Držení míče: 26 % : 74 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 7:4. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 6:12.

Fotbalisté Leedsu utrpěli doma ještě o gól těžší debakl než minule proti Crystal Palace. Liverpool se sice více než půl hodiny nedostal ani k jediné střele, pak ale před přestávkou potrestal během čtyř minut dvě chyby v rozehrávce.
Krátce po přestávce svitla naděje pro domácí, kterou však hned uhasil první trefou v ročníku Jota. Ten se pak prosadil ještě jednou, stejně jako Saláh a v poslední minutě prakticky stoprocentně efektivní hosté zvýšili na krutých 1:6.

Harrison
77. min Gnonto
Aaronson
66. min Rutter
Sinisterra
77. min Forshaw
19 Rodrigo
Rodrigo
66. min Summerville

Henderson
82. min Milner
Fabinho
85. min Alcântara
17 Jones
Jones
11 Saláh
Saláh
82. min Núñez
18 Gakpo
Gakpo
82. min Díaz
20 Jota
Jota
82. min Firmino

90+4

Hosté pokračovali v akci, Jonesovu tvrdou střelu po Díazově pobídce však zblokoval nataženou nohou domácí Struijk.

90+4

Po rohu hosté opět kombinovali nakrátko, než přišel málem smrtící pas a Meslier si konečně připisuje zákrok. Zblízka ho bez přípravy nastřelil Firmino.

90+3

Náhradníci Firmino, Alcantara a Milner si zahráli bago kolem velkého vápna, posledně jmenovaný vybojoval roh pro Liverpool.

90+1

Dnešní utkání sleduje 36 657 diváků.

90

Liverpool právě vstřelil branku!
Mistr centrů Alexander-Arnold si tentokrát seběhl pro míč na střed hřiště a vyslal fantastický oblouk za obranu, střídající DARWIN NÚÑEZ se odpoutal od obránce a prostřelil nešťastného Mesliera k tyči. Brankář Leedsu je dnes vyloženě lovcem míčů ze své sítě, nemá ani jeden zákrok a inkasuje pošesté.

89

Vítězové se omezují se jen na držení míče a přihrávky nakrátko, do zakončení se již tolik netlačí.

88

Centrovaný míč se odráží od ramene předkloněného Firpa na roh. Věřte nevěřte, vůbec první pro Liverpool v celém zápase.

87

Roca fauloval v souboji o míč na zemi.

85

Poslední střídání provádí Liverpool:
ze hřiště odchází Fabinho Henrique, přichází Thiago Alcântara.

83

Summervillova tvrdá střela z 20 metrů směřuje přímo doprostřed brány, Alisson Becker si poradil bez potíží.

82

Rovnou čtyřnásobné třídání v týmu Liverpool FC. Jürgen Klopp to pojal tak, že kdo dal gól, má splněno.
Ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází Luis Díaz,
ze hřiště odchází Mohamed Saláh, přichází Darwin Núñez,
ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází James Milner,
ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Roberto Firmino.

80

Liverpoolští obránci si vzpomněli na závěr první půle a přihrávají si mezi sebou, domácí už zjevně vědí, že s porážkou nic nenadělají.

77

Kromě jednoho nuceného i jedno plánovaé střídání v mužstvu Leeds United:
zraněného Luise Sinisterru nahrazuje Adam Forshaw,
místo Jacka Harrisona přichází Wilfried Gnonto.

76

Na druhé straně si zasekl míč Luis Sinisterra a z velkého vápna vysoko přestřelil, navíc si při svém počínání zřejmě podvrtnul kotník a bude muset pravděpodobně střídat.

76

Po ubráněném rohu vyrazili hosté do dalšího rychlého kontru, Saláhovi však tentokrát míč odskakuje do moci Ilana Mesliera.

75

Střídající Summerville vysunul do dobré pozice Harrisona, jehož střelu z úhlu zblokoval Konaté na roh.

73

Na světelné tabuli svítí stejný výsledek jako minule proti Crystal Palace a diváci začínají houfně opouštět stadión. Hosté obléhali pokutové území a centr Jordana Hendersona z velkého vápna umístil krásně o tyč opět DIOGO JOTA.

71

Jota pálil přes skluzujícího Kocha z levé strany šestnáctky nad břevno.

69

Robin Koch hlavičkuje prudce na bránu, za hostujícího brankáře ovšem odvedl práci rovněž hlavou Fabinho Henrique, který odklidil míč zpod břevna.

68

Hra se dvakrát přelila od vápna k vápnu, Liverpool se vrací ke kontrole míče, jakou oplýval většinu času před změnou stran.

66

Se střídáními začíná Leeds United:
ze hřiště odchází Rodrigo Machado, přichází Crysencio Summerville,
ze hřiště odchází Brenden Aaronson, přichází Georginio Rutter.

64

Kristensen ztrácí míč na velkém vápně a brejk přes celé hřiště dovedl do zdárného konce klidnou levou placírkou za háčky zadní tyče po Gakpově ideální přihrávce MOHAMED SALÁH.

61

Pomezní Perry měl dobré oko, ofsajdová čára po minutě čekání ukazuje, že van Dijk skutečně v postavení mimo hru v okamžiku přihrávky stál.

60

Saláh zavěsil zblízka po přímém kopu, jenže přihrávající van Dijk vybíhal z ofsajdu a praporek pomezního letí nahoru. Změní ještě jeho verdikt VAR?

58

Tohle byla paráda. Harrisonova odvážná střela z dálky otřásla spojnicí liverpoolské brány!

56

Robertson nachází dlouhou přihrávkou v ofsajdu Saláha.

54

Diváci pískají na Jonese, který si zvolna před rozehrávkou přímého kopu zavazuje tkaničky...

52

DIOGO JOTA dostal skvělou křížnou přihrávku do běhu od Curtise Jonese, brankář Ilan Meslier mu vyrazil vstříc až na velké vápno, ale Portugalec ho z prvního dotyku krásně přehodil a při 20. startu v sezóně konečně odčaroval své letošní střelecké prokletí. Přitom loni nasázel gólů hned jednadvacet!

51

Jota se vysmýkl Kristensenovi, zpracoval si Hendersonovu vysokou svíci ve vápně, ale křížnou střelou výrazně minul domácí bránu.

49

Na Rocovu průnikovou přihrávku vybíhal Sinisterra z ofsajdu.

47

Leeds právě vstřelil branku!
Obrovskou chybu Konatého, nutno říct, že nikoli první v zápase, využil LUIS SINISTERRA, obral ho o míč a obloučkem přehodil vybíhajícího brankáře Beckera. Tak hosté splatili polovinu půjčky, stadión ožívá v naději na velký obrat!

47

Kristensenův centr z pravé strany si pohlídal na malém vápně Konaté.

46

Více než půl hodiny se fotbalisté Liverpoolu na Elland Road nedostali vepředu ani při velké územní převaze vůbec k ničemu, stačily však dvě potrestané chyby v rozehrávce z bleskurychlých brejků během čtyř minut a do šaten se jde za stavu 0:2. Za zmínku stojí nula na kontě faulů Leedsu, to se v poločase jen tak nevidí.

Statistiky první půle:
Držení míče 25% – 75%, střely na bránu 1:2, střely mimo 5:2, rohy 2:0, fauly 0:7, ofsajdy 0:0.

45+2

45

Hosté drží míč a chtějí zjevně poločas za příznivého stavu dohrát v klidu.

43

Rocovi se exekuce nevydařila, centr letí k prvnímu bránícímu hráči.

43

Trestný kop z 27 metrů rozehrál Harrison a právě Fabinho míč sklepl raději na roh.

42

Žlutá karta pro Liverpool. Fabinho Henrique dal klasickou snožku Brendenu Aaronsonovi.

41

Těžkou křížnou přihrávku nezachytil na hřišti Jordan Henderson ani při nejvyšším výskoku, jakého byl schopen.

39

Další ztrátu míče předvedl McKennie a opět přichází trest. Diogo Jota si vedl míč několik desítek metrů a přesně načasoval kolmici, na kterou naběhl MOHAMED SALÁH a prvním dotykem levačkou vymetl nechytatelně bližší šibenici.

37

Ruka je teď pískána v útočné fázi střelci úvodního gólu Gakpovi.

35

Do prázdné brány doklepl vůbec první střelu hostů mezi tyče CODY GAKPO. Po přízemním centru Trenta Alexandera-Arnolda měl již snadnou práci, ovšem nahrávač se k míči dostal trochu sporně, když ho domácí Firpo při rozehrávce nastřelil do lokte. TAA si pak narazil se Saláhem a předvedl brilantní asistenci na vedoucí gól.
Krátkým posouzením VAR tato situace prošla a branka platí.

34

Ilan Meslier otálí s odkopem od brány, nakonec posílá míč jen k hostujícímu van Dijkovi za půlící čarou.

32

32 zápasů čeká na gól Diogo Jota a teď i dalších 32 minut. Při náběhu na centrovaný míč padá a ani on se nedočkal kýženého hvizdu z píšťalky.

30

Van Dijkovo postrčení Brendena Aaronsona zavánělo penaltou, nizozemský obránce rozhodně vychýlil střelce, který pak zakroutil míč mimo. Hlavou ještě lehce lízl Roca, ale ani tato teč neposunula střelu mezi tyče.
Podle názoru rozhodčího Pawsona však nebyl zákrok dostatečný na odpískání pokutového kopu.

28

Po levé straně unikal Sinisterra, centroval však jen do náruče hostujícího gólmana.

27

Na zemi leží Fabinho Henrique, který couval a střetl se temenem hlavy s Rodrigem Machadem, který do souboje nešel čistě.

26

Liverpoolští zadáci si nevzrušeně přihrávají míč nakrátko mezi sebou, domácí vyčkávají v bloku, kdy se něco začne dít.

24

Saláh narazil do běhu Gakpovi, který však svůj nadějný náběh znehodnotil nepřesným zpětným centrem.

22

Další hrubku v rozehrávce Reds spáchal Konaté, míč zachytil Aaronson a ihned na jeho kolmici vystartoval Sinisterra. Z těžkého úhlu však mířil jen do boční sítě.

21

Jack Harrison vysunul do kontru Brendana Aaronsona, ten však proti přesile neměl kudy zakončit.

21

Útočný faul je pískán Jonesovi, který poslal na zem domácího Rocu.

19

Gakpo udržel míč proti přesile jen aby ho předal za sebe Hendersonovi, nevýrazná souhra hostů končí nepřesností Fabinha Henriqueho.

17

Na Aaronsonův centr naskakoval Rodrigo Machado, jeho hlavička však neprošla před bránu.

16

První rohový kop vybojoval Leeds. Centrovaný míč zblokoval Alexander-Arnold.

15

Alexander-Arnold posílal z první přetažený centr na Dioga Jotu, který se v obtížné pozici pokoušel z koncové čáry vrátit míč před bránu, nachází však jen Meslierovy rukavice.

13

Teď se o jedno pokusil Saláh dloubáčkem na Hendersona, který však centroval již celým objemem míče mimo hrací plochu.

12

Hosté zase převzali iniciativu, ale na rozdíl od domácích se ještě ke střele nedopracovali. Jejich kombinaci do plných schází překvapivé řešení.

9

Roca vystihl mizernou rozehrávku Liverpoolu a předal míč Machadovi, který ze střední vzdálenosti střílí vedle.

7

Následný trestný kop Jacka Harrisona lízl ještě hlavou právě faulovaný hráč, míč se odráží o zem do rukavic Alissona Beckera.

6

Rodrigo Machado se srazil při náběhu s Curtisem Jonesem, rozhodčí píská trochu sporný faul liverpoolského fotbalisty.

4

Hosté drželi míč dvě minuty v kuse, než Hendersonova nepřesná kolmice končí v rukou brankáře Mesliera.

2

Úvodní oťukávání probíhá z oboustranně zatažených bloků, častěji je na míči Liverpool.

1

Oba celky jsou věrny klubovým barvám, domácí budou hrát v bílých a hosté v červených dresech. Před zápasem proběhla připomínka 97 obětí největšího fotbalového neštěstí britské historie, které se na stadiónu v Hillsborough událo při zápase mezi Liverpoolem a Nottinghamem přesně před 34 lety.

Leeds United: Meslier – Kristensen, Koch, Struijk, Firpo – McKennie, Roca – Harrison, Aaronson, Sinisterra – Machado (C).
Náhradníci: Robles – Ayling, Cooper, Wöber, Forshaw, Greenwood, Summerville, Gnonto, Rutter.
Trenér: Gracia

Liverpool FC: Becker – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson – Henderson (C), Henrique, Jones – Saláh, Gakpo, Jota.
Náhradníci: Kelleher – Tsimikas, Matip, Alcântara, Milner, Elliott, Firmino, Díaz, Núñez.
Trenér: Klopp

Rozhodčí: Pawson – Perry, West.

Leeds na podzim dobyl liverpoolskou Anfield Road 2:1, vítězný gól dal v předposlední minutě Summerville a byla to velká sláva, slavnějšího soupeře se totiž fotbalistům z West Yorkshire povedlo porazit po 12 zápasech a poprvé od jara 2001.
Doma nezvítězil Leeds nad Liverpoolem sedmkrát v řadě (0-2-5, 3:14), ovšem tyto série jsou spíše historickou zajímavostí, když v Premier League 16 let chyběl.

Mistři z roku 2020 jsou v tabulce až osmí a ze dvou odložených zápasů potřebují nutně plný bodový zisk, aby se ještě vrátili do hry o evropské poháry. Domácí liga už je jedinou soutěží, kterou ve zbytku sezóny hrají a na výhru čekají již čtyři zápasy. Jako by Reds uspokojil historický výprask 7:0, který uštědřili před měsícem Manchesteru United, od té doby vybojovali jen dva body a dali tři góly. Dva z toho při poslední domácí remíze s vedoucím Arsenalem. Trenéru Kloppovi bude chybět zraněný Bajčetić, naopak vrací se zatím jen na lavičku Díaz.

Střelci: 24 – Saláh, 14 – Núñez, 11 – Firmino.

Domácí se budou snažit odčinit poslední výbuch s Crystal Palace, kdy po 45 minutách hry vedli 1:0 a nakonec schytali od průměrného soupeře debakl 1:5. Od sestupových příček je dělí jen dva body, mají ovšem jedno utkání k dobru oproti dvojici pronásledovatelů Evertonu a Nottinghamu. Jedinou hlášenou absencí je obránce Wöber.

Střelci: 13 – Machado, 5 – Harrison, Bamford, Sinisterra.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.