. Zwayer (GER).

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

PSV – Arsenal 2:0 (27.10.2022)
Arsenal – PSV 1:0 (20.10.2022)
Arsenal – PSV 1:1 (7.3.2007)

PSV Eindhooven vstoupilo do nového ročníku Eredivisie velice dobře. Po čtyřech zápasech má na kontě 12 bodů a ligu vede. Navíc nemá potvrzené žádné dlouhodobé zranění, i když pětice hráčů Gonzaga, Jansen, Mauro Junior, Obispo a Oppegard se s menšími zdravotními trabli potýkají a teoreticky by mohli zůstat mimo sestavu.

Arsenal zatím tolik nenavázal na skvělé výkony z předchozího ročníku Premier League. O víkendu těžce bojoval o body s Evertonem, duel nakonec vyhrál 1:0. Nyní tak v anglické lize figuruje na čtvrté pozici se ziskem 13 bodů z 15 možných. Gunners se ale dnes nebudou moci spolehnout na čtveřici hráčů, přičemž tři z nich jsou pro sestavu Mikela Artety dost důležití. Julien Timber je zraněný na celou sezónu, Thomas Partey laboruje se zraněním svalu a stejný problém potkal i Gabriela Martinelliho. Mimo tuto trojici je zraněn i Mohamen Alnaní.

Zdravím vás a vítám vás u dnešního přenosu. V tomto přenosu se zaměříme na souboj Arsenalu proti PSV. Oba týmy se setkaly poměrně nedávno, loni si totiž zahrály ve skupině Evropské ligy UEFA.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.