Fulham byl od začátku na hřišti lepším týmem, hosté sice v prvním dějství zahrozili z rychlých brejků a trefili i tyčku díky pokusu Jacoba Browna. Skóre se ale neměnilo. Od začátku druhého poločasu domácí dominovali a branka vysela ve vzduchu. Klaplo to až v 65. minutě, když se prosadil střídající CARLOS VINÍCIUS z dorážky. Luton se v závěru snažil o tlak, ale žádný z pokusů hostů se neujal. Fulham tak doma porazil Luton poměrem 1:0.

90+5

90+5

Kenny Tete (Fulham) dobře zdržoval hru a pak byl faulován u rohového praporku Lutonu. Hostům už nezbývá ani minuta hry.

Pereira
81. min Cairney
Palhinha
6 Reed
Reed
62. min Iwobi
8 Wilson
Wilson
81. min Decordova-Reid
Jiménez
62. min Vinícius
20 Willian
Willian
90+1. min Bassey

Luton TownLuton Town(5-3-2)

Kaminski
12 Kaboré
Kaboré
16 Burke
Burke
81. min Woodrow
Andersen
Lockyer
29 Bell
Bell
14 Chong
Chong
74. min Adebayo
13 Nakamba
Nakamba
28 Lokonga
Lokonga
74. min Mpanzu
19 Brown
Brown
74. min Doughty
9 Morris
Morris
74. min Ogbene

90+4

Issa Kaboré (Luton) poslal z pravé strany vápna domácích balon do ohně. Na malém boxu byl Tom Lockyer (Luton), ten ale hlavičkoval těsně vedle.

90+3

Mads Andersen (Luton) to zkusil levačkou poslat do vápna, není přece nač čekat. Jeho centr se ale vyloženě nepovedl.

90+3

Tom Cairney (Fulham) šel po levé straně a přihrál si s Alexem Iwobim, který vyhodnotil, že bude nejlepší obrátit hru k vlastnímu brankáři.

90+2

Issa Kaboré (Luton) skončil na zemi u rohového praporku Fulhamu. Jenže se opět nepískal faul.

90+1

Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Willian, přichází Calvin Bassey.

90

Bell chtěl reklamovat faul u postranní čáry, ale pak si uvědomil, že na něj spadl vlastní spoluhráč. Hra plynula, na pravé straně vápna se rozeběhl Chiedozie Ogbenem ale pálil mimo.

89

Bobby Decordova-Reid byl faulován u pravé postranní čáry. Marvelous Nakamba diskutuje s rozhodčím, že on se prohřešku nedopustil, ale teď může být rád, že neviděl žlutý kartónek za řeči.

88

Elijah Adebayo (Luton) si na pravé straně vápna poradil s obráncem. Balon si ale píchl špičkou kopačky příliš daleko.

87

Carlos Vinícius (Fulham) se dopustil útočného faulu ve vápně Lutonu. Rychle se rozběhl na hranci vápna, pak ale před brankářem nabral na vidle obránce Toma Lockyera.

86

Tom Lockyer (Luton) to zkusil z pořádné dálky, ale jeho pokus byl velmi nepřesný. Domácí brankář bude rozehrávat a vůbec nikam nespěchá.

85

Chiedozie Ogbene (Luton) vybojoval aut pro hosty před velkým boxem Fulhamu. Issa Kaboré poslal z pravé strany balon na hranici malého vápna, kde Cauley Woodrow hlavičkoval mimo zařízení.

83

Chiedozie Ogbene (Luton) a Elijah Adebayo (Luton) skončili v krátkém čase na zemi u středového kruhu, ale rozhodčí nepískl. Pak se dostal k balonu na hranici velkého vápna hostů Alex Iwobi, jeho pravačka ale zamířila vedle branky.

82

Alfie Doughty (Luton) ukázal své rychlé nohy, a hosté se dostali na balon. Do malého vápna Fulhamu pronikl Issa Kaboré. Jeho pravačka, která šla na bližší tyčku se ale neujala.

81

ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Tom Cairney,
ze hřiště odchází Harry Wilson, přichází Bobby Decordova-Reid.

Střídání v týmu Luton Town:
ze hřiště odchází Reece Burke, přichází Cauley Woodrow.

80

Willian byl sražen na zem u levé postranní čáry. Bude se ale střídat.

79

Jenže Luton rohovým kopem doslova opovrhl. Carlos Vinícius (Fulham) dostal na druhé straně po brejku balon na malé vápno. Jenže byl obsazen dvojicí obránců v červeném.

78

Reece Burke (Luton) se zjevil v boxu Fulhamu po pěkné přihrávce od nového muže na hřišti Alfie Doughtyho . Hosté vybojovali alespoň rohový kop.

76

Alfie Doughty (Luton) poslal ze 40 metrů pravačkou balon na zadní tyčku, ale tam jej mimo ohrožený prostor dostal domácí obránce Timothy Castagne (Fulham).

75

Andreas Pereira (Fulham) vyrobil nepřesnost, Luton se po autu dostal na míč a Bell si na levé vymodlil faul.

74

ze hřiště odchází Tahith Chong, přichází Elijah Adebayo,
ze hřiště odchází Albert Sambi Lokonga, přichází Pelly Ruddock Mpanzu,
ze hřiště odchází Charlton Morris, přichází Chiedozie Ogbene,
ze hřiště odchází Jacob Brown, přichází Alfie Doughty.

73

Carlos Vinícius (Fulham) je při chuti a nyní se pustil do trojice obránců Lutonu. Ti ho vytěsnili z velkého čtverce, útočník domácích alespoň vybojoval aut.

72

Willian (Fulham) se podíval do vápna, kde bylo plno a poslal balon z levé strany na João Palhinha. Ten si míč navedl na pravačku a jeho tečovaná pumelice skončila na rohu.

71

Timothy Castagne (Fulham) běžel do vápna Lutonu za o chlup delším balonem a pomohl si při svém počínání evidentně rukou. Pan rozhodčí ale útočný faul opět nepískal.

70

Alex Iwobi vybojoval pro domácí aut a ukazoval, kam chce míč. Jenže Marvelous Nakamba raději volil přihrávku do zadních řad.

69

Fulham následně zahrával roh, který se domácím celku vůbec nepovedl. Nicméně hráči Fulhamu jsou stále v držení míče.

68

Andreas Pereira (Fulham) měl balon na hranici vápna, ale před ním bylo plno. Našel na levé straně volného Williana (Fulham), který ale levačkou donutil brankáře Thomase Kaminského k zákroku.

67

Issa Diop poslal pravačkou balon na Alexe Iwobiho, který ale zahrál před vápnem Lutonu rukou. Hosté mohou jít útočit.

66

Domácí fanoušci po první brance spokojeni a chtějí ještě více.

65

Fulham právě vstřelil branku!
Autorem branky je CARLOS VINÍCIUS. Asistence: Willian. Tak konečně se domácí dočkali Andreas Pereira (Fulham) poslal balon na levou stranu, odkud jej centrem na malé vápno dostal Wilian. Thomas Kaminski si sáhl na balon, ten ale vytěsnil pod nohy CARLOSE VINÍCIUSE, jenž jej doklepl do odkryté branky Lutonu.

63

Charlton Morris (Luton) vymyslel velmi bídnou zpětnou přihrávku, kterou sebrali hráči Fulhamu. Poté byl ale naštěstí pro hosty faulován Tahith Chong domácím João Palhinhem u levé postranní čáry.

62

ze hřiště odchází Harrison Reed, přichází Alex Iwobi,
ze hřiště odchází Raúl Jiménez, přichází Carlos Vinícius.

61

Andreas Pereira našel po zemi na levé straně Williana. Ten poslal zpátky balon na osu hřiště, odkud ho Mads Andersen dostal do bezpečí.

60

To vypadá na dvojí střídání pro Fulham. Nejdříve ale domácí budou zahrávat po faulu na João Palhinhu standartku ze 40 metrů.

59

Harrison Reed (Fulham) poslal z pravé strany hřiště centr do vápna, kde si pro něj opět došel, dnes v pohodě chytající, Thomas Kaminski.

58

Timothy Castagne (Fulham) se dostal na hranici velkého boxu Lutonu ke střele, ale jeho pravačka trefila jenom záložníka hostů. Následoval rohový kop, který šel na bližší tyčku. Tam ale kraloval brankář Thomas Kaminski.

57

Raúl Jiménez (Fulham) byl odstaven od míče na levé straně Tome Lockyerem. Jenže ani tentokrát nedostali hosté balon za polovinu hřiště.

56

Fulham ve druhém poločase kontroluje hru a nepouští Luton ani do náznaku šance.

55

Issa Kaboré (Luton) nenastartoval volného Jacoba Browna (Luton). Luton se opět musel po nepřesné přihrávce bránit náběhu Wiliama po levé straně. Amari'i Bell dostal ale balon mimo ohrožený prostor.

54

Willian (Fulham) šel po levé straně po ponechané výhodě, jenže balon se po teči obránce dostal až do zámezí. Domácí ale pokračují v kontrole balonu.

53

Andreas Pereira (Fulham) neuspěl s průnikem mezi dva obránce Lutonu. Jenže Mads Andersen se na míč nedostal. Fulham začíná s rozehrávkou od vlastní branky.

52

Po rohu Fulhamu z levé strany se dostal na hranici ofsajdu k zakončení João Palhinha. Jeho hlavička ale šla vysoko nad branku hostů.

51

Timothy Castagne (Fulham) dostal nadýchaný bochánek do vápna Lutonu a okamžitě reklamuje ruku Jacoba Browna. Rozhodčí je ale v klidu.

50

Tim Ream (Fulham) posílal další nepovedenou přihrávku na svého útočníka. Jenže ta v sobě měla o fous více razance. Fulham ale i přesto zůstává v držení míče.

49

Jacob Brown (Luton) posílal z pravé strany vápna centr na zadní tyčku, kde se zjevil Bell. Ten se snažil levačkou z první usměrnit balon do branky domácích. Což se mu i povedlo, jenže zacílil na samotný její střed.

48

Willian (Fulham) dostal pořádně naloženo, když mu jeden z hostů šlápl na kotník. Hra je přerušena.

47

Andreas Pereira (Fulham) dostal pobídku na levé straně hřiště, jenže balon dostal do špeku. Následuje odkop od branky Thomase Kaminského, který nesmí otálet. Má totiž už jednu žlutou kartu.

46

Druhý poločas začal bez střídání.

46

První dějství bylo od jeho začátku v režii domácího týmu, který držel otěže utkání pevně ve svých rukou. Jenže Thomas Kaminski musel řešit jen ty zákroky z kategorie lehčích. No pak se ale Luton po sérii brejků dokázal vrátit do hry a momentum se změnilo. Hosté trefili po hlavičce i tyčku a Fulham inkasoval několik žlutých karet. Po prvním poločase platí stav 0:0. Ten druhý začne přibližně v 17:04.

45+2

45+2

Kenny Tete si narazil hezky se spoluhráčem u pravé strany velkého boxu Lutonu. Jenže tam Mads Andersen uklidil balon do bezpečí.

45+2

Kenny Tete (Fulham) ukázal, že chce balon na pravou stranu. Ten také přišel, jenže ho obránce Lutonu poslal do zámezí.

45

Charlton Morris (Luton) ukazuje, že nefauloval po centru z pravé strany, ale jeden z hráčů Fulhamu výrazně kulhá.

44

Centr se domácím vyloženě nevyvedl. Na míč šel Luton a Diop inkasoval za kosu, která padla na kámen při rychlém brejku hostů žlutou kartu.

43

Kenny Tete (Fulham) ukázal své herecké umění u pravé postranní čáry. Charlton Morris ukazuje, že nefauloval, jenže rozhodčí své rozhodnutí nevzal zpátky.

42

Přišel centr z pravé strany, který odvrátila obrana Fulhamu. Na levé straně se dral za míčem Charlton Morris (Luton), jenže ten už se dokutálel do zámezí.

41

Stále se nehraje, Issa Kaboré (Luton) je v péči zdravotníku na hřišti.

40

Issa Kaboré nemůže pokračovat ve hře, to vypadá na problém s pravým zápěstím, které si poranil při dopadu.

39

Thomas Kaminski (Luton) si tentokrát míč nepolaskal dlouho. Rychlé rozehrál na své obránce, kteří mu vzápětí míč vrátili. Pak přišlou dlouhé přenesení hry na Issu Kaborého, který byl u postranní čáry zbořen Castegnem, který dostal žlutou kartu.

38

Albert Sambi Lokonga (Luton) byl dvakrát faulován před zraky rozhodčího. Ten odpískal až ten druhý. Pak přišlo rychlé přenesení hry na levou stranu, Amari'i Bell ukázal své rychlé nohy, jenže balon si dal do špeku.

37

Brankář Lutonu Thomas Kaminski (Luton) obdržel žlutý kartónek za zdržování hry.

36

Harry Wilson (Fulham) si vzal krátký rozběh a překonal pětičlennou zeď červených. Jenže jeho pokus o pět metrů minul branku Lutonu.

35

Trestal ale zastavení domácího hráče Wilsona na ose hřiště. Je tady nebezpečná standartka pro Fulham ze 25 metrů.

34

Tahith Chong (Luton) to přehnal s nasazením a dopustil se takzvaného šlapáku, ten ale pan rozhodčí netrestal.

33

Kenny Tete (Fulham) našel na hranici vápna Raúla Jiméneze, který se snažil narazit si se spoluhráčem patičkou. Jenže to se mu nepovedlo.

32

Kenny Tete (Fulham) posílal z pravé strany další nebezpečný centr, ten ale obrana Lutonu odvrátila. Issa Kaboré (Luton) se rozeběhl okolo postranní čáry do dalšího brejku směr sever, jenže se dopustil útočného faulu.

30

Centr se ale hráčům Fulhamu vůbec nepovedl. Ti ale nemusí smutnit, protože jsou stále v držení balonu na středu hřiště.

29

Marvelous Nakamba (Luton) se čilí, že nefauloval, jenže tady doslova padla kosa na kámen. Fulham má k dispozici nákop do vápna z dobrých 45 metrů.

28

Jacob Brown (Luton) dostal pěknou přihrávku na pravé straně hřiště, rozběhl se, dal si balon před sebe. Jenže balon mu sebral levý obránce Fulhamu.

27

Hosté trefili po hlavičce z rychlého náběhu Jacoba Browna tyčku. João Palhinha (Fulham) poté zatáhl za záchrannou brzdu na polovině hřiště, jenže sudí udělil kartu Chongovi. Ten ji obdržel za simulování.

26

Charlton Morris (Luton) šel po levé straně hřiště a našel Issa Kaborého napravo, ten vrátil na Charltona Morrise jehož levačka ve vápně jen těsně minula branku domácího týmu.

25

Jacob Brown (Luton) už šel po delším držení míče do rychlého kontru. Jenže útočník hostů se dopustil naprosto zbytečného útočného faulu.

23

Albert Sambi Lokonga (Luton) založil rychlý brejku Lutonu a byl na polovině hřiště připraven o balon. O faul podle pana rozhodčího v žádném případě ale nešlo.

22

Wilson sice našel recept levačkou na čtyřčlennou zeď lutonských. Jenže trefil jenom střed branky a Thomas Kaminski v pohodě dostal balon do své náruče.

21

Fulham pokračoval v náporu po dalším odevzdaném míči Lutonu. Harry Wilson (Fulham) byl faulován na ose hřiště před vápnem hostů a máme tady exkluzivní standartku.

20

Roh mířil na malé vápno, kde se na bližší tyčce dostal k hlavičce Tete, ten ale v rychlém náběhu poslal razítkem hlavy balon mimo branku Lutonu.

19

Kenny Tete (Fulham) posílal z pravé strany balon na zadní tyčku, tam jej ale obránce Issa Kaboré odvrátil na rohový kop.

18

Thomas Kaminski (Luton) držel míč o chvíli déle, ale napomínám nebyl. Jen se ozvalo bučení z domácí kotle. Pak poslal balon na Charltona Morrise (Luton), který ale na pravé straně přišel o balon.

17

Harry Wilson (Fulham) se dostal na míč ve vápnu hostů, ale kvůli presu dvou obránců Lutonu přišel Fulham na chvíli o držení balonu.

16

Issa Kaboré (Luton) dokázal rozkmitat na pravé straně své rychle nohy, ale balon si bohužel pustil jenom do špeku.

15

Raúl Jiménez (Fulham) se vyšplhal po obránci na centr z pravé strany, ale hlavičkoval jenom mimo ohrožený prostor. Pak zůstal jeden z domácích ležet na hřišti dvacet metrů před vápnem a Fulham zůstává po faulu hostů opět v držení balonu.

14

Timothy Castagne (Fulham) viděl volného nabíhajícího João Palhinha na hranici vápna Lutonu, jenže přihrávku první jmenovaný trestuhodně odflákl.

13

Luton Town se snažil uklidnit hru, jenže rychle přišel o držení míče. Willian (Fulham) šel po levé straně, ale jeho postup byl přibržděn obránci Lutonu.

12

João Palhinha (Fulham) to zkusil z hranice velkého boxu, ale trefil jenom obránce před sebou. Pak posílal z pravé strany centr pravačkou Harry Wilson, na vápně ale nikoho nenašel.

11

Kenny Tete (Fulham) posílal z pravé strany centr na hranici malého vápna Lutonu, ale tam kralovala dvojice obránců hostů. Fulham je ale stále v držení míče.

10

Kenny Tete (Fulham) si u rohového praporku hostů přidržel protihráče za dres, ale rozhodčí jeho počínání pominul.

9

Issa Diop (Fulham) volil rozehrávku na levou stranu, kde se dostal na míč Timothy Castagne (Fulham), ten ale přihrával jen do zadních řad Fulhamu.

8

Andreas Pereira (Fulham) se dostal na míč po špatné rozehrávce brankáře hostů. Jenže z náznaku šance bylo jen příliš povyku pro nic.

7

Issa Diop (Fulham) si dobře splnil své obranné povinnosti při pokusu hostů o rychlý brejk. Následuje jen odkop od branky Bernda Lena,

6

Roh byl zahrán nakrátko, ale Harry Wilson, který se hlásil o slovo jako malý školáček se na míč k nelibosti domácích fanoušků nedostal. Následuje odkop od branky Lutonu.

5

Na míči pobyli domácí přes půl minuty. Timothy Castagne ale neodcentroval z levé strany do ohně. Následuje rohový kop pro Fulham.

4

Issa Kaboré (Luton) se provinil faulem u postranní čáry. Andreas Pereira (Fulham) měl k dispozici centr do vápna Lutonu, ten se ale záložníkovi hostů nepovedl. Na míč se dostal po odrazu Tahith Chong (Luton), který své dlouhé sólo zakončil málo nebezpečnou střelou na bližší tyčku.

3

Harry Wilson se nabízel na pravé straně, ale Kenny Tete (Fulham) raději volil raději přihrávku až na obránce Fulhamu.

2

Harry Wilson (Fulham) vysoká napadá rozehrávku Lutonu, ten ale poslal dlouhý pas na branku Fulhamu. Jenže Mads Andersen poslal přihrávku až na vlastního brankáře.

1

Luton začal první poločas na míči a pomalu se blíží k brance Fulhamu.

1

Před úvodním hvizdem je minuta ticha za nedávno zesnulého Mohameda Al Fayeda.

Fulham FC: Leno – Tete, Diop, Ream, Castagne – A. Pereira, Palhinha, Reed – H. Wilson, Jiménez, Willian.
Náhradníci: Rodák – Bassey, Cairney, Decordova-Reid, Vinícius, Francois, Muniz, Iwobi, Ballo-Touré.
Trenér: Marco Silva

Luton Town: Kaminski – Kaboré, Burke, M. Andersen, Lockyer, Bell – Chong, Nakamba, Lokonga – Brown, Morris.
Náhradníci: Krul – Ogbene, Berry, Woodrow, Adebayo, Mengi, Mpanzu, Giles, Doughty.
Trenér: Rob Edwards

Rozhodčí: Michael Salisbury – Richard West, Derek Eaton.

Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z fotbalu. Nevyšší anglická soutěž je po reprezentační přestávce zpátky. V sobotu 16. září se v pátém kole utkají týmy Fulham FC a Luton Town. Úvodní výkop je naplánován na 16:00.

Fulham FC, 13. místo, 4z. (1 – 1 – 2), skóre 4:10, 4 body
Reprezentační volno přišlo Fulhamu vlastně vhod, jelikož od úvodního vítězství nad, aktuálně osmnáctým Evertonem, nedokázali domácí vyhrát ani v jednom ze tří soutěžních mečů (0-1-2). V této hořké šnůře jsou zahrnuty zápasy s dvěma nejlepšími celky uplynulého ročníku a sice Manchesterem City (1:5) a Arsenalem (2:2). Domácí fanoušci čekají v případě duelu s Lutonem jasnou výhru. Navíc v prvních zápasech dnešních soupeřů padlo dohromady 25 branek.

Luton Town, 19. místo 3z. (0 – 0 – 3), skóre 2:9, 0 bodů
Nováček prozatím nezaznamenal v Premier League ani bod a toho času je jedním z adeptů na přímý sestup. To není, co se týče budgetu Lutonu, žádným překvapením. Hosté navíc ještě rekonstruují svůj stadion. V prvních třech utkáních ale hrál Luton s celky, jež loni hrály v horní polovině tabulky. Po porážce Brightonu v poměru 1:4 se fanoušci hostů dočkali další prohry. Na Stamford Bridge padli s Chelsea poměrem 0:4. Naposledy Luton nestačil na West Ham, se kterým prohrál prvního září 1:2. Jedinou branku Lutonu vstřelil v nastaveném čase dánský obránce Mads Juel Andersen.