To je pro dnešek úplně vše! Užijte si zbytek sobotního dne a u dalších textových přenosů naviděnou.

Držení míče: 24 % : 76 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:12. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 17:16.

Strhující zápas 16.kola Premier League mezi Crystal Palace a Liverpoolem je u konce! Z vydřených tří bodů se radují hostující hráči. Gólové hody začaly až v druhé půli, když v 57.minutě proměnil nařízený pokutový kop bezpečně Mateta. Jenže v 75.minutě přišel rozhodující moment zápasu, protože se po druhé žluté nechal vyloučit domácí Ayew. O pár minut později vyrovnal tečovanou střelou Salah. V nastavení přišel pro domácí šok, jelikož na přesnou střelu Elliotta nedosáhl Matthews. Domácí přeci jen ještě mohl získat bod, ale pár vteřin před koncem vytáhl Alisson hlavičku Andersena, která měla gólové parametry. Výhru 2:1 si tedy na Anfiled odváží liverpoolské mužstvo.

Crystal Palace FCCrystal Palace FC(4-2-3-1)

Johnstone
86. min Matthews
Lerma
68. min Olise
9 Ayew
Ayew
19 Hughes
Hughes
90+5. min Ozoh
15 Schlupp
Schlupp
84. min Ahamada
Édouard
46. min Mateta

Liverpool FCLiverpool FC(4-3-3 )

Alisson
Alexander-Arnold
78 Quansah
Quansah
57. min Konaté
van Dijk
Tsimikas
Szoboszlai
74. min Jones
3 Endó
Endó
46. min Gomez
Gravenberch
57. min Gakpo
11 Saláh
Saláh
Núñez
74. min Elliott

90+12

Naouirou Ahamada zastavil rychlou akci hostujících hráčů a zaslouženě vidí žlutý kartónek.

90+11

Crystal Palace zahrával ostrý centr do vápna, se kterým si poradil kdo jiný než van Dijk.

90+10

Mohlo být v posledních vteřinách srovnáno! Na malé vápno přiletěl špičkový balón, do kterého se hlavou opřel Joachim Andersen. Jeho hlavu k tyči přečetl Alisson Becker a fantasticky vyráží na roh. Liverpool unikl doslova hrobníkovi z lopaty.

90+10

Luis Díaz nabídl domácím poslední standardní situaci. Po tomto faulu vidí žlutou kartu.

90+9

Žlutou kartu vidí i hostující Joe Gomez, který zastavoval nadějný brejk Crystal Palace.

90+8

Joachim Andersen tvrdě zezadu sestřil Díaze a vidí oprávněnou žlutou kartu.

90+7

Mohamed Salah si zpracoval těžkou přihrávku před domácím vápnem, a protože neměl nabídku v ofenzivě, tak přihrává dozadu.

90+6

Po špatné přihrávce Elliotta bude vhazovat domácí celek, ale do ofenzivy se bude těžké dostat.

90+5

Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Will Hughes, přichází David Ozoh.

90+4

Liverpool už přidal tečku, která ovšem neplatí! Harvey Elliott nádhernou přihrávkou vysunul k samostatnému úniku Luise Díaze, který okamžitě přehazoval Matthewse a také se mu to povedlo úspěšně. Jenže branka neplatí kvůli ofsajdu.

90+3

Harvey Elliott umí zabrat také do defenzivy, když po ztrátě okamžitě sebral míč Richardsovi.

90+1

Liverpool právě vstřelil branku!
The Reds otáčejí proti desíti domácích! Mohamed Salah se u lajny zbavil několika obránců a přiklepl na svého spoluhráče. Tím byl HARVEY ELLIOTT, který si navedl míč na střed a tvrdou bombou k tyči překonal marně natahujícího Matthewse. Zlatá ruka Jürgena Kloppa otáčí skóre zápasu. – 1:2.

90

Curtis Jones po pobídce Salaha hledal ve vápně z první své spoluhráče. Žádného nenašel, proto domácí mohou být v klidu.

89

Harvey Elliott opět neudělal lehkou práci domácímu brankáři. Matthews dával pozor a centr bezpečně pacifikuje.

88

Remi Matthews byl okamžitě zaměstnán. Musel totiž vyrážet nebezpečný centr Gomeze.

87

Po delším přerušení pokračuje ve hře hostující celek z Liverpoolu, který se okamžitě tlačí dopředu.

86

ze hřiště odchází Sam Johnstone, přichází Remi Matthews.

85

Komplikace pro domácí mužstvo. Na trávníku zůstal ležet brankář Sam Johnstone a nevypadá to s ním příliš růžově.

84

ze hřiště odchází Jeff Schlupp, přichází Naouirou Ahamada.

83

Rozehrávka rohu se hostům příliš nepovedla, proto po delší době bude moci dopředu zamířit domácí mužstvo.

82

Crystal Palace je pod tlakem. Joe Gomez se opět propracoval k centru, kterým trefuje pouze blokujícího Clyneho.

81

Trent Alexander-Arnold se pokoušel propasírovat dlouhou přihrávku na Gakpa. ale obránce Guehi byl pozorný.

80

Liverpool nadále pokračuje v kombianci na útočné polovině. Přes zahuštěný střed se nemůže dostat do vápna.

79

Joe Gomez posílal nebezpečný centr na zadní tyč, kde byl nachystán Gakpo. Jenže Sam Johnstone boxuje mimo nebezpečí.

78

Harvey Elliott se za každou cenu chtěl dostat k míči na hranici vápna. Při souboji si ale pomohl viditelným faulem.

77

Za hlasité protesty vidí žlutou kartu domácí trenér Roy Hodgson.

76

Přesilovka je okamžitě potrestána! Po ostrém centru Gakpa z pravé lajny se krkolomě dostal k míči ve vápně střídající Curtis Jones. Ten ve velké rychlosti přiklepl na osamoceného MOHAMEDA SALAHA, který svou šikovnou levačkou s pomocí Clyna prostřeluje Johnstona. – 1:1.

75

Hra se trochu přiostřila. A jelikož Jordan Ayew vidí po faulu na Elliotta druhou žlutou kartu, tak míří do sprch.

74

Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Curtis Jones,
ze hřiště odchází Darwin Núñez, přichází Harvey Elliott.

73

Jeffrey Schlupp si navedl míč na střelu z hranice pokutového území. Gomez ji skvěle zblokoval a následně ji chytá Alisson.

72

Darwin Núñez si naběhl na zadní tyč na ostrý centr. Ze vzduchu ho chtěl vrátit zpět na malé vápno, ale jeho snaha končí v zámezí.

71

Chris Richards musel zastavit nadějnou akci Liverpoolu, jelikož jeho obrana nebyla pohromadě. Za tento zárkok vidí žlutou kartu.

70

Virgil van Dijk si naskočil na nebezpečný centr od Alexandra-Arnolda. Gól ze středy nedokázal zopakovat a míří vysoko nad.

69

Alisson Becker včas vyběhl proti dlouhé přihrávce za obranu. Z ruky zahájí kombinaci hostů.

68

ze hřiště odchází Jefferson Lerma, přichází Michael Olise.

67

Lerma se po ošetření zvedá zpět na své nohy. Následující vteřiny ukážou jestli bude pokračovat ve hře.

66

Jefferson Lerma zůstal ležet na hrací ploše kvůli nějakému problému s nohou. Okamžitě k němu míří zdravotníci.

65

Joel Ward zastaven s čistotou hostující protiútok. S míčem se dále nemazal a odkopává ho do autu.

64

Jefferson Lerma musel zastavit nadějnou akci Liverpoolu za cenu žluté karty.

64

Jordan Ayew dostal obrovský prostor ve vápně od hráčů Liverpoolu. Jenže v moment, kdy chtěl střílet byl zastaven van Dijkem.

63

Mohamed Salah se dostával do rychlého brejku po špatné rozehrávce domácích. Nepřesnou průnikovkou ovšem nenašel Núñeze.

62

Cody Gakpo musel rychle zabrat do defenzivy, což se povedlo tak na půl, jelikož fauluje.

61

Už to mohlo být rázem o dvě branky! Jeffrey Schlupp dostal obrovský prostor ve středu pole a neváhal proto se střelou. Na tu si musel dát pozor Alisson a bezpečným zákrokem podržel své mužstvo.

60

Jordan Ayew za zbytečný faul na polovině hřiště vidí žlutou kartu.

59

Nathaniel Clyne skvěle odstavil útočícího hráče od balónu. Od branky bude vykopávat Johnstone.

58

Okamžitě se hosté tlačí do ofenzivy, ale dlouhý nákop míří na hlavy domácích obránců.

57

Crystal Palace právě vstřelil branku!
Domácí otevírají skóre dnešního duelu! JEAN-PHILIPPE MATETA si vzal na starost rozehrávku pokutového kopu. Bezpečnou střelu poslal po Alissonovo levici a právě hostující brankář skákal na opačnou stranu. – 1:0.

57

ze hřiště odchází Jarell Quansah, přichází Ibrahima Konaté,
ze hřiště odchází Ryan Gravenberch, přichází Cody Gakpo.

56

Ano je to tak! Crystal Palace bude zahrávat penaltu po tvrdém kopnutí Quansaheho.

56

No a pozor! Před pár minutami se odehrál tvrdý souboj Quansahe s Lermou. Vypadá to, že domácí budou kopat penaltu.

55

Domácí rozehrávka netrvala příliš dlouho, proto se delší kombinace ujmou Reds.

54

Jeffrey Schlupp byl úspěšný v souboji s čerstvým Gomeze, a tak se do kombinace dostal Crystal.

53

Will Hughes je tradičním rozehrávačem domácích standardek, což potvrdil i při té poslední. Ta míří opět na hlavy hostujících obránců.

52

Jefferson Lerma se hnal za rychlou přihrávkou za obranou. Stihl ji před brankovou čárou, proto centroval, ale skvělý návrat podnikl Alexander-Arnold a celé akci zabránil.

51

Liverpool uklidňuje hru ve svůj prospěch, když v defenzivě kombinuje převážně Quansah a van Dijk.

50

Will Hughes kroutil svou levačkou balón do pokutového území. Zde si naskočil Jefferson Lerma, který tvrdou hlavou přestřeluje branku Alissona.

49

Nebezpečnou střelu z hranice vápna vyslal Luis Díaz. Míč by letěl úplně mimo branku, ale Núñez dokázal balón tečovat, jenže i tak míjí prostor tří tyčí.

48

Dominik Szoboszlai hledal přihrávkou pod sebe ve vápně v náběu Díaze. Druhý jmenovaný se k míči nedostal kvůli dobré práci defenzivy.

47

Will Hughes se dostával po několika odrazech k míči uvnitř pokutového území. Naštěstí pro hosty vše uhasil Gomez.

46

ze hřiště odchází Odsonne Édouard, přichází Jean-Philippe Mateta.

ze hřiště odchází Wataru Endó, přichází Joe Gomez.

46

Druhý poločas začne přibližně v 14:36.

Úvodní dějství zápasu mezi Crystal Palace a Liverpoolem je u konce! Do kabin se jde za nerozhodného výsledku 0:0. Přízemní převahu na své straně má jednoznačně hostující mužstvo, ale žádnou velkou šanci si nevypracovalo. Naopak nejvážněji zahrozil domácí Édouard, ale nevyzrál do poloodkryté branky na fantastického Alissona. O pár vteřin déle byla nařízena pro domácí penalta, jenže ta nakonec byla odvolána po faulu na Énda.

45+6

45+5

Wataru Éndo si chytře v soubojích dává tělo před své spoluhráče, kteří ho zbytečně faulují.

45+4

Bídná rozehrávka Alexandra-Arnolda vede k tomu, že se autového vhazování ujme domácí kapitán Ward.

45+3

Jeffrey Schlupp si chytře poradil v souboji s Arnoldem a kopnutím o jeho nohu vybojoval autové vhazování.

45+2

Salah a Szoboszlai se dostali ke střele z pokutového území. Oba mířili stejně, tedy do domácího bloku.

45+1

Mohaed Salah se výborně uvolnil přes pravou stranu. Přihrát ale mohl pouze dozadu Arnoldovi.

45

Darwin Núñez pokazil nádhernou akci Díaze a Gravenbercha, jelikož místo střely ještě zbytečně hledal svého spoluhráče, který s případnou přihrávkou nepočítal.

44

Ani hosté nezahrozí po rohovém kopu. Virgil van Dijk si totiž při náběhu pomohl rukama.

43

Domácí defenziva musela okamžitě rychle po rozehrávce volného kopu pelášet zpět. To se povedlo na jedničku, jelikož Ward zastavuje přihrávku Salaha.

42

Konstantinos Tsimikas si naběhl na dlouhý pas k rohovému praporku. Ani náhodou ho nemohl pro sebe stáhnout, jelikož míč je přetažen.

41

Will Hughes opět tvrdě sestřelil Énda. Rozehrávat na polovině hřiště bude Alexander-Arnold.

40

Jordan Ayew se nehnal zbytečně do ofenzivy, kde měl malou nabídku. Proto zvolil přihrávku do defenzivy.

39

Nathaniel Clyne musel řešit dlouhý balón za obranu, který letěl na Salaha. Vše dokázal domácí obránce vyřešit odkopem.

38

Joel Ward inkasuje žlutou kartu za podkopnutí Díaze, který se rychle po lajně hnal k centru.

37

Po dlouhém centru do vápna si příliš nerozuměl Alisson a van Dijk. Nakonec vše dopadlo bez probémů pro Liverpool.

36

Darwin Núñez byl po delší době k vidění, jenže v negativním světle, jelikož si vedl nedovoleně.

35

Po ošetření míří Édouard za lajnu. Zatím to vypadá, že v zápase bude pokračovat.

34

Odsonne Édouard stále pokračuje ve své aktivní hře, která se mu vymstila, jelikož zůstal po jednom ze střetů ležet na trávníku.

33

Tak zde panuje nespokojenost domácích fanoušků. Sudí penaltu a žlutou kartu odvolává, protože před ztrátou Énda byl právě zmiňovaný hráč faulován.

32

Už to trvá příliš dlouho, jelikož je rozhodčí stále u monitoru a přemýšlí nad rozhodnutím.

31

Rozhodčí ještě míří k monitoru! Hlavní sudí se jde podívat na souboj Hughese a Énda.

30

Za tento faul pochopitelně vidí žlutou kartu Virgil van Dijk, který byla nakonec odvolána.

29

Pokutový kop pro domácí! Éndo vyrobil obrovskou hrubku, proto do samostatného úniku mířil Édouard, toho musel zastavil za cenu faulu van Dijk.

28

Liverpool se také hnal do ofenzivy, ale zde je centr Gravenbercha nepřesný.

27

První obrovská šance zápasu! K překvapení všech vyrazil do rychlého brejku Jordan Ayew. Ten špičkovou přihrávkou skrz vápno našel nabíhajícího Odsonne Édouarda. Domácí kanonýr už pálil do poloodkryté branky, jenže skvělý Alisson Becker tutovku vychytal a zachránil svůj celek.

26

Wataru Éndo pokazil přihrávku ve středu pole, proto musel zatažením Richardse faulovat.

25

Liverpool drží míč na svých kopačkách a tím pádem i přízemní převahu, která zatím nevede k vážnější šanci.

24

Will Hughes kroutil centr na malé vápno. Zde si nadvakrát poradil hostující kapitán van Dijk a osvobozuje svůj tým.

23

Jordan Ayew si skvěle pokryl balón před bránicím Tsimikasem. Už obcházel kolem něj, ale byl zastaven faulem.

22

Alisson svým prudký pasem hledal Tsimikase, který měl na sobě obránce soupeře. Řek si pomohl rukou, proto u míče bude Crystal.

21

Odsonne Édouard se mohl protlačit k prvnímu zakončení domácích. Před ním ale včas vyběhl Quansah a hlavičkuje mimo nebezpečí.

20

Rozehrávka Reds se dostala až k navrátilci do branky. Alisson poklidnou přihrávkou vybízí van Dijka.

19

Ryan Gravenberch je v dnešním zápase velice aktivní. Přihrávkou chtěl vybídnout k úniku Núñeze, to by ale musel dát do míče větší razanci.

18

Luis Díaz si věří na výpady z lajny. Před chvilkou předvedl další, ale přihrávkou v ofenzivě neměl koho vybídnout, proto vrací dozadu.

17

Marc Guehi musel řešit zrádný dlouhý balón Arnolda. Což se mu povedlo a rozjíždí útok svých barev.

16

Rozehrávku rohového kopu si vzal na starost Tsimikas. Jeho centr našel pouze hlavy domácích obránců, kteří odvrátili jen na Gravenbercha. Ten střelou míří do skluzujícího protihráče.

15

Luis Díaz si od lajny navedl míč ke střele do středu pole. Technickou ranou trefuje blokujícího Guehiho.

14

Mohamed Salah opět v hlavní roli. Tentokrát se hnal za dlouhým pasem Énda. Brankář ovšem dával pozor a míče byl dříve.

13

Do zmiňovaného brejku vyrazil Mohamed Salah. Egyptský křídelník chtěl akci vyšperkovat centrem na Núñeze, ale gólman Johnstone vše přečetl a chytá do svých rukavic.

12

Crystal Palace zahrával rohový kop, který padal na přední tyč. Hosté si se všemi komplikacemi poradili a vyráží do brejku.

11

Édouard hledal netradičně ve vápně své spoluhráče. V něm nikdo z nich nebyl.

10

Konstantinos Tsimikas dostal uvnitř pokutového území přihrávku od Salaha. Řecký bek pálil pouze do bloku, ale i kdyby branku ohrozil bylo mu to k ničemu, jelikož se píská ofsajdové postavení.

9

Mohamed Salah nepříjemně dostal rukou do obličeje od Clyne. Rozhodčí faul nepíská, ale míč na svých kopačkách mají hosté.

8

Virgil van Dijk společně s Arnoldem zvládli těžké momenty svého mužstva v obranné fázi. Nakonec i Reds budou vhazovat.

7

Volný přímý kop čeká hráče Crystal Palace, jelikož své ruce okatě použil záložník Gravenberch.

6

Ryan Gravenberch se snažil dostat před Andersena. Obránce domácího mužstva byl silnější a nechal balón dojít do zámezí.

5

Luis Díaz bojoval na polovině hřiště s Wardem. Jejich druhý souboj v zápase končí nedovoleným zákrokem prvně jmenovaného.

4

Alexander-Arnold přihrávkou do pokutového území hledal Núñeze. Vše odhadl pozorný obránce Clyne a odkopává do autu.

3

K první střele dnešního střetnutí napřáhl obránce hostů Konstantinos Tsimikas. Míč mu sjel na kopačce, a tak letí mimo branku.

2

Joel Ward velice důrazně vystartoval na Díaze, který padá okamžitě padá k zemi a píská se nedovolený zákrok.

1

O úvodní výkop dnešního utkání se postaral hostující celek z Liverpoolu. Pokračují v kombinaci od zadních řad.

1

Oba kapitáni mají také za sebou los o míč a stranu. Za pár chvilek vše vypukne.

Všichni aktéři dnešního duelu právě nastupují před zaplněný stadion.

Hráči obou celků mají za sebou předzápasové rozcvičení. Za pár minut utkání odstartuje.

Crystal Palace FC: Johnstone – Clyne, J. Andersen, Guéhi, Ward (C) – C. Richards, Lerma – Ayew, Hughes, Schlupp – Édouard.
Náhradníci: Matthews – Tomkins, Olise, França, Mateta, Ebiowei, Ahamada, Riedewald, Ozoh.
Trenér: Roy Hodgson

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Quansah, van Dijk (C), Tsimikas – Szoboszlai, Endó, Gravenberch – Saláh, Núñez, Díaz.
Náhradníci: Kelleher – Gomez, Konaté, Jones, Gakpo, Elliott, Doak, McConnell, Bradley.
Trenér: Jürgen Klopp

Rozhodčí: Madley – Lennard, Hopton.

CRYSTAL PALACE FC

Úplně nejlépe do letošní sezóny hráči tohoto mužstva nevstoupili. Po patnácti kolech se nachází na 14.místě s 16 body a negatiním skóre 14:21. Právě vstřelování branek dělá Crystal obrovské problémy, jelikož v tomto ohledu jsou druzí nejhorší. Do domácího střetnutí s favorizovaným Liverpoolem nevstupuje s dobrou formou. Z posledních čtyř utkání získal pouze jeden bod a třikrát padl. Tato série už začala před reprezntační přestávkou, konkrétně prohrou 2:3 s Evertonem. Po tomto bloku zajížděli k nováčkovi do Lutonu, kde po špatném výkonu padli 1:2. Naopak dobrý a bojovný výkon vynesl bod za remízu 1:1 na West Ham. Vystřízlivění přišlo ve středu, jelikož s Bournemouthem přišla jasná prohra 2:0.
S domácím prostředí mají v Palace největší problémy. Letos zde získali pouze pět bodů, přičemž naposledy na Selhurst Parku bodovali na začátku října za remízu 0:0 s Nottinghamem.
Dokáže Crystal Palace po dlouhé době doma bodovat s obrovským favoritem?

LIVERPOOL FC

Velice dobrý vstup do ročníku prožívají svěřenci Jürgena Kloppa. Po patnácti duelech se nachází na druhém místě s 34 body. Suverénní jsou zejména na domácím hřišti, kde neztratili ani bod, ale venku to moc nešlape. Liverpool totiž v Premier League nevyhrál na cizím stadioně už čtyřikrát z posledních pěti případů. Na druhou stranu prohrál letos pouze jednou a to na hřišti Tottenhamu těsně 1:2. Naposledy se představil právě ve středu na půdě posledního celku z Sheffieldu. O výhře 2:0 rozhodl už prakticky v první půli van Dijk a pojistku přidal v nastavení druhé půle Szoboszlai. Dnes hostující mužstvo také bojuje na mezinárodní scéně. V Evropské lize má zajištěný postup do vyřazovací fáze a čtyřikrát zde vyhrál a jednou prohrál.
Podaří se Liverpoolu v rychlém sledu vyhrát venku dvakrát v řadě?

Koho sledovat?

ODSONNE ÉDOUARD

Pětadvacetiletý francouzský útočník plní roli nejlepšího střelce svého mužstva. Forvard, který si prošel i PSG, působí v Crystal Palace už třetí sezónu a právě tu poslední rozjel nejlépe. Z čtrnácti odehraných zápasů nastřílel šest branek, ale ani na jednu nedokázal asistovat. Naposledy přesný zásah mohl oslavovat před týdnem, když zajistil remízu na těžké půdě West Hamu. Zazářil také v zápasech, kde jeho tým potřeboval tři body. Dvěmi trefami sestřelil Wolves nebo vítězný gól zaznamenal na hřišti Sheffieldu.

MOHAMED SALAH

Jednoznačnou oporou mužstva z Anfieldu je tento jednatřicetiletý útočník. Rodák z Egypta letos v Premier League zasáhl do patnácti zápasů, ve kterých vstřelil deset gólů a na šest asistoval. Naposledy v tuzemské soutěži zářil ještě před reprezentačním blokem. Dvěmi trefami na domácím hřišti skolil Brentford, naopak v posledním střetnutí na Sheffieldu byl nevýrazný a dokonce byl stažen po hodině hry. Salah neváhal ani v Evropské lize, kde z pěti utkání vsítil tři přesné zásahy.

Historické okénko

Už celkem tradičně se obě mužstva potkávájí každý rok v rámci Premier League. Když se zaměříme na minulý ročník, tak v něm jsme byli svědky vyrovnaných bitev, což potvrzují i výsledky. V podzimní části se hrálo na Anfiledu, kde od první půle vedl Crystal Palace, jenže po hodině hry vyrovnal Díaz a zajistil svému celku alespoň bod. Ve druhém utkání roli favorita herně potvrzoval Liverpool a byl drobně lepší, ale na gól se nezmohl a duel skončil bezbrankovou remízou.
Liverpool do Selhurst Parku rád cestuje. Prohrál zde naposledy v roce 2014. Od té doby zde neprohrál devět utkání v řadě, přičemž hned osmkrát bral všechny tři body.

Krásné sobotní poledne z Londýna! Od 13:30 se v Selhurst Park sehraje v nabitém programu utkání 16.kola Premier League. Domácí Crystal Palace přivítá favorita z Liverpoolu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.