To je pro dnešek úplně vše! Užijte si zbytek sobotní večera a u dalších textových přenosů naviděnou.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 9:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:18.

Utkání 13.kola Premier League mezi Newcastlem a Chelsea je u konce! Z tříbodového zisku se radují domácí hráči a to sice za výhru 4:1. Už ve 13.minutě se snadno k zakončení ve vápně dostal Isak a tvrdou ranou překonal Sáncheze. O pár minut později přišel s odpovědí Sterling, když se výstavní trefil z přímého kopu. Ve druhé půli se Chlesea okradla o bodový zisk v mrtvém bloku v 60.minutě. Nejprve hlavou na 2:1 dával Lascelles, o pár vteřin déle využil chybu Silvy Joelinton. Definitivně výhru Newcastlu potvrdil Gordon, když skvělou technickou ranou při zemi dával na konečných 4:1.

Newcastle UnitedNewcastle United(4-3-3 )

22 Pope
Pope
Trippier
Lascelles
86. min Dummett
5 Schär
Schär
Livramento
Guimarães
67 Miley
Miley
90+3. min Diallo
Joelinton
10 Gordon
Gordon
90+3. min Ndiweni
14 Isak
Isak
81. min Ritchie
Almirón
86. min Murphy

Ugochukwu
68. min Caicedo
Fernández
20 Palmer
Palmer
74. min Colwill
Gallagher
68. min Mudryk
Sterling
86. min Madueke
15 Jackson
Jackson
68. min Broja

90+5

Zápas se už nejspíše dohraje na útočné polovině Blues, kde se míče drží Newcastle.

90+4

Noni Madueke si věřil na odvážný průnik do velké vápna, jenže před ním ho skvěle zastavuje Trippier.

90+3

Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Anthony Gordon, přichází Michael Ndiweni,
ze hřiště odchází Lewis Miley, přichází Amadou Diallo.

90+2

Matt Ritchie za faul a následné zdržování vidí žlutou kartu.

90+1

Bruno Guimarães dloubáčkem hledal za obranou v náběhu svého útočníka, ale Cucurella si vedl v obraně perfektně.

90

Robert Sánchez sice zachytil další centrovaný míč do jeho vápna, ale nepřesnou rozehrávkou daruje domácím kulatý nesmysl.

89

Matt Ritchie chtěl centrem ve vápně hledat Gordona, ale bránící Silva tuto možnost nedovolil.

88

Tak domácím se podařilo ušetřit další časový úskok, po delších prodlevách bude kombinovat od defenzivy.

87

Newcastle rozehrál volný kop nakrátko, proto se balón dostává do klidné kombinace k brankáři domácího týmu.

86

ze hřiště odchází Jamaal Lascelles, přichází Paul Dummett,
ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Alex Murphy.

Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Noni Madueke.

85

Ve středu pole se daří domácímu mužstvu, které vybojovalo i nedovolený zákrok.

84

Armando Broja se snažil svým důrazem dostal ke střele z malého vápna. Nick Pope byl u míče dříve a chytá ho do svých rukavic.

83

Newcastle právě vstřelil branku!
Hřebíček do rakve londýnského celku! Miguel Almirón svoji skvělou šajtlí našel v náběhu své ofenzivní eso. Tím byl ANTHONY GORDON, který po průniku do vápna zasekl před bránicím hráčem a technickou střelou po zemi na zadní tyč překonal bezmocného Sáncheze. – 4:1.

82

Mychajlo Mudryk obětavě vyvezl balón k brance domácích, zde předložil Sterlingovi, který celou akci zadrbal.

81

ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Matt Ritchie.

81

Za ostrý šlapák sii žlutou kartu prohlédne hostující Levi Colwill.

80

Lewis Miley prováhal možnost ke střele uvnitř pokutového území. Londýnský celek vše řeší odkopem, který nemá žádnou pointu.

79

Newcastle už delší dobu má balón na svých kopačkách. Pro Chelsea to s vyrovnáním nevypadá vůbec dobře.

78

Jak je zvykem tak přímý kop zahrával Kieran Trippier. Tentokrát nenašel žádného ze spoluhráče, ale jeho mužstvo bude alespoň vhazovat.

77

Marc Cucurella úplně zbytečně fauloval pronikajícího útočníka domácích. Velice slibná standardka pro Newcastle.

76

Fabian Schär dostal obrovský prostor ve středu hřiště. Proto měl dostatek času na střelu, ke které nakonec napřáhl, ale tvrdou ránu k tyči vyráží Robert Sánchez.

75

Přímý volný kop se domácím hráčům vůbec nepovedl a míří do autového zámezí.

74

ze hřiště odchází Cole Palmer, přichází Levi Colwill.

73

Reece James se po faulu na Gordona pakuje do kabin jelikož vidí druhou žlutou kartu v zápase.

72

Mychajlo Mudryk neměl nárok na nepřesnou přihrávku do lajny. Vhazovat se bude na polovině hřiště.

71

Livramento byl tvrdě atakován u autové čáry, proto chvilku času ušetří domácí mužstvo.

70

Armando Broja si naběhl na dlouhou přihrávku za obranu. Neměl žádnou výraznou nabídku spoluhráčů a tahá ho do defenzivy.

69

Nick Pope po vystřídání hostujícího mužstva posílal dlouhý míč do ofezivy, zde ovšem vyskočil výš Thiago Silva.

68

ze hřiště odchází Conor Gallagher, přichází Mychajlo Mudryk,
ze hřiště odchází Nicolas Jackson, přichází Armando Broja,
ze hřiště odchází Lesley Ugochukwu, přichází Moisés Caicedo.

67

Po špatném zpracování Palmera mířil do ofenzivy Bruno Guimarães, ale proti přesile protihráčů si nevedl adekvátně.

66

Fabian Schär si vedl nedovoleně v rohu hřiště. Chlesea bude rozehrávat téměř rohový kop.

65

Marc Cucurella rozjel útočnou snahu hostů na levé straně. Pomalá kombinační hra míří do defenzivy.

64

Blues se rozhodla uklidnit otěže zápasu. Dlouhý pas ovšem Jackson nezastihl a Sánchez ho chytá do svých rukavic.

63

Na domácí straně zaváhal také Kieran Trippier. Pro jeho štěstí nedokázal Chelsea vytěžit nic vážného.

62

Další velká rána pro Blues! Thiago Silva po rozehrávce velice laxně daroval balón napadajícímu hráči domácích. Tím byl JOELINTON, který následně pelášel sám na Sáncheze a přesnou ranou mu nedal žádnou šanci. – 3:1.

60

Po hodině hry jdou domácí do vedení! Rychle rozehraný přímý kop doputoval až na lajnu, kde si míč k centru připravil Anthony Gordon. Anglický ofenzivní záložník vyslal přesný centr na hlavu JAMAALA LASCELLESE, který posílá Newcastle do vedení! – 2:1.

59

Raheem Sterling po nedovoleném zákroku vyjel na rozhodčího a vidí žlutou kartu.

59

Tak i Nick Pope si dovolil zaváhání a jeho dlouhý pas míří k domácímu brankáři.

58

Útočná snaha domácího Newcastlu skončila u Isaka, jenomže ani Blues nebyli vepředu úspěšní a míč má na kopačce Nick Pope.

57

Špatně rozehraná standardka domácího mužstva, jelikož míří pouze na přední tyč, kde nejsou žádní spoluhráči.

56

Za protesty vidí žlutou kartu i Reece James.

55

Conorovi Gallagherovi se nelíbil výrok hlavního rozhodčího, proto si vykoledoval žlutou kartu.

54

Z tohodle mohli Blues vytěžit víc. Nicolas Jackson si narazil se Sterlingem a probíjel se do malého vápna, jenže prováhal zakončení a obrana blokuje.

53

Velice ochotně padal ve vápně k zemi Raheem Sterling. Sudí mírné podražení nepíská.

52

Anthony Gordon si našel odražený míč po rohovém kopu Trippiera. Ránu z voleje blokuje hostující defenziva a následně do rukavic zachytává Sánchez.

51

Centrovaný míč kroucený na malé vápno zadělal Chlesea velké problémy, jelikož Sánchez padl k zemi, ale pro jejich štěstí je nebezpečí zažehnáno.

50

Joelinton se rychle dostával po lajně k centru z levé strany. James si splnil své defenzivní povinnosti a odehrává na rohový kop.

49

Newcastle přenesl hru na levou útočnou polovinu. Zde si vede pasivně a pouze pomalu kombinuje.

48

Drobný faul zastavil útok domácícho Newcastle. Klub ze severu Anglie bude rozherávat volný kop.

47

Druhou nadějnou standardní situaci si tentokrát na sebe vzal Reece James. Střela mu vůbec nesedla a letí do hlediště stadionu.

46

Hned po změně stran udělal velkou chybu domácí Jamaal Lascelles, kterou hazí faulem za žlutou kartu.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:05.

Úvodní dějství zápasu mezi Newcastlem a Chelsea je u konce! Do kabin se jde za nerozhodného výsledku 1:1. Nejprve ve 13.minutě využil skvělou přihrávku Mileyho Alexander Isak, když bezpečně překonal Sáncheze. Chelsea ovšem na odpověď nečekela dlouho, jelikož skvělým přímákem vyrovnal Sterling. O pár minutek pálil nebezpečně z vápna Fernández, ale Pope dokázal vyrazit na roh. Ke konci půle mohl jít do vedení Newcastle, ale jeho pumelice skončila na břevně.

45+4

45+4

Tak tohle bylo od Blues úplně tragické. Reece James našel přihrávkou pouze prvního protihráče. Může být rád, že si Isak s naloženou šancí neporadil.

45+3

Joelinton za zbytečné zatažení Jamese vidí zcela oprávněnou žlutou kartu.

45+2

Tak tenhle pas si za rámeček Trippier nedá, jelikož jeho centr letěl moc dlouho a v klidu ho chytá do náruče Sánchez.

45+1

Reece James si v defenzivě vedl až příliš důrazně. Domácí budou rozehrávat volný přímý kop.

44

Joelinton dostal pokyn od publika ke střele z velké vzdálenosti. Dlouholetý hráč domácích je vyslechl, ale svůj projektyl pouze nad branku.

43

I na druhé straně to smrdělo po přímém kopu! Na starost si ho vzal tradiční exekutor Kieran Trippier. Ostrou ranou nemířil přes zeď špatně, ale jeho pokus pouze orazítkoval břevno branky Sáncheze.

42

Za faul na Gordona vidí žlutý kartónek obránce hostujících Chimuanya Ugochukwu.

41

Tempo zápasu se po druhé brance výrazně zmenšilo. Do útoku ale zamíří domácí celek.

40

Anthony Gordon si moc nerozuměl s balónem, proto z této špatné práce bude těžit autem Cucurella.

39

Enzo Fernández dostal obrovský prostor směrem k brance. Poté hledal Sterlinga v lajně, který centroval, ale vše je zablokováno na roh.

38

Reece James skvěle zalepil balón po centru domácího mužstva. Dále se mu nepovedla rozehrávka na Jacksona, proto daruje opět kulatý nesmysl soupeři.

37

Joelinton byl tvrdě atakován Jacksonem. Domácí záložník si situací tělem poradil a zakládá útok Newcastlu.

36

Conor Gallagher dostal přímo na podnose míč od brankáře domácích. Pope nakonec může zůstat v klidu, jelikož hostující středopolař míří slabě mimo branku.

35

Nick Pope od branky podnikl dlouhý nákop za polovinu hřiště, jenže Isak s tim nepočítal.

34

Chelsea se přes třed hřiště znovu dostala do útočného vápna. Zde Palmer nestihl poslal zpětnou přihrávku.

33

Joelinton musel inkasovat tvrdý šlapák od Fernándeze. Sudí píská nekompromisně nedovolený zákrok.

32

Ani po rohu nebylo nebezpečí zažehnáno. Hlavičkoval totiž z hranice malého vápna Badiashile, ale Pope byl připraven zasáhnout.

31

Nádherná kombinace Blues! Rychlý brejk nastartoval Reece James, který o pár chvilek později našel proti noze Enza Fernándeze. Ten ostrou technickou střelou k tyči nechal vyniknout Popeho.

30

Znovu se Trippier pokusil zaskočit obranu londýnského celku ostrým centrem. Pro ten si došel brankář Sánchez.

29

Miley dnes hraje skvělý zápas. Ladně se uvolnil přes hostující obranu a posílá balón do středu hřiště.

28

Trippier zásoboval domácí obranu dalším centrem. Tentokrát ho moc přetáhl, ale Gordon ještě stačil míč získat.

27

Sánchez poslal nepřesným odkop od své branky. Na středu hřiště bude zářit Lewis Miley.

26

Tak tohle byla obrovská šance domácích. Na zadní tyči si naběhl na rohový kop Joelinton. Brazilský ofenzivní univerzál trestuhodně hlavou zamířil vedle poloodkryté branky.

25

Raheem Streling je při chuti a naštěloval si balón na další střelu z hranice vápna. Nick Pope měl jednoduchou práci.

24

Velké boje se po rozehrávce odehrály ve středu pole. Pomyslným vítězem se stal hostující celek.

23

Chelsea právě vstřelila branku!
Tak tohle byla fotbalová paráda! Po faulu Trippiera zahrávala Chelsea standardní situaci z velice dobré palebné pozice. Pokus si vzal na starost RAHEEM STERLING, který plný koncentrace střílí výstavní branku pod břevno domácí branky. Nick Pope na celou situaci jen přihlížel. – 1:1.

22

Po velké chybě domácího mužstva se do rychlého brejku hnal Raheem Sterling. Toho mírně podrazil Kieran Trippier a vidí zaslouženou žlutou kartu.

21

Dlouho se nehraje, protože na trávník také ulehl Joelinton, ale i s ním to vypadá, že bude pokračovat.

20

Právě Anthony Gordon ani nedostal balón, jelikož sám blbě došlápl. Pro štěstí domácího celku bude anglický záložník v pořádku.

19

Dlouho útočná akce Blues netrvala. Po levé straně se do útoku požene Anthony Gordon.

18

Chelsea uklidňuje aktivitu domácího mužstva postupnou rozehrávkou v defenzivě.

17

Po vráceném centru Trippiera uvnitř pokutového území pálil Lewis Miley. Jeho nadějná střela byla zablkována Silvou.

16

Conor Gallagher nešetrně přišlápl u autového zámezí domácího hráče. Nadějná standardka pro domácí.

15

Miguel Almirón po rozehrávce volného kopu posílal ostrý centr do vápna. James dokázal odhlavičkovat.

14

I nadále pokračuje aktivita domácího mužstva, které si vybojoval standardní situace na útočné polovině.

13

Domácí jdou brzy do vedení! Gordon skvěle poslal přihrávku na hranici velkého vápna, zde se neunáhlil Lewis Miley a přesnou přihrávkou našel na hranici ofsajdu ALEXANDRA ISAKA. Ten zcela osamocen věděl co má dělat a překonal bezradného Sáncheze. – 1:0.

12

Robert Sánchez dostal přihrávku do svého brankoviště docela do špeku. Vše pro jistotu vyřešil odkopem do autového zámezí.

11

Kieran Trippier posílal ostrý a přesný balón na hlavu Joelintona. Defenziva londýnského celku ovšem byla ve vzduchu vyšší a odvrací do bezpečí.

10

Marc Cucurella byl v souboji o míč na své lajně neúspěšný, hru do klidu může hodit domácí mužstvo.

9

Conor Gallagher dostal dostate prostoru od domácích bránicích hráčů. Proto si to nasměroval k vápnu Newcastlu, odsud se pokoušel obstřelit Popeho, ale střelu nasměroval mimo branku.

8

Nicolas Jackson měl inkasoval přihrávku zády k brance. Skvěle ho odstavil Jamaal Lascelles a posílá v klidu na svého brankáře.

7

Po přesném pasu Sáncheze mohl do dobré pozice vyvést Marc Cucurella. To se mu nepoadřilo, jelikož byl faulován.

6

Na levé lajně si nerozuměli domácí spoluhráči. Autové vhazování bude mít k dispozici hostující kapitán James.

5

Po ztrátě Jacksona v ofenzivě nakopl dlouhý balón Lascelles. Včasným výběhem vše vyřešil Robert Sánchez.

4

Guimarães skvělým dloubáčkem z hranice vápna našel Alexandra Isaka. Švédkého útočníka ovšem zradilo zpracování.

3

Chelsea momentálně začíná kombinaci v defenzivě, tu rozjel Thiago Silva. Vše je za přítomnosti trenéra Pochettina, který kvůli karetnímu trestu nemůže být na lavičce, ale nachází se na tribuně.

2

Raheem Sterling zablokoval dlouhý pas domácích, jenže pomohl si přitom nešťastně rukou. Přímý kop pro Newcastle.

1

O úvodní výkop se postarali hráči londýnské Chelsea, kteří okamžitě zahahují kombinaci po pravé lajně.

1

Oba kapitáni mají za sebou los o míč a stranu. Za pár chvilek to na severu Anglie vypukne.

Všichni aktéři dnešního zápasu právě nastoupili na zaplněný stadion Newcastlu United. Domácí fanoušci se při nástupu prezentují nádhernou choreografií.

Hráči obou mužstev mají za sebou rozcvičku. Momentálně míří do kabin, kde se naposldy nachystají na start utkání.

Newcastle United: Pope – Trippier, Lascelles (C), Schär, Livramento – Guimarães, Miley, Joelinton – A. Gordon, Isak, Almirón.
Náhradníci: Dúbravka, Gillespie, Karius – Dummett, Ritchie, Amado. Diallo, A. Murphy, Ndiweni, Parkinson.
Trenér: Eddie Howe

Chelsea FC: R. Sánchez – James (C), T. Silva, Badiashile, Cucurella – Ugochukwu, Fernández – Palmer, Gallagher, Sterling – Jackson.
Náhradníci: Petrović – Disasi, Mudryk, Madueke, Broja, Caicedo, Colwill, Maatsen, Matos.
Trenér: Mauricio Pochettino

Rozhodčí: Hooper – Holmes, Long.

NEWCASTLE UNITED

Celek ze severu Anglie může být se startem domácího ročníku relativně spokojen. Po dvanácti kolech mu patří sedmá pozice s 20 body a skóre 27:13. Newcastle má velice nevyrovnané výkony, ve kterých body získává povětšinu na domácím hřišti, kde už v Premier League čtyři duely v řadě neprohrál. Před reprezentační přestávkou ztratil venkovní zápas v Bournemouthu, jelikož po hrozivém výkonu padl 0:2. United se prezentuje i na mezinárodní scéně. V tabulce Ligy mistrů se ve skupině smrti nachází na poslední příčce se 4 body, jenže připsal překvapivou domácí výhru 4:1 s PSG.
Teď se pokusí zaskočit londýnskou Chelsea, podaří se mu to?

CHELSEA FC

Svěřenci trenéra Mauricia Pochettina si svůj vstup do sezóny představovali určitě lepší. Po dvanácti odehraných zápasech jim patří desátá příčka s 16 body a skóre 21:16. Chelsea se zejména nepovedlo prvních šest duelů, ve kterých získala pouze pět bodů. Následně se nastartovala výhrou na horké půdě Fulhamu, protože od té doby padla pouze jednou. Navíc momentálně drží třízápasovou šňůru neprohraných zápasů. Před přestávkou odehrála divoké domácí střetnutí s Manchesterem City, když remizovala vysoko 4:4. Úctihodnou sérii drží v Premier League ve venkovních duelech, když na cizím stadioně už čtyřikrát za sebou neprohrála a získala deset bodů.
Podaří se londýnskému celku bodovat i na stadionu Newcastlu?

Koho sledovat?

CALLUM WILSON (Newcastle United)

Jednatřicetiletý útočník je důležitou osobností svého mužstva. Anglický forvard působí v Newcastlu už čtvrtou sezónu a zatím v této má nakročeno k nejlepšímu období. Z deseti utkání v Premier League nastřílel sedm přesných tref. V domácí poháru a na mezinárodní scéně se ještě neprosadil.

COLE PALMER (Chelsea FC)

Jednadvacetiletý ofenzivní záložník patří k velkým talentům londýnského celku. Předsezónní posila z Manchesteru City z devíti utkání v domácí soutěži nastřílela čtyři branky a dvě asistence. Naposledy zazářil právě proti City, když vyrovnával v nastavení z penalty. Palmer byl dokonce povolán do anglického nároďáku, kde celkem odehrál 37 minut.

Historické okénko

Oba celky se již tradičně potkávájí každý rok na anglické scéně. Když se zaměříme na minulou sezónu, tak si v ní lépe vedl Newcastle. Na podzim tento celek na svém stadioně uspěl nejtěsnějším výsledkem 1:0. Jarní odveta na Stamford Bridge skončila dělbou bodů a to poměrem 1:1.
Londýnská Chelsea v posledních pěti duelech na Newcastle umí. Připsala si totiž tři vítězství, jednu remízu a jednu prohru.

Krásné sobotní dopoledne ze severu Anglie! Od 16:00 se zde sehraje 13.kolo Premier League mezi domácím Newcastlem a londýnskou Chelsea.