To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 16:8. Rohy: 11:5. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 11:17.

Je konec. Tottenhamu se po šesti letech podařilo nad Liverpoolem zvítězit a to poměrem 2:1.
Do druhé části vstoupili kohouti velmi aktivně, ale Alisson v krátkém časovém sledu předvedl dva skvělé zákroky. V 69. minutě uviděl Diogo Jota během dvou minut dvě žluté a hosté šli do devíti! Když už to vypadalo, že Liverpool ubrání alespoň bod, přišel přízemní centr Porra, který si srazil do vlastní svatyně Matip.

Udogie
83. min Davies
29 Sarr
Sarr
83. min Skipp
Bissouma
90. min Höjbjerg
Kulusevski
Maddison
90. min Véliz
Son Hung-min
69. min Solomon
Richarlison

Liverpool FCLiverpool FC(4-3-3 )

Alisson
2 Gomez
Gomez
73. min Konaté
32 Matip
Matip
van Dijk
Robertson
Szoboszlai
Mac Allister
81. min Gravenberch
17 Jones
Jones
11 Saláh
Saláh
73. min Alexander-Arnold
18 Gakpo
Gakpo
46. min Jota
7 Díaz
Díaz
73. min Endó

90+7

Alejo Véliz ještě uviděl žlutou kartu za nevhodné chování.

90+6

Tottenham právě vstřelil branku!
Tak tohle je katastrofa pro Liverpool, který byl pár vteřin od ubránění remízy! Pedro Porro to z pravé strany zkoušel přízemním centrem na přední tyč, kde chtěl JOËL MATIP odkopnout balón, ale ten mu přeskočil kopačku a skončil ve vlastní bráně.

90+6

Dominik Szoboszlai udržel míč na polovině soupeře a vykoledoval si také faul na svou osobu.

90+5

Alisson ještě vidí žlutou kartu za zdržování při odkopu.

90+5

Dejan Kulusevski to tentokrát z pravé strany zkusil sám, ale jeho střela levačkou skončila vedle brány.

90+4

Domácí drží míč na pomezí šestnáctky, ale nepřesná přihrávka skončila u Szoboszlaie, který balón odkopl co nejdále.

90+3

Richarlison šel do výskoku po centru z pravé strany příliš brzo a jeho hlavička neznamenala pro Alissona žádné ohrožení.

90+2

Dejan Kulusevski centroval pravou, ale pouze k soupeři. Závěrečný tlak Tottenhamu vrcholí.

90+1

Manor Solomon sice našel Richarlisona, ale tomu se zpracování nepovedlo a míč skončil u Alissona.

90

Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází James Maddison, přichází Alejo Véliz,
ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Pierre-Emile Höjbjerg.

89

Poté ale přišla chyba Romera, který vidí rovněž kartu žluté barvy.

89

Centr z volného kopu ovšem skončil jen v moci brankáře Vicaria a Tottenham pospíchá rychle dopředu.

88

Bissouma tragickou přihrávkou našel jen soupeře, který se hnal do rychlého brejku. A právě Yves Bissouma následně zfauloval soupeře a uviděl žlutou kartu.

87

Andrew Robertson nakonec uviděl za svůj faul žlutou kartu.

86

Nyní se střetli Pedro Porro a Andrew Robertson. Oba hráči zůstali ležet na hrací ploše, ale ošetřování nebude potřeba.

85

Další centr Maddisona odvrátil Matip a míč odkopl Trent Alexander-Arnold. Po chvíli se Bissouma opřel do míče, ale trefil jen Richarlisona.

84

Opět nepřesnosti při kombinaci domácího mužstva, kterému se nadále nedaří vymyslet něco smysluplnějšího.

83

ze hřiště odchází Destiny Udogie, přichází Ben Davies,
ze hřiště odchází Pape Matar Sarr, přichází Oliver Skipp.

83

Dejan Kulusevski se sice dostal do pokutového území z pravé strany, ale míč si posunul příliš hodně. Liverpool je velmi zatažený a brání velmi dobře.

82

Joël Matip si skvěle poradil s Maddisonem a následuje další roh Tottenhamu.

81

Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Alexis Mac Allister, přichází Ryan Gravenberch.

80

Manor Solomon nakonec pálil z levé strany, ale jeho pokus lehce tečoval Richarlison a míč skončil v zámezí.

79

Domácí drží balón na hranici vápna, ale nemohou najít skulinku pro střelu.

77

Dejan Kulusevski posunul míč sbíhajícímu Porrovi, ale jeho střela z úhlu nepřekvapila Alissona. Tottenham se zatím nemůže dostat přes staženou defenzívu soupeře.

76

Pedro Porro se snažil z pravé strany najít Solomona, ale ten se nacházel pouze v ofsajdovém postavení.

75

Nakonec se Virgil van Dijk dostal ke hlavičce, ale ta neměla nárok na úspěch.

75

Nakonec se hostům postupně podařilo získat až rohový kop a tohle může být ojedinělá šance.

74

Trent Alexander-Arnold získal míč na pravé straně a Liverpool s autovým vhazováním rozhodně spěchat nebude.

73

ze hřiště odchází Luis Díaz, přichází Wataru Endó,
ze hřiště odchází Joe Gomez, přichází Ibrahima Konaté,
ze hřiště odchází Mohamed Saláh, přichází Trent Alexander-Arnold.

73

James Maddison to posléze zkusil zpoza šestnáctky, ale trefil jen soupeře.

72

Kohouti zatím drží míč kousek od vápna soupeře a snaží se jej vykombinovat krátkými přihrávkami.

70

Máme 70. minutu, s nastavením se bude hrát ještě minimálně pětadvacet minut. Tottenham má dnes velkou šanci na tři body v důležitém utkání.

69

Tak tohle už je obrovský problém pro Liverpool! Druhou žlutou a následně červenou kartu během dvou minut vidí Diogo Jota, který nejprve přišel o míč a následně zfauloval Udogieho!

69

ze hřiště odchází Son Hung-min, přichází Manor Solomon.

68

Diogo Jota podrazil soupeře a uviděl kartu žluté barvy.

67

Další roh se domácím nepovedl a Mohamed Saláh už se opět řítil do rychlého protiútoku. Pedro Porro ale fantastickým skluzem zastavil egyptského faraóna.

66

Roh byl rozehrán nakrátko a následný centr Maddisona dokázala odhlavičkovat do zámezí Joël Matip.

65

Andrew Robertson se dožadoval odkopu od brány po svém skluzu pod nohy Kulusevského. Sudí ale ukázal na roh.

64

Mohamed Saláh se snažil ojediněle dostat do rychlého brejku, ale nedostal se přes Bissoumu a následně jej navíc fauloval. Za následné řeči uviděl žlutou kartu.

63

Alisson nyní rozehrál pouze na Richarlisona, který se dostal do vápna, ale tam míč odkopl van Dijk. Tottenham nadále pokračuje ve velkém tlaku.

61

Rohový kop žádné ohrožení Alissonovy svatyně nepřinesl a následná přihrávka na Sona zamířila jen do zámezí.

60

Alexis Mac Allister neubránil Udogieho, který dával míč do nebezpečného prostoru před bránou. Defenzíva Liverpoolu jej ale odkopla do zámezí.

59

Tottenham dává branku, ale ta neplatí! James Maddison časovanou přihrávkou dával míč do vápna Richarlisonovi, který jej posunul Sonovi a ten zakončil do odkryté svatyně. Brazilský útočník se ale nacházel v jednoznačném ofsajdu.

58

Destiny Udogie si nevěřil na levačku, ovšem balón převzal Pape Matar Sarr, ale jeho pokus letěl přímo doprostřed.

57

Joe Gomez se nyní postaral o autové vhazování na polovině soupeře, ale k míči se rychle dostali domácí.

55

Hosté se snaží držet balón co nejdéle na kopačkách a daleko od své svatyně.

53

Liverpool se nyní snažil něco vymyslet směrem dopředu po pravé straně, ale Diogo Jota neudržel balón na hrací ploše.

52

Tlak domácích pokračuje, ale Liverpool přežil další rohový kop a následně odevzdal míč jen odkopem do zámezí.

51

Znovu fantastický Alisson! Son Hung-min si skákající přihrávku spoluhráče zpracoval na prsa a z voleje pálil pod břevno, ovšem brazilský gólman září!

50

Následná standardní situace nepřinesla nic vážnějšího, ale Tottenham zůstává na balónu.

49

James Maddison pálil levačkou zpoza vápna, ale Alisson se pořádně natáhl a vytáhl jeden z nejlepších zákroků tohoto kola! Následuje rohový kop kohoutů.

48

Son Hung-min dostal přihrávku na hranici vápna, ale jeho následný pokus trefil pouze protihráče před ním.

47

Richarlison se dopustil nedovoleného zákroku na soupeře a Liverpool tak bude u míče na své polovině.

46

ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází Diogo Jota.

Fauly: 3:9

První poločas je za námi a Tottenham hraje s Liverpoolem smírně 1:1. Od začátku je k vidění velmi atraktivní fotbalový svátek. O první šanci se ve 13. minutě postarali hosté, ale Vicario předvedl dva úspěšné zákroky. Ve 25. minutě se Jones dopustil faulu, za který uviděl červenou kartu. Ve 34. minutě sice hosté vstřelili branku, ale ta nakonec nebyla uznána díky ofsajdu. O dvě minuty posléze otevřel brankový účet Son Hung-min. V nastavení první půle ovšem srovnal Cody Gakpo.

45+7

45+7

Luis Díaz se dostal na zadní tyči po přihrávce Saláha z levé strany do zakončení, ale míč netrefil ideálně a ten skončil jen vedle brány Tottenhamu!

45+6

Hned po vstřelení branky ovšem zůstal Cody Gakpo ležet na trávníku a byl ošetřován. Vypadá to ovšem, že se zapojí zpět do hry.

45+5

Liverpool právě vstřelil branku!
Je srovnáno na 1:1! Dominik Szoboszlai našel skvělým centrem na zadní tyči van Dijka, který dával míč hlavou pod sebe. Tam si sice CODY GAKPO nezpracoval balón optimálně, ale dokázal se otočit a posléze procedil míč přes ruce Vicaria. Asistence: Virgil van Dijk.

45+4

Destiny Udogie uviděl kartu žluté barvy, jelikož skluzem zasáhl Gakpa.

45+3

Pape Matar Sarr dostal trochu prostoru, ale jeho pokus nebyl ani přesný a ani příliš razantní.

45+2

Cody Gakpo se dopustil nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy, což znamená opět míč pro domácí kohouty.

45+1

Standardní situace ovšem nepřinesla nic vážnějšího a následující dva centry bez problémů odvrátila defenzíva Tottenhamu.

45

Mohamed Saláh se neprocpal do šestnáctky z pravého křídla. Posléze byl ale Joe Gomez zfaulován Richarlisonem a Liverpool má k dispozici volný kop.

44

Velmi špatná přihrávka ze strany hostů nakonec nepřinesla žádné větší komplikace. Liverpool totiž získal balón po pár vteřinách zpět a snaží se trochu uklidnit hru.

43

Tentokrát hosty zachránila tyč! Už to vypadalo, že Son Hung-min přijde o míč, ale ten se nakonec odrazil ideálně pro Richarlisona, jehož rána trefil pravou tyč. Posléze se ovšem odmával ofsajd.

42

Opět velký tlak do vápna hostů. Richarlison si dokázal míč posunout na levačku a vystřelit okolo obránce, ovšem pokus neměl moc razance a Alisson si lehce poradil.

41

Richarlison dostal míč na levou stranu, kde si sbíhal právě Destiny Udogie. Ten následně chtěl z první najít Sona, ale obrana Reds si poradila.

40

Alexis Mac Allister nejprve zfauloval Sona a posléze také Udogieho. Sudí okamžitě vytáhl žlutou kartu a nikdo se nemůže divit.

38

Centr ze standardní situace letěl na přední tyč, ale tam se nikdo z hostů ke hlavičce nedostal. Liverpool ale pokračuje autovým vhazováním Gomeze.

37

Cody Gakpo našel z první Gomeze, ale Mickey van de Ven skvěle vystoupil a nenechal protihráče něco vymyslet. Následuje rohový kop Liverpoolu.

36

Domácí mužstvo se ujímá vedení! James Maddison fantastickou přihrávkou vyslal do vápna z levé strany Richarlisona, který jej lehce posunul na kopačky SONA HUNG-MINA a ten neměl problém trefit prázdnou svatyni Alissona. Asistence: Richarlison.

35

Yves Bissouma skvěle zastavil Szoboszlaie a Tottenham kombinuje na polovině svého soupeře.

34

Mohamed Saláh skvělou přihrávkou dostal Luise Díaza do šance, který si poradil s Pedro Porrem a následně zakončil ke vzdálenější tyči. Nakonec se ale jednalo o těsný ofsajd, což potvrdil videorozhodčí!

32

Kohouti nyní tlačí na soupeře, ale střela Richarlisona z levé strany vápna po přihrávce Kulusevskiho zamířila nad bránu.

31

Znovu byl uprostřed dění James Maddison, kterému vyloučení protihráče prospělo, neboť má daleko více prostoru. Jeho přihrávka do vápna byla ovšem zblokována.

29

Tentokrát se už James Maddison dostal ke střele, ovšem jeho pokus z nějakých dvaceti metrů skončil jen bezpečně v moci gólmana.

28

Po zhruba pěti minutách opět můžeme pokračovat. Tottenhamu se nyní bude dýchat daleko lépe a papírově je nyní k vítězství, oproti oslabenému soupeři, o něco blíže.

27

Nadále se nehraje, jelikož Yves Bissouma je stále ošetřován.

25

Curtis Jones nejprve uviděl kartu žluté barvy za své přišlápnutí nohy Yvesu Bissoumovi. Následně se ovšem hlavní rozhodčí šel podívat na video a vytáhl červenou kartu! Liverpool jde do deseti.

23

Tempo hry nám nyní trochu opadlo a Tottenham má balón na své polovině.

22

James Maddison si snaží hledat prostor uprostřed hrací plochy, ovšem zatím je pokrytý soupeřem.

21

Cody Gakpo si sbíhal na dlouhý míč, ale Mickey van de Ven má rychlé nohy a dokázal balón přihrát svému brankáři.

20

Ani tentokrát rohový kop nepřinesl nic vážnějšího a Tottenham posléze vybojoval autové vhazování.

19

Dominik Szoboszlai měl spoustu místa po skvělé přihrávce Saláha. Domácí záložník našel sbíhajícího Jonese z druhé vlny, ale Pape Matar Sarr zblokoval další střelu soupeře.

17

Tottenham letos zatím skóroval jednou po rohovém kopu. Nyní se toto číslo nezmění, jelikož centr odvrátila obrana na přední tyči.

16

Po krátkém ošetření se domácí snažili dostat do vápna z pravé strany, ale Dejan Kulusevski nastřelil van Dijka.

15

Dejan Kulusevski byl zfaulován při pokusu o útok na pravé straně. Kohouti se ale dlouho u míče nezdrželi. Následně měli hráči Liverpoolu menší potíže při rozehrávce, ale získali alespoň autové vhazování.

14

Rohový kop Liverpoolu už žádnou větší šanci nepřinesl a u míče je Tottenham.

13

Guglielmo Vicario předvedl dva skvělé zákroky! Nejprve pálil uvnitř vápna osamocený Cody Gakpo a posléze také Andrew Robertson. Ani jeden z hostujících hráčů ovšem nerozvlnil síť.

11

Mickey van de Ven se vydal dopředu po levé straně, ale nakonec svou přihrávkou našel jen protihráče.

10

Luis Díaz se sice rval o míč na levém křídle, ale následně sudí odpískal jeho útočný faul.

9

Domácí si vytvořili zajímavou příležitost. Richarlison totiž dostal přihrávku na levé křídlo, odkud dával balón na zadní tyč, ale tam Dejan Kulusevski těsně nedosáhl.

7

Destiny Udogie si ovšem skvěle poradil se Saláhem a Tottenham rozjel rychlou akci po pravém křídle. Dejan Kulusevski ovšem nepropálil dvojblok obránců.

6

Stále je k vidění hra nahoru dolů, ale zatím bez nějaké větší šance. Liverpool nyní drží míč na své polovině a snaží se vykombinovat soupeře jeho vytažením.

5

Tentokrát si hostující hráči nerozuměli při kombinaci ve středu hrací plochy a Díaz dostal míč na dlouhou nohu. Kohouti tak mají autové vhazování.

4

Po standardní situaci se míč odrazil proti noze Alexise Mac Allistera, ale jeho levačka poslala balón pouze vedle brány Tottenhamu.

4

Mohamed Saláh skvěle přihrával na nabíhajícího Díaze, ale jeho zakončení srazil Pedro Porro. Liverpool tak bude pokračovat rohovým kopem.

3

Začátek zápasu se zatím nese ve velmi atraktivním pojetí hry. Oba týmy se po zisku míče okamžitě vydávají směrem dopředu.

2

Kohouti se následně dostali dopředu po levém křídle, ovšem před bránu Alissona nikoliv. Útok Liverpoolu rovněž nic nepřinesl, neboť přihrávka byla dlouhá a skončila u Vicaria.

1

Domácí celek získal autové vhazování na vlastní polovině a posléze si musel dát pozor při kombinaci blízko svého vápna.

1

Tottenham Hotspur: Vicario – Porro, Romero, van de Ven, Udogie – P. Sarr, Bissouma – Kulusevski, Maddison, Son Hung-min (C) – Richarlison.
Náhradníci: Forster – B. Davies, Emerson Royal, Höjbjerg, Skipp, A. Phillips, Solomon, Véliz, Donley.
Trenér: Ange Postecoglou

Liverpool FC: Alisson – Gomez, Matip, van Dijk (C), Robertson – Szoboszlai, Mac Allister, Jones – Saláh, Gakpo, Díaz.
Náhradníci: Kelleher – Alexander-Arnold, Jota, Elliott, Endó, Gravenberch, Konaté, Tsimikas, Núñez.
Trenér: Jürgen Klopp

Rozhodčí: Hooper – Holmes, Long.

Liverpoolu se daří ještě daleko lépe, než domácímu týmu. V lize je na 2. pozici s 16 body a skóre 15:5. V posledním ligovém utkání přivítal West Ham.
Do zápasu vstoupili hosté daleko lépe a už v 7. minutě se musel Alisson natáhnout po hlavičce Součka. O chvíli později se ocitl v šanci Antonio, ale minul. V 16. minutě se Akird dopustil faulu uvnitř šestnáctky a nabídnutý pokutový kop proměnil Mohamed Saláh. Posléze domácí tlačili svého soupeře, ale nic vážnějšího si nedokázali vypracovat. Ve 42. minutě se po fantastické spolupráci Antonia, Coufala a Jarroda Bowena prosadil právě poslední jmenovaný, který zakončil hlavou o levou tyč. Před poločasem ještě vstřelil branku Jones, ale ta nemohla být úznána pro ofsajd. V nastavení první půle ještě nebezpečně pálil Núñez, ale Areola byl připraven.
V 53. minutě měl Darwin Núñez velkou šanci, kterou ale neproměnil. O dvě minuty posléze mohl poslat hosty do vedení Bowen, ale našel jen Alissona. V 60. minutě se už Darwin Núñez dočkal a Liverpool šel podruhé do vedení. Poslední půl hodinka už byla v režii domácích, kdy v 85. minutě potvrdil tři body Jota.

Tottenham Hotspur

Tottenham Hotspur prožívá povedený vstup do letošní sezóny a aktuálně se v tabulce nachází na 4. místě se 14 body a skóre 15:7. V posledním utkání jej čekalo derby na půdě Arsenalu.
Arsenal byl lepší a dvakrát vedl, jenže Tottenham na oba údery dokázal odpovědět. O první branku utkání se postaral Bukayo Saka, jehož střelu ale mezi tři tyče srazil stoper Cristian Romero. Na konci první půle srovnal Son Hung-min. V 54. minutě proměnil penaltu Bukayo Saka, avšak o necelou minutu později odpověděl znovu Son Hung-min po obrovské chybě střídajícího Jorginha. V závěru už žádná branka nepadla, tudíž utkání skončilo poměrem 2:2.

V 7. kole Anglické Premier League se proti sobě utkají týmy Tottenham Hotspur a Liverpool FC. Vzájemná utkání hovoří jednoznačně ve prospěch Liverpoolu, který z posledních pěti vyhrál hned tři. Zbylá dvě skončila remízou. Tottenham naposled porazil svého dnešního soupeře v roce 2017. Dnes se bude bojovat na Tottenham Hotspur Stadium. Úvodní výkop je naplánován na 18:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.