Liverpool dnes potvrdil pozici nejlepšího týmu Premier League. Reds na domácí půdě jednoznačně přejeli Chelsea 4:1, přičemž těch branek mohli dát ještě daleko více. Za domácí dokonce čtyřikrát trefil tyč Darwin Núñez, brankář Djordje Petrović pak vytahoval další skvělé zákroky. Za Chelsea se ve druhém poločase prosadil pouze Christopher Nkunku, ale to už prakticky bylo po zápase. Liverpool uspěl zcela zaslouženě.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 15:1. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 15:16.

90+7

Liverpool FCLiverpool FC(4-3-3 )

Alisson
84 Bradley
Bradley
69. min Alexander-Arnold
Konaté
van Dijk
2 Gomez
Gomez
69. min Robertson
Szoboszlai
69. min Elliott
Mac Allister
17 Jones
Jones
83. min Clark
7 Díaz
Díaz
20 Jota
Jota
69. min Gakpo

Chilwell
46. min Gusto
25 Caicedo
Caicedo
66. min Chukwuemeka
Fernández
11 Madueke
Madueke
46. min Mudryk
Gallagher
46. min Nkunku
Sterling
20 Palmer
Palmer
85. min Casadei

90+6

Darwin Núñez si nabíhal za obranu, ale upadl. Posléze byl pískán nedovolený zákrok Chelsea.

90+6

Carney Chukwuemeka vybízel spoluhráče ve vápně, avšak Ibrahima Konaté posunul míč do zámezí.

90+5

Liverpool už čeká na vlastní polovině a víceméně už ani nepresuje. Je jasné, že tento duel zvládne.

90+3

Djordje Petrović předvedl velice snadný zákrok proti střele Codyho Gakpa.

90+3

Christopher Nkunku se sice vymotal mezi obránci, ale následně si pomohl jen zpětnou přihrávkou.

90+2

Víceméně je zřejmé, že se utkání už z obou stran jen a pouze dohrává. Chelsea nyní kombinuje ve středu pole.

90+1

Mychajlo Mudryk si naváděl míč směrem dopředu, ale obránci Liverpoolu tuto situaci rozhodně nepodcenili.

89

Až teď se pokračuje ve hře, nicméně zdá se, že zdravotní trable bude mít Alexis Mac Allister větší.

87

Alexis Mac Allister zůstává ležet na zemi po jednom z předchozích střetů.

86

Trent Alexander-Arnold krásnou kolmicí hledal Darwina Núñeze, ale hostující brankář byl u míče rychle.

85

Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Cole Palmer, přichází Cesare Casadei.

85

Cody Gakpo si nabíhal mezi obránce, ale těsně před ním skvěle zapracoval skluzem Axel Disasi.

84

Darwin Núñez vyslal desátou střelu v tomto klání. Zamířil ale do připraveného Djordjeho Petroviće, jenž potíže neměl.

83

Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Curtis Jones, přichází Bobby Clark.

82

Benoît Badiashile v hlavičkovém souboji dokázal přetlačit Luise Díaze.

82

Nyní už Liverpool kontroluje dění na hrací ploše. Chelsea se opět stáhla a prakticky nemá protihru.

81

Alexis Mac Allister předvedl nedovolený zákrok. Argentinec měl štěstí, že neviděl žlutou kartu.

79

Liverpool právě vstřelil branku!
Darwin Núñez vybojoval míč, pádil dopředu a levačkou ve vápně nádherně našel LUISE DÍAZE. Darwin Núñez byl tak alespoň odměněn asistencí, přestože čtyřikrát dnes trefil tyč. 4:1. Asistence: Darwin Núñez.

78

Každopádně v posledních minutách se hra srovnala. Liverpool paradoxně třetí branka uklidnila až moc, ale Chelsea pořád ztrácí dvě branky.

77

Cody Gakpo nevěděl, co s míčem, a tak vypálil z dálky. Jeho pokus prosvištěl pár desítek centimetrů vedle tyče.

76

Žlutá karta pro tým Liverpool FC (Ibrahima Konaté).

76

Velký tlak domácích! Darwin Núñez počtvrté v utkání trefil tyč, tentokrát do konstrukce zamířil hlavou. Posléze vyrazil Djordje Petrović tvrdou ránu z dálky.

75

Christopher Nkunku tentokrát ve vápně vybízel Mudryka, kterému kousek scházel.

74

Domácí už přenesli hru na útočnou polovinu. Hru uklidnil Harvey Elliott, nicméně po vystřídání Liverpool trochu polevil.

73

Christopher Nkunku ve vápně upadl, ale rozhodčí rozpažil. Uvidíme, co bude následovat při přerušení.

71

Chelsea právě vstřelila branku!
Hosté se dostávají zpátky do hry! Liverpool situaci velmi podcenil, Carney Chukwuemeka prostrčil balón na CHRISTOPHERA NKUNKUA, který si poradil na výbornou. Míč od tyče zametl za bezmocného Alissona. 3:1. Asistence: Carney Chukwuemeka.

70

Jürgen Klopp téměř z poloviny obměnil základní sestavu. Je ve velmi dobré situaci, poněvadž jeho celek vede o tři góly a kráčí za dalšími třemi body.

69

ze hřiště odchází Conor Bradley, přichází Trent Alexander-Arnold,
ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Harvey Elliott,
ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Cody Gakpo,
ze hřiště odchází Joe Gomez, přichází Andrew Robertson.

67

Hosté se nadechovali, ale obraně vypomohl Diogo Jota. Liverpool dnes působí kompaktním dojmem.

66

ze hřiště odchází Moisés Caicedo, přichází Carney Chukwuemeka.

66

Enzo Fernández se chytrou přihrávkou snažil vybídnout křídelníka, jenže z brány vystartoval Alisson.

65

Dnes je pravděpodobně hotovo! Conor Bradley získal čas a prostor na pravé straně a následně vyslal parádní centr do vápna, kam si naběhl DOMINIK SZOBOSZLAI. Posledně jmenovaný nedal šanci brankáři Chelsea. 3:0. Asistence: Conor Bradley.

63

Mychajlo Mudryk chtěl obelstít zadáka, ale pomohl si faulem. Ofenzivní hráč s číslem 10 na dresu nepředvádí dnes zrovna ideální výkon.

62

Darwin Núñez ani tentokrát neskóroval! Útočník domácích z hranice vápna vypálil, ale zamířil do středu brány, kde stál připravený Djordje Petrović.

61

Benoît Badiashile si poradil s náběhem Conora Bradleyho na hranici pravidel. Liverpoolský mladík dnes hraje velké utkání.

60

Jota se snažil prostrčit míč na lépe postaveného Virgila van Dijka, který zůstal u vápna, ale jeden z beků Chelsea nakonec zasáhl.

59

Dominik Szoboszlai opět trefil zeď, nicméně tentokrát se právě od ní míč odrazil nad branku. Na řadu tak přichází další rozehrávka maďarského záložníka.

58

Další ztráta fotbalistů Chelsea. Míče se tak ujal Conor Bradley, jenž byl při přihrávce faulován. Další přímý kop z dobré pozice pro Liverpool.

57

Dominik Szoboszlai poslal míč do pokutového území, ale van Dijkovi k hlavičce přece jen pár centimetrů scházelo.

56

Jones sice před šestnáctkou ztratil míč, okamžitě jej pak vzal Diogo Jota, který vybojoval rohový kop.

55

Darwin Núñez si naskakoval na míč při centru ze strany, nicméně asi půl metru mu nakonec scházelo.

54

Conor Bradley teď předvedl velice dobrý defenzivní zákrok. Pohlídal si nebezpečného Christophera Nkunkua.

53

Thiago Silva šikovně zastavil přihrávku, která mířila do vápna. Následnou střelu zlikvidoval Djordje Petrović.

51

Chelsea měla první dnešní velkou šanci! Malo Gusto vybídl ve vápně naběhnutého Mychajla Mudryka, jenž ale balón vůbec netrefil dobře. Bránu Liverpoolu znatelně přestřelil.

51

Moisés Caicedo se ocitl v problémech, ale nedovoleně byl nakonec seslán k zemi. Faul domácích.

50

Curtis Jones si na levém křídle přebíral přihrávku spoluhráče, ale pouze do ofsajdu.

49

Defenzíva domácích musela reagovat, neboť dopředu si nabíhal Sterling. Poté ale nepřesně centroval, pro balón si doběhl Alisson.

48

Přihrávka Joty byla sražena Moisésem Caicedem. Liverpool ale bude pokračovat kopem od rohového praporku.

47

Darwin Núñez dostal celkem zbytečnou žlutou kartu. Je tady tedy první napomenutí také na liverpoolské straně.

46

Raheem Sterling, který zatím není moc vidět, si prudkou přihrávku vůbec nepřebral.

46

ze hřiště odchází Ben Chilwell, přichází Malo Gusto,
ze hřiště odchází Noni Madueke, přichází Mychajlo Mudryk,
ze hřiště odchází Conor Gallagher, přichází Christopher Nkunku.

46

Po prvním poločase domácí vedou 2:0 a byli v něm jasně lepší! Liverpool poslal do vedení po pěkné individuální akci Diogo Jota, následně na něj navázal svým prvním gólem v anglické nejvyšší soutěži Conor Bradley. Chelsea bude muset rapidně svou hru zlepšit, zatím na soupeře nestačí vůbec v ničem.

45+5

45+4

Conor Gallagher mohl něco vymyslet poblíž vápna, ale zakopl. Chelsea tedy v tomto poločase nesníží.

45+3

Alisson měl práci po delší době, nyní se ujímá výkopu. Sluší se doplnit, že nastavovaly se čtyři minuty.

45+2

Darwin Núñez si vzal balón, ale potřetí v utkání napálil tyč. Velká škoda pro domácí, kteří tedy pokutový kop neproměnili.

45+1

Benoît Badiashile ale soupeře skutečně přišlápl, takže od puntíku se kopat bude. Domácí možná půjdou do tříbrankového náskoku.

45

Bude se zřejmě kopat penalta! Diogo Jota po přihrávce Virgila van Dijka upadl na zem a pravděpodobně byl faulován. Sudí ukázal na puntík, ale kontrola VARu samozřejmě přijde.

44

O míč si ve vápně říkal Darwin Núñez, avšak těsně před ním výtečně zapracoval Silva.

43

Curtis Jones až dlouho přidržel míč. Darwin Núñez už dávno míč přeběhl, navíc byl v ofsajdu, tudíž Liverpool zajímavě rozjetou akci nedotáhl.

42

Curtis Jones podržel míč na útočné polovině a chystá se něco vymyslet. Hosté jsou znovu ve velkém bloku.

41

Žlutá karta pro tým Chelsea FC (Axel Disasi).

41

Luis Díaz byl ihned po převzetí míče povalen na zem. Chelsea na svého soupeře vůbec nestačí.

39

Zhruba pět minut před koncem poločasu jde Liverpool do vedení o dva góly! Luis Díaz posunul míč na kopačku rozběhnutého CONORA BRADLEYHO, který pádil vpřed. Krajní bek domácích utíkal a přesnou střelou k zadní tyči otevřel svou střeleckou listinu v Premier League. 2:0. Asistence: Luis Díaz.

38

Liverpool se tlačil směrem vpřed, ale útočná akce fotbalistů v červeném byla kvůli ofsajdu zastavena.

36

Ben Chilwell se znovu dostával dopředu a opět docela ochotně spadl, každopádně nyní k alespoň malému kontaktu určitě došlo. Tentokrát to bylo mimo vápno.

35

Třetí žlutá karta pro Chelsea. Ve vápně se ocitl Ben Chilwell, který spadl, aniž by došlo ke střetu s Ibrahimou Konatém. Rozhodčí to moc dobře viděl a kapitán Blues tedy dostal žlutou kartu za simulování.

34

K míči se postavil Dominik Szoboszlai, který ale trefil připravenou zeď hostujících fotbalistů.

33

Enzo Fernández skluzem fauloval Jonese asi čtyři metry před vápnem. Liverpool bude mít k dispozici přímý kop z výborné pozice.

31

Djordje Petrović vyrazil velmi zajímavou přízemní střelu Curtise Jonese. Brankář je zatím nejlepším hráčem londýnského mužstva.

30

Darwin Núñez šikovně podržel míč a pro své barvy pošetřil cenné vteřiny. Pomohl si přihrávkou na Virgila van Dijka.

29

Moisés Caicedo si přebíral míč zhruba na polovině hřiště, poté byl ale povalen k zemi. Sudí tak musel fouknout do píšťalky.

28

Joe Gomez až napodruhé dokázal odkopnout míč z hranice vápna. Teď to vypadá, že se nadechuje hostující tým.

27

Noni Madueke se ocitl za obranou, ale poté si s defenzívou Reds neporadil. Momentálně vede Liverpool na střely už 10:0!

27

Diogo Jota tentokrát posunul míč do běhu spoluhráče, ten ale o hrací předmět přišel.

25

Gól ještě musel potvrdit VAR, zda se Diogo Jota nedotkl míče rukou. Gólová situace ale platí, Liverpool vede!

23

Domácí jdou zcela zaslouženě do vedení! Míče se na útočné polovině zmocnil DIOGO JOTA, který velice důrazně a přesně zamířil mezi obránce Chelsea. Ti snadno nechali útočníka proniknout do vápna a při střele už Djordje Petrović šanci neměl. 1:0. Asistence: Conor Bradley.

22

Hosté sice kombinují, ale pouze na vlastní polovině. Naopak Liverpool vysoko presuje, neustále chce balón.

21

Djordje Petrović vyboxoval centr ze strany, červení ale v tlaku pokračují.

20

Noni Madueke měl velké problémy s Núñezem. Následný centr sice nebyl úplně ideální, ale rána byla posléze sražena. Zkraje 21. minuty bude Liverpool kopat roh.

20

Další standardní situace pro domácí. Centr byl ale hodně nepovedený, a tak měl Ben Chilwell celkem snadnou práci s odkopem.

18

Darwin Núñez si perfektně pohlídal náběh, přebral si míč a z hranice šestnáctky mířil k zadní tyči. Djordje Petrović posunul balón právě na tyč, další výtečný zákrok gólmana Chelsea.

17

Thiago Silva vyhrál hlavičkový souboj ve svém vápně, následně byl domácím pískán útočný faul.

16

Rozběhla se nám 16. minuta a hosté jsou pod velkým tlakem. Dokáží domácí ještě více zatopit pod kotlem?

15

Joe Gomez čistě zastavil Palmera a rázem Liverpool šel opět dopředu. Aktivní Darwin Núñez to znovu zkusil, ale trefil před sebou stojícího hráče.

14

Chyba Chelsea v rozehrávce, a tu mohl potrestat Darwin Núñez! Střela z dálky v podání domácího útočníka zapadla mimo tři tyče, a to celkem znatelně.

12

Dominik Szoboszlai rozehrál standardní situaci, kterou za sebe prodloužil Diogo Jota. Míč zaplaval asi metr vedle zadní tyče, takže přímé ohrožení z toho nebylo.

11

Moisés Caicedo viděl od hlavního sudího první žlutou kartu. Za dres zatáhl Luise Díaze.

11

Zajímavá výměna míče, ale Cole Palmer se k centru z pravé strany nedostal. Obrana Liverpoolu poctivě zasáhla.

10

Autové vhazování pro Bena Chilwella, který také nespěchá. Chelsea jde o to, aby přečkala úvodní liverpoolský tlak.

9

Liverpool rozehrál rohový kop, ale nezahrozil z něj. Nyní se už výkopu ujímá gólman Londýňanů.

8

Velmi tvrdá střela z dálky v podání Darwina Núñeze! Útočník domácích se opřel do míče z dvaceti metrů a otřel ránu o břevno. Nechybělo moc a Reds by vedli.

6

Conor Gallagher se v pokutovém území dostával k míči, jenže Virgil van Dijk jej poslal k zemi. Penalta se ovšem kopat nebude, sudí okamžitě rozpažil. Opakované záběry ale ukazují, že se penalta klidně kopat mohla, ale zřejmá rozhodně nebyla.

5

Darwin Núñez si to mířil dopředu, gólmana zkoušel přehodit obloučkem, ale Djordje Petrović si situaci pohlídal.

3

Luis Díaz si dělal prostor na levém křídle. Předvedl přešlapovačku, ale jeho následná střela nebo přihrávka mířila do boční sítě.

2

Balón se dokutálel k Petrovićovi, jenž s rozehrávkou rozhodně nespěchá. Domácí se hned na začátku snaží být poměrně aktivní.

1

Liverpool se usadil na útočné polovině, kde se snažil něco vymyslet, ale míče se už zmocnil celek v modrých dresech.

1

Liverpool FC: Alisson – Bradley, Konaté, van Dijk (C), Gomez – Szoboszlai, Mac Allister, Jones – Díaz, Jota, Núñez.
Náhradníci: Kelleher – Robertson, Alexander-Arnold, Quansah, Elliott, Gravenberch, B. Clark, McConnell, Gakpo.
Trenér: Jürgen Klopp

Chelsea FC: Petrović – Disasi, T. Silva, Badiashile, Chilwell (C) – Caicedo, Fernández – Madueke, Gallagher, Sterling – Palmer.
Náhradníci: Bergström – Gusto, Gilchrist, Casadei, Mudryk, Chukwuemeka, Nkunku, Broja, Washington.
Trenér: Mauricio Pochettino

Rozhodčí: Tierney – Mainwaring, Ledger.

LIVERPOOL FC

Liverpool bude jasným favoritem tohoto velmi zajímavého utkání, neboť Reds hrají o titul. Nyní jsou dokonce první, když po 21 zápasech nasbírali 48 bodů. Jejich náskok na druhý Manchester City, třetí Arsenal i čtvrtou Aston Villu činí pět bodů. Naposledy Liverpool v soutěžním utkání prohrál 14. prosince, kdy podlehl v Evropské lize belgickému Royale Union SG, od té doby ale sbírá minimálně remízy. V Premier League vyhrál tři utkání v řadě, když postupně zdolal Burnley, Newcastle a Bournemouth. Následně Reds remizovali v EFL Cupu s Fulhamem, nicméně do dalšího kola postoupili. Ve FA Cupu jde Liverpool také dál, minulý týden jasně 5:2 přehrál Norwich. Poměrně čerstvou zprávou je, že po sezoně klub opustí hlavní trenér Jürgen Klopp, rozloučí se tedy mistrovským titulem?

CHELSEA FC

Fotbalisté Chelsea jsou po jednadvaceti odehraných zápasech na devátém místě, dohromady zatím nastřádali 31 bodů. Celkově zapsali devět výher, čtyři remízy a osm porážek. Do šlágru jde ale londýnský celek v dobré náladě, neboť vyhrál tři utkání za sebou. Na konci prosince doma porazil těsně 2:1 Crystal Palace, o tři dny později navíc uspěl 3:2 na hřišti Lutonu. V lednu pak Chelsea na domácí půdě porazila Fulham 1:0. Následně odehrála další dva zápasy, které se ovšem nepočítaly do tabulky Premier League. Svěřenci kouče Mauricia Pochettina porazili v EFL Cupu 6:1 Middlesbrough a následně ve FA Cupu remizovali s Aston Villou. Nejlepším ligovým střelcem Chelsea je Cole Palmer, jenž nastřílel devět branek.

Hezký středeční večer při sledování textového přenosu z Premier League. Dnes budeme společně sledovat utkání 22. kola mezi Liverpoolem a Chelsea. Výkop je naplánován na 21:15.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.