Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 1:10. Rohy: 7:11. Ofsajdy: 7:0. Fauly: 19:6.

Aston Villa vstoupila do utkání na půdě Brentfordu velmi dobře, prakticky celý první poločas byli Villains aktivnějším týmem a vypracovali si mnoho příležitostí. Ovšem ve 45.minutě přišlo pro svěřence trenéra Emeryho prudké zchlazení, prosadil se mladík Lewis-Potter. Aston Villa byla ve druhém poločase aktivnější, v 71.minutě přehodnotil po zhlédnutí videa sudí Coote své rozhodnutí a Meemu dal červenou kartu. Villains přesilovku využili již po 7 minutách, když se prosadil Moreno. Brentford následný tlak neustál, když se v 85.minutě prosadil bývalá hráč včel Watkins. Gól a následná oslava Watkinse vyvolala na hřišti velkou strkanici, i to byl důvod, proč v nastaveném čase obdržel červenou kartu Kamara.

Damsgaard
69. min Onyeka
Nörgaard
27 Janelt
Janelt
89. min Olakigbe
Roerslev
89. min Jarmoljuk
Lewis-Potter
69. min Maupay
11 Wissa
Wissa
76. min Collins

Torres
81. min Zaniolo
2 Cash
Cash
65. min Bailey
44 Kamara
Kamara
41 Ramsey
Ramsey
90. min Dendoncker
Diaby
65. min Durán

90+9

Jeden z ofenzivních hráčů Brentfordu se provinil faulem, Aston Villa tak bude mít další možnost k odkopnutí míče z vlastní poloviny.

90+8

Boubacar Kamara viděl červenou kartu za to, že chytil při strkanici jednoho z hráčů pod krkem.

90+8

Červená karta pro tým Aston Villa FC (Boubacar Kamara).

90+7

Po střetu mezi Maupayem a Martínezem je na hřišti opět strkanice a nehraje se.

90+6

Ezri Konsa vypálil, ale trefil pouze boční síť.

90+5

Brentford bude moci zůstat na polovině svého soupeře, pravděpodobně uvidíme dlouhé altové vhazování do vápna Villains.

90+4

Brentford si rohový kop zopakuje z druhé strany.

90+3

Po nepříjemné malé domů bude Brentford zahrávat rohový kop.

90+2

Žlutá karta pro tým Brentford FC (Neal Maupay).

90+1

Aktuálně se nehraje, jelikož Maupay vrazil do Martíneze, který se aktuálně nachází na zemi.

90

Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Jacob Ramsey, přichází Leander Dendoncker.

89

Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Vitaly Janelt, přichází Michael Olakigbe,
ze hřiště odchází Mads Roerslev, přichází Jegor Jarmoljuk.

88

Žlutá karta pro tým Brentford FC (Vitaly Janelt).

88

Konsa s Ghoddosem a Duránem viděli za svoje chování žluté karty, gól Watkinse totiž vyvolal strkanici.

87

Žlutá karta pro tým Brentford FC (Sámán Ghoddos).

Žlutá karta pro tým Aston Villa FC (Jhon Durán, Ezri Konsa).

86

Dnešní utkání sleduje 17 250 diváků.

85

Aston Villa právě vstřelila branku!
Šikovná proteč Kamary na přední tyči přinesla OLLIEMU WATKINSOVI velmi příjemnou pozici pro hlavičku, bývalý hráč Brentfordu se nemýlil a posouvá svůj tým do vedení. Asistence: Boubacar Kamara.

84

Aston Villa pokračuje v obléhání soupeřovy šestnáctky.

81

ze hřiště odchází Pau Torres, přichází Nicolò Zaniolo.

80

Žlutá karta pro tým Aston Villa FC (Leon Bailey).

79

Aston Villa bude zahrávat rohový kop.

78

Obléhání vápna Brentfordu přineslo centr na zadní tyč, který vyslal ze své kopačky Leon Bailey, n zadní tyči domácí obrana zapomněla na ÁLEXE MORENA, který z bezprostřední blízkosti dokázal hlavou překonat Flekkena. Asistence: Leon Bailey.

76

ze hřiště odchází Yoane Wissa, přichází Nathan Collins.

75

Jhon Durán napřáhl z velké dálky, jeho přízemní rána skončila těsně vedle soupeřovy branky.

73

Neil Maupay padá v pokutovém území, rozhodčí rozpažuje rukama, celou situaci však ještě prověří video.

72

Rozhodčí u monitoru přehodnotil své rozhodnutí a zrušil žlutou kartu a na místo toho dal Benu Meemu kartu červenou.

71

Červená karta pro tým Brentford FC (Ben Mee).

71

Systém VAR ještě prověřuje, zda by neměl dostal Ben Mee za faul na Baileyho červenou kartu. Hlavní rozhodčí už se jde kouknout k monitoru.

69

ze hřiště odchází Keane Lewis-Potter, přichází Neal Maupay,
ze hřiště odchází Mikkel Damsgaard, přichází Frank Onyeka.

68

Brentford bude zahrávat rohový kop.

66

Mads Roerslev vybojoval faul, Brentford bude zahrávat zajímavou standardní situaci.

65

ze hřiště odchází Matthew Cash, přichází Leon Bailey,
ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Jhon Durán.

64

Obrovská šance Brentfordu! Opět po rohovém kopu včely zahrozily, tentokrát to byl Wissa, kterého z bezprostřední blízkosti dokázal vychytat Emiliano Martínez!

64

Nebezpečná situace před bránou Aston Villy, Keane Lewis-Potter prostrčil míč na Madse Roersleva, před Dánem však dokázal míč na rohový kop odklidit Moreno.

63

Opět se již hraje, Aston Villa pokračuje ve velkém tlaku.

62

Aktuálně dochází k ošetřování Boubacara Kamery, který zůstal po souboji s Wissou n zemi otřesený.

60

Hráči Aston Villy si rohový kop zopakují.

59

Pinnock zabránil centru Diabyho, bylo to však za cenu rohového kopu.

57

Janelt se po zisku míče snažil okamžitě poslat do brejku Wissu, ale jeho přihrávka neobdržela adresáta.

55

Tlak hostující Aston Villy stále pokračuje.

53

Aston Villa aktuálně obléhá vápno Brentfordu, velmi těžko se tam hledá pozice ke střele.

49

S nebezpečným centrem na zadní tyč si dokázal poradit Mark Flekken.

48

Christian Nörgaard nakonec viděl pouze žlutou kartu, po standardce následuje rohový kop ve prospěch Aston Villy.

48

Žlutá karta pro tým Brentford FC (Christian Nörgaard).

47

Systém VAR teď zkoumá, jestli nedostane Christian Nörgaard za zákrok na Johna McGinna červenou kartu.

46

45+3

45+2

Yoane Wissa vstřelil branku, před přihrávkou si však nepohlídal vystoupení Diega Carlose a nacházel se v těsném ofsajdu, branka tak nakonec neplatí.

45

Brentford právě vstřelil branku!
Nadýchaný míč od rohového praporku dokázala odvrátit hostující obrana, míč letěl na Morena, kterého skvěle předskočil KEANE LEWIS-POTTER a střelou do protipohybu brankáře posílá svůj tým do vedení!

44

Nebezpečná střela Yoaneho Wissy, který si našel palebnou pozici přes Diega Carlose, jeho střelu nakonec na rohový kop srazil Pau Torres.

41

Kamara se musel vyvarovat technické chybě, nakonec ho však vysvobodil sudí odpískaným faulem Wissy.

39

Velká šance Brentfordu, když se pokoušel Damsagaard najít před bránou Wissu, kterému chyběly milimetry, aby dosáhl na míč. Celé akci však předcházel ofsajd.

38

Závar ve vápně Aston Villy vyřešil odkopem do bezpečí Ezri Konsa.

34

Nevydařený centr Morena daroval míč na kopačky hráčům Brentfordu.

32

Aston Villa teď chvíli obléhala vápno Brentfordu, celou akci zazdil nepřesným nákopem Paul Torres.

29

Ben Mee dokázal zachytit přihrávku Diabyho, následuje další rohový kop pro Villains.

28

Před Ramseym na poslední chvíli odklidil míč na rohový kop Pinnock.

27

Přihrávku za obranu na Wissu přečetl Emiliano Martínez a úspěšným výběhem nebezpečí zabránil.

25

Torresův centr propadl na zadní tyč až ke Cashovi, ten však bránu ohrozit nedokázal.

24

Po kratším ošetřování Bena Meeho se chvíli nehrálo, teď už hra běží.

21

Ofenzivní akci Brentfordu přerušilo ofsajdové postavení Lewise-Pottera.

19

McGinnův dlouhý míč na Cashe byl příliš dlouhý, následuje odkop od brány Brentfordu.

17

Wissovu přihrávku dokázali zadáci Aston Villy odvrátit na rohový kop.

16

John McGinn napřáhl z velké dálky, jeho ránu doprostřed bez větších problémů chytil Mark Flekken.

15

Domácí nepříjemně napadají rozehrávku svého soupeře, hostující hráči se však dokázali po levé straně dostat pryč.

14

Po zblokované střele Morena bude Villa kopat rohový kop.

13

Ben Mee padá v pokutovém území po souboji s Johnem McGinnem, rozhodčí zatím nepíská a nechává hru plynout dále.

12

Po první velké šanci Damsgaarda Brentford ožil, teď mladý Dán dokázal vybojovat rohový kop.

9

Centr Madse Roersleva odvrací připravená obrana Aston Villy.

8

Obrovská šance Brentfordu, kterou měl Mikkel Damsgaard! Janelt z levé strany procpal míč do vápna na volného Damsgaarda, ten však ve velké příležitosti vyhořel, když si připsal parádní zákrok Emiliano Martínez!

7

Diabyho nepřesný centr na Watkinse končí v rukavicích Flekkena.

6

Na krátko rozehraný rohový kop sklepl Kamara Morenovi, ten však pálil nad bránu včel.

5

Střelu Moussy Diabyho zablokoval Sámán Ghoddos, následuje čtvrtý rohový kop.

4

Álex Moreno se dokázal prokličkovat skrze domácí obranu a vyslal první zakončení na bránu Brentfordu, Mark Flekken si věděl rady.

3

Po zblokované přihrávce McGinna budou Villains zahrávat již třetí rohový kop.

3

Hosté si rozehrávku od rohového kopu zopakují.

2

McGinn našel průnikovou přihrávkou Watkinse, Pinnock odvrací nebezpečí na rohový kop pro Villains.

1

Brentford FC: Flekken – Jörgensen, Pinnock, Mee – Ghoddos, Damsgaard, Nörgaard (C), Janelt, Roerslev – Lewis-Potter, Wissa.
Náhradníci: Strakoša – Baptiste, Collins, Goode, Olakigbe, Onyeka, Maupay, Peart-Harris, Jarmoljuk.
Trenér: Frank T.

Aston Villa FC: E. Martínez – Konsa, Carlos, Torres – Cash, Kamara, J. Ramsey, McGinn (C), Moreno – Watkins, Diaby.
Náhradníci: Marschall – Bailey, Dendoncker, Durán, C. Chambers, Iroegbunam, Lenglet, Zaniolo.
Trenér: Emery U.

Rozhodčí: Coote D.

V neděli 17.12 nám nabídne 17.kolo nejvyšší Premier League zajímavý souboj mezi Brentfordem a Aston Villou. Aston Villa aktuálně prožívá velmi úspěšné období a je již 8 zápasů bez prohry, čeká ji ovšem výjezd z Birminghamu do Londýna, kde bývají zápasy velmi nepříjemné. Navíc hráli svěřenci trenéra Emeryho zápas Evropské Konferenční ligy ve čtvrtek v Bosně. Hlavní tahouni dostali zasloužený oddych, ale pořád za sebou mají velmi náročnou cestu.

Brentford z posledních 5 zápasů získal pouhé 3 body, nejvíce se včelám nedaří v útoku, ve zmíněných 5 posledních zápasech vstřelili pouze 2 branky. Do toho nezasáhnou do utkání ofenzivní tahouni Toney a Mbeumo. Otazník pak dále visí u Dasilvy a dánského kreativního záložníka Jensena.
Absence Aston Villy je také poměrně rozsáhlá, kvůli karetnímu trestu do utkání nenastoupíi Lucas Digne a Douglas Luiz. Kvůli zranění bude muset Unai Emery vymyslet alternativu za Mingse, Traorého a Buendíu.

Když nebudeme počítat přátelské utkání letos z léta, tak poslední zápas skončil remízou 1:1, za včely se prosadil po asistenci Mbeuma Toney a zápas vyrovnával v 87.minutě po asistenci Buendíi Douglas Luis. Ani jeden z těchto čtyř jmenovaných hráčů do nedělního zápasu, který odřídí David Coote nenastoupí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.