Ode mě je to vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 8:7. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 6:11.

Je konec a Liverpool se může radovat z tříbodového zisku, který mu zajistí postup do play-off Ligy mistrů. Hosté měli vynikající vstup do druhého poločasu a díky rychlým brankám Núñeze a Elliotta mohli většinu závěr dohrát v poklidném tempu. Ajax se samozřejmě snažil snížit a zdramatizovat utkání, avšak na obranu anglického celku recept nenašel.

Blind
58. min Wijndal
Klaassen
58. min Kudus
Álvarez
85. min Grillitsch
Berghuis
85. min Conceição
Bergwijn
Brobbey
63. min Taylor

Robertson
87. min Tsimikas
19 Elliott
Elliott
71. min Carvalho
Fabinho
71. min Bajcetic
Henderson
71. min Milner
11 Salah
Salah
Firmino
27 Núñez
Núñez
63. min Jones

Rozhodčí: Sánchez – Caba?ero, Prieto (ESP)

90+3

Domácí to ještě zkoušeli po levém křídle, nicméně po nepřesné přihrávce Timbera budou hosté vhazovat.

90+2

Jones si vzal na starost rozehrávku rohového kopu a hledal van Dijka, jenž se však přes Basseyho neprosadil.

90

Firmino se snažil přejít přes Timbera, ale na mladého stopera Ajaxu nevyzrál.

89

Nyní ale musel rychle ven z brány Pasveer, neboť za nákopem Gomezem se hnal Salah. Gólman Ajaxu byl však u míče první a raději ho zakopl na tribunu.

88

Závěr zápasu už se dohrává v poklidném tempu, o vítězi je již dávno rozhodnuto.

87

Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Andrew Robertson, přichází Kostas Tsimikas.

86

Grillitsch si naskakoval na centr Wijndala, ale van Dijk před ním stačil odhlavičkovat balon mimo vápno.

85

Střídání v týmu AFC Ajax:
ze hřiště odchází Steven Berghuis, přichází Francisco Conceição,
ze hřiště odchází Edson Álvarez, přichází Florian Grillitsch.

85

Timber se z pozice stopera vydal dopředu a dostal se i ke střele, avšak prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

84

Jones chtěl přenést hru na Robertsona, avšak skotský bek neměl šanci zastihnout balon na hrací ploše.

83

V pokutovém území šel k zemi Berghuis a domácí volali po odpískání pokutového kopu. Hlavní sudí ale hned rozpažil a nechal hru plynout dál.

82

Domácí jej rozehráli na krátkou vzdálenost a nyní kombinují kolem vápna svého soupeře.

81

Tadić se snažil procpat míč na volného Bergwijna, avšak před ním dobře zasáhl Gomez. Následovat bude rohový kop.

80

Kudus si chytře pokryl balon a poté se nechal faulovat Gomezem.

79

Taylor se zjevil za obranou Liverpoolu a poté se snažil najít na zadní tyči číhajícího Berghuise. Centr mu ovšem vůbec nesedl a jeho spoluhráč neměl šanci míč zasáhnout.

78

Bergwijn to dnes již poněkolikáté zkoušel individuálně, ovšem ani tentokrát nebyla jeho akce úspěšná.

77

Robertson se vydal dopředu a odcentroval, ale balon vycestoval mimo hrací plochu.

76

Bajcetic získal míč a hned vypálil, avšak Pasveer byl pozorný a připsal si snadný zákrok.

75

Dobrou práci teď odvedl Bassey, jenž obral o míč Firmina a poté přesně přihrál na Wijndala.

74

Po krátkém obléhání pokutového území Liverpoolu zakončil Berghuis, jenž ale bránu netrefil.

73

Do konce zápasu zbývá zhruba dvacet minut a hosté stále vedou o tři góly. Podaří se Ajaxu ještě zdramatizovat závěr?

72

Domácí v posledních minutách více drží balon, ovšem příliš se jim nedaří dostávat se přes obranu Liverpoolu.

71

ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází James Milner,
ze hřiště odchází Harvey Elliott, přichází Fabio Carvalho,
ze hřiště odchází Fabinho, přichází Stefan Bajcetic.

70

Álvarez nepříjemně dohrál Hendersona, který zůstal ležet. Momentálně je v péči lékaře.

69

Ajax předvedl svižnou a přesnou kombinaci, na jejímž konci stál Taylor. Tomu ale balon lehce poskočil, a proto jeho střela zamířila vysoko nad bránu.

68

Tadić to v souboji s Elliottem přehnal s agresivitou a byl mu odpískán faul. Hosté budou moct v klidu rozehrát.

67

Firmino vybojoval míč pro Salaha, který to zkoušel z hranice vápna. Tentokrát ale nemířil přesně, a Pasveer tak bude odkopávat od brány.

66

Kudus se dravě protáhl mezi dvěma soupeři, ale poté mu vystavil stopku van Dijk.

65

Bergwijn si navedl balon do středu hřiště a zakončil na zadní tyč, avšak jeho obstřel se mezi tři tyče nevešel.

64

Salah si píchl míč kolem Basseyho, ale ten si dal před svého soupeře tělo a do šance ho nepustil.

63

ze hřiště odchází Brian Brobbey, přichází Kenneth Taylor.

ze hřiště odchází Darwin Núñez, přichází Curtis Jones.

62

Berghuis poslal dobrý centr na Kuduse, který z první vracel míč před bránu. Tam však dobře zasáhl van Dijk, jenž Liverpool osvobodil.

61

Fabinho pod tlakem špatně nahrál a míče se zmocnil Bassey. Ajax tak může rozjet ofenzivní akci.

60

Čerstvý Wijndal se protáhl kolem Alexandera-Arnolda, ale poté načechral svůj centr do rukavic brankáře Alissona.

59

Hosté nyní samozřejmě hrají ve velké pohodě a nikam nespěchají. Momentálně sledujeme jejich kombinaci u půlící čáry.

58

ze hřiště odchází Davy Klaassen, přichází Mohammed Kudus,
ze hřiště odchází Daley Blind, přichází Owen Wijndal.

57

Blind si chtěl narazit s Álvarezem, jenže zpětný pas mexického středopolaře vystihl Gomez.

56

Brobbey se vydal napadat rozehrávku soupeře a nakonec donutil van Dijka zapojit do hry i brankáře Alissona.

55

Hosté mohli postupovat do brejku, ale Bergwijn jejich akce taktickým faulem přerušil. Za tento zákrok se určitě dala udělit žlutá karta.

54

Snížení mohl přinést rohový kop, ovšem to by nesměl balon odvrátit na přední tyči stojící Alexander-Arnold.

53

Nyní už to budou mít domácí hodně těžké. Podaří se jim ještě vrátit d zápasu?

52

Liverpool právě vstřelil branku! Během krátké chvíle je tu další gól Liverpoolu a zdá se, že je hotovo. Alexander-Arnold předložil balon Salahovi, který měl kolem sebe spoustu prostoru. Toho využil k milimetrově přesné přihrávce na HARVEYHO ELLIOTTA, jenž se s ničím nepáral a poslal míč nekompromisně pod břevno.

51

S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Bergwijn, avšak jeho akce neměla dlouhého trvání.

49

Liverpool právě vstřelil branku! A následný rohový kop přinesl druhou branku v síti Ajaxu. Rozehrávky se ujal Robertson, jenž poslal do vápna přesný centr a DARWIN NÚŇEZ, který se odpoutal od svého strážce, poslal balon přesně k tyči. Pasveer byl bez šance.

49

Núñez chtěl překvapit Pasveera střelou z úhlu. Zkušený gólman Ajaxu si ale dal pozor a vyrazil míč na roh.

48

Alexander-Arnold odcentroval z pravé strany a Núñezovi nechybělo mnoho k tomu, aby na míč doskočil.

47

Bassey se dostal pod tlak napadajícího Salaha, ale celou situaci zvládl a přesně rozehrál na Blinda.

46

Ani jeden z trenérů neudělal po přestávce žádnou změnu. Uvidíme, co nám přinese druhá polovina utkání.

46

Je za námi úvodní dějství, po kterém Liverpool vede 1:0. Domácí ale měli v prvním poločase více šancí, hned ve třetí minutě trefil Berghuis tyč. V 36. minutě pak nevyužil další příležitost Tadić a následně přišel trest. Po nádherném pasu Hendersona se trefil Salah a Liverpool šel do vedení. Jeho náskok mohl být i dvoubrankový, avšak krátce před odchodem do kabin spálil obrovskou šanci Núñez.

45+2

45

Dobrý obranný zákrok předvedl Timber, jenž ideálně načasovaným skluzem vypíchl balon Fabinhovi.

44

Už to mohl být o dva góly! Robertson prostrčil balon na Firmino a ten místo střely ještě nahrál Núñezovi, který ale zblízka napálil míč do tyče.

42

Liverpool právě vstřelil branku! Hosté si vypracovali první velkou šanci a hned je z toho gól! Henderson si zaběhl na levé křídlo a poté nádhernou přihrávkou vnějším nártem vybídl ke skórování MOHAMEDA SALAHA, jenž elegantním obloučkem překonal Pasveera. Krásná akce v podání hráčů Liverpoolu.

41

Po přiťuknutí Fabinha to zkusil Elliott, ale Pasveer si s jeho střelou v pohodě poradil.

40

Gomez nahrával volnému Salahovi, ovšem ten na míč o kousek nedosáhl.

39

Brobbey se na hrotu útoku pral s van Dijkem, ovšem ze souboje nakonec vyšel jako poražený.

38

Bergwijn se dostal do slovní přestřelky s Robertsonem, ale arbitr Sánchez rychle zasáhl a oba kohouty rychle uklidnil.

37

Núñez inkasoval úder do obličeje, ale tento zákrok unikl pozornosti hlavního arbitra.

36

Domácí se dostali do přečíslení čtyři na dva a nebyli daleko k prvnímu gólu! Bergwijnův centr pustil Brobbey na Tadiće, který ale pak trefil před sebou stojícího Alexandera-Arnolda.

35

Šikovně to udělal Alexander-Arnold, který nasadil jesličky Klaassenovi a poté posunul míč na Fabinha.

34

Reds se v posledních minutách osmělili a nyní sledujeme i jejich pokusy o ofenzivní akce.

33

Gomez stáhl k zemi Brobbeyho a může být rád, že nebyl za svůj zákrok potrestán žlutou kartou.

32

Steven Bergwijn ale zřejmě bude v pořádku. Po chvilce strávené na trávníku se zvedl a bude pokračovat ve hře.

31

Na hrací ploše zůstává ležet Bergwijn a hra je přerušena. Zdá se, že domácí borec si odnesl nějaké zranění ze souboje s Robertsonem.

30

Gomez vyslal dopředu Robertsona, jehož následný centr si našel Salah. Do jeho rány však obětavě skočil Bassey, který nepustil míč na bránu.

29

Timber špatně rozehrál a následně musel faulovat Elliotta, jenž by jinak mohl jít rychle dopředu.

28

Núñez se snažil probít do pokutového území, avšak Sánchez ho ve spolupráci s Timberem odzbrojil.

27

Elliott přenesl hru na nikým neatakovaného Robertsona, ale tomu nevyšel první dotek a míč mu utekl do autu.

26

Klaassen si teď neporozuměl s Álvarezem a po jejich neshodě bude rozehrávat Alisson.

25

Brankář Pasveer otálel s rozehrávkou a nakonec se k němu stáhl Salah, který ho donutil k nepřesnému odkopu.

24

Hosté pak mohli jít do brejku, jenže Hendersonovu přihrávku na Salah zastavil vracející se Sánchez.

23

Po rozehrávce na krátkou vzdálenost přišel centr Tadiće, který zamířil přímo do Alissonovy náruče.

22

Klaassenova nabídka z pravé strany byla zblokována a následovat bude rohový kop domácího celku.

21

Pasveer nyní předvedl další povedený výběh a dokázal sebrat balon před dotírajícím Núñezem.

20

Po několika nepřesnostech se míč dostal za postranní čáry. Jako poslední se ho dotkl Alexander-Arnold, takže vhazovat budou domácí.

19

Ajax je v posledních minutách velmi aktivní a vše podstatné se aktuálně odehrává před vápnem Liverpoolu.

18

S dalším střeleckým pokusem přišel Sánchez a Alisson si tentokrát připsal rutinní zákrok.

17

Berghuis se odhodlal ke střele z dálky, nicméně Alissona k zákroku nepřinutil.

16

Sánchez si zaběhl za obranu na pas Klaassena a poté posílal míč před bránu. Centr mu ale vůbec nevyšel a balon skončil u Alissona.

15

Tadić vyslal do šestnáctky nepříjemný centr, který ale naštěstí pro hosty odvrátil do bezpečí Gomez.

14

Bergwijn vyvinul velký tlak na van Dijka a ten byl donucen odehrát balon do zámezí. Domácí budou vhazovat na útočné polovině.

13

Ajax velmi vysoko napadá a fotbalisté Liverpoolu zatím nemohou najít cestu skrz obranné řady svého soupeře.

12

A znovu měl domácí brankář práci, tentokrát pro sebe uzmul střílený centr Salaha.

11

Dlouhý nákop Gomeze směřoval na rozběhnutého Firmina, ovšem míč doputoval až k brankáři Pasveerovi.

10

Salah vyslal kolmou přihrávku na Núñeze a Timber měl co dělat, aby před ním odehrál balon do autu.

9

Tadić to zkoušel individuálně po levé straně, nicméně o míč rychle přišel.

8

O chvilku později přišel centr z druhé strany a k hlavičce se dostal Sánchez, jenž ale nemířil přesně.

7

Sánchez roztáhl hru na Bergwijna, jenž okamžitě hledal na zadní tyči Tadiće. Srbský fotbalista ale na míč nedoskočil.

6

Domácí rychle rozehráli na krátkou vzdálenost a momentálně kombinují na útočné polovině.

5

Brobbey podržel balon na útočné polovině a poté byl faulován Gomezem. Uvidíme standardku Ajaxu.

4

Na druhé straně se hnal do šance Salah, kterému byl ale odmáván ofsajd.

3

Domácí už mohli vést! Blindův zblokovaný centr propadl k Brobbeymu, jenž pak sklepl míč pro Berghuise. Ten se chytře uvolnil a zakončil, avšak jeho střela skončila na tyči.

3

Timber vystoupil s Núñezem a ještě na polovině Liverpoolu mu ukopl balon od nohy. Hosté každopádně budou vhazovat.

2

Firmino se hnal za nákopem van Dijka, ale při snaze dostat se k balonu fauloval Álvareze.

1

Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Liverpoolu, kteří budou hrát v tmavých dresech. Jejich soupeř pak zvolil bílo-červenou sadu.

1

AFC Ajax: Pasveer – J. Sánchez, Timber, C. Bassey, Blind – Klaassen, E. Álvarez, Berghuis – Bergwijn, Brobbey, Tadić (C).
Náhradníci: Stekelenburg, Gorter – Wijndal, K. Taylor, Ocampos, F. Conceição, Lucca, Kudus, Grillitsch, Magallán, Rensch.
Trenér: Alfred Schreuder

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, A. Robertson – Elliott, Fabinho, Henderson (C) – Salah, Firmino, Núñez.
Náhradníci: Adrián, Kelleher – Konaté, Milner, Jones, Tsimikas, Ramsay, Bajcetic, N. Phillips, Carvalho.
Trenér: Jürgen Klopp

Rozhodčí: José María Sánchez (ESP) – Raúl Cabañero (ESP), Iñigo Prieto (ESP).

13.9. 2022 – Liverpool FC – AFC Ajax 2:1

Branky: 17. Salah (D. Jota), 89. Matip (Tsimikas) – 27. Kudus (Berghuis)

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, van Dijk (C), Tsimikas – Elliott (66. Firmino), Fabinho, Alcântara (90+3. Bajcetic) – Salah, D. Jota (66. Núñez), L. Díaz (90+2. Milner).

AFC Ajax: Pasveer – Rensch (68. J. Sánchez), Timber, C. Bassey, Blind – Berghuis, E. Álvarez, K. Taylor (81. Grillitsch) – Tadić (C), Kudus (86. Brobbey), Bergwijn.

Liverpool nevstoupil do sezony 2022/2023 moc dobře a momentálně se nachází v herní i výsledkové krizi. Kloppova družina už v rámci Premier League sedmkrát ztratila body a to i například s Nottinghamem Forrest, který je v tabulce poslední. V Lize mistrů je to však trochu o něčem jiném. The Reds se po úvodním přídělu od Neapole vzpamatovali a poté přehráli Ajax a dvakrát Rangers. Právě druhé utkání na Ibrox Stadium se Liverpoolu hodně vydařilo, jeho vysokou výhru 7:1 režíroval Mohamed Salah, kterému stačilo jen pět minut na zkompletování hattricku. Podaří se egyptskému křídelníkovi prosadit i dnes?

AFC Ajax

Celek z hlavního města Nizozemska si v domácí soutěži vede skvěle. Po jedenácti kolech vévodí tabulce a má čtyřbodový náskok na druhé PSV a třetí Feyenoord. Jeho jediná porážka v rámci Eredivisie se urodila na půdě Alkmaaru, kde svěřenci trenéra Schreudera padli 1:2. Start do Ligy mistrů měl Ajax také dobrý a na úvod si hladce poradil s Rangers. Následovala ale těsná prohra s Liverpoolem a poté dva debakly od překvapivého lídra skupiny z Neapole, která mu ve dvou utkáních nasázela celkem deset branek. K udržení alespoň teoretické šance na postup do vyřazovací fáze milionářské soutěže tak dnes musí Ajax zvítězit. Uvidíme, zda se mu to podaří.

Hezký středeční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Liga mistrů dnes pokračuje pátým kolem skupinové fáze a na programu je celkem osm zápasů. My se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Ajaxu s Liverpoolem, který v Johan Cruijff Areně začne v 21:00.