Je dobojováno! Fotbalisté Bournemouthu dál čekají na první vítězství v sezoně a také po devátém kole budou na sestupových příčkách. Utkání s Wolverhamptonem ale měli rozehrané výborně, neboť už v 17. minutě skóroval Dominic Solanke. Zlom ale nastal ve druhém poločase, kdy ve 47. minutě srovnal Matheus Cunha a o sedm minut později viděl červenou kartu domácí záložník Cook. Dlouhé oslabení nakonec domácí nezvládli, v 88. minutě rozhodl Saša Kalajdžić, který využil zaváhání mezi Netem a Philipem Billingem. Vlci mají na kontě po dnešku jedenáct bodů a poskočili na dvanáctou pozici.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 3:13. Rohy: 3:12. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:10.

Kerkez
85. min Senesi
4 Cook
Cook
14 Scott
Scott
57. min Rothwell
Tavernier
75. min Ouattara
29 Billing
Billing
7 Brooks
Brooks
57. min Christie
Solanke
85. min Moore

Toti
75. min Sarabia
Doherty
8 Gomes
Gomes
46. min Doyle
Traoré
Aït-Nouri
Neto
12 Cunha
Cunha
82. min Kalajdžić

90+5

Pedro Neto zhruba minutu před koncem dohrává utkání na soupeřově polovině. Vypadá to, že Bournemouth už nebude mít čas, aby zaútočil.

90+5

Marcos Senesi jej ale zastavuje faulem, což rozhodně hraje do karet fotbalistům v modrých dresech.

90+4

Ačkoliv domácí hrají v deseti, nyní si vytvořili na útočné polovině poměrně velký tlak.

90+3

Max Kilman musel řešit ve vlastním vápně složitou práci. Neto už míří do soupeřova pokutového území na další rohový kop.

90+1

Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Pablo Sarabia).

90+1

Pablo Sarabia se na začátku nastavení připomněl technickou ranou, ta ale zaplavala asi metr vedle branky.

89

Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Pedro Neto).

88

Wolves právě vstřelili branku!
Hosté trestají obrovskou chybu domácích! Neto zbytečně rozehrál na krátko. Kousek před šestnáctkou o balón přišel Philip Billing a rázem se hosté dostali do otevřenější obrany. Hwang Hi-čchan posunul míč na SAŠU KALAJDŽIČE, který jen usměrnil hrací předmět k tyči. 1:2. Asistence: Hwang Hi-čchan.

87

Dango Ouattara se snad poprvé potkal s míčem a rozhodně to z jeho strany nebylo špatné. Po vyhraném souboji našel Rothwella, jehož rána sice byla zablokovaná, ale posléze vystřelil Philip Billing. José Sá ovšem předvedl pohotový zákrok.

86

Craig Dawson vypálil z poměrně velké dálky, ale jeho rána zaplavala do rukavic pozorného Neta.

86

Wolverhampton se opět přesunul na útočnou polovinu, kde nyní kombinuje.

85

Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Miloš Kerkez, přichází Marcos Senesi,
ze hřiště odchází Dominic Solanke, přichází Kieffer Moore.

84

Hwang Hi-čchan rychlou přihrávkou hledal rozběhnutého Kalajdžiće, avšak znovu Neto byl u míče jako první a znovu to dokázal vyřešit.

83

Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Boubacar Traoré).

83

Neto vyběhl z brány a dlouhý nákop poslal do nejdále od své klece. Nyní se o balón bojuje ve středu pole.

82

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Saša Kalajdžić.

80

Pedro Neto si přihrávku z první nezpracoval, následně ale hosté přece jen míč získali a pak vystřelili. Jejich rána zamířila asi dva metry nad branku.

79

Dominic Solanke mohl dopředu, poněvadž hosté ztratili míč. Útočník domácích ale mířil mezi tři hráče soupeře, tudíž ani střelu z toho vytěžit nemohl.

78

Philip Billing vyskočil ze všech hráčů ve vlastním vápně nejvýše, ale míč poslal jen za sebe. Další roh pro hosty.

77

Pedro Neto centroval do vápna, ale trefil před sebou stojícího Ryana Christieho.

76

Před námi je zhruba ještě dvacet minut. Wolverhamptonu hraje vše do karet, poněvadž po pauze rychle srovnal a teď už několik minut hraje přesilovku. Dovede utkání k zisku tří bodů?

75

ze hřiště odchází Marcus Tavernier, přichází Dango Ouattara.

75

ze hřiště odchází Toti, přichází Pablo Sarabia.

75

Neto vytáhl ze svého repertoáru perfektní zákrok. Matheus Cunha mířil k zadní tyči a jeho rána měla gólové parametry. Neto však míč vyrazil a dorážející Hwang Hi-čchan netrefil svatyni.

74

Matt Doherty se natahoval ke střele ze střední vzdálenosti, avšak pod nohy mu čistě skočil obránce.

73

Thomas Doyle to po prvním odehrání balónu zkusil dalším centrem, stopeři domácích ale hrají výborné utkání.

73

Matheus Cunha hledal pod sebou volnějšího spoluhráče, ale jeho přihrávka nakonec byla sražena. Rohový kop pro Wanderers.

71

Při ponechané výhodě se hosté dostali k centru, který ovšem odkopl pozorný Kelly.

70

Ryan Christie se dostal k ráně z osmnácti metrů. Jeho přízemní pokus ale José Sá lapil, nicméně se jednalo o sympatický pokus.

70

Miloš Kerkez perfektně vystoupil ze svého postavení a následně přetlačil křídelního hráče.

69

Střílený centr nakonec zamířil přímo do brány. Neto musel dávat pozor, ale situaci vyřešil.

68

Philip Billing si hlídal prostor ve vlastní šestnáctce a přízemní centr odkopl co nejdále. Bournemouth pravděpodobně bude rád za bod.

67

Matt Doherty posílal do vápna kvalitní centr, na který si naskakovali Hwang Hi-čchan i Matheus Cunha. Ani jeden ale gólové zakončení nevyslal.

66

Wolverhampton ale získává tlak na útočné polovině a už rozjíždí další ofenzivní akci.

65

Neto se po rohovém kopu hostů dostával k míči, ale vyboxovat jej nedokázal. Mezitím ale jeden z naskakujících hráčů fauloval, takže útočná akce musela být přerušena.

61

Ofenzivní akci hostujícího celku nyní zastavila nepřesnost. Zatím v přesilovce Vlci nehrají úplně ideálně.

60

Dominic Solanke zabojoval o míč a pro svůj celek alespoň získal autové vhazování.

60

Rayan Aït-Nouri se po přihrávce Hwanga dostal k míči a okamžitě pálil, ale domácí beci jej stačili doběhnout.

59

Lloyd Kelly si pohlídal náběh hostujícího hráče směrem do pokutového území.

58

Ani jednomu týmu teď nešlo poslat míč k zemi. Viděli jsme asi tři nákopy ze strany na stranu.

57

ze hřiště odchází David Brooks, přichází Ryan Christie.

57

ze hřiště odchází Alex Scott, přichází Joe Rothwell.

54

Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Hwang Hi-čchan).

54

Lewis Cook dal útočníkovi hostů čelo, po kterém Hwang Hi-čchan spadl. Ačkoliv to rozhodně přihrál, Cook si to nemůže dovolit a od rozhodčího viděl červenou kartu.

53

Viděli jsme strkanici, po které na zem upadl Hwang Hi-čchan. Nutno ale podotknout, že to vypadalo velice teatrálně.

52

Toti se chystal poslat do pokutového území centr, ten byl ovšem sražen. Hosté budou pokračovat rohovým kopem.

52

Rozhodčí nařídil ve prospěch hostů standardní situaci, na zemi se ocitl Hwang Hi-čchan.

50

Wolverhampton cítí, že je na koni. Snaží se co nejvíce držet míč, ať domácí pouze běhají.

49

Hosté jsou při chuti! K ráně z velké dálky se dostal Matheus Cunha, avšak vůbec nemířil špatně. Neto si ovšem připsal jistý zákrok.

48

Matheuse Cunhu teď souboj okolo půlící čáry pořádně bolel. Zpět na nohy mu museli pomoct spoluhráči.

47

Vlci ale rozjeli rychlou akci středem hřiště, a tu zakončili brankou! Pedro Neto vybídl MATHEUSE CUNHU, jenž z hranice šestnáctky zakončil do horních pater brány. Neto se po balónu natahoval marně. 1:1. Asistence: Pedro Neto.

47

Rayan Aït-Nouri si mění míč se svým kolegou na levém křídle, ale této akci hostů chybí pohyb.

46

ze hřiště odchází João Gomes, přichází Thomas Doyle.

46

Je za námi první poločas, ve kterém se prosadili pouze domácí. V 17. minutě našel Philip Billing na malém vápně pohotového střelce Dominica Solankeho, který překonal gólmana. Větší příležitosti jsme ovšem v prvním dějství neviděli, akorát na začátku trefil břevno hostující Neto.

45+4

45+3

Max Kilman velmi nepříjemně dojel soupeře, který zrovna přihrával. Také on viděl od sudího žluté napomenutí.

45+2

Žlutá karta pro tým AFC Bournemouth (Alex Scott).

45+1

Nepřesná a dlouhá přihrávka hostů dorazila až k brankáři Netovi, který má dostatek času na rozehrávku.

44

Dawson a Solanke se v souboji celkem pokopali. Hostující stoper zůstává ležet na trávníku a už k němu míří lékaři.

42

Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Matheus Cunha).

42

Craig Dawson se prezentoval kvalitním obranným zákrokem, když zastavil pronikajícího Philipa Billinga.

40

Wolverhampton si nyní přihrává míč na útočné polovině. Chce si vytvořit územní převahu.

39

Většina hráčů se přestěhovala před druhou branku. Tam rozehráli roh hosté. Craig Dawson se dostával k hlavičce, ovšem pár centimetrů mu nakonec scházelo.

38

Rohový kop rozehráli domácí na krátko. Následný centr Marcuse Taverniera byl odhlavičkován.

37

João Gomes sice faulovat nechtěl, ale stejně Kerkeze poslal na trávník. Rozhodčí si toho všiml a zapískal.

36

Po krátkém ošetření se pokračuje ve hře. Hosté si přihrávají blízko ke své svatyni.

34

Žlutá karta pro tým AFC Bournemouth (Illja Zabarnyj).

34

Miloš Kerkez našel centrem levačkou na zadní tyči Brookse, který vyhrál hlavičkový souboj. Poté na malé vápno posílal míč Solankemu, jenž se ale neotočil.

33

Matt Doherty přistrčil míč Netovi, jehož rána zapadla asi metr nad horní tyč. Další sympatická akce hostující sedmičky.

31

Lloyd Kelly nedovoleně zastavil Dohertyho, takže zhruba z poloviny hrací plochy bude rozehrávat Wolverhampton.

30

Po třiceti minutách hry to domácí zkusili dlouhým nákopem, o ten se ale postaral Craig Dawson.

29

Pedro Neto je zatím nejlepším hráčem hostů. Dostal se až do vápna, kde ještě vybídl na levém křídle Matheuse Cunhu. Ten už mohl střílet, ale balón vracel, což ideální řešení nebylo. Jeden z beků se vrátil a srazil míč na rohový kop.

28

Lewis Cook pádil s míčem dopředu zhruba třicet metrů. Následně vybídl Solankeho, který celkem krkolomně vypálil, avšak jeho pokus byl zablokován.

26

João Gomes byl v souboji u postranní čáry poměrně důrazný. Měl velké štěstí, že po faulu na Miloše Kerkeze neviděl žlutou kartu.

25

Oba celky si nyní chtějí vynutit tlak takovým způsobem, že drží míč. Je to ovšem z obou stran jen po šestnáctku.

24

Bournemouth se dostal na útočnou polovinu, kde získal autové vhazování. O to se postará Max Aarons.

23

Zhruba v polovině úvodního dějství potěšil fanoušky pěknou kličkou Pedro Neto, nicméně nebylo mu to k ničemu, protože míč stejně vrátil na obránce.

21

Craig Dawson se výtečně stačil vrátit se soupeřem a poté jej pokořil šikovnou kličkou. Dovolil si ale mnoho, neboť byl ve vlastním vápně.

20

David Brooks si pomohl nedovoleným zákrokem. Následně hosté poměrně rychle rozehráli, ale Hwangu Hi-čchanovi utekl míč do zámezí.

19

Marcus Tavernier měl útočné choutky, ale k centru se nakonec nedostal, poněvadž se s ním stačil vrátit Doherty.

17

Bournemouth právě vstřelil branku!
Domácí se v 17. minutě dostávají do vedení! Philip Billing si pohlídal ofsajdové postavení a pak na malém vápně našel DOMINICA SOLANKEHO, jenž poslal míč do sítě. José Sá reagovat nemohl. 1:0. Asistence: Philip Billing.

16

Po křídle pronikl hostující útočník Hwang Hi-čchan, který poslal míč na hranici pokutového území. Tam ale došlo k útočnému faulu, tudíž ofenzivní akce byla zastavena.

15

Philip Billing ale výborně vypomohl obraně a centr dokázal odvrátit za sebe. Tedy do míst, které byly pro domácí bezpečnější.

14

Boubacar Traoré se odhodlal k ráně z poměrně velké dálky. Jeho pokus byl ovšem obráncem sražen do zámezí, takže Wolverhampton rozehraje rohový kop.

13

Zkraje 13. minuty si hosté mění míč na vlastní polovině. V této chvíli nikam nespěchají.

11

Prostor se otevřel pro hosty. Jeden ze záložníků posílal křížnou přihrávku do vápna, avšak tam skvěle zakročil obránce Illja Zabarnyj.

11

Boubacar Traoré vystihl nepřesnost v kombinaci domácích, když útočník Solanke dostal přihrávku jen na paty.

9

Centr Bournemouthu z levého křídla jen propadl malým vápnem bez toho, aby jej někdo zasáhl.

8

Matt Doherty mohl pádit vpřed, jenže nepřesně přihrál směrem na střed. Snadná práce pro zadáky domácích.

7

Sledujeme velice aktivní začátek tohoto utkání. Nyní se o rozehrávku postará hostující brankář José Sá.

6

Pedro Neto si krásně navedl míč na šestnáctku a levačkou vypálil. Bohužel pro hosty ale trefil pouze břevno, o pár sekund později musel jeho jmenovec v brance Bournemouthu zasahovat.

5

Marcus Tavernier vybídl v pokutovém území Davida Brookse, jenž pálil z prvního doteku. Trefil ale střed brány, kde byl připravený José Sá.

4

Wolverhampton celkem snadno ve středu pole ztratil míč, tudíž dopředu se vydali domácí. Jeden z hostujících stoperů ale nahrávku na levé křídlo zastavil.

3

Miloš Kerkez si prudkou přihrávku zpracovat nedokázal, míč do hry uvedou hosté, konkrétně Matt Doherty.

2

Domácí byli na útočné polovině, kde si přihrávali balón. Na zem byl nedovoleně poslán Max Aarons.

1

Dominic Solanke bojoval u lajny, ale pro svůj tým nedokázal získat autové vhazování.

1

AFC Bournemouth: Neto (C) – Aarons, Zabarnyj, Kelly, Kerkez – Cook, Scott – Tavernier, Billing, D. Brooks – Solanke.
Náhradníci: Radu – Senesi, Smith, Rothwell, Kluivert, Ouattara, Moore, Semenyo, Christie.
Trenér: Andoni Iraola

Wolverhampton Wanderers: Sá – Kilman (C), Dawson, Toti – Doherty, J. Gomes, Bo. Traoré, Aït-Nouri – P. Neto, Cunha, Hwang Hi-čchan.
Náhradníci: Bentley – S. Bueno, Castro, Doyle, Sarabia, Hodge, F. Silva, N. Fraser, Kalajdžić.
Trenér: Gary O'Neil

Rozhodčí: Tierney – Davies, Ledger.

Wolverhampton Wanderers

Wolves si zatím nevedou úplně ideálně, přesto mnohem lépe než jejich dnešní soupeři. V osmi kolech zatím získali osm bodů za dvě výhry i remízy, v polovině zápasů pak odešli poraženi. To se však netýká posledních tří kol, během nichž uhráli pět bodů, když k remízám na Lutonu a s Aston Villou přidali naprosto šokující výhru 2:1 nad obhájci titulu Manchesterem City. Vlci tak aktuálně jsou na čtrnáctém místě.

Kvůli karetnímu trestu chybí Nelson Semedo a Mario Lemina, ten byl vyloučen v posledním zápase s Aston Villou. Kvůli svalovým problémům je nejistý start Huga Buena a Rayana Ait-Nouriho, po třízápasovém trestu za vyloučení se pak vrací Jean-Ricner Bellegarde.

AFC Bournemouth

Fotbalisté AFC Bournemouth nevstoupili do letošního ročníku Premier League dobře, když v dosavadních osmi kolech se ještě nedočkali vítězství, všechny tři body uhráli za remízy.

Ty uhráli všechny proti londýnským klubům, když remizovali 1:1 s West Hamem, 2:2 na Brentfordu a 0:0 s Chelsea, poslední tři ligové zápasy pak prohráli 1:3 v Brightonu, 0:4 s Arsenalem a naposledy 0:3 na Evertonu.

Domácí se musí obejít bez celé řady hráčů. Tylera Adamse trápí stehno, Alexe Scotta koleno, Ryana Frederickse lýtko a Emiliana Marcondese kotník, blíže k návratu na trávník pak mají Lloyd Kelly a Chris Mepham.

Philip Billing musel být stažen z nominace dánského národního týmu kvůli menšímu zranění, ovšem mohl by se dát do pořádku a z postu „desítky“ podporovat hrotového útočníka Dominica Solankeho.

Hezké sobotní odpoledne při sledování přenosu utkání devátého kola anglické Premier League, v němž předposlední Bournemouth přivítá čtrnácté Wolves a bude usilovat o svoji první letošní ligovou výhru.