Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.

Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 13:4. Střely mimo: 12:6. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 7:9.

A je konec! Zápas 29. kola Manchester Utd proti Sheffield Utd dopadl lépe pro domácí tým, který ale nervy vlastních fanoušku nešetřil. Hned dvakrát v zápase prohrával, když se v prvním poločase trefil JAYDEN BOGLE (0:1) a na začátku druhého poločasu se trefil BRERETON DIAZ (1:2). To bylo od Sheffieldu ale vše, Manchester si připsal vítezství 4:2. První branku pro domácí tým vstřelil až ve 42. minutě HARRY MAGUIRE (1:1). Ve druhém poločase srovnával z penalty BRUNO FERNANDES (2:2). O vítezství v 81. minutě rozhodl kdo jiný než BRUNO FERNANDES (3:2). Na konečných 4:2 upravoval v 85. minutě RASMUS HOJLUND.

Manchester United se prozatím vyšplhal na šesté místo tabulky Premier League, naopak Sheffield je odsouzen k sestupu na dvacátém místě s šestnácti body.

Manchester UnitedManchester United(4-2-3-1)

Eriksen
64. min McTominay
37 Mainoo
Mainoo
90+1. min Amrábat
21 Antony
Antony
55. min Diallo
Fernandes
Garnacho
Højlund
90+1. min Wheatley

Brooks
46. min Souza
Bogle
78. min Norwood
10 Archer
Archer
62. min McAtee

90+9

Výborná přihrávka Bruna Fernandese, která našla Wheatleye, u něj ale celá akce skončila.

90+7

Alejandro Garnacho se snažil ještě překvapit brankáře, ale jeho schovanou střelu si brankář Sheffieldu našel a schoval ji do rukavic.

90+5

Bruno Fernandes posílá přihrávku do pokutového území, ale soupeř mu jeho úmysl překazil.

90+3

Vypadá to, že se zápas dohraje už v poklidném tempu.

90+1

Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Kobbie Mainoo, přichází Sofján Amrábat.

90+1

ze hřiště odchází Rasmus Højlund, přichází Ethan Wheatley.

88

Tým Sheffield Utd bude mít výhodu přímého volného kopu.

87

Střídání v týmu Sheffield United:
ze hřiště odchází James McAtee, přichází William Osula.

85

Manchester United právě vstřelil branku! Bruno Fernandes našel spoluhráče v pokutovém území a nahrál mu balon přesně na nohu, tím, kdo to všechno dokončil, je RASMUS HOJLUND a vypadá to, že rozhoduje o vítězství Manchesteru United – 4:2.

81

Manchester United právě vstřelil branku! Poprvé do vedení posílá BRUNO FERNANDES Manchester United v 81. minutě a toto stálo za to. Fernandes se rozhodně nebál vystřelit a taky to tak vypadalo. Nedal gólmanovi z obrovské dálky šanci a posílá Manchester do vedení – 3:2.

79

Casemiro posílá míč do vápna, ale Foderingham si pro něj došel do vzduchu a tak ukončil veškeré útočné šance Manchesteru.

78

ze hřiště odchází Jayden Bogle, přichází Oliver Norwood.

75

Po rohu se k dorážce dostal Ben Brereton Diaz, ale jeho střelu obětavým zákrokem zblokoval jeden z bránících hráčů.

73

Perfektní centr do vápna od Dalota odhlavičkoval Anel Ahmedhodžic, uhasil tím veškeré problémy pro své spoluhráče.

71

Rozcvičovat se začal i náhradní gólman Gribic, ten se však prozatím na hřiště nepodívá a ve hře tak pokračujeme bez střídání.

69

Wesley Foderingham si vyžádal ošetření.

68

První roh i pro hráče Sheffieldu, ten však odvrátila obrana Manchesteru United.

66

Diogo Dalot hledal dloubáčkem ve vápně svého spoluhráče, ale soupeř ho úspěšně zastavil.

64

ze hřiště odchází Christian Eriksen, přichází Scott McTominay.

62

ze hřiště odchází Cameron Archer, přichází James McAtee.

61

Manchester United právě vstřelil branku! BRUNO FERNANDES penaltu proměňuje. Fernandes se při rozběhu málem zastavil, ale pak poslal balon do levé části branky a máme znovu srovnáno! – 2:2

61

Auston Trusty zatáhl za dres jednoho z protihráčů a hlavní rozhodčí okamžitě píská penaltu.

60

V šedesáté minutě bude Manchester United zahrávat rohový kop.

57

Po přihrávce za obranu se nabíhající Diogo Dalot málem řítil do šance. Balón si však špatně zpracoval a se zbytkem akce si již obránci poradili.

55

ze hřiště odchází Antony, přichází Amad Diallo.

52

Cameron Archer se pustil do odvážného souboje jeden na jednoho s obráncem. Projít přes něho však nedokázal, a tak byl zastaven.

50

Sheffield United právě vstřelil branku! Perfektní kombinace započala už na půlce hřiště, kde balón převzal Arblaster, ten našel na vápně Bena Breretona Diaze, který si poradil i s obranou Manchesteru a poslal přes celé malé vápno nádhernou přihrávku na BENA OSBORNA, a ten na pálil balón přímo pod břevno a nedal Onanovi žádnou šanci. 1:2.

49

Bruno Fernandes se snažil najít některého ze spoluhráčů ve vápně, ale Wesley Foderingham mu to vysloveně svým výskokem zakázal.

47

Alejandro Garnacho se dostal ke střele z penaltového puntíku. Jeho pokus však šel přímo doprostřed branky.

46

ze hřiště odchází Andre Brooks, přichází Vinícius Souza.

46

Po prvním poločase je skóre nerozhodné 1:1. O první gól zápasu se nečekaně postarali hráči Sheffieldu, ale musíme si přiznat, že velkou práci odvedla sama obrana United když nahrála JAYDEN BOGLEOVI, který se už skoro do prázdné branky nemýlil. O srovnání se záhy postaral po nádherném centru od Garnacha HARRY MAGUIRE, který hlavičkou poslal balon za brankovou čáru. Druhý poločas bude určitě zajímavý, tak si ho nenechte ujit.

45+4

45+3

Asi poslední šance prvního poločasu končí odkopem obrany Sheffieldu.

45+2

Eriksen se snažil překvapit gólmana Sheffieldu, střelou z velké dálky však neuspěl.

43

Hlavní rozhodčí ještě kontroloval postavení Maguiera ten se však podle VARu v ofsajdu nenacházel a skoré tak zůstava 1:1.

41

Manchester United právě vstřelil branku! A máme srovnáno! Garnacho nacentroval míč před bránu, odkud HARRY MAGUIRE hlavičkoval do pravého spodního rohu. – 1:1

38

Bruno Fernandes střílí na bránu. Jeho pokus končí vysoko nad břevnem.

37

Žlutá karta pro tým Sheffield United (Mason Holgate).

35

Sheffield United právě vstřelil branku! Tak toto je neuvěřitelné po obrovské chybě hráčů United se úplně sám před branku ocitl JAYDEN BOGLE, ten se nemýlil a posílá Sheffild do vedení.- 1:0

34

Obrovská šance United končí záhy, jelikož se Casemiro nacházel v Ofsajdu.

33

Průniková přihrávka na Rasmuse Højlunda od Antonyho prošla až do vápna, kde ale útočník United kopl balon jen do připraveného Wesleye Foderinghema.

31

Ben Brereton Diaz se nacházel v postavení mimo hru, což neuniklo pomeznímu sudímu, který tak signalizuje ofsajd.

29

A balón znovu drží na svých kopačkách Manchester a pro Sheffield se zatím jedná jen o obranné a běžecké cvičení.

26

Antony dostal výbornou přihrávku od Garnacha ten však následnou šancí pohrdl a tak skoré zůstává 0:0.

25

Hráči Manchesteru zatím perfektně kontrolují hru.

23

Nádherná samostatná akce Garnacha gólem nekončí. S obránci si sice poradil, ale v souboji jeden na jednoho s bránkářem neuspěl. Wesley Foderingham předvedl skvělý zákrok a míč směřující do pravého dolního rohu odvrátil.

21

Po pěkné přihrávce se na hranici vápna v šanci ocitl Christian Eriksen. K překvapení všech mu však střela vůbec nesedla a končí vysoko nad brankou.

19

Alejandro Garnacho se snažil zcela sám uvolnit, ale jeho průnik byl zastaven dobrým obranným zákrokem. Míč se dostal mimo hrací plochu. Tým Sheffield Utd bude rozehrávat odkopem od branky.

18

Hráči United zatím Sheffield k míči pouští jen v ojedinělých příležitostech.

16

Další rohový kop United už skončil bez zakončení.

14

První střela Sheffieldu kterou si připsal Archer skončila vedle pravé tyče.

12

Garnachuv centr hledal Casemira ten však hlavou branku soupeře minul.

11

Hráči Sheffieldu se po svých chybách dostávají pod velký tlak United bude zahrávat rohový kop.

9

Balon doskákal až do vápna Sheffieldu do zakončení se dostal Garnacho, jeho pokus byl však zbyteční, jelikož se nacházel v ofsajdu.

8

I hosté o sobě chtěli dát vědět, ale jejich snaha neměla dlouhé trvání a míč si opět berou pod svá křídla domácí hráči z Manchesteru United.

7

Hra se po několika zaváhaní uklidnila a míč na svých kopačkách mají hráči Manchesteru United.

5

Antony se snažil proniknout do velkého vápna, kde mu však vystavil stopku Trusty, který nádherným zákrokem dostal balón do bezpečné vzdálenosti od své branky.

4

Andre Onana dobře přečetl hru a zneškodnil přihrávku, kterou vyslal do vápna Andre Brooks.

2

Casemiro se snažil přechytračit obranu soupeře lobem na kratší vzdálenost. Do míče se však opřel více než zamýšlel, a tak žádného spoluhráče do šance neuvolnil. Míč se dostal mimo hrací plochu. Tým Sheffieldu Utd bude rozehrávat odkopem od branky.

1

Hned v první minutě zápasu dostal Dalot hodně prostoru na velkém vápně a dělovou ráno provětral brankáře Sheffieldu.

1

Oba celky nastupují společně s rozhodčími tohoto utkání na hrací plochu a za pár minut začínáme!

Manchester United: An. Onana – Dalot, Casemiro, Maguire, Wan-Bissaka – Eriksen, Mainoo – Antony, Fernandes (C), Garnacho – Højlund.
Náhradníci: Bayındır – Amass, Amrábat, Amad Diallo, Forson, McTominay, Ogunneye, Wheatley.

Sheffield United: Foderingham – Ahmedhodžić, Trusty, Holgate – A. Brooks, Osborn, Arblaster (C), Hamer, Bogle – Archer, Brereton.
Náhradníci: Grbić – Curtis, Larúsí, Ja. McAtee, Norwood, Osula, ben Slímán, Souza.

Pozice Sheffieldu United už by se dala nazvat zoufalou. Blades mají pět zápasů do konce sezóny a na pozice zajišťující záchranu ztrácejí deset bodů, jednoduché matematické počty tak vychází, že sestup Sheffieldu už je jen otázkou času.

Sheffield se dosud radoval jen ze tří ligových vítězství v rámci této sezóny, to dosud poslední se událo 10. února, kdy vyhrál 3:1 na trávníku Lutonu. Od té doby v dalších devíti kolech získal jen tři body za remízy, naposledy pak prohrál doma s předposledním Burnley 1:4.

Také lékaři Sheffieldu mají plné ruce práce, na mardoce jsou Tom Davies, George Baldock, Daniel Jebbison, John Egan, Chris Basham, Rhys Norrington-Davies, Max Lowe, Rhian Brewster a Jack Robinson, poslední dva jmenovaní mají k návratu nejblíže.

Manchester United bezpochyby měl v semifinále FA Cupu štěstí na los, když mu v konkurenci Manchesteru City, Chelsea a Coventry byl přisouzen právě poslední jmenovaný druholigový celek. Rudí ďáblové i vedli v 70. minutě jasně 3:0, ovšem senzačně vedení neudrželi, v závěru prodloužení navíc inkasovali branku na 3:4, která ale byla nakonec odvolána kvůli těsnému ofsajdu, v penaltovém rozstřelu pak otočili nepříiznivý vývoj a po mimořádné bitvě se mohou radovat z postupu do finále.

V Premier League to s nimi není nikterak dobré. Aktuálně je Manchester United na sedmém místě tabulky s bilancí 15-5-12 a ziskem padesáti bodů, ovšem reálně už může pomýšlet jen na šesté místo, další týmy jsou o deset a více bodů vzdáleny. V posledních čtyřech kolech navíc tým Erika ten Haga získal jen tři body za remízy.

Nizozemskému kouči chybí řada zraněných hráčů, mezi nimi Jonny Evans, Raphael Varane, Lisandro Martínez, Victor Lindelöf, Luke Shaw, Tyrell Malacia či Anthony Martial.

Hezký večer při sledování přenosu dohrávky 29. kola anglické Premier League, Manchester United po nervy drásajícím semifinále FA Cupu přivítá poslední celek soutěže, Sheffield United se pomalu blíží jistotě být oficiálně prvním sestupujícím celkem z nejvyšší soutěže. K udržení prvoligové příslušnosti pro příští sezónu už Blades pomůže jen pustý zázrak.

Utkání bylo odloženo kvůli kolizi se čtvrtfinále anglického poháru, náhradní termín byl stanoven na středu 24. dubna.