Liverpool potvrdil roli favorita a Bournemouth na domácí půdě porazil poměrem 3:1. Hosté ale už ve 3. minutě šli do vedení, když Antoine Semenyo trestal velkou chybu ve středu pole. Pak se ale domácí postupně zvedli a ještě před koncem prvního poločasu dvakrát skórovali, radovali se Luis Díaz a Mohamed Saláh. Po pauze se Liverpool ocitl v problémech, neboť v 58. minutě viděl červenou kartu Alexis Mac Allister. O chvíli později ale favorita uklidnil Diogo Jota a závěr už Liverpool zvládl bez větších problémů i díky jistému Alissonovi.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 16:8. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 11:13.

90+7

Liverpool FCLiverpool FC(4-3-3 )

Alisson
Alexander-Arnold
76. min Gomez
Gakpo
63. min Endó
11 Saláh
Saláh
86. min Núñez
20 Jota
Jota
76. min Elliott
7 Díaz
Díaz
86. min Tsimikas

Senesi
84. min Traorè
3 Kerkez
Kerkez
29 Billing
Billing
Rothwell
76. min Kelly
24 Semenyo
Semenyo
76. min Brooks
Christie
63. min Moore
32 Anthony
Anthony
63. min Kluivert

90+6

Dominik Szoboszlai ještě podržel balón na útočné polovině. Půjdou si domácí za čtvrtou trefou?

90+5

Asi devadesát sekund zbývá do závěrečného hvizdu. Fanoušci na Anfield už moc dobře ví, že jejich mužstvo vyhraje.

90+4

Hamed Traorè je po svém příchodu na trávník cítit. Při své individuální akci přešel snad okolo čtyř hráčů, ale ránu, která letěla po zemi k zadní tyči, mu vytěsnil Brazilec Alisson.

90+3

Teď se už Liverpool znovu dostal na útočnou polovinu, kde bude chtít tento zápas dohrát.

90+2

Hamed Traorè nebezpečně střílel ze střední vzdálenosti. Míč možná letěl na břevno, ale Alisson jej raději vystrčil nad bránu.

90

Philip Billing si postavil balón, ale střela se mu vůbec nepovedla. Zamířila několik metrů nad liverpoolskou svatyni.

89

Wataru Endó fauloval Davida Brookse. Bournemouth rozehraje přímý kop z kvalitní pozice.

89

Harvey Elliott nepřesně přihrál po lajně, takže hosté budou mít výhodu autového vhazování.

88

Liverpool si stále přihrává na útočné polovině a vypadá to, že tento duel v pohodě dovede do vítězného konce.

86

Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Luis Díaz, přichází Kostas Tsimikas,
ze hřiště odchází Mohamed Saláh, přichází Darwin Núñez.

85

Bournemouth se ještě mohl dostat do hry! David Brooks předal z pravé strany výtečnou přihrávku do ideální pozice, avšak Justina Kluiverta vychytal na čáře skvělý Alisson.

84

Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Marcos Senesi, přichází Hamed Traorè.

83

Liverpool se dostal do přečíslení, které táhl Saláh. Měl nabídku spoluhráčů, ale ti byli obsazení, takže Egypťan to vzal na sebe a asi o metr minul bránu.

82

Mohamed Saláh nedokázal prostrčit míč na lépe postaveného kolegu. Balón pak do zámezí dopravil Milos Kerkez.

81

Harvey Elliott vyvezl míč na útočnou polovinu, kde se Liverpool chce usadit. Rozhodně už nikam spěchat nemusí.

80

Joe Gomez chyboval v rozehrávce a míč si tedy až ke střele dovedl Dominic Solanke. Z dvaceti metrů vypálil pravačkou, jenže rána mu moc nesedla.

79

Pro nepřesnou průnikovou přihrávku si doběhl Alisson, který po nepřesvědčivém začátku roste každou minutou.

78

Stopeři domácích si nyní přihrávají míč mezi sebou. Rozehrávku bude mít na starost Konaté.

77

Do konce utkání nám zbývá zhruba patnáct minut a zatím vůbec není vidět, že hosté už nějakou dobu hrají přesilovku. Liverpool je výborně fyzicky připraven.

76

ze hřiště odchází Joe Rothwell, přichází Lloyd Kelly,
ze hřiště odchází Antoine Semenyo, přichází David Brooks.

76

ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Joe Gomez,
ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Harvey Elliott.

75

Luis Díaz hledal na středu hřiště volnějšího kolegu, ale skvělou práci odvedl vracející se Marcos Senesi.

74

Dominic Solanke se přes stopera van Dijka k zakončení nedostal. Kapitán Liverpoolu celou situaci zvládl s přehledem jemu vlastním.

73

Bournemouth se přestěhoval na útočnou polovinu, kde se nyní snaží kombinovat.

72

Neto musel dávat pozor, neboť jej jeden z domácích hráčů vystrašil lobem z poloviny hřiště. Gól ve stylu Patrika Schicka z uplynulého ME ale nepadl.

71

Milos Kerkez chtěl zaseknout míč, ale mezitím upadl. Dopředu pádil Saláh, který se ale objevil v ofsajdu.

70

Toto byla zatím největší šance hostů ve druhém poločase! Přihrávku ze strany dostal na kopačku čerstvý Kieffer Moore, který z místa penaltového puntíku přestřelil.

69

Diogo Jota tentokrát vypomohl obraně a navíc si ve vlastním pokutovém území vymodlil nedovolený zákrok.

67

Jota předvedl na pravé straně úžasnou kličkovanou, když si snadno obhodil dva obránce. Před Netem ale neuspěl, brankář hostů jej vychytal.

66

Antoine Semenyo nepřesně centroval do pokutového území. Čas na rozehrávku bude mít Alisson, který je zatím ve druhém poločase bez práce.

65

Skvěle hrající Dominik Szoboszlai se dostal po lajně a rázem mohl hledat spoluhráče v gólových pozicích. Defenzíva hostů se ale přece jen vrátila a nakonec zakončení nepovolila.

64

Diogo Jota posílal na malé vápno nebezpečný střílený centr. Neto si nekřikl na obránce, a proto se oba hráči hostů srazili. Nakonec to ale pro Bournemouth fatální následky nemělo.

63

ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází Wataru Endó.

63

ze hřiště odchází Jaidon Anthony, přichází Justin Kluivert,
ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Kieffer Moore.

62

Liverpool právě vstřelil branku!
Přestože domácí hrají oslabení, brzy odskakují do dvoubrankového náskoku! Dominik Szoboszlai vypálil ze střední vzdálenosti a Neto jeho ránu na svých rukavicích neudržel. K dorážce se tedy dostal DIOGO JOTA, který už měl poměrně snadnou práci. 3:1.

61

Trent Alexander-Arnold zahrozil po pravém křídle, avšak jeho centr nebyl ideální.

60

U laviček se už samozřejmě chystá střídání. Hlavně trenér Klopp bude muset reagovat na vyloučení.

58

Červená karta pro tým Liverpool FC (Alexis Mac Allister). Velká komplikace pro Liverpool. Argentinský záložník šel do souboje s Ryanem Christiem ostrým šlapákem a od rozhodčího ihned viděl červenou kartu.

58

Diogo Jota si nejprve míč zpracoval a z druhého doteku vystřelil. Jeho ránu zablokoval soupeř.

56

Marcos Senesi zvládl odvrátit i další rohový kop soupeřova celku. Liverpool na začátku druhé půle rozhodně tlak má.

55

Reds dvakrát zahrozili ze zajímavých náběhů, ale Bournemouth v defenzívě zuby nehty drží.

54

Dominik Szoboszlai se snažil dostat dopředu, ale akce se mu úplně nepovedla. Mrzet jej to ale nemusí, neboť Liverpool u míče zůstává.

53

Po sražené přihrávce Gakpa míč propadl k Mohamedu Saláhovi, který z úhlu střílel po zemi. Neto ale zasáhl, takže udržel svůj mančaft ve hře.

52

Milos Kerkez dostal přihrávku na levou stranu. Jeho následný centr přeletěl všechny hráče v pokutovém území.

51

Neto vyběhl proti Saláhovi, před kterým hlavou odehrál balón. Posléze se ale k hracímu předmětu dostal Jota, který se snažil Neta přelobovat, což se mu ale nepovedlo.

51

Alexis Mac Allister se dostal k hlavičce po přesném centru Robertsona, nicméně toto zakončení nemělo gólové parametry.

50

Marcos Senesi souboj jeden na jednoho proti Saláhovi zvládl. I tak ale budou domácí kopat od rohového praporku.

49

Antoine Semenyo předvedl výbornou individuální akci. I díky své robustní postavě se protlačil před vápno, odkud střílel. Asi o metr ale přestřelil liverpoolskou bránu.

48

Na začátku druhého dějství jsou domácí aktivní. Zatím drží balón a snaží se hledat co nejvýhodnější prostory.

47

Po nacvičeném signálu se k ráně z druhé vlny dostal Trent Alexander-Arnold, jenž ale hromadu těl před sebou nepropálil.

46

Snad po deseti vteřinách získali domácí díky nepřesné přihrávce hostů rohový kop, který rozehraje Dominik Szoboszlai.

46

Je za námi první poločas, který nabídl hned tři branky. Do vedení se kvůli liverpoolské nepozornosti rychle dostali hosté, avšak Reds nakonec odpověděli dvěma trefami. Nejprve srovnal akrobaticky Luis Díaz, o pár minut později pak poslal domácí do vedení Mohamed Saláh, jenž dorážel svou neproměněnou penaltu. Není velkým překvapením, že domácí jsou zatím lepší a aktivnější.

45+4

45+3

Ibrahima Konaté zakončil hlavou rohový kop, avšak neměl moc času na to, aby přesně zamířil.

45+3

Neta teď napadali hned dva hráči, ale gólman hostů si poradil opravdu s noblesou.

45+2

Bournemouth se na útočné polovině postará o vhození míče do hry.

45

Trent Alexander-Arnold si položil obránce a rázem se ocitl v obrovské šanci! Jeho rána levačkou mířila k bližší tyči, ale Neto se vytáhl skvělým zákrokem.

44

Cody Gakpo předvedl při návratu na obrannou polovinu pěknou „Zidanovku“. Fanoušci mu zcela pochopitelně zatleskali.

43

Illja Zabarnyj se nechal povalit na hrací plochu dotírajícím Luisem Díazem, který tedy samozřejmě fauloval.

43

Max Aarons si teď velice kvalitně poradil s napadajícími hráči Liverpoolu. Zkušeně balón vyvezl.

42

Ryan Christie se mohl po delší době pomazlit s balónem. Vybízel kolegu na levé straně, jenže docela nepřesně.

41

Dominik Szoboszlai už mohl pálit, ale hledal ještě pod sebou Jotu, před kterým ale míč zastavil jeden z obránců.

40

Na konci 40. minuty si domácí přihrávají na útočné polovině. Je vidět, že v této chvíli jsou při chuti a zápas mají pod kontrolou.

39

Dominic Solanke si neporadil v souboji s Robertsonem, který okamžitým rychlým pasem vybídl na pravém křídle rozběhnutého Saláha.

38

Uvidíme, jak hosté zareagují na dva góly v rychlém sledu. Bournemouth potřebuje být směrem dopředu mnohem aktivnější.

36

K penaltě se postavil MOHAMED SALÁH, kterého sice Neto skvěle vychytal, ale k dorážce se nejrychleji dostal právě Egypťan, jenž už podruhé šanci brankáři hostů nedal. 2:1.

35

Neto viděl za velice hlasité protesty od sudího žlutou kartu.

35

Bude se kopat penalta! Hlavní sudí ukazuje na puntík po situaci, kdy Joe Rothwell podkopl Dominika Szoboszlaie.

34

Mohamed Saláh se snažil co nejrychleji zakončit, jenže jeho pokus přesný nebyl. Rozehrávky se tedy ujímá brankář Neto.

34

Philip Billing na pravé straně hrací plochy nevybojoval míč pro své barvy. Výkop si bere Alisson.

33

Dominik Szoboszlai si tentokrát pomohl nedovoleným zákrokem na útočné polovině, tudíž hosté budou mít trochu času si vydechnout.

32

Bournemouth si ale v defenzívě poradil, takže v této chvíli je nebezpečí pryč.

31

Luis Díaz byl stoperem Marcosem Senesim zatažen za dres, takže Liverpool bude kopat standardní situaci ze zajímavé pozice.

30

Mohamed Saláh se po přihrávce Díaze mohl dostat do velké šance, ale v rozhodujícím okamžiku si předkopl balón, pro který si nakonec doběhl Neto.

29

Antoine Semenyo však na druhé straně hřiště natáhl krok a opět byl nebezpečný, ale defenzíva v červených dresech zasáhla.

27

Domácí se dočkali zaslouženého vyrovnání! Diogo Jota ve vápně vybídl na středu postaveného LUISE DÍAZE, jenž si skvěle přebral míč a akrobatickým způsobem poslal balón k tyči. Neto byl bez šance zasáhnout. 1:1.

26

Žlutá karta pro tým AFC Bournemouth (Jaidon Anthony).

26

Andrew Robertson s van Dijkem sice dokázali zastavit rozběhnutého Solankeho, ale vypadalo to velice podezřele. Avšak zřejmě ani v tomto případě se penalta kopat nebude.

25

Pětadvacet minut hry je za námi a Liverpool na domácí půdě stále ztrácí jednu branku. Sice je aktivnějším týmem, ale obrana hostů drží.

24

Neto dokázal zastavit nepříjemný přízemní centr záložníka Alexise Mac Allistera, který si předtím přihrál se Saláhem.

23

Diogo Jota si zpracovával míč na hranici pokutového území, což byla chyba. Portugalec asi měl zkusit vystřelit.

22

Dominic Solanke byl znovu za obranou Liverpoolu aktivní, ale ve chvíli, kdy to vypadalo, že by Joe Rothwell mohl střílet, šel nad hlavu pomezního praporek.

21

Trent Alexander-Arnold prodloužil míč jen za sebe, z čehož mohli těžit hosté. Následný centr ale odvrátil van Dijk.

20

Dominic Solanke to zkusil na druhé straně z podobného místa, ale ani Alisson zasahovat nemusel.

19

Teď jsou domácí na koni. Asi z dvaadvaceti metrů to zkusil Cody Gakpo, který o metr přestřelil bránu. Další zajímavý náznak.

18

Luis Díaz posílal na branku soupeře dva střelecké pokusy za sebou, ale oba byly zablokované. Poté hledal kolegu u zadní tyče Dominik Szoboszlai, jenže neúspěšně.

18

Ve hře se ale pokračuje, takže Liverpool se zatím penalty nedočkal. Nyní musí znovu kombinovat.

17

Andrew Robertson posílal do vápna centr, který si ale žádný z jeho spoluhráčů nenašel. Posléze centroval Saláh a domácí chtěli penaltu po možném faulu na Jotu. Uvidíme, jestli VAR něco najde.

16

Žlutá karta pro tým AFC Bournemouth (Antoine Semenyo).

16

Bournemouth sice chvíli pobýval na útočné polovině, ale míč se nakonec dokutálel do náruče brankáře Alissona.

14

Virgil van Dijk výborně zakřižoval Philipa Billinga. Nizozemský stoper posunul hrací předmět do zámezí.

13

Saláh připravil míč pro Trenta Alexandera-Arnolda, jenž natáhl krok a z velkého úhlu vypálil. Neto posunul míč nad břevno, takže domácí budou pokračovat rohem.

13

Liverpool teď uklidnil hru na útočné polovině, Dominik Szoboszlai se zatím nikam zbytečně nehnal.

12

Marcos Senesi měl problémy s tím, aby míč stačil odkopnout před Saláhem, což se nakonec povedlo.

11

Luis Díaz nebyl ve zrovna ideálním náběhu, takže pas Robertsona ani zpracovat nemohl. O rozehrávku se postará Neto.

10

Střílený centr tentokrát Alisson zastavil ve svých rukavicích. Následně založil útočnou akci Reds.

9

Alisson zatím nepůsobí vůbec přesvědčivě. Dlouho si hrál s míčem poblíž vápna, až jej dva metry za ním ztratil. Jaidon Anthony mohl pádit na prázdnou bránu, ale brazilský brankář jej zastavil faulem za žlutou kartu.

8

Trent Alexander-Arnold nedokázal pro své barvy získat aut, vhazovat tak na útočné polovině bude Milos Kerkez.

7

Celá situace se o pár vteřin později opakovala, ale tentokrát si defenzíva hostů poradila daleko lépe. Bournemouth tedy stále o gól vede.

6

Na konci 6. minuty mohlo být srovnáno! Robertson z rohového kopu našel hlavu stopera Virgila van Dijka, jehož hlavička orazítkovala horní tyč hostující svatyně.

6

Liverpool na chvíli zahrozil v pokutovém území, ale snahu Joty dokázal vyřešit pohotový obránce Max Aarons.

5

Domácí se už přestěhovali na útočnou polovinu a za okamžik rozehrají od rohového praporku.

3

Bournemouth právě vstřelil branku!
Liverpool se nepoučil a hned z následné akce inkasuje! Ve středu pole vznikla obrovská chyba, takže dopředu mířil Solanke. Od Robertsona se pak míč odrazil k ANTOINEMU SEMENYOVI, jehož důrazná střela zaplula nechytatelně k zadní tyči. 0:1. Asistence: Dominic Solanke.

1

Na konci první minuty předvedl domácí brankář při výběhu hrubku, a tak hosté rychle skórovali, ale nakonec se mával ofsajd, takže radost fotbalistů Bournemouthu dlouho netrvala.

1

Domácí v úvodní minutě drží balón. Přihrávají si na své polovině a do kombinace zapojili také Alissona.

1

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk (C), Robertson – Szoboszlai, Mac Allister, Gakpo – Saláh, Jota, Díaz.
Náhradníci: Kelleher – Gomez, Tsimikas, Endó, Matip, Elliott, Bajčetić, Doak, Núñez.
Trenér: Jürgen Klopp

AFC Bournemouth: Neto (C) – Aarons, Zabarnyj, Senesi, Kerkez – Billing, Rothwell – Semenyo, Christie, Anthony – Solanke.
Náhradníci: Radu – Kelly, Mepham, D. Brooks, Hill, Traorè, Kilkenny, Kluivert, Moore.
Trenér: Andoni Iraola

Rozhodčí: Bramall – Bennett, Robathan.

LIVERPOOL FC

Liverpool jako již tradičně bude také letos patřit mezi užší skupinu favoritů na titul. Tým, který poslední titul získal v roce 2020, začal novou sezonu remízou 1:1 na hřišti Chelsea. Reds zásluhou Díaze poměrně rychle vedli, jenže na konci prvního dějství odpověděl Disasi a následně už další branka nepadla. Liverpool přes léto posílil o několik velice zajímavých jmen, zálohu vyztužili kupříkladu Alexis Mac Allister nebo Dominik Szoboszlai, naopak do nyní velmi oblíbené Saúdské Arábie odešli Jordan Henderson nebo Fabinho.

AFC BOURNEMOUTH

Bournemouth skončil v loňské sezoně na patnácté příčce. Ačkoliv jeho náskok na osmnáctý Leicester byl nakonec jen pětibodový, záchranu si zajistil už mnohem dříve, neboť poslední čtyři duely sezony prohrál. V prvním kole nového ročníku remizoval tento celek doma s West Hamem 1:1, když hosté sice zásluhou Bowena vedli, avšak v 82. minutě srovnal Solanke. Přes léto Bournemouth získal z AS Řím Kluiverta, ze Sassuola Traorého, Faivreho z Lyonu, Kerkeze z Alkmaaru, Aaronse z Norwiche nebo Scotta z Bristolu.

Vzájemné zápasy z posledních let

11.03.2023 Bournemouth - Liverpool 1:0
27.08.2022 Liverpool - Bournemouth 9:0
07.03.2020 Liverpool - Bournemouth 2:1
07.12.2019 Bournemouth – Liverpool 0:3

Hezké sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z 2. kola Premier League. Dnes se proti sobě postaví celky Liverpoolu a Bournemouthu. Začínáme v 16:00.