To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Utkání sledovalo 39 225 diváků.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 7:3. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 8:16.

FC Porto(4-4-2)

Costa
23 Mário
Mário
46. min Loader
3 Pepe
Pepe
4 Carmo
Carmo
12 Sanusi
Sanusi
76. min Wendell
25 Otávio
Otávio
61. min Borges
Eustáquio
8 Uribe
Uribe
13 Galeno
Galeno
61. min Veron
Eduardo Pepê
Evanilson
46. min Martínez

Sylla
65. min Boyata
14 Meijer
Meijer
75. min Sobol
27 Nielsen
Nielsen
Onyedika
20 Vanaken
Vanaken
Skov Olsen
71. min Jaremčuk
9 Jutgla
Jutgla
75. min Nusa
19 Sowah
Sowah

Rozhodčí: Sidiropoulos (GRE) – Kostaras (GRE), Dimitriadis (GRE)

• 98Sandra

Je dobojováno a na tento zápas bude chtít Porto co nejdříve zapomenout. Už je 47. minutě se totiž po kontru probil do vápna Kamal Sowah a podél gólmana dostal hosty do dvoubrankového vedení. Už o pět minut později to bylo pro Porto ještě horší, neboť Andreas Skov Olsen si našel centr z levé strany a ranou z první překonal Costu. Domácím nevycházelo vůbec nic a pokud už něco prošlo na branku, mohly se Bruggy spolehnout na dnes bezchybného Mignoleta. V úplném závěru pak na konečných 0:4 upravil Antonio Nusa a dokončil tak demolici Porta. To je po dvou kolech na posledním místě bez bodu, naopak Bruggy jsou v čele s plným počtem šesti bodů.

90+4

90+3

O malou chvíli později už musel rychle na zem, aby vyrazil Martínezovu střelu po zemi, ale i kdyby z toho byl gól, tak by neplatil, neboť se nakonec ukázalo, že byl střelec v těsném ofsajdu.

90+2

Po centru do šestnáctky přišla pouze slaboučká střela doprostřed branky, Mignolet si do kolonky zákroků může přidat další čárku.

90+1

V první nastavené minutě mají domácí rohový kop, míč si chystá Eduardo Pepê.

89

Bruggy právě vstřelily branku!
Tak nakonec přece jen ještě jeden gól hostujícího celku. Nielsen vysunul na půlce startujícího ANTONIA NUSU, ten se vyhnul ofsajdové linii, po rychlém sprintu zakončil podél pravé Costovy ruky a svou první brankou, navíc při svém debutu v Lize mistrů upravil na 0:4.

88

Bruggy zápas v poklidu dohrávají, ví, že si odvezou všechny body.

87

Porto bylo na malou chvíli u vápna soupeře, ale už je v tom jen křeč.

86

Málem tu byl ještě jeden úder do vazu domácích, když se po kombinaci u vápna dostal ke střele Onyedika, jenže křížným pokusem trefil pouze tyč!

85

Casper Nielsen rozehrával z pravé strany přímý kop, jeho centr ovšem pouze prolétl vápnem a skončil mimo hrací plochu.

84

Narážečka hostů u pravé postranní čáry skončila po zákroku obrany v zámezí, Bruggy budou vhazovat.

83

Po rohovém kopu střílel zpoza vápna Wendell, jeho prudká rána levačkou prosvištěla kousek nad břevnem.

83

Z úhlu to zkoušel Borges, kopl to tak dobře, že se míč stáčel do branky, ale i tohle dokázal Mignolet vyrazit.

82

Snaha o rychlý kontr domácích skončila velký kus od vápna, Porto je ale stále u míče.

81

Bruggy kombinují na půlce, tohle hostům bohatě stačí.

80

Podobně dobrý reflex předvedl i na druhé straně Mignolet, když na brankové čáře vyrazil Loaderovu hlavičku!

78

Hosté mohli definitivně rozhodnout po centru z přímého kopu, na který si naběhl Jaremčuk, jenže Costa předvedl výborný reflex a míč vyrazil!

77

Žlutá karta na straně Porta, za ostrý zákrok na Nusu ji dostal David Carmo.

76

Střídání v týmu FC Porto:
ze hřiště odchází Zaidu Sanusi, přichází Wendell.

75

Střídání v týmu Club Brugge KV:
ze hřiště odchází Bjorn Meijer, přichází Eduard Sobol.

75

ze hřiště odchází Ferran Jutgla, přichází Antonio Nusa.

73

Prudký centr hostů z pravé strany, Costa včas vyběhl a míč skryl v rukavicích.

72

Tak nakonec to byla pouze tato změna, další si trenér Hoefkens schoval na pozdější čas.

71

ze hřiště odchází Andreas Skov Olsen, přichází Roman Jaremčuk.

70

Další dvě změny se chystají na lavičce hostů, čeká se na přerušení hry.

68

Změnit to chtěl Eduardo Pepê, jeho střelu po zemi ovšem Mignolet bez sebemenších problémů kryl.

67

Trochu klidnější fáze utkání, moc se toho nyní neděje.

65

ze hřiště odchází Abakar Sylla, přichází Dedryck Boyata.

65

No a tak není divu, že trenér Brugg se jej rozhodl stáhnout z trávníku.

64

Sylla hraje opravdu velmi důrazně, nyní se dopustil dalšího zákroku, vypadá to, že ani nemá na paměti, že už jednu žlutou kartu má...

63

Sylla nyní přidržel pronikajícího Martíneze, který při zakončení ve vápně upadl, penalta se ale nepískala. A verdikt potvrdilo i video.

62

Středem to k brance Porta vzal Onyedika, střela z hranice vápna však byla zablokována a Costa byl bez práce.

61

ze hřiště odchází Galeno, přichází Gabriel Veron.

61

ze hřiště odchází Otávio, přichází Goncalo Borges.

60

Trochu hraniční zákrok u pokutového území Brugg, sudí však v souboji neviděl nic, co by bylo mimo pravidla a Syllovi faul neodpískal.

59

Po delší době fotbalovější moment ze strany Porta, za vápnem se levačkou do míče opřel Eduardo Pepê, jeho rána ale šla přesně do míst, kde stál připravený Mignolet.

57

Na lavičce Porta se chystá další střídání a to dokonce dvojnásobné.

55

Vítězem celé situace se ale stal gólman Mignolet, ten jednoruč vyboxoval míč mimo své pokutové území.

54

Domácí budou moci zareagovat přímým kopem, hostující Abakar Sylla navíc za stažení protivníka dostal žlutou kartu.

54

Další šance Brugg, ty jsou teď ve velkém laufu.

52

Tak tohle je už pro domácí tým opravdu velmi nepříjemné. Bruggy vhazovaly na levé straně, po krátké kombinaci poslal prudký centr po zemi Meijer, pas prošel až na zadní tyč, kde byl zcela volný ANDREAS SKOV OLSEN a jeho střela z první skončila za Costovými zády – 0:3.

51

Nepovedená akce domácích po pravém křídle, míč skončil mimo hrací plochu.

49

Porto teď má co dohánět a o korekci skóre se pokoušelo hned dvěma rohovými kopy. Po druhém centru zakončoval vysoko nad branku Zaidu Sanusi.

47

Tak to je pro hosty opravdu povedený vstup do druhé půle! Sami zastavili výpad Porta, rozjeli protiútok a i když už to vypadalo, že na hranici vápna Jutgla přijde o míč, tak jej přistrčil na KAMALA SOWAHA, ten se prosmýkl mezi obránci a podél gólmana upravil na 0:2!

46

ze hřiště odchází João Mário, přichází Danny Loader.

46

ze hřiště odchází Evanilson, přichází Toni Martínez.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.

Je za námi první poločas, do kterého aktivněji vstoupili domácí fotbalisté, jenže vlastně po celou půli bojovali s přesností a na Mignoleta toho mnoho nešlo. Naopak v 15. minutě se k penaltě postavil hostující Ferran Jutgla a potrestal faul na svou osobu. Bruggy vůbec hrály velmi nebojácně a hlavně v závěru poločasu hrozily rychlými brejky. Dalšího gólu jsme se už ale nedočkali a do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.

45+1

45+1

Tak před odchodem do kabin tu máme ještě jednu žlutou kartu, za faul na Galena ji dostal hostující Casper Nielsen.

45

Dlouhý nákop k brance hostujícího celku, tohle ale byla snadná práce pro připraveného Mignoleta.

44

Bruggy se v závěru poločasu staly týmem, který diktuje tempo a domácí si docela koledují o druhý gól.

42

Porto pustilo hosty do rychlého brejku, míč se dostal doprava na Skov Olsena a s jeho křížným pokusem po zemi měl Costa docela potíže a míč lapil až na druhý pokus.

41

Bruggy v další akci. Skov Olsen přenesl hru z pravé strany na tu levou, kde dostal Vanaken od bohorovné obrany dost času na zpracování, posunutí se na střed a dokonce i na střelu. Ta skončila těsně vedle Costovy branky.

40

Kontr na opačnou stranu skončil nepřesným pasem do šestnáctky, míč už má ve svém držení pozorný Mignolet.

39

Krátký závar před Costou, hosté ale ze situace nic nevytěžili, pokus o střelu byl zablokován.

37

Portu nevyšel ani prudký centr na střed pokutového území, zde pohotově zaúřadoval Odoi a míč dostal mimo šestnáctku.

37

Velká malá domů na Costu, ten ihned rozehrává na svou obrannou řadu. Publiku se ale předváděná hra přestává líbit.

35

Dlouhý pas se snažil přijmout Evanilson, jenže vystartoval o něco dříve, než bylo potřeba a nechal se nachytat v těsném ofsajdu.

33

O malou chvíli později se levou stranou k centru dostal Galeno, poslal ovšem pouze míč do Mignoletových rukavic.

32

Porto to neustále zkouší a obrana hostů má co dělat, aby výpady zachytávala. Jeden takový prošel a k hlavičce z vápna se dostal Uribe. Mířil ovšem vedle.

30

Svůj úspěšný zákrok nyní předvedl i domácí Costa, čelil střele Sowaha z levé strany.

29

Domácí potáhli akci tentokrát z pravé strany, centr byl ovšem Meijerem sražen přesně do rukavic brankáře Mignoleta.

27

Přitvrzuje se nám, je tu další žlutá karta. Za skluz na Otávia byl potrestán hostující Denis Odoi.

25

Míč je mimo hrací plochu, Mignolet se chystá k rozehrávce od své branky a moc s tím nepospíchá.

23

Po narážečce s příhrou za obranu se na branku Brugg hnal Eduardo Pepê, vyběhnutý Mignolet mu ale zmenšil úhel a střelu vyrazil.

22

Stejně to dopadlo i s pokusem o dlouhý pas na levou stranu, Galeno míč nezpracoval, ten skončil mimo hrací plochu.

21

Porto je na hrací ploše rozhodně tím aktivnějším celkem, rozjíždí více útočných akcí, v koncovce je to ale hodně jalové.

19

Další žlutá karta, nyní na straně hostujícího celku. Za faul ve středu hrací plochy byl potrestán Raphael Onyedika.

18

Ani tato standardka domácím fotbalistům nevyšla, prakticky ihned po rozehrání se pískal útočný faul.

17

Porto okamžitě míří za vyrovnáním, je tu další rohový kop z levé strany. Před Mignoletem víří hráči obou celků.

15

Penalta zůstala a míč si na penaltový puntík postavil FERRAN JUTGLA. Zvolil ránu po zemi a i když brankář Costa dokázal vystihnout směr a snažil se o zákrok, skončila střela u tyče v síti – 0:1.

15

João Mário byl navíc za svůj penaltový zákrok potrestán žlutou kartou. Mezitím se kontroluje video.

14

Penalta pro Bruggy! Jutgla dostal přihrávku mezi obránce, v pokutovém území jej zablokoval João Mário tak nešikovně, že rozhodčí neměl jinou variantu, než pískat.

13

No a povedlo se mu dokonce rozehrát tak, že se João Mário dostal do brejku a ke střele. Technický pokus prolétl nad brankou.

13

Přímý kop Brugg z pravé strany. K míči se postavil Nielsen, zakroutil pas do vápna, kde byl ale zcela volný Costa a ten v poklidu vyboxoval.

11

Roh se nevydařil, domácí pokračovali pouze autem. Po rozehrání se útok Porta nechal nachytat v ofsajdu.

10

Do vápna vhodil dlouhý aut a po prodloužení až před Mignoleta museli hosté odhlavičkovat na rohový kop.

9

A zase jde Porto levou stranou a hosté museli odvracet na autové vhazování. Toho se ujme Zaidu Sanusi.

8

Ke střele se u šestnáctky odhodlal Sowah, zkoušel to technicky, trefil ovšem pouze jednoho z bránících hráčů.

7

Tohle se ale vůbec nepovedlo a hra se dokonce rychle přesunula na opačnou stranu a i Bruggy se na chvíli usazují před vápno.

6

o další akci levou stranou a tentokrát sražené střele si Porto vybojovalo první rohový kop.

5

Porto je v úvodních minutách aktivnější, Bruggy jakoby se ještě zapomněly v kabinách.

4

No a nakonec z toho bylo první zajímavé přečíslení s přihrávkou na levou stranu a zakončením Sanusiho. Ten však mířil pouze do boční sítě.

3

Domácí tým se na své polovině zmocnil míče a nyní už hledá cestu kupředu.

2

Hostující Vanaken přišlápl Pepeho, okamžitě se pískal faul. Oba hráči to vzali s úsměvem a už se zase může pokračovat.

1

FC Porto: D. Costa – Mário II, Pepe (C), Carmo, Sanusi – Otávio, Eustáquio, Uribe, Galeno – Eduardo Pepê, Evanilson.
Náhradníci: C. Ramos – Cardoso, Marcano, Veron, Grujić, R. Conceição, Loader, Franco, Wendell, B. Costa, T. Martínez, Borges.
Trenér: Sérgio Conceição

Club Brugge KV: Mignolet – Odoi, Mechele, Sylla, Meijer – Nielsen, Onyedika, Vanaken (C) – Skov Olsen, Jutgla, Sowah.
Náhradníci: Lammens – Sobol, Balanta, Larin, Boyata, Nusa, Jaremčuk, Audoor, Sandra.
Trenér: Carl Hoefkens

Rozhodčí: Sidiropoulos (GRE) – Kostaras (GRE), Dimitriadis (GRE).

Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas na Estádio Do Dragão začne ve 21:00, takže si na tento čas nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Tasos Sidiropoulos, kterému budou na pomezí asistovat Polychronis Kostaras a Lazaros Dimitriadis a čtvrtým rozhodčím byl nominován Aristotelis Diamantopoulos. U videa pak budou sedět Agelos Evangelou z Řecka a Marco Di Bello z Itálie.

FC Porto

Domácí tým neměl do skupiny povedený vstup, když zajel do Španělska na půdu Atlétika Madrid. Všechno podstatné se odehrálo až v nastaveném čase, kdy se nejprve prosadil domácí Hermoso, aby za pár okamžiků později zavinil penaltu a Uribe srovnal. Vypadalo to tedy, že si Porto odveze bod, jenže dlouhé nastavení přineslo ještě jednu branku a v úplně poslední akci zápasu rozhodl hlavou domácí Griezmann. Atlético tak vyhrálo 2:1.

Belgický zástupce hrál v prvním kole doma proti Leverkusenu a zápas rozhodla jediná akce. Ve 42. minutě skóroval domácí Sylla a zařídil tak pro Bruggy první výhru v Lize mistrů od loňského září, kdy Bruggy vyhrály na půdě Lipska.

Dobrý večer u utkání druhého kola Ligy mistrů. Společně se podíváme na duel skupiny B mezi týmy FC Porto a Club Brugge KV.