Je za námi utkání 3. kola mezi Bournemouthem a Tottenhamem. Hosté potvrdili roli favorita a na hřišti soupeře vyhráli 2:0. Jediným střelcem první půle byl James Maddison, jediný gól v poločase druhém pro změnu vstřelil Dejan Kulusevski. Tottenham byl po celé utkání lepší a jeho výhra je tedy naprosto zasloužená.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 8:11. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 18:11.

Christie
60. min Traorè
Rothwell
46. min Cook
24 Semenyo
Semenyo
73. min Brooks
29 Billing
Billing
86. min Moore
Kluivert
60. min Anthony

Udogie
82. min Davies
29 Sarr
Sarr
59. min Perišić
Bissouma
74. min Lo Celso
Kulusevski
Maddison
74. min Skipp
Son Hung-min
Richarlison
59. min Höjbjerg

90+8

Jaidon Anthony vystřelil z voleje, ale rána zaplavala vysoko nad horní tyč. Pravděpodobně to byla poslední dnešní útočná akce Bournemouthu.

90+6

Ivan Perišić mohl zvýšit rozdíl mezi oběma celky! Předvedl dvě rychlé zasekávačky a následně hledal místo u zadní tyče, ale klec asi o metr netrefil.

90+5

Pierre-Emile Höjbjerg poslal na hranici vápna kvalitní oblouček. Následně se blízko k bráně ocitl Dejan Kulusevski, který zpětnou přihrávkou našel Sona, jenž o kousek přestřelil bránu.

90+4

Dominic Solanke znovu číhal za obranou, ale dlouhá přihrávka se k němu nedostala.

90+3

Jaidon Anthony dostal přihrávku do běhu a pak přízemním pasem našel kolegu. Záhy ale hosté balón co nejdále odkopli.

90+2

Neto musel vystartovat ze své brány, aby dosáhl na dlouhou přihrávku, což se mu povedlo.

90+1

Pedro Porro se postavil k přímému kopu, který namířil do dobře postavené zdi.

89

Nutno doplnit, že druhý poločas už nenabízí tak atraktivní fotbal jako ten první. Tottenham si je moc dobře vědom toho, že vede, a proto se už nikam nežene.

88

Milos Kerkez byl na útočné polovině faulován, Bournemouth okamžitě rozehrál přihrávkou do strany.

87

Max Aarons poslal do vápna centr, který hlavou zakončil Dominic Solanke. Toto zakončení ale gólmana Vicaria rozhodně nevystrašilo.

86

Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Philip Billing, přichází Kieffer Moore.

86

Ivan Perišić si pěkně poradil s bekem, ale jeho následný centr nebyl ideální, skončil na hlavě obránce.

85

Hamed Traorè zahrál rohový kop, který ale poslal do rukavic připraveného gólmana, jenž míč boxoval. Vzápětí z dálky střílel nepřesně Cook.

84

Pedro Porro se ocitl volný asi dvaadvacet metrů před bránou, tak okamžitě natáhl ke střele. Jeho ránu ale zablokoval první bránící hráč.

83

Dejan Kulusevski si nestačil na útočné polovině přebrat míč úplně ideálně, takže dopředu může Bournemouth.

82

Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Destiny Udogie, přichází Ben Davies.

80

Destiny Udogie zřejmě má nějaký zdravotní problém. Není se co divit, neboť naběhal toho dnes už poměrně hodně.

79

Nyní na trávník začalo docela hustě pršet, takže o to těžší to domácí budou mít v cestě za případným srovnáním.

77

Giovani Lo Celso vystihl ve vlastní šestnáctce přihrávku, která mířila na hranici pokutového území. Defenzivní činnost dnes Londýňané zvládají dobře.

76

Mickey van de Ven teď svůj celek zachránil, neboť na bránu si to mířil Dominic Solanke, avšak stoper Tottenhamu předvedl naprosto perfektní skluz.

75

Destiny Udogie uklidnil hru na levé straně hřiště a poté poslal míč na nohu stopera Mickeyho van de Vena.

74

ze hřiště odchází James Maddison, přichází Oliver Skipp,
ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Giovani Lo Celso.

73

ze hřiště odchází Antoine Semenyo, přichází David Brooks.

73

Antoine Semenyo ve snaze si pokrýt míč fauloval soupeře. Za okamžik budou domácí střídat.

71

Tak nakonec z toho je žlutá karta pro Ivana Perišiće, který může být rád.

71

Mimo záběr kamer Ivan Perišić zbytečně udeřil jednoho z domácích hráčů. Domácí příznivci by samozřejmě chtěli červenou kartu, ale chorvatský křídelník to má zatím za žlutou. Možná přijde ještě reakce VARu.

70

James Maddison se znovu dostal do otevřenější obrany, ale celou situaci prováhal. Nakonec nezvolil ideální řešení, takže vykopávat bude Neto.

69

Nyní má Tottenham průběh tohoto klání naprosto pod kontrolou. Domácí se do brankových příležitostí nedostávají.

68

Max Aarons se snažil míč poslat po lajně, jenže Ivan Perišić předvedl precizní obranný zákrok.

67

Na druhé straně zahrozili domácí. Guglielmo Vicario si ale připsal důležitý, ale nikterak náročný zákrok.

66

Destiny Udogie se opět zapojil do útočení. Tentokrát se ale na beka zavěsil, což bylo proti pravidlům, takže znovu se pískalo.

65

Ivan Perišić měl další ofenzivní snahu, avšak jeho centr našel pouze beka v červenočerném dresu.

63

Tottenham právě vstřelil branku!
V 63. minutě odskakují hosté do dvoubrankového vedení! Destiny Udogie si na levé straně narazil se Sonem a poté v pádu vybídl před brankou zcela volného DEJANA KULUSEVSKÉHO, jenž uklidil balón k zadní tyči ze svého pohledu. 0:2. Asistence: Destiny Udogie.

63

Pierre-Emile Höjbjerg se poprvé pomazlil s míčem, ale ofenzivní nápad zrovna neměl, tak zvolil pobídku na stopery.

62

Dejan Kulusevski rychle vracel míč na hranici vápna, kde stál Son, ale přihrávka švédského křídelníka nebyla zrovna přesná.

61

Antoine Semenyo si teď pomohl nedovoleným zákrokem, po kterém se okamžitě ozvala píšťalka hlavního arbitra.

60

ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Hamed Traorè,
ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Jaidon Anthony.

59

ze hřiště odchází Pape Matar Sarr, přichází Ivan Perišić,
ze hřiště odchází Richarlison, přichází Pierre-Emile Höjbjerg.

58

Také další akci táhl Antoine Semenyo, který tentokrát posunul na Philipa Billinga, jehož rána byla sražena. Bournemouth bude mít rohový kop.

57

Antoine Semenyo dostal balón proti noze a okamžitě jej poslal směrem na bránu. Šibenici u přední tyče jen o kousek minul, několik fanoušků domácích se už začalo radovat.

56

Philip Billing ale mizerně přihrál, takže rychle musel dozadu, ale opět balón ztratil Richarlison. Nepřesností na obou stranách přibývá.

56

Hra se nyní trochu uklidnila. Tottenham chce podržet míč okolo půlící čáry.

54

Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Richarlison).

54

Domácí ale možnost prováhali, tak se museli vracet na obrannou polovinu. Tam o míč zakopl Richarlison, který poté z frustrace fauloval. Měl štěstí, že od rozhodčího viděl jen žlutou kartu.

53

Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Yves Bissouma).

52

Justin Kluivert se málem dostal ke střele ze zajímavé pozice, když jej v trochu krkolomné pozici vybídl Antoine Semenyo. Nakonec byl dopísknutý nedovolený zákrok, takže Bournemouth bude mít přímý kop z dobré pozice.

51

Destiny Udogie se chystá na rozehrání autového vhazování.

50

Lewis Cook poslal do vápna centr, který ale žádného adresáta nenašel. Pak sudí pískal nedovolený zákrok Philipa Billinga.

49

Ryan Christie levačkou vyprodukoval centr, na který těsně nedosáhl útočník Dominic Solanke.

49

Milos Kerkez dostal přihrávku do běhu, jenže centr nasměroval pouze na tělo protihráče.

47

Na začátku druhé půle si zatím domácí přihrávají na vlastní polovině hřiště.

46

ze hřiště odchází Joe Rothwell, přichází Lewis Cook.

46

Skončil nám první poločas, který lépe zvládli hosté. Tottenham se už v 17. minutě dostal do vedení, když James Maddison využil chytré přihrávky záložníka Sarra. I následně byli hosté nebezpeční, ale také Bournemouth si pár šancí vytvořil. Před druhým poločasem se rozhodně máme na co těšit.

45+6

45+6

Philip Billing se už po skončení nastaveného času dostal k zajímavé střele levačkou. Jeho obstřel skončil pár centimetrů za zadní tyčí.

45+5

Ještě asi minutu mají domácí před sebou. Přihrávají si na útočné polovině, ale teď je to z jejich strany bez nápadu.

45+3

Antoine Semenyo si nedokázal zpracovat přihrávku spoluhráče. Domácí ještě na konci poločasu chtějí zahrozit.

45+2

Bissoumovi se rána z voleje příliš nepovedla, ale přece jen musel Neto do zákroku.

45+1

Lloyd Kelly viděl od rozhodčího žlutou kartu, když poměrně ostrým skluzem zastavil směrem dopředu pádícího Richarlisona.

45

Dejan Kulusevski se dostal do lepší pozice na pravé straně, jenže nakonec necentroval, ale zvolil přihrávku.

44

Sudí musel hru zastavit kvůli útočnému faulu domácího celku, to se fanouškům na tribunách rozhodně nelíbí.

43

Joe Rothwell poslal míč z rohového kopu pouze na hlavu obránce Tottenhamu. Ještě ale Bournemouth u míče zůstává.

42

Mickey van de Ven ukázkovým skluzem zastavil průnik domácích po pravém křídle.

41

Ryan Christie parádní střelou ze střední vzdálenosti pořádně protáhl hostujícího brankáře. Toto byl pěkný fotbalový moment.

40

James Maddison posílal při standardní situaci na zadní tyč nepříjemný střílený centr. K hlavičce se dostal Brazilec Richarlison, jenž ale zamířil do boční sítě.

39

Son Hung-min nepřešel okolo obránce Zabarného. Celé situaci ale předcházela zajímavá kombinace mezi Yvesem Bissoumou a Jamesem Maddisonem.

36

Další obrovská šance hostů z rychlého brejku! James Maddison posunul balón na rychlonohého Richarlisona, který se Neta zbavil kličkou, ale dříve než sám zakončil, se mu do cesty dostal Joe Rothwell, jenž svůj mančaft zachránil.

36

Milos Kerkez tentokrát skončil na zemi, když jej tam dostal Sarr. Sledujeme docela soubojovou pasáž hry.

35

Philip Billing se dostal k hlavičce z malého vápna, jenže zakončení mířilo do středu brány a zároveň moc důrazné nebylo. Guglielmo Vicario byl připraven.

34

Destiny Udogie povalil soupeře na zem, takže Bournemouth rozehraje standardní situaci z celkem kvalitní pozice.

33

Těžiště hry se už přesunulo na útočnou polovinu fotbalistů Hotspur, kteří se snaží něco vymyslet.

32

Dominic Solanke se při centru Kluiverta objevil v ofsajdu. Dost možná si hrotový útočník domácích ještě pomohl faulem.

32

Už pokračujeme ve hře. Do vápna Tottenhamu přistál dlouhý aut, ale celek v bílých dresech si poradil.

30

Pape Matar Sarr leží na trávníku a okamžitě k němu přiběhli kluboví lékaři. Problém je asi někde na levé noze.

30

Antoine Semenyo se tentokrát ocitl ve vápně. Ačkoliv byl ve velkém úhlu, stejně se dostal k zakončení, které jeden z obránců přizvedl.

28

Antoine Semenyo si při zisku míče pomohl nedovoleným zákrokem, rozhodčí samozřejmě musel pískat.

27

James Maddison posílal míč k zadní tyči, kam si chtěl naběhnout Son, ale na hrací předmět nakonec nedosáhl. Další zajímavý náznak hostů.

26

Son Hung-min se dostal k odraženému míči a z voleje vypálil. Jeho pokus levačkou zamířil mimo brankový prostor.

25

Dejan Kulusevski si málem poradil se dvěma zadáky, ale nakonec při centru jednoho z nich trefil. Londýnský celek rozehraje od rohového praporku.

24

Tottenham sice zatím tolik nedrží balón, ale je pořádně nebezpečný ve chvíli, kdy jej získá.

23

Son Hung-min vyrazil do otevřenější obrany. Zhruba na penaltovém puntíku si dobře všiml Sarra, jenž ale nevystřelil moc důrazně. Jeho rána šla po zemi a Neto ji pokryl.

22

Dominic Solanke pořádně zatlačil na jednoho ze stoperů, který si tedy musel pomoct s brankářem.

21

Guglielmo Vicario se chystá na rozehrávku, vypadá to, že vybízí spoluhráče na pravé straně.

20

Richarlison si myslel, že je v ofsajdu, ale dost možná nebyl. Byla asi škoda, že se při přihrávce Maddisona do útočení nezapojil.

19

Hosté si nyní přihrávají na vlastní polovině. Úvodní a celkem rychlá branka jim určitě pomůže.

17

Tottenham se poměrně brzy dostává do vedení! Pape Matar Sarr velice šikovně prostrčil míč mezi stopery na naběhnutého JAMESE MADDISONA, který jen lehce zasáhl balón a usměrnil jej k zadní tyči. 0:1. Asistence: Pape Matar Sarr.

17

Dejan Kulusevski si naváděl míč na střed hřiště, ale Milos Kerkez jej zastavil naprosto čistým zákrokem.

15

Velká šance Tottenhamu! Son Hung-min vystihl špatnou rozehrávku a našel Jamese Maddisona, kterého ale vychytal Neto. Hned následně dorážel Richarlison, avšak jeho oblouček si gólman domácích pohlídal.

13

Až do šance se sice Bournemouth nedostal, ale i nadále si přihrává okolo pokutového území soupeře.

13

Milos Kerkez po přihrávce Justina Kluiverta centroval, ale jen do obránce. Domácí budou znovu kopat od rohového praporku.

12

Cristian Romero se při hlavičkovém souboji proletěl vzduchem, ale nedovolený zákrok to nebyl. Stopera Tottenhamu očividně bolí záda.

11

Destiny Udogie se jako nůž máslem dostal do pokutového území, jenže jeho následná přihrávka byla zablokovaná. První roh pro Londýňany.

10

James Maddison předvedl na hranici šestnáctky rychlou střelu z otočky, avšak jeden z beků ránu zablokoval.

9

Justin Kluivert před sebou neměl varianty k přihrávce, tak zvolil pobídku na vlastní polovinu.

8

Dostáváme se už do 8. minuty a stále čekáme na první střelu na bránu. Teď si pro balón musel vyběhnout Neto, který to zvládl.

6

Destiny Udogie po kontaktu s protihráčem zůstal ležet na trávníku. Souboj s Antoinem Semenyem jej pořádně bolel.

5

Yves Bissouma obral o míč Ryana Christieho a hosté rázem pádili směrem dopředu. Tam ale přišel kvalitní obranný zákrok celku v černočervených dresech.

3

James Maddison šikovně prostrčil balón na Sona. Už to vypadalo, že kapitán Tottenhamu zakončí, ale nakonec posílal pod sebe ještě přihrávku, kterou však domácí zablokovali.

3

Bournemouth má v úvodu tlak, ale hosté to směrem do defenzívy zatím zvládají.

2

Philip Billing si v pokutovém území hostů hledal prostor, ale nakonec si míč nepřebral úplně nejlépe. Každopádně domácí budou pokračovat rohovým kopem.

1

Destiny Udogie dostal hned na začátku dlouhý nákop mimo hrací plochu.

1

AFC Bournemouth: Neto (C) – Aarons, Zabarnyj, Kelly, Kerkez – Christie, Rothwell – Semenyo, Billing, Kluivert – Solanke.
Náhradníci: Radu – Mepham, Senesi, Hill, D. Brooks, Cook, Traorè, Moore, Anthony.
Trenér: Andoni Iraola

Tottenham Hotspur: Vicario – Porro, Romero, van de Ven, Udogie – P. Sarr, Bissouma – Kulusevski, Maddison, Son Hung-min (C) – Richarlison.
Náhradníci: Forster – D. Sánchez, Emerson Royal, B. Davies, Skipp, Höjbjerg, Perišić, Lo Celso, Solomon.
Trenér: Ange Postecoglou

Rozhodčí: Robinson – Wood, Scholes.

TOTTENHAM HOTSPUR

Londýnský tým skončil loni až osmý, což značí, že letos si v evropských pohárech nezahraje. V srpnu navíc Tottenham opustil po několika letech útočník Harry Kane, který jako další motivaci bude mít uspět v Bayernu Mnichov. Po přípravných zápasech, ve kterých fotbalisté Hotspur dvakrát vyhráli a dvakrát padli, vstoupili do ligové soutěže remízou 2:2 na hřišti Brentfordu. Ve druhém kole ale Tottenham zvládl šlágr proti Manchesteru United, rivala doma porazil poměrem 2:0, když se trefili Sarr a vlastní branku si pak vstřelil Martínez. Dokáže si tým trenéra Postecogloua připsat další body?

AFC BOURNEMOUTH

Bournemouth skončil v loňské sezoně na patnácté příčce. Ačkoliv jeho náskok na osmnáctý Leicester byl nakonec jen pětibodový, záchranu si zajistil už mnohem dříve, neboť poslední čtyři duely sezony prohrál. V prvním kole nového ročníku remizoval tento celek doma s West Hamem 1:1, když hosté sice zásluhou Bowena vedli, avšak v 82. minutě srovnal Solanke. Druhý zápas toto mužstvo nezvládlo, ale to se dalo očekávat, neboť hrálo na hřišti Liverpoolu. Sice Bournemouth brzy vedl, ale Reds potvrdili roli favorita a duel vyhráli 3:1.

Příjemnou sobotu při sledování textového přenosu z anglické Premier League. Dnes nás od 13:30 čeká utkání mezi Bournemouthem a Tottenhamem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.