Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 10:3. Rohy: 13:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 8:9.

Je konec! Arsenal duel zvládl a poráží Burnley 3:1. V 8. minutě ale hrozil hostující Amdouni, jehož ránu musel Raya vyrazit. Domácí poprvé zahrozili ve 21. minutě, nicméně Saka nechal vyniknout Trafforda. Po půlhodině hry nebezpečně hlavičkoval Havertz, jenže branku netrefil. O minutu později měl na opačné straně šanci Gudmundsson, ale Raya Arsenal znovu podržel. Domácí se tak ujali vedení v úvodu nastavení, kdy se hlavou i za cenu nárazu do tyče prosadil Leandro Trossard. Po změně stran však vyrovnal Brownhill. Bleskovou odpověď si po rohu připravil Saliba. Domácí celek byl poté aktivnější a po dalším rohu přidal pojistku Zinčenko. V závěru Arsenalu zkomplikoval situaci Vieira, který byl vyloučen, ale Artetův celek už vedení nepustil.

Havertz
59. min Vieira
Jorginho
41 Rice
Rice
7 Saka
Saka
81. min Nelson
Trossard
81. min Nketiah
Martinelli
90. min Kiwior

Burnley FCBurnley FC(4-4-2)

Trafford
22 Vitinho
Vitinho
88. min Odobert
Brownhill
85. min Obafemi
Koleosho
79. min Bruun Larsen
Rodriguez
25 Amdouni
Amdouni
79. min Ramsey

90+8

Duel stále nekončí. Před brankou Arsenalu je ošetřován jeden z domácích hráčů.

90+5

Jorginho výborně ve vlastním vápně zastavil přízemní centr a napadající soupeř jej poslal k zemi. Zdá se, že Arsenal už dnešní duel s přehledem dohraje.

90+4

Žlutá karta pro tým Burnley FC (Jóhann Gudmundsson).

90+3

VAR ještě zkoumal předchozí situaci kvůli možnému faulu ze strany Arsenalu, ale penalta pro Burnley z toho nebude.

90+2

Hosté chtěli udeřit po centru z levé strany, jenže Zinčenko míč přizvedl před dobíhajícím rivalem mimo vápno.

90

Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Jakub Kiwior.

89

V závěru utkání je ještě ošetřován Gabriel Martinelli, kterého trápí křeče.

88

Střídání v týmu Burnley FC:
ze hřiště odchází Vitinho, přichází Wilson Odobert.

87

Raya nakopl míč na pravou stranu, kde o míč válčil Nketiah, jenže proti dvojici hráčů Burnley neměl v souboji šanci na úspěch.

86

Hosté zahrávali rohový kop. Centr se snesl na přední tyč, kde hlavičkoval O ́Shea, jenže míč přizvedl pouze nad břevno.

85

ze hřiště odchází Josh Brownhill, přichází Michael Obafemi.

85

Domácí defenziva si pohlídala nákop na hranici velkého vápna, kde zasáhl Gabriel Martinelli. Arsenal už se v deseti nikam hnát nebude.

83

Velký problém pro domácí! Fábio Vieira dohrál soupeře ostrým šlapákem a sudí neváhal!

81

ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Eddie Nketiah,
ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Reiss Nelson.

80

Domácí mají duel pevně pod kontrolou. Stopeři Arsenalu kombinují na vlastní polovině. Nikdo ve žlutém je pod tlak nedostává.

79

ze hřiště odchází Luca Koleosho, přichází Jacob Bruun Larsen,
ze hřiště odchází Zeki Amdouni, přichází Aaron Ramsey.

78

Trossard opět rozehrál rohový kop. Hostující brankář Trafford se vydal mezi hlavičkáře a míč vyboxoval mimo nebezpečný prostor.

77

Hosté zkusili překvapit defenzivu Arsenalu nákopem středem, jenže stopeři si pohyb útočníků pohlídali a nechali míč propadnout k Rayovi.

76

Hostující celek se znovu tlačí vpřed, jenže ani další nákop se za obranu Arsenalu nedostal. Zinčenko je po vstřelení gólu nabuzený a nyní skvěle uspěl i v defenzivním souboji.

74

Arsenal právě vstřelil branku! Domácí celek podruhé v utkání udeřil po rohovém kopu! Další Trossardův centr si našel Saliba, po jehož pokusu trefil míč břevno. Defenziva hostů míč následně neodvrátila a OLEXANDR ZINČENKO krásným a těžkým kopem vymetl šibenici!

73

Domácí pokračují v obléhání pokutového území soupeře. Centr z levé strany odvrátil na rohový kop O ́Shea. Do vápna už míří stopeři domácích.

72

Domácí stopeři kombinují s míčem na vlastní polovině. Nikdo z ofenzivních tahounů Arsenalu nyní zrovna nehýří aktivitou.

71

Fábio Vieira zůstává po souboji ležet na trávníku. Soupeř mu dokonce vyzul pravou kopačku.

70

Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut. Gabriel Martinelli se rozbíhal za přenesením na levou stranu, jenže míč se po trávníku svezl mimo hru.

69

Trossard se ujal rozehrávky dalšího rohového kopu Arsenalu. Zajímavý centr tentokrát odvrátil Josh Brownhill. Arsenal ale rychle vybojoval míč zpět.

68

Zinčenko měl prostor na levé straně, nicméně ukrajinský šikula si netroufl na průnik. Arsenal se snaží v posledních minutách hrát poněkud rozvážněji.

67

Trossard se znovu tlačil do zajímavé akce, ale Berge mu míč vypíchl. Do odraženého balónu se ihned opřel Rice, jehož rána těsně minula zadní tyč!

66

Koleosho si navedl míč z levé strany do středu hřiště, jenže rána pravou nohou se mu vůbec nepovedla a skončila vedle bližší tyče.

65

Hostující brankář nakopl míč na levou stranu, ale v souboji uspěl William Saliba, který je zatím hrdinou londýnského výběru.

63

Domácí zahrávali další rohový kop. Centr Trossarda se znovu stáčel přímo do branky, ale tentokrát se hráčům Arsenalu ze vzduchu udeřit nepovedlo.

62

Trossard dloubl míč do prostoru, kam si nabíhal Rice, ale stoper Burnley mu v souboji nedal prostor. Arsenal bleskově vybojoval míč zpět na kopačky.

61

Martinelli si krásnou zasekávačkou posunul míč kolem soupeře a přenesl hru na pravou stranu. Vieira si pod tlakem musel pomoci rozehrávkou na stopery.

60

Je za námi hodina hry a po změně stran zatím sledujeme hodně zajímavé dění na trávníku. Arsenal si rychle vzal zpět ztracené vedení a pokračuje v aktivitě.

59

ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Fábio Vieira.

57

Arsenal právě vstřelil branku! Po následném rohovém kopu už se domácí celek vrací do vedení! Exekuce rohového kopu se ujal Trossard, který míč kroutil přímo do branky a WILLIAM SALIBA z těsné blízkosti hlavou udeřil!

57

Gabriel Martinelli mohl po rychlém přechodu vpřed vrátit Arsenalu vedení! Do vápna vletěl z levé strany, jenže bodlem hostujícího brankáře nepropálil!

56

VAR prohřešek proti pravidlům neodhalil a branka platí!

55

Branku hostů ještě zkoumá VAR!

54

Burnley právě vstřelilo branku! Hostující celek se dočkal vyrovnání! Koleosho přetlačil na levé straně Tomijasa. K odraženému míči se následně dostal JOSH BROWNHILL, který se štěstím dopravil míč do sítě!

53

Gabriel Martinelli zkoušel míč procedit vnějším nártem na malé vápno, jenže tam se nedostal nikdo v červeném dresu. Trafford měl snadnou práci.

52

Domácí pokračují v tlaku na polovině soupeře, jenže kombinace Arsenalu skončila nepřesnou rozehrávkou Gabriela na levou stranu.

51

Declan Rice poslal směrem do pokutového území hodně prudký centr, který nemohl trefit nikdo v červeném dresu Arsenalu.

50

Trossard se dostal do pokutového území, jenže jeho zpětnou přihrávku skluzem odehrál na rohový kop Josh Brownhill.

49

Arsenal se zjevil na polovině soupeře, jenže Zinčenko si pomohl šlapákem, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Rozehrávat bude Burnley.

48

Martinelli dostal přihrávku na levou stranu, jenže místo průniku vpřed si pomohl přihrávkou do zadních řad. Arsenal si postupně hledá cestičku vpřed.

47

Hosté se pokusili přelstít domácí obranu dloubáčkem do vápna, jenže Raya úmysl soupeře přečetl a bez problémů si dokráčel pro míč.

46

Domácí celek obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Arsenal bude chtít navázat na povedený závěr úvodní půle.

46

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce nakonec může být spokojenější domácí Arsenal. V 8. minutě ale hrozil hostující Amdouni, jehož ránu musel Raya vyrazit. Domácí poprvé zahrozili ve 21. minutě, nicméně Saka nechal vyniknout Trafforda. Po půlhodině hry nebezpečně hlavičkoval Havertz, jenže branku netrefil. O minutu později měl na opačné straně šanci Gudmundsson, ale Raya Arsenal znovu podržel. Domácí se tak ujali vedení v úvodu nastavení, kdy se hlavou i za cenu nárazu do tyče prosadil Leandro Trossard.

45+4

45+3

Trossard už je na nohou, ale drží se za pravé předloktí.

45+2

Trossard je v péči domácích zdravotníků. Uvidíme, zda bude schopen po změně stran pokračovat ve hře.

45+1

Arsenal právě vstřelil branku! Arsenal dopravil míč do sítě, nicméně domácí fotbalisté dlouho neslavili! Po centru do vápna hlavičkoval Saka, jehož pobídku u zadní tyče našel LEANDRO TROSSARD, který míč dopravil do sítě! V pohybu ale následně narazil do tyče a způsobil si zranění!

44

Gabriel Martinelli se dral vpřed po levé straně, jenže centr se mu vůbec nepovedl. Příliš vysokou pobídkou zahnal Saku pryč z pokutového území.

43

Havertz se ve vápně snažil otočit s míčem, jenže od obránce Burnley se balón odrazil do rukavic připraveného Trafforda.

42

Koleosho prošel po levém křídle do pokutového území, ale zkušený Tomijasu jej výbornou poziční hrou vytlačil mimo střeleckou pozici.

41

Berge se probil na polovinu Arsenalu, kde ustál souboj se Zinčenkem a vybojoval pro svůj celek vhazování. Burnley potřebuje uklidnit dění na hřišti.

40

Agilní Trossard se znovu tlačil do vápna, jenže si předkopl míč daleko před sebe a obránce balón nakonec stačil odehrát mimo šestnáctku.

39

Luca Koleosho potáhl míč po levém křídle a získal pro svůj celek alespoň vhazování. Defenziva Burnley si po silné pasáži Arsenalu může oddechnout.

38

Po delší době se hosté dostali na polovinu Arsenalu, nicméně Gabriel si nákop pohlídal a pomohl si malou domů. Arsenal by potřeboval i pomoc fanoušků.

37

Arsenal měl nyní hodně silnou pasáž, při které obléhal velké vápno soupeře, nicméně tlak domácích zastavil odmávaný ofsajd.

36

Trossard si elegantně přehodil míč na levou nohu, navedl si jej na střelu, ale jeho ránu pod břevno vytáhl dalším výborným zákrokem Trafford!

35

Martinelli znovu odcentroval z levé strany na malé vápno, jenže Kai Havertz byl v sevření dvojice hostujících obránců a nemohl se dostat k hlavičce.

34

Další rohový kop Arsenalu rozehrál Martinelli. Jeho pobídka směřovala na bližší tyč, kde ve vzdušném prostoru kralovali obránci Burnley.

33

Martinelli se hnal za přihrávkou do vápna, jenže se k němu stáhl norský reprezentant Berge, jenž míč dokázal odkopnout mimo hrací plochu.

32

Saka se musel stáhnout k vlastnímu vápnu, kde vypomohl spoluhráčům k zisku míče. Burnley v posledních minutách začíná vystrkovat růžky.

31

Udeřit mohli také hosté! Po chybě domácích vlétl do vápna Jóhann Gudmundsson, ale Raya jeho přízemní křížnou ránu vyrazil!

30

Arsenal po půlhodině hry zahrával další rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, jenže Kai Havertz hlavičkoval vysoko nad břevno!

29

Tomijasu měl prostor, jenže místo centru ještě přenesl hru na levou stranu. Martinelliho pobídku defenziva Burnley odvrátila do bezpečí.

28

Domácí brankář Raya si musel dát pozor na padající centr. Gólman Arsenalu situaci zvládl a bleskově rozehrál na pravou stranu hřiště.

27

Do rozehrávky hostujícího celku se po půlhodině hry musel zapojit brankář Stafford. Jeho pobídka směřovala na Bergeho, který si opět musel pomoci přihrávkou dozadu.

26

Po dalším centru si podle rozhodčího útočným faulem pomohl Bukayo Saka. Domácí hráči se zlobí, ale verdikt se rozhodně měnit nebude.

25

Po dobrém přízemním centru Saky se ve skluzu snažil zakončit Martinelli, ale obránce míč stačil srazit. O pohotové zakončení se postaral ještě Havertz, ale trefil prvního obránce.

24

Arsenal pokračuje v kombinaci na polovině soupeře. Skvělou práci odvedl Trossard, jenže spoluhráči se mu nedokázali uvolnit do prostoru.

23

Bukayo Saka po pádu v pokutovém území reklamoval nedovolený zákrok, nicméně sudí dává jasným gestem najevo, že se o faul nejednalo.

22

Jordan Beyer si proti Havertzovi dovolil riskantní kličku, kterou provedl na výbornou. Hosté ale zatím nemohou najít recept na pevný střed pole.

21

A rázem z toho byla zajímavá možnost! Právě Saka se opřel do míče v pokutovém území, ale Trafford ránu směřující pod horní tyč vytáhl na roh!

20

Saka se dral do zakončení na hranici velkého vápna, ale opět před ním obětavě zasáhl obránce. Tlak Arsenalu v posledních minutách sílí.

19

Gabriel Martinelli vybídl k odcentrování Zinčenka, za jehož pasem se dral Kai Havertz, jenže obránce před ním líznul míč na rohový kop.

18

Trafford chtěl zrychlit rozehrávku Burnley, jenže pokus o nákop na levou stranu se mu vůbec nepovedl. Míč proskákal mimo hrací plochu.

17

Burnley se snaží chvíli podržet míč rozehrávkou v zadních řadách. Nikdo z domácích fotbalistů kombinaci hráčů ve žlutém neatakuje.

16

Saliba vymyslel nádhernou přihrávku do pokutového území, kam sprintoval Declan Rice, ale Trafford vyrazil ven z branky a stáhl si míč do rukavic.

15

Další přihrávka za obranu Burnley měla směřovat na Saku, jenže ten nemohl prudkou přihrávku dohnat před vystoupeným gólmanem Traffordem.

14

Domácí předvedli pohlednou kombinaci v blízkosti pokutového území, jenže podle rozhodčího přihrál Martinellimu do ofsajdu.

13

Josh Brownhill pod tlakem napadajícího soupeře pouze nakopl míč vpřed. Arsenal už rozjíždí novou kombinaci ze zadních řad.

12

Takehiro Tomijasu dostal prostor na pravé straně, nicméně místo přechodu vpřed rozehrál na spoluhráče z defenzivy.

11

Zinčenko dloubl míč vpřed po levé straně. Arsenal se následně tlačil vpřed, jenže před Sakou ve skluzu výborně zasáhl obránce Taylor.

10

Rohový kop pro změnu zahrával také domácí Arsenal. Jeho exekuce se chopil Bukayo Saka, nicméně pokus o signál se mu vůbec nepovedl.

9

Hostující celek zahrával svůj první rohový kop v utkání. Centr se snesl na malé vápno, kde ve vzdušném souboji nekompromisně zakročil Gabriel.

8

Hostující celek se po levé straně vydal vpřed. Z velké vzdálenosti vypálil Zeki Amdouni, jehož ránu Raya musel vyrazit na rohový kop!

7

William Saliba dohrál soupeře v souboji na vlastní polovině a může být rád, že neviděl žlutou kartu. Burnley od úvodních minut ukazuje, že bude chtít hrát aktivně.

6

Kai Havertz dostal přihrávku do pokutového území a pohotově centroval před branku soupeře. Pozorný stoper míč odkopl do zámezí.

5

William Saliba diriguje rozehrávku Arsenalu na vlastní polovině. Nikdo v červeném dresu Arsenalu ale zatím nehýří aktivitou.

4

Domácí celek pokračuje v trpělivé kombinaci na vlastní polovině. Arsenal nevstoupil do utkání extra aktivně, nicméně většinu času drží míč.

3

Jay Rodriguez zabral v souboji na levé straně a čistým skluzem odstavil Jorginha od míče. Italský záložník se navíc drží za levý kotník.

2

Takehiro Tomijasu si dal pozor na přihrávku na levou stranu a pod tlakem napadajícího soupeře si raději pomohl rozehrávkou na brankáře Rayu.

1

Hostující Burnley obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned vydali vpřed, jenže nákop si pohlídal Zinčenko.

1

Oba týmy už jsou na hřišti. Domácí budou hrát v červeném, zatímco Burnley oblékne žlutou sadu.

Arsenal FC: Raya – Tomijasu, Saliba, Magalhães, Zinčenko – Havertz, Jorginho, Rice – Saka, Trossard, Martinelli.
Náhradníci: Ramsdale – Alnaní, Kiwior, R. Nelson, Nketiah, Vieira, Sagoe Jr., Ibrahim, Walters.

Burnley FC: Trafford – Vitinho, O'Shea, Beyer, Taylor – Gudmundsson, Berge, Brownhill, Koleosho – Rodriguez, Amdouni.
Náhradníci: Vigouroux – Bruun Larsen, Cullen, Delcroix, Obafemi, Odobert, A. Ramsey, Redmond, Roberts.

Arsenal FC

Domácí celek je na tom mnohem lépe. Arsenal má po jedenácti kolech dvacet čtyři bodů a patří mu čtvrtá pozice. Na vedoucí Manchester City navíc ztrácí jen tři body, na druhý Tottenham body dva. Hlavně na domácí půdě je Arsenal velice silný. V posledním kole však prohrál 0:1 na hřišti Newcastlu. V týdnu si ale v rámci Ligy mistrů zlepšil náladu domácím triumfem nad Sevillou. V posledním domácím utkání proti Burnley v roce 2022 navíc jen remizoval.

Burnley FC

Hostující Burnley v letošním ročníku neprožívá povedené období. Nováček Premier League v jedenácti odehraných duelech získal jen čtyři body a krčí se na předposledním místě. Hůře je na tom jen poslední Sheffield, který však v posledním kole poprvé zvítězil. Na záchranu Burnley aktuálně ztrácí dva body. Poslední čtyři ligová utkání v řadě však prohrálo. Navíc v nich nestačilo na přímého konkurenta v boji o udržení Bournemouth. V posledním kole pak padlo 0:2 doma proti Crystal Palace.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Premier League mezi Arsenalem FC a Burnley FC.