Divoký zápas mezi Chelsea a Aston Villou je po 102 minutách u konce. Oba týmy si v zápase vypracovaly několik velkých šancí. Ve 20. minutě pálil z voleje za vápnem Digne a Sánchez měl co dělat, aby vyrazil jeho pumelici na rohový kop. Ve 25.minutě šel po krásné přihrávce Mudryka sám na bránu Nicolas Jackson, ale na Martíneze nevyzrál. Ve 39.minutě pálil po přihrávce hlavou Zaniolo, ale Sánchez předvedl parádní reflex. Do druhého poločasu vstoupila lépe Chelsea, když už v 50.minutě měla dvě velké šance, Sterling ani Jackson gól vstřelit nedokázali. V 58.minutě přišel asi rozhodující verdikt, když rozhodčí po zhlédnutí videa poslal Mala Gusta předčasně do sprch. Netrvalo dlouho a Aston Villa početní převahy využila, v 73.minutě se z rychlého brejku po asistenci Diabyho prosadil Ollie Watkins. Hned po inkasované brance mohl vyrovnat Chilwell, ale v 75.minutě nedokázal samostatný únik na bránu přeměnit v gól. Chelsea tak doplatila na neefektivitu na útočné polovině a je stále na 14.místě, zatímco Aston Villa se díky výhře posunula na 6.místo hned za Arsenal, který v North Londo Derby remizoval 2:2 s Tottenhamem.

90+12

90+11

Armando Broja měl obrovskou šanci, ale případný gól by neplatil, jelikož se v moment centru nacházel v ofsajdu.

Caicedo
79. min Broja
Sterling
Fernández
68. min Ugochukwu
10 Mudryk
Mudryk
61. min Chilwell
15 Jackson
Jackson
68. min Palmer

Kamara
90. min Dendoncker
6 Luiz
Luiz
7 McGinn
McGinn
76. min Ramsey
19 Diaby
Diaby
22 Zaniolo
Zaniolo
76. min Bailey
11 Watkins
Watkins
90. min Durán

90+11

The Blues bude zahrávat standardku, na útočnou polovinu jde i brankář Robert Sánchez.

90+10

Chelsea se dokázala ubránit nebezpečnému útoku soupeře a jde do útoku.

90+9

Po ruce Johna Durana bude Chelsea zahrávat standardní situaci na polovině Aston Villy.

90+7

Broja seslal tvrdým zákrokem k zemi Konsu.

90+5

Villa aktuálně kombinuje na polovině soupeře a ještě k tomu bude zahrávat rohový kop.

90+3

Palmer byl v ofsajdu, na míči bude Aston Villa.

90+2

Obrovská šance Chelsea! Zakončoval Cole Palmer, jehož střelu zablokoval na poslední chvíli Konsa, kdyby střele Konsa nezabránil byl by to pravděpodobně gól.

90+1

Žlutá karta pro tým Aston Villa FC (Douglas Luiz).

90

Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Ollie Watkins, přichází Jhon Durán,
ze hřiště odchází Boubacar Kamara, přichází Leander Dendoncker.

90

Žlutá karta pro tým Chelsea FC (Ben Chilwell).

89

Akce Chelsea skončila nepřesnou přihrávkou Colwilla.

87

Přetažený centr na zadní tyč byl na Broju příliš dlouhý.

86

Boubacar Camara fauloval Connora Gallaghera a Chelsea tak získává velmi nebezpečnou standardní situaci.

85

Po desátém rohovém kopu Aston Villy následuje rozehrávka od brány Chelsea.

84

Velká šance Aston Villy! Po přihrávce do křídla od Leona Baileyho si Jacob Ramsey zasekl míč na pravou nohu a vypálil na zadní tyč. Jeho technickou střelu vytáhl Sánchez na rohový kop.

82

Disasi se na pozici pravého beka odhodlal k centru, jeho centr směřující na Broju byl však příliš dlouhý.

80

Diabyho únik dokázal skvostným zákrokem zlikvidovat Sánchez.

79

Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Moisés Caicedo, přichází Armando Broja.

77

Cole Palmer si všiml volného Disasiho na pravé křídle. Disasi si míč navedl, ale jeho střela končí hodně mimo, před samotnou střelou ho totiž ještě rozhodil Jacob Ramsey.

76

ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Leon Bailey,
ze hřiště odchází John McGinn, přichází Jacob Ramsey.

75

Chilwell šel sám na bránu, ale na Martineze nevyzrál. Argentinský brankář si připisuje velmi důležitý zákrok. Následuje rohový kop pro Chelsea.

73

Aston Villa právě vstřelila branku!
Skvěle sehraný rychlý brejk po obranném rohu. Diaby posune míč na OLLIEHO WATKINSE, který si ho navedl do velkého úhlu a dokázal prostřelit brankáře Sáncheze mezi nohama. Asistence: Moussa Diaby.

72

Chilwellův centr dokázal odvrátit Pau Torres.

71

Diaby si našel odražený míč a z prvního dotyku vypálil. Jeho střela však skončilo mimo tři tyče soupeřovy brány.

68

ze hřiště odchází Nicolas Jackson, přichází Cole Palmer,
ze hřiště odchází Enzo Fernández, přichází Lesley Ugochukwu.

67

Chelsea je aktuálně pod velkým tlakem, Pochettino se rozhodl pro dvojité střídání.

65

Jackson se pokoušel dostat před Konsu, ale to se mu nepovedlo. Anglický stoper předvedl velmi dobrou práci.

64

Matty Cash vypálil z hranice rohu vápna, Sánchez ránu chytil do koše.

63

Chelsea dokázala odvrátit dlouhý aut Digneho, postaral se o to kapitán Gallagher.

61

ze hřiště odchází Mychajlo Mudryk, přichází Ben Chilwell.

60

Velký závar před bránou Chelsea nakonec končí pouze rohovým kopem, Villans z toho mohli vytěžit rozhodně více.

59

Centr Mattyho Cashe dokázal s přehledem chytit Sánchez.

58

Rozhodčí vše překontroloval a Malo Gusto jde předčasně pod sprchy.

56

Rozhodčí Gillett se jde podívat na video obrazovku.

56

K faulu Mala Gusta se vrací VAR, za tvrdý šlapák na kotník může mladý Francouz klidně vidět i červenou kartu.

56

Červená karta pro tým Chelsea FC (Malo Gusto).

53

Sterling šel sám na bránu, ale i přesto nedokázal vstřelit gól. Celé situaci však předcházel velmi těsný ofsajd.

51

Žlutá karta pro tým Chelsea FC (Nicolas Jackson).

50

Chelsea vstoupila do druhé poloviny obdivuhodně, teď bude zahrávat standardní situaci na polovině soupeře.

49

Další obrovská šance Chelsea! Fernandez našel krásným centrem Nicolase Jacksona, který svojí hlavičkou jen těsně neohrozil bránu.

48

Obrovská šance Chelsea! Sterling si pohybem za obranu řekl o míč, který mu parádně naservíroval Thiago Silva. Sterling následným rychlým únikem přišel do střetu s Emim Martínezem.

47

Dlouhý nákop na rychlíka Diabyho včas přečetl a následně mu zabránil Thiago Silva.

46

45+2

První poločas skončil. Sudí Gillett ukončuje první poločas v čase 45+2, když přitom nastavoval 3 minuty.

45

VAR teď ještě přezkoumává, jestli Sterling neudeřil loktem Divného schválně.

45

Digne teď utrpěl krvavý šrám, chvíli se asi hrát nebude.

44

Sterling našel nadýchaným centrem AXELA DISASIHO, ten se však v okamžik přihrávky nacházel v ofsajdu a branka tak neplatí.

43

Po zblokovaném centru Mala Gusta bude následovat další rohový kop Chelsea.

42

Mudryk se na levé straně uvolnil a odcentroval, jeho centr však letěl pouze do míst, kde se nacházel Emi Martínez.

41

Mudrykův průnik gólem nekončí, Chelsea bude zahrávat pouze rohový kop.

39

Obrovská šance Aston Villy! Přetažený roh vrátil do vápna hlavou Camara, jeho hlavička našel Zaniola, který pálil z jedničky z voleje. Jeho pumelici vytáhl Sánchez na další rohový kop.

38

Douglas Luiz z přímého kopu vybojoval rohový kop, jeho střela byla tečovaná Enzem ve zdi.

37

Aston Villa bude po faulu Moisese Caiceda zahrávat přímý volný kop. U míče stojí Luca Digne a Douglas Luiz.

35

Obrovská šance Chelsea! Malo Gusto si naběhl za obranu a cílenou přihrávkou pod sebe našel Enza Fernándeze, argentinský záložník pálil z prvního dotyku, ale bránu neohrozil.

34

Aston Villa bude zahrávat rohový kop.

31

Na dlouhou přihrávku za obranu nabíhal Sterling, Martínez však celou situaci přečetl a povedeným zákrokem ji zastavil.

30

Chelsea pokračuje v kombinacích, tentokrát však Malo Gusto přišel o míč v souboji s Watkinsem.

28

Diabyho centr z pravé strany končí v rukavicích Roberta Sáncheze.

27

Rychlý brejk Chelsea zastavil famózním návratem Matty Cash.

25

Obrovská šance Chelsea! Mudryk našel krásnou přihrávkou Nicolase Jacksona, který se snažil překvapit Martíneze střelou na přední tyč, ale na argentinského brankáře nevyzrál. Emi Martinéz si tak připisuje povedený zákrok a Chelsea čeká rohový kop.

24

Chelsea teď opět kombinuje s míčem na svých kopačkách, Aston Villa je zalezlá na vlastní polovině.

22

Sterling se dostal až do vápna, ale nakonec sám při vedení míče zakopl.

21

Matty Cash skvěle přečetl hru a vystoupil a dostal Jacksona do ofsajdu.

20

Lucas Digne si našel odražený míč za vápnem a z voleje vypálil, jeho střelu povedeným zákrokem vyrazil Sánchez na další roh.

19

Aston Villa bude po výborné práci Zaniola zahrávat rohový kop.

17

Dravý průnik Nicolase Jacksona ustrážil velmi povedeným obranným zákrokem Boubacar Camara.

15

Tentokrát Villa kombinuje na vlastní polovině, Chelsea zatím nevysunula pressink.

13

Mudrykův centr dokázala odvrátit připravená obrana Villans.

12

Chelsea dnes velice aktivně napadá rozehrávku svého soupeře, Aston Villa to dnes nebude mít vůbec lehké.

11

Dlouhý nákop dokázal před rychlým Diabym uhrát Thiago Silva.

9

Akce Chelsea nebude pokračovat rohovým kopem, celé situaci předcházel ofsajd.

8

Chelsea bude zahrávat rohový kop.

7

Cashův centr z pravé strany odvrátil Thiago Silva.

4

Gusto vysouvá dlouhým pasem Sterlinga.

3

Aston Villa kombinuje na vlastní polovině Chelsea pomalu vysouvá pressink.

1

Chelsea FC: R. Sánchez – Gusto, Disasi, T. Silva, Colwill – Gallagher (C), Caicedo – Sterling, Fernández, Mudryk – Jackson.
Náhradníci: Bergström, Petrović – Broja, Cucurella, Chilwell, Maatsen, Palmer, Ugochukwu, Washington.
Trenér: Pochettino M.

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa, Torres, Digne – Kamara, Luiz – McGinn (C), Diaby, Zaniolo – Watkins.
Náhradníci: Olsen – Bailey, Dendoncker, Durán, Chambers, Kellyman, J. Ramsey, Tielemans.
Trenér: Emery U.

V neděli 24.9 se můžeme těšit na zajímavé klání mezi londýnskou Chelsea a birminghamskou Aston Villou. Zápas začne v 15:00 na Stamford Bridge a odřídí ho zkušený rozhodčí Gillet. Domácí Chelsea nezaznamenala povedený vstup do nového ročníku, když se po 5 zápasech nachází na 14.místě se ziskem 5 bodů. Aston Villa je na tom velmi dobře, z 5 zápasů má 3 výhry a 2 prohry a je na 7.místě. Poslední vzájemný zápas těchto dvou týmů se odehrál letos v dubnu a zvítězit dokázala Aston Villa rozdílem 2:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.