Statistiky zápasu:
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 7:16.

Fotbalisté Aston Vily vítězí nad Nottinghamem 4:2 a naplnili tak roli papírového favorita utkání. Domácí do utkání výtečně vstoupili. Ve 4. minutě je poslal do vedení Ollie Watkins a ve 39. minutě to bylo po dvou zásazích Douglase Luize už 3:0. Pak pro Villans přišly určité komplikace. V nastavení úvodního dějství totiž snížil Moussa Niakhaté a krátce po změně stran zaznamenal dokonce kontaktní gól Morgan Gibbs-White. V té chvíli to vypadalo, že by Forest mohli myslet alespoň na remízu, ovšem po hodině hry jim vzal vítr z plachet Leon Bailey. Zbytek duelu si už birminghamský celek pohlídal.

Torres
46. min Chambers
15 Moreno
Moreno
59. min Digne
31 Bailey
Bailey
90+2. min Diaby
Tielemans
81. min Zaniolo
11 Watkins
Watkins
90+2. min Rogers

Nottingham(4-2-3-1)

26 Sels
Sels
Williams
18 Felipe
Felipe
46. min Origi
40 Murillo
Murillo
46. min Toffolo
Niakhaté
Domínguez
73. min Yates
28 Danilo
Danilo
21 Elanga
Elanga
Gibbs-White
81. min Reyna
Hudson-Odoi
Awoniyi
46. min Omobamidele

90+4

Naopak ještě hezká kombinace Aston Villy. Moussa Diaby poslal z pravé strany míč před bránu. Nicolò Zaniolo ho přebíral zády k bráně a tak balón posouval na Morgana Rogerse, jehož střelu defenziva Forest zablokovala.

90+3

Hosté už asi vědí, že dnes odjedou z Birminghamu bez bodů a s balónem již nepospíchají dopředu.

90+2

Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Moussa Diaby,
ze hřiště odchází Ollie Watkins, přichází Morgan Rogers.

90

Ano. Niakhaté to hodil až do šestnáctky. Hosté tam bojovali o balón, k zakončení se však nedostali.

90

Po odkopu Matthewa Cashe budou hosté vhazovat. Bude to zřejmě dlouhý aut Niakhatého.

89

Nyní centroval z hloubi pole Danilo. Míč skončil v náručí Martíneze.

88

Hosté už musejí posílat většinu míčů do pokutového území. Nemají na co čekat.

86

Po něm domácí setrvali v ofenzivním snažení. Leon Bailey nalezl u pokutového území Ollieho Watkinse, který střílel z jedničky mimo.

85

Ten zahrával John McGinn. Po centru na vzdálenější tyč přišel zákrok Omobamideleho a to znamená ještě jeden roh pro Aston Villu.

84

Přímý kop domácích. Rozehrával ho Douglas Luiz. Z jeho sražené střely vzešel roh.

83

Novic Nicolò Zaniolo přenesl hru doprava na Leona Baileyho, kterému však z těžké pozice nesedla střela.

81

ze hřiště odchází Youri Tielemans, přichází Nicolò Zaniolo.

81

Střídání v týmu Nottingham Forest:
ze hřiště odchází Morgan Gibbs-White, přichází Giovanni Reyna.

80

A domácí se dostali k k zakončení. Ramsey oslovil zpětnou přihrávkou Matthewa Cashe, který to měl ale na slabší levačku a tak vysoko přestřelil.

79

Niakhaté házel do domácí šestnáctky dlouhý aut. Obránci Villy si však poradili a rodí se rychlý kontr domácích.

77

Vypadalo to, že Youri Tielemans získá při napadání pro domácí míč. Nakonec se s ním ale ocitl v autu.

75

A velká šance po standardní situaci! Na krásný míč z kopačky Gibbse-Whitea si naběhl Ryan Yates, který ho kolem Martíneze poslal vedle pravé tyče!

75

Rozhodčí před rozehráním hostující standardky umravňuje domácího McGinna a hostujícího Niakhatého. Oba hráči se totiž vzájemně drželi.

74

Domácí si momentálně celkem v klidu hlídají dvougólové vedení a vypadá to pro ně nadějně.

73

ze hřiště odchází Nicolás Domínguez, přichází Ryan Yates.

73

Exekuce se nakonec ujal Lucas Digne. Jeho rána skončila právě na zdi.

72

Stále se chystá exekuce přímého kopu Aston Villy. Hosté již postavili zeď.

70

Douglas Luiz byl faulován Divockem Origim a domácí budou zahrávat standardní situaci z nadějné pozice.

67

Dobré uvolnění Calluma Hudsona-Odoie. Ten se dostal i ke střele, na které si smlsl Martínez.

66

Svíce brankáře Emiliana Martíneze dopadla jen k nohám Danila a hosté se tak mohou o něco pokusit.

65

Hosté to nechtějí vzdát a snaží se o kombinační hru na útočné polovině.

63

Domácím se teď jistě dýchá zase lépe než po hostujícím snížení na 2:3. Uvidíme, zda si Villans tentokrát dokáží nadějný náskok pohlídat.

61

Aston Villa právě vstřelila branku!
Domácí zase odskakují na rozdíl dvou gólů! Hráči Nottinghamu chybovali v rozehrávce. Napadající Youri Tielemans předskočil protihráče, dostal se tak k míči a vysunul Ollieho Watkinse. Ten přes padajícího brankáře Selse dokázal odehrát balón k LEONOVI BAILEYMU a ten už měl před sebou prázdnou bránu – 4:2.

60

Průnik Ramseyho na levém křídle zastavil Omobamidele, který odehrál míč do autu.

59

ze hřiště odchází Álex Moreno, přichází Lucas Digne.

58

Domácí po změně stran už zdaleka nepůsobí tak suverénně. Začínají se bát o svůj teď již těsný náskok.

56

Álex Moreno si pomáhal rukama v souboji s Necem Williamsem. Rozhodčí dal hostům výhodu a pak se k zákroku vrátil. Obránce Villans si prohlédl žlutou kartu.

55

Divock Origi byl chycen v postavení mimo hru.

54

Na druhé straně se opřel do odraženého míče Danilo. Zamířil ale nad bránu.

53

Youri Tielemans mohl zase uklidnit Villa Park. Belgický reprezentant si naběhl na přihrávku Álexe Morena a z hranice šestnáctky orazítkoval pravou tyč! Jeho krajan Sels v bráně Forest se jen díval.

52

Hráči Nottinghamu museli dostat v kabině pořádný ceres. Do druhého poločasu totiž nastoupil na trávník úplně jiný tým.

50

Origi přispěchal s dalším parádním pasem, na který si naběhl tentokrát Anthony Elanga. Ten z pravé strany šestnáctky minu vzdálenější tyč!

48

Nottingham právě vstřelil branku!
A máme tu drama! Anthony Elanga vyvážel míč dopředu na pravé straně. Přes protihráče se nedostal, ale míč se odrazil k Divockovi Origimu. Ten vymyslel krásnou průnikovou přihrávku za obranu na MORGANA GIBBSE-WHITEA, který v souboji tváří v tvář přehodil padajícího Martíneze – 3:2.

46

ze hřiště odchází Pau Torres, přichází Calum Chambers.

46

ze hřiště odchází Murillo, přichází Harry Toffolo,
ze hřiště odchází Felipe, přichází Divock Origi,
ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Andrew Omobamidele.

46

První poločas vyšel Aston Ville mnohem lépe. Domácí do utkání výtečně vstoupili a už ve 4. minutě je poslal do vedení Ollie Watkins. Birminghamští měli převahu i nadále a zásahy ve 29. a 39. minutě ji podtrhl Dougllas Luiz. Forest se probudili až krátce před pauzou a v závěru avizovaného nastavení korigoval po rohovém kopu Moussa Niakhaté.

45+6

45+5

Hosté zužitkovali rohový kop a snižují v samém závěru úvodního dějství! Rohový kop Morgana Gibbse-Whitea směřoval na zadní tyč, kde se dostlal k hlavičce Taiwo Awoniyi. Ten poslal balón do malého vápna, kde ho MOUSSA NIAKHATÉ hrudí usměrnil za brankovou čáru – 3:1.

45+4

Po zastaveném průniku Calluma Hudsona-Odoie se míč odrazil k Nicolásovi Domínguezovi. Ten ho napálil na tribunu za bránou Aston Villy.

45+2

Gibbs-White při napadání přišlápl Álexe Morena. Rozehrávat budou domácí.

43

Další příležitost pro Ramseyho! Jeho táhlá střela zapadla decimetry vedle vzdálenější tyče.

42

Ollie Watkins poslal míč na Jacoba Ramseyho. Ten se dostal na levé straně šestnáctky už do ostrého úhlu. Možná zkoušel střílet, případně se snažil o nástřel na Leona Baileyho. Ten byl ale daleko a míč prolétl vedle vzdálenější tyče.

41

Zatím sledujeme naprosto jednoznačný zápasu. Domácí jsou nadále při chuti.

39

Domácí dnes směřují k pohodlné výhře! Rohový kop Johna McGinna hosté odvrátili, ale míč se dostal k Matthewovi Cashovi. Ten ho poslal zpátky na McGinna, jenž si ho srovnal na centr pravačkou a nalezl hlavu nabíhajícího DOUGLASE LUIZE, který podruhé v utkání překonává brankáře Sellse.

39

Domácí zahrávali standardní situaci. Douglas Luiz to točil na bližší tyč. Tam balón odhlavičkoval na roh Danilo.

37

Callum Hudson-Odoi se snažil z levého křídla uvolnit tak, aby mohl střílet pravačkou. Byl ale výborně bráněn a domácí bránu tak nedokázal ohrozit.

36

Ollie Watkins na levém křídle vymotal Felipeho. Následnou přihrávku do šestnáctky hosté pokryli.

35

Držení míče – 58 % : 42 %

34

Opět narážečka mezi Leonem Baileyem a Matthewem Cashem. Cash se už málem dostal do šance. V poslední chvíli mu balón vypíchl Murillo.

33

Morgan Gibbs-White hledal zpětnou přihrávkou Danila. Ten chtěl zřejmě střílet, ale vůbec mu to nesedlo a balón se stal snadnou kořistí domácích obránců.

31

Villans dnes zatím hrají velmi dobrý fotbal a plní roli favorita.

29

Tak tohle byla krásná akce domácích! Matthew Cash na pravé straně předal míč Baileymu a naběhl si do volného prostoru, kam mu jeho spoluhráč balón vrátil. Cash poté v šestnáctce našel Jacoba Ramseyho, jenž mohl už sám střílet. Místo toho však ještě nesobecky posunul hrací předmět k DOUGLASOVI LUIZOVI, který z prostoru penalty rozvlnil síť za zády přesouvajícího se Selse – 2:0.

28

Domácí zatím mají utkání pod kontrolou. Nottingham dosud neohrozil jejich bránu.

26

Álex Moreno vyvezl míč dopředu na levé straně. Pak zapojil do hry Douglase Luize, který šel do kombinace s Johnem McGinnem. Toho fanoušci vyzývali ke střele, ale domácí záložník se ještě rozhodl vracet doleva Morenovi. Přihrávka to však byla prudká a španělskému krajnímu obránci balón odskočil.

24

Krátce ošetřován byl domácí kanonýr Ollie Watkins. Už je ale v pořádku a měl by v utkání pokračovat.

22

Střely na bránu – 2:0

21

Rohový kop domácích obrana Forrest odvrátila.

20

Do zakončení z pravé strany šestnáctky se prosadil Leon Bailey. Střílel po zemi a Matz Sels vyrazil míč nohama na roh.

19

Nyní v poklidu rozehrával domácí gólman Emiliano Martínez. Ten čekal, až se k němu rozběhne dlouho váhající útočník Awoniyi. Toho navíc spoluhráči nedoplnili, takže Martínez mohl v pohodě posunout míč na volného spoluhráče.

18

Hosté zkoušeli konstruktivní rozehrávku, která začala od jejich brankáře. Narazili však na presink Aston Villy a mohou být rádi, že balón neztratili v nebezpečném prostoru.

16

Youri Tielemans nezahrál standardní situaci dobře. V podstatě jen do prvního bránícího hráče.

15

Rozběhnutého Douglase Luize zastavil taktickým faulem Murillo. Hostující obránce dostal i žlutou kartu.

13

Moussa Niakhaté si přeběhl na pravou stranu, aby hodil do pokutového území dlouhý aut. Obrana domácích si s touto variantou poradila.

12

Callum Hudson-Odoi se na křídle neprosadil v souboji s Morenem. Po jeho obranném zákroku budou hosté vhazovat.

10

Rychlý ťukes domácích na jeden dotek. Do akce se opět zapojili i Moreno s Ramseyem. Druhý jmenovaný pak hledal zpětnou přihrávkou Ollieho Watkinse, jehož střela byla cestou k bráně zablokována.

9

Dobrá spolupráce Álexe Morena s Jacobem Ramseyem na levé straně. Druhý jmenovaný pak posílal před bránu přízemní centr, který obrana Nottinghamu odvrátila.

7

Villans se rozhodně povedl začátek duelu. Hosté působí zaskočeně.

4

Domácí jdou do rychlého vedení! Matthew Cash vysunul na pravém přídle rozběhnutého Leona Baileyho. Ten nasadil jesličky bránícímu Niakhatému a následně nabídl balón před odkrytou bránu OLLIEMU WATKINSOVI, který to měl už snadné.

3

Domácí začali úvodním náporem. Leon Bailey se na rohu šestnáctky ocitl v poměrně ostrém souboji s Moussou Niakhatém. Fanoušci Aston Villy chtěli penaltu, nebo alespoň přímý kop. Rozhodčí to ale neposoudil jako faul hostujícího hráče.

1

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Lenglet, Torres, Moreno – Bailey, McGinn (C), Luiz, J. Ramsey – Tielemans, Watkins.
Náhradníci: Olsen, Gauci – Rogers, Zaniolo, Iroegbunam, K. Hayden, Digne, C. Chambers, Diaby.
Trenér: Unai Emery

Nottingham Forest: Sels – N. Williams, Felipe, Murillo, Niakhaté – Domínguez, Danilo – Elanga, Gibbs-White (C), Hudson-Odoi – Awoniyi.
Náhradníci: Turner – Ribeiro, Toffolo, Kouyaté, Reyna, Origi, Montiel, Yates, Omobamidele.
Trenér: Nuno Espírito Santo

Rozhodčí: Barrott – Bennett, Robathan.

Aston Villa FC (4. místo, 15 – 4 – 6, skóre 52:33, 49 bodů)
Aston Villa byla poměrně nedávno i ve hře o titul, ale bodové ztráty z poslední doby ji už o tuto metu připravily. I tak se svěřenci kouče Unaie Emeryho stále nacházejí ve vodách, které by znamenaly účast v Lize mistrů. Stejné ambice však mají také dotírající týmu Tottenhamu a Manchesteru United. Naposledy si Villans zvedli sebevědomí výhrou 2:1 na hřišti Fulhamu. Tím si spravili chuť po domácí porážce od Man. Utd., či vypadnutí z FA Cupu proti Chelsea. Manažer Emery může spoléhat na góly útočníka Ollieho Watkinse, který skóroval v rámci Premier League už 14 krát.

Posledních 5 zápasů Aston Villy:
Aston Villa – Newcastle 1:3
Sheffield – Aston Villa 0:5
Aston Villa – Chelsea 1:3 (FA Cup)
Aston Villa – Man. Utd. 1:2
Fulham – Aston Villa 1:2

Nottingham Forest (16. místo, 6 – 6 – 13, skóre 32:44, 24 bodů)
Nottingham má momentálně čtyřbodový náskok na první sestupovou příčku. Dost si pomohl v minulém kole, kdy doma porazil 2:0 West Ham a přerušil tak sérii čtyř utkání, v nichž získal jediný bod. Forest pokračují také v FA Cupu, v jehož 4. kole nadvakrát vyřadili druholigový Bristol City. Nejlepším ligovým střelcem týmu je s 8 zásahy novozélandský útočník Chris Wood.

Posledních 5 zápasů Nottinghamu:
Nottingham – Arsenal 1:2
Bournemouth – Nottingham 1:1
Nottingham – Bristol 1:1, 5:3 na pen. (FA Cup)
Nottingham – Newcastle 2:3
Nottingham – West Ham 2:0

Vítám tu všechny milovníky fotbalu! V rámci 26. kola Premier League se utkají také Aston Villa s Nottinghamem. Domácímu celku patří v tabulce čtvrté místo, Forest jsou šestnáctí a bojují tedy o záchranu.