Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 2:6. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 12:13.

Je konec! Porto zvládlo duel na půdě Brugg a vítězí 4:0. Porto mělo během prvních dvaceti minut snad pět vyložených šancí, ale střelci portugalského celku většinou mířili nad břevno. Až ve 33. minutě poslal hosty do vedení Mehdi Taremi. Po změně stran dostali domácí šanci v podobě pokutového kopu, ale Vanakena vychytal Costa. Sudí ale nechal penaltu opakovat, jelikož jeden z hráčů Porta vběhl do šestnáctky příliš brzo. Diogo Costa si ale poradil i s Langovou penaltou. Vzápětí navíc udeřil na opačné straně Evanilson a o tři minuty později i Stephen Eustáquio. Dvacet minut před koncem pak napsal gólovou tečku za střetnutím Mahdí Taremi.

90+3

Club Brugge KV(4-3-3 )

Mignolet
6 Odoi
Odoi
71. min Meijer
44 Mechele
Mechele
94 Sylla
Sylla
71. min Boyata
Buchanan
27 Nielsen
Nielsen
80. min Audoor
Onyedika
81. min Balanta
20 Vanaken
Vanaken
Skov Olsen
71. min Nusa

Eduardo Pepê
88. min Martínez
Cardoso
4 Carmo
Carmo
12 Sanusi
Sanusi
77. min Wendell
25 Otávio
Otávio
Eustáquio
77. min Costa
8 Uribe
Uribe
13 Galeno
Galeno
77. min Veron
Evanilson
88. min Conceição

90+2

V závěru utkání měly Bruggy k dispozici ještě jeden přímý kop. Exekuce se ujal Vanaken, ale domácí kapitán nebezpečí pro obranu Porta nevymyslel.

90

Lynnt Audoor ve středu hrací plochy trefil šlapákem Otávia a může být rád, že nedostal žlutou kartu.

89

Noa Lang si na levé straně posunul míč k postranní čáře, ale následnou přihrávkou daroval míč zadákům Porta.

88

Střídání v týmu FC Porto:
ze hřiště odchází Eduardo Pepê, přichází Toni Martínez,
ze hřiště odchází Evanilson, přichází Rodrigo Conceição.

88

Tajon Buchanan našel na levé straně Langa, který táhl akci až k rohovému praporku, kde pro svůj celek získal jen vhazování.

87

Ferran Jutgla pro změnu zkusil štěstí zakončením zpoza pokutového území, ale jeho technickou ránu Diogo Costa zalepil do rukavic.

86

Tak jsem to zakřikl! Ferran Jutgla se krásně uvolnil na hranici velkého vápna, ale jeho ránu z otočky Costa efektně vyrazil!

85

Boyata si dal pozor na napadajícího Taremiho a zapojil do rozehrávky Simona Mignoleta. Domácí už nemají dostatek sil na ofenzivní snahu.

84

Porto zahrávalo přímý kop. Bruno Costa vymyslel centr na malé vápno, ale obrana domácích Brugg tentokrát odvrátila nebezpečí.

83

Mateus Uribe skvěle podržel míč na polovině hřiště a přenesl hru na pravou stranu. Portugalský celek už rozhodně nemusí nikam spěchat.

82

Hostující brankář si dal pozor na nákop za obranu a jednoduše schoval míč do rukavic. Gólman Porta poté rozehrál na pravou stranu.

81

Střídání v týmu Club Brugge KV:
ze hřiště odchází Raphael Onyedika, přichází Éder Balanta.

80

ze hřiště odchází Casper Nielsen, přichází Lynnt Audoor.

80

Do konce utkání zbývá posledních deset minut. Z levé strany prošel do vápna Lang, který odcentroval na malé vápno, ale Ferran Jutgla na míč nedosáhl ani ve skluzu.

79

Vanaken dlouho otáhal s přihrávkou a ihned u něj byli dva napadající hráči ve žlutém dresu Porta.

78

Stopeři domácího celku kombinují s míčem na vlastní polovině, nicméně ofenzivním hráčům belgického celku schází aktivita.

77

ze hřiště odchází Galeno, přichází Gabriel Veron,
ze hřiště odchází Zaidu Sanusi, přichází Wendell,
ze hřiště odchází Stephen Eustáquio, přichází Bruno Costa.

76

Hostující brankář Costa musel vyrazit za hranici velkého vápna, odkud musel odkopnout míč před napadajícím Vanakenem.

75

Domácí celek je nyní mnohem častěji na míči a snaží se vylepšit nepovedený duel alespoň čestným zásahem.

73

Otávio se sám dostal do zakončení v blízkosti velkého vápna, ale jeho projektil zablokoval hned první obránce v modrém dresu.

71

ze hřiště odchází Andreas Skov Olsen, přichází Antonio Nusa,
ze hřiště odchází Abakar Sylla, přichází Dedryck Boyata,
ze hřiště odchází Denis Odoi, přichází Bjorn Meijer.

70

Porto právě vstřelilo branku! Kanonáda hostujícího celku pokračuje! Porto další rychlou kombinací při přechodu do ofenzivy doslova rozebralo domácí obranu. Otávio mohl ve vápně zakončovat, ale zvolil přihrávku na střed a osamocený MAHDÍ TAREMI placírkou usměrnil míč k tyči!

69

Další zranění na straně domácího celku. Andreas Skov Olsen se drží za pravou nohu a musí být ošetřován.

68

Porto zahrávalo přímý kop na polovině domácího celku. Centrovaný míč přiletěl na značku pokutového kopu, ale tam domácí obraně vypomohl Ferran Jutgla.

67

Hra je přerušena! Po tvrdém střetu zůstává na trávníku ležet domácí Sylla.

66

Hostující celek se znovu vydal vpřed, ale stopeři belgického celku si tentokrát pohlídali prudkou kolmici.

65

Žlutá karta pro tým FC Porto (Mateus Uribe).

65

Casper Nielsen to na polovině Porta přehnal s důrazem a může být rád, že si nevysloužil žlutou kartu.

64

Noa Lang přenesl hru na pravé křídlo. Andreas Skov Olsen poté poslal centr do vápna, ale Cardoso míč bez problémů odehrál mimo nebezpečí.

63

Raphael Onyedika si tentokrát splnil defenzivní povinnosti na vlastní polovině a získal míč. Hráči Brugg jsou dnes nepřesní.

62

Stadion po třetí brance portugalského celku pořádně utichl. Porto si dnes na půdě belgického mužstva otevřelo střelnici.

60

Porto právě vstřelilo branku! Další zásah hostujícího celku! Ofenzivní esa Porta jsou po změně stran vysoce produktivní! STEPHEN EUSTÁQUIO se na malém zjevil zcela sám. Jeho první ránu Mignolet skvěle vyrazil, ale hostující hráč z dorážky rozvlnil síť!

60

Je za námi hodina hry a utkání se zatím mnohem lépe vyvíjí pro hostující Porto, které se v případě vítězství výrazně přiblíží k postupu.

59

Domácí Bruggy se ihned vydaly vpřed s pokusem o odpověď. Lang si naběhl na dloubáček do vápna, ale od hrudníku se mu míč odrazil do autu.

57

Porto právě vstřelilo branku! Hostující Porto v úvodu druhého poločasu přestálo dvě penalty a následně přidává druhou branku! Sylla míč neodehrál do bezpečí. K odraženému balónu se dostal EVANILSON a pohotově levačkou rozvlnil síť!

57

Bruggy se znovu usadily na polovině Porta, jenže kombinace domácích je nyní hodně opatrná. Porto zatím drží pevný defenzivní blok.

56

Žlutá karta pro tým Club Brugge KV (Raphael Onyedika).

56

Mignolet si musel dát pozor na odražený míč a schoval jej do rukavic. Gólman domácího celku následně rozehrál výhozem na levou stranu.

55

Žlutá karta pro tým Club Brugge KV (Abakar Sylla).

55

Porto přestálo silnou pasáž domácího celku a hosté se nyní tlačí vpřed. Evanilsonův průnik vpřed ale zastavil odmávaný ofsajd.

53

Tajon Buchanan se skvěle vrátil do vlastního vápna s rozběhnutým soupeřem a nenechal jej odcentrovat do vápna.

52

Jenže hosté neproměnili ani druhý pokutový kop! Lang sice vystřelil o něco lépe, ale Costa jeho pokus vyrazil na tyč!

51

Jenže pozor! Penalta se bude opakovat! Jeden z hráčů Porta vběhl do pokutového území příliš brzy.

50

K exekuci pokutového kopu se ujal domácí kapitán Vanaken, ale Costa jeho bídně kopnutou penaltu vyrazil!

49

Žlutá karta pro tým FC Porto (David Carmo).

49

Penalta pro domácí! David Carmo ve vápně zbytečně oplácel a daroval soupeři penaltu zadarmo.

48

Pozor! Sudí se jde podívat, zda ve vápně nedošlo k nedovolenému zákroku.

48

Po následném rohové kopu se do zakončení dostal Ferran Jutgla, ale jeho hlavička z těžké pozice skončila blokem obránce.

47

Andreas Skov Olsen prošel po pravém křídle do blízkosti velkého vápna, nicméně jeho přízemní centr zablokoval obránce na roh.

46

Porto ostaralo výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nestřídal.

46

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější hosté. Porto mělo během prvních dvaceti minut snad pět vyložených šancí, ale střelci portugalského celku většinou mířili nad břevno. Až ve 33. minutě poslal hosty do vedení Mehdi Taremi.

45+2

45

Andreas Skov Olsen se uvolnil na pravém křídle a odcentroval do vápna. Jeho pobídka skončila sražená v zámezí.

44

Andreas Skov Olsen si v pokračujícím útoku Brugg nedal pozor na své postavení a byl lapen v pořádném ofsajdu. Porto může uklidnit hru.

43

Lang z levé strany pokutového území dloubl míč na malé vápno, ale Ferran Jutgla se před svého strážce k hlavičce neprobil.

42

Žlutá karta pro tým FC Porto (Otávio).

42

Vanaken z levé strany odcentroval na malé vápno, nicméně k jeho pobídce se nikdo v černomodrém dresu nedostal.

41

Ferran Jutgla si dokázal zpracovat těžkou přihrávku na polovinu hřiště, zbavil se obránce a rozehrál na levou stranu. Bruggy chtějí s výsledkem něco udělat ještě do přestávky.

40

Tajon Buchanan si dal pozor na otočku na vlastní polovině, zbavil se obránce a rozjel akci svého mužstva. Bruggy zatím hrají velmi aktivně.

39

Denis Odoi měl poněkalikáté v prvním poločase problémy s rychlostí. Před agilním Taremim si na poslední chvíli pomohl malou domů.

38

Tajon Buchanan sprintoval vpřed po levém křídle, ale krajní obránce Porta si jeho náběh bez větších problémů pohlídal.

37

Exekuce přímého kopu se ujal Nielsen, který odcentroval na zadní tyč, nicméně na jeho pobídku nikdo v černomodrém dresu nedosáhl.

36

Vanaken skvěle napadal rozehrávku Porta na jeho polovině a získal pro domácí celek zajímavou standardní situaci.

35

Bruggy opět hrají s míčem na kopačkách a snaží se tlačit vpřed. Defenziva hostujícího Porta ale sbírá jeden míč za druhým.

33

Porto právě vstřelilo branku! Porto se nakonec ještě před přestávkou dostává do vedení! Bruggy inkasují poprvé v rámci letošního ročníku Ligy mistrů. MAHDI TAREMI si naběhl na kolmici mezi stopery a krásným obstřelem nedal Mignoletovi šanci!

32

Domácí Noa Lang na polovině Porta přišlápl soupeři kopačku a může být rád, že za svůj zákrok nevyfasoval žlutou kartu.

31

Také domácí Bruggy zahrávaly svůj první rohový kop. Obrana Porta míč bez problémů odehrála už od přední tyče.

30

Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme zajímavý duel. Porto mělo snad pět vyložených šancí, ale domácí už pátý zápas v řadě v rámci letošní Ligy mistrů drží čisté konto.

29

Stephen Eustáquio zůstává po souboji s Odoiem ležet na trávníku a drží se za levý kotník. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.

28

Žlutá karta pro tým Club Brugge KV (Denis Odoi).

Žlutá karta pro tým FC Porto (Stephen Eustáquio).

28

Tajon Buchanan prošel po levé straně do blízkosti velkého vápna, jenže neprocedil přihrávku za obranu portugalského mužstva.

27

Hra je znovu přerušena! Ošetření opět potřebuje jeden z domácích fotbalistů.

26

Hosté nyní měli i pořádný kus smůly! Sám před brankářem stříllel z dobré pozice Galeno, ale trefil Taremiho, od nějž se míč odrazil mimo tři tyče. Taremi navíc stál v ofsajdu.

25

Na stadionu od úvodních minut panuje parádní atmosféra. Domácí fanoušci ženou své oblíbence vpřed.

24

Galeno si dal pozor na další průnikovou přihrávku domácího celku a odkopl míč do zámezí. Vhazovat budou fotbalisté Porta.

23

Bruggy se dostaly vpřed, jenže akce po pravé straně skončila nepřesnou přihrávkou z kopačky Skov Olsena.

21

Zaidu Sanusi dostal přihrávku na levou stranu, jenže si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.

20

Diogo Costa poslal nákop na pravou stranu, kam spěchal Mateus Uribe, ale skákavý míč už neudržel na trávníku.

19

Taremi sklepl míč pod sebe na Otávia, který balón táhl vpřed středem hrací plochy, ale domácí Nielsen jej zatažením za dres poslal k zemi.

18

Zadáci domácího celku mají v úvodních minutách plno práce. Nyní se ale Bruggy vydaly dopředu, kde Denis Odoi získal alespoň vhazování.

17

Hosté zahazují jednu obrovskou šanci za druhou! Taremi se zjevil sám před brankářem, připravil si míč nad pravačku, ale ani on netrefil zařízení!

16

Porto zahrávalo svůj třetí roh. Po nádherném centr propadl míč na přední tyč, kde pálil Evanilson, ale levačkou poslal míč nad branku!

15

Bruggy zahrávaly přímý kop ze zajímavé pozice. Nielsen poslal centr na malé vápno, ale dobře postavený Zaidu Sanusi balón odehrál mimo vápno.

14

Tajon Buchanan se dral vpřed po levé straně, jenže nedokázal obejít Pepeho. Bruggy získaly pouze vhazování na polovině Porta.

13

Domácí brankář Mignolet si dal pozor na nepovedený centr soupeře a vyboxoval míč za hranici velkého vápna. Asistent rozhodčího navíc odmával ofsajd.

12

Zaidu Sanusi vhazoval na levé straně hrací plochy. Na jeho pobídku si naběhl Taremi, ale míč prodloužil jen k prvnímu obránci.

11

Zadáci domácího celku uklidňují hru kombinací na vlastní polovině. Porto nyní lehce polevilo v napadání rozehrávky domácích zadáků.

10

Mignolet tentokrát dával dobrý pozor, vyrazil za hranice velkého vápna a stačil míč odkopnout do zámezí.

9

Domácí celek má zatím velké problémy s aktivním napadáním hostujících fotbalistů. Hráči Porta hýří pohybem a dostávají Bruggy pod tlak.

8

Porto si vytvořila první obrovskou šanci! Stephen Eustáquio se zjevil ve vápně, kde měl dostatek času i prostoru, jenže zakončil nad břevno!

7

Po dalším rohovém kopu se do zakončení hlavou dostal Taremi, ale hostující útočník musel zakončovat v záklonu a daroval Mignoletovi snadný zákrok.

6

Porto zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kam se tlačil Cardoso, ale slabou tečí míč líznul mimo tři tyče.

5

Raphael Onyedika si v předchozím souboji přivodil zranění a nevypadá to s ním vůbec dobře. Uvidíme, zda belgický celek nebude muset takto brzy střídat.

4

Hra je přerušena! Jeden z domácích fotbalistů zůstává po souboji ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření.

3

Nielsen prošel z levé strany do pokutového území a vymyslel zpětnou přihrávku. Na jeho pobídku ale Ferran Jutgla těsně nedosáhla.

2

Denis Odoi poslal přihrávku na pravé křídlo, jenže trefil hned prvního obránce v dresu Porta. Hosté se ale u míče dlouho neudrželi.

1

Domácí Bruggy obstaraly výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Belgický celek bude chtít potvrdit fantastickou formu v Lize mistrů.

1

Oba týmy už nastupují na trávník. Bruggy budou hrát v černomodrém, zatímco Porto oblékne žlutou sadu.

Club Brugge KV: Mignolet – Odoi, Mechele, Sylla, Buchanan – Nielsen, Onyedika, Vanaken – Skov Olsen, Jutgla, Lang.
Náhradníci: Lammens – Audoor, Balanta, Boyata, Meijer, Larin, Nusa, Jaremčuk, Sandra.

FC Porto: D. Costa – Pepe, Cardoso, Carmo, Sanusi – Otávio, Eustáquio, Uribe, Galeno – Evanilson, Taremí.
Náhradníci: C. Ramos – Borges, B. Costa, R. Conceição, Folha, Franco, Veron, Loader, Grujić, Marcano, Wendell, T. Martínez.

Vzájemný zápas

V úvodním vzájemné duelu zvítězily Bruggy na půdě Porta vysoko 4:0.

Domácí Bruggy jsou na tom mnohem lépe. Belgický celek má po čtyřech kolech na kontě deset bodů a na čele skupiny B má s šestibodovým náskokem na Atlético Madrid jistý postup do jarní fáze Ligy mistrů. V konkurenci Atlética, Leverkusenu a Porta takto hladký postup čekal málokdo. V belgické lize jsou ale Bruggy až třetí. Na vedoucí Genk už ztrácí osm bodů. O víkendu remizovaly 2:2 na půdě Royale Union Sg.

FC Porto

Portugalský celek zatím prožívá povedenou sezónu. Po čtyřech odehraných duelech v rámci Ligy mistrů má Porto na kontě šest bodů a patří mu druhá pozice za vedoucím Clubem Bruggy. Na svého dnešního soupeře portugalský celek ztrácí čtyři body. V minulém utkání v rámci Ligy mistrů Porto zvítězilo 3:0 na půdě Leverkusenu, kterému tím odvolalo trenéra. V domácí soutěži má Porto po deseti kolech dvacet dva bodů a na druhém místě zaostává šest bodů za Benficou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.