Rozhodčí Schlager ukončil šlágr kola a dost možná celého podzimu! Pořadí v tabulce se nemění, Bayer Leverkusen uhájil vedení o skóre před obhájcem titulu Bayernem Mnichov.
Mistr na soupeře vletěl a brzy otevřel skóre hlavou po rohu Kane, výbornou pasáž Leverkusenu však korunoval skvěle trefeným přímým kopem Grimaldo a po sérii tutovek těsně před přestávkou, v nichž si domácí vylámali zuby na Hrádeckém, se do šaten šlo za stavu 1:1.
Druhý poločas začal opatrněji, nadlouho jedinou vyloženou šanci měl Kane, pak pro změnu Wirtz nastřelil tyč mnichovské brány. V 86. minutě po Telově přihrávce vrátil Bayernu náskok Goretzka, ani toto vedení však favorit neudržel. V nastaveném čase z penalty, nařízené až na zásah videorozhodčího, vyrovnal střídající Palacios.
Z dnešního bundesligového taháku je to ode mě vše, hezký zbytek večera přeje Karel Jedlička.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 4:5. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 6:6.

90+8

Bayern MnichovBayern Mnichov(4-2-3-1)

26 Ulreich
Ulreich
27 Laimer
Laimer
85. min de Ligt
Kim Min-čä
Upamecano
19 Davies
Davies
Goretzka
Kimmich
61. min Mazráwí
10 Sané
Sané
25 Müller
Müller
61. min Musiala
7 Gnabry
Gnabry
70. min Tel
9 Kane
Kane
85. min Choupo-Moting

Tapsoba
90. min Hložek
Frimpong
82. min Adli
Andrich
46. min Palacios
34 Xhaka
Xhaka
Grimaldo
Hofmann
90+6. min Hincapié
10 Wirtz
Wirtz
90+6. min Amiri

90+8

Po několika odrazech míče z hlavičkových soubojů napnul síť Dayot Upamecano, jenže stál v naprosto jasném ofsajdu. Diváci pískají, ale tady není co řešit.

90+7

Stále se hraje přesčas, domácí ještě vybojovali rohový kop, z něhož mohou zápas zvrátit na svou stranu. Všichni hráči míří do vápna.

90+6

Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Piero Hincapié,
ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Nadiem Amiri.

90+4

Leverkusen právě vstřelil branku!
Autorem branky z pokutového kopu je EXEQUIEL PALACIOS.

90+4

Kdepak, místo rohu ukazuje rozhodčí Schlager po prohlédnutí videa na pokutový kop pro hosty! Ještě před odrazem míče ke Kosounouovi totiž odhalil VAR Daviesův faul.

90+2

Kossounou se zmocnil odraženého míče a jeho průnik sice končí v zámezí, ovšem až po lehké teči jednoho z bránících hráčů. Tudíž roh pro Leverkusen.

90+1

Do otevřené obrany Leverkusenu mířil Sané, přihrál však přímo na kopačky vracejícího se Xhaky.

90

ze hřiště odchází Edmond Tapsoba, přichází Adam Hložek.

88

Leverkusen odpovídá nebezpečnou akcí, Wirtz sklepl míč na volného Boniface, jenže ten ani teď v dobré pozici neměl seřízená výšková mířidla.

86

Bayern právě vstřelil branku!
Mathys Tel tančil s míčem na levé straně velkého vápna a přes několik soupeřů poslal přízemní přihrávku mezi penaltový puntík a malé vápno, kde poděkoval LEON GORETZKA za nedbalé bránění přesnou střelou z první, na kterou nemohl ani Hrádecký dosáhnout.

85

Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Eric Choupo-Moting,
ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Matthijs de Ligt.

85

Boniface si na velkém vápně píchl míč na střed a připravil si tak střeleckou pozici, ze které však pálí pár metrů nad břevno.

83

Dnešní utkání sleduje 75 000 diváků.

82

ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Amine Adli.

81

Sané si naváděl míč do kontru proti přesile a nakonec tato akce Bayernu vyšuměla.

80

Boniface si udělal z dalšího protihráče tréninkového panáka, tváří v tvář však stejně jako v podobné fázi prvního poločasu neprostřelil Ulreicha!

80

Na druhé straně se řítil na bránu po Tapsobově zaváhání Musiala, viník se však vykoupil čistým vypíchnutím míče zezadu.

78

Domácí zachránila tyč od velkého obratu ve skóre! Trefil ji křížně po zemi úplně volný Florian Wirtz po skvostné souhře s Bonifacem v pokutovém území.

77

Palacios hledal průnikovou přihrávkou Frimponga, kterého nepustil k míči Kim Min-čä.

75

Tentokrát neměl Grimaldo přímý kop vyloženě na střelu, nadýchaný nákop do šestnáctky obrana Bayernu zvládla bez potíží.

74

Domácí si to zavařili v rozehrávce a Musiala, který byl v souboji o míč o zlomek vteřiny později, došlápl nedovoleně Palaciose.

72

Tel dostává poprvé příležitost po křížném pasu, který sklepl pod sebe Daviesovi. Jeho centr však letí přímo do rukavic dosavadního hrdiny večera Hrádeckého.

70

ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Mathys Tel.

69

Žlutá karta pro Bayer Leverkusen. Edmond Tapsoba zastavil protiútok Harryho Kanea.

68

Boniface ztratil na hranici šestnáctky rovnováhu v souboji s Upamecanem.

66

Domácí se namlsali prvním využitým rohem, od té doby ale z žádného ani nezakončili.

65

Rohový kop pro Bayern Mnichov po rychlé akci levým křídlem.

64

Gnabry vysunul až do leverkusenské šestnáctky Daviese, kterému míč bravurně čistě odebral Kossounou.

61

ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Jamal Musiala,
ze hřiště odchází Joshua Kimmich, přichází Nusajr Mazráwí.

60

Laimerovi není pískán zákrok, kterým odebral míč na křídle Hofmannovi.

58

A domácí nevyužili ani následný roh, s míčem nyní kombinují černo-červení.

57

Vzápětí měl obrovskou šanci Bayern! Harry Kane se dostal sám před Hrádeckého, střílel placírkou po jeho pravé noze, jenže hostující brankář dokázal patou odrazit míč o trávník těsně vedle. Vystřelené ruce fanoušků Bayernu zase rychle popadaly...

56

Hrubka brankáře Ulreicha v rozehrávce zůstane nepotrestána. Frimpong se nevrátil včas z postavení mimo hru a po Xhakově přihrávce střílel už se zdviženým praporkem pomezního.

56

Boniface si neporadil se skákavým míčem, který Kim Min-čä přistrčil malou domů Ulreichovi.

54

Trenér Tuchel se může na lavičce uvztekat po odpískaném faulu Saného v souboji kopačkami o vzduchem letící míč.

52

Bayern okamžitě otáčí hru, Kimmichova rána z dálky doprostřed brány však nemohla Hrádeckého ohrozit.

52

Victor Boniface se pokusil po vzoru spoluhráče Schicka z minulého Eura o gól z půlky hřiště, jeho odvážný pokus přistál na horní síti opuštěné mnichovské brány.

51

Frimpong se na křídle zamotal do kliček a míč mu sebral domácí Davies.

48

Sané kouzlil s míčem u lajny a když do své produkce zapojil i jesličky Xhakovi, byl odměněn úderem do obličeje, za který rozhodčí nařizuje trestný kop.

47

Žlutá karta pro Bayer Leverkusen. Za překážení v rozehrávce přímého kopu ji dostává po útočném faulu Florian Wirtz.

47

Hosté začali s chutí, Wirtzova patička ale neprošla až na adresáta, jímž měl být Frimpong.

46

S jednou změnou nastoupil Bayer Leverkusen:
místo Roberta Andricha přichází na hřiště Exequiel Palacios. Trenér Alonso se tak vrací k sestavě z minulého týdne.

46

Statistiky po první půli:
Držení míče 59% – 41%, střely na bránu 6:3, střely mimo 3:1, rohy 4:4, ofsajdy 0:2, fauly 2:1.

Souboj o čelo bundesligy nabízí zatím vyprodanému hledišti fantastické představení! Začátek i závěr poločasu měl ve své moci obhájce titulu, střední pasáž ale patřila spíše Leverkusenu. Za Bayern Mnichov otevřel skóre hlavičkou po rohu jinak málo viditelný Kane, hosté využili rovněž standardku či jejich sérii, kterou zakončil nádherným přímým kopem pod břevno Grimaldo. Máme se rozhodně na co těšit po změně stran!

45+2

45+1

Po sérii nebezpečných zakončení Bayernu vystrašil Hrádeckého hlavičkou po rohu vlastní spoluhráč Hofmann, který naštěstí jen těsně minul vlastní levou tyč.

45

Závěr poločasu patří mistrovskému celku! Gnabry si zpracoval ve vzduchu dlouhý pas do běhu a přes obránce pálil křížně šajtlí, Hrádecký byl opět na místě. Tyto minuty drží finsko-slovenský brankář neskutečně prapor Werkelfu!

45

Gnabryho nadýchaný centr vyhlavičkoval z pokutového území Xhaka, další nákop v záklonu dostává do bezpečí Tah.

44

Jenže byl to jen chvilkový taktický ústup. Dlouhý křížný pas směřoval na Goretzku, který hlavičkou zblízka vystrašil Hrádeckého na čáře.

44

Ani Mnichovští teď z rohu nic nevymysleli a svou kombinaci zatahují k půlící čáře.

43

Zápas má úžasný náboj, Bayern se nehodlá jen pasivně bránit a Leroy Sané zpoza šestnáctky vyslal výstavní střelu, kterou Lukáš Hrádecký robinzonádou vyškrabuje na roh!

41

Leverkusen se ze čtvrtého rohu neprosadil, nicméně dál obléhá domácí šestnáctku.

40

Patrik Schick to bude mít s návratem do sestavy těžké, Boniface je zdatný konkurent. Obranou Bayernu se probil jako tank a v poslední chvíli dokázali domácí zblokovat jeho ránu na roh.

37

Hofmann vysunul Boniface, který si prohazoval míč mezi nohama Dayota Upamecana, ale neuhlídal jeho délku a včas zasáhl brankář Ulreich.

35

Z trestného kopu našel Kimmich Müllera, jehož hlavičku vyškraboval na čáře Hrádecký a dorážce volného Gnabryho zabránil místo ležícího brankáře vloženou nohou Tah. Tak kromě skóre to máme i na vyložené šance 1:1.

34

Žlutá karta pro Bayer Leverkusen. Jonas Hofmann zezadu tahal za dres Müllera.

33

No a do třetice už Boniface rozvlnil síť, stalo se však po jeho náběhu z metrového ofsajdu, když se předčasně utrhl svému strážci.

32

Bayern je pod tlakem i vinou hraničního zákroku při presinku ze strany Tapsoby, který předal míč Wirtzovi, ten sklepl na Boniface a nigerijský útočník z obdobné pozice jako před chvilkou minul bližší tyč.

32

Granit Xhaka z dálky trefuje střed mnichovské brány, Ulreichovi stačilo nastavit náruč.

31

Victor Boniface to měl z úhlu a zblízka nepropálil dobře postaveného Svena Ulreicha.

30

Hofmann postupoval do volného prostoru po Grimaldově rychlé akci, zbytečně ji ale zbrzdil a nezakončil.

29

Mistr sice opět drží míč, ale oproti úvodu zápasu se jeho kombinace omezuje na střed hřiště.

26

Sané si nerozuměl s Gnabrym a křížná přihrávka prvně jmenovaného směřuje do zámezí.

25

Ještě za protesty proti faulu, předcházejícímu standardce, ukazuje rozhodčí Schlager žlutou kartu mnichovskému trenérovi Thomasi Tuchelovi.

24

Nápor hostů je zaslouženě odměněn! ALEJANDRO GRIMALDO předvedl kouzelnou levačku a trestný kop z 22 metrů posílá nechytatelně do šibenice.

23

Podobně jako před chvílí odskakuje propadlý míč od nohy Bonifaceovi. Jako by hráči „Werkelfu“ byli pokaždé překvapeni, že roh projde.

23

Nápor Leverkusenu nabírá na síle, domácí se brání opět jen odkopem na roh.

23

Grimaldo nabil Bonifaceovi, jehož přizvednutá střela nad břevno vynesla hostům další roh.

22

Teď byl Leverkusen blízko, k ostrému centru Jonase Hofmanna podél malého vápna chyběl dobíhajícímu Wirtzovi sotva půlkrok.

20

Rychlý protiútok hosté promarnili, Wirtz o míč přišel a Boniface se kvůli ofsajdu nemohl zapojit.

20

Kopalo se opět od osudného praporku z pravé strany Bayernu, tento centr ale Hrádecký bezpečně vyboxoval.

19

Sané byl zastaven na křídle za cenu rohu Grimaldem.

17

V rohu pokutového území Bayeru padá příliš ochotně Gnabry, rozhodčí tento střet neposoudil jako penaltový. Akce pak končí centrem Joshuy Kimmicha přímo do Hrádeckého náruče.

15

Míč propadl z rohu až před zjevně zaskočeného Xhaku, kterému pak odskakuje od nohy.

14

Jeremie Frimpong se uvolnil na pravém křídle přes dva hráče a sraženým centrem vybojoval první roh pro Leverkusen.

11

Patičky dnes Bayernu svědčí, jednu teď poslal Gnabry pod sebe Goretzkovi. Jeho centr hosté vypíchli jen k Sanému, jenž po krátké zasekávačce střílí vysoko nad.

10

Laimer rozjel akci Bayernu, která však končí po Saného přenesení hry na levé křídlo. Míč utíká pod podrážkou trochu školácky do autu Daviesovi.

7

Rohový kop Leroy Saného přizvedl hostující Edmond Tapsoba hlavou nejhůře, jak jen mohl – přímo na zadní tyč, kde číhal trestuhodně nepokrytý HARRY KANE a hlavičkou zblízka pohodlně zavěsil.

7

Bayern dál bez ustání útočí, Müllerovu zpětnou přihrávku srazil vracející se hráč na roh.

6

Goretzka pronikl kapsou v leverkusenské sestavě, ulička na Kanea však byla zcela nepřesná.

5

Kimmichův centr odhlavičkoval ve výskoku z malého vápna Jonathan Tah, u míče ale zůstávají mnichovští fotbalisté.

3

V krátké přesilovce uvolnil Leroy Sané parádně patičkou Konrada Laimera, který však střílel po zemi jen slabě do rukavic Lukáše Hrádeckého.

3

Ošetřován je Boniface, který dostal bez povšimnutí rozhodčích ránu do obličeje ve výskoku od Daviese.

2

Za prudkým křížným pasem se hnal na zadní tyči Gnabry, dostal se za záda Frimpongovi, ale míč jen sklepával vedle brány.

1

Domácí fotbalisté hrají dnes netradičně ve světle zelených dresech, hosté v černo-červené kombinaci.

Zápasu předchází minuta ticha za oběti zemětřesení a záplav v Maroku a Libyi.

V základní sestavě Bayernu nastupují oproti minulému kolu Laimer místo Mazráwího v obraně a Gnabry nahradil Comana na křídle.
Leverkusen provedl jednu změnu oproti duelu s Darmstadtem, místo Palaciose dostává letos poprvé od začátku příležitost Andrich.

Bayern Mnichov: Ulreich – Laimer, Kim Min-čä, Upamecano, Davies – Goretzka, Kimmich – Sané, Müller (C), Gnabry – Kane.
Náhradníci: Peretz – Mazráwí, de Ligt, Sarr, Krätzig, Musiala, Choupo-Moting, Tel, Fukui.
Trenér: Tuchel

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Kossounou, Tah, Tapsoba – Frimpong, Andrich, Xhaka, Grimaldo – Hofmann, Wirtz – Boniface.
Náhradníci: Lomb, Kovář – Hincapié, Palacios, Puerta, Amiri, Tella, Hložek, Adli.
Trenér: Alonso

Rozhodčí: Schlager – Waschitzki, Blos.

Leverkusenu se v březnu podařilo doma Bayern porazit 2:1, z předcházejících sedmi zápasů ovšem vybojoval jen bod za remízu v Mnichově v předloňské sezóně. Loni v září zvítězili v Allianz Areně domácí jasně 4:0 (Sané, Musiala, Mané, Müller).

Bayer Leverkusen
Mužstvo českých reprezentantů Hložka, Schicka a nově Kováře po jarním šestém místě začalo skvěle a dokonce vede tabulku o skóre před Bayernem. Leverkusen rozdrtil v poháru Teutonii Ottensen 8:0 a po výhře nad silným Lipskem v bundesligové premiéře 3:2 si hladce poradil v Mönchengladbachu 3:0 a doma s Darmstadtem 5:1.
Z českého tria zatím do hry zasáhl jen Adam Hložek, který ve všech čtyřech soutěžních zápasech přišel jako střídající hráč a nastřílel tři branky.

Obhájce posledních jedenácti titulů sice vstoupil do nového ročníku porážkou v Superpoháru s Lipskem, v bundeslize ale zatím neztratil ani bod. Bayern zvítězil v Brémách 4:0, nad Augsburgem 3:1 a naposledy v Mönchengladbachu otáčel po přestávce góly Saného a Tela 2:1. Vítězná hlavička padla až v 87. minutě.
Pro mnichovský velkoklub je dnešní zápas také generálkou na Ligu mistrů, kterou již ve středu odstartuje s Manchesterem United.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30 a komentářem Vás provede Karel Jedlička.