Z mé strany je to pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek veřera.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 1:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 4:18.

Zápas je u konce, Paris Saint-Germain na domácím hřišti jen remizovalo s Benfikou Lisabon 1:1. Oba góly dnes padly z penalty. První poločas příliš mnoho zajímavých šancí před oběma brankami nenabídl, spíše se jednalo o boj než o pohledný fotbal. Jediná branka padla z penalty, kterou zavinil faulem António Silva a Kylian Mbappé ve 40. minutě pokutový kop proměnil. Jedinou další střelu na branku v první půli měl na svědomí také Mbappé, Vlachodimos jeho pokus ale chytil. Ve druhém poločase nejprve v zajímavé šanci Mbappé netrefil branku a domácí to záhy mohlo hodně mrzet, protože penaltu po Verrattiho faulu proměnil ve 62. minutě João Mário. Ve zbytku zápasu byli domácí aktivnějším týmem, ale k ohrožení branky se nedostali. A když už ano, tak gól Mbappého neplatil kvůli ofsajdu.

Vitinha
85. min Ruiz
Verratti
14 Bernat
Bernat
85. min Mukiele
19 Sarabia
Sarabia
74. min Ekitike
Mbappé
90. min Soler
10 Neymar
Neymar

Benfica Lisabon(4-2-3-1)

Vlachodimos
6 Bah
Bah
63. min Gilberto
Silva
Otamendi
Grimaldo
Florentino
78. min Gonçalves
Aursnes
Fernández
João Mário
90+3. min Chiquinho
Silva
78. min Draxler
Ramos
77. min Pinho

Střídání v týmu Benfica Lisabon:
ze hřiště odchází João Mário, přichází Chiquinho.

90+2

Po dalším faulu Benficy měli domácí k dispozici standardní situaci, kterou rozehrával Neymar. Jeho centr ale nikdo zakončit nedokázal.

90+1

Nastavují se čtyři minuty.

90

Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC:
ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Carlos Soler.

89

Uprostřed hrací plochy fauloval hostující útončík Pinho a k míči se tak dostanou domácí.

88

Druhý poločas patří rozhodně domácím, ti ale zatím nedokázali najít recept na velmi dobrou obranu Benfiky.

86

Domácí se už radovali z vedoucí branky na 2:1, jenže Mbappého gólové zakončení z voleje přišlo po přihrávce Ramose do jasného ofsajdu.

85

ze hřiště odchází Vitinha, přichází Fabián Ruiz,
ze hřiště odchází Juan Bernat, přichází Nordi Mukiele.

84

Hlavní hvězda pařížského klubu musí být ošetřována, snad bude v pořádku.

83

Žlutou kartu dostává za faul na Mbappého Gilberto.

81

Po rohovém kopu se nikdo z hráčů Benfiky k hlavičce nedostal.

81

Julian Draxler si nejprve chystal míč na pravačku, ale měl před sebou dvojblok protihráčů, tak nakonec střílel levou nohou. Stejně byl ale jeho pokus sražený na rohový kop.

80

Neymar je dnes jednoznačně nejfaulovanějším hráčem, ale pokaždé se dokázal zvednout a pokračovat ve hře. Nyní znovu režíruje další akci PSG.

78

ze hřiště odchází Rafa Silva, přichází Julian Draxler,
ze hřiště odchází Florentino, přichází Diogo Gonçalves.

77

ze hřiště odchází Gonçalo Ramos, přichází Rodrigo Pinho.

76

Rohový kop branku Benfiky neohrozil, ale ve vápně došlo k nepříjemné srážce, kterou nejhůř odnesl Gilberto.

75

Domácí tým je v posledních minutách aktivnější a rád by po dvou remízách v řadě opět zvítězil. Nyní bude kopat rohový kop.

74

ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Hugo Ekitike.

74

Po dalším souboji s Fernandezem končí Neymar opět na zemi, tentokrát to ale nikterak velký faul nebyl.

73

Sarabiův centr od rohového praporku měl hledat Danila, ten se ale k míči nedostal.

72

Mezitím domácí tým pokračuje v útočení a bude kopat roh z levé strany.

71

Neymar už podstoupil ošetření a vypadá to, že se ještě zkusí vrátit do hry.

70

Neymar se drží za kotník a zatím se mu moc nechce na nohy.

69

Další faul na Neymara předvedl Fernandez, a ten už si žlutou kartu po zásluze prohlédne.

67

Florentino si vyšlápl na Neymara a může být rád, že nedostal žlutou kartu.

66

Rohový kop domácích k ničemu nevedl, pokud nepočítáme ofsajd Pařížanů.

65

Domácí se rohovému kopu ubránil a pak opět předvedl svou exkluzivní rychlost Kylian Mbappé. I z jeho akce je ale nakonec jen rohový kop.

64

Marquinhos dobře ubránil další akci Benficy, hosté ale budou pokračovat rohovým kopem.

63

ze hřiště odchází Alexander Bah, přichází Gilberto.

62

Benfica právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! JOÃO MÁRIO proměnil penaltu prudkou střelou doprostřed branky pod břevno. S penaltou opravdu Donnarumma nemohl nic dělat.

62

Penaltu bude kopat João Mário.

61

Žlutá karta pro tým Benfica Lisabon (Florentino).

61

Marco Verratti za faul dostává žlutou kartu.

61

Sudí Oliver měl velmi rychle jasno, po faulu Verrattiho na Rafu Silvu se píská penalta!

60

Nyní je hra přerušena a bude se řešit možná penalt pro Benfiku. Rozhodčí už se jde podívat na monitor.

59

Na zemi zůstává ve vápně PSG ležet Rafa Silva, hra zatím pokračuje dál.

58

Benfica se opět snaží dobývat branku PSG, ale domácí jsou dnes směrem do defenzívy velmi pečliví.

57

Následný dlouhý pas do šestnáctky skončil jen v moci brankáře Donnarummy.

56

Bah dokázal díky pěkné kličce obejít Neymara, ale na více už si netroufl a místo centru vrátil míč zpět spoluhráčům.

54

Alejandro Grimaldo se dokázal přes Hakimiho dostat ke střele, trefil ale jen boční síť branky pařížského týmu.

53

Benfica se usadila na polovině soupeře, zatím ale kombinuje jen velmi rozvážně.

52

Dopředu už opět zamířili Pařížané a byla z toho velká šance! Mbappé si přehodil míč na pravačku a technicky vypálil, o kousek ale minul branku.

50

Na druhé straně zahrozila z rychlého protiútoku Benfuca, ale střela Aursnese z voleje byla nepřesná.

49

Hakimi se k centru z pravé strany nedostal, výborný obranný zákrok předvedl Grimaldo.

47

Neymar fauloval Joaa Maria, ale PSG může být v klidu, nebylo to v žádném nebezpečném prostoru.

46

Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva beze změn v základních sestavách.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.

První poločas je za námi, Paris Saint-Germain zatím vede na domácím hřišti nad Benfikou 1:0. První poločas příliš mnoho zajímavých šancí před oběma brankami nenabídl, spíše se jednalo o boj než o pohledný fotbal. Jediná branka padla z penalty, kterou zavinil faulem António Silva a Kylian Mbappé ve 40. minutě pokutový kop proměnil. Jedinou další střelu na branku v první půli měl na svědomí také Mbappé, Vlachodimos jeho pokus ale chytil.

45+4

45+2

Nastavují se tři minuty.

45+1

Kylian Mbappé natáhl ke střele z dálky, s jeho přízemním pokusem si ale Odisseas bez problému poradil.

45

Neymar si dobře pokryl míč a Gonçalo Ramos ho poté fauloval. Hrát tak budou moci domácí.

43

Jenomže João Mário to nyní přehnal s důrazem, fauloval Verrattiho, a dostává žlutou kartu.

42

Benfica na nic nečeká a hned se opírá do útočení. Ráda by dosáhla rychlé odpovědi.

40

Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
KYLIAN MBAPPÉ penaltu suverénně proměňuje. Ze svého pohledu si vybral levou stranu, kam poslal prudkou přízemní střelu. Brankář Odisseas Vlachodimos skákal k opačné tyči.

38

Míč si bere Kylian Mbappé a bude to on, kdo bude zahrávat penaltu.

38

Rozhodčí Michael Oliver píská penaltu pro Paris St. Germain po faulu Antonia Silvy na Juana Bernata!

36

Kylian Mbappé se neustále snaží něco vymýšlet, opět se individuálně cpal do šestnáctky. Akci ale nezakončil.

34

Přihrávka na rozběhnutého Ramose byla příliš dlouhá, od branky tak bude rozehrávat Donnatumma.

32

Gianluigi Donnarumma byl při rozehrávce hodně pod tlakem a neměl komu přihrát, tak raději poslal míč do autu.

31

Grimaldo už je na nohou, ránu v obličeji má zalepenou, a brzy se bude hlásit o návrat do hry.

30

Alejandro Grimaldo už je v péči lékařů, snad bude v pořádku.

29

Pablo Sarabia se okamžitě za svůj počin omlouval, ale přesto dostává žluotu kartu.

28

Sarabia se ve vápně pokoušel zakončovat akrobaticky, ale místo míče zasáhl nepříjemně do obličeje Alejandra Grimalda.

27

Benfica se přiblížila brance PSG, ale poté jejím hráčům utekl míč do autu.

25

Rozhodčí nyní pustil tvrdší zákrok Benfiky, a tak mohou hosté pokračovat v postupném útoku.

24

Ramos hledal dlouhým pasem Mbappého, ten si ale nepohlídal své postavení, byl v ofsajdu.

22

Exekuci přímého kopu vzal na svá bedry podle očekávání Neymar, trefil ale jen zeď z hráčů Benfiky.

21

Otamendi fauloval za žlutou kartu Mbappého a domácí budou mít šanci ohrozit branku Benfiky z přímého kopu.

19

Gonçalo Ramos dostal ke střele, jeho pokus ale dokázal zablokovat Sergio Ramos.

18

Rozhodčí Oliver nejprve odpískal penaltu pro Benficu po ruce, ale nakonec se opravil, domácí zachránil ofsajd.

17

Po pěkné kombinaci Benficy konečně přišla první střela utkání. Rafa Silva ale svou střelou pravačkou minul branku.

15

Ramos uplatil své zkušenosti, díky kterým zabránil rozvinutí akce PSG, jenže poté poslal míč skluzem do autu.

14

Znovu se píská Bahův faul na podobném místě. Tentokrát byl faulovaným hvězdný Brazilec Neymar.

13

Bah fauloval na útočné polovině, k míči se tak zadarmo dostanou domácí.

12

Na druhé straně zase ubránil Danilo Pereira Joaa Mária. Benfica ale ještě bude vhazovat.

11

Hakimi se pokusil individuálně projít přes Grimalda, ten ale předvedl dobrý obranný zákrok a za svá záda ho neupstil.

10

Prvních deset minut zápasu je za námi a zatím čekáme na první střelu na branku.

9

Bernat hledal svým obloučkem ve vápně Mbappého, ale poslal mu jen přihrávku na dlouhou nohu, kterou nemohl útočník Paříže zpracovat.

8

Kylian Mbappé se díky skvělé rychlosti i technice individuálně dostal do šestnáctky, následně už ale nedokázal přihrát před branku.

7

Benfica nyní trochu riskovala v rozehrávce, s pressingem soupeře si ale nakonec poradila i díky přihrávce až dozadu k brankáři.

6

Hakimiho fauloval Nicolás Otamendi, PSG ale neposlalo centr do vápna a raději rychle na krátko rozehrálo.

5

Pařížané se přeci jen poprvé v utkání usadili s míčem na polovině Benfiky a nyní budou hledat cestu k její brance.

4

Benfica naopak potvrzuj výbornou formu z posledních týdnů a snaží se nyní aktivně napadat rozehrávku soupeře.

3

PSG je zatím směrem dopředu neškodné, zatím navazuje na nevýrazný výkon z posledního ligového kola.

2

Mbappé byl ve středovém kruhu tělem odstaven od míče, podle rozhodčího se o faul nejednalo.

1

Benfica začala utkání aktivně, ale její první akci nakonec zastavil útočný faul.

1

Domácí Paris St. Germain bude hrát ve svých tradičních modrých dresech, Benfica taktéž v tradičních červenobílých trikotech.

Oba týmy již nastupují na hrací plochu, zápas za malou chvíli začne.

Paris Saint-Germain FC: Donnarumma – Danilo Pereira, Marquinhos (C), S. Ramos – Hakimí, Vitinha, Verratti, Bernat – Sarabia, Mbappé, Neymar.
Náhradníci: K. Navas, Rico – Ruiz, Mukiele, Soler, Bitshiabu, Zaire-Emery, Ekitike, Gharbi.
Trenér: Galtier

Benfica Lisabon: Vlachodimos – Bah, Ant. Silva, Otamendi (C), Grimaldo – Florentino, Aursnes – Fernández, João Mário, Raf. Silva – G. Ramos.
Náhradníci: Leite – Gilberto, D. Gonçalves, Pinho, Chiquinho, Ristić, Bastiao Dias, Musa, João Victor, H. Araújo, P. Bernardo, Brooks.
Trenér: Schmidt

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.

První vzájemný zápas ve skupině skončil na hřišti Benfiky remízou 1:1. Hosty poslal do vedení ve 22. Lionel Messi, ve 41. minutě pak bylo srovnáno po vlastním gólu Danila. V minulosti se tyto dva týmy potkaly ještě v rámci základní skupiny Ligy mistrů v sezóně 2013/14, první zápas tehdy vyhrálo PSG 3:0 a druhý Benfica 2:1.

Benfica je portugalským klubem a spolu s Portem a Sportingem patří mezi tři nejlepší týmy tamní ligy. V minulé sezóně skončila Benfica v domácí soutěži až na třetím místě, ale poté se přes předkolo dokázala dostat do základní skupiny Ligy mistrů, když vyřadila nejprve Midtjyland a poté Dynamo Kyjev. V domácí ligové soutěži se Benfice daří, po devíti kolech má na kontě 25 bodů a patří jí první místo. Ve skupině Ligy mistrů má Benfica sedm bodů za výhry 2:0 doma s Maccabi Haifa a 2:1 na hřišti Juventusu a za domácí remízu 1:1 s PSG. Naposledy Benfica vyhrála 4:2 ligový duel nad Rio Ave.

Paris St. Germain je předním francouzským klubem, který na domácí scéně pravidelně sbírá mistrovské tituly, ale vyhrál Ligu mistrů se mu ještě nepovedlo, nejblíž byl ve finále, které ovšem prohrál. I v aktuální sezóně je PSG na domácí scéně dominantní, po deseti kolech je s 26 body na prvním místě tabulky Ligue 1. V Lize mistrů má PSG po třech kolech na kontě sedm bodů Nejprve vyhrálo 2:1 doma nad Juventusem, poté 3:1 na hřišti Maccabi Haifa a pak remizovalo 1:1 na hřišti Benfiky. V této sezóně odehrálo PSG 14 soutěžních zápasů a ještě ani jednou neprohrálo.

Zdravím a vítám všechny příznivce toho nejlepšího evropského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání mezi týmy Paris Saint-Germain FC a Benfica Lisabon. Zápas se odehraje na stadionu Parc des Princes v Paříži.