Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 2:8. Fauly: 10:10.

I ve druhém poločase měly oba týmy hodně šancí na skórování, ale na rozdíl od první půle se prosadil jen Dennis Praet. Belgický reprezentant po chybě obránce Morena a zaváhání brankáře Martíneze upravil na konečných 4:2 pro Leicester. Za domácí rozvlnil síť Philippe Coutihno, ale jeho gólu předcházel ofsajd, takže už se skóre nepohnulo.
Aston Villa zůstává na 11. místě. 7 bodů na ni ztrácí Leicester, jež se trochu vzdálil od sestupového pásma a díky prvnímu ligovému vítězství od konce MS se vyšplhal na 13. místo. Villans příští týden čeká těžký souboj na půdě Manchesteru City, zatímco Lišky doma přivítají Tottenham.

90+4

Aston Villa FCAston Villa FC(4-4-2)

Martínez
18 Young
Young
59. min Cash
4 Konsa
Konsa
5 Mings
Mings
27 Digne
Digne
46. min Moreno
41 Ramsey
Ramsey
46. min Coutinho
6 Luiz
Luiz
44 Kamara
Kamara
83. min Dendoncker
Buendía
31 Bailey
Bailey
83. min Duran

Kristiansen
81. min Thomas
Maddison
68. min Praet
Dewsbury-Hall
68. min Mendy
Tielemans
37 Tetê
Tetê
83. min Söyüncü
Iheanacho
68. min Vardy

90+4

Domácí ještě zkouší štěstí několika nákopy, ale nejsou přesní. Naopak přišla šance Harveyho Barnese, s jehož střelou si ale Martínez poradil.

90+2

Utkání sleduje 42055 diváků. Většina z nich dnes s výsledkem nebude spokojena.

90+1

Tentokrát Douglas Luiz rozehrál roh přesně a našel ve vápně Álexe Morena. Ten měl dost času si míč zpracovat a vystřelit, ale přestřelil bránu.

88

Žlutou kartu za podražení obdržel Youri Tielemans.

88

Dennis Praet si naběhl na přihrávku za obranu a mířil sám na branku. Asistent rozhodčího si byl však jeho ofsajdovým postavením tak jistý, že ani nenechal akci dohrát.

87

Jedna z prvních akcí Jamieho Vardyho končí nepřesnou přihrávkou.

87

Přímý kop domácích k nebezpečí nevedl. Stejně jako rohové kopy ho rozehrál Douglas Luiz, ale neposlal přesný centr.

86

Çağlar Söyüncü se hned po příchodu na hřiště provinil faulem na Durana. Obdržel žlutou kartu.

85

Další rohový kop Douglase Luize končí útočným faulem ve vápně Lišek.

83

Střídání v týmu Leicester:
odchází Tetê, přichází Çağlar Söyüncü.

83

Střídání v týmu Aston Villy:
odchází Leon Bailey a Boubacar Kamara, přichází Jhon Duran a Leander Dendoncker.

81

odchází Victor Kristiansen, přichází Luke Thomas.

79

Leicester právě vstřelil branku!
Zdá se, že je rozhodnuto! Další zaváhání obrany Villy využil DENNIS PRAET! Nejprve Álex Moreno minul míč, jež chtěl odkopnout, takže se dostal až k Praetovi, ten si poté obhodil Martíneze, který ještě zavrávoral a umožnil tak Praetovi skórovat.

76

Domácí měli k dispozici další roh. Centr Douglas Luize byl sražen k Baileymu, ten ale nepropálil obranný val.

75

Po další skvělé kombinaci tlačil míč do vápna Buendia, ale Coutihna nenašel.

74

Hosté už moc nepresují a spíš čekají na své polovině a snaží se ubránit vedení.

71

Aston Villa právě vstřelila branku!
Douglas Luiz centroval z rohu sice neúspěšně, ale míč se k němu odrazil zpět a tentokrát už dokázal najít ve vápně spoluhráče. Brazilská spolupráce zafungovala a PHILIPPE COUTIHNO se prosadil. Poté byl ale gól pomocí VARu odvolán kvůli ofsajdu.

69

Ve druhém poločase sice gól ještě nepadl, ale šance jsou vidět na obou stranách. Domácí budou už muset začít více riskovat, možná proto trenér Leicesteru poslal do hry Jamieho Vardyho, jež by mohl hrozit z brejků.

68

odchází Kelechi Iheanacho, James Maddison a Kiernan Dewsbury-Hall, přichází Jamie Vardy, Dennis Praet a Nampalys Mendy.

66

Aston Villa dostala k dispozici dva rohy v řadě. Ten druhý vedl ke střele Coutinha zpoza vápna, míč ale skončil jen na tribuně za brankou.

65

Ollie Watkins si připisuje další střelu, byl ale Souttarem vytlačen do úhlu a trefil jen Warda.

63

Emiliano Buendía se nádhernou kličkou prosmýkl do vápna mezi dvěma hráči a před bránou našel Baileyho. Ten si rovnal míč na střelu, ale nepropálil stopery Leicesteru.

61

Tete opět předvádí, že to s míčem umí. Po několika přešlapovačkách vystřelil zpoza vápna, bránu však přestřelil.

60

Emiliano Martínez si vyskočil na centr z pravé strany. Nebýt toho, míč by zřejmě opět našel Iheanacha, jež byl úplně volný.

59

Střídání v týmu Aston Villa:
odchází Ashley Young, přichází Matthew Cash.

57

Kelechi Iheanacho se ocitl v ofsajdu. Po odpískání zakopl míč, což se domácím moc nelíbí.

56

Žlutou kartu za faul na Ollieho Watkinse obdržel Timothy Castagne.

55

Na druhé straně nedokázal Tete přesně sklepnout na Barnese.

54

Protiútok Aston Villy vyústil ve střelu Baileyho. Ta byla ale pomalá a navíc mířila doprostřed brány, takže s ní Ward neměl problém.

52

Timothy Castagne byl faulován. Leicester se na vlastní polovině vrací k míči.

51

Další střelu hostí si připsal Tete. Snažil se míč zakroutit na zadní tyč, ale minul.

48

Coutihnův centr si obránci Leicesteru málem srazili do brány. Míč proletěl kousek nad břevnem. Druhý poločas začal tak, jak ten první skončil, tedy plný šancí.

47

Hned v úvodu poločasu mohl Leicester přidat čtvrtý gól. Iheanachova technická střela se kroutila kousek vedle levé tyče.

46

odchází Lucas Digne a Jacob Ramsey, přichází Philippe Coutinho a Álex Moreno.

46

Ve Villa Parku se dnes s góly roztrhl pytel. Emiliano Martínez si vlastně ještě nesáhl na balón a už ho třikrát lovil ze sítě. Jeho tým je sice herně lepší, ale skóroval jen dvakrát.
Nejprve otevřel skóre Ollie Watkins, když dorazil střelu odraženou do břevna. Hned po pár minutách však po obrovské chybě Mingse vyrovnal James Maddsion. Ve 32. minutě vrátil Aston Ville vedení vlastním gólem Harry Souttar. Ještě v závěru poločasu dokázal Leicester otočit skóre, když se nejprve hlavou prosadil Kelechi Iheanacho a ten samý hráč poté našel přesnou přihrávkou Teteho, který obešel brankáře a zakončil do prázdné branky.
Vypadá to, že tento zápas může dopadnout jakkoliv. Čeká nás další poločas plný gólů?

45+3

45+2

Kelechi Iheanacho skvělou kolmicí za obranu našel TETEHO, jež si obhodil brankáře Martíneze a poslal Lišky do vedení!

45+1

Leon Bailey je už v pořádku a vrací se na hrací plochu.

44

Hra je zastavena, protože Leon Bailey se svíjí na zemi a zřejmě potřebuje ošetřit.

41

Mings sice odvrátil Kristiansenův centr, ale po něm ještě poslal míč před bránu Harvey Barnes a našel úplně volného KELECHIHO IHEANACHA, který neměl problém hlavou usměrnit míč do sítě. Je opět vyrovnáno.

39

Hra se teď trochu přiostřila. Pár zákroků Leicesteru rozhodčí neodpískal, naopak na druhé straně ano, takže se ozývá hlasitý pískot z tribun.

37

Maddison se po hezké narážečce s Tetem dostal až do vápna, ale jeho následná přihrávka byla sražena na roh. Ten rozehrál Kristiansen, ale našel jen hlavu jednoho z domácích obránců.

35

Castagne nestihl zachytit dlouhý nákop před postranní čarou.

32

Tak tentokrát už to vyšlo! Ollie Watkins se na levé straně vápna dostal k míči a chtěl centrovat před bránu. Trefil Harryho Souttara, jež si míč srazil do vlastní sítě. Domácí opět vedou a nutno podotknout, že zaslouženě.

30

A znovu se mohli domácí fanoušci skoro radovat! Centr mířil na přední tyč, kde hlavičkoval Buendia, trefil ale jen břevno.

29

Další šanci Aston Villy měl Bailey. Jeho střelu zpoza vápna vyrazil Ward na roh.

27

Ollie Watkins mohl přidat druhý gól! Bohužel pro domácí nedokázal zpracovat centr Buendii, na který nedosáhl ani brankář Ward, přestože byl před prázdnou bránou nikým nehlídán.

25

Barnesovu kolmici na Iheanacha vystihl Mings. Domácí se vracejí k míči.

24

Mings zkoušel dlouhý nákop na levé křídlo, míč však putoval jen do autu.

22

Další útočný faul Leicesteru. Tentokrát Barnes nepříjemně dojel Younga.

20

Iheanacho se po přihrávce za obranu pustil do sprinterského souboje s Konsou, kterého ale fauloval.

18

Tete se ocitl v ofsajdu a útok Leicesteru tak končí.

15

Rohový kop hostů nebyl úspěšný, ale Lišky u míče zůstávají.

14

Uvidíme, jak velká chyba Mingse zamíchá s psychikou hráčů Aston Villy, kteří zbytečně přišli o vedení.

12

Vedení Aston Villy netrvalo dlouho. K vyrovnání vedla kuriózní situace ve vápně domácích. Hned po rozehrávce od branky totiž Tyrone Mings ztratil míč v souboji s Iheanachem, ten ho posunul na JAMESE MADDISONA a hostující hráč ho přes obránce dostal do sítě.

9

OLLIE WATKINS si jako první našel míč, jenž se po Buendíově střele odrazil od břevna zpět před branku, a doklepl ho do sítě!

8

Ani centr z rohového kopu nebyl přesný, Ward bude vykopávat od branky.

7

Z přímého kopu centroval Ramsey, hostující obrana odráží míč na roh.

6

Timothy Castagne vyslal nepřesnou přihrávkou do protiútoku Watkinse, toho museli soupeři zastavit faulem.

4

U míče je zatím převážně Aston Villa, všichni hráči Leicesteru jsou zalezlí na své polovině.

2

Domácí podnikli útok z pravé strany, Ramseyho přihrávku do vápna však nezpracoval Buendia.

1

Domácí nastupují v tradičních vínových dresech, hosté v modrých.

1

Aston Villa FC: E. Martínez (C) – A. Young, Konsa, Mings, Digne – Ramsey, Luiz, Kamara, Buendía – Bailey, Watkins.
Náhradníci: Olsen, Sinisalo – Cash, Coutinho, Dendoncker, C. Chambers, McGinn, Moreno, Duran.
Trenér: Unai Emery

Leicester City: D. Ward – Castagne, Souttar, Faes, Kristiansen – Maddison, Dewsbury-Hall, Tielemans (C) – Tetê, Iheanacho, Barnes.
Náhradníci: Iversen – Brunt, Daka, N. Mendy, Praet, Söyüncü, Thomas, Vardy, Marcal-Madivadua.
Trenér: Brendan Rodgers

Rozhodčí: England – Cook, Robathan.

Leicester

Na rozdíl od svého soupeře má Leicester letos dost starostí se záchranou, od 18. místa je totiž vzdálený jen o bod. Od návratu Premier League po MS ještě v lize nevyhráli. V minulém kole přišli o výhru pár minut před koncem, zápas s Brightonem nakonec skončil 2:2.
Nejlepšími střelci Lišek jsou Harvey Barnes a James Maddison, oba mají na kontě 7 ligových gólů.

Aston Villa

Tým z Birminghamu se nachází na 11. místě tabulky, je tedy bezpečně daleko od sestupového pásma. Naopak je možné, že bude ve zbytku sezónu pomýšlet na 7. místo, jež může znamenat evropské poháry, od kterého je vzdálen jen 3 body.
V posledních čtyřech zápasech Aston Villa neprohrála, i proto bude v tomto zápase favoritem. Naposled dokázala vyhrát 1:0 na půdě Southamptonu díky gólu Ollieho Watkinse.