Děkuji za pozornost a krásný zbytek dne.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 11:16. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 9:8.

V druhém poločase byl Tottenham mnohem lepší než v tom prvním a hned po pěti minutách dokázal vstřelit branku Sarr. Domácí poměrně často dokázali dominovat a vytvořili si spoustu zajímavých šancí. Pojišťovací gól však dokázal po utajené přihrávce Perišiče vstřelit Ben Davies a přerušil nepříznivou sérii Tottenhamu proti Manchesteru United.

TottenhamTottenham(4-2-3-1)

13 Vicario
Vicario
23 Porro
Porro
88. min Emerson Royal
van de Ven
17 Romero
Romero
38 Udogie
Udogie
70. min Davies
29 Sarr
Sarr
77. min Höjbjerg
Bissouma
Kulusevski
88. min Solomon
Maddison
Son Hung-min
Richarlison
70. min Perišić

Manchester UnitedManchester United(4-1-4-1)

24 Onana
Onana
Wan-Bissaka
66. min Dalot
Antony
66. min Eriksen
Fernandes
7 Mount
Mount
84. min Pellistri
Garnacho
66. min Sancho
Rashford
84. min Martial

90+9

Fernandes ani Vicaria neohrozil, jelikož bránu přestřelil.

90+8

Bissouma fauloval Pellistriho a Manchesteru United se naskýtá parádní šance, jelikož míč je lehce před vápnem.

90+7

Varane zahrozil hlavou, ale Vicario si opět připsal parádní zákrok. Nakonec byl i odpískán ofsajd.

90+6

Casemira ještě na poslední chvíli doběhl Perišič a tečoval jeho ránu.

90+5

Pellistri pouze sledoval centr Casemira, protože dosáhnout na něj nedokázal.

90+4

Dalot musel nadvakrát zasahovat, ale i přesto míč udržel.

90+3

Maddisonova střela uvnitř vápna byla zblokována a následná Perišičova taktéž.

90+2

Domácí tým má míč pod kontrolou a nepotřebuje nikam spěchat.

90+1

Davies se zkušeně natlačil před Pellistriho a tomu nezbývalo nic jiného, než jej faulovat.

89

Bissouma dělal zbytečné kličky a míč si ukopl, takže mu ho Varane odebral.

88

Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Pedro Porro, přichází Emerson Royal,
ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Manor Solomon.

87

Pellistri byl rychlejší než Davies a hnal se vstříc brankáři Vicariovi, ale byl připraven o míč a měl by následovat odkop.

86

Průniková přihrávka opět skončila pouze jen u Vicaria.

85

Perišič fauloval Dalota, ale rozhodčí ponechává výhodu a tvorba akce hostujícího týmu stále pokračuje.

84

Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Mason Mount, přichází Facundo Pellistri,
ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Anthony Martial.

83

Tottenham právě vstřelil branku!
Ivan Perišič poslal přihrávku přesně mezi nohama Dalota a mezi obránci se nacházel BEN DAVIES, který lehce míč tečnul a dokutálel se až za záda Onany.

82

Martínezův nákop za obranu nikoho nenašel a domácí v poklidu mohou začít opět až od Vicaria.

81

Casemirova rána z voleje skončila přesně v rukavicích Vicaria.

80

Davies za obranou hledal Kulusevskiho, ale vyslal příliš prudkou přihrávku.

79

Tottenham se nemusí nikam hnát, a proto momentálně už delší dobu drží míč.

78

Rashford nedokázal přetlačit Porra a domácí tým získal míč v podobě vhazování.

77

ze hřiště odchází Pape Matar Sarr, přichází Pierre-Emile Höjbjerg.

76

Perišič také podklouznul a k míči se dostane hostující tým.

75

K zakončení se dostal Sarr, ale mířil mimo bránu. Útok Tottenhamu však ještě pokračuje.

74

Eriksen při rozehrávce podklouznul a díky němu Tottenham získal rohový kop zdarma.

73

Sarr skvěle napravil chybu Kulusevskiho a přerušil šanci Sancha.

71

Maddisonovu přihrávku přečetl Varane, ale míč pouze odkopl a dál hraje Tottenham.

70

ze hřiště odchází Destiny Udogie, přichází Ben Davies,
ze hřiště odchází Richarlison, přichází Ivan Perišić.

69

Porro ve spolupráci s Kulusevskim dokázali odebrat míč Mountovi a získat autové vhazování.

68

Kulusevski hledal centrem Richarlisona, ale bohužel míč byl příliš vysoko, aby jej dokázal trefit.

67

Onana byl připraven a Porrův tečovaný centr ještě zachránil před čárou.

66

ze hřiště odchází Alejandro Garnacho, přichází Jadon Sancho,
ze hřiště odchází Aaron Wan-Bissaka, přichází Diogo Dalot,
ze hřiště odchází Antony, přichází Christian Eriksen.

65

Bissouma zkusil vystřelit z hranice vápna, ale jeho pokus mířil těsně levé tyče.

64

Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Destiny Udogie).
Zdržování hry rozhodčí Oliver netoleruje a opět uděluje žlutou kartu.

63

Míč, který mířil na Porra byl příliš dlouhý, takže hrát bude Manchester United.

62

Rohový kop nepřinesl žádné ohrožení Onany.

61

Do nádherné akce Tottenhamu se zapojilo hned několik hráčů a nebylo jasné, kdo nakonec vystřelí. Sonovu ránu nakonec na poslední chvíli zablokoval Shaw.

60

Bissoumova rána zpoza vápna letěla bohužel pouze do ochozů.

59

Fernandes se dostal do zakončení po minele Romera, ale této šanci předcházel ofsajd.

58

Kulusevski je v pořádku a můžeme pokračovat v zápase.

57

Kulusevski v souboji s Wan-Bissakou pravděpodobně utržil ránu a bude potřebovat ošetření lékaře.

56

Vicario si připisuje důležitý zákrok! Casemiro velmi dobře hlavičkoval po centru Fernandese, ale italský gólman si skvěle poradil s tímto pokusem.

55

Rashford si pokryl balon a donutil Udogieho k faulu.

54

Maddison i Romero zůstávají prozatím ležet na zemi, avšak k žádnému ošetření nakonec nedojde a faul odpískán také nebyl.

53

Maddison si to sám natáhl do vápna a byl poslán k zemi. Uvidíme, zda dojde ke konfrontaci s videem.

52

Další šance na straně Tottenhamu. Maddison vyslal Udogieho, který dokázal ještě v pádu vystřelit, ale Onana byl tentokrát připraven.

51

Rychlá odpověď ze strany Manchesteru United. Antony napálil levou tyč!

49

Kulusevski opět ukázal svou přednost, a to je tah na branku. Míč zavedl až k brankové čáře a pro jeho tečovaný centr si doběhl PAPE MATAR SARR, který parádně zavěsil do levého horního rohu.

48

Maddisonova průniková přihrávka měla oči, ale bohužel neprošla na Sona, jelikož včas zasáhl Wan-Bissaka.

47

Richarlison fauloval Martíneze a nemohl tak jít do protiútoku.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:35.

V prvním poločase jsme se gólu nedočkali, i když jsme viděli hned několik dobrých náznaků šancí na obou stranách. Za Manchester United se mohl prosadit Rashford či Fernandes, ale ani jeden z nich nedokázal hlavou vsítit gól. Na straně Tottenhamu se do největší šance dostal Pedro Porro. Poté, co mu na vápně předložil míč Son, tvrdě vypálil, bohužel však pouze trefil břevno.

45+3

45+2

Fernandesův centr tečoval pouze Garnacho, takže z toho nebude ani rohový kop.

45+1

Špatné porozumnění mezi hráči Tottenhamu znamená lacinou ztrátu míče.

45

Bohužel hlavička Richarlisona mířila do vzduchu, takže Onana si pro tento míč s poklidem došel.

44

Mount dohrál Sarra a následovat bude standardní situace z pravé strany hřiště.

43

Kulusevskiho střela měla razanci, ale opět mířila přesně do rukavic Onany.

42

Domácí kombinují ze strany na stranu, ale za dobře postavenou obranu United se zatím nemohou dostat.

41

Porro s přehledem uklidil Fernandesův centr do rukavic Vicaria.

40

Obrovská smůla Tottenhamu! Během patnácti vteřin trefil Porro břevno a následně po Sarrově přihrávce zazvonila i tyč po odrazu jednoho z hostujících hráčů.

39

Žlutá karta pro tým Manchester United (Bruno Fernandes).
Za řeči směrem k rozhodčímu obdržel žlutou kartu i kapitán Manchesteru.

38

Žlutá karta pro tým Manchester United (Antony).
Jasný faul zezadu musel být ohodnocen žlutou kartou.

37

Centr Sona byl příliš přetažený a následně došlo k faulu Porra.

36

Obrovskou příležitost spálil Fernandes. Výborně načasoval náběh za obranu, ale poté hlavou z minimální blízkosti trefil míč vysoko nad bránu.

35

Útočné snažení domácích přerušilo ofsajdové postavení Udogieho.

34

Nákop za obranu nikdo zastihnout nemohl a míč skončil pouze v rukavicích Vicaria.

33

Žlutá karta pro tým Manchester United (Aaron Wan-Bissaka).
Zdržování hry přineslo krajnímu bekovi žlutou kartu.

32

Dalekonosná střela od Antonyho mířila až příliš vysoko a bude pokračovat odkop od brány.

31

Fernandesova střela byla opět zblokována, ale u míče nadále zůstanou hosté.

30

Po rychlém protiútoku vyplaval z druhé vlny Sarr, který ohrozil Onanu, ale kamerunský brankář výborně zakročil a zamezil vstřelení gólu.

29

Centr Richarlisona neměl dostatečné parametry, aby doletěl k nějakému z jeho spoluhráčů.

28

Po rohovém kopu bylo k vidění spoustu hlavičkových soubojů, ale Tottenham z nich celkově vyšel lépe.

27

Rozhodčí usoudili, že ruka byla v přirozeném pohybu, tudíž o penaltu se nejedná.

26

Garnachova střela byla zblokována, ale bude se zkoumat, zda nedošlo ke hře rukou.

25

K první lepší střele Tottenhamu se dostal Kulusevski, ale zakončoval více ke středu a Onana s touto střelou problém neměl.

24

Proti střele Fernandese tentokrát výborně vystoupil Sarr a dokázal ji zblokovat.

23

Rashford spálil velkou šanci hlavou po nádherném centru Fernandese. Zakončoval z malého vápna, ale vysoko nad bránu.

22

Onana nákopem přesně našel Garnacha, ale ten nedokázal využít dobré situaci a míč žádnému ze spoluhráčů nepředložil.

21

Tentokrát si Udogie nechal utéct míč daleko a fauloval Fernandese.

20

Kombinace Rudých ďáblů neprošla přes Udogieho a tvořit bude moci Tottenham.

19

Bissouma si hravě poradil s Mountem, který jej pouze fauloval a naskytne se šance v podobě standardní situace.

18

Varane dokázal odhlavičkovat míč pryč od brány.

17

Úplně totožnou situaci jako před chvílí opět vykrokoval Martínez a domácí budou zahrávat další rohový kop.

16

Rohový kop, který zahrál Maddison skončil zakončením hlavou, ale mimo bránu.

15

Martínez si skvěle počkal na pohyb Kulusevskiho a přečetl jeho úmysly. Míč odklidil na roh.

14

Romero včas vystoupil proti Garnachovi a nenachal ho ohrozit bránu Vicaria.

13

Do první jasnější šance se dostal Rashford po přihrávce Antonyho, ale Vicario pravou rukou včas zasáhl a střelu Rashforda vytěsnil.

12

Udogie nedal Wan-Bissakovi žádný prostor a neumožnil mu přihrát, bohužel pro něj ale míč nezískal.

11

K zakončení se dostal Varane, ale jeho pokus hlavou skončil pouze nad bránou.

10

Mount zahraje další roh, tentokrát z druhé strany.

9

Shaw už myslel na centr v pokutovém území, ale Porro tuto šanci skvěle zastavil skluzem.

8

Fernandes už je za postranní čarou a hra tak může pokračovat.

7

Zdravotní problémy má momentálně kapitán Manchesteru Bruno Fernandes.

6

Antony dobře dostoupil Udogieho a díky tomu i uspěl v souboji, ze kterého si odnáší zisk míče.

5

Nic složitého pro Vicaria. Tak by se dala popsat střela Garnacha, která moc razance nenabrala.

4

Udogie si špatně zpracoval míč a jednoduše ho odevzdal hostujícímu týmu.

3

Porro udělal chybu v rozehrávce a vystřelit mohl Antony, ale mířil hodně nad bránu.

2

Sonův pokus placírkou po centru Kulusevski se příliš nepovedl, jelikož ho trefil úplně jinak, než by potřeboval.

1

Hráči se pozdravili, los o míč proběhl a zápas brzy začne.

Tottenham Hotspur: Vicario – Porro, van de Ven, Romero, Udogie – P. Sarr, Bissouma – Kulusevski, Maddison, Son Heung-min (C) – Richarlison.
Náhradníci: Forster – B. Davies, Emerson Royal, D. Sánchez, Höjbjerg, Skipp, Lo Celso, Perišić, Solomon.
Trenér: Ange Postecoglou

Manchester United: An. Onana – Wan-Bissaka, Varane, L. Martínez, Shaw – Casemiro – Antony, Fernandes (C), Mount, Garnacho – Rashford.
Náhradníci: Henderson, Vítek – Dalot, Lindelöf, Eriksen, McTominay, Pellistri, Martial, Sancho.
Trenér: Erik ten Hag

Rozhodčí: Oliver – Burt, Cook.

Tottenhamu se proti Manchesteru United dlouhodobě nedaří. V posledních deseti utkáních dokázal vyhrát pouze jednou, a to poměrem 6:1. Dvakrát se týmy o body dělily a sedmkrát vyhrál Manchester United.

Rudí ďáblové vstoupili do nového ročníku výhrou, o kterou se postaral Raphael Varane, ovšem výkon podal o poznání horší než právě soupeř z Londýna. Wolverhampton byl zdatným soupeřem a celkově i Manchester přehrál, bohužel nebyl schopný vstřelit gól. V zápase byl i kontroverzní moment, kdy Wolves mohli zahrávat pokutový kop, ale rozhdočí rozhodl v jejich neprospěch. Důležitým strůjcem tohoto vítězství byla i nová zahraniční posila v bráně. André Onana byl vyhlášen mužem zápasu a hned při ligovém debutu v Premier League si připsal čisté konto. Manchesteru se prozatím ani nepodařilo zbavit Harryho Maguirea, jehož přestup do West Hamu kvůli platovým požadavkům ztroskotal.

Tottenham Hotspur

Na severu Londýna se odehrálo spoustu zajímavých přestupů jak u rivala, tak právě v Tottenhamu. Tím nejzajímavějším je však James Maddison, který po pádu Leicesteru do Championship, sehnal nové angažmá u Spurs. V zápase prvního kola měl výrazný dopad na výstavbu celé hry a tvořil většinu šancí. Hodně probíraným tématem byl i post hlavního trenéra, do kterého byl přijat méně známý australský trenér Ange Postecoglou. Ten však do týmu přinesl nový náboj, způsob, vizi a styl hry. A v prvním zápase byl vidět úplně jiný Tottenham, než na jaký jsme byli zvyklí v minulých ligových ročnících. I přesto, že s Brentofrdem pouze remizoval 2:2, většinu zápasu se snažil být na míči a vysoko presovat. Uvidíme, jak si "Kohouti" poradí s Manchestrem United.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.