To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 8:8.

Je konec. Bayern Mnichov vstupuje do letošního ročníku Ligy mistrů třemi body a to v klání těžkých vah s Manchesterem United. Zápas nakonec nabídnul sedm branek.

Do druhé části vstoupil Manchester skvěle, protože se ve 49. minutě trefil Rasmus Höjlund a snížil na 1:2. V 54. minutě se ovšem Eriksen dopustil ruky uvnitř pokutového území a následnou penaltu proměnil Harry Kane. Následně Bayern měl utkání pod kontrolou, ale v 88. minutě snížil Casemiro. Odpověď byla opět bleskurychlá. O čtyři minuty posléze poslal Mnichov zpět do dvoubrankového vedení Tel. Nakonec se v páté minutě nastavení ještě trefil podruhé Casemiro, ale rudým ďáblům už nezbýval čas na vyrovnání.

Sané
87. min Tel
42 Musiala
Musiala
75. min Choupo-Moting
7 Gnabry
Gnabry
63. min Coman
9 Kane
Kane
87. min Müller

Manchester UnitedManchester United(4-2-3-1)

Eriksen
69. min McTominay
Pellistri
81. min Garnacho
Fernandes
Rashford
Höjlund
81. min Martial

90+5

Následně rozhodčí Nyberg ještě počkal na stvrzení videorozhodčího, který branku potvrdil.

90+5

Manchester United právě vstřelil branku!
Hosté nakonec opět snižují na rozdíl jediné branky! Střílený centr Fernandese skončil na hlavě CASEMIRA, který z bezprostřední blízkosti poslal balón za záda Ulreicha. Asistence: Bruno Fernandes.

90+4

Alejandro Garnacho vybojoval další faul Laimera na svou osobu a Manchester United má k dispozici standardní situaci z levé strany.

90+3

Nyní už hostům nezbývá čas ke vstřelení dvou branek a v Allianz Aréně to opět žije.

90+2

Bayern právě vstřelil branku!
Je definitivně rozhodnuto! Joshua Kimmich fantastickým lobem za obranu našel MATHYSE TELA, který si míč zpracoval stehnem a následně zakončil pod horní tyč. Asistence: Joshua Kimmich.

90+2

Thomas Müller mohl uklidnit domácí fanoušky, ale jeho pokus trefil tyč!

90+1

Centr Fernandese mířil na hranici malého vápna, ale Dayot Upamecano si opět počínal bezchybně.

90

Konrad Laimer podrazil Garnacha a Manchester United tak získal volný kop z levé strany.

89

Nepřesná přihrávka domácích skončila pouze v zámezí a následuje autové vhazování.

88

Blesk z čistého nebe. Fernandes našel na hranici vápna Rashforda, který posunul míč Martialovi, od kterého se míč odrazil ke CASEMIROVI a ten vleže dokázal zakončit k levé tyči. Hosté tak snižují na 2:3 a závěr bude ještě velmi vypjatý.

87

Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Thomas Müller,
ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Mathys Tel.

86

Kingsley Coman sice nejprve nasadil Garnachovi housle, ale posléze přišel faul Laimera.

85

Domácí nadále drží míč na své polovině a čekají na vysunutí svého soupeře, který se ovšem k tomu příliš nemá.

84

Marcus Rashford se přesunul na pravou stranu a svým centrem hledal na vzdálenější tyči Alejandra Garnacha, který v těžké pozici neměl místo k zakončení.

83

Tentokrát si Eric Choupo-Moting fantasticky posadil Casemira, ale jeho pokus levačkou skončil v moci Onany.

83

Menší problémy měl tentokrát Bayern při své rozehrávce, ale Scott McTominay v nejdůležitější moment podklouzl.

82

Marcus Rashford si dokázal propíchnout míč přes dva protihráče, ale Alphonso Davies se vrátil rychlostí blesku.

81

Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Rasmus Höjlund, přichází Anthony Martial,
ze hřiště odchází Facundo Pellistri, přichází Alejandro Garnacho.

81

Nyní se vytáhl dopředu Dayot Upamecano, ale Bayern si nakonec nevypracoval střeleckou příležitost.

80

Leroy Sané opět motal hlavy obráncům soupeře a vytvořil střeleckou příležitost Comanovi, ovšem ten neprostřelil Onanu.

79

Eric Choupo-Moting vyslal zpoza šestnáctky ostrý projektil, se kterým si André Onana poradil a alespoň z části vykoupil svou chybu v první půli.

78

Konrad Laimer se prodral přes Reguilóna, ale jeho přihrávka na Choupo-Motinga skončila na kopačce soupeře. Bayern ale míč získal okamžitě zpět na svou stranu.

77

K vidění je velmi frustrující obrázek hry ze strany hostů, kteří se nemohou dostat k míči. Ten totiž Bayern naprosto bez problémů drží na svých kopačkách.

76

Kingsley Coman si narazil se Saném, ale obrana United odkopla míč alespoň k půlící čáře.

75

ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Eric Choupo-Moting.

74

Manchester se nemůže pořádně nadechnout a opět ztrácí míč po chybné přihrávce ve středu hrací plochy.

72

Kingsley Coman posouval míč na pravou stranu, ale Konrad Laimer trochu zaspal a balón už na hřišti neudržel.

71

Marcus Rashford opět rozbíhal akci po levé straně, ale Dayot Upamecano byl připraven a odzbrojil anglického borce od míče.

70

Hosté sice drželi míč na polovině soupeře, ale nedokázali vymyslet nic vážnějšího a Bayern už má balón opět na kopačkách.

69

ze hřiště odchází Christian Eriksen, přichází Scott McTominay.

68

Harry Kane měl opět slinu na vstřelení druhého gólu, ale Lisandro Martínez jeho pokus z dvaceti metrů zblokoval.

67

Nyní je to hra především na jednu bránu, kterou je ta Manchesteru United.

65

Následný centr z rohu vyboxoval kamerunský gólman André Onana. Míč ale hráči Manchesteru ulovit nedokázali.

64

Leroy Sané dostal příliš mnoho místa a zpoza vápna vypálil tvrdou rychle padající střelu, se kterou měl André Onana problémy, ale Harry Kane se nenacházel v jeho blízkosti. Obrana United tak dokázala odehrát míč do zámezí a následuje roh Mnichova.

63

ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Kingsley Coman.

63

Nyní Lisandro Martínez dohrál Kanea a následně došlo k menší mele. Žlutou kartu uviděl Leon Goretzka a právě argentinský obránce v dresu Manchesteru.

62

Jamal Musiala navedl míč středem hrací plochy, ale místo zakončení ještě posunul míč Kaneovi, ovšem střela anglického kanonýra skončila na zákroku Onany.

61

Facundo Pellistri se nedokázal prodrat přes Kim Min-čä a Bayern už pádí do rychlého brejku.

60

Marcus Rashford se prodral přes levé křídlo a našel Reguilóna, ovšem zakončení krajního obránce se nepovedlo a skončilo vedle brány.

59

Harry Kane se snažil průnikovou přihrávkou vysunout Saného, ale tentokrát si defenzíva Manchesteru poradila a zastavila míč.

58

Standardní situace domácího mužstva nepřinesla nic nebezpečného, ale Bayernu to vůbec nevadí, neboť má míč nadále pod svou kontrolou.

57

Manchester nadále čelí nátlaku ze strany domácího celku, ale přihrávka Gnabryho tentokrát skončila jen v zámezí po teče Dalota. Následuje tak roh domácích.

56

Leroy Sané se s ledovým klidem dostal za obranu anglického celku po fantastické přihrávce Musialy, ale jeho zakončení, ke štěstí Onany, orazítkovalo levou tyč!

55

Mnichovští drží míč v obranné řadě a uklidňuje tempo utkání, které ve druhé části přineslo dvě branky během pěti minut.

54

Domácí celek si bere dvoubrankové vedení zpět na svou stranu! K pokutovému kopu se postavil HARRY KANE, který zakončil zcela nekompromisně přízemně k levé tyči. Onana sice stranu vystihl, ale na míč neměl nárok dosáhnout.

52

Byla nařízena penalta pro Bayern Mnichov!

51

Po centru z rohu se Dayot Upamecano dostal ke hlavičce, kterou Christian Eriksen zblokoval rukou a sudí Nyberg se jde podívat na video!

50

Nyní rychlý přechod Bayernu, kdy Sané posunul míč Musialovi, ale jeho střelu zblokoval Dalot těsně vedle tyče hostující svatyně!

49

Hosté snižují na 1:2! Marcus Rashford dostal přihrávku do vápna, ale místo zakončení z první narazil RASMUSU HÖJLUNDOVI, který s pomocí teče překonal Ulreicha. Asistence: Marcus Rashford.

48

Bruno Fernandes si sbíhal za obranu, ale Kim Min-čä odhlavičkoval balón do zámezí.

47

Manchester se snažili probít dopředu přes levou stranu, ale Sergio Reguilón se dostal s balónem do zámezí.

Fauly: 4:6

Po první půli vede Bayern nad Manchesterem United 2:0. Byli to ovšem hosté, kteří začali utkání daleko nebezpečněji a už v páté minutě musel Ulreich vytáhnout důležitý zákrok po střele Eriksena. Následně se ale německý gigant dostal do utkání a ve 28. minutě šel do vedení. Onana si totiž počínal se střelou Saného velmi špatně a nedokázal ji vyrazit mimo tři tyče. V tento moment se motivace a celková psychika hostů rozpadla, což potvrdila branka o čtyři minuty posléze, když se Musiala prodral přes Dalota a posunul míč volnému Gnabrymu, který zakončil precizně k pravé tyči. Před přestávkou ještě nebezpečně pálil Sané, ale tentokrát vedle brány rudých ďáblů.

45+1

45+1

Manchester se sám zbytečnými přihrávkami zahnal dále od brány Ulreicha a sudí odpískal konec první půle.

45

Leroy Sané se opět dostal z pravé strany do vápna, ale jeho pokus okolo Reguilóna skončil těsně vedle levé tyče!

45

Sergio Reguilón si říkal o míč na levém křídle, ale jeho přízemní centr skončil pouze u defenzívy domácího týmu.

44

Leroy Sané už byl v šestnáctce soupeře, ale neměl prostor ke střele nebo přihrávce. Po chvíli získal míč na své kopačky Manchester, ale Marcus Rashford neměl komu přihrát a frustrovaně posílá míč obráncům.

43

Manchesteru se nyní nedaří vytvořit nic smysluplnějšího a k vidění je opět velké trápení hráčů United.

42

Dayot Upamecano ukázal na obdiv své fyzické parametry. Bruno Fernandes totiž poslal dlouhý nákop do běhu Rashfordovi, ale francouzský obránce si poradil a byl odměněn potleskem.

41

Leon Goretzka se sice dostal ke střele zpoza vápna, ale jeho pokus byl zastaven. Bayern si vytváří další nátlak do pokutového území hostů.

40

Tentokrát těžká kombinace v podání hráčů Manchesteru United. Nákop Casemira už Rashford na hrací ploše nezastihl.

39

Nakonec to ale domácí překombinovali a míč končí jen v zámezí. Manchester tak bude pokračovat autovým vhazováním.

39

Rudí ďábli oproti úvodu utkání zvolnili a Bayern tak bez problémů kombinuje na své polovině.

38

Tentokrát Manchester dostal míč do pokutového území, když centr Dalota našel Rasmuse Höjlunda, ale ten v těžké pozici zakončil hlavou vedle.

37

Nyní se nálada hráčů United vrátila zpět do závěru utkání s Brightonem, neboť frustrovaná střela Fernandese skončil snad na oběžné dráze.

36

Centr portugalského kapitána skončil jen na hlavě Dayota Upamecana a Manchester opět potvrzuje, že standardní situace zkrátka neumí.

35

Joshua Kimmich šel do souboje s Rasmusem Höjlundem za hranicí pravidel a Manchester získal volný kop z pravé strany. K míči se staví Bruno Fernandes.

34

Nyní mohla přijít odpověď hostů. Sergio Reguilón si na levé straně počínal velmi dobře, ale jeho nabídka na vzdálenější tyč zůstala nevyužitá.

32

Tak nyní se defenzíva hostů rozpadla jako domeček z karet. Jamal Musiala se totiž prodral po levé straně přes Dalota a dokázal míč posunout zcela osamocenému SERGEMU GNABRYMU, který zakončil nechytatelně k pravé tyči. Asistence: Jamal Musiala.

31

Hosté se nyní nemohou dostat k míči a Bayern v poklidu kombinuje na polovině Angličanů.

30

První půl hodinu nehrál Manchester United vůbec špatně, ale velká hrubka Onany poslala domácí Bayern do vedení. Následující hodina utkání ovšem bude ještě dlouhá a velmi napínavá.

28

Domácí mužstvo se ujímá vedení! LEROY SANÉ si narazil s Kanem a posléze vypálil zpoza vápna do pravé části branky, kdy si André Onana počínal velmi špatně a míč mu prošel přes prsty do brány. Velká chyba kamerunského gólmana. Asistence: Harry Kane.

27

Mnichov si nyní chce vypracovat dominanci v držení míče, který drží na polovině United, ale nijak příliš blízko brány Onany.

26

Bayern to tentokrát zkouší krátkými přihrávkami na polovině anglického soupeře a Konrad Laimer se dostal až do pokutového území, ovšem jeho centr odvrátil do zámezí Casemiro.

25

Menší problémy v komunikaci mezi Dalotem a Lindelöfem. Nakonec ale defenzíva United vše zvládla a u míče už je opět nebojácný André Onana.

24

Kim Min-čä si narazil s Upamecanem a následně se vysunul dopředu, ale jeho přihrávka na Daviese šla do ofsajdu. Bayern se zatím při útočném přechodu hodně trápí.

23

Konrad Laimer zůstal ležet na trávníku po souboji se Sergiem Reguilónem, který šel do nevybíravého skluzu. Sudí ale žlutou kartu nechal v kapsičce a hostujícího obránce pouze slovně varoval.

22

Jamal Musiala dokázal svou přihrávku prodrat obranou United, ale Serge Gnabry se nedokázal dostat přes Martíneze. Vše se znovu odehrávalo na pomezí ofsajdu.

21

Tentokrát centr Joshui Kimmicha skončil bezpečně v rukou brankáře Andrého Onany. Následně si Manchester lehce zavařil při rozehrávce, ale vše vyřešil bez újmy.

21

Harry Kane vysunul do zakončení Jamala Musialu, ale Victor Lindelöf zblokoval střelu z velkého úhlu. Následoval roh Bayernu, který Onana vyrazil do zámezí a k vidění bude další standardní situace od rohového praporku.

20

Nyní nepřesná útočná akce jak ze strany Bayernu, tak posléze také z kopaček Manchesteru United. Úvodní dvacetiminutovka tak přinesla jedinou šanci, kterou měl Christian Eriksen.

19

Tentokrát to Bayern zkoušel po levé straně, ale Serge Gnabry nedostihl míč na hrací ploše a navíc se s velkou pravděpodobností nacházel v ofsajdu.

18

Marcus Rashford si troufnul na Laimera a dokázal zakončit. Jeho pokus z úhlu ovšem Svena Ulreicha nepřekvapil.

17

Konrad Laimer se snažil vysunout Saného, ale znovu to bylo nepřesně. U míče je tak hostující brankář André Onana.

16

Bruno Fernandes poslal míč na malé vápno, ale Harry Kane tentokrát uplatnil své centimetry a vyhlavičkoval balón do bezpečí. Manchester se posléze díky dlouhému nákopu Onany dostal opět do útočné třetiny, ale Dayot Upamecano vyhrál souboj s Rashfordem.

15

Opět přímočará akce hostů, kdy se Sergio Reguilón po narážečce vydal dopředu, ale Dayot Upamecano se dopustil faulu na protihráče a Bruno Fernandes si staví míč na volný kop z levé strany.

15

Alphonso Davies si musel poradit s ostrým napadáním Facunda Pellistriho, což zvládl. Jeho kolegům se to už ovšem nepodařilo a Manchester United díky svému presinku získal autové vhazování.

14

Znovu kombinace rudých ďáblů na polovině Bayernu, ale horší přihrávka Fernandese skončila u soupeře a posléze se anglické mužstvo dopustilo nedovoleného zákroku.

13

Leroy Sané nyní nepříjemně poslal k zemi Sergia Reguilóna a hra byla na malou chvíli přerušená. Hostující hráč ovšem nepotřebuje ošetření lékařů.

12

Po chvíli se právě Facundo Pellistri dopustil nedovoleného zákroku, neboť si míč předkopl až příliš před sebe a neměl šanci se k němu zpět dostat.

11

Domácí mužstvo drží míč ve svém vápně díky vysokému presinku soupeře. Špatná přihrávka Saného posléze skončila jen u Pellistriho.

10

Bayern si ovšem znovu nedokázal vytvořit nic vážnějšího a vůbec poprvé v zápase se Harry Kane dotkl míče. Manchester United přiletěl do Mnichova nebojácně a možná překvapil mnoho kritiků.

10

Christian Eriksen tentokrát rozehrál roh s Rashfordem nakrátko a právě prvně jmenovaný poslal centr do vápna, ovšem ten vyboxoval Sven Ulreich.

9

Sergio Reguilón si narazil s Rashfordem, ale jeho následný centr zblokoval Dayot Upamecano. Následuje tak už třetí rohový kop Manchesteru.

8

Leroy Sané se snažil najít cestu dovnitř šestnáctky Manchesteru, což se mu nepodařilo, ovšem pomezní rozhodčí nakonec odmával ofsajd.

7

Centr Fernandese mířil na zadní tyč, ale sudí odpískal faul Lisandra Martíneze. Bayern tak přečkal úvodní tlak soupeře.

6

Následný roh hostů sice nic nepřinesl, ale po chvíli získal United další standardní situaci.

5

Obrovská šance Manchesteru United! Christian Eriksen nejprve hledal na vzdálenější tyči Pellistriho, který se v souboji s Daviesem nedostal ke střele. Míč se ovšem opět dostal k dánskému záložníkovi, ale jeho zakončení fantasticky vytěsnil mimo svou bránu Sven Ulreich!

4

Centr ze standardní situace byl příliš nízký a od domácího hráče se balón odrazil mimo hrací plochu. André Onana se tak postará o rozehrávku rudých ďáblů.

3

Leroy Sané si sbíhal za defenzívu soupeře na přihrávku Laimera. Domácímu hráči se sice nepodařilo zpracování dle představ, ale získal pro svůj tým alespoň rohový kop.

3

Špatná přihrávka ze strany domácích sice skončila u Dalota, ale jeho nákop nezachytil žádný ze spoluhráčů. U míče je tak znovu Bayern.

2

Rasmus Höjlund šel do souboje s Dayotem Upamecanem za hranicí pravidel a sudí Nyberg mu odpískal faul. Mnichovští tak pokračují krátkou kombinací přes pravou stranu.

1

O úvodní výkop se postarali domácí, kteří poslali míč gólmanovi Ulreichovi, jehož nákop skončil na polovině Manchesteru. Sané ale balón neudržel a následuje autové vhazování Manchesteru.

1

Ještě před úvodním výkopem následuje minuta ticha za oběti přírodních katastrof v Maroku a Libyi.

Hráči již jsou na hrací ploše. Bayern v bíločervených dresech, zatímco Manchester United v zelených.

Bayern Mnichov: Ulreich – Laimer, Upamecano, Kim Min-čä, Davies – Kimmich (C), Goretzka – Sané, Musiala, Gnabry – Kane.
Náhradníci: Peretz, Schmitt – de Ligt, Coman, Choupo-Moting, B. Sarr, Müller, Tel, Mazráwí, Krätzig.
Trenér: Zsolt Löw

Manchester United: Onana – Dalot, Lindelöf, Li. Martínez, Reguilón – Casemiro, Eriksen – Pellistri, B. Fernandes (C), Rashford – R. Höjlund.
Náhradníci: Bayındır, Heaton, Vítek – Martial, Garnacho, Evans, McTominay, Gore, Medžbrí, Forson.
Trenér: Erik ten Hag

Rozhodčí: Nyberg – Beigi, Söderqvist.

André Onana, brankář Man. United: "Všichni musíme přidat. Nezačali jsme dobře, ale jsem přesvědčen, že to napravíme. Když vidím, jak pracujeme, jsem sebevědomý a nadšený."

Erik ten Hag, trenér Man. United: "Nemáme pocit, že bychom potřebovali reset. Jsme v procesu. V části zápasů jsme hráli velmi dobře, ale v některých pod naší úroveň. To, co musíme vyžadovat, je být konzistentní, takže musíme nastoupit na více než 90 minut."

Thomas Tuchel, trenér Bayernu: "Hrát v úterý a ve středu pod světly reflektorů je privilegium. Nechci, aby to bylo normální, chci, aby to bylo výjimečné. Nechceme si jen tak zahrát, ale chceme dojít co nejdál. Je to tlak, ale právě proto je to zábava. Hrát ve skupině s každým soupeřem je vždycky výzva. Zítra samozřejmě začínáme špičkovým zápasem mezi dvěma velkými týmy v Evropě. "

Harry Kane, útočník Bayernu: "Než jsem přišel, věděl jsem, jak velký Bayern Mnichov je, a když jsem tady teď, užívám si nové prostředí. Myslím, že jsem se ještě úplně neusadil. Vrátil jsem se do Anglie kvůli mezistátním utkáním a narození dítěte, ale v průběhu sezony se o klubu dozvím víc a budu mluvit s velkými jmény, která tu už byla."

Od Manchesteru se v letošní sezóně čekala velká jízda, ovšem zatím je to pouze velké zklamání. Početná marodka, neshody v týmu a stále stejní majitelé. Erik ten Hag dělá co může, ovšem výsledky jsou na začátku sezóny nejhorší za několik desetiletí. Už první zápas s Wolves, který rudí ďábli tak tak zvládli, napověděl, že s tým je něco v nepořádku. Následně přišla prohra na Tottenhamu. Posléze opět ukopané vítězství nad Nottinghamem a následně srážka s realitou. Prohra s Arsenalem a v posledním utkání také s Brightonem poměrem 1:3.

Bayern letošní sezónu nezačal nejlépe. V superpoháru totiž až ostudně podlehl Lipsku 0:3. Posléze ale Mnichovští vyhráli tři zápasy v řadě. Naposled doma přivítali Leverkusen. Nová akvizice Kane se prosadil už v 7 minutě, ovšem ve 24. srovnal Grimaldo. Utkání šlo do samotného konce, když se v 86. minutě trefil Goretzka, ale v nastavení z penalty srovnal Palacios. Bayern tak v lize poprvé zaváhal a remizoval 2:2.

Ve skupině A se po utkání Galatasaray – Kodaň, které má výkop v 18:45, střetnou těžké váhy. Bayern Mnichov na své půdě přivítá Manchester United. Naposled se spolu mužstva utkala před pěti lety v přátelském utkání, které lépe zvládl německý celek poměrem 1:0. V soutěžním duelu naposled před devíti lety. Tehdy Bayern postoupil do semifinále LM. Dnes se bude hrát v Allianz Aréně v Mnichově. Utkání bude řídit švédští rozhodčí. Hlavním bude Glenn Nyberg. Jeho asistenti na lajnách Mahbod Beigi a Andreas Söderqvist. Jako čtvrtý bude připraven Adam Ladebäck. U videa bude sedět Pol van Boekel a jeho asistent Alejandro Hernández. Výkop utkání je naplánován na 21:00.