Velmi atraktivní a těžké utkání se odehrálo v St James' Parku. Lépe ho zvládli hráči Arsenalu, který přežili úvodní nápor soupeře. Následně udeřil Martin Ödegaard a hostující celek šel s vedením do kabin. Ve druhém poločase si střílenou přihrávku srazil do vlastní branky Fabian Schär. Od té doby kanonýři hráli výborně takticky a navíc je podržel skvěle chytající Aaron Ramsdale. Ten měl také štěstí, protože Alexander Isak nastřelil brankovou konstrukci. Svěřenci Mikela Arteti tak stále drží šanci na titul...

Tímto bych se s vámi rozloučit a popřál vám příjemný zbytek prodlouženého víkendu.

90+6

90+6

Na hrací ploše došlo k další strkanici, po které uviděli žlutou kartu Fabian Schär (Newcastle) a Eddie Nketiah (Arsenal).

Newcastle UnitedNewcastle United(4-3-3 )

Burn
82. min Targett
Joelinton
82. min Anderson
Guimarães
28 Willock
Willock
78. min Saint-Maximin
23 Murphy
Murphy
65. min Almirón
14 Isak
Isak
9 Wilson
Wilson
79. min Gordon

Zinčenko
61. min Tierney
Ödegaard
80. min Partey
Jorginho
34 Xhaka
Xhaka
7 Saka
Saka
86. min Nelson
9 Jesus
Jesus
87. min Nketiah
Martinelli
80. min Trossard

90+2

Další dobrá rána domácího celku a balon se kroutil asi k pravé tyči. Jenomže Aaron Ramsdale se položil na zem a míč vyrazil na roh.

90

Po chvíli se kousek za šestnáctkou nacházel Miguel Almirón, který se sice rychle otočil směrem k brance, ale zamířil jen nad horní tyčku.

89

Bruno Guimarães centroval na zadní tyčku a míč na rohový kop tečoval Jorginho. Po rozehrání od praporku se ale Newcastle nedočkal zakončení.

88

Domácí celek se znovu nachází na útočné polovině, kde kombinuje. Strakám na snížení už moc času nezbývá.

87

Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Eddie Nketiah.

86

ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Reiss Nelson.

85

Aaron Ramsdale už měl balon pod kontrolou a v tom momentu ho ještě atakoval Miguel Almirón. Jednalo se o zbytečný zákrok domácího hráče.

84

Allan Saint-Maximin centroval z levé strany, což se Gabrielu Magalhãesovi povedlo odvrátit. Následně si pro penaltu šel Elliott Anderson. Ovšem Granit Xhaka stihl uhnout.

83

Kolmou, ale těžkou přihrávku vyslal Jorginho na levou stranu vápna, kde balon nezpracoval ideálně Gabriel Jesus. Skvěle se vrátil Fabian Schär, jenž pustil míč mimo hrací plochu.

82

Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Joelinton, přichází Elliott Anderson,
ze hřiště odchází Daniel Burn, přichází Matt Targett.

81

Nepříjemný zákrok schytal Kieran Tierney, což se stalo u laviček. Mikel Arteta vyskočil jako čertík z krabičky.

80

ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Leandro Trossard,
ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Thomas Partey.

79

ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Anthony Gordon.

78

ze hřiště odchází Joe Willock, přichází Allan Saint-Maximin.

76

Na pravé straně měl proti sobě dva soupeře Bruno Guimarães, přesto se mu povedlo odcentrovat. Ovšem balon putoval jen na brankáře kanonýrů.

75

Do konce normální hrací doby schází patnáct minut a Arsenal vede o dvě trefy. Navíc hostující hráči budou vhazovat v blízkosti soupeřova vápna.

73

Prvním potrestaným hráčem zápasu je Daniel Burn (Newcastle), který trefil kopačku soupeře. Hlavní rozhodčí poprvé vytáhl žlutou kartu.

71

Arsenal právě vstřelil branku!
Na levé straně rychle postupoval dopředu Gabriel Martinelli, který viděl, že ho žádný ze spoluhráčů nestíhá, a tak zpomalil. Až v momentu, kdy se na zadní tyči nacházel Bukayo Saka, tak brazilský křídelník vyslal střílenou přihrávku, kterou si do vlastní brány srazil FABIAN SCHÄR – 0:2.

70

Centr od praporku zakončením neskončil, avšak Arsenal dál kombinoval, ale další centr našel domácí brankář v rukavicích.

69

Na pravé straně vápna už neměl moc možností Gabriel Jesus, který se otočil a vyslal nepříjemnou bombu k první tyči. Nick Pope pokus vyrazil na rohový kop.

67

Fabian Schär vystoupil proti brazilskému útočníkovi. Gabriel Jesus se potácel k zemi, jelikož jej soupeř trefil do obličeje. Ani po tomto zákroku první žlutá karta zápasu nepřišla.

66

Straky rozehrávaly další standardní situaci a balon se kroutil na zadní tyčku. Do těchto míst se vydal Aaron Ramsdale, který schválně promáchl a pustil míč do zámezí.

65

ze hřiště odchází Jacob Murphy, přichází Miguel Almirón.

64

Po souboji Joelintona a Gabriela Jesuse ukázal rozhodčí na rohový kop. Ovšem Arsenal se i po rozehrání od praporku ubránil s přehledem.

63

Joelinton dlouho přešlapoval míč a následně přihrál na hranici vápna. Ovšem Bruno Guimarães nevystřelil tak, jak si přál a balon si v pohodě sebral Aaron Ramsdale.

62

Hráči v červených dresech znovu kombinují na útočné polovině. Ovšem po chvíli přišla nepřesná přihrávka a útočné choutky mohou mít straky.

61

ze hřiště odchází Olexandr Zinčenko, přichází Kieran Tierney.

59

Další velká šance domácího mužstva! Alexander Isak posunul míč na Joea Willocka, který dlouho otálel se zakončením, i když měl před sebou velkou příležitost. Ovšem zezadu se skluzem vrátil Granit Xhaka, jenž je hrdinou okamžiku.

57

Od rohového praporku točil míč do branky Bukayo Saka. Nick Pope musel rychle couvat a míč rukou vyrazit do bezpečných míst.

57

Gabriel Martinelli přihrál na hranici vápna, odkud Gabriel Jesus zamířil do soupeře a vybojoval rohový kop. Sledujeme střetnutí, které se hraje opravdu ve vysokém tempu.

56

Hostující hráči vybojoval faul, a tak Martin Ödegaard rozehrál přímý kop. Jeho pas mířil k penaltovému puntíku, kde hlavičkový souboj prohrál Gabriel Magalhães.

55

V náběhu se nacházel Bukayo Saka, který prohrál souboj se soupeřem a především s gravitací. Arsenal v posledních momentech je hodně aktivní a drží balon.

54

Hostující celek držel dlouhou dobu balon, ale přenesení hry přečetl Kieran Trippier. Newcastle tak nastartoval motory a žene se na útočnou polovinu.

51

Tak to je reklama na fotbal! Fabian Schär ustupoval a Gabriel Martinelli vymyslel technickou střelu, kterou orazítkoval horní tyčku!

50

Po rohovém kopu zůstal na malém vápně nikým nehlídaný Fabian Schär, jehož hlavička měla být gólová. Ovšem Aaron Ramsdale perfektním zákrokem udržel kanonýry v těsném vedení!

49

Na pravé straně vápna byl Jacob Murphy, jehož oblouček mířil na první tyčku. K hlavičce se probojoval Alexander Isak, jenž orazítkoval brankovou konstrukci!

48

Na hrací ploše se nacházel druhý balon, kolem něhož se prohnal s míčem Ben White. Ovšem akce Arsenalu nevyšla, a tak další akce začne od brankáře.

47

Hostující celek drží balon na kopačkách a nikam nespěchá. Na pravé straně se pak nacházel osamocený Bukayo Saka, jenž po nepřesné nahrávce balon ztratil.

46

Hlavní rozhodčí už dal pokyn k zahájení druhého poločasu. Vypadá to, že oba celky budou pokračovat v základních sestavách.

46

Do prvního poločasu lépe vstoupil Newcastle, který si připravil dvě velké šance a ještě málem kopal penaltu. Ovšem tento moment jakoby nastartoval Artetovi svěřence! Najednou kanonýři začali být lepší a do vedení je poslal ze střední vzdálenosti Martin Ödegaard. Kapitán Arsenalu byl blízko i druhé trefě, ale v nastaveném čase selhal. Hraje se ve vysokém tempu a jistě nás čeká také zajímavý druhý poločas.

45+7

45+7

Arsenal zahodil stoprocentní šanci! Martin Ödegaard se objevil sám před brankářem a chtěl zakončit k levé tyči. Jenomže Nick Pope nechal nohu na správném místě a odvrátil zkázu domácích!

45

Kanonýři se pokoušeli o dlouhý pas, který si domácí obrana pohlídala a další akce tak začne od brankáře Nicka Popea.

44

Mimo hru zůstal ležet na hrací ploše Bukayo Saka, jemuž achilovku přišlápl Bruno Guimarães. Jednalo se o nezaviněnou situaci, přesto Arsenal poslal balon mimo hru.

42

Newcastle rozehrál další standardní situaci, ale obrana Arsenalu si dlouhý pas pohlídala. Po odkopu se balonu chopili domácí, kteří zatím marně hledají cestu k brance.

41

Martin Ödegaard vystoupil proti soupeři, jenž hostujícího kapitána trefil. Balon putoval na levou stranu, odkud Gabriel Martinelli nevystřelil přesně.

40

Strakám se rozehrání rohového kopu nepodařilo, a tak se na druhou stranu vydal Gabriel Jesus, jenž byl nedovoleně zastavený.

39

Domácí celek dobře kombinoval a už to vypadalo, že by se mohl dostat k další velké šanci. Ovšem na zem se položil Granit Xhaka a míč odkopl na rohový kop.

38

Málem to mohlo být o dvě trefy! Nick Pope odkopl balon tak, že trefil Gabriela Jesuse do paty. Naštěstí pro domácího brankáře balon se odrazil do strany.

37

Granit Xhaka se dopustil faulu, a tak nabídl domácímu celku standardní situaci. Ovšem Kieran Trippier nepřekopl ani prvního soupeře v pokutovým území.

36

Z pravé strany odcentroval Jacob Murphy a do vzduchu se pověsil atakovaný Aaron Ramsdale. Hlavní rozhodčí hru nepřerušil, a tak se Arsenal ubránil odkopem.

35

Jdeme do poslední desetiminutovky prvního poločasu. Ve vedení je Arsenal, ovšem Newcastle může litovat zahozených šancí z úvodu zápasu.

33

Gabriel Martinelli táhl akci Arsenalu několik desítek metrů a na hranici vápna už mohl vystřelit. Jenomže vymýšlel patičku za sebe na obsazeného Gabriela Jesuse.

32

U penaltového puntíku prohrál hlavičkový souboj Callum Wilson s Gabrielem Magalhãesem. Arsenal se po varování soupeře probral a hraje mnohem lépe.

31

The Gunners vybojovali rohový kop, který se jim vůbec nepodařil. Newcastle celou situaci přečetl, ale zbytečně míč vrátil.

30

Hráči v červených dresech se snažili rychle rozehrát, avšak rozhodčí jejich akci přerušil a posunul házejícího hráče o několik metrů zpátky.

29

Zprava přišla přihrávka před branku, kam si nabíhal Callum Wilson. Jenomže Aaron Ramsdale vytartoval z brankové čáry a rukou posunul balon ke spoluhráči.

27

Na hranici vápna uvolnil Callum Wilson Joea Willocka, který se na levé straně vápna objevil sám před brankářem. Jenomže Aaron Ramsdale rychle proti soupeři vystoupil a zachránil kanonýry nohou.

26

Už se opět hraje a balon na vlastní polovině drží domácí hráči. Ovšem následně se elegantně uvolnil Alexander Isak, jenž rychle postupoval k vápnu Arsenalu.

25

Jeden z domácích hráčů zůstal sedět na hrací ploše a Mikel Arteta si svolal celý tým ke střídačce. Španělský trenér emotivně hovoří ke svým svěřencům.

24

Další velká šance kanonýrů! Obsazený Bukayo Saka mířil do vápna a tělem si balon pokryl. Jeho zakončení ale zamířilo do dobře postaveného brankáře.

22

Po rozehrání rohového kopu zůstal za šestnáctkou Bukayo Saka, jehož zakončení bylo obranou zablokované. Hostující celek tak musí spěchat na svou polovinu hřiště.

21

Krásná kolmice Arsenalu, na kterou si naběhl Gabriel Martinelli, jehož pokus Nick Pope zastavil nohou. Následně technickou střelu vyslal na zadní tyč Martin Ödegaard. Jenomže domácí gólman byl znovu připravený.

20

Ovšem míč se před branku hostujícího mužstva rychle vrátil, avšak došlo k útočnému faulu. Arsenal tak rychle rozehrál a už kombinuje na útočné polovině.

19

Domácí celek rozehrával rohový kop a za hlavičkou se dral Sven Botman. Ovšem balon propadl za něj a Arsenal se odkopem ubránil.

18

Straky jsou na tahu, ovšem dlouhý pas na pravou stranu úspěch neslavil. Na balonu byl Arsenal, jemuž se nepovedla kombinace kolem středové čáry.

16

Na pravé straně už si rovnal balon ke střele Jacob Murphy. Jenomže skvěle se vrátil Gabriel Martinelli, jenž mu míč vypíchl a ještě s ním spěchal do předu.

15

Bukayo Saka se vydal napadat soupeře, kterého ale poslal na trávník. Arsenal možná otáčí herní projev na svou stranu. Ovšem to uvidíme až v následujících minutách.

14

Arsenal rozehrával standardní situaci, ovšem centr byl odvrácený. A tak Bukayo Saka přihrál na střed a Jorginho posunul míč na lépe postaveného spoluhráče. MARTIN ÖDEGAARD se opřel do balonu a poslal jej přesně do pravého spodního rohu branky – 0:1. Asistence: Jorginho.

12

Gabriel Martinelli elegantně obešel Kierana Trippiera, ovšem stopku mu skluzem vystavil Fabian Schär. Newcastle je na zeleném pažitu lepším týmem.

11

Za bezbrankového stavu se bude pokračovat, ovšem Arsenal dostal důrazné upozornění, aby začal hrát – v opačném případě odjede s prázdnou.

10

Hlavní rozhodčí byl zavolán k obrazovce, aby si celou situaci prohlédl ještě jednou. Pokutový kop se tak rozehrávat nebude!

9

Celou akci ještě posuzuje VAR! Polský reprezentant zahrál předloktím, které měl ale u těla. Uvidíme, zda Newcastle bude pokutový kop vůbec rozehrávat.

8

Gabriel Jesus se vyčítavě dívá k rozhodčímu, ovšem Newcastle bude rozehrávat rohový kop. Za šestnáctkou se napřáhl Bruno Guimarães a Jakub Kiwior zahrál rukou. Pokutový kop pro domácí mužstvo!

7

Na pravé straně se snažil o uvolnění Bukayo Saka, jehož na trávník poslal Daniel Burn. Martin Ödegaard přispěchal ke své lavičce a něco gestikuloval k realizačnímu týmu.

6

Dlouhé nákopy na Gabriela Jesuse zatím nefungují. Následně Arsenal nerozehrál přesně a daroval míč znovu soupeři, který bude vhazovat.

5

Arsenal má obrovské potíže s udržením balonu na kopačkách, a tak se musel rychle vracet Gabriel Magalhães, jenž skluzem poslal balon mimo hrací plochu.

4

Rohový kop zamířil do zadní části vápna, kde celou situaci zavíral Joe Willock, jehož hlavička mířila jen nad branku The Gunners.

3

Domácí celek vstoupil do utkání ve velkém stylu. Na levé straně vápna se nacházel Alexander Isak, jehož technická střela byla sražená na rohový kop.

2

Centr z levé strany proskákal až do zadní části šestnáctky, kde se nacházel nikým nehlídaný Jacob Murphy. Jeho zakončení bylo velmi nebezpečné a skončilo na levé tyči!

2

Do dnešního utkání nastoupil Newcastle v černobílých pruhovaných drsech, naopak Arsenal hraje v tradičních červených dresech.

1

Hlavní rozhodčí pan Kavanagh právě zahájil utkání a jako první se balonu chopil Gabriel Jesus. Arsenal vyslal dlouhý nákop na levou stranu, avšak neprošel do akce, ovšem kombinuje.

1

Newcastle United: Pope – Trippier (C), Schär, Botman, Burn – Joelinton, Guimarães, Willock – Murphy, Isak, C. Wilson.
Náhradníci: Dúbravka – Almirón, Anderson, Dummett, A. Gordon, J. Lewis, Manquillo, Saint-Maximin, Targett.
Trenér: Eddie Howe

Arsenal FC: Ramsdale – B. White, Kiwior, Magalhães, Zinčenko – Ödegaard (C), Jorginho, Xhaka – Saka, Jesus, Martinelli.
Náhradníci: Turner – Holding, Nelson, Nketiah, Partey, Smith-Rowe, Tierney, Trossard, Vieira.
Trenér: Mikel Arteta

Rozhodčí: Kavanagh – West, Greenhalgh.

Ještě jednou zdravím všechny u anglické nejvyšší soutěže. Šlágr kola startuje zhruba za pětatřicet minut, a tak si za pár okamžiků představíme sestavy.

Souboj mezi Newcastlem a Arsenalem startuje v neděli od 17 hodin 30 minut a provede vás jím Michal Luxa. Ze střetnutí je připravený podrobný textový přenos a doufejme, že nás čeká nadprůměrné utkání.

V utkání uvidíme druhý a třetí celek tabulky, a tak nás jistě čeká zajímavý souboj. Lépe postavený Arsenal dlouhou dobu držel první pozici Ovšem v posledních kolech začal klopýtat, a tak se přes něj přehnal Manchester City. Pokud by dnes kanonýři zvítězili, tak se rozdíl mezi oběma kluby na jediný bod. Artetovi svěřenci v dosavadním průběhu posbírali osmasedmdesát bod a nejlepším střelcem týmu je Gabriel Martinelli, jenž vsítil patnáct gólů. O Ligu mistrů ještě bojuje Newcastle, jenž na třetím místě musí koukat především pod sebe, jelikož v závěsu za ním se nachází Manchester United a také Liverpool. Straky v dosavadním průběhu posbíraly pětašedesát bodů, což je největší překvapení Premier League. Nejlepším střelcem týmu pak je Callum Wilson, který se radoval také patnáctkrát.

Vítám všechny fotbalové fanoušky u šlágru pětatřicátého kola Premier League, v němž na sebe narazí Newcastle United a Arsenal FC. Pokud chce hostující celek myslet na vítězství v anglické nejvyšší soutěže, musí v nedělním střetnutí zvítězit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.