Je za námi nesmírně zajímavý souboj Manchesteru United s Leedsem, po němž nakonec nejspíše nebude spokojen ani jeden z celků, když domácí nepotvrdili roli výrazného favorita, Leeds naopak při dvoubrankovém vedení měl zápas skvěle rozehraný, v závěrečné půlhodině jej však ztratil a nakonec se musí smířit s bodem.

Leeds dvakrát udeřil na začátku poločasů, hned v první minutě zápasu se prosadil Wilfried Gnonto, ve třetí minutě druhého si Summervillovu přihrávku srazil do vlastní branky Raphael Varane. Po hodině hry se začali prosazovat i domácí, brankami Marcuse Rashforda a Jadona Sancha během deseti minut se jim povedlo vyrovnat, i přes několik příležitostí už ale obrat nedokázali dokonat.

Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 17:6. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:11.

90+5

Manchester UnitedManchester United(4-2-3-1)

1 de Gea
de Gea
20 Dalot
Dalot
82. min Malacia
Sabitzer
82. min Lindelöf
Garnacho
59. min Pellistri
Fernandes
Rashford
Weghorst
59. min Sancho

Struijk
23. min Firpo
12 Adams
Adams
McKennie
90. min Fernández
Sinisterra
8. min Summerville
Harrison
63. min Aaronson
29 Gnonto
Gnonto
90. min Greenwood
Bamford
63. min Rutter

90+5

Po Malaciově centru se míč odrážel před brankou Leedsu, nakonec se jej zmocnil Ilan Meslier.

90+4

Hosté vybojovali autové vhazování u útočného rohového praporku, to je maximum jejich ofenzivního snažení v závěru zápasu.

90+3

Jadon Sancho připravil dobrou palebnou pozici pro Bruna Fernandese, jeho střela ale byla zablokována.

90+2

Dalekonosnou ránu Freda udržel ve svých rukavicích Ilan Meslier, domácí ale nadále touží po tříbodovém zisku.

90+1

Rozhodčí Hooper oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.

90

Střídání v týmu Leeds United:
ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Mateo Fernández.

90

ze hřiště odchází Wilfried Gnonto, přichází Sam Greenwood.

88

Leeds přeci jen může ještě jednou střídat, neboť zranění Struijka bylo označeno jako výjimečné střídání kvůli zranění hlavy, které přidává oběma týmům možnost jedné změny navíc.

87

Po prudkém centru Bruna Fernandese zakončoval Marcus Rashford, Meslier byl u své přední tyče na zemi včas!

87

S drobným zpožděním byl odpískán faul Júniora Firpa na Bruna Fernandese, španělský obránce tu může být rád, že neviděl druhou žlutou kartu.

86

Do centru Luka Shawa se netradičně zavěsil Bruno Fernandes, hlavou ale mířil mimo branku.

85

Domácí kombinují na třiceti metrech od branky Leedsu, zatím je to ale bez střeleckého zakončení.

83

Neúspěšná snaha McKennieho na pravém křídle, míč mu odskočil za brankovou čáru a David de Gea jej pochopitelně rychle uvedl zpět do hry.

82

Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Victor Lindelöf.

82

ze hřiště odchází Diogo Dalot, přichází Tyrell Malacia.

81

Bruno Fernandes se levačkou opřel do míče zpoza pokutového území, ovšem mířil nad břevno a pak se marně dožadoval údajné teče.

80

Další čerstvou sílou v červeném dresu bude Tyrell Malacia, jenž se připravuje ke vstupu do hry.

80

Marcel Sabitzer inkasuje žlutou kartu za faul na Wilfrieda Gnonta.

78

Z nakrátko rozehraného rohu pak domácí už nedokázali ohrozit francouzského brankáře Leedsu.

78

Do centru Bruna Fernandese se zavěsil Raphael Varane a jeho hlavičku bravurním zákrokem vytáhl Meslier!

77

Júnior Firpo se nechal obejít Marcusem Rashfordem, pak domácího fotbalistu jasně stáhl za dres a proti žluté kartě nemůže říct křivého slova.

75

Fernandesově rohovému kopu se Leeds ubránil, následný vysoký nákop do pokutového území se stal kořistí Ilana Mesliera.

74

Domácí vybojovali rohový kop, ještě před tím ale má problémy Tyler Adams, jenž se v kleče drží za tříslo a připomínám, že Leeds už nemůže střídat.

73

Neúspěšný průnik Wilfrieda Gnonta po levé straně hřiště, v držení míče jsou znovu domácí.

72

Nákop Júniora Firpa za domácí obranu byl příliš dlouhý pro Ruttera, ten navíc zřejmě vybíhal z ofsajdu, každopádně to se řešit nemuselo, protože míč doskákal k Davidu de Geovi.

70

Manchester United právě vstřelil branku! Vyrovnáno! Jadon Sancho uvolnil na levém křídle Shawa, jehož přihrávka se od hostů odrazila zpět k JADONU SANCHOVI, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě do sítě!

70

Po rychle vhozeném autu Rashford zleva vnikl do pokutového území, kde byl sražen Aylingem, penalta se ale nepíská.

69

Rashfordova tečovaná přihrávka s trochou štěstí dorazila k Brunovi Fernandesovi, jenž se ocitl v nadějné pozici, jeho střela ale byla zablokována.

67

Luke Ayling napřáhl z dálky a jeho táhlá rána prosvištěla vysoko nad břevnem domácí branky.

66

Z rohu už hosté nijak nezahrozili.

66

Luke Ayling na pravém křídle vybojoval rohový kop pro Leeds.

65

Druhý z čerstvě střídajících hráčů Brenden Aaronson napálil míč do tyče! Přispělo k tomu i katastrofální počínání zdi, která se zcela rozestoupila.

64

Rutter byl krátce po příchodu nedovoleně atakován poblíž pokutového území domácích, to bude nebezpečná palebná pozice pro Leeds.

63

Jedná se o poslední změny v sestavě Leedsu, hosté už nemohou střídat.

63

ze hřiště odchází Patrick Bamford, přichází Georginio Rutter.

63

ze hřiště odchází Jack Harrison, přichází Brenden Aaronson.

62

Manchester United právě vstřelil branku! Domácí stahují náskok soupeře na rozdíl jediné branky! Do centru Dioga Dalota se zavěsil MARCUS RASHFORD a přesnou hlavičkou nedal Meslierovi žádnou šanci zasáhnout!

61

Manchester United se po čase snaží o větší nápor, Dalotův centr se hostům povedlo odhlavičkovat, odraženého míče se ale zase zmocnili rudí.

59

Změny přesně podle očekávání, na hrotu bude působit Marcus Rashford, Pellistri se Sanchem jej budou doplňovat ze stran.

59

ze hřiště odchází Alejandro Garnacho, přichází Facundo Pellistri.

59

ze hřiště odchází Wout Weghorst, přichází Jadon Sancho.

58

Sabitzerův centr Rashford z voleje nasměroval vysoko nad branku.

58

První změny se chystají i na hostující lavičce, do hry by měli přijít Jadon Sancho a Facundo Pellistri, dolů nejspíše půjdou Weghorst s Garnachem.

57

Dalšího faulu se dopustil Júnior Firpo v souboji s aktivním Alejandrem Garnachem.

56

Nepříjemnost pro hosty, i druhý americký středopolař Tyler Adams je žlutě potrestán za podražení Freda ve středu hřiště.

55

Velmi nepovedená střela Marcuse Rashforda mířila několik metrů vedle hostující branky.

54

Jack Harrison se na levém křídle neprosadil v souboji s Martínezem, ten si při bránění počínal výborně.

53

Do vzájemné strkanice se pustili Weston McKennie a Luke Shaw, výsledkem je žlutá karta pro americkou posilu Leedsu.

52

Zatímco Marcus Rashford v prvním poločase působil převážně na pravé straně a vlevo byl Alejandro Garnacho, tak po změně stran si pozice vyměnili.

51

Gnontovi se na levé straně nepovedlo zpracovat McKennieho pas, míč mu odskočil do zámezí a vhazovat mohou domácí.

48

Leeds právě vstřelil branku! Druhá gólová radost hostů! Alejandro Garnacho přišel o míč při jeho vyvážení do středu hřiště, hosté pak rozjeli rychlou akci, kdy Gnonto na levé straně pokutového území posunul míč k Summervillovi, jehož přihrávku před branku si srazil do sítě RAPHAEL VARANE!

48

Po rohovém kopu zaváhal brankář de Gea, Aylingovi se ale nepovedlo prostřelit bránící fotbalisty domácích.

47

Summervillova střela je sražena Fredem mimo branku, následovat bude další rohový kop Leedsu.

47

Nakrátko rozehraný roh nevedl k žádnému střeleckému zakončení a tím ohrožení de Geovy branky.

46

Leeds se pustil ofenzivně i do úvodní minuty druhého poločasu, Harrisonova přihrávka z levého křídla před branku na McKennieho je sražena na rohový kop.

46

O přestávce se žádná změna v sestavách neudála, zůstává tak u těch dvou na hostující straně, kdy kvůli zdravotním problémům museli hřiště brzy opustit Luis Sinisterra a Pascal Struijk.

46

Po třiapadesáti minutách prvního poločasu Leeds senzačně vede na Old Trafford 1:0, když hned v první minutě udeřil Wilfried Gnonto a Rudí ďáblové pak ze své převahy nedokázali nic vytěžit.

45+8

45+7

Zákrok Martíneze byl ještě těsně před pokutovým územím, navíc Summerville tomu pádu velmi přidal, ve hře se tak pokračuje.

45+6

Po obrovské chybě Dalota Summerville při rozehrávce a pokusu o vnik do pokutového území padl k zemi po střetu s Lisandrem Martínezem, ovšem nepíská se!

45+6

Raphael Varane se dostal do problémů u vlastního rohového praporku, zprvu míč udržel, pak jej ale nepřesnou přihrávkou do zámezí odevzdal soupeři.

45+4

Po rohu se míč odrazil k volnému Fredovi, tomu ale střela vůbec nevyšla a mířila výrazně mimo branku.

45+4

Sabitzerův centr Rashford v těžké pozice přiťukl Dalotovi, jeho rána bez přípravy je sražena Wöberem na rohový kop.

45+2

Patrick Bamford šel velmi ostře do souboje u postranní čáry, pak ale zůstal sám ležet na trávníku, ovšem nepískalo se a po chvíli se zase rozběhl do defenzivního postavení.

45+1

Vzhledem k několika ošetřením se prvních pětačtyřicet minut prodlouží o minimálně osm dalších.

45

Luke Shaw ve středu hřiště nedovoleně atakoval Adamse, následně se sám těžce zvedal z trávníku, bude ale v pořádku.

44

Za pískotu obecenstva se Gnonto vrací zpět na trávník.

43

Gnonta evidentně trápí bolestivý šrám, to už by byla velká krize pro Leeds, pokud by musel znovu střídat.

42

Lisandro Martínez riskantním skluzem velmi nepříjemně trefil Gnonta, ten bude muset být ošetřen.

41

Gnontově nepovedenému centru k přední tyči se domácí snadno ubránili, míč odkopl do pole Bruno Fernandes.

40

Gnontovi se na levé straně pokutového území nepovedlo probít kolem Dalota, italský střelec první dnešní branky vybojoval alespoň rohový kop.

38

Garnachovi se nepovedlo prostrčit míč přes Aylinga na rozběhnutého Luka Shawa, pak mladý Argentinec hostujícího beka zalehl a píská se mu faul.

36

Dalot se snažil přenést hru na levé křídlo, kde byl Garnacho pokryt Lukem Aylingem, ten hlavou nasměroval míč k brankáři Meslierovi.

34

Varaneho kvalitní nákop se snažil v pokutovém území zpracovat Wout Weghorst, ovšem byl odtlačen od míče Júniorem Firpem.

33

Garnacho se po dalším pádu na trávník tentokrát marně dožadoval odpískání faulu, domácí se ale brzy zase vrátili zpět k míči.

31

Marcel Sabitzer si u pokutového území zpracoval odražený míč a snažil se technicky vystřelit do horního rohu, Ilan Meslier ale dokázal jeho ránu vytáhnout mimo branku!

31

Přetažený centr Luka Shawa hosté odhlavičkovali a mohou vyvézt míč do středu hřiště.

30

Alejandrao Garnacho byl faulován Gnontem při průniku po levém křídle, následovat bude další standardní situace pro United.

29

Přízemní roh domácím zprvu nevyšel, později se ale po Sabitzerově pasu uvolnil Varane, jeho střelu ale hosté stačili nadrazit vysoko do vzduchu, následná Varaneho hlavička končí v náruči Ilana Mesliera.

28

Bruno Fernandes vybojoval míč u boční hranice soupeřova pokutového území, v souboji s Gnontem pak získal druhý roh v rychlém sledu.

28

Domácí rychle rozehráli rohový kop, z něj už ale zahrozit nedokázali.

27

Bruno Fernandes vysunul do úniku Alejandra Garnacha, ten obešel brankáře Mesliera, ovšem jeho střelu dokázal vyhlavičkovat bránící Maximilian Wöber! To byla naprostá tutovka domácích.

25

Fred si všiml náběhu Bruna Fernandese do pokutového území, ovšem nedokázal mu nasměrovat přesnou lobovanou přihrávku.

23

Trenérská trojice Leedsu už disponuje jediným možným přerušením hry pro střídání.

23

ze hřiště odchází Pascal Struijk, přichází Júnior Firpo.

22

Je to velmi smolné pro Leeds, ale zřejmě ani Pascal Struijk nebude schopen v zápase pokračovat.

21

Lékaři testují, zda Pascal Struijk neutrpěl otřes mozku, stále probíhá jeho ošetřování. Mezitím se rozcvičuje Júnior Firpo.

19

Marcus Rashford další ránou tvrdě sestřelil Pascala Struijka přímo do hlavy, ten se okamžitě složil k zemi a bude muset být ošetřen.

18

A další možnost domácích, dalekonosná přízemní střela Marcela Sabitzera postrádala přesnost.

18

Domácí zaútočili do přečíslení, Bruno Fernandes přihrávkou napříč pokutovým územím našel Alejandra Garnacha, jehož povedená rána z otočky končí jen těsně vedle pravé tyče Meslierovy branky!

17

Po domácí ztrátě míče se hodně prostoru otevřelo před Bamfordem a Gnontem, druhý jmenovaný ale neúspěšně zkoušel přihrát svému spoluhráči mezi nohami Dalota.

15

Marcus Rashford uvolnil na pravém křídle rozběhnutého Dalota, jeho přihrávka do pokutového území se neujala. V držení míče přesto zůstávají rudí.

14

Po první standardní situaci domácích se míč odrážel v pokutovém území, nejdříve se nepovedlo zakončit Martínezovi, pak se ale míč odrazil k Sabitzerovi, jenž se pohotově opřel do balónu z voleje, branku ale vysoko přestřelil.

13

Alejandro Garnacho si na levém křídle nedokázal poradit s Lukem Aylingem, po odrazu míče do zámezí může vhazovat obránce Leedsu.

11

Po nakrátko rozehraném rohu centroval Harrison, míč se pak Wöber prodloužil míč ke vzdálenější tyči, kde Struijk zakončoval hrudí a David de Gea neortodoxním zákrokem na brankové čáře stačil míč vyrazit!

11

Po ztrátě míče Bruna Fernandese Gnonto tentokrát přihrál Harrisonovi přesně, následně byl míč sražen na první rohový kop.

10

Další zajímavě vyhlížející souhra Leedsu, Gnonto ale u pokutového území nepřesně přihrával Harrisonovi.

9

Leeds mohl zaútočit do otevřenější obrany, Bamford si v pokutovém území zpracoval Harrisonovu přihrávku, v tísni se mu ale nepovedlo míč udržet.

8

ze hřiště odchází Luis Sinisterra, přichází Crysencio Summerville.

8

Svalové potíže Sinisterrovi skutečně nedovolí v zápase pokračovat a do hry se zapojí první ze dvou zmíněných fotbalistů.

7

Trenérská trojice Leedsu diskutuje různé varianty, v případě nemožnosti Sinisterry pokračovat v zápase přicházejí v úvahu Crysencio Summerville a nová posila Georginio Rutter.

6

Zdravotní potíže trápí Luise Sinisterru, hostující křídelník zůstal ležet na trávníku a bude muset být ošetřen.

4

Po Fredově přiťuknutí se Brunovi Fernandesovi nepovedlo probít mezi hostujícími stopery.

2

Ještě se řešilo postavení Patricka Bamforda v momentě výměny míče s Gnontem, vše ale bylo v pořádku a branka je potvrzena!

1

Leeds právě vstřelil branku! Neuvěřitelný úvod zápasu! V závěru úvodní minuty si WILFRIED GNONTO si vyměnil míč s Patrickem Bamfordem a navedl jej k pokutovému území a přesnou přízemní střelou ze střední vzdálenosti nasměroval míč k bližší tyči domácí branky!

1

Oba celky hrají v tradičních barvách, domácí tedy v rudé a Leeds v bílé.

1

Úvodního výkopu se ujal Bruno Fernandes a je rozehráno!

1

Trojice rozhodčích v čele se Simonem Hooperem přivedla fotbalisty na trávník Old Trafford, utkání bude brzy zahájeno.

Manchester United: de Gea – Dalot, Varane, L. Martínez, Shaw – Fred, Sabitzer – Garnacho, Fernandes (C), Rashford – Weghorst.
Náhradníci: Heaton – Lindelöf, Malacia, Iqbal, Mainoo, Elanga, Sancho, Pellistri, Maguire.
Trenér: Erik ten Hag

Leeds United: Meslier – Ayling (C), Koch, Wöber, Struijk – T. Adams, McKennie – Sinisterra, Harrison, Gnonto – Bamford.
Náhradníci: Robles – Firpo, Aaronson, Joseph, S. Greenwood, Gyabi, Kristensen, Rutter, Summerville.
Trenér: Michael Skubala

Rozhodčí: Hooper – Holmes, Perry.

Leeds čeká na ligovou výhru od 5. listopadu, kdy v divoké přestřelce zdolal Bournemouth 4:3. Od té doby sedmkrát za sebou nevyhrál ligový zápas, což vedlo k odvolání trenéra Jesseho Marsche. V obou nadcházejících zápasech proti Rudým ďáblům by Leeds měl vést Chris Armas společně s Pacem Gallardem a Michaelem Skubalou, klubové vedení však usilovně hledá Marschovu dlouhodobou náhradu.

Jesse Marsch vedl Leeds od loňského února s bilancí 11 vítězství, 10 remíz a 16 porážek, osudnou mu byla ta poslední prohra 0:1 na nottinghamském City Ground.

Po sérii nezdarů Leeds padl až na sedmnácté místo tabulky, přičemž je jen o skóre před osmnáctým Evertonem, tedy prvním týmem v pásmu sestupu, poslední Southampton pak ztrácí na tuto dvojici jen tři body.

Hosté postrádají Archieho Graye, Rodriga, Stuarta Dallase, Sonnyho Perkinse a Adama Forshawa, naopak k dispozici je po karetním trestu Robin Koch a poprvé by mohli v základní sestavě nastoupit host z Juventusu Weston McKennie i nejdražší posila v klubové historii Georginio Rutter.

Rudí ďáblové se po skvělém návratu do Premier League po mistrovství světa drobně zadrhli ve druhé polovině ledna, kdy z londýnských duelů na Crystal Palace a Arsenalu získali jediný bod za remízu 1:1 v Selhurst Parku (na Arsenalu prohráli 2:3), vrátili k plnému bodovém zisku v brzké odvetě s Orli z Crystal Palace, které v domácím prostředí i přes vyloučení Casemira porazili 2:1.

Aktuálně je Manchester United na třetí příčce se ziskem 42 bodů z 21 utkání (13-3-5), na své městské rivaly Manchester City ztrácí tři body, na vedoucí Arsenal pak dalších pět, přičemž Arsenal má ještě jeden zápas k dobru.

Domácím bude chybět Casemiro, jenž si odpyká první ze třízápasového trestu za zmíněné vyloučení v minulém utkání. Po zranění se stále vrací do zápasové kondice Scott McTominay, naopak svůj debut v základní sestavě by si mohla odbýt posila z Bayernu Mnichov Marcel Sabitzer.

Mimo hru zůstávají Antony, Anthony Martial, Donny van de Beek a Christian Ariksen, po zranění je k dispozici Diogo Dalot.

Hezký večer při sledování přenosu dohrávky osmého kola anglické Premier League, Manchester United v souboji dvou rivalů přivítá Leeds United, přičemž zejména mezi fanoušky obou týmů bývají vzájemné střety velmi emotivní. Tento týden nás shodou okolností čekají hned dva, neboť ligová odveta se uskuteční hned v neděli.

Na trávníku budou výrazným favoritem domácí, neboť se jedná o souboj dvou týmů z opačných pólů tabulky, navíc Leeds je po vyhazovu amerického trenéra Jesseho Marsche aktuálně bez hlavního kouče.