To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek večera!

Statistiky zápasu:
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 10:6. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 3:7.

Fotbalisté Benfiky naprosto ovládli tento dvojzápas. Po výhře 2:0 na hřišti soupeře 2:0 zvítězili na domácím stadionu vysoko 5:1.

Portugalský celek zahájil utkání aktivně, ale z několika šancí gól nevytěžil. V momentě, kdy to vypadalo, že by se Bruggy mohly do utkání ještě dostat, to tam ale domácím padat začalo. Ve 38. minutě zužitkoval Ramosův centr Rafa Silva. V nastavení první půle se pak Gonçalo Ramos sám vtělil do úlohy střelce, když v pokutovém území přehrál několik protihráčů a zvýšil na 2:0. Po změně stran navíc stejný hráč v 57. minutě definitivně dorazil hosty třetím gólem. Pak už to byla exhibice a fanoušci Benfiky se mohly radovat ještě dvakrát. Pokutový kop proměnil João Mário a poté se trefil také střídající David Neres. V závěru přišel alespoň čestný úspěch Brugg, který krásnou střelou do šibenice zařídil Bjorn Meijer.

Benfica Lisabon(4-2-3-1)

Vlachodimos
6 Bah
Bah
63. min Gilberto
Silva
88. min Veríssimo
Otamendi
74. min Morato
Grimaldo
Florentino
Chiquinho
63. min Neres
João Mário
74. min Neves

Mata
62. min Odoi
Vanaken
75. min Rits
19 Sowah
Sowah
75. min Nusa
14 Meijer
Meijer
10 Lang
Lang
46. min Onyedika
Jaremčuk
62. min Jutgla

Rozhodčí: Meler – Eyisoy, Komurcuoglu (TUR)

90+1

Asi závěrečnou střelu zápasu si připsal hostující Ferran Jutgla. Ten netrefil zařízení.

90

Tu rozehrál Casper Nielsen. Jeho centr domácí odvrátili. Následně Nielsenovi neprošel na bránu ani střelecký pokus.

90

Verissimo fauloval Nusu a hosté budou zahrávat standardní situaci.

88

Střídání v týmu Benfica Lisabon:
ze hřiště odchází António Silva, přichází Lucas Veríssimo.

87

Bruggy právě vstřelily branku!
Hosté se dočkali čestného gólu. A jakého! Tajon Buchanan posouval u pokutového území míč doleva na volného BJORNA MEIJERA. Tomu balón přišel přesně proti noze a tak ho levačkou napálil do vzdálenější šibenice. Krásná střela! Alespoň nějaká radost pro kotel Brugg.

86

Po nedovoleném zákroku Grimalda rozehrávají hosté z Brugg.

85

Po delší době se dostali dopředu hosté. Dobrou práci odvedl Bjorn Meijer, který na levé straně utekl Gilbertovi. K jeho centru se však nedokázal dostat Jutgla.

84

Zpoza šestnáctky to vyzkoušel Rafa Silva. Jeho rána minula levou tyč.

83

Hosté už rezignovali na nějaké napadání a vyčkávají v bloku. Hlavně už nechtějí dostat další góly.

82

Domácí si troufají také na technické parádičky. S míčem si hrál u postranní čáry Gilberto. Bude z toho aut pro Benficu.

80

Domácí se nadále vrhají směrem dopředu. Takový Gonçalo Ramos má chuť na hattrick.

77

Benfica právě vstřelila branku!
Gól platí! Ofsajd byl původně máván Rafovi Silvovi, jehož postavení však bylo nakonec v pořádku. Ten balón sklepl pro Joãa Nevese, jenž okamžitě nahrál doleva DAVIDOVI NERESOVI, který přízemní střelou na zadní tyč zvyšuje na 5:0. Mignolet ani neskočil, jen se ohlédl.

77

Další gól domácích zatím nebyl uznán pro ofsajd. Z opakovaných záběrů ale nic takového vidět nebylo... Situaci ještě řeší VAR...

76

Domácí zapojili do rozehrávky také brankáře Vlachodimose, který zatím nemusel čelit přímé střele na bránu.

75

Střídání v týmu Club Brugge KV:
ze hřiště odchází Hans Vanaken, přichází Mats Rits,
ze hřiště odchází Kamal Sowah, přichází Antonio Nusa.

74

ze hřiště odchází Nicolás Otamendi, přichází Morato,
ze hřiště odchází João Mário, přichází João Neves.

73

Fotbalisté Benfiky si užívají zápas a klidně ještě mohou přidat i další góly.

71

Zatímco Simon Mignolet si vybral pravou stranu, JOÃO MÁRIO kopl penaltu po zemi doleva. Lisabonský celek zvyšuje na 4:0 a proměňuje tento dvojzápas v exhibici.

70

Penalta Benficu! Gilberto přitom směřoval s míčem k brankové čáře, ovšem přišel nepochopitelný skluz Abakara Sylly. Tady nebylo o čem.

68

Střely celkem – 18:8

67

Centr Buchanana hledal Ferrana Jutglu, jehož si domácí stopeři pohlídali.

66

Hosté se prokombinovali až do pokutového území. Do přihrávky Vanakena však vstoupil Aursnes, který se dobře vrátil z pozice křídla.

65

Fanoušci v hledišti Estádio do Sport Lisboa vytvářejí výbornou atmosféru. Výkon jejich týmu v dosavadním průběhu utkání je potěšil.

64

Gonçalo Ramos sahal po hattricku. Prudký centr Rafy Silvy z pravé strany sklepl Neres právě k Ramosovi, který však balón zasahoval kolenem a usměrnil ho do rukavic brankáře Mignoleta.

63

ze hřiště odchází Chiquinho, přichází David Neres,
ze hřiště odchází Alexander Bah, přichází Gilberto.

62

ze hřiště odchází Roman Jaremčuk, přichází Ferran Jutgla,
ze hřiště odchází Clinton Mata, přichází Denis Odoi.

61

Po centru Meijera vyboxoval Vlachodimos míč jen do šestnáctky. Tam se k němu dostal Casper Nielsen, který napoprvé vypálil do Chiquinha a na druhý pokus vysoko přestřelil.

58

Domácí hrají v naprosté pohodě. Střelecké štěstí nyní zkusil António Silva, který zamířil vedle brány.

57

Teď ale domácí hru zrychlili a je z toho třetí gól! Fredrik Aursnes našel dobrou přihrávkou Alejandra Grimalda, který z levé strany šestnáctky poslal míč před bránu. Tam byl GONÇALO RAMOS a ten levačkou uklidil balón k pravé tyči z pohledu Mignoleta – 3:0.

56

Hra teď nemá nějaké velké tempo. Hosté se nedokáží udržet na míči příliš dlouho. Hráči Benfiky s ním zase nikam moc nepospíchají.

54

Florentino se dotkl míče rukou. Hosté rozehrávají z poloviny hřiště.

53

Domácí momentálně zase kontrolují tempo hry. Míč mají na svých kopačkách.

52

Simon Mignolet musel hrát po malé domů pod tlakem napadajícího Ramose. Nakonec dokázal alespoň nakopnout míč na půlku.

50

Po centru Onyediky z levé strany hlavičkoval nepřesně Roman Jaremčuk.

48

Bjorn Meijer fauloval unikajícího Alexandera Baha. Byť se diví, žluté kartě neunikl.

47

Domácí zahrávali rohový kop. Odražený míč poslal mimo João Mário.

47

Hosté možná trochu překvapili vystřídáním Noaha Langa. To je jedna z největších hvězd týmu. V první půli ale dostal žlutou kartu a před přestávkou měl další zákrok, který se dal klidně také trestat. Kouč Parker se tak zřejmě rozhodl i z těchto důvodů.

46

ze hřiště odchází Noa Lang, přichází Raphael Onyedika.

46

Benfica v prvním poločase dvěma góly ještě navýšila náskok z prvního zápasu a směřuje do osmifinále Ligy mistrů. Bruggy přitom přežily úvodní nápor soupeře a vypadalo to, že by ještě mohly domácí pozlobit. Lisabonskému celku však skvěle vyšel závěr úvodního dějství. Ve 38. minutě si po centru Ramose připravil míč na gólové zakončení Rafa Silva. Již v nastavení se pak prosadil sám Gonçalo Ramos. Ten vymotal v šestnáctce několik protihráčů a jeho střela skončila v síti.

45+3

45+2

Domácí dávají v závěru poločasu ještě jeden gól! GONÇALO RAMOS v pokutovém území přebral míč od Joãa Mária. Tam přehrál snad tři bránící hráče a střelou, která prošla mezi nohama Sylly, překonal bezmocného Mignoleta – 2:0.

45+1

Tajon Buchanan si předkopl míč za obranu sám pro sebe. To však bylo příliš ambiciózní. Byť je kanadský útočník Brugg hodně rychlý, tohle stihnout nemohl.

45

Následoval přímý kop, který zahrával Alejandro Grimaldo. Ten mířil levačkou do středu brány a Simon Mignolet míč zkrotil v rukavicích.

43

Série ostřejších zákroků hostí. Nejprve Noa Lang sundal Baha, což ještě prošlo. Skluz Abakara Sylly na Rafu Silvu už ne. Navíc žlutá karta pro obránce hostí.

42

Rohový kop hostujícího Langa. Míč po jeho centru boxoval brankář Vlachodimos.

41

Bruggy tedy aktuálně ztrácejí na postup už tři góly. Benfica směřuje za postupem do čtvrtfinále.

39

Rozhodčí Meler byl ještě v konzultaci s kolegy u VAR. Nakonec ale první gól zápasu posvětil.

38

Tak to byla paráda! João Mário poslal míč na levé křídlo, kde byl rozběhnutý Gonçalo Ramos. Ten ho zatáhl dopředu, přehodil si ho na pravačku a poslal přesný centr k nohám RAFY SILVY. Ten si balón nezpracoval úplně ideálně a zdálo se, že dobrou šanci prováhal. Následně si ho ale ještě dokázal připravit na pravačku a byť zakončoval na dlouhou nohu, zamířil po zemi ke vzdálenější tyči. Mignolet neměl šanci.

36

Otamendi hlavou posílal míč za obranu soupeře. Nikdo z domácích útočníků tam ale včas nenastartoval. Snadná práce pro brankáře Mignoleta.

36

Domácí nyní uklidňují hru trpělivou kombinací. Čekají na případnou skulinu v obraně soupeře.

35

Počet rohů Brugg narůstá. Další zahrával opět Nielsen, našel hlavu Otamendiho.

34

Rohový kop Caspera Nielsena směřoval na bližší tyč. Domácí odvrátili k Vanakenovi, ale ten to neměl nachystáno na střelu.

34

Buchanan nyní nastartoval Nou Langa. Ten šel do rychlostního souboje s Bahem, který zablokoval jeho centr. Bude z toho roh. Hosté pomalu srovnávají obraz hry.

33

V ofsajdu byl chycen Buchanan. Rozehrávají tedy domácí.

31

Hosté se následně dostali k rohovému kopu. Ten zahrával Noa Lang, jehož centr ale Benfice větší starosti nenadělal.

30

Přímý kop si vzal na starost Hans Vanaken. Trefil pouze domácí zeď.

29

Tajon Buchanan přebral míč zády k bráně, ale před pokutovým územím se dokázal šikovně otočit kolem Nicoláse Otamendiho. Ten sáhl k faulu a může být rád, že to stihl ještě před šestnáctkou. Takto dostává žlutou kartu, ale pokud by fauloval o něco později, už by z toho byla penalta.

29

Hráči Benfiky navíc vysoko presují, což dělá hostujícím obráncům při rozehrávce starosti.

28

Bruggy se zatím dostávají dopředu spíše sporadicky. Pokud by ale dokázaly skórovat, ještě by dvojzápas mohly zdramatizovat.

26

João Mário nyní asi trochu zbrkle střílel ze střední vzdálenosti. V náběhu totiž měl hned několik spoluhráčů, místo toho však volil nepřesný pokus.

24

Alejandro Grimaldo si zabíhal za hostující obranu. Byl ale v ofsajdu.

23

Na dobrý centr si naběhl Hans Vanaken. Hlavička nebyla špatná, letěla ale o pár decimetrů výše, než hostující kapitán potřeboval.

22

Přímý kop rozehrával Alejandro Grimaldo. Tomu se střela nepovedla, míč letěl vysoko nad bránu.

21

Nicolás Otamendi se dostal k odraženému míči a zpoza šestnáctky vypálil vedle. Těsně po střele ho skluzem dohrál Noa Lang, který za tvrdý zákrok vyfasoval žlutou kartu.

20

Teď měli hosté velké štěstí! Grimaldo zatáhl míč z levé strany do šestnáctky a svou přihrávkou připravil tutovku pro Joãa Mária. Jeho rána už směřovala do brány, ale na brankové čáře zachraňoval Bjorn Meijer, který balón odrazil do nohy brankáře Mignoleta a od ní hrací předmět zamířil zpět do hry!

19

Noa Lang se na levém křídle neprosadil. Výborně se s ním vrátil António Silva. Lang je jedním z hráčů, na které trenér Brugg Scott Parker v ofenzivě hodně spoléhá.

18

Roman Jaremčuk zajel ostře do Chiquinha a vyfasoval za to žlutou kartu.

16

João Mário dostal dobrou přihrávku za obranu, byť to bylo na hranici ofsajdu. Z pravé strany pak směřoval proti bráně a rozhodně mohl i sám zakončovat. Ještě však volil zpětnou přihrávku na Florentina, jenž střílel z prostoru penalty. Chtěl obstřelit blokujícího Clintona Matu, spolu s ním ale minul také pravou tyč Mignoletovy brány!

14

Na konci rychlého ťukesu se málem ocitl Gonçalo Ramos. Míč před ním sebral vybíhající Simon Mignolet.

13

Bruggy to budou mít těžké. Benfica se snaží o kombinační fotbal, chce diktovat tempo hry.

11

Ten zahrával Rafa Silva. Hostující obrana byla připravena.

11

Alexander Bah, který si udělal velmi dobré jméno v pražské Slavii, hýří v úvodu aktivitou! Opět podpořil útok náběhem na pravé straně a hledal před bránu nabíhajícího Ramose. Jeden z hostujících obránců stačil odklidit míč na roh.

10

Na levé straně vymýšlel Noa Lang, který dokázal obejít protihráče a od brankové čáry odcentroval. Domácí balón odkopli a vzápětí se na pravém křídle řítil dopředu João Mário. Nakonec však ani nevystřelil, ani nepřihrál. Balón vlastně odevzdal do zámezí.

9

První roh Brugg. Rozehrával ho Casper Nielsen, obrana domácích byla připravena.

7

Gonçalo Ramos se ocitl v dobré pozici pro zakončení. Jeho pokus však zablokoval dobře postavený obránce Sylla.

4

Benfica každopádně naznačila, že nechce pustit Bruggy do žádného tlaku. Naopak má v plánu hru kontrolovat.

2

Tak tohle mohl být bleskový začátek Benfiky! Alexander Bah si naběhl na pas od Chiquinha a přízemním centrem našel před bránou zcela nepokrytého Joãa Mária, který elegantním způsobem uklidil míč za záda Mignoleta. Gól ale nakonec není uznán. Předcházel mu totiž ofsajd Gonçala Ramose, který byl u zrodu celé akce.

1

Domácí rozehráli dnešní zápas. Obrana Brugg si pohlídala úvodní nákop a míče se chopil brankář Mignolet.

1

Benfica Lisabon: Vlachodimos – Bah, Ant. Silva, Otamendi (C), Grimaldo – Florentino, Chiquinho – João Mário, R. Silva, Aursnes – G. Ramos.
Náhradníci: Soares – Gilberto, Veríssimo, Neres, Guedes, Tengstedt, Schjelderup, Musa, Neves, Morato, Rodrigues, Ndour.
Trenér: Roger Schmidt

Club Brugge KV: Mignolet – Mata, Mechele, Sylla – Buchanan, Nielsen, Vanaken (C), Sowah, Meijer – Lang, Jaremčuk.
Náhradníci: Bursik – Odoi, Jutgla, Onyedika, Rits, Boyata, Nusa, Sandra, Talbi.
Trenér: Scott Parker

Rozhodčí: Meler – Eyisoy, Komurcuoglu (TUR).

Benfica Lisabon:
Benfica je kvalitním týmem, který pravidelně vysílá hráče do evropských top lig. V základní fázi Ligy mistrů dokázala vyhrát skupinu, kde byli jejími soupeři také PSG a Juventus. Italský klub dvakrát porazila, s Pařížany pak v obou duelech remizovala. Lisabonský celek navíc vede portugalskou nejvyšší soutěž s osmibodovým náskokem před Portem. Body ztratil jen třikrát (2 remízy, jediná porážka). Naposledy Benfica porazila 2:0 na Famalicao.

Posledních 5 zápasů Benfiky:
Braga – Benfica 1:1, 5:4 na pen. (Pohár)
Bruggy – Benfica 0:2 (LM)
Benfica – Boavista 3:1
Vizela – Benfica 0:2
Benfica – Famalicao 2:0

Club Brugge KV:
Bruggy se prezentovaly skvělou jízdou ve skupinové fázi LM. Ve skupině B skončily druhé, když jedinou porážku utrpěly až v posledním duelu na hřišti Porta. Do té doby dokonce v soutěži držely čisté konto. Jinak předčily Leverkusen a madridské Atlético. V domácí Jupiler League už to naopak tak dobré není. Z posledních šesti utkání vyhrál tento celek jediné. Naposledy padl 0:3 na půdě Oostende. V tabulce patří Bruggám čtvrté místo s velkým odstupem na vedoucí trio.

Posledních 5 zápasů Brugg:
Bruggy – Royale Union 1:1
Cercle Bruggy – Bruggy 2:2
Bruggy – Gent 2:0
Oostende – Bruggy 3:0

První utkání se odehrálo ve středu 15. února na Jan Breydelstadion. Po bezgólovém poločase ukázala hostující Benfica své kvality a po gólech Joãa Mária a Davida Nerese zvítězila 2:0. A to ještě nebyla Neresovi uznána další trefa v nastavení. Bruggy tedy čeká ve venkovní odvetě hodně těžká úloha.

Club Bruggy – Benfica 0:2 (0:0)
Branky: 51. João Mário (pen.), 88. Neres
ŽK: 9. Odoi (BGY), 29. Sowah (BGY) – 43. Otamendi (BNF)

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 1:7. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 10:8.

Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V úterý začíná odvetná část osmifinále Ligy mistrů! Já Vás zavedu do Lisabonu, kde domácí Benfica hostí Club Bruggy. První utkání v Belgii zvládl portugalský celek velmi dobře. Zvítězil 2:0 a do domácí odvety si tak přivezl velmi výhodný výsledek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.