To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 6:1. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:13.

Je konec. Manchester City potvrdil, že se mu doma proti Newcastlu daří a zvítězil 2:0.
Po vystřídání ofenzivní síly za novou se hosté dostali do velké šance, ale tu v 64. minutě neproměnili. O tři minuty později zvýšil vedení Citizens žolík Bernardo Silva. V 86. minutě ještě Foden pomýšlel na druhou branku, ale Pope předvedl skvělý zákrok.

De Bruyne
65. min Silva
Grealish
Haaland

Newcastle UnitedNewcastle United(4-3-3 )

Burn
87. min Targett
Longstaff
63. min Willock
Guimarães
Joelinton
Almirón
77. min Murphy
9 Wilson
Wilson
63. min Isak
8 Gordon
Gordon
63. min Saint-Maximin

90+4

Střela z přímého kopu sice letěla na bránu, ale přímo do rukou Edersona.

90+3

Nedovolený zákrok ze strany domácího celku a následuje tak přímý kop Newcastlu.

90+1

Jamaal Lascelles uviděl kartu žluté barvy za příliš mnoho řečí rozhodčímu, zatímco hráči City drží balón u rohového praporku.

88

Jacob Murphy posílal velmi nebezpečný centr z pravé strany, ale Rodri míč dokázal odvrátit před svým soupeřem.

87

Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Daniel Burn, přichází Matt Targett.

86

Jack Grealish předvedl skvělé sólo z levé strany, kdy si dvakrát vyměnil míč a následně jej posunul Fodenovi, ale jeho přízemní zakončení ke vzdálenější tyči vyrazil skvělým zákrokem Nick Pope!

84

Momentálně toho není moc k popisování. Manchester drží balón na svých kopačkách, ale samozřejmě se nikam moc nežene.

83

Centr sice mířil na zadní tyč, ale tam nakonec nepřinesl žádné ohrožení.

82

Foden opět skvěle udržel míč na pravé straně a posunul balón na druhou. Tam Jack Grealish našel Akého, ale jeho centr byl zblokován a máme tady další z řady rohů.

81

Jamaal Lascelles poslal Erlinga Haalanda k zemi nedovoleným způsobem a u míče tak bude opět Manchester City.

80

Opět se standardní situace Newcastlu příliš nepovedla a Ederson má další rozehrávku od své svatyně.

79

Kyle Walker odkopl centr směřující na zadní tyč. Následuje tak rohový kop hostů.

78

İlkay Gündoğan se ujal přímého kopu, ale ani jemu se nepovedl podle představ, neboť rovněž přestřelil svatyni Nicka Popeho.

77

ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Jacob Murphy.

76

Bruno Guimarães podklouzl v nesprávné chvíli a míč raději chytil rukou. Okamžitě tak uviděl žlutou kartu, ovšem z taktického hlediska to bylo velmi chytré řešení.

75

Citizens nechtějí dopustit nějakého zdramatizování utkání a velmi dobře drží míč na polovině soupeře.

74

Žlutou kartu nakonec obdrželi hráči Erling Haaland a Daniel Burn.

73

Nyní se emoce na trávníku pořádně rozvášnily. Daniel Burn totiž zfauloval Grealishe, kterému se to nelíbilo a strhla se mela.

72

Domácí sice měli k dispozici rohový kop, který rozehráli nakrátko, ale následná střela İlkaye Gündoğana z dálky nebyla příliš nebezpečná.

70

Centr ze standardní situace ale nepřinesl nic moc nebezpečného. Newcastle se ale po druhé obdržené brance složil. Chvíli to vypadalo na srovnání.

69

Domácí se znovu dostali do tlaku před šestnáctkou soupeře a vybojovali volný kop, neboť přišel faul Allana Saint-Maximina.

67

Manchester City právě vstřelil branku!
Zlaté střídání Pepa Guardioly! Po špatné přihrávce Trippiera se k míči dostal Grealish, který posunul balón Haalandovi, jenž ho předal BERNARDU SILVOVI a ten zakončil k pravé tyči. Asistence: Erling Haaland.

65

Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Bernardo Silva.

65

Následná standardní situace Newcastlu už ale nic vážnějšího nepřinesla.

64

Nová ofenzivní síla Newcastlu pořádně zatopila! Joelinton byl zcela sám po centru z pravé strany, ale míč trestuhodně netrefil! Po chvíli se Isak dostal ke střele, ale tu zblokoval Dias a následně odkopl balón do zámezí Aké.

63

ze hřiště odchází Anthony Gordon, přichází Allan Saint-Maximin,
ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Alexander Isak,
ze hřiště odchází Sean Longstaff, přichází Joe Willock.

61

Kevin De Bruyne opět hledal Haalanda, ale jeho zakončení z otočky letělo vysoce nad svatyni soupeře.

60

Hodina utkání je za námi. Manchester City nadále vede nad Newcastlem o jedinou branku, která padla ze zatím jediné střely na bránu.

59

Posléze byl Sean Longstaff ošetřován lékaři, ale nakonec to vypadá, že v zápase bude moct pokračovat.

58

Sean Longstaff byl velice tvrdě sražen Nathanem Akém. Sudí ponechal brejk Newcastlu, ale ten skončil jen sraženou střelou. Domácí obránce posléze obdržel kartu žluté barvy.

56

Rúben Dias se snažil křížným pasem oslovit Fodena, ale ten byl bráněn vysokým Burnem, proti kterému neměl v hlavičkovém souboji šanci.

55

Standardní situace ovšem nepřinesla nic vážnějšího a Newcastle tak nadále čeká na první střelu na bránu. Manchester City zakončilo na bránu pouze ze situace, která skončila gólem.

54

Miguel Almirón se málem dostal přes Akého, ale ten špičkou kopačky dokázal odkopnout balón do zámezí. Následuje tak rohový kop Newcastlu.

53

Joelinton přibrousil nohu soupeře a uviděl tak už desátou žlutou kartu v letošní sezóně, což znamená, že si nezahraje následující dvě utkání.

52

Žádný spěch, tímto heslem se řídí Manchester City a to doslova. Newcastle tak nyní běhá bez míče a snaží se jej získat co nejrychleji.

50

Stále je to bezpečná hra především okolo středového kruhu. Ani jeden celek se nyní nehrne do bezhlavého útoku.

49

Na začátku druhé půle je u míče především Newcastle, ovšem ten se zatím k bráně Edersona ani nepřiblížil.

47

Následně sice Newcastle získal volný kop z pravé strany, ale ten si obrana Citizens pohlídala.

46

Hosté to hned v úvodu druhé půle zkoušeli nákopem za obranu, ale tam si došel Ederson.

46

Druhý poločas začne přibližně v 14:35.

První část utkání je za námi a Manchester City vede nad Newcastlem 1:0. V 15. minutě se diváci na Etihad Stadium dočkali úvodní branky, kterou vstřelil Phil Foden po fantastické sólo akci přes pět obránců. O dvě minuty později se v šanci ocitli také hosté, ale střelu Longstaffa zblokoval domácí obránce. Ve 34. minutě se Haaland prodral ke hlavičce, ale ta skončila vedle.

45+2

45+1

Miguel Almirón si sbíhal z pravé strany na centr za obranu, ale míč netrefil ideálně a navíc se nacházel v ofsajdu.

45

Jamaal Lascelles taktickým faulem přerušil běh Kevina De Bruyneho, ale ani nyní z toho není žluté varování.

44

Manuel Akanji byl v pokrytí balónu stoprocentní a Sean Longstaff se tak uvnitř vápna nedostal do nějakého zakončení.

42

Miguel Almirón se snažil o kombinaci s Kieranem Trippierem na pravém křídle, ale míč ulovil Jack Grealish. Ten byl posléze jednoznačně zfaulován, ale žlutá karta pro soupeře se neobjevila.

41

City opět rozehrávalo přes Edersona, který ale nákopem našel Haalanda. Dlouho ale Manchester tentokrát míč neudržel.

40

Centr hledal Rodriho, ale defenzíva Newcastlu si znovu poradila a dostala balón ze svého vápna.

39

Od Bruna Guimarãese zavítal míč za čáru, což znamená, že Kevin De Bruyne se ujme dalšího rohového kopu.

37

Newcastle nyní pořádně zatopil uvnitř vápna soupeře, ale Callum Wilson nedokázal trefit skákající míč ve velmi dobré pozici.

36

Daniel Burn se točil s míčem, neboť neměl kudy přihrát. Nakonec tak zvolil raději balón do zadních řad.

34

Kevin De Bruyne skvělým centrem našel na zadní tyči Erlinga Haalanda, ale jeho hlavička nakonec zamířila těsně vedle pravé tyče!

33

Domácí se ale krátkému nátlaku opět ubránili a vydali se do rychlého brejku. Ten sice nepřinesl nic vážnějšího, ale City drží míč opět nebezpečně blízko šestnáctky.

32

Nyní přišel faul De Bruyneho ve středu hrací plochy. Následně Newcastle poslal centr z volného kopu přímo do vápna, kde Ederson zboural své spoluhráče.

31

Rodri si vyměnil několik přihrávek s Grealishem, ale následný centr defenzivního záložníka skončil na hlavě soupeře.

30

Nyní už se opět pokračuje v utkání a po půl hodině hry Manchester City vede díky brance Fodena.

28

Bruno Guimarães má také zdravotní problémy a jedná se o dalšího klíčového hráče Newcastlu.

27

Phil Foden se tentokrát nedostal přes trojlístek obránců a jeho pokus byl sražen.

26

Znovu byl Erling Haaland velmi dobře krytý dvojicí Sven Botman a Jamaal Lascelles, kteří jej k míči po přihrávce De Bruyneho nepustili.

24

Centr Manchesteru z pravé strany byl odvrácen obranou soupeře, ale tlak Citizens narůstá. Dominance na míči je obrovská.

23

Domácí celek se snažil tentokrát o přímočarou kombinaci, ale pas na pravé křídlo skončil jen v zámezí.

21

Phil Foden předvádí velmi dobrou formu a opět se zbavil Burna. Následně přišlo několik soubojů před šestnáctkou, ale vše bylo v rámci pravidel.

20

Opět vysoký presink hostů, ale tentokrát do hráči Manchesteru zvládli a postupně se probojovali na polovinu soupeře.

19

Znovu byl při rozvíjení další akce Kevin De Bruyne, který našel na pravé straně Fodena, jenž chtěl šajtlí najít před bránou Haalanda, ale míč srazil hostující hráč a následuje tak rohový kop.

18

Kevin De Bruyne se snažil vysunout Erlinga Haalanda, ale Jamaal Lascelles skluzem zastavil norského kanonýra.

17

Newcastle se nyní velmi rychlými přihrávkami dostal až do velké šance, ve které se ocitl Sean Longstaff, ale jeho pokus na poslední chvíli skluzem zastavil domácí obránce!

15

Domácí mužstvo se ujímá vedení! Rodri posunul míč doprava PHILU FODENOVI, který se rozhodl vyzvat na souboj hned pětici protihráčů a po skvělém vstupu do vápna dokázal s tečí obránce překonat gólmana Popeho. Asistence: Rodri.

14

Jack Grealish se snažil prodrat přes levé křídlo, ale tam byl připraven Kieran Trippier, který jej nepustil do vápna. Manchester ale v kombinaci pokračuje.

13

Znovu Newcastle vysunul svůj presink při rozehrávce domácích nakrátko a hráči Manchesteru tak museli zvolit delší nákop, který skončil u gólmana Nicka Popeho.

12

Kevin De Bruyne se ujal exekuce přímého kopu, ale jeho pokus letěl vysoce nad svatyni Popeho, když se snažil umístit míč ke vzdálenější tyči.

11

Bruno Guimarães snědl fintu İlkaye Gündoğana s plnou parádou a díky svému nedovolenému zákroku přihrál přímý kop Manchesteru z fantastické pozice.

10

Následně byla hra přerušená, protože Joelinton měl zdravotní problémy a musel být ošetřován, což Eddie Howe rozhodně nerad viděl, neboť se jedná o klíčového hráče United.

9

Anthony Gordon dostal famózní přihrávku do běhu, ale ve finální části svého běhu si ukopl balón pravou nohou a v nadějné šanci zmařil sám sebe.

8

Kyle Walker také předvedl velmi špatnou přihrávku při rozehrávce a pořádně protáhl Rodriho, jenž byl okamžitě napadán před hranicí vápna. Manchester velmi riskuje a nemusí se mu to vyplatit.

7

Joelinton se sice dostal dopředu po levém křídle, ale jeho centr byl sražen a další útok Newcastlu tak nepřinesl nic vážnějšího.

6

Hosté se snažili dlouhým nákopem oslovit svého útočníka, ale obrana Manchesteru znovu ulovila míč na svou stranu.

5

Callum Wilson se na zadní tyči dostal ke hlavičce, ale tou ještě heldal svého spoluhráče. Následně defenzíva Manchesteru dostala balón mimo své vápno.

4

Nathan Aké zblokoval centr soupeře z pravé strany a následuje tak rohový kop.

3

Zatím se nám hra přelévá z jedné poloviny hrací plochy na druhou. Manchester zapojil do své rozehrávky gólmana Edersona, ale tomu se přihrávka pod tlakem nepovedla a následuje autové vhazování hostů.

2

Posléze přišel rychlý protiútok Citizens a centr Jacka Grealishe mířil na volného İlkaye Gündoğana, ovšem jeho hlavička letěla pouze nad svatyni soupeře.

1

Newcastle se dostal blízko k hranici šestnáctky, ale nakonec se nedostal do zakončení.

1

Manchester City: Ederson – Walker, Akanji, Dias, Aké – Rodri, Gündoğan (C) – Foden, De Bruyne, Grealish – Haaland.
Náhradníci: Ortega – Álvarez, Laporte, R. Lewis, Mahriz, Palmer, Ka. Phillips, B. Silva, Stones.
Trenér: Pep Guardiola

Newcastle United: Pope – Trippier, Lascelles (C), Botman, Burn – S. Longstaff, Guimarães, Joelinton – Almirón, C. Wilson, A. Gordon.
Náhradníci: Dúbravka – Anderson, Isak, Manquillo, Murphy, Ritchie, Saint-Maximin, Targett, Willock.
Trenér: Eddie Howe

Rozhodčí: Hooper – Holmes, Long.

Newcastle letošní sezónu předvádí po změně majitelů a nákupu plno posil velmi dobré výkony. Poslední zápasy ovšem přinesly zádrhel. Po remíze s West Hamem a Bournemouthem se Newcastle utkal doma s Liverpoolem. Začátek zápasu se vydařil hostů, neboť to bylo v 17. minutě už 2:0 po gólech Núňeze a Gakpa. O pět minut později navíc uviděl červenou kartu brankář Pope. Newcastle už zápas zdramatizovat nedokázal a prohrál 0:2. V lize je aktuálně na 5. pozici se 41 body a skóre 35:15.

Citizens měli krátký výpadek formy, neboť prohráli na půdě Tottenhamu a o pár zápasů později remizovali s Nottinghamem. Naposled v lize zavítali na půdu předposledního Bournemouthu. K překvapení ovšem nedošlo, neboť v první půli se prosadili Álvarez, Haaland a Foden. Ve druhé části si vstřelil vlastní branku Mepham a v závěru korigoval výsledek Lermy. Manchester tak vyhrál poměrem 4:1. V lize se nachází na 2. místě s počtem 55 bodů a skóre 64:25.

Ve 26. kole Anglické Premier League se proti sobě utkají týmy Manchester City a Newcastle United. Naposled se spolu tato mužstva utkala v srpnu minulého roku na půdě Newcastlu. Už v páté minutě otevřel brankový účet bláznivého zápasu Gündogan. Ve 28. minutě nejprve srovnal Almirón a ve 39. minutě otočil vývoj zápasu WIlson. V 54. minutě šel Newcastle do dvoubrankového vedení díky Trippierovi. V 60. minutě ale snížil Haaland a o čtyři minuty později srovnal Silva. Následně už gól nepadl a zápas tak skončil remízou 3:3. Dnes se bude hrát na Etihad Stadium v Manchesteru. Úvodní výkop je naplánován na 13:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.