Tímto se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek dnešního dne.

Newcastle potvrdil roli favorita, vstřelil čtyři góly a vyhrál jednoznačně 4:0. Crystal Palace odehrál velmi špatný první poločas a v tom druhém se nedokázal vrátit do zápasu.

Dnešní utkání sledovalo 52 189 diváků.

Newcastle UnitedNewcastle United(4-3-3 )

22 Pope
Pope
Trippier
69. min Livramento
Guimarães
69. min Tonali
Joelinton
80. min Anderson
23 Murphy
Murphy
9 Wilson
Wilson
69. min Isak
10 Gordon
Gordon
69. min Almirón

Crystal Palace FCCrystal Palace FC(4-3-3 )

Lerma
87. min Ozoh
Doucouré
19 Hughes
Hughes
70. min França
9 Ayew
Ayew
14 Mateta
Mateta
61. min Rak-Sakyi

90+4

Domácí si přihrávají na vlastní polovině.

90+3

Nyní se pokračuje ve hře.

90+3

Hra je stále přerušena kvůli ošetřování hostujícího útočníka.

90+1

Édouard ulehl na trávník a trápí ho pravděpodobně křeče.

89

Newcastle si v poklidu přihrává na útočné polovině, nikam se ale nežene.

87

Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Jefferson Lerma, přichází David Ozoh.

87

Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Ward, míč nicméně nasměroval vedle branky.

86

Hosté nakonec zahrávali rohové kopy dva, ani po jednom se k přímému ohrožení branky nedostali.

84

Édouard se opřel do míče, přestřelil zeď a pořádně protáhl brankáře Newcastlu. Ten vyrazil míč na rohový kop.

83

Crystal Palace bude zahrávat přímý kop z velmi dobré pozice.

82

Žádný z týmů se nyní nedokáže prosadit, hra je hodně nepřesná. Zápas se de facto dohrává.

80

Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Joelinton, přichází Elliott Anderson.

78

Crystal Palace má v posledních minutách více ze hry a pokouší se vstřelit alespoň čestnou branku.

77

Ze střední vzdálenosti se do míče opřel França a napálil míč vysoko nad branku.

75

Rychlý protiútok Newcastlu branku nepřinesl. Isak vyslal do brejku Almiróna, který z levé strany Johnstonea neprostřelil.

74

Obrovský závar před brankou Newcastlu. Po různých odrazech se k míči dostal Guéhi a z penalty branku přestřelil.

73

Hraje se na středu hřiště.

72

Na trávníku zůstal sedět Longstaff, domácí zakopli míč do zámezí.

70

ze hřiště odchází Will Hughes, přichází Matheus França.

69

ze hřiště odchází Kieran Trippier, přichází Valentino Livramento,
ze hřiště odchází Bruno Guimarães, přichází Sandro Tonali,
ze hřiště odchází Anthony Gordon, přichází Miguel Almirón,
ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Alexander Isak.

66

Newcastle právě vstřelil branku!
Další míč v síti Crystal Palace! Murphy dlouhým pasem za obranu našel CALLUMA WILSONA, který si v této situace poradil naprosto s přehledem a napálil míč do branky.

66

Doucouré se opřel do míče zpoza vápna, Pope ale neměl sebemenší problém zasáhnout.

65

Tempo utkání není rozhodně takové, jaké bylo v prvním poločase. Je cítit, že je o osudu tohoto zápasu dávno rozhodnuto.

62

Pope musel nyní vyběhnout daleko ze své branky, aby zabránil nebezpečí. Všechno se mu povedlo podle plánu a Ayew se do šance nedostal.

61

ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Jesurun Rak-Sakyi.

60

Mitchell na útočném výletě tvrdě dohrál Trippiera a vidí žlutou kartu.

58

Domácí obrana hraje ve velké pohodě. Nyní odvrátila další rohový kop svého soupeře.

56

Joelinton si ve vápně pomohl faulem a akce domácích byla ukončena.

55

Rohový kop bude nyní zahrávat i Newcastle.

54

Po rohovém kopu se před vápnem dostal k míči Ward, svou střelou ale branku netrefil.

53

Rychlá akce Crystal Palace nic zásadního nepřinesla. Édouard střílel z pravé strany, trefil však pouze před sebou stojícího Schära.

50

Hughes chtěl vyslat do šance Matetu a poslal mu přihrávku za obranu, útočník Crystal Palace ale zaspal a pro míč si nešel.

49

Lerma se na středu hřiště dopustil faulu, Newcastle se vrátí k míči.

47

Wilson se pokoušel v pokutovém území najít na druhé straně Murphyho, jeden z obránců zasáhl a dostal se k míči jako první.

46

Druhý poločas byl zahájen rozehrávkou Crystal Palace.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:07.

Výborný první poločas zajistil fotbalistům Newcastlu vedení 3:0. Crystal Palace si v prvních pětačtyřiceti minutách navíc téměř nic nevytvořil. Jak se týmům bude dařit po přestávce?

45+6

45+5

Do menší potyčky se spolu pustili Trippier a Édouard. Oba dostávají žlutou kartu.

45+4

Domácí si přihrávají s míčem na útočné polovině a ještě vymýšlí další akci.

45+2

Pomalu se dá říci, že o osudu dnešního utkání je rozhodnuto. Guéhi uklouzl před vápnem při zpracování míče, toho využil SEAN LONGSTAFF, který si sebral volný míč, naběhl do vápna a v poklidu překonal Johnstonea. Tohle bude pro Crystal Palace ještě hodně dlouhý zápas.

44

Domácí se před koncem prvního poločasu dostávají do dvoubrankového vedení. Murphy přetáhl centr z pravé strany za vzdálenější tyč, tam si naběhl ANTHONY GORDON a nekompromisně zakončil.

42

Schär parádním obloučkem za obranu vyslal do šance Longstaffa, který ale ze vzduchu nedokázal trefit míč. Tohle byla krásná akce.

41

Newcastle se pokouší v těchto chvílích hru uklidnit a dostat ji zpátky pod kontrolu.

39

Longstaff bránil při autovém vhazování a vykoledoval si žlutou kartu.

37

Nepřesnosti ve hře obou týmů nadále pokračují. Navíc se často přerušuje kvůli drobným faulům.

35

Nyní trošku neurovnaná část hry na středu hřiště.

34

Trippier poslal do předbrankového parádní centr, ke kterému se dostal Wilson a hlavou poslal míč těsně nad břevno.

31

Gordon se pokoušel protlačit do další šance, Guéhi ho ale dokázal pokrýt.

30

Obrovská šance Newcastlu gólem neskončila. Centr z pravé strany šťastně propadl k nohám Gordona, který z hranice malého vápna nasměroval míč do břevna.

29

První žlutou kartu utkání uviděl Mateta za předešlý zákrok na brazilského záložníka Newcastlu.

28

V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Guimarães. Nebude se však jednat o nic vážného.

26

Longstaff si znovu šikovně sběhl z pravé strany do vápna a dával míč pod sebe na Wilsona, který se k němu ale nedokázal dostat jako první. Tohle byla nebezpečná situace.

25

Ze střední vzdálenosti se do míče opřel Murphy a Johnstone musel zasahovat.

23

Nyní to domácím již vyšlo a z pravé strany centroval Longstaff. Obrana Crystal Palace si dokázala poradit a míč odvrátila z vápna pryč.

22

Domácím se nedaří přechod na útočnou polovinu a ztrácí spoustu míčů.

20

Newcastle se nyní trošku zatáhl na vlastní polovinu, zatím má ale vše naprosto pod kontrolou.

19

Po rohovém kopu Crystal Palace se ke střele zpoza vápna dostal Mitchell, pokus to byl hodně nepřesný.

17

Hosté si pohrávají s míčem na vlastní polovině. Mají však velké problémy s napadáním svého soupeře.

15

Crystal Palace se po inkasované brance rozhodně nepoložil a pokouší se vrátit do zápasu.

14

Wilson se pokusil prosadit individuálně, na hranici velkého vápna ale o míč přišel.

12

Tentokrát se po rohovém kopu Newcastlu nic zajímavého nestalo, domácí ale zůstávají u míče.

11

Hra pokračuje, zatímco je Mitchell za postranní lajnou. V zápase ale bude nejspíše pokračovat.

10

Na trávníků zůstal sedět Mitchell, který má nějaké zdravotní potíže.

9

Na druhé straně poslal do vápna zajímavý centr Longstaff, výborný obranný zákrok předvedl Ward.

8

Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Mateta, který nasměroval míč vedle branky.

7

Rychlá akce Crystal Palace gólem nekončí. Mateta dokázal z pravé strany najít ve vápně Hughese, jehož zakončení bylo sraženo vedle branky.

6

Gól platí! Trippier si dokázal pohlídat ofsajdovou linii, všechno tedy bylo naprosto v pořádku.

5

Celá situace se bude prověřovat na videu, jelikož byl odmáván ofsajd.

4

Schär dlouhým pasem našel na pravé straně volného Trippiera, který míč nasměroval do vápna k noze JACOBA MURPHYHO a ten parádním dloubáčkem přehodil Johnstonea.

3

Newcastle pokračuje v kombinaci na útočné polovině.

2

Rozehrávka nakrátko a následně nepřesný centr z pravé strany v podání Trippiera.

2

Domácí budou na úvod utkání zahrávat první rohový kop.

1

Newcastle se ujal úvodního výkopu a zahájil dnešní utkání.

1

Newcastle United: Pope – Trippier, Lascelles (C), Schär, Burn – Longstaff, Guimarães, Joelinton – Murphy, C. Wilson, A. Gordon.
Náhradníci: Dúbravka – Dummett, Targett, Hall, Livramento, Tonali, Almirón, Anderson, Isak.
Trenér: Eddie Howe

Crystal Palace FC: Johnstone – Ward (C), J. Andersen, Guéhi, Mitchell – Lerma, C. Doucouré, Hughes – Ayew, Mateta, Édouard.
Náhradníci: Matthews – Holding, Clyne, C. Richards, Ahamada, Riedewald, Rak-Sakyi, Ozoh, França.
Trenér: Roy Hodgson

Rozhodčí: Robinson – Holmes, Long.

Crystal Palace dokázal v dosavadním průběhu sezóny posbírat dvanáct bodů a nachází se na devátém místě tabulky. Posledních pět zápasů Eagles přineslo dvě výhry, dvě remízy a jednu porážku.

Newcastle má po osmi odehraných zápasech na svém kontě třináct bodů a nachází se na osmém místě. V posledních pěti zápasech se svěřencům Eddieho Howea poměrně daří, mají na svém kontě tři výhry, jednu remízu a jednu porážku. Jak se bude Strakám dařit po reprezentační přestávce?

Dobré odpoledne, vítám vás u online přenosu z anglické Premier League. Na programu je duel devátého kola, ve kterém změří síly Newcastle United a Crystal Palace FC. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 16:00, vás provede Jan Šlapáček.