Fotbalisté Arsenalu dnes potvrdili roli favorita a Wolverhampton na domácí půdě porazili poměrem 2:1. První poločas byl jasně v režii Kanonýrů, za které se už v úvodu prosadili Bukayo Saka a Martin Ødegård. Po pauze se zdálo, že Arsenal utkání kontroluje, jenže v 86. minutě přišla na řadu chyba Zinčenka, kterou potrestal krásnou brankou Matheus Cunha. Londýňané v nastavení měli potíže, nakonec ovšem těsnou výhru uhájili.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 13:3. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 10:10.

90+9

Arsenal FCArsenal FC(4-3-3 )

22 Raya
Raya
Tomijasu
79. min White
2 Saliba
Saliba
Magalhães
Zinčenko
Ødegård
90+3. min Jorginho
41 Rice
Rice
Trossard
7 Saka
Saka
90+3. min Kiwior
9 Jesus
Jesus
67. min Nketiah
Martinelli
77. min Havertz

Wolverhampton(4-4-1-1)

1
23. min Bentley
Bueno
62. min Doherty
20 Doyle
Doyle
90+3. min Kalajdžić
Bellegarde
62. min Sarabia

90+9

Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Matheus Cunha).

90+7

David Raya si pohlídal tečovaný centr ze strany. Už za okamžik přijde na řadu hvizd sudího.

90+6

Pablo Sarabia si přihrávku na pravé křídlo nezpracoval, tudíž Olexandr Zinčenko rozehraje autové vhazování.

90+6

Rozběhla se nám poslední minuta nastaveného času. Hosté se dostali na útočnou polovinu, do vápna posílají centry.

90+5

Eddie Nketiah se pro svůj tým snažil pošetřit několik cenných sekund, což se mu i povedlo.

90+4

Saša Kalajdžić se hned tlačil směrem dopředu. Tento útočník může svému celku pomoct především při nákopech.

90+3

Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Jakub Kiwior,
ze hřiště odchází Martin Ødegård, přichází Jorginho.

90+3

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Thomas Doyle, přichází Saša Kalajdžić.

90+1

Nélson Semedo se ve vápně dostal k centru, který s velkým štěstím odvrátil Gabriel Magalhães.

90

Ve vápně hostů byl k vidění závar. Daniel Bentley šel do tvrdého souboje, ale podle všeho si nedovoleně nepočínal.

89

Nélson Semedo sice centr Saky odhlavičkoval, ale pouze na další kop od rohového praporku.

89

Bukayo Saka díky své důslednosti vybojoval rohový kop pro Arsenal.

88

Hwang Hi-čchan viděl za protesty žluté napomenutí.

88

Eddie Nketiah se ocitl mezi stopery a před ním už byl pouze brankář. Podruhé v utkání ale jeden z hráčů Arsenalu napálil tyč.

87

Domácí už ale znovu kombinují na útočné polovině. Každopádně tady máme nesmírně zajímavý závěr.

86

Wolverhampton právě vstřelil branku!
Lehkovážnost v obraně Arsenalu! Olexandr Zinčenko poblíž pokutového území ztratil míč. Semedo jej tedy připravil pro útočníka MATHEUSE CUNHU, který se prezentoval krásnou technickou ranou k zadní tyči. 2:1. Asistence: Nélson Semedo.

85

Wolverhampton drží míč na polovině hrací plochy. Hosté by se rádi dostali do tlaku, ale ten zatím nepřichází.

83

Na druhé straně poté zahrozil Hwang Hi-čchan, jehož rána ale nebyla moc důrazná. Zapadla do rukavic připraveného brankáře.

83

Do obrovské šance se dostal Leandro Trossard, který mířil sám na gólmana. Ten ale vyběhl a ránu záložníka Arsenalu zastavil. Posléze neuspěl se svou střelou ani Saka.

82

Nélson Semedo nedal na levém křídle kličkujícímu Leandru Trossardovi vůbec žádný prostor. Aut pro Arsenal.

81

David Raya vyběhl z brány, aby zastavil dlouhý pas Wolverhamptonu. Moc práce dnes gólman Gunners nemá.

80

Matheus Cunha poslal do vápna domácích centr, u zadní tyče číhající hráč se k hlavičce nedostal.

79

ze hřiště odchází Takehiro Tomijasu, přichází Ben White.

77

ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Kai Havertz.

76

Leandro Trossard fauloval ve středu pole. Hwang Hi-čchan šel však k zemi velice ochotně.

75

Bukayo Saka vyslal parádní střelu z dálky! Jen o pár čísel přestřelil branku hostů, Daniel Bentley by pravděpodobně na tuto ránu nárok neměl.

75

William Saliba si s přehledem poradil s nabíhajícím soupeřem. Hlavou založil útočnou protiakci Arsenalu, ta ovšem byla lehce pozastavena.

74

Na začátku 74. minuty hosté rozehráli po faulu domácích na útočné polovině. Protihru ale celek ve žlutých dresech stále nemá.

72

David Raya nakopl míč co nejdále od své svatyně, to ale byla snadná práce pro stopera Craiga Dawsona, jenž poté rychle posunul hrací předmět do strany.

71

Gabriel Martinelli chtěl poslat do vápna přízemní centr, ale ten byl sražen do rukavic gólmana Wolverhamptonu.

70

Dá se napsat, že utkání se víceméně jen dohrává. Arsenal je stále častěji na míči a na hostech je vidět, že tolik sil nemají.

69

Boubacar Traoré se individuálně tlačil vpřed, o míč jej ovšem rychle obral domácí zadák.

68

William Saliba dostal první žlutou kartu tohoto utkání. Jednoznačně si přidržel rozběhnutého Hwanga Hi-čchana.

67

ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Eddie Nketiah.

66

Saka si zkoušel narazit míč s Trossardem, který byl ale v danou chvíli předskočen.

66

Arsenal už je opět na útočné polovině, kde se snaží něco vymyslet. Rozhodně nespěchá, drží balón co nejvíce.

64

Martin Ødegård poslal míč proti noze spoluhráče, kterým byl Declan Rice. Defenzivní záložník Arsenalu ale brankový prostor minul.

63

Pablo Sarabia se poprvé dotkl míče, ale mnoho prostoru k dispozici neměl. Nakonec si pomohl zpětnou přihrávkou.

62

ze hřiště odchází Hugo Bueno, přichází Matt Doherty,
ze hřiště odchází Jean-Ricner Bellegarde, přichází Pablo Sarabia.

61

Bukayo Saka se dostal do vápna ve velké rychlosti, ale přihrávku spoluhráče si nezpracoval. Hosté následně předvedli daleký odkop.

60

Gabriel Martinelli se prezentoval poblíž rohového praporku rychlými kličkami, ale hosté jej nakonec zdvojili. Odkopávat bude po krátké pauze Daniel Bentley.

59

Toti Gomes zvládl hlavičkový souboj se Sakou, míč ovšem poslal pouze do zámezí, což je pro hosty málo.

58

Kanonýři si měnili míč poměrně dlouho. Nakonec z velké dálky vypálil Leandro Trossard, jenže míč přeletěl bránu asi o dva metry.

56

Rozběhla se nám 56. minuta utkání a Wolverhampton hraje na útočné polovině. Podaří se mu něco kloudného vymyslet?

54

Hostující celek teď drží míč na své polovině, ale Arsenal napadá poměrně vysoko.

53

Matheus Cunha se postaral o první střelecký pokus hostujícího celku. Útočník Wolves si udělal prostor ve vápně a následně tvrdě vypálil. David Raya předvedl výtečný reflex.

52

Gabriel Jesus tentokrát vybíhal z ofsajdového postavení. Praporek pomezního rozhodčího šel okamžitě nahoru.

51

Gabriel Jesus se snažil na jeden metr prostrčit míč na kopačku spoluhráče, ale obrana Wolverhamptonu byla rychlá a přesná.

50

Jean-Ricner Bellegarde předvedl poměrně dlouhý sprint, po kterém jeho spoluhráč nacentroval do vápna. Olexandr Zinčenko poslal poté míč proti noze Hwang Hi-čchana, tomu se ale rána vůbec nevyvedla.

49

O penaltový zákrok nešlo, takže Olexandr Zinčenko bude pokračovat rozehráním autu.

48

Na začátku druhého poločasu je na Arsenalu vidět obrovská chuť. Gabriel Jesus zůstal po jednom souboji ležet ve vápně. Těžko říct, jestli se VAR k této situaci vrátí.

47

Leandro Trossard zasekl míč a následně centroval. Znovu ale zapracovali stopeři hostujícího týmu.

46

Bukayo Saka předvedl na pravém křídle vynikající kličku, po které centroval, jenže defenzíva Wolves si poradila.

46

Arsenal je blízko k zisku dalších tří bodů. Domácí do utkání vstoupili perfektně, neboť už ve 13. minutě vedli nad Wolverhamptonem o dva góly. Nejprve se prosadil Bukayo Saka, krátce po něm také Martin Ødegård. Kanonýři byli lepší i nadále, ale ke konci poločasu začali vystrkovat růžky také Vlci. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, který odstartuje zhruba v 17:10.

45+8

45+7

Na konci poločasu ještě ale Arsenal udělal velkou chybu. Hwang Hi-čchan se ocitl sám před gólmanem, ale Rayu kličkou nepřelstil.

45+7

Leandru Trossardovi se rána z dálky moc nepovedla. To byla zřejmě poslední střela, kterou úvodní dějství nabídlo.

45+6

Zhruba minuta nám chybí do konce prvního poločasu. Výkopu se teď ujal gólman hostů.

45+5

Daniel Bentley centr ze strany zastavil ve svých rukavicích.

45+4

Matheus Cunha spadl v pokutovém území po kontaktu s Gabrielem Magalhãesem. Hlavní rozhodčí ale okamžitě ukázal, že penaltu pískat nehodlá.

45+3

Martin Ødegård parádně vysunul Gabriela Jesuse, který z levého křídla pádil dopředu. Poté otevřenou placírkou hledal místo u zadní tyče, ale Daniel Bentley vytáhl jistý zákrok.

45+3

Jean-Ricner Bellegarde si dal před útočícího hráče tělo a následně upadl na zem. Nedovolený zákrok fotbalisty Gunners.

45+2

Bukayo Saka posunul míč do strany na Takehira Tomijasua, který ale poctivě se vracejícího obránce neobešel.

45

Martin Ødegård křížnou přihrávkou hledal Saku, ale pobídku nakonec vystihl pozorný hostující fotbalista.

44

Ve 44. minutě ale hosté pobývají na polovině soupeře. Arsenal teď vyčkává a zároveň čerpá síly.

43

Arsenal kombinuje na pravé straně útočné poloviny. Mezitím si o míč ve vápně říká Gabriel Jesus.

42

Max Kilman se už ale vrací na hrací plochu a my pokračujeme ve hře. Dá se čekat, že nastavení úvodního dějství bude delší.

41

Kapitán hostů stále není v pořádku. Hodně jej bolí předchozí souboj s Gabrielem Jesusem.

39

Max Kilman zůstal ležet na trávníku po jednom ze soubojů. Mezitím se hráči běží občerstvit.

38

Do malého vápna poslal velmi nepříjemný centr z rohového kopu Bukayo Saka. Skvěle ovšem zasáhl gólman Daniel Bentley.

37

Gabriel Martinelli se parádně dostal do pokutového území, na jehož hranici vypálil. Technické zakončení se od tyče odrazilo zpět do hry, o pár sekund později pálil Rice nepřesně ze střední vzdálenosti.

36

Po špatné rozehrávce hostů se k balónu opět dostal Arsenal. Declan Rice byl nakonec zdvojen.

36

Takehiro Tomijasu je dnes při chuti, jenže tentokrát si nenarazil míč se spoluhráčem úplně nejlépe.

34

Thomas Doyle vyslal zajímavý centr. K zakončení neměl daleko Toti Gomes, kterému ale přece jen pár centimetrů scházelo.

33

Wolverhampton ale nyní prožívá svou zatím nejlepší pasáž v tomto utkání. Hosté navíc vybojovali na Martinu Ødegårdovi nedovolený zákrok.

32

Hugo Bueno vyslal do vápna Arsenalu dobrý centr, který za sebe přizvedl Matheus Cunha. Hwang Hi-čchan se snaží vymyslet něco dalšího.

30

Takehiro Tomijasu odkopl balón velmi daleko od své brány, tudíž zažehnal možné nebezpečí.

29

Hostující celek nyní podržel míč na polovině hřiště. Dopředu se dostal Hugo Bueno, před kterým ale zapracovali obránci. Vlci ale v kombinaci pokračují.

28

Gabriel Martinelli fauloval v pokutovém území Wolverhamptonu. Celek ve žlutých dresech si bude moct oddechnout.

27

Leandro Trossard rozehrál standardní situaci. Jeho střílený centr byl zastaven, následná dělovka Riceho byla zablokovaná.

25

Arsenal se dostal do otevřenější obrany. Na střed si míč navedl Gabriel Martinelli, jenž následně vystřelil. Odražený míč se dostal před Leandra Trossarda, který napálil před sebou stojícího obránce. Daniel Bentley si mohl oddechnout.

25

Jean-Ricner Bellegarde sice pádil vpřed, ale v souboji s Olexandrem Zinčenkem si pomohl nedovoleným zákrokem.

24

Nélson Semedo vyvezl míč na útočnou polovinu, ale neměl podporu spoluhráčů, a tak musel zvolit zpětnou přihrávku.

23

ze hřiště odchází José Sá, přichází Daniel Bentley.

22

José Sá znovu zůstal sedět na trávníku a vypadá to, že tentokrát už se bude muset střídat.

20

Martin Ødegård šikovným přízemním centrem našel Leandra Trossarda, který si nádherně sklepl míč a poté zakončil. José Sá ale vyběhl a předvedl důležitý zákrok.

19

Takehiro Tomijasu zkoušel patičkou vyzvat Saku, jenž měl k balónu hodně daleko.

19

Gabriel Jesus se snažil něco vymyslet na hranici pokutového území, ale dopísknutý byl ofsajd, ve kterém brazilský útočník stál.

18

Stále je balón na kopačkách Gunners, kteří jsou v úvodu jednoznačně lepší. Vlci pořádně nepodrželi hrací předmět.

16

Takový úvod hosté rozhodně nechtěli. Už nyní je jasné, že to budou mít v honbě za remízou velice složité.

15

José Sá je nyní ošetřován. Uvidíme, jestli ve hře bude pokračovat, ale nevypadá to vážně.

13

Arsenal právě vstřelil branku!
Nádherná akce Arsenalu končí druhou brankou! Po kombinaci na jeden dotek se k míči dostal Olexandr Zinčenko, jenž přízemním pasem oslovil v ideální pozici MARTINA ØDEGÅRDA, který jen nastavil placírku a levačkou umístil míč k tyči. 2:0. Asistence: Olexandr Zinčenko.

11

Jesus výborně sklepl míč pro Saku, který následně kombinoval s kapitánem Martinem Ødegårdem. Středopolař Arsenalu ale zpětnou přihrávku nezvládl úplně dokonale, Arsenalu teď chyběla přesnost.

10

Bukayo Saka si chtěl rychle přehodit míč směrem na střed, ale obránci hostů jej tentokráte pokryli. Hwang Hi-čchan ale nevyvezl míč moc daleko.

9

Balón už je ale na kopačkách celku v červených dresech, který by se rád dostal do dalšího zakončení.

8

Wolverhampton bude hledat odpověď, nyní si přihrává na polovině hrací plochy.

6

Domácí se na konci 6. minuty dostávají do vedení! Ačkoliv hosté byli vzadu ve velkém počtu, situaci vůbec nezvládli. Takehiro Tomijasu z prvního doteku poslal míč na kopačku BUKAYA SAKY, jenž snadno přelstil stopera Craiga Dawsona a balón posléze umístil do sítě. 1:0. Asistence: Takehiro Tomijasu.

6

Arsenal to dlouho zkoušel po levé straně, jenže Olexandr Zinčenko a Gabriel Martinelli nedostali od obránců vůbec žádný prostor.

5

Domácí vysoko presovali a nakonec vybojovali aut poblíž rohového praporku.

4

Vlci se poprvé dostali na útočnou polovinu. Nélson Semedo ale nepředal míč úplně nejlépe, takže čas a prostor na rozehrávku budou mít domácí.

3

Gabriel Martinelli se chtěl vydat mezi obránce hostů, ale prostoru moc neměl. Kanonýři následně kombinovali, jenže přihrávka Martina Ødegårda ideální nebyla. Odkopávat bude José Sá.

2

Craig Dawson nechtěl přihrávat směrem dopředu, takže si pomohl zpětnou přihrávkou na gólmana.

1

Gabriel Magalhães se hned na začátku utkání prezentoval výtečným skluzem, avšak Arsenal moc dlouho balón nepodržel.

1

Arsenal FC: Raya – Tomijasu, Saliba, Magalhães, Zinčenko – Ødegård (C), Rice, Trossard – Saka, Jesus, Martinelli.
Náhradníci: Ramsdale – Kiwior, B. White, Soares, Jorginho, Havertz, Alnaní, R. Nelson, Nketiah.
Trenér: Mikel Arteta

Wolverhampton Wanderers: Sá – Semedo, Kilman (C), Dawson, T. Gomes – Hwang Hi-čchan, Bo. Traoré, H. Bueno, Doyle – Bellegarde – Cunha.
Náhradníci: Bentley – Doherty, S. Bueno, Sarabia, F. Silva, Kalajdžić, Chirewa, Whittingham, Hubner.
Trenér: Gary O'Neil

Rozhodčí: Bankes – Greenhalgh, Smart.

ARSENAL FC

Arsenal bude v souboji s Wolverhamptonem hájit první pozici v tabulce. Londýňané mají jednobodový náskok před Manchesterem City, ve třinácti zápasech nastřádali 30 bodů za devět výher, tři remízy a jednu porážku. Jedinou prohru si Arsenal připsal na začátku listopadu, kdy prohrál na půdě Newcastlu. Předminule ale 3:1 přehrál Burnley a před týdnem naplno bodoval v Brentfordu. V tomto týdnu si svěřenci kouče Artety zastříleli v Lize mistrů s Lens, které porazili 6:0. Nejlepším střelcem týmu je pětigólový Eddie Nketiah.

WOLVERHAMPTON WANDERERS

Wolverhamptonu v tabulce anglické nejvyšší soutěže patří dvanáctá pozice. Vlci ve třinácti odehraných zápasech nasbírali 15 bodů a pohybují se v klidném středu tabulky. V posledních týdnech mají velice proměnlivé výsledky. Na konci října Wolves remizovalo s Newcastlem, avšak následně prohrálo 1:2 na hřišti Sheffieldu. Poté ale Wolverhampton doma porazil Tottenham, nicméně na cenný skalp nenavázal v utkání proti Fulhamu, kterému podlehl 2:3. Nejlepším střelcem mužstva je Hwang Hi-čchan, který vstřelil už sedm branek.

Hezké sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z Premier League. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Arsenalem a Wolverhamptonem. Výkop je na programu v 16:00.