Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 4:10. Rohy: 6:11. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 6:8.

Máme za sebou zápasu Ligy mistrů mezi Šachtarem a Realem Madrid. Domácí se ve druhém poločase dostali do vedení a dlouhé minuty se zdálo, že vedení dotáhnou až do závěrečného hvizdu. Avšak při posledním zoufalém nákopu Kroose do vápna se prosadil Antonio Rüdiger. Ve výsledku to znamená, že utkání skončilo dělbou bodů za remízu 1:1. Vzhledem k průběhu utkání jsou s bodem za nerozhodný výsledek spokojenější asi hosté.

Zubkov
82. min Taylor
Bondarenko
Sudakov
81. min Djurasek
10 Mudryk
Mudryk
85. min Petrjak
Traoré
77. min Sikan

Mendy
68. min Alaba
Valverde
68. min Camavinga
Tchouaméni
57. min Modrić
8 Kroos
Kroos
21 Rodrygo
Rodrygo
68. min Asensio
Benzema
7 Hazard
Hazard
57. min Vinícius Júnior

Rozhodčí: Grinfeeld – Hassan, Yarkoni (ISR)

90+11

Tak domácí ještě v závěru vybojovali rohový kop.

90+10

Až nyní se začalo hrát, zápas ale velmi rychle bude končit.

90+8

Oba hráči jsou dlouze ošetřováni.

90+6

Real Madrid právě vstřelil branku!
Hosté v úplném závěru zápasu vyrovnávají na 1:1. Po centru Kroose šel nebojácně do souboje s Trubinem ANTONIO RÜDIGER, který hlavou poslal míč do brány. Jenže ve stejném okamžiku ho drsným způsobem srazil k zemi ukrajinský gólman a Rüdiger skončil na trávníku se zcela zakrváceným obličejem. Krvavé zranění má také ukrajinský gólman.

90+4

Centr Viníciuse mířil opět jen do rukavic gólmana Trubina a teď už se zdá, že to hosté nezvládnou a ani nevyrovnají.

90+3

Zápas pomalu spěje do finále, hosté se pokoušejí o závěrečný zoufalý nápor.

90+2

Po dalším centru již konečně hlavičkoval Antonio Rüdiger, míč poslal těsně mimo. To byla dobrá šance pro hosty.

90+2

Centr do vápna posílal z levé strany Alaba, domácí stopeři ale balon odehráli do zámezí.

90+1

Druhý poločas bude nastaven o pět minut

90

Danylo Sikan unikal podél lajny Kroosovi, který ho pro jistotu poslal k zemi. Následuje žlutá karta pro německého záložníka ve službách Realu.

90

Již se rozeběhla poslední minuta normální hrací doby. U míče jsou domácí, kteří se snaží držet balon na polovině soupeře.

89

Po rohovém kopu se domácí k žádnému zakončení nedostali.

88

Bondarenko šetřil čas při rozehrávce rohového kopu a dostal žlutou kartu.

87

Lucas Vázquez poslal z pravé strany dobrý centr do pokutového území, avšak zakončující Vinícius poslal balon jen nad bránu.

85

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck:
ze hřiště odchází Michajlo Mudryk, přichází Ivan Petrjak.

84

Éder Militao jako protestující hráč na lavičce dostal žlutou kartu.

84

Po rohu se k dalšímu centru do vápna dostal Modrič, znovu se pokusil hlavičkovat Benzema, avšak tentokrát balon poslal jen vysoko nad sebe.

83

Modrič poslal do vápna dobrý centr na Benzemu, před ním ale na roh odehrál balon Matvijenko.

82

ze hřiště odchází Olexandr Zubkov, přichází Lucas Taylor.

81

ze hřiště odchází Georgij Sudakov, přichází Neven Djurasek.

80

Kousek za vápnem padl k zemi Camavinga, izraelský rozhodčí ale faul neviděl.

79

Hráči Šachtaru již rezignovali na útočné snahy a nyní se soustředí pouze na defenzivu.

78

Hosté teď utahují ofenzivní šrouby, stále tomu ale chybí opravdu velké gólové šance.

77

ze hřiště odchází Lassina Traoré, přichází Danylo Sikan.

76

Vinícius poslal do vápna dobrý střílený centr z levé strany, ve skluzu zakončujícímu Asensiovi chyběl k zakončení krok.

75

Alabův centr nebyl nebezpečný. Domácí se zatím celkem v pohodě brání.

73

Střelecký pokus si připsal Kroos, bránu soupeře ale netrefil.

72

Po faulu na Viníciuse kopal přímý kop z levé strany Kroos, domácí se ale dokázali ubránit.

71

Hráči Realu začínají pomalu hrát vabank. Nic jiného jim také už nezbývá.

69

Domácí kopali nakonec dva rohové kopy, hosté se ubránili.

69

Hostující trenér odvážně poslal na hřiště další tři nové hráče a do konce zápasu již nebude mít další šanci střídat.

68

Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Ferland Mendy, přichází David Alaba,
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Marco Asensio,
ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Eduardo Camavinga.

67

A další velká šance domácích. Zpoza vápna střílel Zubkov a jeho skákavá střela nadělala Luninovi velké problémy. Nakonec ji dokázal vytěsnit na roh.

66

Domácí jsou nyní na koni a naopak je tu pro hosty pasáž hry, která jim nevychází.

64

Teď mohli domácí vést již 2:0! Po rychlém protiútoku a povedené kombinaci se sám na Lunina hnal Traoré. Snažil se brankáři Realu udělat kličku, což se mu podařilo jen částečně. Balon se od Lunina odrazil znovu k Traorému, který v pádu poslal míč do horní části břevna hostující brány!

62

Tlak Realu pomalu sílí a zdá se, že domácí budou v závěrečné půlhodině myslet hlavně na defenzivu.

60

Po přihrávce od Viníciuse pálil zpoza vápna Mendy, míč ale také poslal mimo.

59

Vinícius zkoušel posílat centr do vápna na Valverdeho, ten byl ale dobře pokrytý a navíc balon znovu mířil do míst, kde byl připravený Trubin.

58

Trenér Realu Carlo Ancelotti sundal ze hřiště Hazarda, kterého fanoušci doslova vypískali. Naopak s velkým nadšením na hřišti vítali Luku Modriče, který střídal Tchouaméniho.

57

ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Vinícius Júnior,
ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Luka Modrić.

56

Už se zdálo, že se do centru z pravé strany bude moci položit Kroos, jenže těsně před střelou mu nohu do zakončení vložil Stěpaněnko.

55

Tchouaméni chtěl posílat centr do vápna na Benzemu, jenže míč poslal jen do náruče připraveného Trubina.

54

Do vápna Realu centroval Konoplja, míč schoval do rukavic Lunin.

53

Rodrygovu přihrávku pouštěl Hazard za sebe, jenže balon se až k Benzemovi nedostal a u míče jsou domácí.

52

Teď fotbalisté Realu svého soupeře hodně zatlačili, stále tomu ale chybí zakončení.

51

Po rohu Kroose měl Benzema ve vápně dostatek prostoru na to, aby se otočil a zakončil. Míč ale poslal nad bránu.

50

Naopak domácí samozřejmě po gólu ožili a jsou velmi aktivní. Teď jsou to hosté, kdo běhá bez balonu.

49

Hráči Realu mají hodně času s výsledkem ještě něco udělat. Každopádně budou muset hodně přidat, protože první poločas a vstup do druhého poločasu jim rozhodně nevyšel.

48

Na druhé straně mohl po rohu Kroose odpovědět Tchouameni, hlavou ale zamířil těsně mimo.

46

Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
To je start druhého poločasu! Po necelé minutě hry se domácí dostali k akci po levé straně a po centru Mychajličenka se hlavou prosadil OLEXANDR ZUBKOV. Velkého zaváhání v defenzivě se dopustil Mendy, který Zubkova nijak při hlavičce neatakoval.

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:02.

Je za námi první poločas zápasu mezi Šachtarem Doněck a Realem Madrid v rámci čtvrtého hracího dne skupinové fáze Ligy mistrů. Na stadionu v polské Varšavě sledujeme opticky zcela vyrovnané utkání. Ani jedno z mužstev si nevytvořilo žádnou gólovou příležitost, a tak je logicky stav zápasu bezbrankový 0:0.

45+1

45+1

Úvodní dějství bude nastaveno o jednu minutu.

44

První poločas spěje ke svému konci. U balonu jsou fotbalisté Šachtaru.

43

Benzema se na hranici vápna pokoušel o patičku na Rodryga, domácí ale jeho snahu přečetli a míč převzali pod svou kontrolu.

41

Ke své oblíbené disciplíně se dostal Valverde. Jeho rána ze střední vzdálenosti ale mířila jen do středu brány, kde skvěle zasáhl Trubin.

40

Taktického faulu ještě před polovinou hřiště se dopustil Nacho, míč budou mít domácí.

39

Rychlík Mudryk se na levé straně nadechoval k úniku, dobře mu skluzem balon vypíchl stoper Rüdiger.

37

Po téměř identické akci byl dám před Rodrygo. Také on byl ale podobně jako Benzema ve velkém úhlu a Rodrygo úplně stejně trefil jen gólmana Trubina.

36

Teď fotbalisté Realu poprvé rychle zakombinovali a ve výsledku to byl Benzema, který byl sám před Trubinem. Byl ale ve velkém úhlu a trefil jen domácího brankáře.

33

Sudakov si dobře narazil balon se spoluhráčem a už už byl ve vápně. Dobře mu ale pod nohy skočil Nacho, který balon odehrál do zámezí.

32

Za obranu si zkoušel naběhnout Valverde, byl ale tísněný a vysoký balon nedokázal zpracovat.

31

Již se opět hraje, míč mají hosté z Madridu.

30

Další hráč domácího celku zůstal na trávníku a hra je nyní přerušena. Stěpaněnko bude ale po krátkém ošetření v pořádku.

28

Domácí kopali Mudrykem rohový kop, tentýž hráč byl jen o malou chvilku v ofsajdu a rozehrávat budou hráči Realu.

27

Po rychlé akci domácích musel ve vápně zasahovat Nacho, následuje roh.

26

Hra se nyní plynule přesouvá od jedné brány k druhé. Stále platí, že se hraje bez velkých šancí.

24

Ve vápně Realu zůstal na trávníku ležet domácí Traoré, po souboji s Tchouaménim se ale penalta kopat nebude.

23

Máme za sebou polovinu prvního poločasu. Na první opravdu velkou šanci zatím čekáme.

21

Tchouameni fauloval Zubkova, rozehrávat budou domácí.

20

Po rohu Kroose se domácí znovu tlačili do zakončení, jenže po chvíli byl Nacho v ofsajdu a míč budou mít domácí.

19

Benzema se nyní dostal přeci jen k prvnímu zakončení, ale jeho slabý pokus ve složité situaci nenadělal Trubinovi problémy.

18

Je vidět, že domácí to budou zkoušet hlavně z rychlých protiútoků. Proti zkušeně hrajícímu Realu se jim nedaří.

17

Balon nyní mířil na Benzemu, blíže k míči měl ale gólman Trubin.

16

Konoplja zajel skluzem do Rodryga a i když ho netrefil naplno, dostal žlutou kartu.

14

Teď se hraje na polovině Šachtaru. Kombinace bílého baletu jsou ale zatím velmi pozvolné.

12

Hosté trochu zvýšili tempo a je vidět, že domácím hra pod tlakem příliš nevoní.

10

Další střelecký pokus zaznamenal Kroos, ani on ale brankový prostor netrefil.

10

Z uctivé vzdálenosti vypálil stoper Realu Rüdiger, míč mířil ale hodně mimo a Trubin zasahovat nemusel.

8

Teď ale doputoval balon znovu až k Trubinovi. Domácí musí začít až od vlastního gólmana.

7

Ve Varšavě domácí fotbalisté Šachtaru hrají o poznání aktivněji než před týdnem v Madridu. V minulém zápase se jen bránili, nyní mají prostor i na postupné útoky.

6

Balon skončil v zámezí, bude se rozehrávat od brány Trubina.

5

Velmi sympatické je to, že i když se hraje v polské Varšavě, je stadion zaplněný do posledního místečka. I to svědčí o prestiži Ligy mistrů.

4

Kroos rozehrál po zemi na Valverdeho, jeho polovysoký centr ale domácí obrana odvrátila.

3

Valverde poslal balon na pravé křídlo na Lucase, tomu ale soupeř odkopl balon na rohový kop.

2

Po hodně dlouhé době není v základní sestavě Vinícius Junior. Ten po náročných týdnech, kdy odehrál prakticky všechny zápasy, je dnes jen na lavičce. Real totiž o víkendu čeká El Clásico a je potřeba rozložit síly.

1

Domácí mají oranžové dresy a tmavé trenýrky, hosté jsou samozřejmě celí v bílém.

1

Jako první se balonu na začátku zápasu dotkl hostující Karim Benzema.

1

Hráči jsou na trávníku a zápas za několik málo okamžiků začne.

FK Šachtar Doněck: Trubin – Mychajličenko, Bondar, Matvijenko, Konoplja – Stěpaněnko – Zubkov, Bondarenko, Sudakov, Mudryk – Traoré.
Náhradníci: Ševčenko, Pjatov – Kryvcov, Sikan, Kryskiv, Djurasek, Kulakov, Topalov, L. Taylor, Očeretko, Kozik, Petrjak.
Trenér: Igor Jovičević

Real Madrid CF: Lunin – Vázquez, Nacho Fernández, Rüdiger, F. Mendy – Valverde, Tchouaméni, Kroos – Rodrygo, Benzema, E. Hazard.
Náhradníci: L. López, Caňizares – Carvajal, Militao, Alaba, Vallejo, Modrić, Asensio, Camavinga, Odriozola Arzallus, Vinícius Júnior, M. Díaz.
Trenér: Carlo Ancelotti

Rozhodčí: Grinfeeld – Hassan, Yarkoni (ISR).

Papírovým favoritem zápasu budou samozřejmě fotbalisté bílého baletu, avšak minulý týden se při prvním vzájemném souboji ukázalo, že to Real nemusí mít vůbec jednoduché. Svěřenci kouče Carla Ancelottiho měli na domácím stadionu proti ukrajinskému sokovi místy až drtivou převahu, přesto nakonec zvítězili pouze 2:1. Hrdinou utkání byl totiž ukrajinský gólman Anatolij Trubin, který podal naprosto mimořádný výkon a během utkání zaznamenal 11 zákroků proti často velmi nebezpečným a gólovým střelám.

Hezký úterní večer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasů čtvrtého hracího dne skupinové fáze Ligy mistrů. V rámci této online reportáže budeme sledovat souboj ukrajinského Šachtaru Doněck proti španělskému Realu Madrid. Šachtar musí oželet výhodu domácího prostředí, kvůli válečnému stavu na Ukrajině se totiž zápas odehraje na Stadionu Polské armády ve Varšavě.