Máme za sebou utkání, které pomohlo Evertonu v boji o udržení Premier League. Poslední šancí v zápase dokázal Yerry Mina vyrovnat skóre a získat tak veledůležitý bod! Wolves tak ztratili na úplném konci zápasu vedení, do kterého je poslal ve 34. minutě Hwang.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 8:15. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 18:40.

Traoré
87. min Traoré
8 Neves
Neves
87. min Cunha
35 Gomes
Gomes
10 Podence
Podence
69. min Costa
Hwang Hi-čchan
73. min Lemina
21 Sarabia
Sarabia
69. min Nunes

EvertonEverton(3-5-1-1)

Pickford
Patterson
29. min Keane
Tarkowski
13 Mina
Mina
17 Iwobi
Iwobi
27 Gueye
Gueye
81. min Maupay
8 Onana
Onana
81. min Holgate
37 Garner
Garner
7 McNeil
McNeil
Doucouré
Calvert-Lewin
45+2. min Gray

90+9

Závěrečný tlak byl odměněn! Keane využil Bentleyho chyby a dokázal najít přihrávkou mezi obránce YERRYHO MINU, který zblízka nezaváhal a možná zachránil Everton v Premier League.

90+8

První roh Evertonu nebyl nijak povedený, na druhý už přišel do epicentra i Pickford, ale ten taktéž nevyšel ideálně.

90+7

Everton hraje pravý opak, začíná hrát dost ofenzivně. Maupay, Doucouré, Gray a další měli dost střel, ale všechny dokázala zblokovat clona před Bentleyem.

90+6

Když mají Wolves míč na kopačkách, tak jde vidět, že nikam nespíchají a hrají opatrně.

90+5

Do hry se pustil i Pickford, který si vyšel s míčem až na půlící čáru. Chtěl nejspíš naznačit, že se jeho spoluhráči můžou tlačit dopředu ještě víc.

90+4

Dnešní utkání sleduje 31 684 diváků.

90+3

Dost zbytečný faul od Nunese, který si počínal na Iwobiho na půlícím kruhu. Možná šlo jen o natáhnutí času.

90+2

Pickford se zase vyznamenal zákrokem proti Leminovi, který šel z kraje na něj sám, pro smůlu gabonského útočníka jej dokázal Pickford přelstít.

89

Gerner hezky přivítal na hřišti jmenovce Traorého, ale za tento nedovolený zákrok si odnáší žlutou kartu.

87

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Adama Traoré, přichází Boubacar Traoré,
ze hřiště odchází Rúben Neves, přichází Matheus Cunha.

86

Na druhé straně Maupay zkusil volej po vhazování Holgata. Střela šla ale daleko vedle brány.

85

Po velké chybě Miny se Wolves dostali do přečíslení 3 na 2, to ovšem nevyšlo podle představ Adamy, který poslal míč na Nunese. Ten balón nijak dobře nezpracoval a Pickford vzal míč do náručí.

84

Holgate se hned vyznamenal skvělou střelou, kterou ale dokázal Bentley poslat na roh. Z rohu nakonec nic ani nebylo, protože McNeil míč daleko překopl.

83

Adama se postavil, ale zdá se, že to nepůjde. Jde za postranní čáru a uvidí se, co bude dál.

82

Zdravotníci už mají svojí práci za sebou a teď je na Traorém, zda bude chtít hrát.

81

Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází Idrissa Gueye, přichází Neal Maupay,
ze hřiště odchází Amadou Onana, přichází Mason Holgate.

79

Na zemi leží Adama Traoré po hlavičkovém střetu s Minou. Mina je v pohodě na nohách, ale Adama má očividně velké bolesti.

78

Iwobi právě dostal velkou dávku štěstí a dokázal se proplížit mezi obránci Wolves, nicméně štěstí došlo, když nedokázal ani vystřelit.

76

Ale i Everton nehraje vůbec rychle, dá se říct, že hraje spíše defenzivně, což je celkem paradox, protože v tomhle utkání musí nějakým způsobem bodovat.

75

Wolves se daří hru trošku zpomalit a zdržovat. To, že to dělají patnáct minut před koncem základní hrací doby je vůbec netrápí. Nicméně Everton by se měl začít dát do kupy a zase hrát.

73

ze hřiště odchází Hwang Hi-čchan, přichází Mario Lemina.

72

Legendární Diego Costa byl hned na hřišti vidět, když vyslal do útoku Adamu Traorého za obranu, ten ale nedokázal Pickforda nijak obejít.

71

Trvalo to dost dlouho, než bylo možná zahrát tento rohový kop Evertonu. Bentley dokázal roh Keana vzít do svých rukou.

69

ze hřiště odchází Daniel Podence, přichází Diego Costa,
ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Matheus Nunes.

68

Everton ale víc a víc hrozí. Tentokrát se do akce dostal Gray, který vypálil projektil na Bentleyeho. Ten sice měl plné ruce práce, ale situaci vyřešil.

67

Standartní situaci zahrál McNeil do hlediště. Everton zatím nijak nevyužil žádnou vyloženou šanci, kterou měli.

66

Gomes dokonce přišel za postranní čáru s rozstrženým dresem od Guyeho, nicméně to se nepískalo.

64

Neskutečně tvrdá hra od Rubena Nevese, který daroval stadartku na hranici vápna pro Everton.

62

Hra se taky víc a víc přitvrzuje. Vzájemný faul Semeda a McNeila rozhodl Coote pro hosty.

61

Domácí fanoušci doopravdy touží po dalším gólu. Everton se musí víc a víc snažit odejít z tlaku hráčů ve zlatém. Oni potřebují vyhrát, Wolves už o tolik nehrají.

60

Máme za sebou hodinu zápasu a Wolves začínají víc a víc tlačit na Everton. Tentokrát se na střele podílel Hwang, kterého střela byla zblokována Semedem.

58

Gray poslal krátký centr ve vápně na Onanu, který ale hlavičku nenačasoval úplně ideálně.

57

Mina se nakonec do hry vrací, ale jde vidět, že ho to dost bolí. Uvidíme, zda bude ve hře pokračovat.

56

Semedo se snažil překvapit Pickforda, ale jeho střela letěla až k divákům.

55

Dyche začíná být dost naštvaný a chce si zavolat Coota, aby mu všechno vysvětlil, ten je ale proti a stojí si za svým.

53

Adama fauloval i Minu, který musí být ošetřován. Nejspíše ho zašlápl s kolíky.

52

Traoré se nebál jít do osobního souboje s Tarkowskim, který právě senegalského útočníka dost nešikovně podrazil. Coote ale ukazuje, ať hrajou dál.

51

Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Nélson Semedo).

51

Everton začíná víc a víc tlačit, ale Bentley je stále stoprocentní. Dost mu napomáhá i obrana, která dost věcí blokuje.

49

Gray dostal lobovaný pass od Garnera, jenže na poslední chvíli zastavil Graye Podence pro kterého se taky jedná o dost povedený zápas.

48

Mimo kamery byl vidět faul Gomese na Onanu, který hned ukazoval, že nechtěl, ale Onana na zemi leží a podle výrazu ho to i bolí.

47

Adama Traoré se snažil vyslat Sarabiu do útoku, jenže se hlavní rozhodčí míče dotknul.

46

Tentokrát měl na starost výkop Gray, který musel vystřídat Calverta-Lewina.

46

Máme za sebou první poločas, který ukázal, že Everton musí do hry víc tlačit, protože doopravdy hraje o sestup. I když měli Toffies více šancí, tak to byl domácí Hwang, který poslal svůj tým do vedení. Máme se na co těšit.

45+6

45+5

Dawson si už myslel, že se bude pískat konec poločasu. Vyskočil, ale fauloval Alexe Iwobiho, tím že ho praštil rukou do obličeje.

45+4

Podence se ještě snažil před vápnem překonat Pickforda, ale míč mu vůbec na nohu nesedl.

45+4

Oba dva týmy si spíše míč na polovině darují. Zdá se, že chtějí první poločas ukončit s tímhle stavem.

45+2

ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Demarai Gray.

45+1

Calvert-Lewin nevypadá úplně v pořádku, nicméně si nemyslím, že je to kvůli zranění. Nikdy nespadl, nikdy nebyl faulován. Opravdu nevím.

44

Poslední minuty před koncem prvního poločasu se dostal před Bentleyho i Calvert-Lewin, ten ale leží na hřišti a jsou povolaní zdravotníci.

43

Evertonská obrana už si začíná dávat velký pozor na Adamu Traorého, který se zase osamostatnil, ale tentokrát si na něj dovoleně počínal Tarkowski.

41

Tentokrát Podence daroval přímák hostům. Garner, který byl u míče jako první, tak poslal míč až k divákům.

40

Podence trefil pouze zeď a míč se dostává až k Pickfordovi.

39

Tentokrát se činil Hwang, který byl faulován Semedem. Bude se kopat přímý volný kop z dost nebezpečné pozice.

38

Traoré a rychlost. Tahle dvojka, když se spojí, tak je z toho vždy velice nebezpečná situace. Tentokrát zleva se dostal do vápna, kde jej nedokázala odstavit ani dvojce obránců v modrém. Pickford si ale do hřiště lehnul a míč vzal do svých náručí.

37

Wolves si drží míč na kopačkách na jejich polovině. Čekají na nějaký pass, nicméně ani jeden z obránců se k tomu nemá.

36

Jako svého korejského spoluhráče chtěl napodobit Gomes. Gomes si ale nezpracovat míč ideálně a vystřelil pouze do Pickforda.

34

Wolves právě vstřelili branku!
Adama Traoré se dostal do skvělé pozice, kde vystřelil na brankáře Pickforda. Ten míč vyrazil přímo na nohy HWANG HI-ČCHANA, který dorážel míč do prázdné brány.

33

Wolves mají dost roztrženou obranu. Everton, ale útok. Míč získal Neves po špatné přihrávce od Gueye.

31

Hwang se natahoval pro míč, jenže z takovým zápalem, se chtěl míče zmocnit Gueye. Nakonec jej Hwang podrazil a míč mají opět na svědomí hosté.

30

Wolves se dostali do zajímavé situace, ale Neves nenašel nikoho, komu by mohl adresovat jeho přihrávku u půlkruhu. Míče se zmocnil McNeil. Právě anglický záložník hraje tento zápas velice aktivně.

29

Patterson se velice zloví, ba i zuří. Ještě aby ne. Není to poprvé co musel takhle ze zápasu odstoupit.

29

ze hřiště odchází Nathan Patterson, přichází Michael Keane.

28

Rohový kop byl dost nebezpečný. Mina dokázal dovoleně odstavit Gomese a chyběli centimetry, aby se míč dotknul břevna.

27

Skvělou kombinaci předvedli hosté na hranici vápna. Iwobi se dostal až do vápna, sice tam měl slepý úhel, ale vybojoval aspoň roh.

26

Hraje se dál, nicméně zdravotník ukazuje na střídačku hostů, že to dál nepůjde. Uvidíme, kdo jej nahradí. Holgate? Keane?

25

Patterson leží na zemi po faulu, který byl na něj spáchán Podence. Zdravotníci si ho odnesli za postranní čáru.

24

Dawson se snažil zastavit McNeila před vápnem, ale ten byl dost nešikovně zahákován. Nicméně Coote se rozhodl nepískat.

22

Skvělý, až gymnastický zákrok předvedl Pickford, který zachránil letící centr od Adamy Traorého, který byl adresován na Hwanga.

21

Po delší době můžeme vidět v útoku i domácí. Nicméně Adama Traoré se nedostal přes Minu.

20

Doucouré se dost tlačil do prostoru před brankářem domácích, než ho zfauloval. Míč bude právě Bentley odkopávat.

19

Čeká nás druhý rohový kop po střele Calverta-Lewina, pro který se musel Bentley dost natáhnout.

17

Adama Traoré si vysloužil po faulu na Gueye první žlutou kartu zápasu.

16

Doucouré čekal na přihrávku na hranici vápna. Měl před sebou volnou cestu, nicméně Gueye se rozhodl, že to vezme na sebe. Jeho střelu ale Bentley zachránil.

15

McNeil se snažil najít Onanu ve vápně, nicméně ten tlak od domácích hráčů nezvládl a spadl k zemi. Míč mají domácí.

14

Everton je mnohem aktivnější než domácí. Do útoku se dostal i Doucouré, který se snažil najít ve vápně McNeila. Tuto šanci zastavil Semedo, který poslal míč do autu. Jde se kopat roh.

13

Gueye se snažil překvapit Bentleyho střelou za vápnem a přes hustou zástěnu před ním, nicméně míč poslal daleko do hlediště.

11

Dvě velké šance za sebou. Prvně se osamostatnil Sarabia, který ale nedokázal přelobovat brankáře Pickforda. Na druhé straně dostal druhou šanci za krátkou dobu Calvert-Lewin, opět hlavičkou, ale i na druhý pokus míč netrefil.

10

Iwobi dostal skvělou přihrávku od Garnera. Právě Nigerijský útočník se snažil najít ve vápně Calwerta-Lewina. Jeho hlavička ale míč netrefila.

9

Po ose Traoré-Neves přišla další přihrávka. Tentokrát byla pro Adamu dosti rychlá a nestihl jí zpracovat.

7

Adama Traoré se snažil zpracovat přihrávku od Nevese. Pro jeho smůlu, míč zastavil Tarkowski.

6

Hra se zatím přelívá z jedné strany na druhou. Onana se snažil najít nabíhajícího McNeila, nicméně míč šikovně odhlavičkoval Semedo.

5

Domácí si zatím přihrávají na své polovině a snaží se najít nějakého volného útočníka. Nicméně míč po ataku Calverta-Lewina ztrácí.

3

Gomes poslal k zemi hostujícího Garnera, nicméně vznikla z toho hodně nadějná standartní situace, kde Mina se dostal po skvělém zpracování míče až před brankáře Bentleyho. Střela evertonského stopera skončila, ale ve vnější síti.

2

Wolves se vrhli do zápasu zhurta. Semedo se dostal do prostoru pro centr, nicméně poslal míč po zemi do malého vápna, kde čekal Sarabia. Ten ale míč promáchl a Pickford mohl zůstat v klidu.

1

Adama Traoré se hned ve hře ukázal a dostal se až na hranici vápna. Nicméně, jeho střela se vůbec do brány netrefila.

1

O výkop se postaral domácí Hwang. Wolves budou hrát ve zlatavých dresech, zatímco Everton ve své typické modrobílé kombinaci.

1

Oba týmy jsou již nastoupené na trávníku. Molineux praská ve šveh, protože se jedná o poslední zápas, kdy domácí nastoupí na domácí půdě.

Wolverhampton Wanderers: Bentley – Semedo, Dawson, Collins, Toti – A. Traoré, Neves (C), J. Gomes, Podence – Hwang Hi-čchan, Sarabia.
Náhradníci: Sá – Kilman, Bueno, Nunes, Lemina, Bo. Traoré, Cunha, D. Costa, Jiménez.
Trenér: Julen Lopetegui

Everton FC: Pickford (C) – N. Patterson, Tarkowski, Mina – Iwobi, Gueye, Onana, Garner, McNeil – A. Doucouré – Calvert-Lewin.
Náhradníci: Lonergan, Begović – Holgate, Keane, Welch, Maupay, D. Gray, Simms, McAllister.
Trenér: Sean Dyche

Rozhodčí: Coote – Bennett, Wood.

Everton FC

Everton prožívá katastrofální sezónu. Tým z Liverpoolu se nachází na 17. místě a drží si poslední nesestupovou pozici. Na Leeds, který je 18. má náskok jednoho bodu. Legendární klub se bude muset snažit, aby si vybojoval dostatečný náskok, protože nejen Leeds, ale i Leicester se může urvat a udržet se v Premier League. Minulý zápas hrál Everton s Manchesterem City, kde nijak nepřekvapili a prohráli 3:0. Poslední kolo budou hrát doma proti Bournemouthu.

Wolverhampton Wanderers

Vlci prožívají na svoje poměry z minulých let takovou průměrnou sezónu. Dvě kola před koncem Premier League se nachází na 13. místě. V minulém zápase prohráli hráče kolem Julena Lopeteguiho proti Manchesteru United poměrem 2:0 a proti Evertonu se zkusí připravit na poslední kolo, kde je čeká Arsenal.