Leeds – Tottenham 1:4
Leicester – West Ham 2:1
Southampton – Liverpool 4:4

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 13:7. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:10.

Je konec! Z posledního zápasu této sezony Premier League jako vítězové odcházejí hráči United, kterým se podařila otočka skóre z 0:1 na 2:1 a zaslouženě dnes vyhráli. Jejich cesta za výjrou se však nerodila lehce, neboť se domácím nepodařilo obránit v 19. minutě rohový kop a Kenny Tete poslal Fulham do vedení. Aleksandar Mitrović, útočník Fulhamu, měl pak šanci na zvýšení rozdílu, nabídnutým pokutovým kopem však pohrdl, protože David de Gea vystihl útočníkův záměr. Po neproměněné penaltě se ke slovu přihlásil zase Manchester, střelu Garnacha sice zastavila tyč, ale na další šanci Sancha už Bernd Leno zareagovat nedokázal. Na začátku druhé půle mohl skórovat Rashford, netrefil ale zařízení. Mrzet ho to však nemuselo, neboť jeho spoluhráč, Bruno Fernandes, pláchl v 55. minutě hostující obraně a překonal i brankáře Fulhamu. V následujícím průběhu se hra přelévala ze strany na stranu, velké šance už ale zápas nenabídl a tak tři body zůstávají na Old Trafford.

Manchester UnitedManchester United(4-2-3-1)

Fred
67. min Eriksen
Casemiro
67. min McTominay
25 Sancho
Sancho
Fernandes
84. min Pellistri
Garnacho
67. min Martial
Rashford
77. min Weghorst

Lukić
66. min Reed
20 Willian
Willian
10 Cairney
Cairney
80. min James
8 Wilson
Wilson
66. min Solomon
Mitrović
80. min Vinícius

90+4

Centr do pokutového území obrana Manchesteru odvrátila a to bylo vše, co jsme v dnešním zápase viděli.

90+4

Faulovaný Tete dánským záložníkem ve službách United Eriksenem.

90+4

Autové vhazování pro United ve chvíli, kdy do konce zápasu nezbývá ani 45 sekund.

90+3

Dnešní utkání sleduje 73 465 diváků.

90+2

Po autovém vhazování se ke střele odhodlal i střídající Solomon, brankář De Gea jeho pokus vyrazil a obrana už zařídila to ostatní.

90+2

Victor Lindelöf zastavil dobrým obranným zákrokem Carlose Viniciuse a odehrál míč za autovou čáru.

89

Pomalu se rozbíhá 89. minuta dnešního zápasu a Fulham se ještě bude snažit o dramatizaci, či třeba případné vyrovnání.

87

Rozhodčí píská faul Scottu McTominayovi, jeho podražení soupeře je navíc oceněno žlutou kartou.

87

Dan James se snažil o vyrovnání zápasu svou střelou, David de Gea mu ale skvělým zákrokem znemožnil skórovat.

85

Fulhamu zbývá do konce sezony asi pět minut a nastavený čas, to naopak Manchester United ještě čeká finále FA cupu proti rivalovi, Manchesteru City. Tento zápas se bude konat příští sobotu na stadionu Wembley.

84

Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Facundo Pellistri.

83

Centr z pravé strany od Jamese jen těsně proletěl před hlavou Viniciuse.

81

Do dobré šance se dostával Vinicius, dokázal i zakončit, vzápětí po jeho zakončení byl zvednut praporek asistenta rozhodčího znamenající ofsajd.

80

Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Tom Cairney, přichází Daniel James,
ze hřiště odchází Aleksandar Mitrović, přichází Carlos Vinícius.

79

Aleksandaru Mitrovićovi se nelíbilo rozhodnutí hlavního arbitra a vidí žlutou kartu za nesportovní chování.

78

Lindelöf si v souboji s Mitrovićem pomohl rukama a od rozhodčího dostává slovní napomenutí.

77

ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Wout Weghorst.

76

Fulham byl blízko vyrovnání. Po práci Robinsona u levé lajny střílel z voleje Cairney, jeho šance však přeletěla branku stráženou Davidem de Geou.

75

Dobře pozičně postavený Maguire znemožnil další akci Fulhamu, naopak na druhé straně ještě Martial vracel míč pod sebe, tuto přihrávku ale obrana Fulhamu přečetla.

74

Palhinha zezadu fauloval nového hráče na trávníku Martiala a na podobné zákroky by si měl dávat pozor, nebo ́t už v předchozím průběhu hry jednu žlutou kartu viděl.

73

Marcus Rashford se dostal až před brankáře Lena, ani nadvakrát ho však neprostřelil.

72

Fulham drží míč na svých kopačkách a snaží se nějak překonat defenzivu United.

70

Antonee Robinson prohrál souboj s Dalotem a očekával rohový kop, rozhodčí Jones však situaci viděl jinak a odkopávat bude David de Gea. Robinson si pak také na hlavním rozhodčím vylil svou zlost, ale s rozhodnutím už nic nenadělá.

69

Po rohovém kopu se nic důležitého neudálo.

68

Po obživení obou týmů se po přiťuknutí od Mitroviće do šance dostal Cairney, jeho pokus ale zvládla na poslední chvíli odvrátit obrana United na rohový kop.

67

ze hřiště odchází Alejandro Garnacho, přichází Anthony Martial,
ze hřiště odchází Fred, přichází Christian Eriksen,
ze hřiště odchází Casemiro, přichází Scott McTominay.

66

ze hřiště odchází Harry Wilson, přichází Manor Solomon,
ze hřiště odchází Saša Lukić, přichází Harrison Reed.

65

Z ní střílel Harry Wilson, netrefil však zařízení a s největší pravděpodobností bude vystřídán.

64

Kenny Tete zavezl míč přes půl hřiště, poté ale míč ztratil, jenže nepřesná přihrávka domácích dala další šanci k útoku kapitánovi Fulhamu. Ten byl vzápětí faulován a uvidíme standardní situaci.

63

Následná přihrávka byla dlouhá i na takového rychlíka, jakým je Marcus Rashford. Odkop pro Bernda Lena.

62

Po rohu střílel Garnacho, trefil pouze prvního blokujícího hráče.

61

Z rohového kopu se domácím nepodařilo ohrozit branku, ale jejich akce ještě bude pokračovat dalším rohem po zásahu obrany Fulhamu.

61

Rohový kop pro United.

60

Zajímavý pokus z dálky vyslal Bruno Fernandes, jeho pokus ale mířil jen do brankáře hostů.

59

Maguire přenesl těžiště hry na levou stranu, kde byl Fred, ten však poslal příliš dlouhou přihrávku na Garnacha a Leno míč sbírá ze země.

58

I z něj se hráči Fulhamu dostali k hlavičce, přesněji to byl Aleksandar Mitrović, jeho pokus však minul pravou tyč branky španělského gólmana.

57

Střelec úvodní branky Tete vybojoval roh pro svůj tým.

55

Manchester United otáčí skóre zápasu! Neskutečně teď načasoval svou milimetrovou přihrávku Fred s pohybem BRUNA FERNANDESE a tomu už stačilo jen přelobovat brankáře Lena a běžet slavit.

54

Vhazování pro portugalského obránce Dioga Dalota.

53

Přihrávka od Dalota nebyla přesná a končí až za autovou čarou.

51

Palhinha u postranní čáry ostře dohrál vracejícího se Malaciu a vidí od rozhodčího jasnou žlutou kartu. Mimochodem, pro Palhinhu je to už 14. žlutá v sezoně.

51

Obránce Manchesteru Malacia dlouho váhal, co s míčem udělá, až o něj nakonec přišel.

50

I přes presink domácích se hostům daří i s míčem kombinovat na vlastní polovině.

49

Přihrávka od Williana prosvištěla celým brankovištěm, nedokázal ji zasáhnout ani Mitrović, ani Wilson.

48

Fulham poprvé v druhé půli drží souvisleji míč.

47

Velká šance Manchesteru hned v úvodu druhé půle! Na dlouhý míč za obranu si naběhl Rashford a svůj pokus poslal pouze těsné vedle levé tyče.

47

Až teď zabojoval Palhinha a získal míč pro svůj tým.

46

Obránci United ještě v druhém poločase nepůjčili svému soupeři míč.

Southampton – Liverpool 2:2

Po prvním poločase se na Old Trafford odchází do kabin za nerozhodného stavu 1:1. V 19. minutě dnešního zápasu se po precizně zahraném rohovém kopu od Williana dostal k hlavičce Kenny Tete a poslal Fulham do vedení. V polovině zápasu dostal šanci k navýšejí skóre z penalty srbský útočník Mitrović, brankář De Gea ale vystihl stranu a střelu vyrazil. Následoval velký tlak ze strany United, největší šance Garnacha však skončila pouze na horní tyči. Domácí se prosadili až v 39. minutě, kdy se po práci Freda a šťastném odrazu dostal míč na kopačku Jadona Sancha, a ten míč pouze doklepl do sítě. Další gól už nepadl, a tak se těšme na druhou půli.

45+2

45+2

Zápas se pomalu chýlí ke svému konci, asi jako jeden z posledních se míče dotkne Leno.

45

Nejprve v pokutovém území hostů spadl Rashford a domácí chtěli penaltu, rozhodčí však zůstal klidný. Poté se ke střele dostal i portugalský obránce Dalot, mířil však jen doprostřed branky a Leno si připisuje další lehký zákrok.

44

Střelec vyrovnávacího gólu Sancho vybojoval rohový kop, po kterém se k hlavičce dostal kapitán Harry Maguire, nedokázal ji však zkrotit a poslal svůj pokus pouze nad horní tyč branky.

43

Efektivní patička od Rashforda nebyla přesná a Issa Diop tak odkopává míč tak daleko, jak jen to půjde.

42

I po gólu se United drží na útočné polovině, tentokrát z toho ale nebylo větší ohrožení Lenovy branky.

39

Manchester United vyrovnává na 1:1! Po ose Maguire – Fernandes se míč dostal na kopačky Brazilce Freda, který se snažil probít před duo soupeřů. To se mu povedlo tak napůl, neboť po odrazu od jednoho z nich se balon dostal k JADONU SANCHOVI a tomu už nezbylo nic jiného než, doklepnout míč do poloodkryté branky.

38

Střela argentinského talentu Garnacha mířila jen do prostoru, kde stál brankář Leno, a ten si tak připisuje jednoduchý zákrok.

37

Manchesteru United se povedlo získat míč, jejich útok však končí nepřesnou přihrávkou na Rashforda a pozdějším faulem anglického útočníka.

36

Jenže hostům míč na kopačkách moc dlouho nevydržel, přihrávka Adarabioya přeletěla všechny zúčastněné.

35

Teď už ale Fulham s začátkem své akce.

35

Nákop Davida De Gey likviduje alespoň prozatím hostující obrana.

34

Německý gólman Bernd Leno byl u míče dříve než Rashford a znemožnil tak svému soupeři pokračování akce.

33

Malacia faulovan unikajícího Williana a může být rád, že neobdržel žlutou kartu.

31

Casemiro střílel z úhlu pouze do brankáře Lena.

29

Další obrovská šance United! Domácí soupeře neskutečně zatlačili až do vlastního pokutového území. Po skvělé práci Sancha Fred přihrál Garnachovi a ten ani v dalším minisouboji s brankářem Lenem neobstál, neboť německého brankáře zachránila horní branková konstrukce!

28

Další pokus vzápětí vyslal i Garnacho, branku ale, podobně jako Rashford před chvílí, minul.

27

A vzápětí mohl přijít trest! Marcus Rashford vypálil zpoza šestnáctky a brankář Leno se jen ohlédl. Míč ale skončil vedle branky a skóre se tak nemění.

26

Nepromění! David de Gea vystihl stranu a znemožnil tak kanonýrovi Fulhamu skórovat!

25

Casemiro v pokutovém území sestřelil kapitána hostí Toma Cairneye a Fulham bude kopat penaltu! Promění Aleksandar Mitrović?

24

Brazilský křídelník ve službách Fulhamu Willian odložil svúj centr a poté hledal patičkou obránce Robinsona, přihrávka však nebyla přesná a o míč hosté přicházejí.

23

Obrana hostů kooperuje na velkém prostoru a kombinuje i s brankářem Lenem.

22

Alejandro Garnacho přišlápl srbského záložníka Fulhamu Lukiće a rozhodčí Jones píská do píšťalky.

21

Bruno Fernandes (United) se rozhodl pro střelu z velké dálky, trefil ael pouze hráče stojícího před sebou.

20

Opaření United vedou kombinaci na vlastní polovině a vyčkávají.

19

Fulham právě vstřelil branku!
Na centr Williana od rohového praporku si naskočil KENNY TETE a propálil vše co mu stálo v cestě! Autor branky zapisuje druhý gól v probíhající ligové sezoně.

18

Po akci hostů vedené Robinsonem a Willianem uvidíme první roh i pro svěřence Marca Silvy.

17

Sancho se snažil prokličkovat mezi obránci Fulhamu, to se mu povedlo, na jeho dobrou práci ale nedokázal navázat Rashford a domácí přicházejí o míč.

16

Tak nakonec byl písknutý faul na Garnacha od Teteho a Manchester United bude zahrávat o trochu vylepšený roh.

15

Kenny Tete (Fulham) odehrál míč na rohový kop.

14

Sledujeme několik soubojů ve středu hřiště, ze kterých vyšli úspěšnější domácí fotbalisté.

13

Dlouhý míč sbírá brankář domácích David de Gea.

13

Rozhodčí Jones pustil hraniční zákrok na Fernandese, protiakci hostů zastavuje dobrý obranný zákrok Dalota.

12

Domácí pokračují ve snažení o ohrožení soupeře.

11

Marcus Rashford to zkusil přímo na bránu a Leno měl plné ruce práce! Jedovatý pokus od exekutora totiž směřoval pod horní tyč, brankář Fulhamu předvedl skvělý zákrok.

9

Útok hostů byl zastaven, do brejku pak mířili hosté, jejich protiútok ale zbrzdil faulem Mitrović a uvidíme zajímavou standardku.

8

Manchester United dostal od svého soupeře snad poprvé čas na poklidnou rozehrávku, tohoto času také využívá a nechce míč jen tak ztratit.

7

Úvodní šanci měl i Fulham, po rozehrání standardní situace nakrátko míč do malého vápna vracel stoper Diop, následná hlavička Mitroviće ale přeletěla bránu.

6

Fulhamu se podařilo zatlačit svého soupeře před jeho vlastní brankou, jejich snaha končí faulem Freda na středopolaře hostů Lukiće.

5

Brankář Leno už vypadá v pořádku a pomáhá právě svému týmu s rozehrávkou.

5

Faulovaný kanonýr Fulhamu Mitrović.

3

Úvodní zmatky před bránou Fulhamu, po pasu Garnacha vracel míč do pokutového území Dalot, jeho přihrávku ale dokázal brankář Leno vyrazit. Hra je teď přerušena, neboť při zákroku gólmana do něj vrazil Rashford a Leno potřebuje ošetřit.

2

Manchester United bude vhazovat na levé straně hřiště.

1

Obránci Fulhamu si přihrávkami ze začátku utkání vyměňují míč a nechtějí ho půjčit soupeři.

1

Úvodní výkop budou mít na starost hosté.

Manchester United: de Gea – Malacia, Lindelöf, Maguire (C), Dalot – Fred, Casemiro – Sancho, Fernandes, Garnacho – Rashford.
Náhradníci: Butland – Varane, Shaw, Wan-Bissaka, Eriksen, Pellistri, McTominay, Martial, Weghorst.
Trenér: Erik ten Hag

Fulham FC: Leno – A. Robinson, Diop, Adarabioyo, Tete – Palhinha, Lukić – Willian, Cairney (C), H. Wilson – Mitrović.
Náhradníci: Rodák – Soares, Reed, Kebano, D. James, Dibley-Dias, Solomon, Decordova-Reid, Vinícius.
Trenér: Marco Silva

Rozhodčí: Jones – Lennard, Hopton.

Česko-slovenská stopa:
V brance Fulhamu možná dostane šanci v posledním zápase sezony slovenský brankář Marek Rodák, který odchytal v dosavadním ročníku dva zápasy a v jednom případě udržel čisté konto. Na svou šanci v Manchesteru United naopak čeká mladý gólman Radek Vítek, který se čtyřikrát v zápasech evropských soutěží dokonce dostal na lavičku náhradníků.

Statistické okénko
Nejlepší střelci: Marcus Rashford (Man. United, 17 gólů), Aleksandar Mitrović (Fulham, 14 gólů), Bruno Fernandes (Man. United, 7 gólů)
Nejvíce nasbíraných asistencí: Bruno Fernandes (Man. United, 8 asistencí), Christian Eriksen (Man. United, 8 asistencí), Andreas Pereira (Fulham, 6 asistencí)
Nejvíce přihrávek: Tim Ream (Fulham, 1902 přihrávek), Bruno Fernandes (Man. United, 1814 přihrávek), Luke Shaw (Man. United, 1805 přihrávek)
Čistá konta brankářů: David de Gea (Man. United, 17 č.k.), Bernd Leno (Fulham, 8 č.k.), Marek Rodák (Fulham, 1 č.k.)

Vzájemný zápas
Celkově se oba týmy potkali v historii této soutěže už 31x, Manchester United dokázal vyhrát ve dvaadvaceti případech, šestkrát střetnutí skončilo remízou a třikrát se radovali hráči Fulhamu. Na stadionu Old Trafford však dokázal Fulham vyhrát jen jednou, a to ještě v době, kdy za United hrály hvězdy jako Rio Ferdinand, Cristiano Ronaldo, Ryan Giggs, Diego Forlan nebo Ruud van Nistelrooy. Tento zápas se odehrál 25.10.2003 v Manchesteru a hosté vyhráli 3:1.

Fulham

Svěřenci portugalského manažera Marca Silvy se v letošním ročníku Premier League umístí na 10. místě tabulky a nic na tom nezmění ani dnešní případná prohra, ani případná výhra jedenáctého Crystal Palace. devátý Brentford totiž má na Fulham čtyřbodový náskok (56 bodů) a zmiňované Crystal Palace ztrácí osm bodů (44 bodů). Fulham tedy po postupu do nejvyšší anglické fotbalové soutěže uhrál velmi solidní umístění ve středu tabulky, a to hlavně díky produktivitě srbského kanonýra Aleksandara Mitroviće, který nasázel do branek soupeřů 14 gólů. Svou střeleckou potenci ukázal i v minulém zápase proti Crystal Palace, kdy svými góly zařídil remízu 2:2. Pro Fulham se ale tento zápas nezačal vyvíjet dobře, ve 34. minutě skóre otevřel francouzský útočník Edouard střelou na přední tyč. Fulham dokázal odpovědět ještě v prvním poločase z penalty, kterou Mitrović po faulu na Wilsona poslal mimo dosah brankáře soupeře. V 61. minutě šli domácí poprvé do vedení, po centru Williana se trefil znovu Mitrović. Vzápětí mohl zvýšit vedení Fulhamu Willian, jeho pokus skvělým zákrokem zneškodnit brankář Palace. V závěrečné desetiminutovce pak mohli domácí litovat neproměněné šance Brazilce. neboť se po standardní situaci k dorážce dostal Joel Ward a zařídil hostům bod za remízu.

Tým z Old Trafford, kde se také dnešní střetnutí bude odehrávat, drží třetí příčku tabulky Premier League. Ve čtvrtečním zápase se navíc svěřenci Erika ten Haga díky výhře nad Chelsea kvalifikovali do příštího ročníku prestižní Ligy mistrů a o dosavadní 3. místo za Arsenalem a mistrovským Manchesterem City by je mohl připravit jen ambiciózní Newcastle, který už však má milionářskou soutěž také následující sezonu jistou. Ve zmiňovaném zápase proti Chelsea začal tým z Manchesteru skvěle, už v šesté minutě se po centru hlavou trefil brazilský záložník Casemiro. Vyrovnání měl na noze hostující Gallagher, branku však minul a v páté nastavené minutě zvýšil na 2:0 po akci jako z fotbalové učebnice Martial. Na počátku závěrečné dvacetiminutovky byl navíc v pokutovém území poslán k zemi Bruno Fernandes a kopala se penalta. K ní si stoupl faulovaný portugalský záložník a brankáře Kepu poslal na opačnou stranu. Po obrovské hrubce obrany Chelsea příhrál autor třetího gólu Fernandes střídajícímu Rashfordovi a tomu se povedlo na třetí pokus míč dotlačit za brankovou čáru. V závěru se čestného gólu dočkala také Chelsea, trefil se Joao Felix. To však bylo všechno a Manchester United začal slavit Ligu mistrů pro příští sezonu.

Vítám všechny fanoušky anglické fotbalové ligy u dnešního posledního kola této sezony. Dnes se Vás pokusím informovat o situacích ze zápasu mezi Manchesterem United a Fulhamem. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.