Utkání je u konce a domácí celek dokráčel k jasné výhře. Newcastle sice po pauze přidal, už se jen nebránil, nicméně udeřilo na opačné straně a to hned dvakrát. V 65. minutě se pěknou křížnou ranou trefil Bukayo Saka a o čtyři minuty později po rohu usměrňoval centr od rohového praporku Jakub Kiwior. Až poté se ke slovu dostali i hosté a v 84. minutě snížil Joe Willock. Víc už hosté nestihli a jelikož neskórovali ani domácí, skončil zápas výsledkem 4:1. Arsenal je po tomto výsledku na třetím místě s 58 body, Newcastlu patří osmé místo s 37 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Utkání sledovalo 60 298 diváků.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 10:1. Rohy: 9:0. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 15:6.

Ødegaard
76. min Smith Rowe
41 Rice
Rice
Jorginho
89. min Alnaní
7 Saka
Saka
76. min Nelson
29 Havertz
Havertz
76. min Nketiah
Martinelli
64. min Trossard

Newcastle UnitedNewcastle United(4-3-3 )

Botman
73. min Lascelles
Livramento
73. min Burn
Longstaff
Guimarães
73. min Willock
67 Miley
Miley
Almirón
64. min Murphy
14 Isak
Isak
64. min Barnes

90+4

Smith Rowe se prodíral levou stranou, nepovedlo se mu ale odcentrovat do lepší pozice.

90+3

Roh povedený nebyl, to už ale domácí nemusí až tak moc trápit.

90+3

Daniel Burn zastoupil Kariuse při střele Smithe Roweho, hosté pak uklidili na rohový kop.

90+2

Velká malá domů na Kariuse, ten hned rozehrával na levou stranu.

90+1

Trocha problémů hostů při rozehrávce, nakonec se ale vykombinovali alespoň k půlce.

90

Bude se nastavovat pět minut.

89

Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Jorginho, přichází Muhammad Alnaní.

88

Arsenal bude ještě střídat a dolů půjde právě Jorginho.

87

Vypadá to, že to Jorginho rozběhá, už zase hrajeme, u míče je Newcastle.

86

Na trávníku leží domácí Jorginho a vypadá to na křeče.

85

Rázem se hosté probrali a ještě touží po alespoň jedné brance.

84

Newcastle právě vstřelil branku!
Tak se hosté nakonec dočkali korekce skóre. Po akci levou stranou zapomněla obrana Arsenalu na Burna, ten odcentroval a ve vápně předvedl přesnou hlavičku JOE WILLOCK. Raya se natahoval marně a je to 4:1.

83

Nketiah předvedl dobrý tlak na rozehru, míč sice nevybojoval, ale povedlo se mu zastavit případný kontr Newcastlu.

82

No a nakonec se hosté museli stáhnout a výsledkem byla malá domů na Kariuse.

81

Hosté kombinují u středové čáry, dál to prostě nejde.

80

Ve vápně hostů se objevil Smith Rowe, míč mu ale v rozhodující chvíli odskočil od kopaček.

79

Nketiah předvedl dobrou obrannou práci, malou domů na Rayu vše vyřešil.

78

Utkání teď ztratilo trochu na tempu, Arsenal se už nikam nežene.

76

ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Eddie Nketiah.

76

ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Reiss Nelson.

76

ze hřiště odchází Martin Ødegaard, přichází Emile Smith Rowe.

74

Přímý kop hostů, vysoký pas přistál přesně v rukavicích gólmana Rayi.

73

Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Sven Botman, přichází Jamaal Lascelles.

73

ze hřiště odchází Valentino Livramento, přichází Daniel Burn.

73

ze hřiště odchází Bruno Guimarães, přichází Joe Willock.

72

Bruno Guimarães nacentroval do vápna Arsenalu, nenašel se ale nikdo, kdo by míč usměrnil na Rayovu branku.

71

Newcastle teď už bude mít jen jeden cíl, dát alespoň čestný úspěch a neodjet s úplným debaklem.

69

Arsenal právě vstřelil branku!
No a je tu gól číslo čtyři. Rice poslal do šestnáctky ostrý pas, ten hlavou lízl JAKUB KIWIOR, po něm míč trefil do ruky jednoho z obránců a gólman Karius byl na to vše krátký – 4:0.

69

Rice centroval na první tyč, hosté odhlavičkovali na další rohový kop.

68

Roh pro Arsenal.

67

Na Emirates se slaví, domácí publikum zpívá oslavné chorály.

65

Už je patrně rozhodnuto. Hosté ztratili na půlce míč, Arsenal předvedl rychlý kontr, Havertz našel na pravé straně BUKAYA SAKU, ten se kličkami zbavil Livramenta a křížnou střelou po zemi překonal Kariuse – 3:0.

64

ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Jacob Murphy.

64

ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Harvey Barnes.

64

ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Leandro Trossard.

62

Po rychlém přenesení hry se zleva do vápna dostal Isak, zkusil technickou střelu pod břevno, šlo to ale nad branku. Každopádně největší šance Newcastlu.

61

Botman s Livramentem a Mileym dokázali vykombinovat své problémy na vlastní polovině a už jdou hosté dopředu.

59

Nevyšlo to ani Sakovi, dopředu se už chystá Newcastle.

58

Arsenal by milerád přidal pojistku na vedení, ale teď to směrem kupředu docela skřípe.

56

Dopředu je to už horší, jeho centr z pravého křídla přelétl celé vápno.

55

Havertz nepřešel přes Trippiera, ten je teď směrem dozadu opravdu výborný.

54

Až moc dlouhý pas na Martinelliho, toho navíc dobře ubránil Trippier.

53

Trošku se nám přitvrzuje, nyní to na svém těle pocítil Havertz.

51

Newcastle je úvodu druhé půle rozhodně aktivnější, než před pauzou, stále tomu ale chybí vytrvalejší tlak.

49

Raya si připisuje první zákrok, když se na levé straně přes Ødegaarda uvolnil Gordon, ale křížnou ránu poslal do míst, kde ještě gólman Arsenalu dosáhl.

47

Moc nescházelo a hned v úvodu druhé půle to mohlo být o tři branky. Za obranu Newcastlu se dostal Havertz, vystřelil podél Kariuse, ale jeho branku těsně minul!

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.

Je za námi první poločas, který se nesl v duchu obrovské převahy londýnského celku. Arsenal se hned usadil u vápna soupeře a na Kariuse to létalo ze všech možných pozice. Gólman Newcastlu dělal, co jen mohl, přesto na dva míče nedosáhl. Nejprve jej v 18. minutě po rohovém kopu překonal vlastní Sven Botman, od kterého se míč odrazil těsně za brankovou čáru a ve 24. minuté byl krátký na střelu Kaie Havertze z bezprostřední blízkosti. Hosté nepředvedli prakticky nic a výsledek 2:0 je pro ně ještě hodně milostivý.

45+3

45+3

Havertz se na hranici vápna ocitl na zemi, dle sudího to ale faul nebyl a pokračuje se ve hře.

45+2

Nastavený čas se zatím odehrává hlavně okolo středového kruhu, domácí chtějí poločas bez chyb a v klidu.

45

Další dlouhý pas za obranu Arsenalu, tentokrát daleko před svou šestnáctku vyběhl David Raya a razantně odkopl do zámezí.

44

Ofsajd i na opačné straně, na pravém křídle byl v nedovoleném postavení nachytán Bukayo Saka.

43

První možnost Newcastlu, když se za obranu domácích dostal Almirón, jenže Rayu neprostřelil a navíc se mu stejně mával ofsajd.

43

Opět tu byl závar před Kariusem, míč se odrážel od několika hráčů, nakonec se pískala ruka domácích.

41

Tak nakonec se ošetřovat nebude, je tu jen normální rozehrávka od Kariusovy branky.

40

Hra je přerušena hlavním sudím, volá ošetření k hostujícímu Bruno Guimarãesovi.

39

Roh úspěch nepřinesl, hosté se pro tuto chvíli ubránili a dostali míč k polovině.

38

Saka se dokázal uvolnit mezi dvěma obránci a z pravé strany prudce vystřelil na první tyč. Karius s námahou vyrazil na roh.

37

Další chyba hostů na vlastní polovině, nyní si mohou oddechnout, neboť Arsenal rychlý kontr doslova zahodil nepřesným ťukecem.

36

Stále je to fotbal na jednu branku, obrana Newcastlu si koleduje o další problémy. Některé obranné zákrok jsou značné lehkovážné.

34

Byl tu další roh Arsenalu, tentokrát rozehraný nakrátko. Vše skončilo neúspěšným pasem Ødegaarda k malému vápnu.

33

Martinelli nestihl míč na hrací ploše, centroval už kousíček zpoza hrací plochy. Je tu odkop od Kariusovy branky.

33

Zase tu máme zpomalení tempa, domácí kombinují okolo středového kruhu.

31

Saka centroval z pravého křídla, u malého vápna hlavičkoval Martinelli, bylo to ovšem ze záklonu a míč tak skončil vysoko nad břevnem.

31

Hosté začínají přitvrzovat, sudí má zatím k hráči Newcastlu velkou trpělivost a karty nechává v kapse.

30

Raya dlouhým nákopem hledal Havertze, vše ale ukončil Karius, který včas vyběhl ze své branky a odkopl k půlce.

29

Vůbec poprvé se hosté dostali do šestnáctky soupeře, Almirón ale neúspěšně hledal nabíhajícího Gordona.

27

Centr od rohového praporku skončil u připraveného Kariuse, ten si míč stáhl do rukavic.

27

Schär spáchal u vlastní šestnáctky chybu v rozehře, míč mu odebral Ødegaard a hned hledal Havertze. Hosté se nakonec ubránili za cenu dalšího rohu.

26

Newcastl je zatím zcela neviditelný, nevystřelil, dokonce se ještě nedostal ani do vápna před Rayu.

24

A už je to o dvě branky. Jorginho poslal pas do vápna, od Bormana se odpoutal Martinelli, od brankové čáry našel nepokrytého KAIE HAVERTZE a ten zblízka překonal bezmocného Kariuse – 2:0.

22

Ben White centroval z pravého křídla obrana Newcastlu musela opět pohotově odkopávat.

20

Domácí celek i nadále tlačí, momentálně je to fotbal na jednu branku, na tu Newcastlu.

18

Domácí jdou do vedení. Arsenal rozehrál roh, na centr si naskočil Gabriel Magalhães, jeho hlavičku ještě Karius zvládl zastavit, ale poté u brankové čáry nešťastné zakročil SVEN BOTMAN a od něj šel míč těsně za brankovou čáru vlastní branky. Sudímu píply hodinky a je to 1:0!

16

Do vápna se se prosmýkl Martinelli, Trippierovi ale pomohl Schär a společnými silami jej zastavili.

15

Po akčních minutách tu máme menší útlum tempa, přesto Arsenal stále kombinuje na útočné polovině.

13

Na trávníku si chvíli poseděl hostující Trippier, ošetření ale nakonec nebylo potřeba.

12

Jorginhův pas do pokutového území odkopl nachystaný Botman, Newcastle se ale ani tentokrát u míče neudržel.

10

Prostrčení na Ødegaarda neprošlo, míč skončil u Kariuse. Ten pak o chvíli později zakročil i proti pruské střele z vápna.

9

Trippier pod tlakem pouze odkopával k nohám domácích hráčů, Arsenal stupňuje svůj tlak.

8

Za obranu si na pravé straně nabíhal Saka, dokázal i vystřelit, tečovaný pokus ale hravě pokryl připravený Karius.

8

Levou stranou popíchal Martinelli, dle pomezního mu ale míč utekl těsně do autu.

7

Je tu první žlutá karta utkání, a to na straně Arsenalu. Za zastavení rodící se akce byl potrestán Martin Ødegaard.

6

Martinelli centroval z levé strany, hledal Havertze, obrana Newcastlu se rozhodně nenudí.

5

Saka si řekl o pas za obranu, i tohle ale hráči Newcastlu zvládli ubránit a poslat míč dál od vápna.

4

Newcastle si zatím prakticky nekopl, hraje se neustále na polovině hostujícího celku.

3

Havertz přehnal důraz při snaze vybojovat další míč, fauloval u toho Kierana Trippiera.

2

I po druhém centru bylo před Kariusem živo, nakonec zpoza vápna zakončoval Jorginho, šlo ale až mezi diváky na tribuně.

1

Domácí si hned vybojovali rohový kop, Rice hledal Martinelliho, hosté nakonec odvrátili na další roh.

1

Arsenal FC: Raya – B. White, Saliba, Magalhães, Kiwior – Ødegaard, Rice, Jorginho – Saka, Havertz, Martinelli.
Náhradníci: Ramsdale – Soares, Smith Rowe, Vieira, Alnaní, Jesus, Nketiah, Trossard, R. Nelson.
Trenér: Mikel Arteta

Newcastle United: Karius – Trippier (C), Schär, Botman, Livramento – Longstaff, Guimarães, Miley – Almirón, Isak, A. Gordon.
Náhradníci: Gillespie – Lascelles, Krafth, Hall, Burn, Ritchie, Barnes, J. Murphy, Willock.
Trenér: Eddie Howe

Rozhodčí: Tierney – Davies, Hopton.

Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas na Emirates Stadium začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Paul Tierney, kterému budou na pomezí asistovat Neil Davies a Nicholas Hopton.

Arsenal FC

Domácí tým je v tuto chvíli na třetím místě tabulky s 55 body, což značí jednobodovou ztrátu na druhý Manchester City a pětibodovou na vedoucí Liverpool. V lize teď londýnský celek válí, vyhrál pět posledních duelů a dal v nich 21 branek! Naposledy se o síle Arsenalu přesvědčilo Burnley, to doma schytalo po gólech Ødegaarda, dvou trefách Saky a úspěších Trossarda s Havertzem debakl 0:5.

Hosté jsou v tabulce na osmém místě s 37 body a tady už jsou větší bodové odstupy. Na šestý Manchester United ztrácí sedm a na pátý Tottenham už deset bodů. Výsledky jsou teď trochu jako na houpačce, nicméně zápasy musí bavit, padá v nich hodně branek. Doma s Lutonem Newcastle remizoval 4:4, vyhrál v Nottinghamu 3:2 a naposledy hrál doma s Bournemouthem 2:2. O góly se postarali Gordon a v úplném závěru Ritchie.

Dobrý večer u anglické Premier League. Společně se podíváme na duel 26. kola mezi týmy Arsenal FC a Newcastle United.