Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 16:13.

Je konec! Liverpool nakonec s Aston Villou remizoval 1:1. Po úvodním soubojovém duelu fauloval Konaté ve vápně, ale Watkins penaltu zahodil střelou mimo branku. Ve 27. minutě ale otevřel skóre Ramsey. Domácí se následně sice tlačili vpřed, ale nevypracovali si šanci. Až deset minut po přestávce vyrovnal Gakpo, ale sudí pro ofsajd nemohl branku po zásahu VARu uznat. Liverpool se přesto nevzdal a v závěru si zajistil remízu. Tu domácím vystřelil Roberto Firmino.

Robertson
72. min Tsimikas
17 Jones
Jones
63. min Jota
Fabinho
82. min Elliott
Henderson
72. min Milner
11 Saláh
Saláh
18 Gakpo
Gakpo
23 Díaz
Díaz
72. min Firmino

Aston Villa FCAston Villa FC(4-3-2-1)

Martínez
2 Cash
Cash
4 Konsa
Konsa
5 Mings
Mings
27 Digne
Digne
54. min Moreno
7 McGinn
McGinn
44 Kamara
Kamara
6 Luiz
Luiz
87. min Dendoncker
31 Bailey
Bailey
54. min Young
41 Ramsey
Ramsey
11 Watkins
Watkins
87. min Durán

90+9

Milner vybojoval míč u rohového praporku, přihrál pod sebe, ale nikdo v červeném následně nedokázal adresně odcentrovat.

90+8

Aston Villa se z tlaku domácích vymanila dlouhým odkopem. Tlak Liverpoolu je sice silný, ale šance nepřicházejí.

90+7

Žlutá karta pro tým Aston Villa FC (Ezri Konsa).

90+7

Domácí fanoušci nadále ženou své oblíbence vpřed. Obrana Aston Villy zatím zlikvidovala další roh.

90+5

Martínez si tentokrát pohlídal další vysoký centr a schoval míč do rukavic. Aston Villa s rozehrávkou nespěchá.

90+4

Domácí celek zahrával další roh. Tsimikas poslal centr na přední tyč, ale tam zasáhla obrana.

90+3

Gakpo vypálil zpoza velkého vápna, jenže jeho přízemní pokus směřoval přímo do míst, kde stál Martínez.

90+2

Žlutá karta pro tým Aston Villa FC (Ashley Young).

90

Liverpool právě vstřelil branku! Domácí celek se v závěru dočkal vyrovnání! Domácím se jejich snaha vyplatila. Salah odcentroval do pokutového území a ROBERTO FIRMINO při svém posledním utkání na Anfield překonal gólmana!

89

Aston Villa se dostala na polovinu Liverpoolu, kde hosté vybojovali vhazování. Hostující celek už s rozehrávkou nespěchá.

88

Elliott táhl akci domácích středem hrací plochy, ale ani další centr do vápna nenašel adresáta.

87

Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Douglas Luiz, přichází Leander Dendoncker,
ze hřiště odchází Ollie Watkins, přichází Jhon Durán.

86

Firmino tentokrát spěchal za kolmicí mezi obránce Aston Villy, ale Martínez v pravou chvíli vystartovel ven z branky a míč odkopl.

85

Salah hlavou sklepl míč pod sebe, kam sprintoval Firmino, ale obrana Aston Villy dokázala zasáhnout.

84

Stopeři Liverpoolu drží míč na kopačkách a tlačí se vpřed. Aston Villa ale drží pevný blok.

83

Salah sprintoval za přihrávkou za obranu, ale nepohlídal si ofsajd.

82

Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Fabinho, přichází Harvey Elliott.

81

Alisson rozehrál výhozem na levou stranu, nicméně ani další akce Liverpoolu nebyla úspěšná. Prudký pobídka skončila u brankáře.

80

Žlutá karta pro tým Liverpool FC (Fabinho).

80

Aston Villa se dostala na polovinu Liverpoolu a drží míč na levé straně.

78

Žlutá karta pro tým Aston Villa FC (Emiliano Martínez).

77

Watkins táhl akci Aston Villy po levém křídle, ale Alexander-Arnold skvěle vystoupil a odehrál míč do bezpečí.

76

Konaté poslal nákop na polovinu soupeře, nicméně domácí se stále ne a ne dostat do zakončení.

75

Diogo Jota dostal přihrávku za obranu, ale zadáci Aston Villy se opět stáhli a odehráli míč do bezpečí.

74

Hostující brankář Martínez nakopl míč na pravou stranu hrací plochy, ale obrana domácích byla důrazná.

72

ze hřiště odchází Andrew Robertson, přichází Kostas Tsimikas,
ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází James Milner,
ze hřiště odchází Luis Díaz, přichází Roberto Firmino.

71

Liverpool se usadil kolem velkého vápna, ale kombinace domácích je zatím plná nepřesností. Aston Villa drží kompaktní blok.

70

Alisson vyrazil za hranici velkého vápna a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Jeho nákop ale skončil u obránců.

69

Virgil van Dijk si dal pozor na přihrávku do vápna, včas vystoupil a odehrál míč do bezpečí. Aston Villa ale nepouští domácí do tlaku.

68

Alisson si dal pozor na nákop za obranu, schoval míč do rukavic a okamžitě rozehrál výhozem na levou stranu.

66

Žlutá karta pro tým Liverpool FC (Trent Alexander-Arnold).

65

ze hřiště odchází Álex Moreno, přichází Emiliano Buendía.

65

S Morenem to nevypadá vůbec dobře. Uvidíme, zda nebude muset střídat.

64

Moreno má nějaké zdravotní problémy a potřebuje ošetření. Zdravotníci Aston Villy se dnes nenudí.

63

ze hřiště odchází Curtis Jones, přichází Diogo Jota.

63

Curtis Jones dostal přihrávku na levou stranu, přehodil si míč na pravačku a byl faulován. Do vápna už míří hlavičkáři.

62

Fabinho se stáhl mezi stopery, aby svým spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou.

61

Hostující kouč Emery hecuje své svěřence k aktivitě při napadání rozehrávky Liverpoolu.

60

Je za námi hodina hry a Aston Villa na půdě Liverpoolu nadále drží těsné vedení.

58

Domácím fanouškům se verdikt rozhodčích vůbec nelíbí, což dávají najevo hlasitým pískotem.

57

Branka nakonec neplatí a Aston Villa nadále vede!

56

Tak pozor! VAR ještě zkoumá, zda zásahu Liverpoolu nepředcházel ofsajd.

55

Liverpool právě vstřelil branku! Je vyrovnáno! Domácí celek se deset minut po změně stran dočkal odměny za svou aktivitu! Po obrovském závěru v pokutovém území zakončoval v obrovské šanci Konaté, ale Martínez jeho ránu vyrazil. K odraženému míči se ale dostal CODY GAKPO, který vyrovnal. VAR ale po dlouhém zkoumání branku Liverpoolu odvolal.

54

ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Ashley Young,
ze hřiště odchází Lucas Digne, přichází Álex Moreno.

54

Salah sprintoval za přihrávkou do vápna, ale obránce se mu na poslední chvíli položil pod nohy a stačil míč odkopnout na rohový kop.

53

Žlutá karta pro tým Aston Villa FC (Lucas Digne).

52

Gakpo se pustil do souboje se stoperem Aston Villy a podle rozhodčího si pomohl zatažením za dres. Rozehrávat tak budou opět hosté.

51

Ramsey táhl akci po levém křídle, jenže nedokázal přesně přihrát. Aston Villa ale díky důrazu získala míč zpátky.

50

Van Dijk zvládl sprinterský souboj s Watkinsem a pomohl si malou domů. Domácí okamžitě otáčejí směr hry a tlačí se dopředu.

49

Alisson se musel znovu zapojit do rozehrávky Liverpoolu. Domácí po změně stran zatím soupeři prakticky nepůjčují míč.

48

Van Dijk se jako stoper vysunul vysoko na polovinu soupeře, jenže jeho dloubák za obranu Aston Villy byl příliš dlouhý.

47

Salah se hnal za nákopem na hranici velkého vápna, ale důrazný Konsa se ve vzduchu dostal o něco výše a míč odehrál do bezpečí.

46

Liverpool obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Domácí celek bude potřebovat výrazně zlepšit výkon směrem vpřed.

46

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější hostující Aston Villa. Po úvodním soubojovém duelu fauloval Konaté ve vápně, ale Watkins penaltu zahodil střelou mimo branku. Ve 27. minutě ale otevřel skóre Ramsey. Domácí se následně sice tlačili vpřed, ale nevypracovali si šanci.

45+8

45+7

Hraje se už sedm minut nad rámec prvního poločasu. Salah zkoušel individuální průnik do vápna, ale nezakončil.

45+4

Lucas Digne vhazoval na levé straně a hosté se rozhodli poslat míč daleko na polovinu Liverpoolu.

45+3

Domácí celek zahrával další přímý kop. Robertson centrem hledal hlavičkáře před malým vápnem, ale našel obránce Aston Villy.

45+2

VAR ještě zkoumal, zda nebyl Mingsův zákrok spíše na červenou kartu, ale nakonec zůstává v platnosti karta žlutá.

45

Žlutá karta pro tým Aston Villa FC (Tyrone Mings).

45

Hosté v závěru poločasu drží míč na kopačkách a nikam se neženou. Aston Villa chce jít do kabin s náskokem.

44

Alisson se do rozehrávky Liverpoolu zapojil daleko před pokutovým územím. Za jeho nákopem se dostal Salah, ale jeho centr byl zablokován.

43

Virgil van Dijk rozehrál na levou stranu. Tam měl Robertsona, nicméně jeho přihrávka do zadních řad skončila nepřesností.

42

Salah sprintoval za nákopem do vápna, ale Martínez včas vyběhl a schoval míč do rukavic.

41

Do rozehrávky Aston Villy se musel zapojit Martínez. Hosté nakonec v rozehrávce chybovali, do zakončení se dostal Luiz Díaz, ale nezamířil mezi tři tyče.

40

Aston Villa zahrála zajímavý přímý kop. Po signálu se do zakončení dostal Ramsey, ale Alisson vyběhl a zasáhl!

39

Fabinho v souboji poslal k zemi jednoho ze soupeřů přímo před očima rozhodčího. Aston Villa bude zahrávat přímý kop.

38

Jordan Henderson byl pozdě v souboji a faulem poslal soupeře k zemi. Rychlost hráčů Aston Villy dělá domácím problémy.

37

Domácí celek zahrával další rohový kop, nicméně obrana Aston Villy znovu nepustila hráče v červeném do zakončení.

36

V péči zdravotníků Aston Villy je také Leon Bailey. Podle všeho se ale zapojí zpět do hry.

35

Hra je znovu přerušena! Po dalším tvrdém střetu zůstává ležet Jacob Ramsey.

34

Trent Alexander-Arnold z kroku vyslal prudký centr na malé vápno, nicméně Martínez si jeho pobídku pohlídal a udržel míč v rukavících.

33

Liverpool po obdržení úvodní branky vrhá síly do útoku. Další centr z pravé straně ale zablokoval obětavý Kamara.

32

Konaté potáhl míč na polovinu soupeře, ale jeho rozehrávka za obranu na Gakpa byla příliš prudká. Martínez si s přehledem došel pro míč.

31

Domácí celek zahrával rohový kop. Jordan Henderson poslal do pokutového území vysoký centr, ale obrana Aston Villy zasáhla.

30

Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a Liverpool zatím nedokáže plnit ambice v boji o Ligu mistrů.

29

Domácí celek se ihned po rozehrávce snaží odpovědět, ale Liverpoolu se směrem dopředu zatím moc nedaří. Naopak Aston Villa těží z rychlosti.

27

Aston Villa právě vstřelila branku! Hostující celek se dostává do vedení! Douglas Luiz poslal do pokutového území parádní oblouček, který propadl na malé vápno a rozběhnutý JACOB RAMSEY tvrdou ránou rozvlnil síť!

27

Curtis Jones se vydal napadat rozehrávku soupeře, ale zadáci Aston Villy si kombinačně pomohli. Liverpool se snaží hrát aktivně.

26

Aston Villa znovu poslala do pokutového území dlouhý aut. U přední tyče vypomohl domácí defenzivě důrazný Fabinho.

25

Fabinho si na malém vápně pohlídal vysokou pobídku a před Watkinsem odhlavičkoval míč ven z pokutového území.

24

Skvělou přihrávku dostal znovu Watkins, který tentokrát upadl po souboji s van Dijkem, ale podle sudího si nizozemský stoper počínal dovoleně.

23

Na opačné straně se Luis Díaz otočil kolem soupeře, který jej faulem poslal k zemi. Liverpool může pokračovat v ofenzivním snažení.

22

K pokutovému kopu se postavil právě faulovaný Watkins, ale prudkou přízemní ránou minul branku!

21

Žlutá karta pro tým Liverpool FC (Ibrahima Konaté).

21

Penalta pro Aston Villu! Konaté v souboji poslal k zemi Watkinse a sudí neváhal!

21

Virgil van Dijk diriguje rozehrávku Liverpoolu na vlastní polovině. Stoper Liverpoolu poté přenesl hru na pravé křídlo, ale domácí zatím nemohou najít cestičku do pevné obrany soupeře.

20

Aston Villa rozehrávala na vlastní polovině. Konsa zapojil do rozehrávky další spoluhráče z defenzivy.

19

Jones dostal přihrávku na levou stranu, zbavil se strážce, ale už nedokázal odcentrovat před branku Aston Villy.

18

Ezri Konsa si posunul míč mezi dva soupeře a Curtis Jones mu podrazil nohy. Ani v tomto případě sudí nevytáhl žlutou kartu.

17

Cody Gakpo si na polovině hřiště tělem pokryl míč a soupeř jej taktickým faulem poslal k zemi. Liverpool bude rozehrávat.

16

Do pokutového území přiletěl dlouhý aut z levé strany. Na malém vápně však ve vzdušném prostoru nekompromisně dominoval Konaté.

15

Alisson vyrazil na hranici velkého vápna a před rozběhnutým soupeřem odkopl míč na tribunu. Vhazovat bude Aston Villa.

14

Fabinho byl znovu o krok později v souboji na polovině hrací plochy a zastavil soupeře šlapákem.

13

Douglas Luiz se dostal vpřed po levém křídle, přehodil si míč na pravačku a odcentroval. Jeho pobídka ale skončila na hrudi obránce.

12

Domácí jsou hodně důrazní zejména na polovině Aston Villy. Hosté nyní dokázali odkopnout další prudkou přihrávku.

11

Fabinho to přehnal s důrazem v souboji na polovině soupeře a poslal jednoho z hráčů Aston Villy k zemi. Sudí měl situaci před očima a odpískal faul.

10

Martínez si musel dát pozor na dotírajícího Salaha. Brankář Aston Villy musel míč odehrát za hranicí velkého vápna, ale nakonec to i přes podklouznutí zvládl.

9

Hosté zahrávali rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, kde zasáhla důrazná obrana Liverpoolu.

8

Ollie Watkins je po krátkém ošetření zpátky na nohou a bude schopen nadále pokračovat ve hře.

7

Hra je přerušena! Jeden z hostů zůstává po souboji s van Dijkem ležet před brankou Aston Villy a bude potřebovat ošetření.

6

Domácí celek zahrával přímý kop. Jeho exekuce se ujal Andrew Robertson, jehož centr směřující na malé vápno prodloužil obránce do bezpečí.

5

Jordan Henderson chtěl patičkou posunout míč za obranu Aston Villy, ale obrana hostů byla znovu připravená. Hosté jsou v úvodu vzadu hodně důrazní.

4

Luis Díaz prošel s míčem na polovinu soupeře, jenže si předkopl míč daleko před sebe. Z těžké pozice jej vysvobodil nedovolený zákrok soupeře.

3

Trent Alexander-Arnold dostal přihrávku na střed, vymyslel nákop za obranu Aston Villy, jenže Salah si nepohlídal postavení. Ofsajd!

2

Cody Gakpo vlétl do souboje u rohového praporku, kde to přehnal s důrazem a poslal soupeře k zemi. Rozehrávat bude Martínez.

1

Hostující Aston Villa obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned vydali vpřed, ale Liverpool soupeře skvěle napadá.

1

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson – C. Jones, Fabinho, J. Henderson – Saláh, Gakpo, Díaz.
Náhradníci: Kelleher – Carvalho, Jota, Firmino, Elliott, Gomez, Matip, Milner, Tsimikas.

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Digne – McGinn, Kamara, Luiz – Bailey, Ramsey – Watkins.
Náhradníci: Olsen, Sinisalo – Buendía, Durán, Moreno, Be. Traoré.

Domácí Liverpool šel do sezóny v pozici jednoho z favoritů na titul. Po třiceti šesti kolech má na kontě šedesát pět bodů a v závěru bude chtít bojovat o postup do Ligy mistrů. Na Manchester United ztrácí jediný bod, nicméně Rudí ďáblové odehráli o jedno utkání méně. Na třetí Newcastle pak Liverpool ztrácí čtyři body. Po dnešním souboji s Aston Villou jej v závěru Premier League čeká zápas na půdě sestupujícího Southamptonu. Kloppovo mužstvo ale vyhrálo sedm duelů v řadě. Naposledy Liverpool vyhrál 3:0 na hřišti Leicesteru.

Aston Villa

Hostující Aston Villa může být po špatném podzimu s průběhem letošního ročníku Premier League spokojená. Po třiceti šesti kolech má na kontě padesát sedm bodů a přetahuje se s Brightonem a Tottenhamem o postup do pohárové Evropy. Za Tottenhamem zaostává jen o skóre a na šestý Brighton ztrácí jediný bod. Kdyby Aston Villa na přelomu dubna a května nepadla s Manchesterem United a Wolverhamptonem, měla by poháry takřka jisté. V posledním kole si pozici vylepšil domácím vítězstvím nad Tottenhamem.