Je za námi utkání mezi Nottinghamem a Brightonem. Ze zisku tří bodů se radují hosté, ačkoliv už ve 3. minutě prohrávali. Ještě do poločasu ale skóre otočili Evan Ferguson a João Pedro. Po pauze se kopaly dvě penalty. Tu první proměnil João Pedro, avšak v 76. minutě si k puntíku stoupl Morgan Gibbs-White a okamžitě snížil. V závěru měli domácí velký tlak i díky tomu, že Lewis Dunk viděl za protesty dvě žluté karty v rychlém sledu.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 13:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:7.

90+11

Nottingham(4-1-4-1)

Vlachodimos
43 Aina
Aina
90. min Williams
Danilo
63. min Hudson-Odoi
Domínguez
69. min Yates
21 Elanga
Elanga
11 Wood
Wood
63. min Origi

Lamptey
35. min Hinshelwood
13 Groß
Groß
11 Gilmour
Gilmour
77. min Baleba
24 Adingra
Adingra
14 Lallana
Lallana
46. min Buonanotte
31 Fati
Fati
21. min Pedro
Ferguson
77. min Moder

90+10

Po zakončení hlavou Ryana Yatese vytáhl skvělý zákrok na brankové čáře Bart Verbruggen. Vypadá to, že tento zásah zajistí Brightonu tři body.

90+10

Nottingham už to hraje vzduchem, ale defenzíva hostů odvádí výtečnou práci.

90+9

Jöel Veltman si nebyl jistý situací za sebou, a proto raději míč odkopl do zámezí. Rohový kop pro Nottingham.

90+8

Znovu to ve vápně hostů pořádně skákalo, ale následně dopředu pádil João Pedro. Už byl sám před gólmanem, ale výstavním skluzem jej zastavil Murillo.

90+6

Jan Paul van Hecke si pohlídal centr domácích z pravé strany, nicméně je vidět, že Brightonu už dochází síly.

90+4

Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion (Facundo Buonanotte).

90+4

Zakončení hlavou ale vůbec nebylo přesné, takže ani z tohoto náznaku nic nevzniklo.

90+3

Morgan Gibbs-White byl na útočné polovině nedovoleně zastaven. Tým v červených dresech rozehraje standardní situaci.

90+2

Nottingham si vytvořil velký tlak. Hosté budou mít v posledních osmi minutách zápasu problém.

90+1

Orel Mangala se snažil uvolnit v pokutovém území, avšak upadl na zem bez toho, aby se jej některý ze soupeřů dotkl.

90

Střídání v týmu Nottingham Forest:
ze hřiště odchází Ola Aina, přichází Neco Williams.

89

Murillo poslal do pokutového území centr, ten byl ale rychle odvrácen. Za okamžik domácí trenér ještě jednou sáhne do hry střídáním.

88

Od Calluma Hudson-Odoie se míč odrazil mimo hrací plochu, tudíž znovu bude mít práci s odkopem hostující gólman.

87

Jan Paul van Hecke tentokrát hlavou posunul míč na svého brankáře, který s rozehrávkou rozhodně spěchat nebude.

86

Jan Paul van Hecke si naskočil na centr z rohového kopu. Svou hlavičku poslal do středu brány, Odisseas Vlachodimos ale musel vytáhnout náročný zákrok.

86

Hosté nyní velmi takticky šetří vteřiny, rozehrávat budou od rohového praporku.

84

Murillo neudržel nervy a ležícího Pedra u rohového praporku pořádně pokopal.

83

Murillo měl velké problémy s Pedrem, který jej přesprintoval. Posléze ale útočník Brightonu nepřihrál dobře.

82

Bart Verbruggen dostává žlutou kartu za zdržování hry.

82

Do pokutového území hostů přistál centr, který ale nebyl zakončen důrazně. Výkopu se ujímá Bart Verbruggen.

80

Harry Toffolo natáhl ke střele z voleje z velké dálky. Míč byl ale lehce tečován, a proto měl Bart Verbruggen se zákrokem velké potíže.

79

Anthony Elanga se snažil dostat dopředu, ale upadl. Hlavní rozhodčí tento zákrok nevyhodnotil jako nedovolený.

77

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází Billy Gilmour, přichází Carlos Baleba,
ze hřiště odchází Evan Ferguson, přichází Jakub Moder.

76

Nottingham právě vstřelil branku!
Domácí jsou stále ve hře o body! MORGAN GIBBS-WHITE vzal zodpovědnost na sebe a poslal balón přesně k tyči. Také gólman hostů skočil na druhou stranu, takže penalta to byla bezpečně proměněná. 2:3.

74

Žlutá karta pro tým Nottingham Forest (Moussa Niakhaté).

74

Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion (Evan Ferguson).

73

Neuvěřitelné! Lewis Dunk viděl za protesty červenou kartu krátce po první žluté a bude muset pod sprchy. Teď to obránce hostů vůbec neunesl.

72

Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion (Lewis Dunk).

72

Bude se kopat penalta! Domácí budou mít možnost snížit.

72

Sudí Taylor ale míří k monitoru a bude se vracet k situaci, která se udála ve vápně Brightonu.

71

Hosté se dostávali do velké šance, ale ve finále si balón nepředali dobře. Spokojit se musí s autovým vhazováním.

70

Murillo poslal na konci 70. minuty do vápna centr, následně se udál souboj. Domácí fanoušci okamžitě začali protestovat, také oni by rádi penaltu.

70

Gibbs-White to znovu zkoušel rovnou po bráně, ačkoliv od ní stál daleko. Trefil ale opět obránce, který stál zrovna před ním.

69

ze hřiště odchází Nicolás Domínguez, přichází Ryan Yates.

67

Brighton měl problémy s rozehrávkou, ale nakonec to vykombinoval tak, že se Nottingham do šance nedostal.

66

Morgan Gibbs-White dnes patří mezi nejaktivnější domácí hráče. Jeho střela z dálky teď sice neměla gólové parametry, ale byla tečována, a proto se bude kopat od rohového praporku.

65

Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion (Simon Adingra).

64

Murillo v souboji ve středu pole nedovoleně poslal k zemi Facunda Buonanotteho, jenž vypadá otřeseně.

63

ze hřiště odchází Danilo, přichází Callum Hudson-Odoi,
ze hřiště odchází Chris Wood, přichází Divock Origi.

62

Anthony Elanga už není tak vidět jako v prvním poločase. Nyní ale založil ofenzivní akci, kterou zakončil Morgan Gibbs-White střelou do připraveného obránce.

60

Další rozehrávka hostů jde přes brankáře Barta Verbruggena, který dnes tolik práce nemá.

58

Brighton právě vstřelil branku!
JOÃO PEDRO nařízený pokutový kop proměnil a Brighton rázem vede o dva góly! Útočník hostů poslal balón po zemi po své levé ruce, Odisseas Vlachodimos skočil na stranu opačnou. 1:3.

57

Wood fauloval, verdikt sudího je potvrzen. Brighton tedy bude kopat penaltu, které se ujímá João Pedro.

56

Skutečně se zdá, že k zatažení ve vápně došlo, takže pravděpodobně se penalta potvrdí.

56

Sudí Taylor ukázal na penaltový puntík a hosté budou moci odskočit do dvoubrankového vedení. Až opakované záběry nám ukážou, zda to opravdu faul byl.

54

Facundo Buonanotte se dostával dopředu, ale v tu chvíli jej nedovoleně zastavil Harry Toffolo. Žlutá karta je pro hráče domácích naprosto oprávněná.

54

Bart Verbruggen si došel pro centr domácích z pravé strany, nicméně celek v červených dresech začal druhé dějství celkem ofenzivně.

52

Danilo vyplaval u zadní tyče, ale balón netrefil úplně dobře. Hrací předmět proskákal asi metr vedle branky.

52

Orel Mangala se po zisku míče dostal do pokutového území. Z pravé strany centroval, jeho pas byl ale sražen. Nottingham bude kopat od rohového praporku.

50

K míči se postavil Lewis Dunk, jehož rána poměrně rychle padala, jenže bránu asi o metr přeletěla.

48

Murillo předvedl tvrdý nedovolený zákrok kousek od vlastní šestnáctky. Hosté budou mít k dispozici přímý kop.

46

ze hřiště odchází Adam Lallana, přichází Facundo Buonanotte.

46

Je za námi první poločas, který nabídl hned tři branky. V úvodu šli domácí do vedení, avšak skóre na stranu Brightonu poté překlopili Evan Ferguson a João Pedro. Hosté ale dvakrát museli nuceně střídat, tudíž ve druhém poločase budou mít k dispozici pouze jedno okno.

45+7

45+7

Morgan Gibbs-White předvedl v pokutovém území rychlý manévr, po kterém ale skvěle zasáhl stoper. O chvíli později jeden z domácích hráčů přestřelil bránu z velké dálky.

45+6

Hosté se vydávají dopředu ještě na jednu útočnou akci. Budou znovu úspěšní?

45+4

Na konci prvního poločasu jde Brighton do vedení! JOÃO PEDRO si naskočil ve velké rychlosti na přesný centr Pascala Große a hrací předmět zametl k tyči. Odisseas Vlachodimos se natahoval marně. 1:2. Asistence: Pascal Groß.

45+3

Lewis Dunk vyslal dlouhý centr, který přeletěl všechny hráče v pokutovém území. Za chvíli uvede míč do hry Odisseas Vlachodimos.

45+2

João Pedro podržel míč na útočné polovině a poté jej přesně předal na kopačku spoluhráče.

45

Chris Wood na začátku 45. minuty zakončil nebezpečný centr Morgana Gibbs-Whitea. Jeho hlavička ale nebyla příliš důrazná, zaplula do středu brány, kde stál připravený Bart Verbruggen.

43

Harry Toffolo se postaral o rohový kop, který ovšem zakončen nebyl. Nottingham i nadále pobývá na útočné polovině.

42

Ola Aina si na pravém křídle převzal dlouhou přihrávku a následně centroval do vápna. Jeho pas do zámezí srazil Lewis Dunk.

40

Špatnou přihrávku vystihl Ola Aina, jenž ale taktéž velice nepřesně přihrál. Pro balón si došel Bart Verbruggen.

39

Danilo šel do souboje na útočné polovině až zbytečně důrazně, navíc zvedl nohu, což se sudímu Taylorovi rozhodně nelíbilo.

38

Morgan Gibbs-White poslal do vápna centr, který byl ale rychle odvrácen.

37

João Pedro poslal sražený centr do pokutového území. Míč si převzal Billy Gilmour, jemuž ale nevyšel druhý dotek.

36

Nottingham se snaží usadit na soupeřově polovině, což se mu sice daří, ale velký tlak rozhodně nemá.

35

ze hřiště odchází Tariq Lamptey, přichází Jack Hinshelwood.

34

Další problém pro hosty, neboť na hrací ploše zůstal sedět také Tariq Lamptey. Že by musel hostující kouč už podruhé nuceně sáhnout do sestavy?

33

Následoval rohový kop hostů, který vůbec nebyl kopnut špatně. Před brankou vznikl závar, následná střela Billyho Gilmoura zaplavala vysoko nad klec.

32

João Pedro si nabíhal do pokutového území, kam se snášel centr z pravé strany. Útočník Brightonu ovšem na balón o kousek nedosáhl.

30

Morgan Gibbs-White v polovině třicáté minuty předvedl výtečné zpracování! Obhodil si obránce, ale následně nedokázal propálit hned dva hráče hostů. Míč do zámezí srazil kapitán Lewis Dunk.

29

Brighton získal míč a už se opět dostává na soupeřovu polovinu.

26

Je srovnáno! Pascal Groß poslal na hranici pokutového území průnikovou přihrávku. Tam stál EVAN FERGUSON, jenž si zpracoval míč a poslal jej k zadní tyči. 1:1. Asistence: Pascal Groß.

25

João Pedro se poprvé v utkání dostal výrazněji do akce, ovšem narážečka se mu příliš nepovedla. Poté upadl na trávník.

24

Bart Verbruggen musel dávat pozor, neboť spoluhráč mu vracel míč ve chvíli, kdy to nečekal. Hrací předmět ale před dotírajícím hráčem dokázal odehrát.

23

Domácí nyní zajímavě kombinovali po pravé straně. Následný centr Ainy byl ale sražen.

22

Morgan Gibbs-White zůstal na hranici pokutového území a čekal na přihrávku, jenže těsně před ním zapracoval Lewis Dunk.

21

ze hřiště odchází Ansu Fati, přichází João Pedro.

20

Ansu Fati zůstal sedět na trávníku a drží se za nohu. Je dost možné, že Brighton bude muset střídat.

19

Anthony Elanga tentokrát pronikl vpřed po levém křídle. Pro jeho následný centr si došel brankář Bart Verbruggen.

18

Byl to Billy Gilmour, kdo vystřelil po zemi ze střední vzdálenosti. Odisseas Vlachodimos ale předvedl jistý zákrok.

17

Adam Lallana získal balón těsně před šestnáctkou, avšak hned následně byl zastaven čistým skluzem. Hosté ale stále pobývají před brankou domácích, kteří se po první brance zatáhli.

16

Hosté to zkusili kombinačně zleva, jenže předávka směrem na střed se jim vůbec nepovedla. Hrají obránci Nottinghamu.

14

Billy Gilmour tentokrát přenesl hru na pravou stranu, kam si nabíhal jeho spoluhráč. Vracející se Harry Toffolo ale posunul míč do rukavic gólmana.

13

Billy Gilmour dostal balón proti kopačce a ihned pálil. Rána záložníka hostů ale zamířila vysoko nad branku.

12

Sudí Taylor viděl nedovolený zákrok domácího útočníka, tudíž míč putuje na kopačky hostujících fotbalistů.

12

Tentokrát si na obranné polovině přihrávají domácí, kterým už od úvodu vše hraje do karet.

10

Brighton zajímavě kombinoval poblíž pokutového území, jenže poslední předávka těsně před šestnáctkou nebyla přesná.

8

Ansu Fati si navedl míč na střed a vypálil z dvaadvaceti metrů. Rána krajního záložníka hostů byla lehce tečována, kopat se bude od rohového praporku.

7

Tariq Lamptey si na levém kraji obrany říkal o míč, jenže nezastihl jej na hrací ploše. Autové vhazování pro Nottingham.

7

Hosté si nyní přihrávají na obranné polovině. Zatím na soupeře nemají protihru.

6

Anthony Elanga posílal do vápna další centr, ten ale odvrátila obrana Brightonu.

5

Ola Aina inkasoval na vlastní polovině velice nepříjemný šlapák. Hra je přerušena a za okamžik rozehraje Odisseas Vlachodimos.

3

Z první útočné akce jdou domácí do vedení už ve 3. minutě! Morgan Gibbs-White postupoval vpřed po pravé straně. Jeho následný centr vybídl v pokutovém území ANTHONYHO ELANGU, který hlavou poslal balón k zadní tyči. 1:0. Asistence: Morgan Gibbs-White.

2

Ansu Fati si nedokázal úplně dobře zpracovat přihrávku spoluhráče Tariqa Lampteyho. Míč už získal Nottingham, který dnes hraje v červených dresech.

1

Úvod utkání tráví na míči hostující fotbalisté, kteří si ovšem zatím přihrávají na vlastní polovině.

1

Nottingham Forest: Vlachodimos – Aina, Niakhaté, Murillo, Toffolo – Mangala – Gibbs-White (C), Danilo, Domínguez, Elanga – Wood.
Náhradníci: Turner – N. Williams, Aurier, Montiel, Boly, Kouyaté, Yates, Hudson-Odoi, Origi.
Trenér: Steve Cooper

Brighton & Hove Albion: Verbruggen – Veltman, van Hecke, Dunk (C), Lamptey – Groß, Gilmour – Adingra, Lallana, Fati – E. Ferguson.
Náhradníci: Steele – Moder, Baleba, Buonanotte, Hinshelwood, Pedro, Baker-Boaitey, Jackson, Duffus.
Trenér: Roberto De Zerbi

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.

Brighton & Hove Albion

Brighton je na tom oproti Nottinghamu o něco lépe. V tabulce je osmý a stále se drží na dostřel elitní šestce. Kromě toho se Seagulls daří i v Evropské lize, ve skupině B má po čtyřech zápasech sedm bodů a zdá se, že jarní fáze by ho neměla minout. Na ligové scéně to však momentálně není žádná sláva. De Zerbiho družina naposledy vyhrála na konci září, před reprezentační přestávkou remizovala i se Sheffieldem. Podaří se dnes Brightonu po dvou měsících opět zvítězit?

Nottingham Forest

Lesníci jsou po dvanácti kolech čtrnáctí a na svém kontě mají třináct bodů. Před reprezentační přestávkou neměli příliš dobrou formu, z posledních osmi utkání vyhráli jen jedno. Naposledy ztratili solidně rozehraný duel s West Hamem, který o své výhře rozhodl krátce před koncem. Trenér Cooper se navíc nyní bude muset obejít bez Taiwa Awoniyiho, jenž nebude moct nastoupit kvůli zranění. Uvidíme, jak si Nottingham se ztrátou svého nejlepšího střelce poradí.

Hezké sobotní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Po reprezentační přestávce se opět rozjedou ligové soutěže. My se v tomto online přenosu zaměříme na zápas třináctého kola Premier League, v jehož rámci změří své síly Nottingham Forest a Brighton. Úvodní výkop je naplánován na 16:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.