Závěrečný zápas přípravy, který se hrál v atypickém časovém formátu 3 x 45 minut, zvládla lépe plzeňská Viktorie, která zásluhou branek Kopice, Chorého a Klimenta zvítězila nad dánským mistrem 3:2.

To je pro mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji top den všem fotbalovým fanouškům.

135

135

Kodaň právě vstřelila branku!
Autorem branky je ORRI OSKARSSON, kterému se v samotném závěru zápasu podařilo snížit na 3:2.

Sestava FC Viktoria Plzeň
Staněk, Hejda, Sýkora, Jemelka, Řezník, Traoré, Kopic, Kalvach, Vlkanova, Durosinmi, Jirka
Náhradníci: Tvrdoň, Jedlička, Sváček, Paluska, Hranáč, Oweh, Holík, Mosquera, Květ, Bucha, Cadu, Šulc, Kliment, Vydra, Chorý
Trenér: Miroslav Koubek

Sestava FC Kodaň
Grabara, Diks, Vavro, Sørensen, Claesson (C). Diogo, Lerager, Jelert, Larsson, Falk, Roony
Náhradníci: Dithmer, Versterre, Jóhannesson, Cornelius, Mukairu, Óskarsson, Ankersen, Lund, Karamoko, Harldsson, Clem, O. Højlund, Jørgensen, E. Højlund, Sahsah
Trenér: Jacob Neestrup

131

Sám se před brankáře soupeře dostal Matěj Vydra, skórovat se mu bohužel nepodařilo.

127

Zajímavou příležitost hlavou měl Francouz Karamoko, jeho hlavička je ale nepřesná.

120

Důležitý obranný zákrok vytasil po centru soupeře Holík.

110

Plzeň právě vstřelila branku!
Autorem branky je JAN KLIMENT, který překonal golmana Dithmera poté, co se k němu odrazil balón od střelce druhého plzeňského gólu Tomáše Chorého.

106

Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Hranáč, přichází Paluska.

86

Dělovka Vydry z dvaceti metrů jde pouze do horní sítě.

81

Nebezpečně pálil Švéd kuvajtského původu Roony, branku Jedličky však těsně minul.

77

Autorem branky je TOMÁŠ CHORÝ. Právě faul na Chorého přinesl perspektivní standardní situaci, která rezultovala v nebezpečnou ránu Květa. Následně Grabara odrazil míč na roh a z něj se právě Chorý prosadil hlavičkou.

72

Výborný obranný zákrok proti průniku soupeře předvedl Sampson Dweh.

ze hřiště odchází Kopic, přichází Vydra,
ze hřiště odchází Jirka, přichází Kliment.

68

Traoré je v posledních minutách směrem opravdu velmi aktivní, ani tato jeho hlavička však cíl nenašla.

65

ze hřiště odchází Durosinmi, přichází Chorý.

64

K hlavičce se po centru Jana Sýkory dostal Durosinmi, jen o malý kousek minul.

61

Další šance nové posily z pražské Slavie, ani tentokrát však Ibrahim Traoré branku nezasáhl.

53

Traorého rána z dálky jde mimo.

46

ze hřiště odchází Řezník, přichází Cadu.

46

Začala druhá třetina.

45

První třetina skončila.

42

Nebezpečnou šanci soupeře musel za cenu žluté karty zastavit Lukáš Kalvach.

34

Opět se ke střele dostal Erik Jirka!

33

Výborná ofenzivní spolupráce Kalvacha s Jirkou, vše ale po zakončení druhého jmenovaného řeší polský brankář Grabara.

26

Svou hlavičkou minul branku soupeře těsně Adam Vlkanova.

22

Dobrý zákrok po ráně soupeře z hranice vápna předvedl Staněk.

18

Autorem branky je DIEGO GONÇALAVES, který po několika pro Kodaň šťastných odrazech míček dostal balón za Jindřicha Staňka..

17

Zajímavou příležitost měl Hejda, jeho hlavičku po rohovém kopu chytá Grabara.

8

Autorem branky je JAN KOPIC. Po dělovce Jirky se právě k němu odrazil od tyče balón a plzeňský záložník i s trochou štěstí šanci proměnil.

1

Plný onlajn bohužel vzhledem k nedostupnosti dostupného videopřenosu není možné poskytnout, i tak se vás samozřejmě pokusíme informovat tak dobře, jak to jen bude možné.

Koho sledovat?

Ibrahim Traoré – hodně nadějí si fanoušci vkládají v posilu ze Slavie
Pavel Šulc – talentovaný záložník se pokusí prosadit po ročním hostování v Jablonci
Cadu – o místo na pravém kraji obrany bojuje tento talentovaný Brazilec

Hrát by se dnes mělo neobvyklým systémem 3 x 45 minut, cílem je samozřejmě možnost vyzkoušení co možná největšího počtu hráčů před začátkem nové sezóny.

Příprava na novou fotbalovou sezónu vrcholí, očekávání se stupňují, jásot na stadionech se opět blíží! Abychom se ještě trochu více namlsali na nové soutěžní zážitky, pojďme si páteční odpoledne užít s nadmíru kvalitním a prestižním mezinárodním střetnutím FC Viktorie Plzeň a dánského týmu FC Kodaň.

Až do minulého týdne si Viktorka volila v rámci přípravy spíše snazší soupeře, rozdílem několika tříd deklasovala TJ Slavoj Koloveč (14:2), Táborsko (8:2) i Chrudim (6:0), poradit si dokázala také s pražskou Duklou (2:0). První výrazné prověření kvality západočeského kádru předvedl až zápas s Hamburkem, který hraje druhou ligu, divoké utkání skončilo remízou 3:3. Dosavadní průběh přípravy, která aktuálně probíhá v Rakousku, ukončuje další střetnutím s týmem z druhé nejlepší německý ligy, zápas s Karlsruhe ovládli Plzeňáci i přes bezbrankový první poločas jasně 3:0.

Kodaňská příprava na novou sezónu přinesla zatím pouze dva zápasy, krajany ze Silkeborgu porazili hráči Kodaně 2:1, ještě lepším výsledkem 2:0 si dokázali poradit s čerstvě Bundesligu opouštějícím Schalke.

Historická bilance hovoří jasně v neprospěch Dánů, jediné dva vzájemné zápasy evidují statistici v roce 2011 kdy plzeňští fotbalisté dvěma výhrami v závěrečném předkole právě nad FC Kodaň poprvé v historii postoupili do základní skupiny Ligy mistrů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.