Střely na branku: 4:8
Střely vedle: 10:2
Rohy: 8:1
Fauly: 8:9

Dnešní zápas je u konce. Brighton zcela zaslouženě vítězí na Old Trafford a odváží si cenné tři body. Skóre otevřel ve dvacáté minutě Welbeck, na něj pak navázali Groß a Pedro. Za domácí se prosadil střídající Medžbrí.

Manchester UnitedManchester United(4-2-3-1)

24 Onana
Onana
20 Dalot
Dalot
Lindelöf
Martínez
85. min Wan-Bissaka
Reguilón
85. min Garnacho
Casemiro
64. min Medžbrí
McTominay
85. min Pellistri
Fernandes
14 Eriksen
Eriksen
Rashford
Höjlund
64. min Martial

Brighton & Hove(4-2-3-1)

23 Steele
Steele
Lamptey
77. min Milner
Dahoud
77. min Gilmour
24 Adingra
Adingra
85. min Ferguson
14 Lallana
Lallana
64. min Fati
22 Mitoma
Mitoma
18 Welbeck
Welbeck
64. min Pedro

90+7

Martial přiťukl míč Garnachovi pouze do ofsajdu, více se toho už v zápase zřejmě nestane.

90+6

Fernandesův centr skončil o dobré dva metry jinde, než by měl. Brighton se znovu bez nervů ubránil.

90+6

Tribuny Old Trafford už jsou z dobrých padesáti procent prázdné, domácí fanoušci se na šílený výkon svých svěřenců nemohli dívat.

90+5

Centr Pelistriho nepatřil k těm povedeným, Pascal Groß míč odklidil do bezpečí a Brighton už znovu hraje s míčem na kopačkách.

90+4

Brighton už drží míč pouze u rohového praporku, kde se zápas pravděpodobně také dohraje.

90+3

Fati se dostal za obranu United, měl před sebou pouze Onanu, ale nová posila United míč vyškrábla na rohový kop!

90+2

Medžbrí zastavil rychlou akci soupeře skluzem, který byl ohodnocen žlutou kartou.

90+2

Lindelöf vyslal šílenou přihrávku na krátkou vzdálenost, Brighton běží do rychlého kontru.

90+1

Fernandes nedovoleně zastavil Fatiho, tady už je vidět čirá frustrace domácích. Brighton se nikam nežene a čas pro domácí neúprosně plyne.

90

Garnacho si na levém křídle neporadil s Pedrem, který mu míč čistě odebral.

90

Zápas se chýlí ke svému konci. Kolik bude nastaveno nad rámec?

89

Garnacho se tlačil z levé strany do vápna, ale rozhodčí jeho snažení ukončil pro správně odmávaný ofsajd.

88

Další úspěšný zákrok Onany, tentokrát proti přízemní střele Fatiho, která však postrádala razanci.

88

Hosté se dostali do rychlé akce, Evan Ferguson na konci pálil z pravé strany, ale Onana předvedl jistý zákrok, kterým míč vyrazil.

87

Brighton si znovu pouze přihrává na vlastní polovině. Tohle dnes domácím vůbec nechutná, neboť je pressing Manchesteru katastrofální a neefektivní.

86

Další útočný faul domácích. Brighton už s rozehrávkou rozhodně nepospíchá.

85

Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Scott McTominay, přichází Facundo Pellistri.

85

ze hřiště odchází Sergio Reguilón, přichází Alejandro Garnacho.

85

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází Simon Adingra, přichází Evan Ferguson.

85

ze hřiště odchází Lisandro Martínez, přichází Aaron Wan-Bissaka.

85

Útočný faul portugalského obránce Dalota. Než se uvede míč do hry, bude se střídat. A pravděpodobně na obou stranách.

84

Centr Reguilóna odvrátil Milner, na domácích je už vidět velká křeč.

83

Brighton si z domácích hráčů znovu dělá tréninkové kužely, Manchester se už tři minuty nemůže dostat na míč a pouze sleduje hostující kombinaci na polovině Brightonu.

82

Brighton nyní znovu kombinuje kolem svého vápna, Manchester se nemůže dostat k míči a napadá už v pěti lidech.

80

Nepovedený centr Eriksena, Brighton znovu míří kupředu.

80

Centr Reguilóna byl odvrácen pozornou obranou do zámezí, další roh pro Manchester.

80

Posledních deset minut zápasu. Manchester je na míči a snaží se proniknout do vápna.

79

Domácí obrana znovu katastrofálně propadla. Kaoru Mitoma se z levé strany dostal až před Onanu, ale brankář Red Devils jej velmi dobře vychytal.

78

Reguilón zkusil vysunout Rashforda, ten však míč nedoběhl. Steele bude odkopávat od branky.

77

Manchester je znovu na míči a tlačí se dopředu.

77

ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Billy Gilmour.

77

ze hřiště odchází Tariq Lamptey, přichází James Milner.

76

Lindelöfovi se zakončení hlavou vůbec nepovedlo, míč skončil o několik metrů nad brankou.

75

Sergio Reguilón byl tvrdě sestřelený u rohového praporku. Manchester bude rozehrávat.

74

Medžbrí se nyní prezentoval tvrdým nedovoleným zákrokem, Brighton bude rozehrávat.

73

Manchester United právě vstřelil branku!
Rychlá odpověď Manchesteru, ale aby nebylo pozdě. HANNIBAL MEDŽBRÍ dostal hodně prostoru a střelou z dobrých dvaceti metrů překonal Steela.

71

Brighton právě vstřelil branku!
Fanoušci Manchesteru United začínají opouštět svá místa. A ve velkém počtu. Z levé strany přiběhl do vápna Lamptey, který našel přihrávkou JOÃA PEDRA, jenž z první prostřelil Onanu..

70

Prudký centr odvrátil Dunk mimo vápno, ani z tohoto mráčku nezapršelo. Mračna by se však mohla začít stahovat nad nizozemským koučem, který začíná ztrácet důvěru velké části fanoušků. Není se čemu divit, United hrají otřesný fotbal od začátku nové sezóny.

69

Martialův centr odhlavičkoval Adringra na roh. Míč si staví Eriksen.

68

Rashford doběhl do vápna, kde byl stažen k zemi. Sudí však zůstává ledově klidný, penalta se pískat nebude.

67

Domácím nyní utekl míč do zámezí, Brighton bude vhazovat na levé straně.

66

Rashford to vzal na sebe, jeho zakončení ale s ledovým klidem chytil Steele do rukavic.

65

Hannibal Medžbrí faulovaný na útočné polovině, Manchester bude zahrávat standardní situaci z dobrých pětadvaceti metrů.

65

Domácí trenér byl nyní vypískán celým stadionem za vystřídání Höjlunda, který neměl vůbec špatný zápas.

64

ze hřiště odchází Rasmus Höjlund, přichází Anthony Martial.

64

ze hřiště odchází Casemiro, přichází Hannibal Medžbrí.

64

ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází João Pedro.

64

ze hřiště odchází Adam Lallana, přichází Ansu Fati.

62

Domácí opět zkusili signál, který neměl žádnou šanci na úspěch.

62

Dalot do vápna Brightonu vyslal nadýchaný centr, ale míč odvrátil jeden z obránců na roh.

60

Hodinka hry je za námi, Manchester by dnes potřeboval dvakrát větší bránu, aby mohl pomýšlet na vstřelení gólu.

59

Hosté se dostali do rychlého útoku, ale finální pas Veltmana nebyl vůbec povedený.

58

Fernandes se pokusil překvapit Steela, když se pokusil zatočit míč od rohového praporku do branky, ale chybělo mu dobrých deset centimetrů, aby míč skončil v síti.

58

Rashfordova střela byla sražena do zámezí, je tu roh.

57

Střela Fernandese nemohla ohrozit brankáře hostů, ten ji s lehkostí zachytil a rozehrává útočnou akci Brightonu.

56

Manchester si vůbec neví rady s obranou soupeře. Nyní byl u vápna, ale postupně se zpětnými přihrávkami dostal až k půlící čáře.

55

Manchester neví kudy kam. Jediným aktivním hráčem vepředu je Rashford, který však má problém se zakončením mezi tři tyče. Dnes to budou mít domácí nesmírně složité, pokud chtějí pomýšlet na body.

53

Hosté se dostávají do dvoubrankového vedení. PASCAL GROß dostal míč do vápna, zbavil se šikovným naznačením střely Martíneze a zakončil přesně k tyčce.

51

Rashford je dnes aktivní. Nyní se znovu z křídla prokousal až do vápna, vypálil, ale jeho pokus skončil pouze na boční síti.

50

Tariq Lamptey si obhodil McTomineye, ale následně narazil na připraveného Dalota, který mu míč odebral.

48

Do vápna Manchesteru nyní přilétl přízemní centr, ale Onana si vyběhl a zachytil míč do rukavic před dotírajícím forvardem soupeře.

47

Rashford se znovu uvolnil ve vápně, zkoušel zadovkou nahrát někomu ze spoluhráčů, ale míč pouze prolétl vápnem.

46

Ani jeden z týmů neudělal změnu v základní sestavě. Kdo vstoupí do druhé půle lépe?

46

Oba týmy už jsou připravené na hrací ploše, druhá půle může začít.

Percentuální držení míče: 42:58
Střely na branku: 1:1
Střely vedle: 7:2
Rohy: 3:0
Fauly: 3:5

První poločas je za námi. Brihgton je ve vedení po trefě Welbecka z dvacáté minuty. Domácí jsou sice aktivnějším týmem, ale v zakončení to mírně pokulhává. Domácím rovněž chybí kreativita zálohy, Fernandes dnes patří k jednomu z nejslabších článků.

45

45+3

Fernandes dnes hraje šílený zápas. Nyní vidí žlutou kartu za zbytečný faul na středu hřiště.

45+3

Höjlund se dostal za obranu soupeře, byl faulovaný a hrozila tam červená pro Brighton, ale všemu předcházel ofsajd.

45+1

Rashford se znovu z křídla dostal k zakončení, ale branku z poměrně dobré pozice přestřelil.

45+1

Welbeck si nabíhal za obranu soupeře, směřoval na něj také míč, ale anglický forvard se nedokázal dostat přes obránce Manchesteru.

45

První půle se chýlí ke svému konci. Uvidíme, kolik rozhodčí nastaví nad rámec základní hrací doby.

43

Manchester je na míči a snaží se před koncem první půle vymyslet něco, co by přeci jen mohlo vést k vyrovnání.

42

VAR rozhodl, že gól neplatí. Rashfordovi utekl míč před přihrávkou do zámezí! Bude z toho pouze odkop.

40

Úmyslná pasivita se hostům nevyplatila. Rashford se skvěle uvolnil ve vápně, načež našel ve vápně volného RASMUSE HÖJLUNDA, který z malého vápna dokázal lehce skórovat.

40

Nyní už je slyšet pískot. Jan Paul van Hecke u vlastního vápna stál dobrých sedm, osm vteřin na místě a nesnažil se ani přihrávat.

39

Kaoru Mitoma centroval z levé strany, ale Reguilón míč odkopl do bezpečné vzdálenosti od branky.

38

Domácí si vůbec neví rady s rozehrávkou soupeře. Běhají na útočné polovině jak motovidla a hosté si s lehkostí přihrávají tam a zpět.

37

Brighton opět tahá čas na vlastní polovině. Pressing domácích zatím není nikterak účinný.

36

Casemiro nedovoleně zastavil Lallanu, Brighton bude rozehrávat ze středového kruhu.

35

Centrovaný míč opět nepřinesl nic, co by stálo za zmínku.

34

Rashford se po střele ještě s obráncem Brightonu nepříjemně srazil, ale oba hráči budou zřejmě v pořádku.

34

Marcus Rashford si naběhl z křídla s míčem na osu hřiště, vyslal dělovou ránu, kterou srazil Jöel Veltman na rohový kop.

33

Danny Welbeck se odhodlal ke střele z dobrých pětadvaceti metrů, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou.

32

Casemirova přihrávka byla hodně nepřesná a míč skončil pouze u obránců Brightonu, kteří již rozehrávají útočnou akci svého týmu.

30

Simon Adingra si nabíhal za obranu soupeře, ale byl chycen v ofsajdové pasti.

29

Brighton se dostal až k vápnu soupeře, poté ale zvolil několik zpětných přihrávek a nyní už znovu kombinuje na své půlce.

28

Brighton nemá ani zájem o přechod do útoku, již dvě minuty si přihrává na vlastní půlce. Domácí začínají více pressovat.

27

Zase ta stejná písnička. Brighton si přihrává na vlastní polovině a čas pro domácí neúprosně plyne.

26

Rashford dostal nabito do vápna, ihned tvrdě vypálil, ale jeho tvrdý pokus skončil na chráničích jednoho z hráčů Brightonu.

25

Brihgton je opět na míči a rozhodně nikam nespěchá. Hráči v modrobílém drží míč na vlastní polovině a jen tak si přihrávají.

24

Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion (Jan Paul van Hecke).

23

Fernandesovi se centr vůbec nepovedl. Těžko uvěřit poté, co v portugalském dresu vysílal milimetrové pasy.

23

Eriksen vyslal do vápna nadýchaný centr, ale Dunk jej odhlavičkoval do zámezí, je tu další roh Manchesteru.

22

Brighton je na míči, Manchester se snaží o aktivní napadání, ale zatím bez úspěchu.

20

Hosté se ujímají vedení! Simon Adingra dostal míč na pravé křídlo, nacentroval do vápna, kde už byl připravený DANNY WELBECK, jenž míč s lehkostí uklidil do branky soupeře.

19

Nepřesnosti domácích na útočné polovině, Manchester odevzdal míč soupeři a Brighton tak může mířit vpřed.

18

Manchester si opět přihrává na vlastní polovině. Onana je dnes na míči velmi vidět.

17

Dalot nyní povedeným skluzem zastavil rozběhnutého Lampteyho, čímž ukončil celé útočné snažení soupeře.

16

Velké zmatky v rozehrávce domácího celku! Nakonec měl však Manchester štěstí, neboť krkolomné přihrávky mezi domácími obránci nevystihl ani jeden z hostujících hráčů.

15

Brgihton drží míč na vlastní polovině a vyčkává, zdali se v obraně soupeře neotevře okénko, kudy by se dalo proskočit k zakončení.

13

Reguilón vyslal do vápna další centr, k míči si sbíhal McTominay, ale pozorná obrana Brightonu zapracovala a míč odklidila do bezpečí.

11

Rashford si narazil s Reguilónem, následně i zkoušel vypálit, ale trefil pouze jednoho z bránících hráčů. Následně domácí porušili ofsajdové pravidlo.

10

Tariq Lamptey střílel z dobrých dvaceti metrů úplně mimo, Onana tak mohl zůstat klidný. Nyní bude odkopávat od branky.

9

Rasmus Höjlund si nabíhal do vápna, kam také směřoval centrovaný míč, ale jeden z obránců jej těsně před ním odvrátil mimo vápno.

8

Sergio Reguilón centroval z levé strany do vápna, ale Lewis Dunk lehkou hlavičkou poslal míč do náruče vlastního brankáře.

8

Ferndandes se odhodlal ke střele zpoza vápna, ale jeho pokus zblokoval jeden z obránců.

7

Fernandes našel ve vápně Höjlunda, ale ten ze záklonu nedokázal nasměrovat zakončení hlavou mezi tři tyče.

7

Manchester United bude zahrávat standardní situaci z levé strany. Dokáže jí využít? Míč si staví Bruno Fernandes.

6

Marcus Rashford se proháčkoval z levého křídla až do vápna, kde si velmi šikovně nadvakrát obhodil obránce, ale jeho zakončení vyrazil brankář Steele nohou.

5

Manchester je opět na míči a do kombinace znovu zapojuje všech jedenáct hráčů na hrací ploše.

4

Lamptey vidí žlutou kartu za tvrdý zákrok, kterým sestřelil Dalota.

3

Rychlá rozehrávka domácím nevyšla, nakonec z toho nebyl ani centr a Brighton už míří kupředu.

3

Sergio Reguilón vybojoval míč na levé straně, z čehož následně Manchester vytěžil roh.

2

Manchester kombinuje na vlastní polovině, do rozehrávky se zapojuje i brankář Onana.

1

Manchester aktivním pressingem vybojoval míč a Manchester tak může založit úvodní útočnou akci dnešního zápasu.

1

Brighton & Hove Albion uvedl míč do hry, můžeme začít.

1

Oba týmy již nastupují na trávník. Domácí budou hrát ve svých klasických červených dresech, hosté v modrobílé kombinaci.

Manchester United: An. Onana – Dalot, Lindelöf, L. Martínez, Reguilón – Casemiro, McTominay – Fernandes (C), Eriksen, Rashford – Höjlund.
Náhradníci: Bayındır – Evans, Garnacho, Pellistri, Gore, Maguire, Martial, Medžbrí, Wan-Bissaka.
Trenér: ten Hag

Brighton & Hove Albion: Steele – Lamptey, van Hecke, Dunk (C), Veltman – Groß, Dahoud – Adingra, Lallana, Mitoma – Welbeck.
Náhradníci: Verbruggen – Webster, Milner, Igor, Pedro, E. Ferguson, Gilmour, Fati, Baleba.
Trenér: De Zerbi

Rozhodčí: Gillet – Davies, Cann.

Dnešní utkání bude řídit šestatřicetiletý Australan Jarred Gillet. Na čarách mu budou asistovat Neil Davies a Darren Cann. Jako čtvrtý rozhodčí byl dnes nominovaný Simon Hooper.

Dnes je Manchester United dle sázkových kanceláří považován za mírného favorita. Uvidíme, zdali této role využije. Přeji příjemný sportovní zážitek.

Poslední vzájemný zápas, jenž se odehrál v květnu letošního roku, skončil lépe pro Brighton, který před vlastními fanoušky porazil Manchester 1:0 po gólu Mac Allistera.

Brighton & Hove Albion je na tom o něco lépe. Se sedmi body je na šesté příčce ligové tabulky. Navíc v Premier League nasázel nejvíc gólů ze všech týmů – 12. Naposledy porazil favorizovaný Newcastle 3:1.

Manchester United je momentálně na jedenácté pozici se ziskem šesti bodů. K těm patří záporné skóre 5:7. United prohráli oba těžké zápasy. Nejprve proti Spurs, poté proti Gunners. Výkony jsou navíc více než žalostné.

Dobré odpoledne, vítám vás u online přenosu z anglické Premier League. Na programu je duel pátého kola, ve kterém změří síly Manchester United a Brighton & Hove Albion. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 16:00, vás provede Radim Sochor.