Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 4:1. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 6:18.

Zápas skončil, Aston Villa se raduje z vítězství 1:0 na domácí hřišti nad Fulhamem. Aston Villa po pár minutách převzala otěže nad utkáním a od té doby v prvním poločase Fulhamu vůbec nic nepustila, Martínez nemusel ani jednou zasahovat. Domácí se gólově prosadili hned z první střely na bránu, hlavičkou z rohového kopu se trefil obránce Tyrone Mings. V nastaveném čase ještě hlavičkoval McGinn, to už si ale Leno poradil.

Ve druhém poločase byli lepším týmem hosté, ale trápili se v ofenzívě a i přes několik zajímavých akcí brankáře Martíneze neohrozili ani jednou přímou střelou. Aston Villa si zkušeným výkonem došla pro další tři body.

Konsa
5 Mings
Mings
15 Moreno
Moreno
77. min Digne
Dendoncker
6 Luiz
Luiz
7 McGinn
McGinn
Buendía
86. min Chambers
41 Ramsey
Ramsey
77. min Traoré

Tete
68. min Soares
Adarabioyo
13 Ream
Ream
Robinson
6 Reed
Reed
86. min Kebano
Palhinha
8 Wilson
Wilson
17. min Decordova-Reid
18 Pereira
Pereira
68. min Cairney
11 Solomon
Solomon
67. min Vinícius

90+3

Živo bylo i před brankou Aston Villy. Mings si málem vstřelil vlastní gól, kdyby nepřispěchal Martínez s rychlou reakcí.

90+2

John McGinn měl na kopačce definitivní rozhodnutí, ale svou střelou zpoza šestnáctky nedokázal trefit branku Fulhamu.

90+1

Nastavuje se pět minut.

89

Žlutá karta pro tým Aston Villa FC (Bertrand Traoré).

88

Emiliano Martínez je svým zdržováním v rozehrávce proslulý a nyní za to dostává žlutou kartu.

87

Do konce zápasu zbývá i s nastavením jen pár minut a Fulham stále čeká na první střelu na branku. Zároveň je ale ve druhé půli lepším týmem a proto stále věří ve vyrovnání.

86

Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Emiliano Buendía, přichází Calum Chambers.

Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Harrison Reed, přichází Neeskens Kebano.

84

Leno byl venku z branky a musel si dát velký pozor, aby míč chytil do rukavic ještě ve svém pokutovém území.

82

Hosté se už pár sekund radovali z vyrovnání po vlastním gólu Mingse. Ten se ale nekoná, protože se mával předchozí ofsajd Reeda.

80

Douglas Luiz měl dost prostoru na střelu zpoza šestnáctky, pravačkou ale o velký kus minul branku Fulhamu.

79

João Palhinha hodně nevybíravě poslal skluzem na trávník Buendíu a po zásluze vidí žlutou kartu.

77

ze hřiště odchází Álex Moreno, přichází Lucas Digne,
ze hřiště odchází Jacob Ramsey, přichází Bertrand Traoré.

75

Zajímavý centr Fulhamu z pravé strany mířil na zadní tyč, kde byl volný Perreira, před ním ale skvěle zasáhl obránce Villans Young.

74

Ashley Young dostává žlutou kartu za ostrý faul na Daniela Jamese.

72

Ollie Watkins dostal dobrou přihrávku do šestnáctky a tlačil se do zakončení v duelu s Adarabioyem. Střílel ale vedle.

71

Přihrávce Decordovy-Reida z pravé strany scházela přesnost, míč si tak v pohodě sebral z trávníku Martínez.

68

ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Tom Cairney,
ze hřiště odchází Kenny Tete, přichází Cédric Soares.

67

ze hřiště odchází Manor Solomon, přichází Carlos Vinícius.

67

Fulham je aktivní a na chvíli přišpendlil hráče Aston Villy před její šestnáctku.

66

Plynulost hry ve druhém poločase je zatím velmi často narušována a projevuje se to i na její kvalitě. Zatím jsme neviděli žádnou zajímavou šanci před ani jednou brankou.

64

Chvíli se hrálo, ale opět je hra přerušena, tentokrát je to po faulu na Joshe McGinna.

62

Stále se nehraje, protože ošetřován je záložník Aston Villy Jacob Ramsey.

61

Tosin Adarabioyo fauloval Watkinse a domácím tým bude rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.

59

Watkins si nabíhal na přihrávku za obranu, zpomalil ho ale Robinson a míč poté skončil v moci brankáře Bernda Lena.

58

Ezri Konsa si nedělal žádné problémy, a když se ocitl pod tlakem, razantně zakopl míč do zámezí.

56

Rohový kop tradičně rozehrával John McGinn, kapitán Aston Villy ale tentokrát žádného ze svých spoluhráčů nenašel.

55

Hra se přesunula na opačnou stranu, tentokrát budou mít rohový kop domácí.

53

Rohový kop se Fulhamu příliš nepovedl a brankář Emiliano Martínez nadále čeká na první zákrok v zápase.

52

Od Ashleyho Younga šel míč za postranní čáru, hosté budou zahrávat rohový kop.

51

Perreira hledal průnikovým míčem Solomona, ten byl ale v ofsajdu.

48

Fauly se docela množí. V krátkém časovém sledu faulovali Perreira a Reed.

47

Solomon to přehnal s agresivitou během napadání a fauloval zkušeného obránce Aston Villy Younga.

Během poločasové pauzy ani jeden z týmů neprovedl žádnou změnu v sestavě.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 21:48

Je za námi první poločas, který přinesl jednu branku, Aston Villa vede doma nad Fulhamem 1:0. Aston Villa po pár minutách převzala otěže nad utkáním a od té doby v prvním poločase Fulhamu vůbec nic nepustila, Martínez nemusel ani jednou zasahovat. Domácí se gólově prosadili hned z první střely na bránu, hlavičkou z rohového kopu se trefil obránce Tyrone Mings. V nastaveném čase ještě hlavičkoval McGinn, to už si ale Leno poradil.

45+4

45+3

Hosté následně ubránili rohový kop Aston Villy a první půle končí.

45+3

Ramsey našel centrem z levé strany na zadní tyči MxGinna, jeho hlavičku však dokázal Leno chytit.

45+2

První žlutou kartu dnešního duelu dostává Bobby Decordova-Reid za faul na Álexe Morena.

45

Domácí jsou opět u míče a znovu předvádí svou trpělivou a zdlouhavou rozehrávku. V závěru poločasu se už jim dopředu moc nechce.

44

Plynulost hry opět přerušil faul, tentokrát ze strany Aston Villy.

42

Aston Villa se dostal k rohovému kopu, ten ale tentokrát branku Fulhamu neohrozil, míč odhlavičkoval Tosin Adarabioyo.

41

John McGinn byl poslán Palinhou nedovoleným způsobem, hrát tak budou moci domácí.

39

Daniel James se dobře dostal do šestnáctky, ale pak musel počkat na spoluhráče. Vše nakonec skončilo jen nedorozuměním a bez střely na branku.

37

Andreas Pereira si nabíhal na přihrávku za obranu Villy, ale hru dobře četl brankář Martínez a u míče byl jako první.

35

Rychlý výpadek hráčů Aston Villy zakončoval kanonýr ve skvělé formě Ollie Watkins, ten ale střelou po zemi brankáře Lena nepřekonal.

34

Buendía podstoupil krátké ošetření a za chvíli už se bude hlásit k návratu do hry.

33

Rozhodčí Bramall přerušil hru, protože na zemi zůstává ležet ve středovém kruhu útočník Aston Villy Emiliano Buendía.

32

Fulham se snaží od inkasované branky více útočit, ale obrana Aston Villy mu zatím nic velkého nedovolila.

30

Hosté ani zdaleka tak úspěšní nebyli, ani po této situaci nemusel brankář Villans Martínez zasahovat.

29

Hosté si vybojovali první rohový kop. Domácí jich zahrávali už pět a z jednoho z nich skórovali.

28

Hra je přerušena po faulu Aston Villy, ze středu hrací plochy budou rozehrávat hosté.

26

Útočí ale opět Aston Villa. Domácí opět svírali Fulham v jeho šestnáctce, byl z toho ale zatím jen nepovedený volej Morena.

25

Uvidíme, jaká bude odpověď Fulhamu, který si zatím ani jednou neohrozil branku Aston Villy.

23

Domácí tým si úvodní gól rozhodně zasloužil, v posledních minutách byl rozhodně lepším týmem na hřišti.

21

Aston Villa právě vstřelila branku!
Další centr od rohového praporku směřoval na bližší tyč branky Fulhamu. Míč si našel stoper TYRONE MINGS, který hlavičkou zády k brance přesně na zadní tyč překonal bezmocného brankáře Fulhamu Lena. Asistence: John McGinn.

21

Série rohový kopů bude Aston Villy bude pokračovat dalším kouskem.

21

K hlavičce se na hranici malého vápna chtěl dostat Mings, ale před ním míč na další roh odhlavičkoval Tosin Adarabioyo.

20

Ollie Watkins se dostal k míči a okamžitě pohotově vypálil. Obrana Fulhamu ale byla připravena a balón srazila na rohový kop.

19

Andreas Pereira se rozbíhal po levém křídle do vápna Aston Villy, ale k míči se nakonec nedostal a navíc fauloval Dendonckera.

18

Aston Ville znovu trvá rozehrávka velmi dlouho, zapojuje se do ní i brankář Martínez.

17

ze hřiště odchází Harry Wilson, přichází Bobby Decordova-Reid.

16

Na trávníku zůstává sedět záložník Fulhamu Harry Wilson a potřebuje ošetření. A na lavičce londýnského klubu už je živo.

14

Vše se vyřešilo poměrně rychle. Penalta se nepíská, pokračuje se ve hře.

14

Hra je přerušena a rozhodčí Bramall už je ve spojení se svým kolegou u systému VAR.

13

Ollie Watkins skončil po souboji s Adarabioyem v pokutovém území na zemi, ale penalta se zatím nepíská!

12

Douglas Luiz byl ve středu pole po rychlé otočce s míčem faulovaný, pokračovat ve hře tak budou moci domácí.

10

Podobně rozehraný rohový kop z opačné strany tentokrát střelou na branku neskončil, hosté se obranným odkopem osvobodili.

10

Ke sraženému míči po rohovém kopu se dostal Ashley Young, jeho tvrdá rána byla ale sražena na další roh.

9

Domácí zahrávali standardní situaci a před brankou Fulhamu ještě zůstanou, protože budou kopat svůj první roh.

7

Aston Villa po matném úvodu přebírá aktivitu a znovu dobývá dobře organizovanou defenzívu Fulhamu.

6

Domácí si dali se založením akce docela na čas, ale nakonec dostali míč až do šestnáctky a vše skončilo zablokovanou střelou.

5

Akce Fulhamu nakonec skončila nepřesností a jsou to tedy nyní domácí, kteří mohou založit nový útok.

4

Znovu je Fulham nastěhovaný na polovině Aston Villy, zatím ale kombinuje daleko od její branky.

2

Aston Villa je favoritem tohoto duelu, ale v samotném úvodu utkání mají míč pod kontrolou častěji hráči Fulhamu.

1

Hosté začali aktivně a hned svou první akci zakončili střelou. Záložník Andreas Pereira ale branku Aston Villy netrefil.

1

Domácí Aston villa nastupuje ve svých tradičních vínovo-modrých dresech, Fulham taktéž ve své klasické bílo-černé variantě dresů.

Hráči obou mužstev už nastupují na hřiště, utkání za malou chvíli začne.

Aston Villa FC: E. Martínez – A. Young, Konsa, Mings, Moreno – Dendoncker, Luiz – McGinn (C), Buendía, Ramsey – Watkins.
Náhradníci: Olsen, Sinisalo – Carlos, Digne, Durán, C. Chambers, Revan, Be. Traoré, O'Reilly.
Trenér: Emery

Fulham FC: Leno – Tete, Adarabioyo, Ream (C), A. Robinson – Reed, Palhinha – H. Wilson, A. Pereira, Solomon – D. James.
Náhradníci: Rodák – Cairney, Vinícius, Diop, Duffy, Lukić, Soares.
Trenér: Silva

Rozhodčí: Bramall – Eaton, Meredith.

Vzájemné zápasy

První vzájemný souboj těchto klubů v této sezóně skončil domácím vítězstvím Fulhamu 3:0. V prvním poločase se trefil Harrison Reed, ve druhém pak z penalty Aleksandar Mitrovič a následně si dal vlastní gól Tyrone Mings.

Fulham FC

Fulham je menším klubem z Londýna a v této sezóně je nováčkem v Premier League. Po letech neustálých sestupů a postupů z Championship ze sebe konečně Fulham strhne nálepku jo-jo klubu a zachrání se v nejvyšší soutěži. Fulham má na kontě 45 bodů a patří mu deváté místo v tabulce. Poslední dvě utkání vyhrál, čímž ukončil předchozí sérii pěti porážek ve všech soutěžích v řadě. Naposledy porazil na domácím hřišti 2:1 Leeds. Venku Fulham vyhrál jediné z posledních čtyř utkání, to když naposledy vyhrál 3:1 na hřišti Evertonu.

Aston Villa je tradičním anglickým klubem z Birminghamu, který zažívá fantastickou sezónu, hlavně její druhou polovinu, poté co Stevena Gerarda na lavičce nahradil Unai Emery. Aston Villa se pod jeho vedením vyšvihla na šesté místo, má na kontě 51 bodů a útočí na postup do Evropské nebo Konferenční ligy. Forma Villans je opravdu skvělá, z posledních devíti zápasů hned sedmkrát vyhrála a dvakrát remizovala. Naposledy remizovala 1:1 na hřišti Brentfordu. Doma Aston Villa poslední čtyři utkání vyhrála, naposledy porazila 3:0 Newcastle.

Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 33. kola Premier League mezi týmy Aston Villa FC a Fulham FC. Zápas se odehraje na stadionu Villa Park v Birminghamu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.